EKSTRA
MENÜ

Dünya Süt Günü

Dünya Süt Günü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dünya Süt Günü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.066 Dünya Süt Günü haberi bulunmuştur.

Dünya Süt Günü Haberleri

Bu mutasyon ilk kez Türkiyede ortaya çıktı Bilim insanları binlerce yıllık olayın sebebini hala anlayamadı

Bu mutasyon ilk kez Türkiye'de ortaya çıktı! Bilim insanları binlerce yıllık olayın sebebini hala anlayamadı

Süt hakkında daha önce hiç duymadığınız bazı ilginç gerçekleri derledik.

Mevsimlik tarım işçileri ve çocuklarına süt dağıtıldı

Mevsimlik tarım işçileri ve çocuklarına süt dağıtıldı

OSMANİYE Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Dünya Süt Günü'nün 20'nci yılı etkinlikleri kapsamında, mevsimlik tarım işçilerine ve çocuklarına çalışma alanlarında süt dağıtımı yaptı.

2.06.2020Gündem
Bakan Pakdemirli: Çin’e süt ihracatının kapıları açıldı

Bakan Pakdemirli: Çin’e süt ihracatının kapıları açıldı

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin Halk Cumhuriyeti’ne süt ihracatının kapılarının açıldığını belirterek, "Ramazan Bayramı öncesinde açıkladığımız 54 tesisimiz, Çin Halk Cumhuriyeti’ne süt ürünleri ihracatı yapabilecek" dedi.

1.06.2020Ekonomi
Yılmaz, Dünya Süt Gününü kutladı

Yılmaz, Dünya Süt Günü'nü kutladı

Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, 1 Haziran Dünya Süt Günü açıklamasında sütün insan sağlığı açısından öneminin yanı sıra toplumsal refaha katkısının da altını çizdi.

31.05.2020Ekonomi
Süt sektöründen ihracatı artırma önerisi

Süt sektöründen ihracatı artırma önerisi

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tarık Tezel, geçen yıl 88 ülkeye 208 bin ton süt ihracatı yapıldığını belirterek, "Bunu, üretilen sütün yüzde 45'i ile başardık. Yüzde 55'lik kayıt dışı süt üretimi sisteme girerse hem tüketicinin güvenli gıdaya erişimini sağlayacağız hem de üreticinin sürdürülebilir üretimini sağlayıp ihracatı artırarak ülkemize katma değer getireceğiz." ifadesini kullandı.

30.05.2020Ekonomi
Dünya Süt Gününde sütün tadını bu tariflerle çıkarın

Dünya Süt Günü'nde sütün tadını bu tariflerle çıkarın

Süt hakkında toplumu bilinçlendirmek ve süt tüketimini artırmak amacıyla tüm dünyada 21 Mayıs tarihi Dünya Süt Günü olarak kutlanıyor. Biz de bu özel günde sizin için sütün tadını çıkarmanıza yardımcı olacak nefis yemek tarifleri hazırladık.

20.05.2020Lezizz Menüler
Faydaları saymakla bitmiyor Cildi koruyor, hafızayı güçlendiriyor...

Faydaları saymakla bitmiyor! Cildi koruyor, hafızayı güçlendiriyor...

Yeterli ve dengeli beslenmenin bir parçası olan süt ve süt ürünlerinin sağlığımız için oldukça önemli olduğunu belirten Diyetisyen Deniz Zünbülcan, 21 Mayıs Dünya Süt Günü vesilesiyle önemli bilgiler paylaştı.

20.05.2020Sağlık
Bakan Pakdemirli açıkladı Süt fiyatlarında önemli değişiklik

Bakan Pakdemirli açıkladı! Süt fiyatlarında önemli değişiklik

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, sektörün aciliyet arz eden yapısal problemlerini çözecek bir reformun, çiğ sütün sınıflandırılması çalışmalarının sonuna yaklaştıklarını belirterek, "Süt fiyatı belirlemede, tek fiyat uygulamasından yağ ve protein değerlerini önceleyen bir fiyatlama sistemine geçme üzerinde duruyoruz." dedi.

23.09.2019Ekonomi
Türkiyede geçen yıl 22,1 milyon ton çiğ süt üretildi

"Türkiye'de geçen yıl 22,1 milyon ton çiğ süt üretildi"

SETBİR Başkanı Tarık Tezel, "Türkiye'de geçen yıl üretilen 22,1 milyon ton çiğ sütten 1,66 milyon ton içme sütü, 110 bin ton süt tozu, 65 bin ton tereyağı, 756 bin ton peynir, 1,20 milyon ton yoğurt ve 730 bin ton ayran üretildi. Sokakta satılan, pastörize edilmemiş, ısıl işlemden geçirilmemiş çiğ sütten yapılan her türlü süt ürünü riskli ve sakıncalıdır" açıklamasında bulundu.

1.06.2019Ekonomi
Dünya Süt Günü öncesinde önemli uyarılar

Dünya Süt Günü öncesinde önemli uyarılar

Süt, çocukluktan yaşlılık dönemine kadar hayatımızın her döneminde, saç ve tırnak gelişiminden kalp ve kemik sağlığına kadar her alanda yaşamsal önem taşıyan mucizevi bir besin kaynağı. 1 Haziran Dünya Süt Günü kutlanırken, Türkiye ile ilgili rakamlar süt tüketiminde yeterince iyi noktada olmadığımızı gösteriyor. Ülkemizde kişi başına süt tüketimi dünya ve Avrupa ülkelerinin gerisinde kalıyor. Hijyen ve gıda güvenliği açısından tüketicilerin, içeriği tam bilinmeyen açıkta satılan sütler yerine ambalajlı süt tercih etmeleri öneriliyor.

31.05.2019Gündem
Bebeğinize ilk 6 ay sadece anne sütü verin

Bebeğinize ilk 6 ay sadece anne sütü verin!

Süt içilmesinin teşvik edilmesi ve öneminin vurgulanması amacıyla her yıl 21 Mayıs Dünya Süt Günü'nde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Özellikle anne sütü konusunda farkındalık kazandırmak ise, daha büyük önem taşıyor.

21.05.2019Yenidoğan
Dünya Süt Günü ne zaman

Dünya Süt Günü ne zaman?

1956 yılında, sütün önemine dikkat çekmek amacıyla Uluslararası Sütçülük Federasyonu’nun (IDF) aldığı kararla yılda bir gün, 'Dünya Süt Günü' olarak kutlanıyor. Ülkemizde ise Dünya Süt Günü, ilgili bakanlığın aldığı kararla 1991 yılından bu yana kutlanmaktadır. Peki, Dünya Süt Günü ne zaman?

21.05.2019Gündem
Rotanı belirle, dümeni kır

Rotanı belirle, dümeni kır

Rotamız elbette daha çok neşe ama biraz da iç huzuru hak ettik diyenlere bu hafta dümeni biraz kırdık. 94. sayımızın Neşeli Günler sayfasından herkese merhaba.

28.05.2018Kampüs
Keten tohumlu ve tarçınlı süt enerji veriyor

Keten tohumlu ve tarçınlı süt enerji veriyor

Çocuklar başta olmak üzere tüm yaş grupları için gerekli mikrobesinleri içeren “süt”, dengeli beslenmenin temel basamaklarından birini oluşturuyor. “Her gün en az bir bardak süt”, doktor ve tüm annelerin standart tavsiyelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Vücudun fazlaca ihtiyaç duyduğu mineral olan kalsiyumun en güçlü kaynağı olan süt, hayati fonksiyonların devamlılığında da önemli rol oynuyor.

18.05.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

Çiftliklerde ölçek şart

Gelişmekte olan, ya da gelişmiş ülkelerin, çoğunlukla temel ihtiyaçların ne kadar önemli olduğunu unuttuklarını düşünürüm.

2.06.2020

Sütün Güzellik Sırları

Süt, sadece sahip olduğu değerli besin maddelerinden dolayı değil yapısında bulundurduğu antimikrobiyal maddelerden dolayı da önemli bir gıda ve kozmetik maddesidir. Süt, maske ve temizleyicilerin en çok kullanılan malzemesidir. Süt ile yapılan cilt bakım ürünleri, içeriğindeki protein ve vitaminler sayesinde cilt gençleşmesinde, sivilce ve leke tedavisinde, yara ve yanıkların çabuk iyileşmesinde kullanılır. Cilt bakım ürünlerinde süt ve süt ürünleri, ciltte yarattığı olumlu etkiler sayesinde vazgeçilemez.

21.05.2020

“Açıkhava yıkılacak” sözünü duyan 5 şahidim daha var...

Dün yazdığım “Harbiye Açıkhava Tiyatrosu yıkılacak” yazısını İstanbul Büyükşehir Belediyesi yalanladı...

20.05.2016