EKSTRA
MENÜ

Teminat

Teminat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Teminat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.260 Teminat haberi bulunmuştur.

Teminat Haberleri

Ticari Alacak Sigortası Nedir Ve Ne İşe Yarar Ticari Alacak Sigortası Şartları Hakkında Bilgi

Ticari Alacak Sigortası Nedir Ve Ne İşe Yarar? Ticari Alacak Sigortası Şartları Hakkında Bilgi

Ticari yaşamda her işlem büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle de kazançları arttırmak ve zararı da en aza indirmek için bazı finansal detaylara dikkat edilmesi gerekir. Ticari alacak sigortası da ön planda tutulmaktadır. Ticari alacak sigortası nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.05.2021Kobi
Çek Nedir, Nasıl Düzenlenir Ve Tahsil Edilir Çek Defteri Nasıl Alınır

Çek Nedir, Nasıl Düzenlenir Ve Tahsil Edilir? Çek Defteri Nasıl Alınır

Çek, ticari hayatta sıkça kullanılan, yeni girişimcilerin de tahsilat ve ödeme işlemlerini düzenlemek için yararlanabileceği bir evraktır. Kısacası, çek sık kullanılan bir ödeme aracıdır. Çekin, ne kadar bankaya verildiği zaman ödenmesi gerekse de piyasada da vadeli olarak kullanılır. Çek nedir, nasıl düzenlenir ve tahsil edilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Cadde ve sokaklarda kullanılmak üzere malzeme alınacak

Cadde ve sokaklarda kullanılmak üzere malzeme alınacak

Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce Bilecik merkez muhtelif cadde ve sokaklarda yollarda ve yaya yolları imlatlarında kullanılmak üzere malzeme alımı işi yapılacak.

13.05.2021Ekonomi
Kamu ihalelerine yeni model geliyor

Kamu ihalelerine yeni model geliyor

Kamu ihalelerine yeni düzen geliyor. Kamu İhale Yasası’nda yapılması planlanan düzenlemeler, Kamu İhale Kurumu tarafından hazırlandı ve sektör temsilcileriyle paylaşıldı. İstisnaları sınırlayan düzenleme, ihaleye katılacaklar için sertifikasyon sistemi kurulabilmesini öngörüyor. İhale yöntemlerine “yenilikçi işbirliği usülünü” de ekleyen düzenlemeye göre, aşırı düşük teklif veren istekliler sigorta şirketi teminatıyla ihaleye katılabilecek.

11.05.2021Ekonomi
2021’de iflaslarda artış bekleniyor

2021’de iflaslarda artış bekleniyor

Bürgschaftsbank Berlin (Berlin Teminat Bankası), koronavirüs salgını nedeniyle ekonomiye destek olmak için kolları sıvadı. Zorda kalan veya yeni kurulacak şirketlere ortaklık formunda ana sermaye desteği verdiklerini belirten Berlin Teminat Bankası Genel Müdürü Peter Straub, 2021’de birçok şirketin kredi borçlanma değer kaybı yaşayacağına dikkati çekti. Bürgschaftsbank partneri olan Berlinli ekonomi ve yatırım danışmanı Emre Kiraz sayesinde Türk şirketler arasında bağ kurduklarını belirten Straub, temel ilkelerinin ‘Güven ve dinlemek’ olduğunu söyledi. Straub, yaşanan likidite sorunundan dolayı 2021’de iflasların çoğalmasının beklendiğini vurguladı.

10.05.2021Avrupa
Öztrak: Sinovac sözleşmesine ulaştık

Öztrak: Sinovac sözleşmesine ulaştık

CHP Sözcüsü Faik Öztrak dün, CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, COVID-19 aşılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

8.05.2021Gündem
6 günde yüzde 58 kazandılar SPK onlarca kişiyi yakaladı

6 günde yüzde 58 kazandılar! SPK onlarca kişiyi yakaladı

Sermaye Piyasası Kurulu, Vakıf Finansal Kiralama hissesinde gerçekleştirilen işlemlerle ilgili olarak 20 kişi ve 5 şirkete tedbir amacıyla borsalarda 6 ay geçici işlem yasağı uyguladı. Tespit edilen kişilerin kısa sürede yüzde 58 oranında kar elde ettiği belirlendi.

6.05.2021Ekonomi
İstanbul İSKİ su abonelik ücreti ne kadar İSKİ depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

İstanbul İSKİ su abonelik ücreti ne kadar? İSKİ depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Abonelik işlemleri için gerekli belgeler bulunmaktadır. Bunun yanında abonelik için belirli bir miktar ödeme yapılmalıdır. Ödeme yöntemleri değişebilmektedir. İSKİ su abonelikleri için gerekli belgelerin toplanması ve abonelik ücretini belirtildiği şekilde ödenmesi gerekmektedir. İSKİ depozito ücretinin ödenmesi nasıl yapılmaktadır? Ödeme peşin olarak mı yoksa faturaya yansıtılarak mı alınmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma
İstanbul İSKİ su abonelik kapatma nasıl yapılır İSKİ abonelik iptali için yapılacak işlemler

İstanbul İSKİ su abonelik kapatma nasıl yapılır? İSKİ abonelik iptali için yapılacak işlemler

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi kısaca İSKİ, 1981 yılında kurulmuş olup 1984’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin himayesine girmiştir. İSKİ, İstanbul’da ikamet edenlere içme suyu temin etmek, atık suları toplamak, arıtmak, uzaklaştırmak, su havzalarını muhafaza etmek ve dereleri ıslah etmek görevlerini üstleniyor. İstanbulluların su abonelik işlemlerini başlatmakta olduğu gibi abonelik kapatma ve iptali işlemleri de İSKİ nezdinde başarıyla gerçekleştiriliyor. Peki, İstanbul İSKİ su abonelik kapatma nasıl yapılır? İSKİ abonelik iptali için yapılacak işlemler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma
İstanbul BEDAŞ elektrik abonelik ücreti ne kadar CK Boğaziçi Elektrik depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

İstanbul BEDAŞ elektrik abonelik ücreti ne kadar? CK Boğaziçi Elektrik depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Elektrik abonelik ücreti; elektrik kullanım yeri için gerekli bağlantının yapılmasından sonra aboneliği ve ilk elektrik tedarikini başlatmak için ödenen bedeldir. İstanbul BEDAŞ Elektrik abonelik ücreti ne kadar? CK Boğaziçi Elektrik depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı konularını detaylarıyla derledik.

5.05.2021Araştırma
Ankara Başkent EDAŞ elektrik abonelik ücreti ne kadar Başkent Enerjisa depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Ankara Başkent EDAŞ elektrik abonelik ücreti ne kadar? Başkent Enerjisa depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Yeni bire eve taşınacak olan birçok birey tarafından elektrik gibi birçok ihtiyacında açılması gerekir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından bu enerjilerin açılması ve depozito işlemlerini içeren sorular bulunmaktadır. Bu soruların başında Ankara Başkent Edaş Elektrik abonelik ücreti ne kadar? Başkent Enerjisa depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

5.05.2021Araştırma
İstanbul IGDAŞ doğalgaz abonelik nereden açtırılır Igdaş doğalgaz başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir

İstanbul IGDAŞ doğalgaz abonelik nereden açtırılır? Igdaş doğalgaz başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir?

IGDAŞ Doğalgaz başvurusu sırasında belli belgeler istenmektedir. Bunun yanı sıra güvence bedenli de alınmaktadır. Güvence bedeli IGDAŞ Doğalgaz idaresinin alacaklarını bir garanti altına alması nedeniyle istenmektedir. Doğalgaz abonelikleri için gerekli belgeler mal sahibi olma ya da kiracı olma durumlarına göre değişmektedir. IGDAŞ Doğalgaz abonelikleri için hangi belgeler istenmektedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma
İstanbul İSKİ su abonelik nereden açtırılır İSKİ su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir

İstanbul İSKİ su abonelik nereden açtırılır? İSKİ su aboneliği başvuru için gerekli evraklar / Belgeler nelerdir?

İSKİ Su Aboneliği için gerekli olan belgeler konut ya da ticarethane aboneliklerine göre değişmektedir. Bu nedenle belgeler, istenilen durumlara bağlı olarak hazırlanmalıdır. İSKİ Su Aboneliği hangi kurumlar üzerinden ya da online sistemler üzerinden yapılmaktadır? İSKİ Su Aboneliği için gerekli olan belgeler nelerden oluşmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma

Damga Vergisi Beyannamesi Nedir, Nasıl Ve Ne Zaman Verilir?

Damga vergisi, kurumlar ile kurumlar, kişiler ile kişiler ya da kişiler ile kurumlar arasındaki resmi ve hukuki işlemleri belgeleyen kağıtlardan alınan vergilerdir. Damga vergisinin normal kişilerden alınabilmesi için kağıdın ibraz edilebiliyor olması ve imzalanabilir ya da imza yerine geçen hüküm içeren ibareler bulunması gerekir. Damga vergisi beyannamesi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Kobi
Cadde ve sokaklarda yol ve tretuvar işleri yaptırılacak

Cadde ve sokaklarda yol ve tretuvar işleri yaptırılacak

Bergama Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü muhtelif mahallelerde cadde ve sokaklarda yol ve tretuvar yapım işi ihale edecek.

4.05.2021Ekonomi
Muhtelif poşet satın alınacak

Muhtelif poşet satın alınacak

Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce muhtelif poşet alımı işi ihale edilecek.

3.05.2021Ekonomi
Denizli Baklanda 94 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme işi yaptırılacak

Denizli Baklan'da 94 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme işi yaptırılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından, Denizli İli Baklan İlçesi 2 Etap 94 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi ihale edilecek olup teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacak.

1.05.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu TÜRSABa 112 bin 484 lira idari para cezası verdi

Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdi

Rekabet Kurulu, hac kayıtlarında kontenjan paylaşımı yaparak rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) 112 bin 484 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

30.04.2021Ekonomi
2021 PTT şubeleri çalışma saatleri nedir PTT şubeleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor

2021 PTT şubeleri çalışma saatleri nedir? PTT şubeleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

PTT saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor sorusu, çalışma saatlerine göre yola çıkacak olan vatandaşların araştırdığı konular arasında yer alıyor. İşte, yurt genelinde PTT çalışma saatleri ve kurumun saat kaçta açılıp kapandığına dair bazı bilgiler. Peki PTT çalışma saatleri nedir? PTT saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

28.04.2021Gündem
Garipoğlunun şirketine operasyon 29 milyon dolarlık dolandırıcılık iddiası

Garipoğlu'nun şirketine operasyon! 29 milyon dolarlık dolandırıcılık iddiası

İş adamı Hayyam Garipoğlu'nun oğlu Kasım Garipoğlu'na ait olan finans şirketine yönelik operasyon düzenlendi. Yapılan araştırmalarda şüphelilerin bilişim sistemlerine ve muhasebe sistemlerine müdahale ederek zimmetlerine yüklü miktarda para geçirdikleri tespit edildi. 6 kişi dolandırıcılık iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

27.04.2021Ekonomi
Son dakika... Bitcoin zirvesinden çok uzaklaştı 9 günde 133 bin lira kaybettirdi

Son dakika... Bitcoin zirvesinden çok uzaklaştı! 9 günde 133 bin lira kaybettirdi

Kripto para birimi Bitcoin görüş olduğu tarihi zirvesi olan 64 bin 813 dolar seviyesinden hızla 49 bin dolara kadar geriledi. 9 gün önce tarihi zirvesinde hareket eden Bitcoin yaklaşık olarak 16 bin dolar düştü.

25.04.2021Ekonomi
İletişim Başkanlığı: Hukuken tanımlanmayan bir olay için siyaseten ’soykırım’ nitelendirmesi yapılamaz

İletişim Başkanlığı: Hukuken tanımlanmayan bir olay için siyaseten ’soykırım’ nitelendirmesi yapılamaz

İletişim Başkanlığı, 1915 olaylarının hukuki boyutundan örnekler vererek, hukuken tanımlanmayan bir olay için siyaseten ’soykırım’ nitelendirmesi yapılamayacağını açıkladı.

25.04.2021Gündem
Kredi çekenler dikkat Açık onay olmadan sigorta yapılırsa...

Kredi çekenler dikkat! Açık onay olmadan sigorta yapılırsa...

Tüketici Mahkemesi'nin geçtiğimiz günlerde verdiği 'hayat sigortası' kararı, kamuoyunda çok tartışıldı. Bankadan kredi çekenlere yapılan hayat sigortalarına ilişkin emsal niteliğindeki kararı, uzmanlar hurriyet.com.tr için değerlendirdi.

22.04.2021Gündem
İşletmelere pandemi kredisi

İşletmelere pandemi kredisi

Sıkıntıda olan işletmelere 100 bin liralık destek kredisi verileceği ve ödeme kolaylıklarının planlandığı öne sürüldü. Kredi Garanti Fonu üzerinden organize edilen destek kredisinin, kefil-teminat gibi zorunluluklar olmadan edinilebilmesi ve çok sayıda bankanın bu sisteme dahil olması nedeniyle tercih edilebileceği belirtiliyor.

22.04.2021Ekonomi
Birleşik Krallık ile STA ithalatı için AB gümrük vergileri geçerli olacak

Birleşik Krallık ile STA ithalatı için AB gümrük vergileri geçerli olacak

Birleşik Krallık ile Serbest Ticaret Anlaşması (STA) kapsamında yapılan ithalatta, Avrupa Birliği (AB) için geçerli olan gümrük vergisi oranları ile toplu konut fonu uygulanacak.

20.04.2021Ekonomi
Tıbbi malzeme alınacak

Tıbbi malzeme alınacak

İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 7 kalem hemodiyaliz malzeme alımı ihalesi yapılacaktır.

17.04.2021Ekonomi
AK Partiden yeni kanun teklifi

AK Parti'den yeni kanun teklifi

Akaryakıt, LPG, tütün mamulleri ve alkollü içecek sektörlerinde teminat sistemi uygulanması ile akaryakıt kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin düzenlemeleri de içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

16.04.2021Ekonomi
Akaryakıt, tütün ve alkol ürünlerinde teminatlı dönem

Akaryakıt, tütün ve alkol ürünlerinde teminatlı dönem

Akaryakıt, LPG, tütün mamulleri ve alkollü içecek sektörlerinde teminat sistemi uygulanması ile akaryakıt kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin düzenlemeleri de içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

16.04.2021Ekonomi
İletişim Başkanı Altundan KKTC Anayasa Mahkemesinin Kuran kursu kararına tepki

İletişim Başkanı Altun'dan KKTC Anayasa Mahkemesi'nin Kur'an kursu kararına tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi’nin Kur’an kurslarının kapatılmasına yönelik aldığı karara tepki gösterdi.

15.04.2021Gündem
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Tarımsal kredi borçlarının yapılandırılması, ücretsiz izin ve sigorta prim desteği düzenlemelerini de içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

15.04.2021Ekonomi
Kuyumculara yetki belgesi şartı

Kuyumculara yetki belgesi şartı

Ticaret Bakanlığı, kuyumcu açma ve kapamayı kurallara bağladı. Artık yetki belgesi olmayan kuyumcu açamayacak.

15.04.2021Ekonomi
‘İflaslar bundan sonra başlayacak’

‘İflaslar bundan sonra başlayacak’

Korona salgınıyla birlikte Almanya’da ekonomi ve ticaret durma noktasına geldi. Birçok küçük ve orta ölçekli işletme ve serbest meslek sahibi bugüne kadar devlet yardımlarıyla ayakta durmaya çalıştı. Ancak Berlinli işletme ve yatırım danışmanlarından Emre Kiraz, salgın ekonomiye olumsuz etkisinin girişimciler açısından önümüzdeki aylardan itibaren hissedileceği uyarısında bulundu.

13.04.2021Avrupa
Savunmadaki yatırım ve çalışmalara kredi desteği büyüyor

Savunmadaki yatırım ve çalışmalara kredi desteği büyüyor

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen Savunma Sanayii Yatırım ve Geliştirme Faaliyetlerini Destekleme Programı kapsamında sektöre sunulan kredi büyüklüğü 300 milyon liraya ulaştı.

10.04.2021Ekonomi
Şirinler Yöntemini kullandılar Bank Asyanın hazineye devri istendi

'Şirinler Yöntemi'ni kullandılar! Bank Asya'nın hazineye devri istendi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün finansal yapılanması içinde bulunan ve iflasına karar verilen Bank Asya'nın devlet hazinesine devri için iddianame hazırlandı. Banka aracılığıyla yapılan para aktarmalarında da Şirinler Yöntemi'nin kullanıldığı ortaya çıktı.

8.04.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Ekonomiye ilişkin kanun teklifi Meclisten geçti

Son dakika haberi: Ekonomiye ilişkin kanun teklifi Meclis'ten geçti

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan ve ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

8.04.2021Gündem
Eşi için Kelebekler Vadisi’nde şeytani plan yapmıştı… Türkiyenin konuştuğu cinayette şok sözler

Eşi için Kelebekler Vadisi’nde şeytani plan yapmıştı… Türkiye'nin konuştuğu cinayette şok sözler

Muğla'da 7 aylık hamile eşi Semra Aysal’ı sigorta ücretini alabilmek için kayalıklardan aşağı iddia edilen Hakan Aysal tutuklanmıştı. Aysal'ın yargılanmasına devam edildi. Tanık olarak dinlenen Sait Ertürk, Hakan Aysal’ın yoldan geçerken kendilerini durdurup eşinin düştüğünü söylediğini belirterek, “Biz aşağıya indiğimizde Hakan yukarıda kaldı. Gayet yavaş ve sakindi. Eşi düşmüş biri gibi değildi" dedi. Nazım Yolcu ise, ablası öldükten sonra Hakan Aysal'ın gözünden yaş akmadığını savundu.

6.04.2021Gündem
Afet mağduru çiftçiye geçen yıl 1,3 milyar liralık hasar tazminatı ödendi

Afet mağduru çiftçiye geçen yıl 1,3 milyar liralık hasar tazminatı ödendi

Çiftçinin doğal afetlerden korunması amacıyla oluşturulan Tarım Sigortaları Havuzu'ndan (TARSİM) geçen yıl üreticilere 1,3 milyar liralık hasar tazminatı ödemesi gerçekleştirildi.

5.04.2021Ekonomi
Bakan Kurumdan Kanal İstanbulu yapacağız  mesajı

Bakan Kurum'dan "Kanal İstanbul'u yapacağız" mesajı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından, bazı emekli amirallerin açıklamasını anımsatarak, Kanal İstanbul Projesine ilişkin açıklama yaptı. Kurum, "Kanal İstanbul'u yapacağız. Şimdi her zamankinden daha çok inanıyoruz." ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kanal İstanbul Projesi için "İnadına yapacağız" sözünü anımsatan Kurum, Erdoğan'ın bu ifadeyi, hangi mihraklar ve kimler için kast ettiğinin dün gece ortaya çıktığını belirtti.

4.04.2021Gündem
ATO, kredi koşulunda iyileştirme bekliyor

ATO, kredi koşulunda iyileştirme bekliyor

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, koronavirüs salgını nedeniyle finansman sıkıntısı yaşayan reel sektöre en büyük desteği aralarında Halkbank’ın da bulunduğu kamu bankalarının verdiğini belirterek, “Üyelerimizin başvuru şartlarının yumuşatıldığı koşullarla sağlanacak yeni kredi talepleri var” ifadesini kullandı.

4.04.2021Ekonomi
Tevbe Suresi Türkçe Okunuşu - Tevbe Suresi Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi Türkçe Okunuşu - Tevbe Suresi Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi başında besmele olmayan tek suredir. İki ayeti hariç Medine döneminde nazil olmuştur. Tevbe Suresi Türkçe okunuşu içeriğimizde bu surenin Türkçe anlamı diyanet meali ile yer almaktadır. Ayrıca surenin fazileti ve arapça yazılışı gibi pek çok detayı bulabilirsiniz.

Özelleştirme yöntemiyle gayrimenkuller satılacaktır

Özelleştirme yöntemiyle gayrimenkuller satılacaktır

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Gebze Dilovası Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali, Ekipmanlar ve Taşınmazlar “Satış” yöntemi ile özelleştirilecek.

1.04.2021Ekonomi
Vergide kriterler değişiyor

Vergide kriterler değişiyor

Hükümetin üzerinde çalıştığı ekonomik reform paketinde, vergi uygulamalarına ilişkin yeni kriterler getirilecek.

31.03.2021Ekonomi
Bakan Pekcan: Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine Türkiye olarak biz hazırız

Bakan Pekcan: Gümrük Birliği’nin güncellenmesi müzakerelerine Türkiye olarak biz hazırız

Pekcan, "Muhtemel bir güncelleme, kamu alımları ve hizmetler sektörünü de içereceğinden, bunun müteahhitlik sektörümüze de olumlu ve somut yansımaları olabileceğinin altını çizmek isterim." dedi.

30.03.2021Ekonomi
Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, tekrar yükselişe geçmesiyle dikkati çeken ABD'nin 10 yıllık tahvil faizleri yatırımcılarda tedirginliğe neden oluyor.

30.03.2021Ekonomi
1 milyar lirayı yurtiçinde tuttuk

1 milyar lirayı yurtiçinde tuttuk

Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, 20 sigorta şirketinin yanı sıra TARSİM, Eximbank gibi kurumlara da reasürans desteği sağladıkların belirterek, “Kuruluşumuzun birinci yılında yurtdışına giden primin 1 milyar liralık bölümünü ülke içerisinde tutmayı başardık” diye konuştu.

29.03.2021Ekonomi

Bakan Kurum açıkladı! 100 bin binada uygulanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçirdiklerini belirterek,"Bu yıl 100 bin binada uygulamaya geçireceğiz bu projeyi. Bu aslında binaların nüfus cüzdanı. Binaya ilişkin her türlü bilgiye üzerindeki QR kodunu okutarak erişebiliyorsunuz." dedi. Ayrıca Bakan Kurum, Türkiye'de yaklaşık 28 milyon bağımsız bölüm olduğunu ve bu bağımsız bölümlerin 6,7 milyonu riskli olduğunu belirtirken, 1,5 milyonunun acilen dönüştürülmesi gerektiğini aktardı.

26.03.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ben bu insan hakkı belgesinin altına imzamı atarım

Adalet Bakanlığı dün İnsan Hakları Eylem Planı belgesini yayınladı...

1.05.2021

Bunlar da KKTC laikçileri!

KKTC, vesayet altındaki eski Türkiye’nin adeta maketidir.

24.04.2021