GeriCinsellik Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri

Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri

"Uzun süreli ilişkilerde ya da evliliklerde seks hayatı monotonlaşabiliyor. Bu noktada devreye basit ama etkili birkaç yöntem sokabilirsiniz. Yatak odanızı hareketlendirecek 4 öneri..."

1. Birbirinize randevu verin

Aynı evde yaşadığınız eşinizle ya da sevgilinizle randevulaşmak kulağa komik gese de, sizi ilişkinim ilk zamanlarına götürecektir. Uzun zamandır beraber olduğunuz kişi ile ilk tanıştığınız anları yeniden yaşamak cinsel dürtülerinizi de harekete geçirecektir. Onunla yeni tanışmış gibi buluşun ve randevunun ilerleyen saatlerinde işi yatak odasına taşıyın. 

Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri

2. Yeni yerler keşfedin

Eviniz haricinde bir yerlerde beraber olma fikri hoşunuza gidiyor mu? Partnerinizle kısa tatillere çıkın. Hatta başka bir yere gitmek için hafta sonunu beklemenize gerek yok. Haftanın herhangi bir günü iş çıkışında şehir içinde bir otelde yer ayırtın ve geceyi evinizde değil otelde geçirin. Farklı bir mekanda beraber vakit geçirmek, cinsel hayatınıza hareket katacağı gibi ruhsal olarak da iyi hissetmenizi sağlayacak. 

3. Oyun oynayın

İlişkinize oyuncakları dahil edebilir ya da evdeki imkanlarla kendinize oyun eşyaları bulabilirsiniz; masaj yağları, kravat, buz küpleri... Oyun oynama fikrinin amacı ilişkiye sürprizler katmak. Kendinize sınır koymayın ve keşfetmeye açık olun.

Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri

4. Sadece yapmayın, konuşun

Araştırmalar, erkeklerin seks hakkında konuşmayı sevdiklerini ortaya koydu. Cinsel birlikteliğin öncesinde veya sonrasında partnerinizle seks hakkında konuşmaktan çekinmeyin. Ona istediklerini sorabilir, kendiniz de denemek istediğiniz şeyleri anlatabilirsiniz. Bu konuşmalar, aranızdaki iletişimi güçlendirecek, sizi birbirinize yakınlaştıracak ve yatak odasınıza hareket katacaktır. 

False