MENÜ

Vatandaşlık

Vatandaşlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vatandaşlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.164 Vatandaşlık haberi bulunmuştur.

Vatandaşlık Haberleri

Son dakika... Bakan Soylu imzaladı, 81 ile gönderildi... Kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi

Son dakika... Bakan Soylu imzaladı, 81 ile gönderildi... Kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi!

İçişleri Bakanı Soylu imzasıyla, kadına şiddetle mücadelede alınacak tedbirlere ilişkin "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi" yayımlandı. 500 bin kolluk personeli, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hizmet içi eğitimle desteklenecek. Emniyet ve Jandarma teşkilatlarında sadece kadına şiddet konusunda uzmanlaşan birimler kurulacak. Kadına şiddet uygulayanın ruhsatlı silahı kolluk birimlerince alınacak, şiddet failleri için elektronik kelepçe uygulaması 81 ilde yaygınlaştırılacak.

1.01.2020Gündem
Genel Müdürlük açıkladı Bir yılda 47 milyon işlem...

Genel Müdürlük açıkladı! Bir yılda 47 milyon işlem...

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün kimlik, pasaport, sürücü belgesi ve diğer işlemlerinde bu yıl 47 milyonu aşkın vatandaşa hizmet sunuldu.

31.12.2019Gündem
Yunan vatandaşı oldular

Yunan vatandaşı oldular

ABD’li ünlü oyuncu Tom Hanks, eşi Rita Wilson ve 2 çocuğu Yunan vatandaşlığına kabul edildi.

31.12.2019Dünya
Bakan Soylu CNN TÜRKte açıkladı: Piyasa değeri 15 milyar liralık kök keneviri yakaladık

Bakan Soylu CNN TÜRK'te açıkladı: Piyasa değeri 15 milyar liralık kök keneviri yakaladık

CNN TÜRK'te Hafta Sonu Özel programına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Narko terör kapsamında bu yıl 43 milyon kök kenevir yakaladık. Bunun piyasa değeri 15 milyar liradır." dedi.

29.12.2019Gündem
Kimlik değiştirme son tarih ne zaman Yeni kimlikler nasıl alınır

Kimlik değiştirme son tarih ne zaman? Yeni kimlikler nasıl alınır?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kimlik değiştirme işlemi gündemde yer almaya devam ediyor. 2017 yılında yürürlüğe giren uygulama kapsamında çipli kimlik olarak da bilinen yeni kimlik kartlarına geçiş için ilk olarak randevulu başvuru yapılması gerekiyor. Yeni yıla günler kala gözler kimlik değiştirmede son tarihe çevrildi. Peki, Kimlik değiştirme son tarih ne zaman? Yeni kimlikler nasıl alınır? İşte, yeni kimlik kartları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.12.2019Gündem
Rekor başvuru Bakan Soylu tebrik etti

Rekor başvuru! Bakan Soylu tebrik etti

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün "3'ü bir arada uygulaması" kapsamında kimlik kartı, ehliyet ve pasaport işlemlerine bugün 204 bin 312 başvuru gerçekleşti.

27.12.2019Gündem
Kimlik yenilemede son tarih ne zaman Eski kimlikler hangi tarihe kadar geçerli

Kimlik yenilemede son tarih ne zaman? Eski kimlikler hangi tarihe kadar geçerli?

Eski kimlik kartı olan vatandaşlar yeni kimlik kartlarına geçmek için hangi tarihte işlem yapmaları gerektiğini merak ediyorlar. Peki eski kimlik kartlarının geçerlilik süresi nedir? Kimlik yenileme işleminde son gün ne zaman? İşte detaylar

25.12.2019Gündem
Son dakika: Bakan Dönmezden enerji kimlik belgesi açıklaması

Son dakika: Bakan Dönmez'den enerji kimlik belgesi açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Enerji kimlik belgesi olmayan binalarda; 1 Ocak 2020'den itibaren alım, satım hatta kiralama yapılamayacak" dedi.

25.12.2019Ekonomi
Hindistanda vatandaşlık yasası karşıtı gösterilerde ölü sayısı 17 oldu

Hindistan'da vatandaşlık yasası karşıtı gösterilerde ölü sayısı 17 oldu

Hindistan'da 6 dini gruba vatandaşlık yolunu açan ancak aynı durumdaki Müslüman göçmenleri kapsam dışı bırakacak şekilde değiştirilen Vatandaşlık Yasası'na karşı gösterilerde ülke genelinde 17 kişi hayatını kaybetti.

21.12.2019Dünya
Hindistandaki protestolarda binlerce kişi gözaltına alındı

Hindistan'daki protestolarda binlerce kişi gözaltına alındı

Hindistan'da Müslüman göçmenleri vatandaşlık kapsamı dışında bırakan yasa karşıtı gösterilerde binlerce kişi gözaltına alındı, çeşitli eyaletlerde internet erişimi askıya alındı.

20.12.2019Dünya
Traktörle tarla sürerken Roma dönemine ait mezar taşı buldu

Traktörle tarla sürerken Roma dönemine ait mezar taşı buldu

KÜTAHYA’nın Altıntaş ilçesine bağlı Mecidiye Mahallesi’nde traktörle tarlasını süren Ramazan Akdağ’ın pulluğuna bir taş takıldı. Akdağ’ın ihbarı üzerine gelen jandarma ekiplerince bölgede inceleme yapılırken, Müze Müdürlüğü görevlileri taşın M.S. 200’lü yıllardaki Roma dönemine ait kamalı ve insan figürleri olan özel bir mezar taşı olduğunu belirledi.

20.12.2019Gündem
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanlığından sert tepki: Kabul edilemez

Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki: Kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Hollanda'nın FETÖ mensuplarının iltica başvurularını olumlu yanıtlamasının ve onlara oturum izni vermesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

18.12.2019Gündem
Hindistan Yüksek Mahkemesi Vatandaşlık Yasasının iptali davalarını erteledi

Hindistan Yüksek Mahkemesi Vatandaşlık Yasası'nın iptali davalarını erteledi

Hindistan'da Yüksek Mahkeme, tartışmalı Vatandaşlık Yasası'na karşı açılan iptal davalarını 22 Ocak'ta görüşecek.

18.12.2019Dünya
Pakistan Başbakanı Handan Erdoğan ve Türk halkına mülteci övgüsü

Pakistan Başbakanı Han'dan Erdoğan ve Türk halkına "mülteci övgüsü"

Pakistan Başbakanı İmran Han, "Türkiye Cumhurbaşkanı ve Türk halkına, Türkiye'nin dünyadaki en büyük mülteci nüfusuna ev sahipliği yapmasından dolayı şükranlarımı sunuyorum." dedi.

17.12.2019Gündem
Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönüş çalıştayı... İyi Parti’den 3 aşamalı dönüş planı

Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönüş çalıştayı... İyi Parti’den 3 aşamalı dönüş planı

Partisinin düzenlediği ‘Suriyeli Sığınmacıların Ülkelerine Dönüş Çalıştayı’na katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 3 aşamalı olarak nitelediği mültecilerin ‘Geri Dönüş Planı’nın ayrıntılarını paylaştı.

17.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupada ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupa'da ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cenevre'de "İsviçre'ye Göç'ün 50'nci Yıl Dönümü" etkinliğinde konuştu. Erdoğan "Bizler Avrupa'da sığıntı değiliz, yabancı değiliz, öteki hiç değiliz. Biz, tarih boyunca olduğu gibi bugün de Avrupa'da ev sahibiyiz" ifadelerini kullandı.

16.12.2019Gündem
Gerekirse İncirlik’i kapatırız

Gerekirse İncirlik’i kapatırız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Senatosu’ndan 1915 olaylarıyla ilgili çıkan karar ve olası yaptırımlar konusunda, “Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız” dedi.

16.12.2019Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Küreciki kapatırız

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Kürecik'i kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, Atv- A Para, ANews, A2, A Haber Radyo ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan: "İncirlik üssünün kapatma gibi bir karar söz konusu olursa bu bize aittir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" ifadelerini kullandı. Erken seçim olacak mı? sorusu üzerine Erdoğan, "Bizim seçimimiz 2023 Haziran'dır. Buradan bizim bir sapmamız söz konusu değildir." dedi.

15.12.2019Gündem
İSG sınav giriş belgesi nasıl alınır 2019 İSG sınav yeri sorgulama

İSG sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2019 İSG sınav yeri sorgulama

2019-İSG 2. Dönem sınavı 14 Aralık Cumartesi günü Türkiye'nin bazı illerinde uygulanacak. Sınav için son hazırlıklar başlarken, sınav giriş belgelerini henüz almayan iş güvenliği uzmanı adayları ÖSYM tarafından açıklanan İSG sınav yerlerini nasıl öğreneceklerini araştırıyor. Peki, İSG sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır? İşte, 2019 İSG sınav yeri sorgulama ekranı ve konuyla ilgili bilgiler.

13.12.2019Gündem
Japonya Başbakanı Abe, protestolar nedeniyle Hindistan ziyaretini erteledi

Japonya Başbakanı Abe, protestolar nedeniyle Hindistan ziyaretini erteledi

Japonya Başbakanı Abe Şinzo, Hindistan'a düzenlemeyi planladığı ziyareti, bu ülkede vatandaşlık yasasında değişiklik nedeniyle başlayan protestolar nedeniyle erteledi.

13.12.2019Dünya
Hindistanda tartışmalı vatandaşlık tasarısı kanunlaştı

Hindistan'da tartışmalı vatandaşlık tasarısı kanunlaştı

Hindistan'da komşu ülkelerden gelen 6 dini gruba vatandaşlık yolunu açan ve aynı konumdaki Müslüman göçmenleri dışarıda bırakan "vatandaşlık yasasında değişiklik öngören tasarı" kanunlaştı.

13.12.2019Dünya
Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KYK borçları için önemli açıklama

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KYK borçları için önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Üniversitesi'nde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenecek ‘Her İnsan Bir Dünya’ temalı programda yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. "Sizin zihin dünyanızı inşa etmenizde örnek aldığınız düşünürler, liderler, ön açıcı isimler kimler?" sorusuna Erdoğan, ''Çok zor bir soru sordun şimdi'' yanıtını verdi. Erdoğan, ''Türkiye, Libya'ya asker gönderecek mi?'' sorusunu da ''Talep olursa gönderebiliriz'' şeklinde cevapladı. Bosna Hersek'te yaşanan soykırımı inkâr eden ve savaş suçlularını savunan bir kişiye Nobel ödülü verilmesini de eleştiren Erdoğan, ''Böyle bir katili ödüllendirmek zulüm ile ortak hareket etmektir'' dedi. Erdoğan, “Size bir gün Nobel barış ödülü verilirse tavrınız ne olur” sorusuna “almam” cevabını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları için de ''Öğrencilerin lehine bir adım atacağız'' dedi.

10.12.2019Gündem
Gayrimenkul sektörü yükselişe geçiyor

Gayrimenkul sektörü yükselişe geçiyor

Gayrimenkul sektörü temsilcileri 2020’den umutlu. 2019’un zorlu geçtiğini belirten Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, “2019’un sonuna yaklaştığımız şu günlerde gayrimenkul sektörü çalkantılı süreci sonlandırmaya ve yeni çıkış yolları üretmeye çalışıyor. Gerçekleştirilen kampanyalarla konut satışları arttırılmaya çalışılıyor. Ticari gayrimenkulde oluşan stoklar ve doğmakta olan boşlukları aşmak için sektör paydaşları birbirleriyle dayanışma içerisinde karşılıklı anlayış koşullarını oluşturuyor, çözümler ardı ardına geliyor. Bir yandan da faizlerin düşmeye başlamasıyla birlikte tekrar satın almaların başlayacağını öngörüyoruz. Öte yandan yabancıların vatandaşlık hakkı için konut alma limitlerinin 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmesi hareketlilik getirdi. Tüm bunların gayrimenkul sektöründe olumlu yansımalarını bekliyoruz” dedi.

10.12.2019Ekonomi
14-15 Aralık AÖF sınav giriş belgesi: Anadolu Üniversitesi AÖF sınav yerleri öğrenci otomasyonu sistemiyle açıklandı

14-15 Aralık AÖF sınav giriş belgesi: Anadolu Üniversitesi AÖF sınav yerleri öğrenci otomasyonu sistemiyle açıklandı

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) güz dönemi ara sınavlarına kısa bir süre kala sınav giriş belgesi duyurusu yaptı. Açık Öğretim Fakültesi'nin (AÖF) 2019 akademik takvimine göre güz dönemi ara sınavları 14-15 Aralık'ta dört oturumda tamamlanacak. Sınav hazırlıklarını sürdüren açıköğretimliler bir yandan da sınav giriş belgesini bekliyordu. İşte, AÖF sınav giriş belgesi sorgulama sayfası...

9.12.2019Gündem
Iğdır’ı sınırında gösteren Ermenistan televizyonuna tepki

Iğdır’ı sınırında gösteren Ermenistan televizyonuna tepki

Ermenistan’da yayın yapan bir televizyon kanalının, hava kirliliği ile ilgili haber yaptığı Iğdır’ı Ermenistan’ın şehri olarak göstermesine sivil toplum kuruluşları büyük tepki gösterdi. Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, televizyon kanalında ’Batı Ermenistan’ın Iğdır şehri’ ifadesine yer verildiğini belirterek, "Ermenilerin gözü hala Türk topraklarında" derken, Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASIMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermeni televizyon kanalına Fransızların da destek verdiğini savundu.

9.12.2019Dünya
Vatandaşlıktan çıkan Türkleri rahatlatan yasa Artık çocuklarınız...

Vatandaşlıktan çıkan Türkleri rahatlatan yasa! Artık çocuklarınız...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Türk Vatandaşlık Yasası’nda yaptığı değişiklikle anne-babası Türk vatandaşlığını kaybeden ve reşit olmayan çocuklara vatandaşlığını koruma hakkı getirdi.

8.12.2019Avrupa
Hindistanda aranan tarikat lideri Ekvador açıklarındaki adada devlet kurduğunu açıkladı

Hindistan'da aranan tarikat lideri Ekvador açıklarındaki adada devlet kurduğunu açıkladı

Hindistan'da insan kaçırma ve tecavüz suçlarından aranan, kendisini "kutsal" ilan eden Hindu tarikat lideri Nithyananda, Ekvador açıklarındaki bir adada kendi devletini kurduğunu duyurdu.

7.12.2019Dünya
Sürücü belgesi yenileme son tarih ne zaman Ehliyet yenileme süresi ne zaman bitiyor

Sürücü belgesi yenileme son tarih ne zaman? Ehliyet yenileme süresi ne zaman bitiyor?

Sürücü belgesi, Türkiye Cumhuriyeti kimliği ve pasaportlarında yenileme işlemi 2017 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından yürürlüğe girdi. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne giderek ehliyet yenileme işlemlerini tamamlayacak olan vatandaşlar, "Sürücü belgesi yenileme son tarih ne zaman?" sorusunun cevabını merak ediyor. Peki, ehliyet yenileme süresi ne zaman bitiyor? İşte, merak edilen ayrıntılar.

6.12.2019Gündem
Vatandaşlar akın etmişti... Açıklama geldi

Vatandaşlar akın etmişti... Açıklama geldi

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesinin değerli kağıt ve harç bedellerinin 2020'de yeniden değerleme oranında artacağı bildirildi.

6.12.2019Gündem
Zam dedikodusu nüfus müdürlüklerinde yoğunluğa neden oldu

Zam dedikodusu nüfus müdürlüklerinde yoğunluğa neden oldu

Nüfus cüzdanı ve ehliyet yenilemede son tarihin yaklaştığı ve ücretlere zam yapılacağı dedikodusunu duyan vatandaşlar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne akın etti.

6.12.2019Haber
Söylenti üzerine nüfus müdürlüklerine akın ettiler

Söylenti üzerine nüfus müdürlüklerine akın ettiler

Nüfus cüzdanı ve ehliyet yenilemede son tarihin yaklaştığı ve ücretlere zam yapılacağı dedikodusunu duyan vatandaşlar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne akın etti.

6.12.2019Gündem
Söylenti üzerine nüfus müdürlüklerine akın ettiler

Söylenti üzerine nüfus müdürlüklerine akın ettiler

 Nüfus cüzdanı ve ehliyet yenilemede son tarihin yaklaştığı ve ücretlere zam yapılacağı dedikodusunu duyan vatandaşlar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne akın etti.

6.12.2019Gündem
Kundera 40 yıl sonra yeniden Çek vatandaşı

Kundera 40 yıl sonra yeniden Çek vatandaşı

Dünyaca ünlü Çek asıllı Fransız yazar Milan Kundera'ya 40 yıl sonra vatandaşlığı geri verildi.

4.12.2019Keyif
Tüm vatandaşları ilgilendiriyor İşte Kimlik Kartı Yönetmeliği

Tüm vatandaşları ilgilendiriyor! İşte Kimlik Kartı Yönetmeliği

İçişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Yönetmeliği'ni yayımlandı. Kimlik kartlarının nasıl alınacağından, şifre işlemlerine kadar tüm detaylar belli oldu.

3.12.2019Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığınca 72 bin 783 işletme denetlendi

Tarım ve Orman Bakanlığınca 72 bin 783 işletme denetlendi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Yapılan denetimlerin 3 bin 398'inde bakanlık ekiplerince olumsuzluk tespit edildi. Olumsuzluk tespit edilen işletmelere ise gereken cezai işlemleri uyguladık" dedi.

2.12.2019Ekonomi
Bakan Soylu: Türkiyede yeni nesil kimlik kartı 49 milyon 270 bine ulaştı

Bakan Soylu: Türkiye'de yeni nesil kimlik kartı 49 milyon 270 bine ulaştı

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Ehliyet ve pasaportların devri tarihinden bugüne kadar toplam 3.4 milyon yeni nesil pasaport, 7,3 milyon sürücü belgesi verilmiş olup verilen yeni nesil kimlik kartı sayısı da 49 milyon 270 bine ulaşmıştır" dedi.

2.12.2019Gündem
Antalyada 3,5 milyon liralık uyuşturucuya 3 tutuklama

Antalya'da 3,5 milyon liralık uyuşturucuya 3 tutuklama

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda piyasa değeri en az 3, 5 milyon lira olduğu değerlendirilen 11 kilogram 450 gram metamfetamin ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan Hüseyin Karakaya, Hakan Sümen ve İran uyruklu Davar Salamat Ravandi tutuklandı.

25.11.2019Gündem
Sunday Times: Özgürlük zengin İranlıları Türkiyeye çekiyor

Sunday Times: Özgürlük zengin İranlıları Türkiye'ye çekiyor

İngiltere'de yayımlanan Sunday Times gazetesi, "Özgürlük ve alkol, İran'ın zenginlerini Türkiye'ye çekiyor" başlıklı bir haber yayımladı.

25.11.2019Dünya
Eğer bölgede konvansiyonel düzeyde bir savaş başlarsa...

'Eğer bölgede konvansiyonel düzeyde bir savaş başlarsa... '

Pakistan kontrolündeki Azad Cammu ve Keşmir Cumhurbaşkanı Serdar Mesud Han, Keşmir sorununda siyasal ve diplomatik sürecin başlatılmaması halinde bölgedeki gerilimin nükleer çatışmaya dönüşebileceği ve bunun bölgeye ve dünyaya bedelinin ağır olacağı uyarısında bulunarak, sorununun kesin, nihai ve adil şekilde çözülmesi için uluslararası topluma destek çağrısı yaptı.

24.11.2019Dünya
Son dakika: Artık bir imzaya kaldı Pek yakında vatansız…

Son dakika: Artık bir imzaya kaldı! Pek yakında vatansız…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu oldu. Soylu, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türk vatandaşlığından çıkarılma işleminde gelinen son nokta hakkında bilgi verdi.

22.11.2019Gündem
Resmen rekor geldi Yabancılar en çok buralardan satın aldı

Resmen rekor geldi! Yabancılar en çok buralardan satın aldı

TÜRKİYE’de bu yılın 10 aylık döneminde yabancılara konut satışı yüzde 23,4 oranında artışla 36 bin 197’ye yükseldi. Yabancıya en çok satış yapılan illerden Antalya’da Almanların Alanya’yı, Rusların Kemer’i, İngilizlerin Kaş-Kalkan bölgesini tercih ettiği ortaya çıktı.

21.11.2019Ekonomi
Kanadada yeni hükümet kuruldu

Kanada'da yeni hükümet kuruldu

Kanada'da 21 Ekim'de yapılan federal genel seçimlerden 157 milletvekiliyle birinci parti olarak çıkmasına rağmen tek başına iktidar olamayan Liberal Parti lideri Justin Trudeau'nun azınlık hükümeti, yemin ederek göreve başladı.

21.11.2019Dünya
Bakan Selçuktan flaş EYT açıklaması

Bakan Selçuk'tan flaş EYT açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda ellerinde 10'dan fazla analiz olduğunu belirterek, "Her türlü kombinasyonu denedik. Fakat hiçbirisinin maliyeti sürdürülebilir bir maliyet değil." dedi.

19.11.2019Gündem
Yabancıya özel tapu portalı

Yabancıya özel tapu portalı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancıları doğru yönlendirmek, yatırım kararlarına ilişkin verilere erişim sağlamak, başvuru süreçlerinde ve sonrasında taşınmaz edinimi ve vatandaşlık kazanımı başta olmak üzere tapu ve kadastro ile ilgili tüm işlemlerine yardımcı olmak amacıyla devlet güvencesi altında hizmet sunan “Yabancılar Bilgi Portalı (Your Key Turkey)”nı hazırladı.

19.11.2019Ekonomi
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü duyurdu İşlemler artık internetten yapılacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü duyurdu! İşlemler artık internetten yapılacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye'de taşınmaz edinmek isteyen yabancıların başvuru sürecinden itibaren doğru yönlendirilmesi amacıyla istatistiki veriler, gayrimenkul edinimi yoluyla vatandaşlık kazanımı hakkındaki bilgiler ve tapu müdürlüklerinden randevu alınması gibi her türlü bilgi akışının sağlandığı bilgi portalını kurdu. "Your Key Turkey" web adresli, Türkçe dahil 4 dilde aktif hizmet veren portalda, ilerleyen günlerde Rusça, Fransızca ve İspanyolca hizmet de sunulacak.

18.11.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hem Fransa tarihinin onurla tarihe kaydedilen olayı hem vatandaşlık şuurunun savaş alanına geçişi: VERDUN

18 Aralık 1916 günü Fransa’nın uzun tarihindeki hegemonyayı hedefleyen birçok savaş ve muharebenin aksine büyük bir savunma savaşı tamamlandı. Bu aynı zamanda Birinci Cihan Harbi’nin en büyük savunma savaşıdır, Almanlar ve İtilaf Devletleri karşılıklı olarak her birinin 300 binden fazla asker ve subay kaybetmesine mal olmuştur.

22.12.2019

Zehirsiz sofralar için haydi göreve

 95 kurum ve inisiyatifin oluşturduğu Zehirsiz Sofralar Sivil Toplum Ağı, sebze ve meyve üretiminde kullanılan pestisitlerle (tarım zehirleri) ilgili kampanya başlattı. Kampanyada, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca bazı adımlar atılması isteniyor:

10.12.2019

Akşener’den HSK’ya şikâyet

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisi hakkında yaklaşık dört yıldır yürütülen, gizlilik kararı olan ve bu süre boyunca ifadesine başvurulmayan soruşturmayla ilgili Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na avukatı aracılığıyla şikâyet dilekçesi verdi. Dilekçeyi ve Akşener’in talebini ayrıntılarıyla anlatacağım.

29.11.2019

Hasan Minhaj kardeşim bu terbiyesizin haddini sen bildir

WASHINGTON’da Oval Ofis’te yapılan görüşmenin Beyaz Saray tarafından yayınlanan zabıtlarını dikkatle okudum.

16.11.2019