EKSTRA
MENÜ

Zindaşti

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 56 haberi bulunmuştur.

Zindaşti Haberleri

Hayalet firarda

Hayalet firarda

İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı ve şoförünün öldürüldüğü olayda yargılanarak beraat eden, başka bir suçtan tutuklu yargılanırken pandemi nedeniyle cezaevinden izinli çıkan ‘Hayalet Orhan’ lakaplı Orhan Ünğan, sahte kimlikle yurtdışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

2.01.2021Gündem
Zindaştinin kızını öldürdüğü iddia edilmişti Adım adım takip edildi, Orhan Ünğan yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı

Zindaşti'nin kızını öldürdüğü iddia edilmişti! Adım adım takip edildi, Orhan Ünğan yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı

İranlı uyuşturucu kaçakçısı firari Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı ve yeğenini öldürttüğü iddia edilen ve cezaevinden koronavirüs olduğu gerekçesiyle izinli çıkan 'Hayalet Orhan' lakaplı Orhan Ünğan, sahte pasaportla Sabiha Gökçen Hava Limanı'ndan yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

1.01.2021Gündem
Zindaştinin kızını ve yeğenini öldürttüğü iddia edilen Orhan Ünğan yurt dışına kaçarken yakalandı

Zindaşti'nin kızını ve yeğenini öldürttüğü iddia edilen Orhan Ünğan yurt dışına kaçarken yakalandı

İranlı uyuşturucu kaçakçısı firari Naci Şerifi Zindaşti'nin kızı Arzu Zindaşti ve yeğeninin ölümünde 'azmettirici' olmakla suçlanan, koronavirüs tanısı nedeniyle tutuklu bulunduğu cezaevinden izinli çıkan uluslararası uyuşturucu kaçakçısı Orhan Ünğan, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yurt dışına kaçmaya çalışırken sahte pasaportla yakalandı.

1.01.2021Gündem
Zindaştinin kızını ve yeğenini öldürttüğü iddia edilen zanlı yurt dışına kaçarken yakalandı

Zindaşti'nin kızını ve yeğenini öldürttüğü iddia edilen zanlı yurt dışına kaçarken yakalandı

İranlı uyuşturucu kaçakçısı firari Naci Şerifi Zindaşti'nin kızı Arzu Zindaşti ve yeğeninin ölümünde "azmettirici" olmakla suçlanan, koronavirüs tanısı nedeniyle tutuklu bulunduğu cezaevinden izinli çıkan uluslararası uyuşturucu kaçakçısı Orhan Ünğan, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yurt dışına kaçmaya çalışırken sahte pasaportla yakalandı.

1.01.2021Haber
2020nin en iyi 50 kitabı: Edebiyat dışı

2020'nin en iyi 50 kitabı: Edebiyat dışı

Pandemiyle geçen 2020’nin tek tük iyi yanlarından biri hayatımızda kitaplara daha çok yer açmamız oldu. Peki, yılın en çok iz bırakan kitapları hangileriydi? Hürriyet Kitap Sanat olarak oluşturduğumuz 23 kişilik jürimiz bu sene yayımlanan yerli ve çeviri kitapları, edebiyat ve edebiyat dışı kategorilerinde ayrı ayrı değerlendirdi. Jürinin gönderdiği ‘en iyi 10 kitap’ listelerindeki sıralamaya göre yaptığımız puanlama sonucunda, ‘edebiyat dışı’ kategorisinde Nurdan Gürbilek’in ‘İkinci Hayat: Kaçmak-Kovulmak-Dönmek Üzerine Denemeler’i zirveye oturdu. İşte jürimizin seçkisiyle 2020’nin edebiyat dışı kategorisindeki en iyi 50 kitabı...

24.12.2020Kitap Sanat
Tuzağa düşüren sevgiliye ‘Kırmızı Bülten’

Tuzağa düşüren sevgiliye ‘Kırmızı Bülten’

İranlı muhalif Habib Farajollah Chaab’ı İstanbul’dan İran’a kaçıran uluslararası uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti’nin 11 adamının yakalanmasının ardından, Chaab’ı tuzağa düşüren sevgilisi Saberin Saidi hakkında ‘Kırmızı Bülten’ başvurusunda bulunuldu.

18.12.2020Gündem
Son dakika… Yeni görüntüler ortaya çıktı İranlı muhalif böyle kaçırıldı

Son dakika… Yeni görüntüler ortaya çıktı! İranlı muhalif böyle kaçırıldı

İranlı muhalif Habib Chaab'ın, İranlı ajanlar tarafından kaçırılması ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. İranlı ajanlar, İranlı rejim muhalifi Habib Chaab'ı İstanbul'da tuzağa düşürüp önce Van'a ardından İran'a kaçırdı. İstanbul Havalimanı'ndaki güvenlik kameraları o anları dakika dakika kaydetti.

17.12.2020Gündem
Son dakika... Numan Kurtulmuştan önemli açıklamalar

Son dakika... Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, canlı yayında açıklamalarda bulundu.

15.12.2020Gündem
MİT operasyonunun ayrıntıları ortaya çıktı

MİT operasyonunun ayrıntıları ortaya çıktı

İran rejim muhalifi lideri Habib Farajollah Chaab'ın kaçırılması olayına ilişkin, suç örgütü lideri İranlı uyuşturucu baronu Naci Zindaşti'nin 11 adamı 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakalandı. 9 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. MİT'in titiz takibiyle yapılan operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Chaab'ın, Zindaşti'nin yaptığı plana uygun olarak eski karısıyla buluşmak üzere geldiği İstanbul'da kurulan tuzakla yakalanıp Van'a oradan İran'a kaçırıldığı ortaya çıktı.

14.12.2020Gündem
Son dakika... MİT’in İran ajanı operasyonuna ABDden övgü

Son dakika... MİT’in İran ajanı operasyonuna ABD'den övgü

ABD'nin prestijli gazetesi Washington Post, Milli İstihbarat Teşkilatı 'nın (MİT) İran istihbaratına çalışan uyuşturucu kaçakçısı Zindaşti ve ekibine düzenlediği başarılı operasyonuna yer vererek, " MİT’in başarılı operasyonu sayesinde Chaab’ın ortadan kayboluşunun gizemi çözüldü" ifadesine yer verdi.

14.12.2020Dünya
Son dakika... MİTten Zindaşti operasyonu

Son dakika... MİT'ten Zindaşti operasyonu

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın operasyonuyla İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile bağlantılı 11 kişi yakalandı.

14.12.2020Haber
Son dakika... MİTten İranlı ajan operasyonu: Zindaştinin 11 adamı yakalandı

Son dakika... MİT'ten İranlı ajan operasyonu: Zindaşti'nin 11 adamı yakalandı

İran rejim muhalifi lideri Habib Farajollah Chaab'ın kaçırılması olayına ilişkin suç örgütü lideri İranlı uyuşturucu baronu Naci Zindaşti'nin 11 adamı 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakalandı. 9 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. MİT'in titiz takibiyle yapılan operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Chaab'ın, Zindaşti'nin yaptığı plana uygun olarak eski karısıyla buluşmak üzere geldiği İstanbul'da kurulan tuzakla yakalanıp Van'a oradan İran'a kaçırıldığı ortaya çıktı. Kritik operasyonla İran istihbaratına bağlı hücre çökertilmiş oldu.

14.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Zindaştinin tetikçisi son anda yakalandı: Suikastı canlı izletecekti

Son dakika haberler: Zindaşti'nin tetikçisi son anda yakalandı: Suikastı canlı izletecekti

İstanbul organize polisi, suikast için bekleyen bir tetikçiyi suçüstü yakaladı. Olay soruşturulduğunda arkasında uluslararası bir suikast planı çıktı. Tetikçinin, cinayet anını canlı izletmek için aracının içine kamera kurduğu da ortaya çıktı.

18.11.2020Gündem
Zindaştinin tetikçisi son anda yakalandı

Zindaşti'nin tetikçisi son anda yakalandı

İRANLI uyuşturucu baronu firari Naci Şerif Zindaşti'nin, baldızının oğlunu öldürmek için tutulduğu iddia edilen 2 kiralık tetikçi düzenlenen polis operasyonuyla yakalandı. Polis, şüphelilerin suç örgütü lideri Zindaşti'nin husumette olduğu baldızının oğlu Kadir G. 'yi öldürmek için kiralandıklarını belirledi. Saldırıyı organize eden kişinin ise İlhan Ünğan cinayetinde de adı geçen ve Hollanda'da firari yaşayan Tolga H.C. olduğu ve cinayetin canlı olarak Zindaşti'ye izlettirilmesinin planlandığı öğrenildi.

18.11.2020Haber
Burhan Kuzuya veda... Şıhlı Köyünden anayasa kürsüsüne

Burhan Kuzu'ya veda... Şıhlı Köyü'nden anayasa kürsüsüne

Koronavirüsten öldüğü açıklanan Burhan Kuzu Kayseri’nin Şıhlı köyünde doğdu. Dokuz kardeştiler. Önce imam babasını, ardından annesini kaybetti. Ancak bütün kardeşleri gibi okumaya sarıldı. Hukuk okudu, anayasa profesörlüğüne kadar yükseldi. 2001’de girdiği siyasette kısa sürede kamuoyunun tanıdığı bir isim oldu.

2.11.2020Gündem
Meclis’te Kuzu tartışması

Meclis’te Kuzu tartışması

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Burhan Kuzu hakkında İranlı uyuşturucu baronuyla ilgili iddianame düzenlenmesi, TBMM’de tartışmaya neden oldu.

12.04.2020Gündem
5 yıla kadar hapsi isteniyor

5 yıla kadar hapsi isteniyor

İRANLI uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin tahliye edilmesinde adı geçen eski milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

11.04.2020Gündem
Burhan Kuzu’ya 5 yıla kadar hapis istemi

Burhan Kuzu’ya 5 yıla kadar hapis istemi

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin tahliye edilmesinde adı geçen Burhan Kuzu hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

10.04.2020Gündem
Zindaştinin kızının gizli sevgilisi ölü bulunmuş

Zindaşti'nin kızının gizli sevgilisi ölü bulunmuş

Uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti'nin kızı Arzu Zindaşti 6 yıl önce silahlı saldırıyla öldürülmüştü. Zindaşti'nin kızı Arzu'nun hem kuzeni hem de sevgilisi olan Emir Güneş'in silahlı saldırıdan 18 ay önce intihar ettiği ortaya çıktı.

2.03.2020Gündem
Burhan Kuzuya Zindaşti incelemesi

Burhan Kuzu'ya Zindaşti incelemesi

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti ile ilgili iddialar üzerine TBMM Anayasa Komisyonu Eski Başkanı ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

14.02.2020Gündem
Burhan Kuzu hakkındaki iddialara inceleme

Burhan Kuzu hakkındaki iddialara inceleme

SUÇ örgütü liderliği ve cinayete azmettirdiği gerekçesiyle tutuklanan İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ve adamlarının tahliye edilmesine ilişkin soruşturmada ismi geçen Prof. Dr. Burhan Kuzu hakkındaki iddialar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından incelemeye alındı.

14.02.2020Gündem
Zindashti’nin kızının öldürülmesi davasında ölen sanık hakkında dava düştü, diğer 9 sanık beraat etti

Zindashti’nin kızının öldürülmesi davasında ölen sanık hakkında dava düştü, diğer 9 sanık beraat etti

BÜYÜKÇEKMECE’de 2014 yılında Ergenekon Davası’nın gizli tanığı İranlı Naji Sharifi Zindashti’nin kızı Arzu Sharifi Zindashti(21) ve şoförü Devrim Öztunç’un (25) cip ile ışıklarda durdukları sırada çapraz ateşe tutularak öldürülmesine ilişkin 10 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı. Firari sanık olarak aranırken Bağdat Caddesi’nde 7 Nisan 2019’da öldürülen İlhan Ünğan hakkındaki davanın düşmesine karar veren mahkeme heyeti, diğer 9 sanığın da ayrı ayrı beraatine karar verdi. Karar oy birliğiyle alındı.

21.10.2019Gündem
Telefonundan köstebek çıktı

Telefonundan köstebek çıktı

İSTANBUL Bağdat Caddesi’nde 7 Nisan 2019’da yüzlerce kişinin gözünün önünde bir cinayet işlendi.

19.07.2019Gündem
Bağdat Caddesindeki sır infazda yeni gelişme O araç bulundu...

Bağdat Caddesi'ndeki sır infazda yeni gelişme! O araç bulundu...

Bağdat Caddesi'nde İlhan Ünğan'ı öldüren saldırganların kaçtığı lüks araç, Sultangazi’de bulundu. Saldırıyla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

9.04.2019Gündem
Sokaktaki cinayette Zindaşti şüphesi

Sokaktaki cinayette Zindaşti şüphesi

İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı ve şoförünün öldürülmesi olayında azmettirici olarak aranan firari İlhan Ünğan’ı öldüren tetikçinin, cinayetten sonra bindiği taksideki parmak izlerinden kimliği saptandı.

9.04.2019Gündem
Firari sanığa caddede infaz

Firari sanığa caddede infaz

İSTANBUL’da bir cinayet davasında azmettirici olarak aranan İlhan Ünğan, cadde ortasında eşi ve oğlunun gözleri önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü.

8.04.2019Gündem
Öldürülen kişinin kim olduğu belli oldu... Firari sanık çıktı

Öldürülen kişinin kim olduğu belli oldu... Firari sanık çıktı

Kadıköy'de bir kişi, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

7.04.2019Gündem
Son dakika... Zindaşti için tahliye kararı veren hakim Erzuruma atandı

Son dakika... Zindaşti için tahliye kararı veren hakim Erzurum'a atandı

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti ve 3 adamı için tahliye kararı veren İstanbul Sulh Ceza Hakimi Cevdet Özcan, HSK kararnamesi ile Erzurum'a atandı. Tahliye edilen isimler 3 saat içinde sırra kadem basmıştı.

4.12.2018Gündem
Zindaşti ve 3 adamı tahliye edildi Sırra kadem bastılar

Zindaşti ve 3 adamı tahliye edildi! Sırra kadem bastılar

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti ve 3 adamı, cuma akşamı serbest bırakıldı. Savcı itiraz etti, üst mahkeme yakalama kararı çıkardı ancak Zindaşti ve 3 adamı çoktan sırra kadem basmıştı...

22.10.2018Gündem
Kefalet 1 milyon TL’den 400 bin TL’ye düştü

Kefalet 1 milyon TL’den 400 bin TL’ye düştü

Ergenekon Davası gizli tanığı İranlı Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı ve şoförünün öldürülmesine ilişkin davada tutuklu sanık Orhan Ünğan, 400 bin TL kefaletle tahliye edildi.

14.09.2018Gündem
Bodrumun ünlü gece kulübünün sahibi gözaltında

Bodrum'un ünlü gece kulübünün sahibi gözaltında

Uluslararası uyuşturucu baronu Naji Sharifi Zindaşti’ye 1 hafta önce düzenlenen operasyonun ardından avukat Kudbettin Kaya cinayeti ile ilgili düzenlenen operasyonda Bodrum’un en ünlü gece kulübü ve lüks restoranının sahiplerinden biri gözaltına alındı.

21.04.2018Gündem
Zekeriya Özün Terazisinin şifresi çözüldü

Zekeriya Öz'ün "Terazisi"nin şifresi çözüldü

ERGENEKON operasyonlarında dönemin savcısı Zekeriya Öz'ün gizli tanığı "Terazi" kod adlı uluslararası uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti'nin, halen FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklu olan ABD İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz ile 2007-2013 arası zaman diliminde 30 kez bir araya geldikleri, telefonlarının aynı bazda sinyal verdiği tespit edildi.

19.04.2018Gündem
Uyuşturucu baronuna operasyonda gözaltına alınan isim şoke etti

Uyuşturucu baronuna operasyonda gözaltına alınan isim şoke etti

Uluslararası çete lideri ve uyuşturucu baronu İranlı Naji Sharifi Zindaşti İstanbul'da yakalandı. Çete ile bağlantısı olduğu öne sürülen Cinayet Büro Başkomiseri F.Y. de gözaltına alındı

16.04.2018Gündem
Dronla tesbit edildi, operasyon başladı

Dronla tesbit edildi, operasyon başladı

İranlı uyuşturucu baronu ve Ergenekon davasının gizli tanığı Naci Şerifi Zindaşti’nin gizlendiği yerin polis tarafından sürekli dronla kontrol edildiği öğrenildi. Zindaşti’nin Büyükçekmece(‘deki yüksek güvenlikli villaya geldiğinin de dronla takip sonucu tespit edildiği ardından operasyona başlandığı bildirildi. Tesbitin ardından villanın çevresini kuşan Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ve Özel Harekat Şubesi ekipleri baskın yaparak Zindaşti ile 9 adamını yakaladı. Zindaşti ve adamlarının sorgusunun sürdüğü bildirildi. Çetin AYDIN / İSTANBUL

7.04.2018Haber
Dronela tespit edildi, operasyon başladı

Drone'la tespit edildi, operasyon başladı!

İranlı uyuşturucu baronu ve Erdgenekon davasının gizli tanığı Naci Şerifi Zindaşti’nin gizlendiği yerin polis tarafından sürekli drone'la kontrol edildiği öğrenildi.

7.04.2018Gündem
Kızı öldürüldükten sonra 5 ülkede dehşet saçtı... Son kurban İstanbuldan

Kızı öldürüldükten sonra 5 ülkede dehşet saçtı... Son kurban İstanbul'dan

Büyükçekmece’de düzenlenen silahlı saldırıda kızı ve yeğeni çapraz ateşe tutularak öldürülen İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ve 9 adamı, Büyükçekmece’de gizlendiği villada yakalandı. Ergenekon davasında gizli tanık olan Zindaşti,  kızı ve yeğeninin öldürülmesinden sonra İstanbul, İran, Panama, Kanada ve Dubai’deki bir dizi intikam cinayetiyle suçlanıyor. Zindaşti’nin kızının öldürülmesi talimatını verdiği iddiasıyla yargılanan Orhan Ünğan’ın avukatlığını yapan Kudbedin Kaya’nın öldürülmesi ile bağlantısının olup olmadığı ve ABD irtibat görevlisi Metin Topuz’la ilişkisinin de araştırıldığı bildirildi.

7.04.2018Gündem
Zindaşti ve adamları gözaltında…

Zindaşti ve adamları gözaltında…

İstanbul polisinin uluslararası bir suç örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile örgütün 9 üyesi yakalandı. Zindaşti'nin kızı ve şoförü Büyükçekmece’de silahlı saldırıda öldürülmüştü. Öte yandan Zindaşti ile 9 adamının İstanbul’da yakalanma anına ait fotoğraflar ortaya çıktı.

6.04.2018Gündem
1 milyon lira kefaletle tahliyesine karar verilmişti... Tekrar tutuklandı

1 milyon lira kefaletle tahliyesine karar verilmişti... Tekrar tutuklandı

ERGENEKON davasının gizli tanığı olan uyuşturucudan sabıkalı İranlı işadamı Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı Arzu Şerifi Zindaşti ve şoförü Devrim Öztunç’un öldürülmesi davasındaki tek sanık Orhan Ünğan geçtiğimiz hafta 1 milyon TL kefaletle serbest bırakılmıştı. Savcılık adli kontrolün yetersiz olacağını belirterek karara itiraz etti. Üst mahkeme Orhan Ünğan hakkında tutuklama kararı çıkarttı.

1.03.2018Haber
1 milyon lira kefaletle tahliyesine karar verilmişti... Tekrar tutuklandı

1 milyon lira kefaletle tahliyesine karar verilmişti... Tekrar tutuklandı

ERGENEKON davasının gizli tanığı olan uyuşturucudan sabıkalı İranlı işadamı Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı Arzu Şerifi Zindaşti ve şoförü Devrim Öztunç’un öldürülmesi davasındaki tek sanık Orhan Ünğan geçtiğimiz hafta 1 milyon TL kefaletle serbest bırakılmıştı. Savcılık adli kontrolün yetersiz olacağını belirterek karara itiraz etti. Üst mahkeme Orhan Ünğan hakkında tutuklama kararı çıkarttı.

1.03.2018Gündem
Ünlü avukat cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı

Ünlü avukat cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı

“Öldürülebilirim” dedikten 11 gün sonra İstanbul Yeşilköy’de bir restoranda öldürülen ünlü avukat Kudbedin Kaya cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı.

6.11.2017Gündem
Gülerek geldi, uziyle taradı Avukat infazının ayrıntıları ortaya çıktı

Gülerek geldi, uziyle taradı! Avukat infazının ayrıntıları ortaya çıktı

Ergenekon Davası'nda, 2010 yılında yargıyı etkilediği iddiasıyla dönemin savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla gözaltına alınıp, tutuklanarak yargılanan ve beraat eden Avukat Kudbettin Kaya, Bakırköy'de ailesiyle gittiği balık restoranında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybederken korkun infazla ilgili şoke eden detaylar ortaya çıkmaya başladı.

2.11.2017Gündem
Zekeriya Öz mağduru ünlü avukata İstanbuldaki lüks restoranda uzili suikast

Zekeriya Öz mağduru ünlü avukata İstanbul'daki lüks restoranda 'uzi'li suikast

Ergenekon Davası'nda, 2010 yılında yargıyı etkilediği iddiasıyla dönemin savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla gözaltına alınıp, tutuklanarak yargılanan ve beraat eden Avukat Kudbettin Kaya, Bakırköy'de ailesiyle gittiği balık restoranında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Mavi bir araçla gelen saldırganın saldırıda Uzi kullandığı belirlendi. Avukat Kaya, yargılandığı davada, 'Ben bir sonraki oturumda bulunmayabilirim, zira benim öldürülme riskim vardır veya ben nefsi müdafaa kapsamında birilerini öldürmek zorunda kalabilirim' demişti.

31.10.2017Gündem
Mafya hesaplaşması Dubaiye uzandı

Mafya hesaplaşması Dubai'ye uzandı

İstanbul'da 2014 yılının Eylül ayında başlayan mafya hesaplaşmasında son durak Dubai oldu. İran asıllı bir Türk vatandaşı maridana 9 kurşunla vurulmuş halde bulundu. Dubaili yetkililer bu infazın uyuşturucu ticareti yaptığı iddia ıdelin İran asıllı Naci Şerifi Zindaşti'nin kızının İstanbul'da öldürülmesi ile bağlantılı olduğunu belirtiyor.

16.05.2016Gündem
Villa kurşunladı, adamını yolladı

Villa kurşunladı, adamını yolladı

Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi’nde 25 Mart Cuma günü bir ticari anlaşmazlık sebebiyle Ömer Erdal Akkartal’ın villasını basan İranlı Naci Şerifi Zindaşti ve 6 adamı arasında silahlı çatışma meydana geldi. Çatışmada hiç kimse yaralanmazken polis ekipleri olayla ilgili olarak çalışma başlattı.

31.03.2016Gündem

Yazar Sonuçları

27 Mayıs’a iki gözle bakmak

Dün 27 Mayıs 2020 idi... 27 Mayıs 1960 darbesinin 60. yıldönümü. Türkiye’nin yakın tarihinde önemli bir dönemeç. 60 yıl sonra geriye bakarak, soğukkanlı bir değerlendirme yapmak gerekiyor. Geriye bakarken kullanacağımız iki gözlük var. Tarihçiler bunları prospektif ve retrospektif olarak adlandırıyorlar. Prospektif gözlük, dünün olaylarına o günün koşullarıyla bakıyor. Retrospektif görüş ise düne, bugünün algıları ve yargılarıyla bakıyor. Bence tehlikeli olan ikincisi. Çok çarpıcı örnekler verilebilir.

28.05.2020

Hıncal Uluç’un yazısı

BİZİM mesleğin duayen ismidir Hıncal Uluç...

19.02.2020

Tuncay Özkan'ın yeni görevi: CNN Türk hafiyeliği

Şu Tuncay Özkan’ın yaptığına bakar mısınız?

14.02.2020