EKSTRA
MENÜ

Asfalt

Asfalt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Asfalt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.150 Asfalt haberi bulunmuştur.

Asfalt Haberleri

Söbelen Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi Söbelen Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Söbelen Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi? Söbelen Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Sobelen mantarı ülkemizde çok fazla bulunan mantar türüdür. Bu mantarın nerede bulunduğu ve nasıl bulunacağı konusunda insanlar araştırma yapıyor. Bu mantara ulaşmak isteyen kişiler, nereden bulacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. Söbelen mantarı nedir, nerede yetiştir ve yenir mi? Söbelen mantarı faydaları, yetiştiriciliği ve özellikleri konusunda bilgileri derledik.

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğandan net mesaj: Hayatımızı ortaya koyuyoruz

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Hayatımızı ortaya koyuyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından inşası gerçekleştirilen Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli'nin açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sadece insan ve yüklerin değil yollardan geleceğimizin de geçtiğine inanıyoruz. Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası söz konusu olduğunda gerekiyorsa hayatımızı ortaya koyuyoruz." ifadelerini kullandı.

27.02.2021Ekonomi
Yozgat Çamlığı Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Yozgat Çamlığı Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Yozgat Çamlığı Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Yozgat Çamlığı Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Yozgat Çamlığı Milli Parkı güzelliklerde dolu bir orman bölgesidir. Bu park Türkiye’nin ilk milli parkıdır. Bu açıdan da tarihi bir yanı bulunmaktadır. Park 265 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Şehre yakın olması da insanların buraya gelmesini kolaylaştırmaktadır. Kişilerin hem doğayla vakit geçirebildikleri hem de etkinlik alanlarının olduğu bir mekândır. Yozgat Çamlığı Milli Parkı ile ilgili bilgileri derledik.

25.02.2021Seyahat
Zigana Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir Zigana Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Zigana Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Zigana Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Kış mevsiminin gelmesiyle beraber kış turizminin canlandığı belirtilebilir. Okulların tatil olmasıyla beraber kayak merkezleri dolup taşmıştır. Ülkemiz çapında en çok seçilen kayak merkezlerinden birisi de Zigana kayak merkezidir. Peki, Zigana kayak merkezi nerede ve nasıl gidilir? Zigana kayak merkezi ücreti, ortalama otel ve konaklama fiyatları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Yıldıztepe Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir Çankırı Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Yıldıztepe Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Çankırı Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Kış mevsiminin gelmesiyle beraber pek çok kayak merkezi kullanıma açılmıştır. Bilhassa kış mevsiminde bol kar yağışının olduğu kayak merkezlerinde yoğunluk daha fazla artmaktadır. Bunun dışında kayak merkezleri yalnızca spor adına değil, tatil yapmak için de oldukça önemli ortamlar içerisinde bulunmaktadır. Peki Yıldıztepe Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir? Çankırı Kayak Merkezi ücreti, ortalama otel ve konaklama fiyatları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Erciyes Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir Kayseri Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Erciyes Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Kayseri Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte pek çok kişi, gerek sömestr gerekse hafta sonu tatili için kayak merkezleri hakkında araştırmak yapmaktadır. Sizin için Erciyes Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir? Kayseri Kayak Merkezi ücreti, ortalama otel ve konaklama fiyatları konularını detaylarıyla derledik.

22.02.2021Seyahat
Çambaşı Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir Ordu Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Çambaşı Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Ordu Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Kış mevsimin, diğer mevsimlere göre bambaşka bir atmosferi var. Özellikle lapa lapa yağan kar, amatör ve profesyonel anlamda kış sporlarına gönül verenleri keyifli maceralara çağırıyor. Bu sporlar arasında en fazla tercih edilen ve aktif olarak yapılanların başında kayak geliyor. Kayak sporunun hem profesyonel hem de spor amaçlı olarak yapılabilmesi için ülkemizde çok sayıda kayak pisti bulunuyor. Bu kayak pistlerinden birisi de Çambaşı Kayak Merkezi'nde yer alıyor Çambaşı Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir? Ordu Kayak Merkezi ücreti, ortalama otel ve konaklama fiyatlarını derledik.

22.02.2021Seyahat
Türkiye’nin denize dolgu ikinci havalimanının yüzde 80’i tamamlandı

Türkiye’nin denize dolgu ikinci havalimanının yüzde 80’i tamamlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca bin hektarlık alanda projelendirilen, tamamlandığında Türkiye’nin deniz dolgusuna inşa edilecek 2’nci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı’nda pistlerin beton ve asfalt kaplamasına geçiliyor. Projenin yüzde 80’i tamamlanırken, ilk uçağın ise 29 Ekim 2021’de piste inmesi planlanıyor.

12.02.2021Ekonomi
Çukur’a Yamaç’ın okuduğu Geyikli Gece şiiri damga vurdu - İşte Geyikli Gece şiirinin tamamı ve şairi

Çukur’a Yamaç’ın okuduğu Geyikli Gece şiiri damga vurdu - İşte Geyikli Gece şiirinin tamamı ve şairi

Dört sezondur ekran macerasına sürdüren Çukur dizisinin yayınlanan son bölümüne Yamaç’ın okuduğu Geyikli Gece şiiri damga vurdu. Düşmanları olan Kulkan Erdenet tarafından Afganistan’a kaçırılan Çukur, Geyikli Gece şiirini okudu. O anlarda Geyikli Gece şiirinin sözleri ve şairi en çok araştırılan konulardan biri oldu. Peki, Geyikli Gece şiiri kimin? İşte Geyikli Gece şiirinin tamamı ve şairi hakkında bilgiler…

9.02.2021Televizyon
Bağcılarda yol çöktü, TIR mahsur kaldı

Bağcılar'da yol çöktü, TIR mahsur kaldı

Adana'dan İstanbul'a 14 ton ipliğin getirildiği TIR, Bağcılar'da çöken yolda mahsur kaldı. Sokak trafiğe tamamen kapanırken TIR için uzun süre çekicinin gelmesi beklendi.

3.02.2021Haber
Bağcılarda yol çöktü, iplik yüklü TIR mahsur kaldı

Bağcılar'da yol çöktü, iplik yüklü TIR mahsur kaldı

Adana'dan İstanbul'a 14 ton ipliğin getirildiği TIR, Bağcılar'da çöken yolda mahsur kaldı. Sokak trafiğe tamamen kapanırken TIR için uzun süre çekicinin gelmesi beklendi.

3.02.2021Gündem
Freni patlayan kamyon 2 otomobilin üzerine devrildi... Stajının son gününde can verdi

Freni patlayan kamyon 2 otomobilin üzerine devrildi... Stajının son gününde can verdi

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde freni patlayan kamyonun 2 otomobilin üzerine devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 1’i çocuk 4 kişi yaralandı. Kazada hayatını kaybeden Hakan Altun’un Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sapanca Meslek Yüksekokulu öğrencisi olduğu, stajının son gününde işten çıkıp evine giderken kazanın yaşandığı ortaya çıktı.

26.01.2021Gündem
Manisada asfalt yol çöktü

Manisa'da asfalt yol çöktü

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde ana su hattı borusunun patlaması sonucu asfalt yolda çökme meydana geldi.

18.01.2021Gündem
Karadeniz Sahil Yolu’nda ‘çatlak’ tehlikesi

Karadeniz Sahil Yolu’nda ‘çatlak’ tehlikesi

Karadeniz Bölgesi´nde, 1987 yılında yapımına başlanan ve 20 yılda tamamlanarak, 2007’de ulaşıma açılan 542 kilometre uzunluğundaki Karadeniz Sahil Yolu’nda çatlaklar oluşmaya başladı.

16.01.2021Ekonomi
Karadeniz Sahil Yolunda çatlak tehlikesi

Karadeniz Sahil Yolu'nda 'çatlak' tehlikesi

Samsun'dan Artvin’in Sarp Sınır Kapısı’na kadar uzanan ve deniz dolgusu üzerine inşa edilen Karadeniz Sahil Yolu'nda çatlaklar oluştu. Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı "Kıyıya çok yakın kum alımı, buradaki yüzey çatlaklarını çok hızlandıran ve tetikleyen bir durum" dedi. Ekipler, yolun bozulması riskine karşı oluşan çatlaklar için önlem aldı.

15.01.2021Haber
Yolda çatlak tehlikesi Ekipler hemen harekete geçti

Yolda 'çatlak' tehlikesi! Ekipler hemen harekete geçti

Samsun'dan Artvin’in Sarp Sınır Kapısı’na kadar uzanan ve deniz dolgusu üzerine inşa edilen Karadeniz Sahil Yolu'nda çatlaklar oluştu. Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı "Kıyıya çok yakın kum alımı, buradaki yüzey çatlaklarını çok hızlandıran ve tetikleyen bir durum" dedi. Ekipler, yolun bozulması riskine karşı oluşan çatlaklar için önlem aldı.

15.01.2021Gündem
Kongo Demokratik Cumhuriyetinde gemi felaketi 25 kişi öldü

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde gemi felaketi! 25 kişi öldü

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin kuzeydoğusu Tshopo Nehri'nde bir geminin batması sonucu 25 kişi hayatını kaybetti.

12.01.2021Dünya
Sancaktepede kasise hızlı giren motosikletli kurye kaza yaptı

Sancaktepe'de kasise hızlı giren motosikletli kurye kaza yaptı

SANCAKTEPE'de iddiaya göre motosikletli kurye yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda ilerlerken süratli girdiği kasiste motosikletin kayması ile düştü. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan kurye hastaneye kaldırıldı.

12.01.2021Gündem
Denizsiz kente denizaltı getirdiler

Denizsiz kente denizaltı getirdiler!

Diyarbakır merkez Sur ilçesine bağlı kırsal Harmanlar Mahallesi’nde 2010 yılında yapılan Pamukçay Barajı'yla bazı evler ve tarlalar barajın ayrı yakalarında kaldı. Evlere ve tarlalara ulaşımda sorunlar yaşanınca köyün ağası Recep Kırmızı, cankurtaran filikası aldı. Harmanlar Mahallesi’nde 'denizaltı' olarak bilinen filikayla mahalle sakinleri hem tarlaya gidiyor hem de çocuklarını okula götürüyor. Ağa Recep Kırmızı'nın şimdiki hedefi ise köprü yapmak.

7.01.2021Gündem
Aynı evin içinde farklı ülkelerde oturuyorlar Hatta farklı kanunlara tabiler, inanması güç ama gerçek…

Aynı evin içinde farklı ülkelerde oturuyorlar! Hatta farklı kanunlara tabiler, inanması güç ama gerçek…

Baarle kasabasından geçen sınırın bir tarafı Hollanda diğer tarafı ise Belçika oluyor. Bazı yerlerde evlerin, mağazaların ve iş yerlerinin ortasından geçiyor. Önemli tek nokta ise; ön kapınızın hangi ülkeye baktığı... Çünkü ön kapının açıldığı ülkenin yasalarına tabi oluyorlar.

6.01.2021Seyahat
Prof. Dr. Kantarcıdan kritik İzmir uyarısı: Yerleşime açmayın dedi ve tek tek uyardı

Prof. Dr. Kantarcı'dan kritik İzmir uyarısı: 'Yerleşime açmayın' dedi ve tek tek uyardı

Prof. Dr. Doğan Kantarcı deprem, sel felaketleriyle sarsılan İzmir ve çevresine ilişkin kritik uyarılarda bulundu. Kantarcı, Laka Deresi havzasında 450 hektarlık alanın yapılaşmaya açılması halinde bir sel faciasının yaşanabileceğinin altını çizdi.

5.01.2021Gündem
Cenazeler Türkiyeye geldi O anları anlattı: Bu çok büyük bir acı

Cenazeler Türkiye'ye geldi! O anları anlattı: Bu çok büyük bir acı

Somali'nin başkenti Mogadişu'da düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden iki Türk işçi Erdinç Genç ve Selami Aydoğdu'nun cenazeleri ve yaralı 4 Türk işçi Türkiye'ye getirildi. Bombalı saldırıda oğlunu kaybeden Ömer Aydoğdu, " O anda bir canlı bomba geldi patlama yaptı. Her birimiz bir yere yıkıldık. Oğlumu kaybettim. Baba-oğul çalışıyorduk. Bu çok büyük bir acı." dedi.

3.01.2021Gündem
Danilo Zanna: Aşksız hayat aç kalınmış hayat gibidir

Danilo Zanna: Aşksız hayat aç kalınmış hayat gibidir

Onu sevmeme ihtimaliniz neredeyse yok. Her daim sempatik ve pozitif. Boşuna “Sevimlilikte pandayla yarışır” demiyorlar. Yeni yıla doğru geri sayarken gözde şef Danilo Zanna’yla buluştuk. Zor geçen 2020’nin ardından bizi mutlu edecek yemekleri, yılbaşı sofrasını daha da lezzetli hale getirecek detayları, sofrada olması ve olmaması gerekenleri konuştuk: “Ekmek az yiyin...Çorba yok. Afrodizyak içinse deniz mahsulleri...”

Ağır, Orta, Hafif İş Kolu nedir

Ağır, Orta, Hafif İş Kolu nedir?

TÜİK'in belirlediği asgari ücret önerisi içerisinde yer alan Ağır, Orta ve Hafif İş Kolu ibareleri, pek çok kişinin dikkatini çeken hususlar arasında yer alıyor. Peki, TÜİK'in asgari ücret önerilerinde göz önünde bulundurduğu ağır, orta ve hafif iş kolu nedir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

22.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Yakışmayan manzara’ için martta ihale nisanda çalışma

Burada Okur Yazar’da geçen hafta, “Karşıyaka Mezarlığı’na yakışmayan manzara” başlıklı okur şikâyeti vardı.

15.02.2021

Aymazlıkta son nokta!

Adres; Osmangazi ilçesi 1. Murat Caddesi başlangıcı. Çocukluk yıllarımdan beri var olan kaldırıma sıra sıra dikilmiş çok güzel ağaçlardan birisi günlerdir onlarca metre mesafe uzaklıktan dikkatimi çekiyordu.

2.02.2021

Yoldaki tuzak!

Geçen salı günü bir e-posta aldım. e-postada: “… İki önce yağan (16 Ocak Cumartesi) kar, havanın dona çevirmesiyle birçok noktada buza dönüştü.

23.01.2021

Çankaya değil sanki Mars

Nasa’nın paylaştığı bu inanılmaz görüntüler Mars’ta çekildi. Dünya şokta! Çünkü bu görüntüler arasında ASKİ’ye ait bir de rögar kapağı var.

19.01.2021

Şebeke suyuyla bahçe sulayanları ASKİ engellemeli

Ankara’da önce barajlar alarm verdi. Sonra da Ankara Büyükşehir Belediyesi bu alarmın kentliler için ne anlama geldiğini açıkladı: “Ankara’nın 110 günlük suyu kaldı.”

11.01.2021

O caddede niye kaldırım yok?

Nilüfer ilçesi sakinlerinden okurumuz Melek Özdemir’in “Yedi yıl oldu her gün korkarak izliyorum” diyerek endişesini dile getirdiği e-postasını özetimle aktarıyorum:

7.01.2021

Yapmayın yahu!

1 Ocak 2021. Temiz bir sayfa açtığımız yeni yılın ilk gününde Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı’na işte bu fotoğraf geldi.

4.01.2021

Bu yıl müzikseverleri neler bekliyor?

Zor bir yılı geride bıraktık, yenisinden de beklentimiz sınırlı. Sevdiğimiz müzisyenleri ne zaman canlı canlı izleyeceğiz bilmiyoruz ama birçok isim yeni yıla yeni şarkı ve albümleriyle hazır! Kimisi eserlerini yayımlamak için gün sayıyor, kimi son dokunuşları yapıyor.

2.01.2021

Durhasan’da Durmayanhasan!

İsmini “Köylü, Durmayanhasan’a” diye yazmamı isteyen okurumuz şikâyetini şöyle aktarıyor:

31.12.2020

Asfalt katılım bedelini ödeyenler ‘su faturası’ ile mahsuplaşsın

Hani: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ödeme yapan tüm Ankaralılara borcumuz borç. Mahsuplaşmaya gideceğiz” demişti. Hani: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ödenmiş asfalt katılım parası, vatandaşın ödeyeceği emlak vergisinden düşülecek” demişti.

28.12.2020

Hayvana eziyete hapis cezası getirilecek mi?

Hayatını hayvanlara, insanlığa ve doğaya adamış değerli insan Prof. Dr. Orhan Kural hayatını kaybetti. O ve onun gibi hayvanseverler adına meraktayız. Hayvanlara eziyet edenlere hapis cezası da getirilecek mi?

25.12.2020