MENÜ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Toplu Konut İdaresi Başkanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.210 Toplu Konut İdaresi Başkanlığı haberi bulunmuştur.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Haberleri

Püfürük şeyler aramızı bozmaz

Püfürük şeyler aramızı bozmaz

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın sert çıkışı, milletvekillerinin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığıyla uygun koşullarda ev sahibi olma hayalini bitirdi.

20.07.2004Gündem
Hükümet yabancıya turistik konut satacak

Hükümet yabancıya turistik konut satacak

Ekonomiye yeni ek kaynak arayışlarını sürdüren hükümet, yabancılara arazi satışından sonra şimdi de yabancılara turistik konut satışına hazırlanıyor.

20.07.2004Ekonomi
TOKİ: Vekile ev yapmak işimiz değil

TOKİ: Vekile ev yapmak işimiz değil

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sert çıkışının ardından Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın da, ‘Milletvekillerine ev yapmak işimiz değil’ diye açıklama yapması, vekillerin ucuz ev hayalini tümüyle suya düşürdü.

21.07.2004Gündem
Terör mağduruna tazminat yolu açıldı

Terör mağduruna tazminat yolu açıldı

5226 sayılı “Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu ile Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” ile 5233 sayılı “Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan zararların Karşılanması Hakkında Kanun”, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

27.07.2004Gündem
TOKİ ve Telekomünikasyon Kurumuna inceleme

TOKİ ve Telekomünikasyon Kurumu'na inceleme

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Telekomünikasyon Kurumu'nda inceleme başlattı. TOKİ'nin son 3 yıllık hesapları Telekomünikasyon Kurumu'nun da faaliyetleri araştırılacak.

29.07.2004Ekonomi
Emlakbank tarih oldu ama voleybol takımı yaşıyor, hem de 1. ligde

Emlakbank tarih oldu ama voleybol takımı yaşıyor, hem de 1. ligde

Kendisi üç yıl önce tarihe karışsa da, Emlakbank’ın logosu hálá bir spor kulübünde yaşıyor. İstanbul Emlak Bankası Spor Kulübü, Ziraat Bankası’na devredilen tesislerini kiracı dernek statüsüyle işletip ayakta kalmayı başardı. Dahası, kulübün bayan voleybol takımı bu yıl 1. ligde mücadele etme hakkı kazandı.

31.07.2004Spor Arena
Çiçek: Yargının önünü tıkayamayız

Çiçek: Yargının önünü tıkayamayız

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında, Sakarya’da 38 kişinin ölümü, 95 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan tren kazasıyla ilgili olarak savcılığın TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman hakkında soruşturma başlatması için gereken iznin Ulaştırma Bakanlığı tarafından verileceğini açıkladı. Çiçek, "Yargının önünü tıkayan bir tutum içerisinde kesinlikle olmayız" dedi.

23.08.2004 Gündem
TOKİ: Konut atağına geçtik piyasada demir bırakmadık

TOKİ: Konut atağına geçtik piyasada demir bırakmadık

Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Bir yılda 2 katrilyon liralık ihale yaptık. Bu rakam Sayın Başbakan'ın 100 bin konut talimatıyla 4.3 katrilyona çıkacak. Bizim çalışmalarımız yüzünden piyasada ciddi şekilde demir ve seramik ihtiyacı doğdu" dedi.

28.08.2004Ekonomi
Esenboğa protokol yolu düzeliyor

Esenboğa protokol yolu düzeliyor

Esenboğa protokol yolunun çarpık yapılaşmadan kurtarılarak modern bir kent girişi haline getirilmesi amacıyla, ilk aşamada yapılacak 2 bin 400 konut için Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) arasında anlaşmaya varıldı.

1.09.2004Gündem
TOKİde satışları emlakçılar yapacak

TOKİ'de satışları emlakçılar yapacak

Arsa satışları konusunda geçen yıl Eskidji Müzayedecilik şirketi ile anlaşan TOKİ, lüks konut satışlarını da TURYAP'a havale etti. Reklamda ve ihale sürecinde yaşanan soru nedeniyle satışta emlak şirketleri devreye sokuldu.

16.09.2004Ekonomi
Öğretmene konut müjdesi

Öğretmene konut müjdesi

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), Ankara-Sincan'da İLKSAN üyelerine yapacağı 2 bin 788 konuta ilişkin nihai protokolün, bu hafta içinde imzalanması bekleniyor. Öğretmenler konut için 500 milyon liranın altında taksit ödeyecek.

21.09.2004Ekonomi
Emekli, dul ve yetime ucuz konut

Emekli, dul ve yetime ucuz konut

TOKİ'nin Ankara Eryaman'da, alt gelir grupları için yapacağı 384 konuta, aylık geliri en fazla 400 milyon lira olan, dul veya yetim kadınlar, sosyal güvenliği bulunmayan veya 60 yaşın üzerindeki emekli kadın ve erkekler başvurabilecek.

24.09.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

Lojman mı, Başkanlık mı?..

MECLİS Başkanlığı’ndaki bilgiye göre, aralarında iki bakanın da bulunduğu 320 milletvekilinin başvurusu var, lojman için!..

20.07.2004

Arınç’a yol göründü mü?

ORTADA gerçekten önemsenecek bir konu yok... Ama herkes bilir ki önemsenmeyecek bazı olayların çok önemli sonuçlar doğurması mümkündür.

Nitekim biz Başbakan ile TBMM Başkanı Bülent Arınç arasında yaşanan ‘milletvekili evleri’ konulu tartışmaya bu nedenle mim koyuyoruz.

20.07.2004

Gensoru yemedi Bensoru’yu deneyelim bari

Sizin öyle aranızdan birileriyle ilgili gensorulara, hatta gazetecilerden gelen basit ve temel sorulara pek tahammülünüz yok; biliriz...

7.08.2004

Cumhurbaşkanı’na inat kararnamesi

İSTANBUL’da yönlendirdiği sıkı denetimler Başbakan’a kadar şikáyet edilen İstanbul Defterdarı Kadir Boy’u görevden almak için kulağı tersten gösteren bir operasyon yapıldı.

2.09.2004

Hangi ihale doğru

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın, İMKB ile yaptığı protokol sonucu açtığı 400 trilyonluk ilköğretim okul ihaleleriyle ilgili olarak köşemizde önceki gün yer alan bir müteahhidin tepkisine birçok müteahhitten destek geldi.

11.09.2004

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz

MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nın İMKB ile yaptığı protokol sonucu açtığı 400 trilyonluk ilköğretim okul ihaleleri (135 okul) ile ilgili olarak MEB Yatırım ve Tesisler Daire Başkanı Prof. Adülsamet Arslan'ın açıklamalarına yönelik tartışmalar sürüyor.

17.09.2004

Kafkasya geleceğini arıyor

KARS’ta 1980’den önce Kars Kalesi’ndeki Türk bayrağının indirildiği söylentileri yayılmış; bu olay siyasi olarak bazı çevrelerce antikomünist propaganda unsuru olarak kullanılmıştı.

25.09.2004