EKSTRA
MENÜ

1 Mayıs Kutlamaları

1 Mayıs Kutlamaları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 1 Mayıs Kutlamaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 867 1 Mayıs Kutlamaları haberi bulunmuştur.

1 Mayıs Kutlamaları Haberleri

TBMM Başkanı Şentoptan yeni anayasa açıklaması

TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Yeni anayasanın kabulüyle sendikal haklar ve çalışma hayatının düzenlenmesinde müspet gelişmeler kaydedileceğini düşünüyorum." dedi.

29.04.2021Gündem
Berlin’in zorlu 1 Mayıs sınavı

Berlin’in zorlu 1 Mayıs sınavı!

Başkent Berlin’de Türklerin ve yabancıların yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg’de her yıl gerçekleşen 1 Mayıs gösterilerine, bu sene sayıları 10 bine yaklaşan solcu grupların yanı sıra ‘Korona inkarcılarının’ da katılması bekleniyor.

29.04.2021Avrupa
Gözler bu davada: Lübcke’nin katil zanlısı reddi hakim istedi

Gözler bu davada: Lübcke’nin katil zanlısı reddi hakim istedi

Almanya’da büyük yankı uyandıran Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke cinayetini işleyen katil zanlısı Stephan E.’nin yargılandığı dava başladı. Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi’nde başlayan davada katil zanlısı 46 yaşındaki Stephan E.’ye cinayet silahını temin eden 44 yaşındaki Markus H. da aynı davada yargılandı.

16.06.2020Avrupa
‘Kimsenin hayatını tehlikeye atamayız’

‘Kimsenin hayatını tehlikeye atamayız’

Almanya Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, küçük işletmelerin kepenklerini yeniden açmaları konusunda dikkatli konuştu. Salı günü konuyla ilgili katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Altmaier, eyalet bakanlarıyla yapacağı toplantı öncesi konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini söyledi.

14.04.2020Avrupa
Taksim’in ‘Eylem’i hayatını kaybetti

Taksim’in ‘Eylem’i hayatını kaybetti

Taksim’in maskot sokak köpeği Eylem, Cihangir’de bir aracın altında kalarak hayatını kaybetti. 12 yaşındaki Eylem, Gezi olayları ve 1 Mayıs kutlamaları gibi birçok toplumsal olayda göstericilerin arasında dolaşmış, biber gazına da maruz kalmıştı.

6.07.2019Gündem
Avusturya’da terör örgütü PKK’nın yeri yok

"Avusturya’da terör örgütü PKK’nın yeri yok"

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, bir grup terör örgütü PKK yandaşının Viyana’da düzenlenen 1 Mayıs etkinliğinde örgüte ait yasaklı sembollerin bulunduğu pankartlar açmasına tepki göstererek, "Avusturya’da, bu terörist aşırı sol ideolojinin (PKK) yeri olamaz." ifadelerini kullandı.

2.05.2019Dünya
Kıdemli bayram

'Kıdem'li bayram

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü alanlarda her kesimi buluşturan renkli kutlamalarla geçti. Çalışanların taşıdığı pankartlar ve konuşmalarda ‘kıdem tazminatı’na ilişkin talepler dikkat çekerken İstanbul’da kutlamaların adresi Bakırköy oldu. Taksim Meydanı’na çıkmak isteyen gruplara müdahale edildi.

2.05.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayrımcılık yapıldığına dair üzücü haberler alıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayrımcılık yapıldığına dair üzücü haberler alıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle düzenlenen programda konuştu. "31 Mart seçimlerinin ardından kimi belediyelerde sendika üyelerine veya işe giriş tarihine bakılarak ayrımcılık yapıldığına hatta insanlarımızın aşı ile işi ile oynandığına dair üzücü haberler alıyoruz.." diyen Erdoğan, "Bu tür ayrımcılıkları meşrulaştırmak için birçok yalana ve çarpıtmaya başvuruluyor. Kimi sendikaları makbul, kimi sendikaları öteki olarak gören kafa, 28 Şubat dönemi kafasıdır. Birileri bu kafayı yeniden hortlatmaya çalışıyor." ifadelerini kullandı.

1.05.2019Gündem
API stok raporunun ardından petrol fiyatları düştü

API stok raporunun ardından petrol fiyatları düştü

Amerikan Petrol Enstitüsü'nün (API) ABD'de ham petrol stoklarının yükseldiğini duyurmasının ardından petrol fiyatları düştü.

1.05.2019Ekonomi
Ankarada 1 Mayıs kutlamaları sona erdi

Ankara'da 1 Mayıs kutlamaları sona erdi

 Ankara'da Anadolu Meydanı'ndaki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları sona erdi.

1.05.2019Gündem
Feci kazadan önceki son görüntüler ortaya çıktı

Feci kazadan önceki son görüntüler ortaya çıktı

Şanlıurfa'da yapılacak olan 1 Mayıs kutlamaları için Kahramanmaraş'tan yola çıkan işçilerin kazadan yarım saat önce bir tesiste verdikleri kahvaltı molasında cep telefonu ile görüntülendi. Şanlıurfa'da meydana gelen feci kazada hayatını kaybedenlerin isimleri belirlendi.

1.05.2019Haber
Kaza kurbanı işçilerin son görüntüleri ortaya çıktı

Kaza kurbanı işçilerin son görüntüleri ortaya çıktı

Şanlıurfa'da yapılacak olan 1 Mayıs kutlamaları için Kahramanmaraş'tan yola çıkan işçilerin kazadan yarım saat önce bir tesiste verdikleri kahvaltı molasında cep telefonu ile görüntülendi. Şanlıurfa'da meydana gelen feci kazada hayatını kaybedenlerin isimleri belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kaza sonrasında Hak-İş ve Memur-Sen başkanlarına taziyelerini iletti.

1.05.2019Gündem
Berlin, 5 bin polisle 1 Mayıs’a hazır

Berlin, 5 bin polisle 1 Mayıs’a hazır

1 Mayıs İşçi Bayramı, her yıl Almanya genelinde sendika ve sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde kutlanıyor. Sendikaların düzenlediği miting ve yürüyüşlerde herhangi bir olay çıkmazken, sol grupların ve neonazilerin düzenlediği 1 Mayıs kutlamaları ise çatışmalara sahne oluyor. Benzer çatışmaların bu yıl yine Berlin’de yaşanması bekleniyor.

29.04.2019Avrupa
Haklarının peşinde meydanlara aktılar

Haklarının peşinde meydanlara aktılar

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dün tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Emekçiler, öğrenciler, sendikalar ve siyasi parti temsilcileri işçi bayramında meydanlara aktı. İzmir’de kutlamaya katılan ev kadınları, ‘Görünmeyen emek, sesini yükselt’ pankartları taşırken, İstanbul’da kutlamaların adresi ilk kez Maltepe oldu.

1.05.2018Gündem
1 Mayıs bildirisini okurken fenalaştı

1 Mayıs bildirisini okurken fenalaştı

Edirne ve Kırklareli'nde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü adına hazırlanan metni platformda okurken fenalaşan işçi Kamile Demir'e müdahaleyi Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı ve Edirne Tabip Odası Başkanı Ertuğrul Tanrıkulu yaptı.

1.05.2018Gündem
Maltepe 1 Mayıs kutlamasına hazır…

Maltepe 1 Mayıs kutlamasına hazır…

Bu yıl ilk kez Maltepe miting alanında düzenlenecek 1 Mayıs kutlamaları için hazırlıklar tamam.

1.05.2018Gündem
1 Mayıs müdahalesine ceza

1 Mayıs müdahalesine ceza

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 2007’de 1 Mayıs kutlamaları için Taksim Meydanı’na yürümek isterken yoğun polis müdahalesiyle karşı karşıya kalan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Türk Tabipleri Birliği (TBB) tarafından açılan davada Türkiye’nin insan hakları ihlalinde bulunduğuna hükmetti.

12.12.2017Dünya
HDPlileri protesto etti Saçından tutup içeri çekmeye çalıştı

HDP'lileri protesto etti! Saçından tutup içeri çekmeye çalıştı

Denizli’de, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü yürüyüşü sırasında balkona elinde Türk bayrağıyla çıkan bir vatandaş, yürüyüşe katılan HDP’lilere tepki göstererek bağırdı. Bir yakını ise bu genci, saçından tutup içeri sürüklemek istedi.

2.05.2017Gündem
Ankarada 1 Mayıs kutlamalarından fotoğraflar

Ankara'da 1 Mayıs kutlamalarından fotoğraflar

Başkent’te 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle Dikimevi-Kızılay arasındaki yollar tamamen trafiğe kapatıldı.

1.05.2017Gündem
1 Mayısta Ankarada bir ilk

1 Mayıs'ta Ankara'da bir ilk

Başkent’te 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle Dikimevi-Kızılay arasındaki yollar tamamen trafiğe kapatıldı.

1.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Dip dalgası

1 MAYIS Emek ve Dayanışma Bayramı hepimize kutlu olsun. Bu satırlar yazılırken çok şükür büyük bir müessif olay olmamıştı.

1.05.2017

1 Mayıs emekçilerin onur bayramıdır!

SENDİKALARIMIZ bu yıl da 1 Mayıs’ı davullarla, halaylarla karşılayacak. Dün işçilerin haklarını kabul ettirmeyi sağlamak için meydanlardaydık.

1.05.2017