GeriKadın Sağlığı Ünlü Kadınlar Yazın Nasıl Besleniyorlar?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü Kadınlar Yazın Nasıl Besleniyorlar?

Ünlü Kadınlar Yazın Nasıl Besleniyorlar?
Abone Olgoogle-news

"Yaz mevsiminde beslenme konusunda ünlü isimlerin nelere dikkat ettiğini ve hangi besinlerini tercih ettiğini biliyor musunuz?"

Burcu Kara

Tercihini zeytinyağlılardan yana kullanıyor

Yaz aylarında çok fazla yemek yiyemediğini, daha çok sulu gıdalarla beslendiğini belirten oyuncu Burcu Kara, vücudunun kaybettiği sıvıyı bu şekilde yerine koymaya çalışıyor. Beslenme düzeninin dört mevsim aynı olduğunu, yağlı ve ağır yemeklerle arasının iyi olmadığını söyleyen Kara, yaz aylarında sofrasında zeytinyağlılara yer veriyor.

Bu mevsimde öğünlerinin büyük çoğunluğunu salata, kavun, karpuz, üzüm ve peynirle geçirdiğini söyleyen Burcu Kara, suyun yanı sıra ev yapımı limonata benzeri hafif içecekleri tercih ediyor, asitli içecek tüketmiyor.

Ünlü Kadınlar Yazın Nasıl Besleniyorlar

Özge Ulusoy

Uzman kontrolünde besleniyor

Yoğun iş temposu nedeniyle diyetisyen kontrolünde beslenen oyuncu-sunucu Özge Ulusoy, kendisine verilen beslenme listesini bire bir uyguluyor. Öte yandan yaz ve kış yediklerine dikkat ettiğini, başta balık olmak üzere deniz ürünleriyle beslenmeye özen gösterdiğini vurguluyan güzel sunucu, öğünlerinde ağırlıklı olarak protein tükettiğini, bol miktarda haşlanmış ve ızgara sebze yediğini de belirtiyor. Ortalama 2 litre su tüketen Özge Ulusoy, asitli içecekleri sevmediğini de sözlerine ekliyor.

Ünlü Kadınlar Yazın Nasıl Besleniyorlar

Irmak Ünal

Yaza özel menüler hazırlıyor

Özel bir beslenme düzeni olmadığını, canının istediği her şeyi yediğini söyleyen Irmak Ünal, yaz aylarında bolca karpuz tükettiğini belirtiyor. Kışın sıkça yenilen birçok yemeği, sıcak yaz günlerine uygulayan Ünal, sofrasında makarna yerine makarna salatasına, pilav yerine pirinç salatasına ve kısıra yer veriyor. Bunları zeytinyağı, limon suyu gibi hafif soslarla tatlandırıyor. Sıcakların artmasıyla beraber su tüketimini artıran genç oyuncu hemen her gün taze buzlu çay hazırladığını, bu sayede hem kendine hem de misafirlerine sağlıklı bir alternatif sunduğunu söylüyor.

Ünlü Kadınlar Yazın Nasıl Besleniyorlar

Sinem Güven

Akdeniz tipi beslenmeyi tercih ediyor

Sinem Güven, yaz aylarında daha çok su tüketmeye özen gösteriyor. Yaşamında Akdeniz tipi beslenmeye yer veren Güven, yazın bol bol meyve yediğini ve her gün sebze suyu içtiğini söylüyor. Hamur işi ve tatlılarla arasının iyi olmadığını belirten Sinem Güven ayrıca kızartma, cips gibi ağır ve yağlı gıdaları da tüketmemeye özen gösteriyor.

Ünlü Kadınlar Yazın Nasıl Besleniyorlar

Siren Ertan

Meyve yemeyi çok seviyor

Her dönem formda olan modacı Siren Ertan, yaz aylarında iştahının çok açıldığını, bunu dengelemek için de bir öğün çok yemek yediyse, sonraki öğünde daha hafif şeyler yemeyi tercih ettiğini söylüyor. Kendini kısıtlamadığını söyleyen Ertan, yaz meyvelerini çok sevdiğini, özellikle çağla, badem, yeşil erik, kiraz, karpuz ve şeftaliden vazgeçemediğini sözlerine ekliyor.

Ünlü Kadınlar Yazın Nasıl Besleniyorlar

Bennu Yıldırımlar

Yaz demek, kiraz yemek!

Yemek yemenin yaz mevsiminde daha zevkli olduğunu söyleyen oyuncu Bennu Yıldırımlar, karbonhidrat ağırlıklı ve kızartma türü yiyecekleri çok fazla tüketmediğini belirtiyor. Beslenme düzeninde üç ana öğüne yer veren Yıldırımlar, suyun yanı sıra siyah çay, bitki çayları ve kahve tüketimini de dengede tutmaya çalıştığını söylüyor. Yaz mevsimini rengarenk meyvelerle bir tutan Bennu Yıldırımlar, kiraz mevsiminin gelmesini de iple çekiyor...

Ünlü Kadınlar Yazın Nasıl Besleniyorlar

False