EKSTRA
MENÜ

Almanca

Almanca ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Almanca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.950 Almanca haberi bulunmuştur.

Almanca Haberleri

Tahta-tebeşir ruhunu teknolojiyle harmanlayan bir ‘şefkat yuvası’

Tahta-tebeşir ruhunu teknolojiyle harmanlayan bir ‘şefkat yuvası’

158 yıldır çok sayıda zorluğa göğüs gererek bugünlere gelen, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu bugün kararlılıkla sürdürmeye devam eden Darüşşafaka için çağın gerekliliklerine uymak bir gereksinim olduğu kadar da dünyada ender kurumun gösterebildiği bir yetenek aslında.

15.06.2021Eğitim
‘Türkler hiçbir yere gitmiyor ve gitmeyecek’

‘Türkler hiçbir yere gitmiyor ve gitmeyecek’

13 Haziran 2001’de ırkçı terör örgütü NSU tarafından katledilen terzi Abdürrahim Özüdoğru, Sağcı Aşırılığa Karşı İttifak ile Nürnberg Belediyesi’nin birlikte düzenlediği törenle öldürüldüğü yerde anıldı. Tören boyuncu geniş güvenlik önlemi alan polis, alana giriş ve çıkışları durdurdu.

14.06.2021Avrupa
Dünya edebiyatında ilk hikayenin ismi nedir Dünya edebiyatında ilk hikaye kitabının yazarı kimdir

Dünya edebiyatında ilk hikayenin ismi nedir? Dünya edebiyatında ilk hikaye kitabının yazarı kimdir?

Nesir türlerinden biri olan hikaye, serim - düğüm ve çözüm bölümünden oluşur. Serim (Giriş) bölümünde karakterlerin genel özelliklerinden bahsedilir. Düğüm bölümünde detaylı bir şekilde aktarılan olaylar çözüm bölümünde sonuca bağlanır. Hikayeler durum ve olay öyküsü olarak ikiye ayrılır. 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra kaleme alınan öyküler ise ''modern hikaye'' olarak nitelendirilir. Dünya edebiyatında ilk hikayenin adı nedir, yazarı kimdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
Yaşı kadar dil biliyor

Yaşı kadar dil biliyor

Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan 17 yaşındaki lise öğrencisi Eva Maria Spekhorst, tam 17 dil biliyor. Çek bir anne ve Alman bir babanın kızı olan Eva’nın aslında iki ana dili var: Çekçe ve Almanca. Her gün dil öğrenmek için düzenli olarak çalışan Eva’nın en sevdiği ilk 4 dil arasında Türkçe de var.

13.06.2021Eğitim
Biraz dürüstlük bekliyoruz

Biraz dürüstlük bekliyoruz

Hessen’de 28 Ekim 2018’de yapılan Eyalet Parlamentosu seçimi öncesiydi. Yıllarca Yeşiller’in Eş Başkanlığı’nı yapan Cem Özdemir, Yeşiller Hessen teşkilatının lider adayları Priska Hinz ile 2014 yılından beri Hessen Ekonomi, Enerji ve Ulaşım Bakanı olan Tarek Al Wazir, partinin uyum politikasıyla ilgili olarak 18 Eylül 2018 tarihinde ortaklaşa bir basın toplantısı düzenlediler. Uzun uzun hedeflerini sıraladılar.

12.06.2021Avrupa
iOS 15 tanıtıldı

iOS 15 tanıtıldı

Apple, sanal olarak düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı dahilinde iPhone işletim isteminin son sürümü iOS 15’i tanıttı.

12.06.2021Ekonomi
Makina nasıl yazılır TDKya göre makine mi makina mı Makina yazımı

Makina nasıl yazılır? TDK'ya göre makine mi makina mı? Makina yazımı

Çeşitli iş kollarında ve günlük yaşamda sıklıkla kullanılan makine kelimesi dilimize İtalyancadan geçmiştir. Belli bir sistemde çalışan ve çeşitli parçalardan oluşan mekanizmaların tamamına makine adı verilir. 19. yüzyılda literatüre girmiş olan kelimenin orijinali ''macchina'' şeklinde yazılır. TDK'ya göre makine mi makina mı? İşte, tüm detaylar.

11.06.2021Sözlük
Atölye nasıl yazılır TDKya göre atölye yazımı

Atölye nasıl yazılır? TDK'ya göre atölye yazımı

19. yüzyılın ilk çeyreğinden itibaren Fransızca, İngilizce ve Almanca gibi Avrupa dillerinden Türkçeye birçok kelime geçmiştir. Bu kelimeler dilimize geçerken bazılarının yazımında ve okunuşunda değişmeler olmuştur. Geçtiğimiz yüzyıldan bu yana kullanılan atölye kelimesi de bunlardan biri. TDK'ya göre atölye sözcüğü nasıl yazılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Sözlük
Yasaklar bitince Nürnberg esnafı

Yasaklar bitince Nürnberg esnafı

Almanya’nın Nürnberg kentinde ‘Gostenbul’ olarak bilinen sokakta Türk esnafı, salgın nedeniyle 7 aydır kapalı olan iş yerleri ve lokantaların yasakların kaldırılıp içeride ve dışarıda hizmet vermeye başlaması nedeniyle davullu, zurnalı kutlama yaptı.

10.06.2021Avrupa
Sivas lise taban puanları 2021 Sivas LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Sivas lise taban puanları 2021! Sivas LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonrası araştırılan en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Sivas'ta sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan öğrenciler, sınav kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Sivas LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

9.06.2021Eğitim
Muğla lise taban puanları 2021 Muğla LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Muğla lise taban puanları 2021! Muğla LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası araştırılan en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Muğla'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Muğla LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

7.06.2021Eğitim
Bıçakladılar, Bunu hak ettin diye bağırıp kaçtılar Sırtında bıçakla Almanya’daki ablasıyla görüntülü görüştü

Bıçakladılar, 'Bunu hak ettin' diye bağırıp kaçtılar! Sırtında bıçakla Almanya’daki ablasıyla görüntülü görüştü

Antalya'da Soner B., sokakta 2 kişi tarafından sırtından bıçaklandı. Soner B.’yi sırtından bıçaklayan şüpheliler, “Sen bunu hak ettin" diye bağırıp kaçtı. Sırtına saplı bıçakla ambulans bekleyen Soner B., olay yerine gelen bir gazetecinin telefonundan Almanya’daki ablasıyla görüntülü konuştu.

7.06.2021Gündem
Balıkesir lise taban puanları 2021 Balıkesir LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Balıkesir lise taban puanları 2021! Balıkesir LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Balıkesir'de sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Balıkesir LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

6.06.2021Eğitim
İstanbul lise taban puanları 2021 İstanbul LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

İstanbul lise taban puanları 2021! İstanbul LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. İstanbul'da sınavla öğrenci alan okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemi yapacak. İşte 2021 yılına ait İstanbul LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

6.06.2021Eğitim
Konya lise taban puanları 2021 Konya LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Konya lise taban puanları 2021! Konya LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Konya'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Konya LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

6.06.2021Eğitim
Adana lise taban puanları 2021 Adana LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Adana lise taban puanları 2021! Adana LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Adana'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Adana LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

6.06.2021Eğitim
Cenk Tosundan Carlo Ancelotti açıklaması Fenerbahçe ile görüştüğünü anlattı

Cenk Tosun'dan Carlo Ancelotti açıklaması! "Fenerbahçe ile görüştüğünü anlattı"

A Milli Takım'ın ve Everton'ın golcüsü Cenk Tosun; kariyer planlaması, sakatlık durumu gibi birçok konuda açıklamalarda bulunurken Carlo Ancelotti'nin Parma yıllarında Fenerbahçe'den teklif aldığını belirtti.

5.06.2021Futbol
İzmir lise taban puanları 2021 İzmir LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

İzmir lise taban puanları 2021! İzmir LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. İzmir'de sınavla öğrenci alan okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sonuçlar açıklandığında kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait İzmir LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

5.06.2021Eğitim
Ankara lise taban puanları 2021 Ankara LGS yüzdelik dilimler ve taban puanları

Ankara lise taban puanları 2021! Ankara LGS yüzdelik dilimler ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Ankara'da sınavla öğrenci alan okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemi yapacak. İşte 2021 yılına ait Ankara LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

4.06.2021Eğitim
‘Bekle ülkem bekle, tabutta bile olsa severek gelirim’

‘Bekle ülkem bekle, tabutta bile olsa severek gelirim’

Anadolu rock tarzı parçalarıyla bir dönem meşhur olan Ozan Ata Canani, uzun yıllar sonra ilk defa Almanca çıkardığı yeni albümü ile Alman medyasının gündemine oturdu.

31.05.2021Avrupa
Milyonlarca insan bu yüzden aşı olmuyor Yalan haberlerin kaynağı bulundu

Milyonlarca insan bu yüzden aşı olmuyor! Yalan haberlerin kaynağı bulundu

Covid-19 aşılarının ölümlere, kısırlığa ya da başka ağır yan etkilere yol açtığına dair özellikle sosyal medya üzerinden yayılan haber ve yorumlar, dünyada milyonlarca insanın aşılardan korkmasına yol açıyor. ABD'de de yapılan bir araştırma bu yalan haberlerin neredeyse tamamının kaynağına ulaştı...

29.05.2021Dünya
Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız da

Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız da

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren bir Tweet paylaştı hafta ortasında.

29.05.2021Avrupa
Celal Özcan’dan yeni kitap ‘Hep Kebap Olmaz’

Celal Özcan’dan yeni kitap ‘Hep Kebap Olmaz’

Hürriyet Avrupa’nın yayın yönetmenliğinden bu yıl başlarında emekli olan Celal Özcan’ın Almanca-Türkçe iki dilli kaleme aldığı ‘Hep Kebap Olmaz’ isimli kitabı Almanya’da piyasaya çıktı.

29.05.2021Dünya
Altınordu forması giyen Burak İnceye Bundesligadan dev talip Leverkusen kapıda...

Altınordu forması giyen Burak İnce'ye Bundesliga'dan dev talip! Leverkusen kapıda...

TFF 1’inci Lig’de İstanbul’da oynanan Play-Off finalini 1-0 kaybederek son Süper Lig biletini Altay’a kaptıran Altınordu’da genç yıldız adayı Burak İnce yuvadan uçmaya hazırlanıyor.

28.05.2021Futbol
‘Hep Kebap Olmaz’ Dönerin Almanya yolculuğu...

‘Hep Kebap Olmaz’! Dönerin Almanya yolculuğu...

Gazeteci-yazar Celal Özcan’ın Türk yemek kültürü üzerine kaleme aldığı yeni kitabı ‘Hep Kebap Olmaz’, Almanca ‘Es muss nicht immer Kebap sein” Türkçe ve Almanca olarak Almanya’nın saygın yayınevlerinden dtv Verlag’dan çıktı. Kendisiyle yeni kitabı üzerine konuştuk: “Niye kebap olmaz?”

28.05.2021Avrupa
Dil sınavlarına giriş belgeleri erişime açıldı

Dil sınavlarına giriş belgeleri erişime açıldı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 29 Mayıs’ta uygulanacak olan e-YDS 2021/6 İngilizce adaylarının, sınava giriş belgeleri erişime açıldı.

27.05.2021Eğitim
Rubrik Nedir Rubrik Nasıl Hazırlanır Rubriklerin Genel Özellikleri

Rubrik Nedir? Rubrik Nasıl Hazırlanır? Rubriklerin Genel Özellikleri

Rubrik kulağa oldukça hoş gelen ama anlamı çoğu kişi tarafından pek bilinmeyen bir kelimedir. Bu kelime Almanca kökenlidir. Rubrik nedir? Rubrik nasıl hazırlanır? Rubriklerin genel özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Anekdot Nedir Ne Anlama Gelir Anekdot Nerede Kullanılır

Anekdot Nedir? Ne Anlama Gelir? Anekdot Nerede Kullanılır?

Dilimize İngilizce dışında Almanca ve Fransızca gibi Avrupa dillerinden de birçok kelime girmiştir. Anekdot da bu kelimeler arasında yer alıyor. Fransızca kökenli bir sözcük olan Anekdot, özellikle gençler arasında sıklıkla kullanılıyor. Anekdot ne anlama gelir ve nerede kullanılır? Merak edenler için örnek cümlelerle derledik.

26.05.2021Araştırma
Stuttgarta transfer olan Ömer Faruk Beyaz: Fenerbahçe benim evim, 1.5 aydır Almanca çalışıyorum...

Stuttgart'a transfer olan Ömer Faruk Beyaz: "Fenerbahçe benim evim, 1.5 aydır Almanca çalışıyorum..."

Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren ve Almanya'nın Stuttgart takımıyla 4 yıllık sözleşme imzalayan Ömer Faruk Beyaz, yeni bir serüvene başladığı için heyecanlı olduğunu söyledi.

25.05.2021Futbol
‘Karıncaezmez Şevki’ler, takım elbiseli beyler, bayanlar... Ah nerede o eski maçlar

‘Karıncaezmez Şevki’ler, takım elbiseli beyler, bayanlar... Ah nerede o eski maçlar'

Futbolun renkli ismi Yılmaz Vural ile bir araya geldik… Çocukluğunun takım elbiselerle gidilen eski maçlarına ‘Hey gidi yıllar!’ dedik, Almanya’da Kemal Sunal’la nasıl film çektiğinin hikâyesini dinledik. Geçen yıl COVID sebebiyle uzun süre yoğun bakımda kalan Yılmaz Hoca, bu sürecin sonunda hayata başka gözlerle bakmaya başlamış: “Yaşanmamış bir dakikaların önemini anladım… En büyük hayalim Türk sporu ve sporcularının arkada değil hep en önlerde olması… Asıl bunları konuşmalıyız.”

23.05.2021Gündem
Bremen’de ırkçılık skandalı: Ev arayan göçmenleri fişlemişler

Bremen’de ırkçılık skandalı: Ev arayan göçmenleri fişlemişler!

Almanya’nın Bremen kentinde göçmenlerin kiralık ev ararken sistematik olarak dışlandığı, ırkçı muameleye tabi tutuldukları ortaya çıktı.

21.05.2021Avrupa
Üniversiteli gençler ‘iyilik’le yüzleri güldürüyor

Üniversiteli gençler ‘iyilik’le yüzleri güldürüyor

“Kampüste iyilik var” sloganıyla öğrencisinden mezununa, çalışanından akademisyenine bir araya gelerek kurduğu gönüllülük hareketini sürdüren Yaşar Üniversitesi, COVİD-19 salgını döneminde de herkesi kapsayacak birçok iyiliğe imza atıyor.  Binin üzerinde öğrenci ve mezun, evlerinde kalmak zorunda olanlara yardım etmekten uzaktan ders vermeye, sokak hayvanlarını beslemekten kitap seslendirmeye kadar bu süreçte aktif olarak yer aldı.

20.05.2021Eğitim
Çifte vatandaşlık önergesi 9 Haziran’da komisyonda görüşülecek

Çifte vatandaşlık önergesi 9 Haziran’da komisyonda görüşülecek

Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Meclisi Uyum Komisyonu’nda 9 Haziran’da çifte vatandaşlık önergesi ele alınacak. Seçim Hakkı Girişimi Başkanı Bahattin Gemici, eyalette yaşayan göçmen kökenlilere çağrı yaparak 9 Haziran’a kadar Eyalet Meclisi Başkanlığı’na ve Uyum Bakanlığı’na çifte vatandaşlık taleplerini iletmelerini istedi:

20.05.2021Avrupa
Taklit gerekçesiyle dava Dönerci çalmış

Taklit gerekçesiyle dava! Dönerci çal'mış

Sanatçı Ayşe Erkmen, 27 yıl önce Berlin’de bir binanın dış cephesine yaptığı meşhur ‘Am Haus’ (Evde) adlı eserini İstanbul’daki dönerci dükkânının dış cephesinde kopyalayan şirkete 15 bin liralık tazminat davası açtı. Der Berliner Döner, sanatçının ‘-Miş’li bina’ olarak ünlenen eserini yeni bir konseptle yorumladığını söylüyor.

20.05.2021Kitap Sanat
Oyuncu Erol Keskin son yolculuğuna uğurlandı

Oyuncu Erol Keskin son yolculuğuna uğurlandı

Harbiye Muhsin Ertuğrul sahnesinde düzenlenen törenin ardından Teşvikiye Camisi'ne getirilen Erol Keskin'in naaşı, cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi

19.05.2021Magazin
TRT Deutsch’a ırkçı tehdit mektubu gönderildi

TRT Deutsch’a ırkçı tehdit mektubu gönderildi

Merkezi Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan, TRT’nin Almanca haber platformu TRT Deutsch, Filistin haberleri nedeniyle hedef gösterilmesinden kısa süre sonra ırkçıların tehdidine maruz kaldı.

19.05.2021Avrupa
Türkiyenin küresel markası THY 88 yaşında

Türkiye'nin küresel markası THY 88 yaşında

20 Mayıs 1933'te Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı "Devlet Hava Yolları İşletmesi" olarak kurulan şirket, aradan geçen sürede dünyanın en çok ülkesine uçuş yapan küresel bir marka oldu.

19.05.2021Ekonomi
Soruşturma tamamlandı: Suçlu makinistler

Soruşturma tamamlandı: Suçlu makinistler

Ankara'da iki makinistin hayatını kaybettiği tren kazasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Bilirkişi heyeti hazırladığı raporda, kazaya neden olduğu iddia edilen şüpheli iki makinist Mehmet Karaağaç ile Murat Özyılmaz’ı suçladı.

18.05.2021Gündem
Dönüşüm Kitabını kim yazmıştır Dönüşüm kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dönüşüm Kitabını kim yazmıştır? Dönüşüm kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dönüşüm kitabı okunmaya değer olan kitaplardan biridir. Özellikle okuduktan sonra ufku iki katına çıkaran bir kitap olan dönüşüm kitabı yabancı yazarların yazmış olduğu eserler arasındadır. Dönüşüm kitabı uzun bir öykü kitabı olmakla birlikte bu kitap sosyal medyada ve diğer platformlarda sürekli olarak tavsiye edilen kitaplar arasındadır. Peki dönüşüm kitabını kim yazmıştır? Dönüşüm kitabı özeti nedir? Dönüşüm kitabı konusu nedir? İşte dönüşüm kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Die Welt muhabiri Deniz Yücele 2 yıl hapis istemi

Die Welt muhabiri Deniz Yücel'e 2 yıl hapis istemi

Die Welt gazetesi muhabiri İlker Deniz Yücel'in, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

12.05.2021Gündem
Mit Nedir Ve Ne İş Yapar Mit Çalışanı Nasıl Olunur Ve Şartları Neler

Mit Nedir Ve Ne İş Yapar? Mit Çalışanı Nasıl Olunur Ve Şartları Neler

Türkiye devletinde birbirinden farklı kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumların temel görevi ise ülke çıkarlarını korumaktır. Bu nedenle devletteki bu kurumlarda yer alan kişiler de özenli bir şekilde seçilir. MİT de oldukça önemli bir kurumdur. MİT nedir ve ne iş yapar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

11.05.2021Araştırma
Takcisi Metin taksi hikâyelerini kitapta topladı

Takcisi Metin taksi hikâyelerini kitapta topladı

Korona krizi nedeniyle işleri durma noktasına gelen Berlinli taksici Metin Kırıtay krizi fırsat bilip taksicilikte yaşadığı hikâyeleri bir kitapta topladı.

10.05.2021Avrupa
Geçmişin izinde, delil peşinde

Geçmişin izinde, delil peşinde

Beş yaşında meraklı bir kız çocuğu, Sultanahmet’teki Adli Tıp Kurumu’nun karanlık binasında, ürkütücü cansız beden fotoğraflarına bakıyordu… Soğukkanlılığıyla şaşırtan bu kız çocuğu, ileride Türkiye’nin en tanınmış adli tıp hocalarından Prof. Dr. Sevil Atasoy olacaktı! Atasoy ile bir ‘delil avcısı’ gibi geçmişinden izlerin peşine düştük…

9.05.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Almanya İçişleri Bakanı Seehofer ile görüştü

Bakan Çavuşoğlu, Almanya İçişleri Bakanı Seehofer ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer ile görüştü.

5.05.2021Dünya
Özgeçmiş Nedir Ve Nasıl Yazılır Özgeçmiş Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Özgeçmiş Nedir Ve Nasıl Yazılır? Özgeçmiş Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Özgeçmiş iş hayatına atılmak açısından oldukça önemlidir. İş başvurularında bulunurken profesyonel bir özgeçmişinizin olması gerekmektedir. Özgeçmiş, iş başvurusunda bulunan adaylar için bir ilk izlenim oluşturmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde hazırlanması gerekir. Özgeçmiş nedir ve nasıl yazılır? Özgeçmiş yazım kuralları ve örnekleri.

5.05.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

'Ona benzer bir kadın görmedim'

Geçen hafta dinlediğim CD’lerden biri bakın neydi? ‘Pavarotti in Hyde Park’. Tenora, The Philharmonia Chorus eşlik etmişti.

13.06.2021

Gülsin Onay, ‘Ay Işığı Sonatı’nı çalıyor

Diskoteğimde bulunan en eski kayıtlardan biri Wilhelm Kempf’in çaldığı, Beethoven’ın 78’lik ‘Ay Işığı Sonatı’.

6.06.2021

1.8 milyar euroluk kupa maçını kim kazanacak?

BiR yanda Pep Guardiola diğer tarafta Tomas Tuchel...

29.05.2021