EKSTRA
MENÜ

Sütün Faydaları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 153 haberi bulunmuştur.

Sütün Faydaları Haberleri

Sütle ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz

Sütle ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz?

Açık süt mü kapalı süt mü almalıyız? UHT sütler zararlı mı? Süt bağışıklığı güçlendir mi ve covid 19'a karşı koruyucu bir etkisi var mı? Gelin sütle ilgili ne kadar doğru bilgiye sahipsiniz birlikte test edelim!

11.12.2020Advertorial
Süt İçmenin Dişlere Faydaları Neler

Süt İçmenin Dişlere Faydaları Neler?

Uzmanlar süt içmenin dişlere pek çok fayda sağladığı söylüyor. Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar, bu faydaların neler olduğunu anlatıyor.

23.11.2020İyi Yaşam
Egzersizden Önce Süt İçmek Faydalı mı

Egzersizden Önce Süt İçmek Faydalı mı?

Sütün sağlığa ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Kemik sağlığının bir numaralı koruyucu olan süt, spor öncesi içildiğinde ne gibi etkiler gösteriyor?

10.07.2020Spor Fitness
Süt Tüketmeniz İçin 11 Neden

Süt Tüketmeniz İçin 11 Neden

Uzmanlar pandemi gündeminde güçlü bağışıklık için süt tüketiminin önemine dikkat çekerken, hijyen ve gıda güvenliği açısından da tüketicilerin, içeriği tam bilinmeyen açıkta satılan sütler yerine ambalajlı süt tercih etmelerini öneriyor.

Süt İle Yapabileceğiniz 9 Maske Tarifi

Süt İle Yapabileceğiniz 9 Maske Tarifi

Süt sağlığa olduğu kadar cilt için de oldukça faydalı bir besin. Bu muhteşem besini evde cilt maskesi yaparken kullabilirsiniz. İşte size süt ile yapabileceğiniz 10 maske tarifi...

Yüksek Tansiyon Riskine Karşı Süt İçin

Yüksek Tansiyon Riskine Karşı Süt İçin!

Dünyayı evde tutan salgın nedeniyle dikkatli beslenmenin öneminin arttığı bu günlerde uzmanlar, kalp ve damar sağlığını olumsuz etkileyen yüksek tansiyon gibi kronik rahatsızlık riskine karşı süt içilmesini öneriyor. Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

15.05.2020İyi Yaşam
Faydaları saymakla bitmiyor Evde altın süt yapalım mı

Faydaları saymakla bitmiyor! Evde altın süt yapalım mı?

Zerdeçallı süt, nam-ı diğer aştın sütü biliyor musunuz? Sağlığa pek çok faydası olan altın sütü evde kolayca hazırlayabilirsiniz.

8.05.2020Evdehayat
Sokak Sütü mü, Ambalajlı Süt mü

Sokak Sütü mü, Ambalajlı Süt mü?

Süt, kalsiyum açısından vücudumuz için gerekli olan bir kaynak. Peki içtiğiniz süte dikkat ediyor musunuz? Doğal olduğu düşünülerek sokak sütü tüketiminin zararlı olduğunu söyleyen Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Y. Birol Saygı, sokak sütü ve ambalajlı süt hakkında bilgi verdi.

Süt İçerek Soğuğa Karşı Direnç Kazanın

Süt İçerek Soğuğa Karşı Direnç Kazanın

Uzmanlar, zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirmek için düzenli olarak her gün iki bardak süt içilmesini öneriyor. Prof. Dr. Neriman İnanç, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Doğal Yöntem İle Saç Düzleştirme: Süt Maskesi

Doğal Yöntem İle Saç Düzleştirme: Süt Maskesi

Saç düzleştiricilerin ve fön çekmenin saçlara uzun vadede zarar verdiğini hepimiz biliyoruz. Evde doğal yöntemlerle saç düzleştirmeye ne dersiniz?

Zerdeçallı Süt İçmek İçin 10 Harika Sebep

Zerdeçallı Süt İçmek İçin 10 Harika Sebep

Zerdeçallı süt, nam-ı diğer altın süt ile tanıştınız mı? Sağlığa sayısız faydası olan zerdeçallı sütü daha yakından tanıyalım...

Altın süt nasıl yapılır Altın süt yapmak için bilmeniz gerekenler

Altın süt nasıl yapılır? Altın süt yapmak için bilmeniz gerekenler

Son dönemde sağlıklı beslenmek isteyenlerin favori içeceklerinin başında altın süt geliyor. Yalnız adına bakıp da bunu çok zor bir içecek zannetmeyin. Altın süt adını renginden ve sağlık için altın kadar değerli olmasından alıyor. Kolayca yapıp zevkle içebileceğiniz altın sütün tarifini ve faydalarını sizin için aşağıda anlattık. İşte altın süt yapılışı ve faydaları…

Kemikleri Güçlendiren Besinler

Kemikleri Güçlendiren Besinler

Doğadan gelen her şeyin vücudumuza inanılmaz faydaları bulunuyor. Bu haberimizde ise kemiklerimizi güçlendiren besinlerden bahsedeceğiz. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr.Burak Önvural konu ile ilgili bilgiler verdi.

Dünya Süt Günü öncesinde önemli uyarılar

Dünya Süt Günü öncesinde önemli uyarılar

Süt, çocukluktan yaşlılık dönemine kadar hayatımızın her döneminde, saç ve tırnak gelişiminden kalp ve kemik sağlığına kadar her alanda yaşamsal önem taşıyan mucizevi bir besin kaynağı. 1 Haziran Dünya Süt Günü kutlanırken, Türkiye ile ilgili rakamlar süt tüketiminde yeterince iyi noktada olmadığımızı gösteriyor. Ülkemizde kişi başına süt tüketimi dünya ve Avrupa ülkelerinin gerisinde kalıyor. Hijyen ve gıda güvenliği açısından tüketicilerin, içeriği tam bilinmeyen açıkta satılan sütler yerine ambalajlı süt tercih etmeleri öneriliyor.

31.05.2019Gündem
Sütün Sağlığa İnanılmaz Faydaları

Sütün Sağlığa İnanılmaz Faydaları

İlk besin olan anne sütünden sonra, süt ve süt ürünleri tüm dünya genelinde temel besin gruplarından biri olarak kabul ediliyor. Sütün, insan vücuduna olan faydaları da saymakla bitmiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Sinem Usuk, o faydaları anlattı.

Dünya Süt Günü ne zaman

Dünya Süt Günü ne zaman?

1956 yılında, sütün önemine dikkat çekmek amacıyla Uluslararası Sütçülük Federasyonu’nun (IDF) aldığı kararla yılda bir gün, 'Dünya Süt Günü' olarak kutlanıyor. Ülkemizde ise Dünya Süt Günü, ilgili bakanlığın aldığı kararla 1991 yılından bu yana kutlanmaktadır. Peki, Dünya Süt Günü ne zaman?

21.05.2019Gündem
Egzersizden Önce Süt İçmenin Faydaları

Egzersizden Önce Süt İçmenin Faydaları

Sütün faydaları saymakla bitmiyor. Fiziksel olarak her gün mümkün olduğunca aktif olunması gerektiğine işaret eden Türkiye Beslenme Rehberi, gün içinde 2 saatten daha uzun süre hareketsiz kalınmaması gerektiği belirtirken, egzersizden yarım saat önce 1 su bardağı süt veya ayran tüketilmesini öneriyor.

22.04.2019Spor Fitness
Sütün Cilde Faydaları

Sütün Cilde Faydaları

Süt, sağlık için en faydalı besinlerin başında geliyor. Sağlığın yanı sıra güzellik için de harika bir besin olan süt, pek çok bakım kreminin içeriğinde yer alıyor. İşte sütün cilde faydaları…

16.04.2019Kişisel Bakım
Yüksek Tansiyon Riskini Süt İçerek Azaltın

Yüksek Tansiyon Riskini Süt İçerek Azaltın

Kalp ve damar sağlığını olumsuz etkileyen yüksek tansiyon riskine karşı uzmanlar süt içilmesini öneriyor. Yapılan araştırmalar da, bireylerin çocukluktan itibaren düzenli süt içmeleri durumunda yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen yüksek tansiyon görülme olasılığının daha düşük olduğunu gösteriyor. Prof. Dr. Neriman İnanç, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Zerdeçallı Süt Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir

Zerdeçallı Süt Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Zerdeçallı süt son zamanlarda birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki zerdeçallı süt nasıl hazırlanır, zerdeçallı sütün faydaları nelerdir?

Annedeki stres süt yapımını azaltıyor

Annedeki stres süt yapımını azaltıyor

Anne sütü ve emzirmenin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen seminerde anneler ve anne adayları bir araya geldi. Anne adaylarına sütün faydaları ve emzirme yöntemlerini anlatan Yeni Doğan Bebek Hemşiresi Derya Köksal, “Süt yapımında annenin psikolojik olarak desteklenmesi gerekir. Özellikle yakınları tarafından desteklenmeleri çok önemli. Annedeki tedirginlik, şüphe ve stres kesinlikle süt yapımını azaltıyor” dedi.

Keten tohumlu ve tarçınlı süt enerji veriyor

Keten tohumlu ve tarçınlı süt enerji veriyor

Çocuklar başta olmak üzere tüm yaş grupları için gerekli mikrobesinleri içeren “süt”, dengeli beslenmenin temel basamaklarından birini oluşturuyor. “Her gün en az bir bardak süt”, doktor ve tüm annelerin standart tavsiyelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Vücudun fazlaca ihtiyaç duyduğu mineral olan kalsiyumun en güçlü kaynağı olan süt, hayati fonksiyonların devamlılığında da önemli rol oynuyor.

18.05.2018Sağlık
Çocukların sağlıklı gelişimi sütü doğru tüketmeleriyle mümkün

Çocukların sağlıklı gelişimi sütü doğru tüketmeleriyle mümkün

Çocuk gelişiminin vazgeçilmez bir ögesi olan süt ve süt ürünlerinin nasıl tüketilmesi gerektiği oldukça hassas bir konu.

20.02.2017Cocuk Sagligi
Göbek bölgesindeki yağları yakıyor

Göbek bölgesindeki yağları yakıyor!

Sağlık ve cilt güzelliği üzerindeki faydalarına inanamayacaksınız.

7.11.2016Ebeveyn
Sütü sevmenizi sağlayacak lezzetli tarifler

Sütü sevmenizi sağlayacak lezzetli tarifler

Süt tüketimi ve sağlığa faydaları...

28.09.2016Sağlık
Süt yağ yakımını hızlandırıyor

Süt yağ yakımını hızlandırıyor!

İyi bir sindirim ve cilt sağlığı için süt tüketmelisiniz.

17.05.2016Sağlık
Süt içmenin 6 önemli faydası

Süt içmenin 6 önemli faydası!

Süt, sağlıklı ve zinde olmak için en doğal çözümdür!

25.04.2016Sağlık
Süt İçmek İçin 10 Muhteşem Sebep

Süt İçmek İçin 10 Muhteşem Sebep

Sütün dişlere, kalp hastalıklarına, cinsel rahatsızlıklarına ve daha birçok soruna iyi geldiğini biliyor musunuz?

Arı sütü uzun ömrün sırrı

Arı sütü uzun ömrün sırrı!

İşte arı sütünün içeriğindeki maddeler ve faydaları...

17.10.2015Sağlık
Sütün faydaları nelerdir

Sütün faydaları nelerdir?

Çocukluk döneminde büyüme ve gelişmeye büyük katkı sağlar.

10.07.2015Sağlık
Süt için süt içirin

Süt için süt içirin

5-11 yaş arasındaki çocukların dörtte biri süt içmeyi reddediyor.

6.04.2015Sağlık
Öğrencilerden günde 2 bardak süt içme sözü

Öğrencilerden günde 2 bardak süt içme sözü

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, '21 Mayıs Dünya Süt Günü' nedeniyle Mehmet Varlıoğlu İlk Okulu bahçesinde düzenlenen etkinliğe katıldı. Öğrencilerle birlikte süt içen Vali Kolat, günde 2 bardak süt içme sözü aldı.

21.05.2013Eğitim
Süt gibisi yok

Süt gibisi yok!

Sütün faydaları saymakla bitmiyor!

Yazar Sonuçları

Sütün Güzellik Sırları

Süt, sadece sahip olduğu değerli besin maddelerinden dolayı değil yapısında bulundurduğu antimikrobiyal maddelerden dolayı da önemli bir gıda ve kozmetik maddesidir. Süt, maske ve temizleyicilerin en çok kullanılan malzemesidir. Süt ile yapılan cilt bakım ürünleri, içeriğindeki protein ve vitaminler sayesinde cilt gençleşmesinde, sivilce ve leke tedavisinde, yara ve yanıkların çabuk iyileşmesinde kullanılır. Cilt bakım ürünlerinde süt ve süt ürünleri, ciltte yarattığı olumlu etkiler sayesinde vazgeçilemez.

21.05.2020

Süt şifa mı yoksa zehir mi?

Çocukluğumuzdan bu yana sağlıklı beslenmenin en önemli simgelerinden birisi olan süt hakkındaki tartışmalar günden güne artıyor. Süt kimi uzmanlar için kalsiyumun vazgeçilmez kaynağı, kimileri içinse zehrin ta kendisi. Diyetisyen Buket Adanç Özdamar; son yıllarda yapılan araştırmalardan yola çıkarak, süt hakkındaki bilimsel gerçekleri aktardı.

3.07.2018

Günlük süt ve süt ürünleriyle doğru bilinen yanlışlar

Az yağlı mı içelim yarım yağlı mı yoksa yağsız mı?

22.04.2016