Dünya Süt Günü ne zaman? İşte 2022 Dünya Süt Günü tarihi

Güncelleme Tarihi:

Dünya Süt Günü ne zaman İşte 2022 Dünya Süt Günü tarihi
Oluşturulma Tarihi: Haziran 01, 2022 10:15

Süt, içerdiği zengin protein, vitamin ve mineraller sayesinde kemik gelişimini ve zihinsel gelişimi olumlu yönde etkilemektedir. Sütün önemine dikkat çekmek için her sene bir gün 'Dünya Süt Günü' olarak kutlanıyor. Peki Dünya Süt Günü ne zaman? İşte 2022 Dünya Süt Günü tarihi

Haberin Devamı

1956 yılında, sütün önemine dikkat çekmek amacıyla Uluslararası Sütçülük Federasyonu’nun (IDF) aldığı kararla yılda bir gün, 'Dünya Süt Günü' olarak kutlanıyor. Ülkemizde ise Dünya Süt Günü, ilgili bakanlığın aldığı kararla 1991 yılından bu yana kutlanmaktadır. İşte, Dünya Süt Günü'yle ilgili ayrıntılar...

Dünya süt günü ne zaman?

Süt tüketimini arttırmak ve sütün faydaları hakkında insanları bilgilendirmek için 1 Haziran 'Dünya Süt Günü' olarak kutlanıyor.

İnsan sağlığı bakımında öneme sahip süt ve süt ürünleriyle, hayvansal protein ihtiyacının kayda değer bir kısmı karşılanabilmektedir. Süt bu nedenle hepimiz için çok değerli bir gıda maddesidir. Süt ve süt ürünlerinin yeterli miktarlarda tüketimi özellikle büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu okul çağı çocukları başta olmak üzere her yaş grubu için büyük önem taşımaktadır.

Haberin Devamı

Doktorlar, kemiklerin yapı taşı olan kalsiyum açısından oldukça zengin ve vücutta kullanılabilirliği en yüksek besin maddesi olan sütün her gün düzenli olarak tüketilmesini tavsiye etmektedir.

BAKMADAN GEÇME!