EKSTRA
MENÜ

Balığın Faydaları

Balığın Faydaları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Balığın Faydaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 91 Balığın Faydaları haberi bulunmuştur.

Balığın Faydaları Haberleri

Balığı böyle yiyin... Faydası iki katına çıkıyor

Balığı böyle yiyin... Faydası iki katına çıkıyor!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Aybala Akkülah balıktan maksimum fayda sağlamanın 5 önemli kuralını anlattı, önemli uyarılarda bulundu.

6.10.2020Sağlık
Nisan ayında hangi balıklar yenir Nisan ayında yenmesi gereken balıklar

Nisan ayında hangi balıklar yenir? Nisan ayında yenmesi gereken balıklar

Nisan ayının başlamasıyla birlikte, en çok merak edilen konulardan biri de bu ayda hangi balıkların yenmesi gerektiği oldu. Nisan ayında hangi balıkların yenmesi gerektiğini ve daha lezzetli olduğunu merak eden vatandaşlar konuya dair araştırma yapıyor. Peki, nisan ayında hangi balıklar yenir? Nisan ayında yenilmesi gereken balıklar neler?

1.04.2020Gündem
Martta hangi balıklar yenir Mart ayında yenilmesi gereken balıklar

Mart'ta hangi balıklar yenir? Mart ayında yenilmesi gereken balıklar

Mart ayının başlamasıyla birlikte, en çok merak edilen konulardan biri de bu ayda hangi balıkların yenmesi gerektiği oldu. Mart ayında hangi balıkların yenmesi gerektiğini ve daha lezzetli olduğunu merak eden vatandaşlar konuya dair araştırma yapıyor. Peki, mart ayında hangi balıklar yenir? Mart ayında yenilmesi gereken balıklar neler?

4.03.2020Gündem
Şubat ayında hangi balıklar yenmeli Şubatta yenilecek balıklar

Şubat ayında hangi balıklar yenmeli? Şubat'ta yenilecek balıklar

Kış aylarının vazgeçilmezler besinleri arasında yer alan balık, içeriğindeki zengin besin ögeleri ve besleyici yönüyle şubat ayında da sofraları süslemeye devam edecek. Şubat ayının gelmesiyle birlikte bu ay en lezzetli olan balıkların neler olduğunu merak eden vatandaşlar konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, Şubat ayında hangi balıklar yenmeli? Şubat'ta yenilecek balıklar neler?

5.02.2020Gündem
Ocak ayında hangi balıklar yenir Ocakta yenilmesi gereken balıklar neler

Ocak ayında hangi balıklar yenir? Ocakta yenilmesi gereken balıklar neler?

Ocak ayının başlamasıyla birlikte, en çok merak edilen konulardan biri de bu ayda hangi balıkların yenmesi gerektiği oldu. Ocak ayında hangi balıkların yenmesi gerektiğini ve daha lezzetli olduğunu merak eden vatandaşlar konuya dair araştırma yapıyor. Peki, ocak ayında hangi balıklar yenir? Ocak ayında yenilmesi gereken balıklar neler?

5.01.2020Gündem
Aralık ayında hangi balıklar yenir Aralıkta yenmesi gereken balıklar

Aralık ayında hangi balıklar yenir? Aralık'ta yenmesi gereken balıklar

Aralık ayının başlamasıyla birlikte, en çok merak edilen konulardan biri de bu ayda hangi balıkların yenmesi gerektiği oldu. Aralık ayında hangi balıkların yenmesi gerektiğini ve daha lezzetli olduğunu merak eden vatandaşlar konuya dair araştırma yapıyor. Peki, aralık ayında hangi balıklar yenir? Aralık ayında yenilmesi gereken balıklar neler?

2.12.2019Gündem
“Doğanın insanlığa sunduğu mükemmel bir diyet gıda”

“Doğanın insanlığa sunduğu mükemmel bir diyet gıda”

Balık sezonunun açılmasını ardından bollaşan balık tüketimini değerlendiren Prof. Dr. Candan Varlık ve Prof. Dr. Kamil Bostan, balığın her yaşta tüketilmesi gereken diyet bir gıda olduğunu söyledi.

12.11.2019Sağlık
Ekimde hangi balıklar yenir Ekim ayında yenilmesi gereken balıklar

Ekim'de hangi balıklar yenir? Ekim ayında yenilmesi gereken balıklar

Ekim ayının başlamasıyla birlikte, en çok merak edilen konulardan biri de bu ayda hangi balıkların yenmesi gerektiği oldu. Ekim ayında hangi balıkların yenmesi gerektiğini ve daha lezzetli olduğunu merak eden vatandaşlar konuya dair araştırma yapıyor. Peki, ekim ayında hangi balıklar yenir? Ekim ayında yenilmesi gereken balıklar neler?

1.10.2019Gündem
Çok Tartışılan Soruya Uzmanından Cevap: Balığa Limon Sıkın

Çok Tartışılan Soruya Uzmanından Cevap: Balığa Limon Sıkın!

Son zamanların en çok tartışılan konularından biri "Balığa limon sıkılır mı, sıkışmaz mı?" sorusuydu. Beslenme ve Diyet Uzmanı Birgül Niziplioğlu hangi balığın neye iyi geleceğini, balığın yanında neler tüketilmesi gerektiğini anlattı, “Limondaki C vitamini balıktaki Omega-3 yağ asidinin vücutta kullanımını artırır. Soğan kan şekerinin düşmesini engeller, roka ise kalsiyum emilimini azaltır” diye konuştu.

Eylülde hangi balıklar yenir Eylülde lezzetli olan balıklar

Eylül'de hangi balıklar yenir? Eylül'de lezzetli olan balıklar

1 Eylül'de balık avı sezonunun açılmasıyla birlikte sağlık deposu balık, sofralardaki yerini almaya başladı. Eylül ayında en lezzetli balıkların hangisi olduğunu ve bu ay hangi balıkların yenmesi gerektiğini merak eden vatandaşlar da konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, eylül'de hangi balıklar yenir?

3.09.2019Gündem
Kemikleri Güçlendiren Besinler

Kemikleri Güçlendiren Besinler

Doğadan gelen her şeyin vücudumuza inanılmaz faydaları bulunuyor. Bu haberimizde ise kemiklerimizi güçlendiren besinlerden bahsedeceğiz. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr.Burak Önvural konu ile ilgili bilgiler verdi.

Mayısta yenilmesi gereken balıklar neler Mayıs ayında hangi balıklar yenir

Mayıs'ta yenilmesi gereken balıklar neler? Mayıs ayında hangi balıklar yenir?

Her mevsim sofralardan eksik olmayan balık yaz aylarında da severek tüketiliyor. Hem lezzeti hem de uygun fiyatı nedeniyle kış boyu sofralara konuk olan balık, mayıs ayında da sofraları şenlendirmeyi devam ediyor. Peki, mayıs ayında hangi balıklar yenir? Mayıs'ta yenilmesi gereken balıklar neler?

9.05.2019Gündem
Balığa Limon Sıkmak Zararlı mı

Balığa Limon Sıkmak Zararlı mı?

Balığa limon sıkmak hemen hepimizin yaptığı bir alışkanlık. Peki bu işlemin aslında balığın yararlarını azalttığını söylesek ne dersiniz? Koruyucu Tıp Uzmanı Dr. Ali Fuat Aytekin açıkladı.

Balığın yanında roka yemeyin

Balığın yanında roka yemeyin!

Haftada 2 gün soframızda yer alması gereken balığı ne kadar doğru tüketiyoruz? Beslenme ve Diyet Uzmanı Kamuran Diğdem Özkahya, balık tüketmenin püf noktalarını anlattı.

26.11.2018Sağlık
Hastalıklara Karşı Güçlü Bir Kalkan Oluşturmanın Yolları

Hastalıklara Karşı Güçlü Bir Kalkan Oluşturmanın Yolları

Mevsim sonbahar, aylardan Kasım olunca hastalıklarla tanışma zamanı gelmiş demektir. Ancak vücudun doğal savunma yapısı olan bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı güçlü bir kalkan oluşturulabilir. Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel, bağışıklık sistemini güçlendirmenin yollarını anlatıyor.

Daha fazla balık tüketmek için 4 çok sağlıklı neden

Daha fazla balık tüketmek için 4 çok sağlıklı neden

Deniz ürünlerinin faydalarını saymakla bitmez. Ancak biz yine de sizin için sayacağız. Sofranızdan eksik etmemeniz gereken bu yiyeceklerin içinde birçok önemli madde bulunuyor ve sizi sayısız hastalıktan koruyor. Gelin daha fazla balık tüketmek için çok geçerli sebeplere yakından bakalım.

Sofraların baş tacı balığın faydasını artıracak 6 önemli öneri

Sofraların baş tacı balığın faydasını artıracak 6 önemli öneri

Uskumrudan lüfere, palamuttan hamsiye… Balık tezgahlarında çeşit çeşit balıklar, iştah açan görüntüleriyle hem göze hem sağlığa hitap ediyor.

20.04.2018Ebeveyn
Mayıs’ta hangi balıklar yenir Hangi ayda hangi balık tercih edilmeli

Mayıs’ta hangi balıklar yenir? Hangi ayda hangi balık tercih edilmeli?

Vücudumuz için oldukça önemli bir besin kaynağı olan balığın lezzeti mevsime göre değişiyor. Bazı balıklar bazı aylarda çok daha lezzetli oluyor. Vatandaşlar Mayıs ayında hangi balıkların yenilmesi gerektiğini araştırıyor. Peki, hangi balık hangi ayda yenmeli? Mayıs ayında hangi balık tüketilmeli?

12.04.2018Keyif
Kılçığı, Kafası ve Kuyruğuyla Tüketin

Kılçığı, Kafası ve Kuyruğuyla Tüketin!

Vücut direncini artırmak için haftada 2 defa omega 3 bakımından zengin, sağlıklı protein kaynağı balık tüketilmesi gerektiğini söyleyen Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, balığın kılçığı, kafası ve kuyruğunda yüksek oranda kalsiyum bulunduğunu belirtti.

Balık tüketmemiz için 12 önemli neden

Balık tüketmemiz için 12 önemli neden!

Cildin erken yaşlanmasını, saçların kurumasını ve yıpranmasını önlüyor… Bağışıklık sistemini güçlendiriyor… Zihni açarak unutkanlığa karşı etkili oluyor…

27.01.2017Ebeveyn
Kış mevsiminde balık tüketmek için 5 neden

Kış mevsiminde balık tüketmek için 5 neden

İnsan sağlığı açısından son derece önemli faydaları içinde barındıran deniz ürünlerinin her biri adeta birer sağlık deposu.

3.11.2016Ebeveyn
Şimdi balık zamanı

Şimdi balık zamanı!

Dr. Ezgi Eylem Fadıloğlu, sağlıklı bir yaşam için haftada en az iki kere balık tüketilmesi gerektiğini söyledi.

6.09.2016Ebeveyn
Balığın Yanında Sakın Bunu Yemeyin

Balığın Yanında Sakın Bunu Yemeyin!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Kamuran Diğdem Özkahya, balık tüketmenin püf noktalarını anlattı. İşte balığın yanında yemeniz ve yememeniz gerekenler...

Sağlık deposu balığı haftada 2 defa tüketin

Sağlık deposu balığı haftada 2 defa tüketin!

Kanser riskini azaltıyor, beyin gelişimini destekliyor.

3.11.2015Sağlık
Balık yemiyoruz

Balık yemiyoruz

DENİZ Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Geza Dologh, kişi başına yıllık balık tüketiminin Japonya’da 70, İzlanda’da 90 kilogram iken Türkiye’de yalnızca 8 kilogram olduğunu söyledi.

1.05.2013Ege
Balıkla gelen sağlık

Balıkla gelen sağlık!

Haftada en az bir kez balık yemek beyne iyi geliyor ve yaşlanmaya bağlı zihinsel faaliyetlerdeki düşüşü en az üç-dört yıl yavaşlatıyor.

Balığın faydaları saymakla bitmez

Balığın faydaları saymakla bitmez!

Bu mevsimde bol miktarda bulunan ve düşük fiyatları ile her keseye hitap eden balık birçok yönüyle sağlığa faydalı...

Şimdi balık zamanı

Şimdi balık zamanı!

Av yasağının sona ermesiyle birlikte çeşit çeşit, bol ve taze balıklar tezgahlardaki yerini aldı.

Balık sağlıktır...

Balık sağlıktır...

Balığın faydaları saymakla bitmez. Hamileler, çocuklar, yetişkinler ve yaşlılar için pek çok sayıda yararı vardır balığın. Ama ülkemizde yeterince balık tüketmiyoruz ne yazık ki.

Balıkçılar sezonu buruk kapattı

Balıkçılar sezonu buruk kapattı

Balık ev sezonunda yasak başlarken, balıkçı esnafı yaşanan balık azlığı ve satışların durgun olması nedeniyle sezon boyunca sıkıntı çektiklerini söylediler.

15.04.2007Gündem
Balık, her derde deva

Balık, her derde deva

Kırmızı ete göre daha faydalı olan balık, kalp-damar hastalıklarını önlüyor, zekayı geliştiriyor.

Mevsim geçişlerinde her sofrada bulunmalı İşte o besinler ve pratik tarifler

Mevsim geçişlerinde her sofrada bulunmalı! İşte o besinler ve pratik tarifler

Pandemi etkisi altındaki mevsim geçiş sürecinde bağışıklığın güçlenmesi için gıdalarla alınacak önlemlerin olduğunu belirten Beslenme ve Diyetetik Bölümü Arş. Gör. Eda Balcı, önemli bilgiler paylaştı.

Koronavirüse Karşı Kırmızı Renkli Besinler Tüketin

Koronavirüse Karşı Kırmızı Renkli Besinler Tüketin

Ramazan ayı bu yıl koronavirüs salgını gölgesinde geçerken oruç tutanlar bir yandan bağışıklık sistemini de güçlü tutacak besinler tüketmeye çalışıyor. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Gürkan Taşkale, ramazan’da çilek, yaban mersini, kırmızı biber, kırmızı pancar gibi antioksidan içeriği yüksek olan kırmızı renkli meyve sebzelerle bağışıklığımızı güçlendirerek koronavirüse karşı önlem alabileceğimizi söyledi. Peki başka hangi besinleri tüketmeliyiz?

“Ramazan’da koronavirüse karşı kırmızı renkli besinler tüketin”

“Ramazan’da koronavirüse karşı kırmızı renkli besinler tüketin”

Ramazan ayı bu yıl koronavirüs salgını gölgesinde geçerken oruç tutanlar bir yandan bağışıklık sistemini de güçlü tutacak besinler tüketmeye çalışıyor. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Gürkan Taşkale, “Ramazan’da çilek, yabanmersini, kırmızıbiber, kırmızı pancar gibi antioksidan içeriği yüksek olan kırmızı renkli meyve sebzelerle bağışıklığımızı güçlendirerek koronavirüse karşı önlem alabiliriz” dedi.

7.05.2020Sağlık
Balık yağının çocuğa faydaları nelerdir Ne zaman ve nasıl verilmeli

Balık yağının çocuğa faydaları nelerdir? Ne zaman ve nasıl verilmeli?

Özellikle çocuklardaki gelişim ve sağlık açısından kullanılan balık yağı, aileler tarafından faydaları ile gündemde yer alıyor. Çocuklarda balık yağı ne zaman verilmeli ve nasıl kullanılmalı sorusuna cevap arayan pek çok aile, internet üzerinden sorgulamalarını gerçekleştiriyor. Peki, balık yağının çocuğa faydaları nelerdir? İşte, balık yağı nasıl verilmeli ve ne zaman kullanılmalı sorusunun cevabı

20.02.2020Sağlık
Hz. Yunusun duası nedir Arapça - Türkçe okunuşu ve fazileti

Hz. Yunus'un duası nedir? Arapça - Türkçe okunuşu ve fazileti

Vatandaşların en çok merak ettiği dualardan biri de Hz. Yunus duası. Okuyan kişinin sıkıntıdan, dertten kurtulacağına inanılan Hz. Yunus duasının faziletleri ve okunuşu araştırılıyor. İşte, Hz. Yunus duası hakkında merak edilenler…

20.12.2019Dualar

Yazar Sonuçları

Balığın faydaları saymakla bitmiyor ama o kısımları sakın tüketmeyin

Balık, besleyici gıda bakımından çok sağlıklı ve besin değeri açısından zengin bir besindir. Balıkta içerik açısından ciddi miktarda yüksek vitamin ve mineral içeriği bulunur.

9.11.2019

Zayıflama diyeti uygulayanlar için enfes bir lezzet: Levrek Şahane

Yeterli ve dengeli beslenmede protein tüketiminin en az yarısının hayvansal kaynaklı olması önerilmektedir. Türkiye’de en çok koyun, sığır, kümes hayvanları, deniz ürünleri ve av hayvanlarının etleri kullanılmaktadır. Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olmasına, birçok göl ve nehirlere sahip olmamıza rağmen balık tüketimi çok yetersizdir.

7.04.2019

Sonbaharla birlikte gelen sağlık deposu: ‘Balık’

Çoğu zaman yeteri kadar tüketilmeyen ancak sağlık açısından faydalarını bildiğimizde sofralarımızdan çıkarmayacağımız bir besin balık.

28.08.2018

Meslek lisesi öğrencilerine sohbetli ‘balık sağlıktır’ dersi

İZMİR Su Ürünleri Yetiştiricileri ve Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Girenes’le sohbetimden notlar iletmiştim bir süre önce.

12.03.2018

Dijitale Doğal Dönüşüm

Oldu mu sizce bu başlık? Dijitalin olduğu yerde doğallık, doğalın olduğu yerde yapaylık olur mu? Bu üç kelime tamamladı mı birbirini?

9.06.2020