EKSTRA
MENÜ

Açık Uçlu Soru

Açık Uçlu Soru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Açık Uçlu Soru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 634 Açık Uçlu Soru haberi bulunmuştur.

Açık Uçlu Soru Haberleri

İSG saat kaçta başlayacak 2019-İSG 2. dönem sınavı kaç dakika sürecek

İSG saat kaçta başlayacak? 2019-İSG 2. dönem sınavı kaç dakika sürecek?

2. dönem İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG) 14 Aralık Cumartesi günü adayların katılımı ile yapılacak. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sınava kısa süre kala, İSG sınavı başlama saati ve süresi merak konusu oldu. Peki, 2019-İSG 2. dönem sınavı kaç dakika sürecek? İSG saat kaçta başlayacak? İşte, sınavla ilgili merak edilen tüm ayrıntılar.

13.12.2019Gündem
2019-İSG 2. Dönem başvuru tarihleri ve başvuru detayları açıklandı.. İşte başvuru kılavuzu

2019-İSG 2. Dönem başvuru tarihleri ve başvuru detayları açıklandı.. İşte başvuru kılavuzu

İSG: İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı ile ilgili detaylar açıklandı.. Adayların başvuru ile ilgili merak ettiği tüm soruların cevapları yayınlanan başvuru kılavuzunda detayları ile aktarıldı. İşte İSG 2. Dönem başvuru tarihleri ve detaylar

25.10.2019Gündem
Anlatılanları hatırlama oranı düşük

Anlatılanları hatırlama oranı düşük

Öğrencilerin derslerde sürekli olarak pasif durumda olmaları en büyük problem. Araştırmalar, anlatılanların 24 saat sonra hatırlanma oranının yüzde 5’i geçmediğini gösteriyor. Derse etkin katılım sağlandığında, öğrenci motivasyonunun, öğrenmenin ve sınav başarısının arttığını görüyoruz.

13.05.2019Eğitim
Yeni liselere giriş sistemi... Yüzde 90 adrese dayalı, yüzde 10 sınavla yerleşecek

Yeni liselere giriş sistemi... Yüzde 90 adrese dayalı, yüzde 10 sınavla yerleşecek

Bu yıl ilk kez uygulanacak liselere giriş sistemi için geri sayım başladı. Yeni sistemde birçok değişiklik yer aldı. Artık öğrencilerin liseye geçiş için iki farklı yolu var: Evine yakın okula adrese dayalı olarak yerleşme ya da merkezi sınav puanıyla öğrenci alacak okullar için yarışma. 1.367 okula girişte kullanılacak LGS, 2 Haziran’da yapılacak.

29.05.2018Eğitim
Yeni liseye giriş sisteminin detayları belli oldu... Sınav ne zaman yapılacak

Yeni liseye giriş sisteminin detayları belli oldu... Sınav ne zaman yapılacak?

TEOG kaldırıldı, ortaöğretime geçişte seçici liseler için ‘merkezi sınav’ ile ‘adrese dayalı yerleştirme sistemi’ getirildi. Yeni sistemin bazı ayrıntıları kasım ayında netlik kazandı. Henüz adrese dayalı yerleştirmede kullanılacak eğitim bölgeleri açıklanmadı ve sistemle ilgili 8’inci sınıfların kafasına takılan bazı sorular var. MEB’in açıkladığı bölümleri gelin, hep birlikte hatırlayalım.

14.02.2018Eğitim
YKS başvuru tarihleri ne zaman.. İşte YKS başvuru dönemi

YKS başvuru tarihleri ne zaman?.. İşte YKS başvuru dönemi

Yeni üniversite sınavı YKS’ye başvuru tarihleri öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Bu yıl ilk kez uygulanacak yeni sistemde ÖSYM, yaklaşık üç ay arayla düzenlediği YGS ve LYS yerine gelen YKS’yi haziran ayında tek hafta sonunda yapacak. Yaklaşık 2 milyon öğrenciyi ilgilendiren sınava başvurular mart ayında alınacak. Adayların merak ettiği soru ise, “Hangi tarihler arasında başvuru yapılacak?” İşte AYT ve TYT olarak tek hafta sonunda ve iki oturumda düzenlenecek YKS başvuru tarihleriyle birlikte, sınavla ilgili merak edilen diğer detaylar.

8.02.2018Eğitim
Yeni üniversite sınavı YKS ve TYT başvuruları ne zaman yapılacak

Yeni üniversite sınavı YKS ve TYT başvuruları ne zaman yapılacak?

Yeni üniversite sınavı olan YKS ve TYT hakkında araştırmalar binlerce öğrenci tarafından sürdürülmeye devam ediyor. Geçmiş yıllarda Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) olmak üzere iki aşamada mart ve haziran aylarında yapılan sınavların yerine YKS getirildi. YKS ve TYT hakkında birçok yeni bilgi merak ediliyor. Peki, Yeni üniversite sınavı YKS ve TYT başvuruları ne zaman yapılacak?

14.01.2018Gündem
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: İmam hatiplerin doluluk oranı yüzde 86

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: İmam hatiplerin doluluk oranı yüzde 86

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, katıldığı canlı yayında eğitim gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Son dönemde gündeme gelen imam hatip liseleri tartışmalarıyla ilgili konuşan Bakan Yılmaz, “Kalite düşük ve imam hatipler boş eleştirileri doğru değil. İmam hatiplerin doluluk oranı yüzde 86” dedi. İkili eğitimin bitmesi için 18 bin dersliğe daha ihtiyaç olduğunu belirten Yılmaz, öğrencilere ise yarıyıl tatilinde kitap okumaları ve gezmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.

14.01.2018Eğitim
10 soruda yeni liseye geçiş sistemi

10 soruda yeni liseye geçiş sistemi

TEOG kaldırıldı, ortaöğretime geçişte seçici liseler için ‘merkezi sınav’ ile ‘adrese dayalı yerleştirme sistemi’ getirildi. Yeni sistemin bazı ayrıntıları kasım ayında netlik kazandı. Henüz adrese dayalı yerleştirmede kullanılacak eğitim bölgeleri açıklanmadı ve sistemle ilgili 8’inci sınıfların kafasına takılan bazı sorular var. MEB’in açıkladığı bölümleri gelin, hep birlikte hatırlayalım.

10.01.2018Eğitim
Yeni üniversite sınavı YKS’ye başvurular ne zaman

Yeni üniversite sınavı YKS’ye başvurular ne zaman?

2018 yılında ilk kez uygulanacak YKS, birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Soru sayısı, puan hesaplama yöntemi, sınav tarihleri ve başvuru dönemi de bu değişimden payını aldı. Son günlerde adayların merak ettiği ve sorguladığı konu ise YKS başvuru tarihleri oldu. ÖSYM’nin açıkladığı takvime göre ilk oturum olan TYT ve ikinci oturum olan AYT  başvurusu 1-21 Mart arasında yapılacak.

6.01.2018Eğitim
Eğitimde 2017 böyle geçti

Eğitimde 2017 böyle geçti

Eğitim alanında 2017'de, üniversiteye ve liseye girişte uygulanacak yeni sistemler, kamuoyu tarafından en çok konuşulan konular oldu.

25.12.2017Eğitim
Üniversiteye yerleşmede TYT’nin katkısı ne kadar

Üniversiteye yerleşmede TYT’nin katkısı ne kadar?

2018 yılında ilk kez uygulanacak YKS, birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Soru sayısı, puan hesaplama yöntemi, sınav tarihleri de bu değişimden payını aldı. En çok merak edilen konu ise, ilk oturum TYT’den elde edilecek puanların, üniversiteye yerleşmede etkisinin ne olacağı. Yapılan açıklamalara göre TYT’nin katkısı eski sistemdeki YGS ile aynı, yani yüzde 40 oranında etki edecek. İşte her yönüyle YKS.

14.12.2017Eğitim
Her yönüyle YKS: Alan testi örnek soruları yayınlanacak mı

Her yönüyle YKS: Alan testi örnek soruları yayınlanacak mı?

2018 yılında uygulanacak YKS’nin ilk oturumu olan TYT için örnek sorular yayınlandı. Adaylar şimdi de sınavın ikinci oturumu olan alan testi için de örnek soru hazırlanıp hazırlanmadığını merak ediyor. Bu soru ile birlikte sınavın tarihi, kaç oturumdan oluştuğu, testlerde yer alacak soru sayısı ve daha birçok bilgiyi, üniversite adayları için derledik. İşte her yönüyle YKS.

11.12.2017Eğitim
Her yönüyle yeni üniversite sınavı: YKS... OBP’nin yerleştirmeye katkısı değişti mi

Her yönüyle yeni üniversite sınavı: YKS... OBP’nin yerleştirmeye katkısı değişti mi?

2018 yılında uygulanacak YKS’nin tarihi, kaç oturumdan oluştuğu, testlerde yer alacak soru sayısı ve daha birçok bilgiyi, üniversite adayları için derledik. En çok merak edilenler arasında yer alan Ortaöğretim Başarı Puanı’nın (OBP) değişen sınav sistemindeki rolü oldu. Cevabı haberimizde. İşte her yönüyle YKS.

8.12.2017Eğitim
Doçentlik için yeni düzenleme geliyor

Doçentlik için yeni düzenleme geliyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) de eleştirel düşünceyi hakim kılmak istiyoruz. Niye Türkçe ve matematik? Çünkü aslında bu ikisi sözel ve sayısal okuryazarlıktır. Muhakeme aynı zamanda sayısal muhakemeye de sirayet eder. Eleştirel düşünceyi arayacağımız ve eksikliği telafi edilemeyecek iki alan bunlar” diye konuştu. Başkan Saraç ayrıca, doçentliğe geçişte sözlü sınavların kaldırılması ve yardımcı doçentlerle ilgili yeni düzenleme hazırlığı yaptıklarını da açıkladı.

6.12.2017Eğitim
Sınavlarda ‘açık uçlu’ devri sona erdi

Sınavlarda ‘açık uçlu’ devri sona erdi

Milyonlarca adayı ilgilendiren üniversite sınavında da ‘açık uçlu’ soru dönemi sona erdi. YÖK’ün geçen yıl uygulamaya koyduğu ‘açık uçlu’ sorular yeni üniversiteye geçiş sınavında yer almayacak. Liselere geçişte de uygulanması düşünülen bu sorular, TEOG ile birlikte kaldırıldı. Böylece her iki sınavda da açık uçlu devri bitmiş oldu.

2.12.2017Eğitim
6 maddede yeni liseye giriş sistemi

6 maddede yeni liseye giriş sistemi

Eylül ayı ortasında TEOG ani bir kararla kaldırıldı. Bunu izleyen neredeyse iki ayda yeni sistemin ayrıntıları uzun süre belli olmadı. Son günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Müsteşar Yusuf Tekin sistemle ilgili bazı sorulara cevap verdi. Ancak öğrenci, öğretmen ve veliler, birçok sorunun hâlâ yanıtlanmasını bekliyor.

30.11.2017Eğitim
İşte yeni liseye giriş sınavının detayları... Sınavda kaçıncı sınıf müfredatından soru çıkacak

İşte yeni liseye giriş sınavının detayları... Sınavda kaçıncı sınıf müfredatından soru çıkacak?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG’un ardından uygulanacak yeni liseye giriş sistemiyle ilgili detayları canlı yayında açıkladı. Bakan Yılmaz’ın açıklamalarına göre haziran ayında yapılacak sınavda öğrencilere 90 soru yöneltilecek ve 135 dakika süre verilecek. Bunların arasında açık uçlu soru olmayacak. Sınav ücreti ise alınmayacak. Örnek sorular aralık ayında yayınlanacak.

27.11.2017Eğitim
Servis yönetmeliğinde 4lü çözüm paketi

Servis yönetmeliğinde 4'lü çözüm paketi

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’i bulmuşken milyonlarca velinin merak ettiği TEOG’la ilgili sorularıma yanıt alamadım, ancak servislerle ilgili önemli çalışmalar hakkında bilgiler edindim.

20.10.2017Eğitim
Üniversiteye giriş sınavlarında kaç açık uçlu soru olacak Açık uçlu sadece TYT’de

Üniversiteye giriş sınavlarında kaç açık uçlu soru olacak? Açık uçlu sadece TYT’de

Yeni üniversiteye giriş sisteminde açık uçlu soruların yer alıp almayacağı merak konusuydu. YKS’yle ilgili konuşan ÖSYM Başkanı, henüz net olmasa da sadece TYT'de 2 açık uçlu sorunun olabileceğini açıkladı.

19.10.2017Eğitim
15 dakika kuralı bitti

15 dakika kuralı bitti

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Hürriyet’e bu yıl değişen üniversite giriş sistemi ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

17.10.2017Eğitim
Uzmanlardan YKS’de ‘nitelik’ uyarısı

Uzmanlardan YKS’de ‘nitelik’ uyarısı

YÖK tarafından yeni açıklanan YKS'de ders sayısının fazlalığına karşın soru sayılarının azlığının lisans yerleştirmelerinde nitelik problemini gündeme getireceği uyarısında bulunan uzmanlar, sistemle ilgili bilinmeyen konuların açıklanması gerektiğini vurguluyor.

14.10.2017Eğitim
Üniversite adayları YKS’yi yorumladı: Aynı günde birden fazla sınav yorucu

Üniversite adayları YKS’yi yorumladı: Aynı günde birden fazla sınav yorucu

Eğitim hayatımıza yeni bir sınav girdi: Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS). 2 milyondan fazla adayın sabırsızlıkla beklediği yeni sistemin ayrıntıları büyük oranda belli oldu. Ancak adayların kafalarına takılan sorular var. Bunların başında sınav süresi ve testlerin ağırlıkları geliyor. Diğer bir endişe de soruların eleyiciliği. Ayrıca adaylar aynı günde birden fazla sınav yapılmasının yorucu olacağını düşünüyor.

13.10.2017Eğitim
YKS’nin 10 bilinmeyeni

YKS’nin 10 bilinmeyeni

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) kuşkusuz en büyük yenilik Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) giren ve 200’ün üzerinde alan öğrencilerin dilerlerse 2 yıl bu puanı kullanabilmeleri. Yeni sistemin en avantajlıları ise bana göre Türkçe- Matematik’çi yani eşit ağırlıkçılar.

13.10.2017Eğitim
Uzmanlar YKS’yi değerlendirdi: Coğrafya bilmeyen tıpçılar yetişecek

Uzmanlar YKS’yi değerlendirdi: Coğrafya bilmeyen tıpçılar yetişecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ünivresiteye girişte uygulanacak yeni sistemi açıkladı. Peki uzmanlar Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak açıklanan yeni sistemi nasıl buldu? İşte uzmanların YKS ile ilgili değerlendirmeleri:

13.10.2017Eğitim
Yeni üniversiteye giriş sistemi YKS bu yıl uygulanacak mı Yükseköğretim Kurumları Sınavı nedir

Yeni üniversiteye giriş sistemi YKS bu yıl uygulanacak mı? Yükseköğretim Kurumları Sınavı nedir?

Yeni üniversiteye giriş sisteminin detayları 12 Ekim Perşembe günü netlik kazandı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bu yıl ilk kez Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) uygulanacağını söyledi. Peki Yükseköğretim Kurumları Sınavı nedir? Yeni üniversiteye giriş sistemi nasıl uygulanacak?

13.10.2017Gündem
MHPden Erdoğana çok sert eleştiri

MHP'den Erdoğan'a çok sert eleştiri

Üniversiteye girişte uygulanacak yeni sınav sistemine MHP'den sert tepki geldi. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, birinci sınav sonucu belli olmadan öğrencilerin ikinci sınava gireceğini belirterek, “Böyle bir rezalet görülmedi” dedi.

12.10.2017Gündem
Yeni üniversite sınav sisteminde ‘açık uçlu’ soru çıkacak mı

Yeni üniversite sınav sisteminde ‘açık uçlu’ soru çıkacak mı?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) detayları belli olurken, açık uçlu soruların çıkıp çıkmayacağı merak konusu oldu. YÖK’ten alınan bilgiye göre, yeni sistemde de açık uçlu sorular yer alacak. İşte açık uçlu soruların detayları...

12.10.2017Eğitim
TEOG için hazırlanan açık uçlu Türkçe örneği

TEOG için hazırlanan açık uçlu Türkçe örneği

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın açık uçlu soru açıklaması, akıllara MEB’in, TEOG kaldırılmadan, 15 Eylül’de açıkladığı sınavda çıkacak açık uçlu soru örneklerini getirdi.

29.09.2017Eğitim
Liseye geçişte yanıt bekleyen 5 soru

Liseye geçişte yanıt bekleyen 5 soru

MERAKLA beklenen liseye geçiş sistemiyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi akademik yıl açılış töreninde bazı detaylar paylaştı. Buna göre, liseye geçişte dört yıllık ortalama dikkate alınacak, bir sınav yapılacak, test değil klasik olacak ve öğrencilere açık uçlu sorular yöneltilecek. Ancak bu açıklamaların yarattığı bazı soru işaretleri var. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahattin Gelbal, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nükhet Demir ve eğitim uzmanı Hatice Yılmaz akıllara takılan bu soruları yanıtladı.

29.09.2017Eğitim
TEOG yerine gelecek olan sistem nedir Bakan Yılmazdan açıklamalar

TEOG yerine gelecek olan sistem nedir? Bakan Yılmaz'dan açıklamalar!

TEOG yerine gelecek sistem, yeni dönemde kaldırılacağı kesinleşen Temel Eğitimden Ortaöğretim Geçiş sınavının alternatiflerini merak ettirdi. Öğrenciler kadar öğretmen ve velilerin merakla beklediği TEOG yerine gelecek olan sistem, Bakanlar Kurulu'na sunulacak. Peki, TEOG yerine gelecek sistem ne olacak? İşte, Bakan İsmet Yılmaz'ın açıklamaları ve sistem hakkında bazı bilgiler

21.09.2017Gündem
Bakandan söz

Bakandan söz

HER yıl yaklaşık 1.2 milyon öğrencinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin kaldırılmasıyla ilgili TRT Haber canlı yayınında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni sistemi bir ay içerisinde Bakanlar Kurulu’na sunacaklarını söyledi. Bakan Yılmaz, “Onlar tamam derse hemen açıklarız, şu noktanın düzeltilmesi lazım derlerse, onu yaparız” dedi. Bakan Yılmaz, özetle şunları söyledi:

20.09.2017Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Liseye girişte yeni sistem bir ayda Bakanlar Kurulu’na sunulacak

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Liseye girişte yeni sistem bir ayda Bakanlar Kurulu’na sunulacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG ile ilgili yeni sistemi bir ay içerisinde Bakanlar Kurulu’na sunacaklarını açıkladı. Bakan Yılmaz 'Her okul kendisi sınav yapsın diyen var. Herkesin mahallesindeki okula alın, diyenler bulunuyor. Eskiden de öyleydi. Ankara Fen, İstanbul Erkek, Kabataş lisesi gibi okullara girebilmek için her iki matematik ve Türkçenizin 5 olması gerekiyor. Eğitim uzmanı diyor ki 85’in üzerinde olanlar girsin. Kimisi de diyor ki, açık uçlu soru sorun. Sınavı yapacak öğretmen bir başkası olacak, okuyacak kişi başkası olacak. Ancak sonuçta öğrencinin ne cevap verdiğini ailesine de gönderin ki o da bilsin. Bu da bir başka alternatif' dedi.

20.09.2017Eğitim
İşte TEOGun açık uçluları

İşte TEOG'un 'açık uçlu'ları

Her yıl 1 milyondan fazla 8’inci sınıf öğrencisinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan merkezi sınavlarda çıkacak açık uçlu soruların detayları belli oldu.

15.09.2017Eğitim
Bakanlık açıkladı... İşte TEOG’da çıkacak açık uçlu soru örnekleri

Bakanlık açıkladı... İşte TEOG’da çıkacak açık uçlu soru örnekleri

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), 29-30 Kasım 2017'de yapılacak 8'inci sınıf birinci dönem merkezi ortak sınavlardaki açık uçlu soruların dağılımı ve soru örnekleri belirlendi. İlk etapta Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerine ait sınavların her birinde yer alan 20 sorunun 2'şer tanesi açık uçlu sorulardan oluşacak. İkinci dönem ise tüm derslerden açık uçlu soru sorma planlaması yapılıyor. Bakanlık ayrıca, TEOG’da soracağı açık uçlu soru örneklerini internet sitesinde yayınladı.

15.09.2017Eğitim
Okullar ne zaman açılacak sorusunu MEBden tarihli yanıt... Ulaşım için öğrenciye müjde

Okullar ne zaman açılacak sorusunu MEB'den tarihli yanıt... Ulaşım için öğrenciye müjde

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak eden milyonlarca öğrenci konuyla ilgili araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Yaz tatilinin sona ermesiyle beraber okulların açılacağı tarihe kilitlenen öğrenciler yeni dönem hazırlıklarını tamamlamaya başladılar. 2017-2018 eğitim öğretim dönemi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınlandığı iş takvimine göre belli oldu. Öte yandan okulun ilk günüyle ilgili öğrencilere ulaşım sürprizi de geldi. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte detaylar.

14.09.2017Eğitim
İlk ders zili pazartesi çalacak

İlk ders zili pazartesi çalacak

Yaz tatilinin ardından 17 milyonun üzerinde öğrenci, yeni eğitim-öğretim yılına 18 Eylül’de çalacak ilk ders ziliyle başlayacak. Yeni eğitim-öğretim maratonu, 8 Haziran 2018 Cuma günü sona erecek.

13.09.2017Eğitim
TEOG tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Lise yerleştirme sonuçları

TEOG tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Lise yerleştirme sonuçları

TEOG tercih işlemlerinin sona ermesi ardından gözler sonuçlara çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen sınavlardan biri olan TEOG yerleştirme sonuçları bu ay içerisinde öğrencilerin erişimine açılacak. Öğrenciler, E- okul sistemi üzerinden sonuçları görüntüleyebilecek. Peki TEOG lise yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.08.2017Eğitim
TEOG tercih sonuçları için net tarih belli oldu... Lise yerleştirme sonuçları

TEOG tercih sonuçları için net tarih belli oldu... Lise yerleştirme sonuçları

TEOG tercih süreci ardından gözler sonuçlara çevrildi. Aldıkları puan ve sıralamaları doğrultusunda tercihlerini yapan ortaöğretim 8. sınıf öğrencileri, istedikleri liseye gidip gidemeyeceklerini öğrenmek için sık sık TEOG tercih sonuçlarını araştırıyor. Öğrencilerin sorularına yanıt ise MEB sınav takvimiyle geldi. Peki lise yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte TEOG tercih süreciyle ilgili detaylar!

28.07.2017Eğitim
2017 TEOG tercih sonuçları MEB tarafından ne zaman açıklanacak İşte TEOG tercih ve yerleştirme takvimi

2017 TEOG tercih sonuçları MEB tarafından ne zaman açıklanacak? İşte TEOG tercih ve yerleştirme takvimi

2017 TEOG tercih sonuçlarının MEB tarafından ne zaman açıklanacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. TEOG tercihleri geçtiğimiz hafta sonlanmıştı ve öğrenciler TEOG tercih işlemlerinin bitmesinin ardından sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başladılar. Öte yandan MEB, öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebilecekleri ortamlar oluşturma politikası hedefiyle "açık uçlu soru" dönemi başlatıyor. Peki, 2017 TEOG tercih sonuçları MEB tarafından ne zaman açıklanacak? İşte, TEOG tercih ve yerleştirme takvimi.

26.07.2017Eğitim
2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak TEOG tercihleri için son gün ne zaman

2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak? TEOG tercihleri için son gün ne zaman?

2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. TEOG tercih işlemlerinin başlamasının hemen ardından öğrenciler MEB'in resmi internet sitesi üzerinden TEOG tercihlerini yapmaya başladılar. Öte yandan TEOG tercih işlemlerinin ne zaman sona ereceğini merak eden öğrencilerde internet üzerinden net tarihi merak ediyorlar. Peki, 2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak? TEOG tercihleri için son gün ne zaman? İşte detaylar.

20.07.2017Eğitim
TEOGda açık uçlu soru dönemi başlıyor

TEOG'da "açık uçlu" soru dönemi başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek 2017-2018 eğitim öğretim yılı, birinci ve ikinci dönem ortak sınavlarında açık uçlu sorular yöneltileceği bildirildi.

17.07.2017Eğitim
MEBden PISAya ‘yerli rakip’

MEB'den PISA'ya ‘yerli rakip’

MEB, eğitimde öğrencilerin gelişimlerini ve okul bazlı başarılarını ölçecek, PISA ile TIMSS’e rakip olacak ‘Eğitimde Öğrenci Gelişimini İzleme Sistemi’ni hayata geçiriyor.

10.07.2017Eğitim
MEB sınavlarında ucu açık soru dönemi

MEB sınavlarında ucu açık soru dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilerin açık uçlu sorularla değerlendirilmesi için ilk adımı attı. Açık uçlu sorularla yapılacak sınavlarla her öğrencinin eğitim seviyesi takip edilecek, eksikleri saptanacak ve öğrenciye özel kişiselleştirilmiş ev ödevi verilecek. Pilot uygulama gelecek yıl başlayacak. 3 yıllık 15 milyon liralık yatırım yapılan Milli İzleme Sistemi (MİS) ile süreç odaklı ölçme ve değerlendirme yapılacak.

8.07.2017Eğitim
2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS sonuçları için o tarihi verdi

2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM LYS sonuçları için o tarihi verdi!

2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından en çok sorgulanan konular arasında yer alıyor. En geniş katılımlı ikinci oturum olan LYS-3’te 832 bin 994 aday Türk Dili ve Edebiyatı’nda 56, Coğrafya-1’de ise 24 soru yanıtladı. LYS oturumlarını tamamlayan adaylar şimdide ÖSYM tarafından açıklanacak olan LYS sonuçlarına kilitlendiler. ÖSYM LYS sonuçlarının açıklanacağı tarihi resmi internet sayfasından adaylara duyurdu. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o tarih.

19.06.2017Gündem
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları için üniversite adaylarının heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Hayallerindeki üniversiteyi okumak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı 2017 LYS sonuçları, birçok öğrencinin kariyerini belirlemesine imkan tanıyacak. Tercih işlemlerini gerçekleştirerek bölüm için bekleyişe geçecek olan adaylar, LYS sonuçları sonrasında son kararlarını verecek.

19.06.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Servis yönetmeliğinde 4'lü çözüm paketi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin’i bulmuşken milyonlarca velinin merak ettiği TEOG’la ilgili sorularıma yanıt alamadım, ancak servislerle ilgili önemli çalışmalar hakkında bilgiler edindim.

19.10.2017

YKS’nin 10 bilinmeyeni

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) kuşkusuz en büyük yenilik Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) giren ve 200’ün üzerinde alan öğrencilerin dilerlerse 2 yıl bu puanı kullanabilmeleri.

12.10.2017