EKSTRA
MENÜ

Beyoğlu Belediyesi

Beyoğlu Belediyesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Beyoğlu Belediyesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.419 Beyoğlu Belediyesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Beyoğlu ilçesi, 20 Nisan 1924 tarihinde yürürlüğe giren 491 sayılı kanunla kurulmuştur. Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında Beyoğlu ilçesi; Merkez, Beşiktaş, Kemerburgaz, Şişli ve Taksim bucaklarından meydana geliyordu. 1930'da Beşiktaş ilçesinin kurulmasıyla önce Beşiktaş bu ilçeden ayrıldı. 1935 sayımında Merkez bucağının 3, Kemerburgaz bucağının 10, Şişli bucağının 2 köyü ve Taksim, Beyoğlu ilçesini oluşturuyordu. Kemerburgaz bucağı 1936'da kurulan Eyüp ilçesine, Şişli bucağı da 1954 kurulan Şişli ilçesine bağlandı. 1970'ten beri Beyoğlu ilçesi, mahallelerden oluşan bir idari yapıya sahiptir. Bugün Beyoğlu ilçesi 45 mahalleden oluşmaktadır.

1984'e kadar İstanbul Belediyesi'ne bağlı şube olarak şube müdürlerince yönetilen Beyoğlu, 1984’de büyükşehir ve ilçe belediyeleri için çıkartılan "Yerel Yönetimler Kanunu" çerçevesinde yeniden yapılanarak mevcut statüsünü aldı.

DEVAMI

Beyoğlu Belediyesi Haberleri

Su taşırken ölen Şahin’in adı çeşmede yaşayacak

Su taşırken ölen Şahin’in adı çeşmede yaşayacak

Marmaris'teki orman yangınında itfaiyecilere gönüllü olarak içme suyu taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir için, Beyoğlu Kasımpaşa’daki Turabibaba Caddesi ile Bahriye Caddesi’nin kesişimine çeşme yaptırıldı.

19.08.2021Gündem
İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetmişti Ağabeyden duygusal sözler

İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetmişti! Ağabeyden duygusal sözler

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınında itfaiyecilere gönüllü olarak içme suyu taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir’in anısına Beyoğlu’nda çeşme yapıldı. Kardeşi hakkında konuşan Baykal Akdemir, “Askerde şehit olmak istiyordu, kardeşime ormanda şehit olmak nasip oldu” ifadelerini kullandı.

18.08.2021Gündem
İstanbulda kentsel dönüşüm kapsamında hangi ilçede kaç bina yenilendi

İstanbul'da kentsel dönüşüm kapsamında hangi ilçede kaç bina yenilendi

Fay hatlarına yakınlığı nedeniyle deprem riski yüksek olan İstanbul'da, belediyelerin gündeminden 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin ardından kentsel dönüşüm hiç çıkmadı.

14.08.2021Ekonomi
Tarihi Hamidiye Sütun Çeşmesi uçup gitmedi

Tarihi Hamidiye Sütun Çeşmesi uçup gitmedi

SON yıllarda giderek artan kültürel miras kayıpları karşısında sessiz kalmak istemeyen sanat tarihçisi Ayşe Müge Var, ‘Uçup Gitmesin’ adlı sosyal girişim projesini hayata geçirdi.

7.07.2021Gündem
‘Sıfır Atık’ sergisi

‘Sıfır Atık’ sergisi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un eşi Sabriye Şentop ile birlikte, Beyoğlu Belediyesi tarafından Sıfır Atık etkinliği kapsamında, toplanan atık malzemelerden üretilen ürünlerin yer aldığı sergiyi açtı.

7.06.2021Gündem
Emine Erdoğan, Beyoğlunda atıktan dönüştürülen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını yaptı

Emine Erdoğan, Beyoğlu'nda atıktan dönüştürülen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Beyoğlu Belediyesince 5 Haziran Dünya Çevre Günü'ne özel olarak düzenlenen Sıfır Atık etkinliği kapsamında, toplanan atık malzemelerden üretilen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

6.06.2021Gündem
Galata Kulesi annelerin fotoğraflarıyla renklendi

Galata Kulesi annelerin fotoğraflarıyla renklendi

"Anneler Günü" nedeniyle Türkiye’nin 81 ilinden sosyal medya aracılığıyla gönderilen annelerin fotoğrafları Galata Kulesi’ne yansıtıldı.

9.05.2021Gündem
Çöpteki gıda israfı üzüyor

Çöpteki gıda israfı üzüyor!

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için çöp toplayıcılığını deneyimledim. Beyoğlu’nun iki farklı semti olan Cihangir ve Hacıahmet mahallelerinde büyük çöp kamyonu ile çöpleri topladım. Ara yollarda çöpleri kamyona atarken sürekli sıkıştıran ve korna çalan arabalar yüzünden büyük stres yaşadım. Kamyon hızla giderken arkada durunca dayanılmaz bir kokuyla baş başa kalıyorsunuz. Çöplerin içeriği mahalleden mahalleye değişiyor. Çöpe atılan taze ekmek ve yiyeceklerin çokluğuna ise üzüldüm. Bu işte çalışanlar 3 bin 700 liradan başlayan maaşlar alıyor. Bazı belediyelerde ücret 5 bin 500 liranın üstüne çıkabiliyor.

3.05.2021Ekonomi
Tarihi Esgher Sinagogu restore edilerek kütüphane oluyor

Tarihi Esgher Sinagogu restore edilerek kütüphane oluyor

Beyoğlu Belediyesi, Hasköy Sahili'nde uzun yıllardır kafe olarak kullanılan Esgher Sinagogu'nu restore edip kütüphane ve gençlik merkezi olarak hizmete sunacak.

1.05.2021Keyif
Beyoğlu’nda kanalizasyon çukuruna düşen kadın kurtarıldı

Beyoğlu’nda kanalizasyon çukuruna düşen kadın kurtarıldı

İstanbul Beyoğlu'nda asfalt çalışması yapılan caddede açık bırakılan kanalizasyon çukuruna düşen Öznur Uyar, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

1.05.2021Haber
Beyoğlunda korku dolu anlar Açık bırakılan kanalizasyon çukuruna düştü

Beyoğlu'nda korku dolu anlar! Açık bırakılan kanalizasyon çukuruna düştü

Beyoğlu'nda asfalt çalışması yapılan caddede açık bırakılan kanalizasyon çukuruna düşen Öznur Uyar, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

1.05.2021Gündem
Açık bırakılan kanalizasyon çukuruna düştü İtfaiye seferber oldu

Açık bırakılan kanalizasyon çukuruna düştü! İtfaiye seferber oldu

Beyoğlu'nda asfalt çalışması yapılan caddede açık bırakılan kanalizasyon çukuruna düşen Öznur Uyar, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

1.05.2021Gündem
Taksimde seyyar satıcıya tokat; zabıtaya soruşturma başlatıldı

Taksim'de seyyar satıcıya tokat; zabıtaya soruşturma başlatıldı

Taksim Meydanı'nda belediye zabıta sivil ekiplerinden bir görevli, seyyar satıcıya tokat attı. Belediye, görevli yardımcı zabıta personeli hakkında soruşturma başlattı.

21.04.2021Haber
Taksim Meydanında zabıta, seyyar satıcıya tokat attı Soruşturma başlatıldı

Taksim Meydanı'nda zabıta, seyyar satıcıya tokat attı! Soruşturma başlatıldı

Taksim Meydanı'nda sivil zabıta ekipleri, izinsiz seyyar su ve çay satan bir gruba müdahale etti. Yaşanan kargaşada yardımcı zabıta memuru, küfür ettiği belirtilen seyyar satıcıya tokat attı. Belediye, görevli yardımcı zabıta personeli hakkında soruşturma başlattı.

21.04.2021Gündem
Emine Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin eşi Olena Zelenska ile Galata Kulesi’ni ziyaret etti

Emine Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin eşi Olena Zelenska ile Galata Kulesi’ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey (YDSK) 9’uncu toplantısı nedeniyle İstanbul’a gelen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin eşi Olena Zelenska ile Galata Kulesi’ni ziyaret etti.

10.04.2021Gündem
Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız, yaşlılarla şarkı söyledi

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız, yaşlılarla şarkı söyledi

Beyoğlu’nda 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası'nda ilçede bulunan yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, daha sonra Darülaceze’deki yaşlı vatandaşlarla bir araya gelerek şarkı söyledi.

23.03.2021Gündem
Beyoğlu’nda atık ilaç toplama kampanyası

Beyoğlu’nda atık ilaç toplama kampanyası

Beyoğlu'nda tarihi geçmiş ilaçların güvenli bir şekilde imha edilmesi için atık ilaç toplama kampanyası başlatıldı.

11.03.2021Gündem
Taksimin simgesi simitçiler, 6 aylık aradan sonra tezgahlarının başına geçti

Taksim'in simgesi simitçiler, 6 aylık aradan sonra tezgahlarının başına geçti

TAKSİM Meydanı'nda bulunan 11 simitçi tezgahı altı ay sonra yeniden hizmet vermeye başladı. İşlerinin başında oldukları için mutlu olduklarını söyleyen simitçiler, "6 aydır çok zor durumdan geçtik. Tezgahlarımızın başında olduğumuz için çok mutluyuz" dedi.

9.03.2021Gündem
Akademi Beyoğlunda film müziği eğitimi

Akademi Beyoğlu'nda film müziği eğitimi

Akademi Beyoğlu bünyesinde hayata geçirilen Beyoğlu Müzik Akademisi'ndeki "Film Müziği Eğitimi"nde katılımcılar, film müziğiyle dizi müziği arasındaki çalışma tekniği konusunda bilgi sahibi olacak.

3.03.2021Keyif
Güle Güle Kadir Ağabey

Güle Güle Kadir Ağabey

İnsanlarla kurduğu sıcak ilişkiler ve neşeli kişiliğiyle siyasetçiler arasında da ‘Kadir Ağabey’ olarak anılan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle Fatih Camisi haziresinde defnedildi. Kadir Topbaş’ın buraya defnini eski İstanbul Valisi Vasip Şahin’e vasiyet ettiği ortaya çıktı.

15.02.2021Gündem
Kadir Topbaş için cenaze töreni düzenlendi

Kadir Topbaş için cenaze töreni düzenlendi

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Eski İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın cenazesi yapılacak tören öncesi Beyoğlu Belediyesi ve İBB önünde cenaze töreni düzenlendi. . İBB’de düzenlenen tören ardından Kadir Topbaş’ın cenazesi Fatih Camii’ne getirildi. Topbaş'ın öğle vakti kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

14.02.2021Haber
Kadir Topbaşa son veda

Kadir Topbaş'a son veda

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Eski İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın cenazesi yapılacak tören öncesi Beyoğlu Belediyesi ve İBB önünde cenaze töreni düzenlendi. . İBB’de düzenlenen tören ardından Kadir Topbaş’ın cenazesi Fatih Camii’ne getirildi. Topbaş'ın öğle vakti kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

14.02.2021Gündem
Beyoğlu’nda turistlerin en çok ziyaret ettiği cadde yayalaştırılıyor

Beyoğlu’nda turistlerin en çok ziyaret ettiği cadde yayalaştırılıyor

Beyoğlu’nda turistlerin en çok ziyaret ettiği caddelerden birisi olan Büyük Hendek Caddesi yayalaştırılıyor. Tarihi Galata Kulesi’ne çıkan caddenin trafiğe kapatılması için çalışmalar başladı.

9.02.2021Seyahat
Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 59. yıldönümünde Beyoğlu’na anıldı

Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 59. yıldönümünde Beyoğlu’na anıldı

Türk edebiyatının önde gelen yazarından Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 59. yıldönümünde Beyoğlu'nda anıldı. Hüseyin Kıyak’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide günümüz edebiyatının önde gelen yazarlarından Beşir Ayvazoğlu, Ahmet Hamdi Tanpınar’ı anlattı.

26.01.2021Gündem
‘Size Emanetiz’

‘Size Emanetiz’

BEYOĞLU Belediyesi tarafından düzenlenen, foto muhabirlerinin sağlık çalışanlarının mücadelesini anlattığı 30 fotoğrafın yer aldığı ‘Size Emanetiz’ sergisi açıldı.

21.01.2021Kitap Sanat
Kadim şehir İstanbulda ilklerin ilçesi: Beyoğlu

Kadim şehir İstanbul'da ilklerin ilçesi: Beyoğlu

Beyoğlu, tarihte ilklerin gerçekleştirildiği ilçe olarak ön plana çıkıyor. İlk belediye binası, ilk tersane, ilk banka ve ilk stat Beyoğlu'nda yer aldı. Beyoğlu'nda ilk tiyatro oyunu oynandı, ilk tramvay yola çıktı ve ilk futbol stadı burada yapıldı.

18.01.2021Keyif
Beyoğlu’nda budanan ağaç dalları ihtiyaç sahiplerine yakacak oluyor

Beyoğlu’nda budanan ağaç dalları ihtiyaç sahiplerine yakacak oluyor

Beyoğlu Belediyesi, ilçe genelinde gerçekleştirdiği ağaç budama işleminden elde edilen ağaç dallarını ihtiyaç sahiplerine yakacak olarak dağıtıyor. Ağaç dallarının toplanarak dağıtıma hazır hale getirildiği Fen işleri Müdürlüğü’nü ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, ekiplerle birlikte odun keserek paketlemelerine yardım etti.

8.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Beyoğlu’nda toplandı

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Beyoğlu’nda toplandı

Osmanlı İmparatorluğu’nun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk belediye binası olan Beyoğlu Belediyesi’nin Tarihi Başkanlık Binası, 6 daire olarak kuruluşunun yıldönümünde Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı.

24.12.2020Gündem
Hediye tırı İstanbuldan yolda çıktı; 14 ilde çocuklara oyuncak dağıtılacak

'Hediye tırı' İstanbul'dan yolda çıktı; 14 ilde çocuklara oyuncak dağıtılacak

Doğu ve Güneydoğu'daki 14 ili gezip çocuklara parmak taş, dokuz taş ve dama gibi oyun setleri dağıtacak olan 'hediye tırı' bugün İstanbul'dan yolda çıktı. Hediye paketinin içinde oyuncakların yanı sıra kışlık kıyafet ve boyama setleri de bulunuyor. Projeyle pandemi döneminde evde kalan çocukların sıkılmaması ve iyi vakit geçirmesi hedefleniyor.

15.12.2020Gündem
Son dakika : Koronavirüsle mücadele Yarından itibaren başlıyor, İstiklal Caddesiyle ilgili önemli karar

Son dakika : Koronavirüsle mücadele! Yarından itibaren başlıyor, İstiklal Caddesi'yle ilgili önemli karar

Son dakika haberine göre, CNN TÜRK canlı yayınında İstanbul, Ankara ve İzmir'de koronavirüsle tedbirleriyle ilgili yeni alınan kararlar aktarıldı. CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk, yarından itibaren İstiklal Caddesi'nde önemli bir tedbirin hayata geçirileceğini söyledi ve artık sadece 7 bin kişinin İstiklal Caddesi'ne giriş yapabileceğini aktardı. Uygulamanın yarın saat 10.00'da devreye gireceği öğrenildi.

2.12.2020Gündem
İstiklal Caddesi’nde tedbirlere uymayanlara ceza yağdı

İstiklal Caddesi’nde tedbirlere uymayanlara ceza yağdı

İstanbul İstiklal Caddesi’nde polis ekipleri, maske ile sigara denetimi yaptı. Maskesiz ve sigara içen vatandaşlarla polis ekipleri arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Bir vatandaş ceza yememek için telefonla konuştuğunu iddia ederken, sigara içerken görüntülenen bir kişi de çekim yapan basın mensubuna tepki gösterdi.

30.11.2020Gündem
İstiklal Caddesi’nde maske ve sigara denetimi

İstiklal Caddesi’nde maske ve sigara denetimi

İstiklal Caddesi’nde yapılan maske ve sigara denetimi sırasında ceza yazılan iki kadın turist ve polis arasında tartışma çıktı. Polise İngilizce ‘Kapa çeneni’ diyen kadın turist gözaltına alındı.

22.11.2020Haber
Son dakika haberleri...  Polise İngilizce kapa çeneni diyen turistler gözaltına alındı

Son dakika haberleri... Polise İngilizce 'kapa çeneni' diyen turistler gözaltına alındı

İstiklal Caddesi’nde yapılan maske ve sigara denetimi sırasında ceza yazılan iki kadın turist ve polis arasında tartışma çıktı. Polise İngilizce ‘Kapa çeneni’ diyen kadın turistler gözaltına alındı.

22.11.2020Gündem
Şakir Eczacıbaşı’nı anarak...

Şakir Eczacıbaşı’nı anarak...

‘Beyoğlu’ndan Esintiler’ Beyoğlu Belediyesi’nin kuruluşunun 150’nci yılı nedeniyle, Şakir Eczacıbaşı’nın da katkılarıyla hazırladığımız bir kitaptı. Şakir Eczacıbaşı’nın önayak olmasıyla kurulan Kültür Girişimi olarak düzenlediğimiz sempozyumların ürünü olan kitaplar bugün de yararlanabileceğimiz kaynaklar...

19.11.2020Kitap Sanat
Beyoğlunda merdivenler sanata dönüştü

Beyoğlu'nda merdivenler sanata dönüştü

Galata Kulesi’nin üç boyutlu figürü Beyoğlu’nda merdivenlere resmedildi.

12.11.2020Seyahat
Maske takmayan turistten ilginç tepki: Televizyonda görürsem dava açacağım

Maske takmayan turistten ilginç tepki: Televizyonda görürsem dava açacağım

Taksim İstiklal Caddesi üzerinde korona virüs tedbirleri kapsamında denetim yapan polis ve zabıta ekipleri maske takmayan kişilere idari para cezası uyguladı. Maskesiz yabancı uyruklu şahıs bir tanesi ise "Televizyonda görürsem dava açacağım’’ diyerek basın mensubuna tepki gösterdi.

12.11.2020Haber
Beyoğlu semt pazarlarında ‘Güvenli Alan’ uygulamasına geçildi

Beyoğlu semt pazarlarında ‘Güvenli Alan’ uygulamasına geçildi

Beyoğlu’nda kurulan semt pazarlarında koronavirüs salgınına karşı ‘Güvenli Alan’ uygulamasına geçildi. Uygulama kapsamında pazarcı esnafı ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden Hes Kodu'nu görevlilere göstererek pazarda tezgah açabilecekler.

9.11.2020Gündem
Beyoğlunda freni tutmayan çöp kamyonu binaya çarptı

Beyoğlu'nda freni tutmayan çöp kamyonu binaya çarptı

Beyoğlu'nda, yokuş aşağı giderken freni tutmayan çöp kamyonu 2 katlı binaya çarptı. Kazada, bina girişindeki doğalgaz borusu patlarken, sızıntı nedeniyle bina sakinleri tahliye edildi.

3.11.2020Gündem
Belediyeden Azerbaycana bayraklı destek

Belediyeden Azerbaycan'a bayraklı destek

Beyoğlu Belediyesi, Azerbaycan’a desteğini göstermek için belediye binasına Türk bayrağı ile birlikte dev Azerbaycan bayrağı astı.

21.10.2020Gündem
8’inci rapor reddedildi

8’inci rapor reddedildi

12 Haziran 2016’da doğalgaz borusunun patlamasıyla üzerine klima parçası düşen Veysi Bulut yatağa bağımlı hale gelmişti. 7 bilirkişi raporunun ardından davada sorumlular hakkında alt sınırdan ceza verildi. Kararın bozulmasının ardından görülen ilk duruşmada mahkeme 8’inci rapor talebini reddetti.

7.10.2020Gündem
Okmeydanında servis minibüsü ve otomobil mahsur kaldı

Okmeydanı'nda servis minibüsü ve otomobil mahsur kaldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından İstanbul'da başlayan sağanak yağış su baskınlarına neden oldu. Okmeydanı Kavşağı'nda meydana gelen su baskınında mahsur kalan otomobil ve servis minibüsü itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

29.09.2020Gündem
Son dakika haberler... İstanbullular dikkat HES kodu artık orada da zorunlu oldu

Son dakika haberler... İstanbullular dikkat! HES kodu artık orada da zorunlu oldu

Beyoğlu Belediyesi, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından Kırıkkale’de pilot uygulama olarak hayata geçirilen ‘Güvenli Alan’ uygulamasını başlattı. Uygulamayla, denetimlerin sıkılaşması ve riskin azaltılması hedefleniyor. Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Çalışmayı hem belediye binamızda hem de Beyoğlu’nda başlattık. Yeme, içme mekanları başta olmak üzere iş yerlerinde zorunlu hale getirdik” dedi.

26.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Tanpınar’ın yıllarca sakladığı peçete

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın 120’nci doğum günü nedeniyle (23 Haziran 1901) geçen ay Beyoğlu Belediyesi tarafından Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde bir dizi etkinlik düzenlendi ve bir de ‘Tanpınar’ sergisi açıldı.

21.07.2021

Erdoğan, Biden'a fesli bir boksörü anlatacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Biden’la yapacağı görüşmenin tarihi kesinleşti.

5.06.2021

Manastır’dan Samsun’a çıkan yol

Bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 102’nci yıldönümü.

19.05.2021

İş başa düşsün

Sayın Emine Erdoğan’ın çok uzun zamandır üzerinde titizlikle durduğu bir projesi var; sadece biz değil tüm dünya için hayati bir konu olan “sıfır atık”...

29.01.2021

Müjde gibi yasak

Haftalar önce yazmış, biz maskeleri çifter çifter takarken sigara dumanını yüzümüze gözümüze üfleyen şuursuzlardan dert yanmıştım.

13.11.2020

Korona hanutçuları

Kural çiğnemek için bir yol elbet buluyoruz.

3.11.2020

“İstiklal”de bayram

Beyoğlu Belediyesi, Cumhuriyetin 97. yıldönümü kutlamaları kapsamında iki anlamlı projeyi hayata geçirdi. Bunlardan ilki “Cumhuriyet’in İstiklal Yolculuğu” sergisi...

30.10.2020

En şapşal hırsızın aklıma soktuğu en hınzır sorular

Bu haftanın en komik haberini geçen gün Hürriyet’te Fatih Çekirge’nin köşesinde okudum.

10.10.2020