EKSTRA
MENÜ

Türkiye Varlık Fonu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.215 haberi bulunmuştur.

Türkiye Varlık Fonu Haberleri

Türkiye likit destekle devleri geride bıraktı

Türkiye likit destekle devleri geride bıraktı

IMF Mali İzleme Raporu'na göre, salgın sürecinde Türkiye, G20'nin yükselen ekonomileri arasında GSYH’sine oranla en fazla likidite desteği sağlayan ülke oldu. Türkiye’nin likit destek oranı GSYH’sinin yüzde 9,4’ü oranında olurken, aynı kategorideki ülkeler arasında Türkiye’ye en fazla yaklaşan ülke yüzde 6,2 ile Brezilya oldu.

1.05.2021Ekonomi
Türkiye Varlık Fonu’na 1,25 milyar avroluk sendikasyon kredisi

Türkiye Varlık Fonu’na 1,25 milyar avroluk sendikasyon kredisi

Türkiye Varlık Fonu, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’dan 11 ülkeden 14 bankanın katılımıyla 1,25 milyar avro tutarındaki sendikasyon kredisi işlemini başarıyla tamamladı.

24.03.2021Ekonomi
Finans Merkezi için yasa hazır

Finans Merkezi için yasa hazır

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın ana hatlarını açıkladığı İstanbul Finans Merkezi’nin 10 maddelik temel yasası hazırlandı. Teklif, yakın zamanda TBMM’ye gönderilecek ve öncelikli yasalaşacak. Düzenlemeye göre bu bölgede faaliyet gösterecek finans şirketlerinin kazançlarının yüzde 75’i vergiden muaf tutulacak. Personel giderlerinin yüzde 80’i gelir vergisinden olacak.

19.03.2021Ekonomi
CHPden 13 maddelik reform önerileri

CHP'den 13 maddelik reform önerileri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin alternatif ‘ekonomik reform programı’nı açıkladı. Kılıçdaroğlu, Danıştay’ın ‘Andımız’ kararına sert tepki gösteren MHP Lideri Bahçeli’nin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aramasını önerdi. Kılıçdaroğlu, TBMM grup toplantısında özetle şunları söyledi:

17.03.2021Gündem
Varlık Fonu’nda Ermut genel müdür oldu

Varlık Fonu’nda Ermut genel müdür oldu

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez’in yerine Salim Arda Ermut getirildi.

10.03.2021Ekonomi
Birleşme sinerji getirdi kârlılık arttı

Birleşme sinerji getirdi kârlılık arttı

Kamu şirketlerinin birleşmesi ile Varlık Fonu çatısı altında kurulan Türkiye Sigorta’nın ilk yıl sonuçları açıklandı. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli, pazar payını, birleşmenin etkisinin üzerinde arttırdıklarını belirterek, lider konuma geldiklerini söyledi. Benli, Doğu Avrupa ve Türk cumhuriyetlerinde de büyümek istediklerini kaydetti.

10.03.2021Ekonomi
Türkiye Varlık Fonuna atama

Türkiye Varlık Fonu'na atama

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne Salim Arda Ermut atandı.

9.03.2021Ekonomi
Varlık Fonu Genel Müdürlüğüne Selim Arda Ermut atandı

Varlık Fonu Genel Müdürlüğü'ne Selim Arda Ermut atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararıyla Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez görevden alınarak yerine Selim Arda Ermut atandı.

8.03.2021Ekonomi
Finans merkezine teknoloji üssü

Finans merkezine teknoloji üssü

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi (İFM) Kanun teklifini tamamladıklarını ve Meclis’e göndereceklerini söyledi. Göksel Aşan “Merkezin nasıl yönetileceğini, ne tür vergisel teşvikler ve avantajların olduğunu belirleyen bir kanun hazırladık. Ayrıca bir Finans ve Teknoloji Üssü kuruyoruz.İFM ile birlikte bu üs de açılmış olacak” diye konuştu.

15.02.2021Ekonomi
İFM 2022de açılacak

İFM 2022'de açılacak

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi'ni (İFM) 2022'nin ilk çeyreğinde açmayı planladıklarını belirterek, "İFM Projesi'nin, tamamlandığında son 10 yılın en önemli projelerinden birisi olacağına inanıyorum." ifadesini kullandı.

14.02.2021Ekonomi
Hazine’de bakan yardımcıları değişti

Hazine’de bakan yardımcıları değişti

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndaki bakan yardımcıları değişti. Yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Bülent Aksu ve Osman Dinçbaş görevden alınırken, yerlerine Şakir Ercan Gül ve Cengiz Yavilioğlu getirildi.

31.01.2021Ekonomi
Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazetede yayımlandı

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Bazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

30.01.2021Gündem
THY YKB Aycı: Çok yakında yeni müjdeler vereceğiz

THY YKB Aycı: Çok yakında yeni müjdeler vereceğiz

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, koronavirüs pandemisini en iyi şekilde yönettiklerini belirtti. Pandemi sonrasında da büyük atılım yapacaklarına değinen Aycı "Çok yakında yeni müjdeler vereceğiz" açıklamasında bulundu.

29.01.2021Ekonomi
Sönmez: Fon devredilen hiçbir şirketi satmadı

Sönmez: Fon devredilen hiçbir şirketi satmadı

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, Fon’un bütçe ya da Hazine’yi fonlamak için kurulmadığını belirterek, bugüne kadar kendisine devredilen hiçbir şirketi satmadığını, rehin vermediğini, herhangi bir krediye konu etmediğini söyledi.

28.01.2021Ekonomi
Adamcağız polemiği ‘Bizde adamcağız yok insan gibi insan var’

'Adamcağız' polemiği! ‘Bizde adamcağız yok insan gibi insan var’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Şu anda CHP’de tek adamcağız siyaseti işliyor” sözlerine karşı, “Anlaşılan Erdoğan kendine ortak arıyor.

26.01.2021Gündem
TMSF devleri satışa çıkarıyor

TMSF devleri satışa çıkarıyor

Erciyes Anadolu Holding ve Koza Altın gibi büyüyen şirketlerin hukuki süreci tamamlanmadan satışının mümkün olmadığını söyleyen TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Aynes Gıda, Alfemo, Aker Tekstil ve Central Hospital’in ise bu yıl satışı düşünülüyor” açıklamasında bulundu.

18.01.2021Ekonomi
2021’de hedef 10 milyar dolar

2021’de hedef 10 milyar dolar

Dünyada birleşme ve satın alma hacmi düşerken Türkiye’de arttı. 2020’de işlem hacmi 9 milyar dolar olurken, bu yıl 10 milyar doları aşması bekleniyor.

7.01.2021Ekonomi
EY Türkiye, Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2020 Raporunu açıkladı

EY Türkiye, "Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2020 Raporu"nu açıkladı

Ernst & Young Türkiye'nin (EY) "Birleşme ve Satın Alma İşlemleri 2020 Raporu"na göre, Türkiye'de işlem sayısı 209 ile 2019 yılınaparalel seyrederken, işlem hacminde 6,9 milyar dolarla yüzde 153 artış gerçekleşti.

6.01.2021Ekonomi
Genetik bir hastalık: SMA

Genetik bir hastalık: SMA

Son dönemin pandemiden sonra en çok konuşulan konularından biri olan SMA hastalığı sosyal medyadaki tartışmalarla yeniden gündemde.

5.01.2021Gündem
Türkiyede 2020de 6,9 milyar dolarlık şirket birleşmesi ve satın alma kaydedildi

Türkiye'de 2020'de 6,9 milyar dolarlık şirket birleşmesi ve satın alma kaydedildi

KPMG Danışmanlık Bölüm Başkanı ve Şirket Ortağı Cantekinler, "2020 yılında değeri açıklanan işlem hacmi toplam 6,9 milyar dolara ulaştı. Açıklanmayanlarla birlikte bu işlemlerin toplamının 9 milyar dolara ulaştığını tahmin ediyoruz." dedi.

4.01.2021Ekonomi
Milli Piyango çekiliş sonuçları açıklandı.. İşte 2021 Milli Piyango Yılbaşı özel çekilişinde kazandıran numaralar

Milli Piyango çekiliş sonuçları açıklandı.. İşte 2021 Milli Piyango Yılbaşı özel çekilişinde kazandıran numaralar

Milli Piyango'da 2021'in kazandıran biletleri belli oldu. Sisal Şans tarafından 31 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde 100 milyon TL’lik büyük ikramiye bir adet çeyrek bilete isabet etti. Satılmayan diğer üç çeyrek biletin ikramiye tutarı Türkiye Varlık Fonu'na kaldı. İşte Milli Piyango 2021 Yılbaşı Özel çekilişi sonuçları sorgulama ekranı ve kazandıran numaralar.

1.01.2021Gündem
Katılım sigortacılığı yönetmeliği hazır

Katılım sigortacılığı yönetmeliği hazır

Katılım sigortacılığında uluslararası alanda söz sahibi olmak için yapılan çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) katılım sigortacılığının geliştirilmesi için çalışmalara başladığına dikkat çekti.

18.12.2020Ekonomi
Türkiye Varlık Fonu CEOsu Sönmez: Türkiye Sigorta 5 yılda bölgede önemli bir oyuncu olacak

Türkiye Varlık Fonu CEO'su Sönmez: Türkiye Sigorta 5 yılda bölgede önemli bir oyuncu olacak

Türkiye Varlık Fonu Üst Yöneticisi Sönmez, Türkiye'nin yerli ve milli bir markasının bölgesel bir lider olacağı yol haritasına başladıklarını belirterek, "Türkiye Sigorta 5 yıl içerisinde bölgede önemli bir oyuncu olacaktır." dedi.

17.12.2020Ekonomi
‘Varlık Fonu çok katı denetleniyor’

‘Varlık Fonu çok katı denetleniyor’

Türkiye Varlık Fonu’nun aşırı borçlu olduğu iddialarına karşı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “OECD standartlarında borçlanmanın varlıklara oranı yüzde 22 seviyelerinde olması kabul görürken Türkiye Varlık Fonu’nun borçluluk oranı sadece yüzde 3’tür. Bağlı şirketlerin konsolidasyondan kaynaklanan borçlarını Varlık Fonu’nun borçları gibi yansıtmak kadar haksızlık olmaz. 2 şirket ile 13 şirketi kıyaslamak kadar da acemilik olmaz” dedi.

17.12.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay isimlerini tek tek saydı, Yanınızdayız mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay isimlerini tek tek saydı, 'Yanınızdayız' mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD'nin haksız yaptırım kararını şiddetle kınadığını söyleyerek, "Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı İsmail Demir, Başkan Yardımcısı Faruk Yiğit, Hava Savunma ve Uzay Daire Başkanı Serhat Gençoğlu ve Grup Müdürü Mustafa Alper Deniz; sizlerle gurur duyuyoruz. Milletimiz ve devletimiz adına, 'Sizinleyiz, yanınızdayız.' diyorum." dedi.

15.12.2020Gündem
Milli Piyango kamuya artık daha çok kazandırıyor

Milli Piyango kamuya artık daha çok kazandırıyor

Milli Piyango’da KDV tartışmalarına ilişkin açıklama yapan Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez “Bir vergi kaybı yok. Yüzde 10 şans oyunları vergisi var. 10 yıllık bir işletmeye teklif verdiğinizde ciro 900 milyon olsaydı kamuya 552 milyon kalacaktı. Bizim modelde 703 milyon kalıyor” dedi.

12.12.2020Ekonomi
Sisal Şans’tan açıklama: % 18 KDV devlete ödenmektedir

Sisal Şans’tan açıklama: % 18 KDV devlete ödenmektedir

Sisal Şans, son dönemlerde şirket hakkında yapılan ve kamuoyunu yanlış yönlendiren haberler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

12.12.2020Ekonomi
Sisal Şanstan asılsız iddialarla ilgili açıklama

Sisal Şans'tan asılsız iddialarla ilgili açıklama

Sisal Şans, adının geçtiği ve kamuoyunu yanlış yönlendiren asılsız iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

11.12.2020Ekonomi
TVF Başkanı Sönmez: Milli Piyangoda vergi kaybımız yok

TVF Başkanı Sönmez: Milli Piyango'da vergi kaybımız yok

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, Habertürk TV'de açıklamalarda bulundu. Milli Piyango'da KDV tartışmalarına ilişkin açıklama yapan Sönmez, "Bir vergi kaybı yok. Yüzde 10 şans oyunları vergisi var. 10 yıllık bir işletmeye teklif verdiğinizde ciro 900 milyon olsaydı kamuya 552 milyon kalacaktı. Bizim modelde 703 milyon kalıyor." dedi.

11.12.2020Ekonomi
TVF’den şans oyunları açıklaması

TVF’den şans oyunları açıklaması

Türkiye Varlık Fonu, Sisal Şans ile ilgili kamuoyunda yer alan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, Sisal Şans’a herhangi bir muafiyet sağlanmadığı ifade edildi.

11.12.2020Ekonomi
Türkiye Varlık Fonundan açıklama: Sisal Şans döneminde kamuya aktarılan tutar yüzde 27 arttı

Türkiye Varlık Fonu'ndan açıklama: Sisal Şans döneminde kamuya aktarılan tutar yüzde 27 arttı

Türkiye Varlık Fonu (TVF), Sisal Şans’ın operasyona başladığı 1 Ağustos 2020’den 30 Kasım 2020’ye kadar olan dönemde kamuya aktarılan tutarın, "Covid-19 pandemi koşullarına rağmen" geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 27 arttığını açıkladı. TVF açıklamasında, "Bu anlamda uygulanan modelin kamu yararına olduğunun altı bir kez daha çizilmelidir" denildi

10.12.2020Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi

Kılıçdaroğlu: Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hangi noktaya geldiniz? Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi? Ben tek adam rejimi değil; demokratik, halkçı, parlamenter sistem istiyorum. Her kuruşun hesabını veren bir siyaset anlayışı istiyorum” dedi.

7.12.2020Gündem
‘Borsanın halka arzı iki yıl içinde’

‘Borsanın halka arzı iki yıl içinde’

Varlık Fonu’nun Katar Yatırım Otoritesi ile imzaladığı mutabakat ile borsanın yüzde 10’unun 200 milyon dolara satıldığını söyleyen Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, paranın Varlık Fonu’nun hesabına geçtiğini söyledi. Katar yatırımının halka arz yolundaki borsa için çok önemli olduğunu belirten Sönmez, “Tahminim 2 yıl içinde borsayı halka arz etmiş olacağız” dedi.

2.12.2020Ekonomi
BIST100 yüzde 3.25 yükseldi, dolar 7.84 lirada

BIST100 yüzde 3.25 yükseldi, dolar 7.84 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 1,287 ve 1,326 puan arasında dalgalandığı Salı gününü yüzde 3.25 artışla 1,325.29 puanda tamamladı. Kapanışta BIST Sanayi Endeksi yüzde 2.81, BIST Mali Endeks yüzde 3.55, BIST Hizmetler Endeksi yüzde 2.49 artıdaydı.

1.12.2020Ekonomi
Sokaklara hafta sonu kesintisiz yasak

Sokaklara hafta sonu kesintisiz yasak

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni topladıktan sonra koronavirüse karşı yeni önlemleri açıkladı: “Hafta içi her gece saat 21.00 ile sabah 05.00 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Hafta sonları kısıtlama cuma akşamı 21.00’den pazartesi sabahı saat 05.00’e kadar kesintisiz sürecek. Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi etkinlikler yapılamayacak. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma araçlarına binemeyecek.” Erdoğan özetle şunları söyledi:

1.12.2020Gündem
Son dakika haberi: İşlem tamamlandı Borsa İstanbulun yüzde 10u Katarın

Son dakika haberi: İşlem tamamlandı! Borsa İstanbul'un yüzde 10'u Katar'ın

Son dakika haberine göre; Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) arasında, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının QIA’ye devrini içeren işlem tamamlandı.

30.11.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Koronavirüs tedbirleri arttırıldı Sokağa çıkma kısıtlaması genişletildi

Son dakika haberi: Koronavirüs tedbirleri arttırıldı! Sokağa çıkma kısıtlaması genişletildi

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, yeniden tırmanışa geçen koronavirüs salgınının ülkemizde de etkisini gösterdiğini vurgulayarak, sokağa çıkma yasağının genişletildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hafta içi her gün gece saat 21.00 ile sabah 05.00 arasında genel sokağa çıkma yasağı sınırlaması uygulanacaktır. Hafta sonu sokak kısıtlaması cuma akşam saat 21.00'den pazartesi sabah saat 05.00'e kadar geçerli olacak" dedi. Market, bakkal ve kasap gibi işletmeler ile eve paket servisi verecek yerler hafta sonu kısıtlamasının dışında tutulacak.

30.11.2020Gündem
Sisal Şans’tan açıklama

Sisal Şans’tan açıklama

Sisal Şans, 18.11.2020 ve 23.11.2020 tarihlerinde gerçekleştirdiği Sayısal Loto çekilişlerinde 4 sayının aynı çıkması üzerine kamuoyuna yansıyan ‘hile iddiaları’ ile ilgili açıklama yaptı.

29.11.2020Ekonomi
Erdoğan’dan daha sıkı önlem sinyali

Erdoğan’dan daha sıkı önlem sinyali

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Birçok tedbir açıklamamıza rağmen vatandaşlarımızın hâlâ kapalı mekânlarda bu işlere hiç dikkat etmediğini görüyoruz. Maske takmadıklarını görüyoruz. Buna dikkat edilmediği sürece, hele hele büyükşehirlerde bunun artarak devamı, kaçınılmaz hale geliyor. Tedbir almaya mecburuz ve alacağız” dedi.

28.11.2020Gündem
Varlık Fonundaki görev değişimi Resmi Gazetede

Varlık Fonu'ndaki görev değişimi Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu'nun atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

27.11.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Varlık Fonu Toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Varlık Fonu Toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Türkiye Varlık Fonu A.Ş Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı.

27.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan koronavirüs tedbirleri açıklaması Tedbirler almaya mecburuz ve alacağız

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüs tedbirleri açıklaması! 'Tedbirler almaya mecburuz ve alacağız'

Son dakika haberi.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgınına ilişkin ilave tedbirlerle ilgili konuşan Erdoğan, "Biz şu anda sağlık bakanlığımızın da attığı bu adımlarla bu tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız." ifadelerini kullandı.

27.11.2020Gündem
Son dakika... Varlık Fonunda görev değişimi

Son dakika... Varlık Fonu'nda görev değişimi

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre görevlerinden aflarını talep eden Berat Albayrak ve Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyelikleri sona erdi. Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliği'ne Ahmet Burak Dağlıoğlu, Cumhurbaşkanı tarafından atandı.

27.11.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası soruları yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası soruları yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgınına ilişkin ilave tedbirlerle ilgili konuşan Erdoğan, "Biz şu anda sağlık bakanlığımızın da attığı bu adımlarla bu tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız." ifadelerini kullandı.

27.11.2020Haber
Katar’la 10 anlaşma

Katar’la 10 anlaşma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin başkanlık ettiği toplantıdan 10 yatırım anlaşması çıktı. Borsa İstanbul’un yüzde 10’u Katar Yatırım İdaresi’ne devredildi. İstinye Park AVM’ye, Haliç Altın Boynuz Projesi’ne ve Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri’ne Katar ortak oldu.

27.11.2020Gündem
Borsa İstanbul’un yüzde 10’u Katar’ın

Borsa İstanbul’un yüzde 10’u Katar’ın

Türkiye Varlık Fonu ve Katar Yatırım Otoritesi Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının devri için mutabakat anlaşması imzaladı.

27.11.2020Ekonomi
BIST100 yüzde 1.28 yükseldi, dolar 7.88 lirada

BIST100 yüzde 1.28 yükseldi, dolar 7.88 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 1,326 ve 1,342 puan arasında dalgalandığı Perşembe gününü, yüzde 1.28 artışla 1,342.49 puanda tamamladı. Kapanışta BIST Sanayi Endeksi yüzde 0.82, BIST Mali Endeks yüzde 1.81, BIST Hizmetler Endeksi yüzde 1.15 artıdaydı.

26.11.2020Ekonomi
Son dakika… Türkiye ile Katar arasında kritik anlaşmalar

Son dakika… Türkiye ile Katar arasında kritik anlaşmalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye gelen Katar Emiri Al Sani'yi resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Al Sani, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından iki ülke arasında imza töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandı.

26.11.2020Haber
Son dakika... Borsa İstanbulun yüzde 10luk payı için imzalar atıldı

Son dakika... Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payı için imzalar atıldı

Türkiye Varlık Fonu ve Katar Yatırım Otoritesi, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının devri için mutabakat anlaşması imzaladı.

26.11.2020Ekonomi
Son dakika… Türkiye ile Katar arasında kritik anlaşmalar

Son dakika… Türkiye ile Katar arasında kritik anlaşmalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye gelen Katar Emiri Al Sani'yi resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Al Sani, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından iki ülke arasında imza töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Güçlü gönül bağlarıyla ayrılmaz bir bütün olduğumuz kardeş Katar halkıyla dayanışmamızı her alanda güçlendirerek sürdüreceğiz" dedi.

26.11.2020Gündem