EKSTRA
MENÜ

Adnan Boyacı

Adnan Boyacı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adnan Boyacı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 145 Adnan Boyacı haberi bulunmuştur.

Adnan Boyacı Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 7 binin üzerinde köy okulu öğretmeni mesleki gelişim eğitimlerine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 7 binin üzerinde köy okulu öğretmeni mesleki gelişim eğitimlerine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Sabancı Vakfı iş birliğinde başlattıkları Köy Okulları Birleştirilmiş Sınıf Öğretmenleri Mesleki Gelişim Programı'na 7 binin üzerinde köy okulu öğretmeninin katıldığını bildirdi.

22.10.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yöneticilerimizle yazamayacağımız başarı hikayesi yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yöneticilerimizle yazamayacağımız başarı hikayesi yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul yöneticilerinin yönetim becerilerinin geliştirilmesi programı sertifika töreninde konuşarak, "Bizim yöneticilerimizle yazamayacağımız başarı hikayesi yok" dedi. UNICEF ile birlikte okul yöneticilerinin gelişimi konusunda yürütülen çalışmalara değinen Selçuk, "Bütün bunlar bizim ortak bir dilimizin gelişmesine hizmet edecek, eğitimin kalitesini artırma noktasında, kavramlarımızı ve terimlerimizi geliştirmemize hizmet edecek. Bu eğitimlere yaklaşık olarak 50 bin civarında okul yöneticimiz katıldı, bunun sayısı tabii ki artacak.'' dedi.

19.10.2020Gündem
Müdürlere ‘uzaktan eğitim’ eğitimi

Müdürlere ‘uzaktan eğitim’ eğitimi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okul yöneticilerinin uzaktan eğitim süreçlerinde tasarım ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi programına yaklaşık 50 bin civarında okul yöneticimiz katıldı. Bunun sayısı artacak" dedi.

19.10.2020Eğitim
Bakan Selçuk’tan ‘yüz yüze eğitim’ açıklaması: Teknik hazırlıklarımız var

Bakan Selçuk’tan ‘yüz yüze eğitim’ açıklaması: Teknik hazırlıklarımız var

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili, "Birtakım teknik hazırlıklarımız var, çok kısa süre içinde gereken açıklamalar yapılacak" dedi.

8.09.2020Eğitim
Öğretmenlerimiz dünya düzeyinde becerilere sahip olacak

'Öğretmenlerimiz dünya düzeyinde becerilere sahip olacak'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MEB Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Mesleki Gelişim Programı Sertifika Töreni’nde konuştu. Bakan Selçuk, bugün 6 binden fazla öğretmenin sertifika almaya hak kazandığını, bu sayıyı çok daha arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Microsoft işbirliğiyle gerçekleşen eğitimlerin sertifika töreninde salgın sürecinde öğretmenlerin fedakarca çalıştığını vurgulayan Selçuk, “Bizim öğretmenlerimizin de dünyadaki öğretmenlerin sahip olduğu becerilere sahip olmasını istiyoruz” dedi.

8.09.2020Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 'yüz yüze eğitim' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde yapılacak yüz yüze eğitime ilişkin, "Birtakım teknik hazırlıklarımız var, çok kısa süre içerisinde gereken açıklamalar yapılacak." dedi.

8.09.2020Gündem
Öğretmenlere dijital beceri eğitimi

Öğretmenlere dijital beceri eğitimi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Google işbirliğinde düzenlenen Öğretmenler İçin Dijital Dönüşüm Programı kapsamında yaklaşık 128 bin öğretmenin eğitim aldığını ve dijital becerilerinin gelişmesi konusunda önemli bir adım attıklarını söyledi.

2.09.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 896 bin öğretmenimizin bireysel gelişimine katkı sağladık, bu bir dünya rekoru

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 896 bin öğretmenimizin bireysel gelişimine katkı sağladık, bu bir dünya rekoru

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmenimizin birikimi Türkiye'nin birikimidir. Dolayısıyla Türkiye'nin geleceği bizim öğretmenimizin birikimiyle doğrudan doğruya alakalıdır. Geçtiğimiz süreç içerisinde salgın döneminde özellikle çevrimiçi eğimler düzenleyerek 896 bin öğretmenimizin bireysel gelişimine katkı sağladık. Bu aslında bir dünya rekoru" dedi.

2.09.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yazılım geliştirme eğitimini tamamlayan öğretmen ve öğrencilerin sertifika törenine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yazılım geliştirme eğitimini tamamlayan öğretmen ve öğrencilerin sertifika törenine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilere yönelik uluslararası akredite sertifika programı eğitimlerine ilişkin, "Sertifikaların da bizim sistemimiz içinde değer bulmasını istiyoruz. Yani 'ben şu sertifikayı aldım, akredite bir sertifika. Bu sertifikanın okuduğum lisede kredilendirilmesini istiyorum' diyebilmesi için bir alt yapı oluşturuyoruz." dedi.

27.08.2020Gündem
Seminerler iptal mi edildi MEBden Haziran 2020 öğretmen seminerleri açıklaması

Seminerler iptal mi edildi? MEB'den Haziran 2020 öğretmen seminerleri açıklaması

Öğretmenlerin meslek içi eğitimi olarak adlandırılan seminer dönemleri ile ilgili son gelişme, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre öğretmenler, 22-30 Haziran tarihleri arasında seminerlere çevrimiçi veya yüz yüze yöntemi katılabilecek. Seminerler, öğretmenlerin kendi okullarında ya da bulundukları illerdeki okullarda yapılacak. İşte, MEB'in açıkladığı Haziran 2020 öğretmen seminerleri hakkında detaylı bilgiler

11.06.2020Eğitim
Öğretmenlerin yaz dönemi çalışmaları yüz yüze olacak

Öğretmenlerin yaz dönemi çalışmaları yüz yüze olacak

Normalleşme süreci kapsamında 1 milyona yakın öğretmenin yaz dönemi mesleki çalışmaları, 22-30 Haziran'da yüz yüze ve çevrim içi düzenlenecek. Öğretmenler, kendi okullarında ya da bulundukları illerdeki okullarda mesleki çalışmalarını yapabilecek.

8.06.2020Eğitim
Sümer Ezgü ve öğretmenlerden çocuklara türkülü bayram hediyesi

Sümer Ezgü ve öğretmenlerden çocuklara türkülü bayram hediyesi

Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü, enstrümanlarıyla kendisine eşlik eden öğretmenlerle Ramazan Bayramı dolayısıyla çocuklar için türküler söyledi.

25.05.2020Keyif
MEBden öğretmenlere uzaktan eğitim fırsatı

MEB'den öğretmenlere uzaktan eğitim fırsatı

MEB tarafından, öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin mesleki ve bireysel gelişimlerini desteklemek amacıyla hazırlanan ulusal ve uluslararası akredite sertifikalı uzaktan eğitim programları yaklaşık 500 bin öğretmenin başvurusuna açıldı.

14.05.2020Eğitim
MEBden 500 bin öğretmene uzaktan eğitim fırsatı

MEB'den 500 bin öğretmene uzaktan eğitim fırsatı

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), dijital girişimcilik, bilgi işlemsel düşünme becerileri, proje danışmanlığı, İngilizce öğretimi, müze ve afet eğitimleri ile yapay zekadan dijital güvenliğe bilişim alanında hazırlanan ulusal ve uluslararası akredite sertifikalı uzaktan eğitim programları, yaklaşık 500 bin öğretmenin başvurusuna açıldı. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, "18Mayıs-1 Eylül tarihleri arasında 500 bin öğretmen ve okul yöneticimiz için Türk eğitim tarihinin en büyük uzaktan eğitim mesleki gelişim programını başlatıyoruz" dedi.

14.05.2020Gündem
Eğitim stratejilerimiz dünyaya örnek

'Eğitim stratejilerimiz dünyaya örnek'

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, "Diğer ülkeler Türk milli eğitim sisteminin deneyimlerini bize sorar hale geldi. Türkiye'nin bu süreçte geliştirdiği müdahale stratejileri, dünyada örnek oldu" dedi.

6.05.2020Eğitim
MEB bürokratları, Türkiyedeki uzaktan eğitimi yabancı eğitimcilere anlattı

MEB bürokratları, Türkiye'deki uzaktan eğitimi yabancı eğitimcilere anlattı

MEB tarafından çeşitli ülkelerden katılımcılara koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'deki eğitim sürecindeki uygulamalar konusunda yabancı eğitimcilere sosyal medya üzerinden bilgilendirme yapıldı.

30.04.2020Eğitim
Evlerinde orkestra kuran öğretmenlerden müzik kanalı

Evlerinde orkestra kuran öğretmenlerden müzik kanalı

MEB, müzik öğretmenlerinin evlerinde eş zamanlı orkestra oluşturarak Türk sanat, halk, pop, rock, tasavvuf müzik türlerinde eserler icra ettiği Youtube kanalı açtı. ‘Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor’ isimli kampanya kapsamında ve ‘Sesimiz nefes olsun’ sloganıyla açılan kanal, binlerce izlenme sayısına ulaştı.

25.04.2020Eğitim
Çocuklara yeni bir kanal... ‘Anadolu Masalları’

Çocuklara yeni bir kanal... ‘Anadolu Masalları’

MEB, öğretmenlerin anlatıp öğrencilerin resimlendirdiği Anadolu masallarının Türkçe ve İngilizce anlatımlarını içeren bir Youtube kanalı kurdu.

22.04.2020Eğitim
Nisan ara tatili ne zaman başlayacak

Nisan ara tatili ne zaman başlayacak?

18 milyon öğrencinin sömestr tatili sonrası ders başı yapması ile 2019-2020 eğitim yılının ikinci döneminde dersler başladı. Okulların açılmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, ara tatil takvimi şimdiden gündeme geldi. Peki, ikinci ara tatil ne zaman? Nisan ara tatili ne zaman başlayacak?

12.02.2020Gündem
Ara tatil ne zaman başlıyor İkinci ara tatil hangi tarihte MEB 2019 2020 eğitim öğretim takvimi

Ara tatil ne zaman başlıyor? İkinci ara tatil hangi tarihte? MEB 2019 2020 eğitim öğretim takvimi

Yarıyıl tatili sonrası ikinci döneme başlayan milyonlarca öğrenci, ikinci ara tatil dönemini şimdiden araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 2019 2020 eğitim öğretim takvimini sorgulayan öğrenciler, ara tatille beraber okulların kapanacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, ara tatil ne zaman başlıyor? İkinci ara tatil hangi tarihte? İşte, MEB 2019 2020 eğitim öğretim takvimine göre o konunun merak edilen yanıtı.

11.02.2020Gündem
MEBden fen lisesi öğretmenlerine disiplinler arası eğitim

MEB'den fen lisesi öğretmenlerine disiplinler arası eğitim

MEB ile Harvard Üniversitesi işbirliğinde fizik, kimya, biyoloji ve matematik öğretmenlerine disiplinler arası yeni yaklaşımlar eğitimi başlatıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dünyadaki güçlü üniversitelerle işbirliğimizin devamının geleceği müjdesini vermek istiyorum. Bilimsel bilgide ortaya çıkan dönüşümün evrensel iz düşümünü, içeriklerimize ve öğretmen yetiştirmeye yansıtma amacımız var" dedi.

4.02.2020Eğitim
Öğretmen eğitiminde ‘dijital’ dönüşüm dönemi

Öğretmen eğitiminde ‘dijital’ dönüşüm dönemi

MEB, 21’enci yüzyıl becerilerini öğrencilere kazandırma amacı doğrultusunda öğretmenlere yönelik mesleki eğitimde dijital dönüşüm başlattı. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, "Öğretmenlerimizin tümünün yazılım, kodlama ve tasarıyla ilgili edindikleri bilgi birikimleriyle alacakları sertifikalar, uluslararası geçerliliğe sahip olacak" dedi.

1.02.2020Eğitim
MEB’den öğretmenlere yeni mobil uygulama

MEB’den öğretmenlere yeni mobil uygulama

MEB, ‘GriCeviz Bilişsel Beceri ve Zihinsel Gelişim Platformu’ uygulamasını yaklaşık 1 milyon öğretmenin kullanımına açacak.

1.02.2020Eğitim
Dijital yetenek açığını öğretmenler kapatacak

Dijital yetenek açığını öğretmenler kapatacak

Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı ve Microsoft Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Mesleki Gelişim Programının tanıtım toplantısı Ankara’da gerçekleşti. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, yaptığı konuşmada teknolojinin yeni meslekleri ortaya çıkaracağını ve bu doğrultuda çocukların geleceğe hazırlanması gerektiğini belirtti. Başta meslek liseleri olmak üzere liselerde eğitim veren bilişim öğretmenlerinin desteklendiği programda Microsoft Türkiye, “yazılım geliştirmenin temelleri” eğitimi sunuyor.

17.01.2020Teknoloji
‘Öğretmen Kariyer Fuarı’ başlıyor

‘Öğretmen Kariyer Fuarı’ başlıyor

MEB’in desteğiyle düzenlenecek ‘Öğretmen Kariyer Fuarı’, 11-12 Ocak’ta yapılacak. Üniversitelerin dekan ve öğretim üyeleri fuarda; ‘Eğitimde 21. Yüzyıl Becerilerinin Kullanımı’, ‘Özel Okullarda Eğitim ve Öğretmenlik’, ‘Özel Eğitim’, ‘Öğretmenlik Kariyerinde Gelişim ve Alternatifler’ ve ‘Yönetimde Yenilikçi Uygulamalar’ gibi başlıkları konuşacak.

9.01.2020Eğitim
MEB’den öğretmenlere otizm mesleki gelişim programı

MEB’den öğretmenlere otizm mesleki gelişim programı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Öncelikli olarak 1000 öğretmenimizin eğitici eğitimlerinin gerçekleştirilmesi ve akabinde ilk fazda 18 bin 443; ikinci fazda ise 280 bin okulöncesi ve sınıf öğretmenimizin mesleki gelişim sertifika programına katılmasını planladık. Bundan sonraki hedefimiz, ülkemizde bulunan bu branşlardaki öğretmenlerimizin birikimini dünya standartlarına yükseltmek. Sadece özel eğitim öğretmenlerimizin değil, tüm öğretmenlerimizin bu konudaki farkındalığını yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

18.12.2019Eğitim
15 tatil ne zaman başlıyor İşte 2019 2020 yarıyıl ve sömestr tatili dönemleri

15 tatil ne zaman başlıyor? İşte 2019 2020 yarıyıl ve sömestr tatili dönemleri

Milyonlarca öğrencinin karnelerini alacağı 15 tatil olarak da bilinen yarıyıl tatilinin başlamasına haftalar kaldı. Okullarda sınav ve sözlüler sürerken, öğrencilerin gözü sömestr tatilinin başlayacağı tarihe çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı 2019 2020 takvimine göre ilk dönemin ne zaman biteceği merakla sorgulanıyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor? İşte, o konuyla ilgili merak edilen bilgiler.

12.12.2019Gündem
Anne - babalar için büyük rehber Dijitalize çocuklar için yeni yaşam kuralları

Anne - babalar için büyük rehber! Dijitalize çocuklar için yeni yaşam kuralları

Çocuklar artık dijital bir dünyaya doğuyor. Bu âlemin tuzaklarla dolu olduğu da bir gerçek. Peki denge nasıl bulunacak? MEB ve Google’ın öğretmenler için başlattığı proje vesilesiyle okullardaki duruma baktık. Evde yapılacaklar için hayati önerileri de uzmanlardan dinledik.

Bakan Selçuk: ‘Dijital Dönüşüm Programı’ 1 milyon öğretmene ulaşacak

Bakan Selçuk: ‘Dijital Dönüşüm Programı’ 1 milyon öğretmene ulaşacak

MEB, Google ile 1 milyon öğretmen için dijital dönüşüm programı başlatıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Google ile birlikte öğretmene yatırım için yeni bir bakış açısıyla yeni bir yoruma geçiyoruz. Disiplinlerarası öğretimde bilgi işlemsel düşünmeye dair olan bu mesleki gelişim programı, ilk etapta 200 bini sınıf öğretmeni olmak üzere toplamda 1 milyon öğretmene ulaşacak" dedi.

4.12.2019Eğitim
Her ilçeye öğretmen destek noktası açılacak

Her ilçeye öğretmen destek noktası açılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmenlerimizin mesleki gelişimi için her ilçeye öğretmen destek noktası açıyoruz. Ankara'da bir merkezde 100 kişilik uzman ekip görev yapacak. Bu ekip, içerikler geliştirecek, okulların ve öğretmenlerin mesleki gelişimi için hazırlık yapacak ve anlık olarak paylaşacak" dedi.

25.11.2019Eğitim
24 Kasımda öğretmenler için hangi etkinlikler yapılacak MEB Öğretmenler Günü etkinlikleri

24 Kasım'da öğretmenler için hangi etkinlikler yapılacak? MEB Öğretmenler Günü etkinlikleri

Yüz binlerce öğretmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında çeşitli etkinliklere katılarak bu özel günü daha da anlamlı kılacak. MEB bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Haftası boyunca öğretmenlerin kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerde buluşacağı özel bir program hazırlandı. İşte, MEB Öğretmenler Günü etkinlikleri...

21.11.2019Gündem
Öğretmenler Kupasının finali başlıyor

Öğretmenler Kupası'nın finali başlıyor

MEB tarafından öğretmenler arasındaki birlik ve beraberliğin sportif etkinliklerle arttırılması ve okullar arasındaki iletişimin güçlendirilmesi amacıyla 81 ilde düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası'nda 23 Kasım'da kupa heyecanı yaşanacak.

21.11.2019Eğitim
MEB öğretmenlere otizm mesleki gelişim eğitimleri başlattı

MEB öğretmenlere otizm mesleki gelişim eğitimleri başlattı

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, "Yaklaşık 300 öğretmen eğitim programımıza katılıyor. Öğretmenlerin bilgi ve beceri edinmelerini sağlamak amacıyla yapılan bu eğitimler, farklı üniversitelerden öğretim üyeleri tarafından veriliyor ve 30 saatlik bir programdan oluşuyor. Birinci hedef kitlemizde özel eğitim öğretmenleri bulunuyor. Bu eğitimleri, daha sonra okulöncesi ve sınıf öğretmenlerine de vereceğiz" dedi.

20.11.2019Eğitim
Öğretmenler kültür-sanat ve spor etkinliklerinde buluşacak

Öğretmenler kültür-sanat ve spor etkinliklerinde buluşacak

MEB tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü programı kapsamında, Türk operasının ünlü isimleri Murat Karahan ve Feryal Türkoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Orkestrası, Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Devlet Halk Dansları Topluluğu ve ‘Anadolu Ateşi’ öğretmenler için sahne alacak. Öğretmenler Kupası'nın ödül töreni ise 23 Kasım'da yapılacak.

19.11.2019Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak Ara tatil tarihi nedir

Okullar ne zaman kapanacak? Ara tatil tarihi nedir?

Değişen eğitim sistemi ile birlikte hem öğrenciler hem de veliler bu yıl okulların hangi tarihte kapanacağını merak ediyorlar. Daha önceki yıllarda 15 tatil olarak bilinen eğitim sistemi, geçtiğimiz yıl değişerek süreleri daha kısalan bir tatil dönemine geçiş yapıldı. Peki Okullar ne zaman kapanacak? Ara tatil tarihi nedir?

30.10.2019Gündem
Kasım ara tatili ne zaman başlayacak Okullar ne zaman kapanacak

Kasım ara tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanacak?

"Kasım ara tatili ne zaman başlayacak?" sorusunun cevabı merak konusu olmaya devam ediyor. Okullarda ilk yarı dönemin ilerlemesiyle beraber ara tatiller takvimi merak konusu oldu. Eğitim hayatına farklı kademelerde devam eden milyonlarca öğrenci ve yüz binlerce eğitimci, kasım ve nisan aylarında yapılması planlanan ara tatillerden ilki için geri sayıma başladı. Peki, okullarda ara tatiller ne zaman?

29.10.2019Gündem
MEBden 1 milyon öğretmene dijital kitaplık

MEB'den 1 milyon öğretmene dijital kitaplık

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), 1 milyon öğretmen için kurduğu ve sanal marketlerden de kullanıma açılan dijital kitaplık, dünya klasiklerinden Türk edebiyatı dizisine ve eğitim tarihi eserlerine kadar çok sayıda kitaba ücretsiz erişim imkanı tanıyor.

27.10.2019Eğitim
Sporcu öğretmenler Turkcell desteğiyle yarışıyor

Sporcu öğretmenler Turkcell desteğiyle yarışıyor

TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell, Türkiye Öğretmenler Kupası’na da destek veriyor.

24.10.2019Diğer
Selçuk ve Kasapoğlu, Öğretmenler Kupasını tanıttı

Selçuk ve Kasapoğlu, Öğretmenler Kupası'nı tanıttı

MEB’de görev yapan öğretmenlere yönelik düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katıldığı törenle tanıtıldı. İki Bakan, Ampute Milli Takım oyuncusu Barış Telli eşliğinde turnuvaya katılan öğretmenlerle futbol oynadı, masa tenisi, voleybol ve basketboldaki hünerlerini sergiledi.

24.10.2019Eğitim
MEBin ‘öğretmen kitaplığı’ uygulaması yayında

MEB'in ‘öğretmen kitaplığı’ uygulaması yayında

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okumak, araştırmak, bilgiye ulaşmak için öğretmenlerimizin yolunu açan 'Öğretmen Kitaplığı' aplikasyonu yayında. Telefonunuza yüklediğiniz uygulamayla kitaplara ulaşabilir, yeni kitap güncellemelerini takip edebilirsiniz" dedi.

23.10.2019Eğitim
MEB ile Anadolu Üniversitesi arasında öğretmen eğitimi protokolü

MEB ile Anadolu Üniversitesi arasında "öğretmen eğitimi" protokolü

Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında öğretmenlerin akademik, mesleki ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, "Öğretmenlerimizin mesleki gelişimine, Anadolu Üniversitesi'nin uzaktan eğitim ve lisans tamamlama programları ile katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

16.10.2019Eğitim
MEBden öğretmen eğitimleri için işbirliği

MEB'den öğretmen eğitimleri için işbirliği

MEB ile Ankara Üniversitesi arasında imzalanan protokolle, öğretmenlerin akademik, mesleki ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

1.10.2019Eğitim
MEB, eğitim sendikalarıyla ‘eğitim gündemini’ değerlendirdi

MEB, eğitim sendikalarıyla ‘eğitim gündemini’ değerlendirdi

MEB’in üst düzey yöneticileri ile dört eğitim sendikasının genel başkanlarının bir araya geldi. Toplantıda, eğitim ve eğitim çalışanları gündemiyle ilgili değerlendirmeler yapıldı. Öğretmenlerin mesleki gelişimi ve görevde yükselme süreçleri, Öğretmenlik Meslek Kanunu, yönetici atama yönetmeliği, kılık kıyafet serbestliği gibi konularda, bakanlık ve sendika yöneticileri arasında görüş alışverişinde bulunuldu.

24.09.2019Eğitim
İngilizce öğretmenlerinin mesleki eğitimleri desteklenecek

İngilizce öğretmenlerinin mesleki eğitimleri desteklenecek

MEB ile British Council arasında yapılan işbirliği kapsamında, İngilizce öğretmenlerinin mesleki gelişimleri ve dört dil becerilerinin desteklenmesi amacıyla Türkiye ve Birleşik Krallık'ta uygulamaya dayalı eğitimler düzenlenecek. İlk etapta Ankara'da başlatılacak pilot projeyle, 422 okuldan 2 bin 400 İngilizce öğretmeninin mesleki ve alan gelişimleri desteklenecek.

18.09.2019Eğitim
Öğretmenlere oryantiring eğitimi

Öğretmenlere oryantiring eğitimi

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, “Oryantiring eğitimleri hem merkezi olarak hem de mahalli olarak illerimizde devam ediyor. Bu eğitimleri 2,5 sene içerisinde öğretmenlerimizin üçte birine vermeyi planlıyoruz” dedi.

7.09.2019Eğitim
MEB okullarda ‘lider profesyonel yöneticiler’ programı başlattı

MEB okullarda ‘lider profesyonel yöneticiler’ programı başlattı

MEB, okul yöneticiliğinde uzmanlaşmak için ‘liderlik’ temasıyla yaz döneminde düzenlenen mesleki eğitim programına 6 bin 500'ün üzerinde yönetici katıldı. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde toplam 1410 saat süren program, ‘kapsayıcı eğitim’, ‘toplum temelli okul yönetimi’, ‘okul gelişimi ve yönetimi’, ‘öğretimsel liderlik’, ‘insan kıymetleri yönetimi’ ve ‘maddi kaynak yönetimi’ olmak üzere altı başlıktan oluştu.

4.09.2019Eğitim
Kadın köy öğretmenlerine kişisel gelişim eğitimi

Kadın köy öğretmenlerine kişisel gelişim eğitimi

MEB ve TED işbirliğiyle mesleğe yeni adım atan kadın köy öğretmenlerinin eğitimine katkı sağlamak için hayata geçirilen 'Eğitimin Sigortası Öğretmenlerimiz' projesi kapsamında, 50 kadın köy öğretmeni başkentte bir araya geldi. Kadın köy öğretmenlerine kişisel gelişim eğitiminin verileceği program beş gün sürecek.

26.08.2019Eğitim
Öğretmenlere ‘tasarım odaklı düşünme’ eğitimi

Öğretmenlere ‘tasarım odaklı düşünme’ eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığınca fen bilimleri, matematik ve bilişim teknolojileri alanlarında görev yapan öğretmenlere yönelik düzenlenen ‘Eğitimde İnovasyon İçin Tasarım Odaklı Düşünme’ mesleki gelişim programı tanıtıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bütün okullarımızda tasarım odaklı düşünme anlayışının gelişmesiyle ilgili bir ümidimiz var. Bu yüzden, fen bilgisi, matematik, bilişim teknolojileri gibi alanlardaki öğretmenlerimiz ile taze başlangıç yapalım ve ortaya çıkacak yapının ölçeklendirilmesi anlamında yeni çalışmalarımız olsun istedik” dedi.

21.08.2019Eğitim
‘İzmir’de öğretmen açığı yok’

‘İzmir’de öğretmen açığı yok’

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, "Artık eski sorunlarla ilgilenmiyoruz. İzmir'de öğretmen açığımız yok. Yetki gücünden daha çok etki gücünü kullanan eğitimciler başarıyı yakalayabiliyor" dedi.

30.07.2019Eğitim
Pazartesi başlıyor: Almanya ile imzalar atıldı

Pazartesi başlıyor: Almanya ile imzalar atıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Almanya Goethe Enstitüsü arasında öğretmenlerin mesleki alan ve gelişmelerinin desteklenmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol pazartesi uygulanmaya başlayacak.

21.06.2019Avrupa