EKSTRA
MENÜ

Sıvı

Sıvı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sıvı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.774 Sıvı haberi bulunmuştur.

Sıvı Haberleri

Genleşme Nedir Ve Nelere Bağlıdır Genleşme Olayının Etkileri Ve Örnekleri

Genleşme Nedir Ve Nelere Bağlıdır? Genleşme Olayının Etkileri Ve Örnekleri

Kimyada sık kullanılan kavramlardan biri de genleşme kavramıdır. Genleşmenin oluşumu için çeşitli faktörler etkili olurken, katı, sıvı ve gazlara genleşme durumu birbirinden farklı olaylar sonucu meydana gelir. Tüm genleşme durumlarında da etkin olarak belirli bir sıcaklık artışı gereklidir. Bu artış sonucu cisim yapılarında meydana gelen değişimler genleşme kavramının temelini oluşturur. Peki genleşme nedir ve nelere bağlıdır? Genleşme olayının etkileri ve örnekleri hakkında detaylı bilgileri derledik.

24.06.2021Araştırma
Fissür Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir Fissür Belirtileri Nelerdir

Fissür Nedir Ve Nasıl Tedavi Edilir? Fissür Belirtileri Nelerdir

Fissür, genel olarak Anal Fissür olarak bilinen bir rahatsızlıktır. Ülkemizde bu rahatsızlıktan muzdarip olan genelde genç kesimdir. Bunun nedenleri arasında hazır ve kuru yemekler, gerekli kişisel bakımın yapılmaması ve yanlış cinsel hayat seçimleri gelmektedir. Peki, fissür nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Entalpi Nedir Entalpi Hesaplama Ve Formülü Konu Anlatımı

Entalpi Nedir? Entalpi Hesaplama Ve Formülü Konu Anlatımı

Uygun birçok termodinamik analizlerinde iç enerji U ve basınç p ve hacim V göründüğünü ürünün toplamıdır. Kombinasyona bir ad, entalpi ve farklı bir sembol vermek için, H kullanılır. Peki, Entalpi nedir, nasıl hesaplanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Derişim Nedir Ve Nasıl Hesaplanır Derişim Arttıkça Donma Ve Kaynama Noktası Konu Anlatımı

Derişim Nedir Ve Nasıl Hesaplanır? Derişim Arttıkça Donma Ve Kaynama Noktası Konu Anlatımı

Derişim incelemeleri hususunda iki çözelti karşılaştırılırken içinde daha çok çözülmüş durumda olan madde bulunan çözeltiye derişik çözelti, az olan madde bulunana seyreltik çözelti denilmektedir. Sizin için derişim nedir ve nasıl hesaplanır? Derişim arttıkça donma ve kaynama noktası hakkında detayları derledik.

24.06.2021Araştırma
Bilimsel Bilgi Nedir Bilimsel Bilgi Kesin Midir Ve Değişir Mi Bilimsel Bilgi Özellikleri Ve Örnekleri

Bilimsel Bilgi Nedir? Bilimsel Bilgi Kesin Midir Ve Değişir Mi? Bilimsel Bilgi Özellikleri Ve Örnekleri

Bilimsel bilgi çok fazla kullanılmakta olan ve bu sebeple de sıklıkla karşılaşılan bir bilgi çeşididir. Bilimsel bilgi terimini duyduğunuz zaman siz de bu bilgi türü ile ilgili olarak bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Bilimsel bilgi nedir? Bilimsel bilgi kesin midir ve değişir mi? Bilimsel bilgi özellikleri ve örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Ampiyem Nedir Ve Belirtileri Nelerdir Ampiyem Evreleri Ve Tedavisi

Ampiyem Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Ampiyem Evreleri Ve Tedavisi

Ampiyem kelimesi Latince ve Grekçe dili kökenlidir. Dilimizde de bu ismiyle kullanılmaktadır. Tıp sektöründe belirli bir hastalığı ifade etmektedir. Belirtileri, evreleri ve tedavisi gibi konuları bulunmaktadır. Vücut anatomisinde bulunan sıvı toplanmasını ifade etmektedir. Sizler için ampiyem nedir, belirtileri nelerdir, evreleri ve tedavisi nasıldır detayları ile derledik.

24.06.2021Araştırma
Şiddetli Kabızlığa Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Şiddetli Kabızlık Nedenleri Ve Tedavisi

Şiddetli Kabızlığa Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Şiddetli Kabızlık Nedenleri Ve Tedavisi

Kabızlık en sık karşılaşılan sindirim sistemi rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Özellikle şiddetli kabızlık önemli bir sindirim sistemi hastalığı olarak tanımlanır. Şiddetli kabızlık şikayeti yaşayanlar gerek internet gerekse de diğer platformlardan şiddetli kabızlığa neyin iyi geldiğini ve nasıl geçtiğini araştırmaktadırlar. Peki şiddetli kabızlığa ne iyi gelir? Şiddetli kabızlık nasıl geçer? Şiddetli kabızlık nedenleri nedir? Şiddetli kabızlık nasıl tedavi edilir? İşte şiddetli kabızlık ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Safra Kesesi Ağrısına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Safra Kesesi Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi

Safra Kesesi Ağrısına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Safra Kesesi Ağrısı Nedenleri Ve Tedavisi

Safra kesesi ağrısı en sık karşılaşılan sağlık problemlerinden bir tanesidir. Safra kesesi ağrısı şikayeti yaşayan kişiler bunlara alternatif olarak doğal tedavi seçeneklerini araştırmaktadırlar. Safra kesesi ağrısına iyi gelen pek çok doğal tedavi seçeneği vardır. Son günlerde safra kesesi ağrısı yaşayan kişiler arama motorlarında safra kesesi ağrısına nelerin iyi geldiğini araştırmaktadırlar. Peki safra kesesi ağrısına ne iyi gelir? Safra kesesi ağrısı nasıl geçer? Safra kesesi ağrısı nedenleri ve tedavi seçenekleri nedir? İşte safra kesesi ağrısı ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Kum Dökmeye Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Kum Dökmek Nedenleri Ve Tedavisi

Kum Dökmeye Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Kum Dökmek Nedenleri Ve Tedavisi

Böbrek hastalıklarından bir tanesi olarak bilinen kum dökme toplumda sıklıkla karşılaşılan rahatsızlıklar arasındadır. Kum dökmeye iyi gelen doğal tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Kum dökme şikayeti yaşayan kişiler internet üzerinden doğal tedavi yöntemlerini araştırmaktadırlar. Kum dökme pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Peki kum dökmeye ne iyi gelir? Kum dökme nasıl geçer? Kum dökmek nedenleri ve tedavisi nasıldır? İşte kum dökme ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Kepeğe Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Kepek Nedenleri Ve Tedavisi

Kepeğe Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Kepek Nedenleri Ve Tedavisi

Birçok insanın yaşadığı problemlerin başında kepek problemi gelmektedir. Kepek probleminden dolayı sıkıntılı zaman geçiren kişiler bir an önce bu problemden kurtulmaya çalışmaktadırlar. Kepeğe ne iyi gelir ve nasıl geçer? Kepek nedenleri ve tedavisi nelerdir? İşte, tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Bebeklerde Kabızlık Nedenleri Ve Tedavisi

Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Bebeklerde Kabızlık Nedenleri Ve Tedavisi

İnsanlarda zaman zaman birçok sağlık problemi görülmektedir. Özellikle bebeklerde yaşanan sağlık problemlerinden en yaygın olanı kabızlıktır. Sizler için Bebeklerde Kabızlığa ne iyi gelir ve nasıl geçer? Bebeklerde Kabızlık nedenleri ve tedavisi nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

24.06.2021Sağlık
Bağırsak Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Bağırsak Enfeksiyonu Nedenleri Ve Tedavisi

Bağırsak Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Bağırsak Enfeksiyonu Nedenleri Ve Tedavisi

Bağırsak enfeksiyonu en sık karşılaşılan sindirim sistemi hastalıklarından bir tanesidir. Sindirim sistemi kanalının tıkanmasına da yol açan bağırsak enfeksiyonu mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Bağırsak enfeksiyonunun neden olduğu son yıllarda araştırma konusu olmuştur. Peki bağırsak enfeksiyonuna ne iyi gelir? Bağırsak enfeksiyonuna nasıl geçer? Bağırsak enfeksiyonu nedenleri nelerdir? Bağırsak enfeksiyonu tedavisi nedir? İşte bağırsak enfeksiyonu ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Bademcik İltihabı Nedenleri Ve Tedavisi

Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Bademcik İltihabı Nedenleri Ve Tedavisi

Bademcik iltihabı hem çocuklarda hem de erişkinlerde ortaya çıkabilen bir durumdur. Bademcik iltihabı en önemli iltihap hastalıklarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Bademcik iltihabını doğal yollardan tedavi etmek isteyen kişiler konu ile ilgili bir araştırma serüvenine girmektedirler. Peki bademcik iltihabına ne iyi gelmektedir? Bademcik iltihabı nasıl geçer? Bademcik iltihabının nedenleri nelerdir? Bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir? İşte bademcik iltihabı ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Bpd Nedir Ultrasonda Bpd Ölçümü (Biparietal Çap) Kaç Olmalıdır

Bpd Nedir? Ultrasonda Bpd Ölçümü (Biparietal Çap) Kaç Olmalıdır

Doğum bakımı sağlayıcınız, bebeğin boyutunu ve amniyotik sıvı hacmini değerlendirmek için sizi bir ultrason taraması için yönlendirdi. Bu tip ultrason taraması, fetal büyüme taraması olarak da adlandırılabilir. Peki, fetal boyutu değerlendirmek için kullanılan Biparietal çap nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Ards Nedir Ve Belirtileri Nelerdir Akut Solunum Sıkıntısı Sendromu Nedenleri Ve Tedavisi

Ards Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Akut Solunum Sıkıntısı Sendromu Nedenleri Ve Tedavisi

Tedavisi henüz bulunamamış olan ARDS, Koronavirüs nedeni ile oldukça artış göstermiştir. Pek çok insan ARDS’nin ne olduğunu tam olarak bilmemektedir. Peki, ARDS nedir, belirtileri nelerdir ve tedavi sürecinde neler yapılabilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Kalp kası iltihabı nedir, belirtileri nelerdir

Kalp kası iltihabı nedir, belirtileri nelerdir?

Kalp kası iltihabı veya diğer bir ifade ile Miyokardit son günlerde gündemde yer almaya devam ediyor. Kalp, aşağı yukarı bütünüyle kastan oluşur. Bu kas, bedenin öteki bölümlerindeki kaslar gibi enfeksiyon sonucu iltihaplanabilir. O zaman kalp atışları hızlanır; çarpıntı, yorgunluk ve nefes darlığı görülebilir. Kalp kası iltihabı virüs ve bakteri kökenli hastalıkların sonucunda görülebilir ama ancak açık seçik ve ciddi belirtiler verdiği zaman yapılan testlerle saptanır. Ciddi kalp kası iltihabına ise çok ender rastlanılır. Peki, kalp kası iltihabı nedir, belirtileri nelerdir? İşte, o bilgiler

24.06.2021Sağlık
İstanbulda yanı başımızdaki tehlike Tedirgin eden görüntüler geldi

İstanbul'da yanı başımızdaki tehlike! Tedirgin eden görüntüler geldi

Marmara Denizi'nden çıkan müsilaj(deniz salyası), Şile Kömürcüoda Katık Atık Bertaraf Tesisleri'nde toplanıyor. Şile'de toprağa dökülen müsilajın kahverengi renk aldığı ve su birikintilerinin de oluştuğu görülüyor.

24.06.2021Gündem
Mide ağrısına ne iyi gelir Strese bağlı mide ağrısı nasıl geçer, neden olur Evde geçmeyen mide ağrısına iyi gelen doğal yiyecekler

Mide ağrısına ne iyi gelir? Strese bağlı mide ağrısı nasıl geçer, neden olur? Evde geçmeyen mide ağrısına iyi gelen doğal yiyecekler

Mide ağrısı belirli zamanlarda mustarip olduğumuz sorunların başında geliyor. Bu nedenle geceleri, strese bağlı geçmeyen mide ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer, neden olur sorularının yanıtları pek çoğumuz tarafından sıklıkla araştırılıyor. Mide ağrısına sadece fiziksel nedenler değil, stres gibi psikolojik nedenler de sebep olabilmektedir. İş yaşamı ve özel yaşamdaki sorunlar sırta vuran, hatta kıvrandıran mide ve karın ağrılarını tetikleyebilir.

23.06.2021Sağlık
Karın ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer Karın ağrısı neden olur Evde şiddetli karın ağrısına iyi gelen doğal ve bitkisel öneriler

Karın ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Karın ağrısı neden olur? Evde şiddetli karın ağrısına iyi gelen doğal ve bitkisel öneriler

Karın ağrısı çok sık karşılaşılan sağlık sorunlarından biridir. Sebepleri mevsimsel veya fiziksel olabilen karın ağrısı, basit bir sorun gibi görünse de kimi zaman ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Karın ağrısının nedenleri arasında üşütme, ishal, adet (regl) sancısı gibi durumlar gösterilebilir. Karın ağrısına iyi gelen bitkisel çaylar ve yiyeceklerle evde doğal yollarla çözüm bulunabilir. Peki karın ağrısı neden olur? Karın ağrısına ne iyi gelir? Evde karın ağrısı nasıl geçer? İşte evde şiddetli karın ağrısına iyi gelen doğal ve bitkisel öneriler

23.06.2021Sağlık
Hasıda tarifi: Hasıda tatlısı nasıl yapılır

Hasıda tarifi: Hasıda tatlısı nasıl yapılır?

Hasıda, Ağrı mutfağına ait bir tatlı. Un, su ve yağ ile hazırlanan hasıda tatlısı, üzerine ceviz eklenerek de servis edilebilir. Ayrıca yapılışı çok kolay. Peki hasıda tatlısı nasıl yapılır? İşte hasıda tarifi ve malzemeleri...

Ürgüp köftesi nasıl yapılır Evde Ürgüp köftesi yapımı için kolay tarifi

Ürgüp köftesi nasıl yapılır? Evde Ürgüp köftesi yapımı için kolay tarifi

Ürgüp köftesi, Nevşehir mutfağının en güzel tariflerinden biri. Akşam için farklı bir şeyler denemek isterseniz, bu lezzete mutlaka bir şans vermelisiniz. İçindeki patatesi ve yağda kızartılmasıyla da tadına doyum olmuyor. Peki Ürgüp köftesi nasıl yapılır? Evde Ürgüp köftesi yapımı için kolay tarifi

Almanya’da sıcaklık 30 derece

Almanya’da sıcaklık 30 derece!

Almanya’ya yaz hızlı geldi. Havaların uzun süre yağışlı gitmesi üzerine güneyden gelen sıcak hava dalgası tüm Almanya’yı etkisi altına almaya başladı.

17.06.2021Avrupa
Yurt dışındaki 4 bin 862 kültür varlığı Türkiyeye iade edildi

Yurt dışındaki 4 bin 862 kültür varlığı Türkiye'ye iade edildi

Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2003 yılından bu yana Türkiye'nin yurt dışında bulunan kültür varlıklarından 4 bin 862'si ülkeye getirilirken, bunlardan 423'ünün iadesi bu yılın ilk 6 ayında sağlandı.

16.06.2021Keyif
5 SORUDA KOLAJEN TAKVİYELERİ Dermatolog Dr.Neslihan Dolar yazdı

5 SORUDA KOLAJEN TAKVİYELERİ Dermatolog Dr.Neslihan Dolar yazdı

Besin takviyelerinin yaşlanma karşıtı amaçlarla kullanılması popülerliğini koruyor. En ön sırada ise içilebilir kolajen var. Peki, içilebilir kolajen nedir? Hangi takviyeyi içmeliyiz ve nelere dikkat etmeliyiz? Oldukça kafa karıştıran bu konuyu 5 soruda özetlemeye çalıştım.

16.06.2021Sağlık
Meslek lisesinden pandemi döneminde 3 milyon TL ciro

Meslek lisesinden pandemi döneminde 3 milyon TL ciro

Tokat Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bölümü öğrencileri tarafından salgın sürecinde üretilip, satışa sunulan temizlik malzemelerinden 16 ayda 3 milyon 114 TL ciro elde edildi.

15.06.2021Eğitim
Son dakika: Konyadaki süt banyosu rezaletinde flaş gelişme Böyle savundu

Son dakika: Konya'daki süt banyosu rezaletinde flaş gelişme! Böyle savundu

Konya'da bir süt toplama merkezinde süt banyosu yaptığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan kişinin yargılanmasına devam edildi. Sanığın avukatı olayın medya baskısıyla davaya dönüştüğünü iddia etti.

15.06.2021Gündem
Bu da trend oldu Mavi keklerin sırrı ne

Bu da trend oldu! Mavi keklerin sırrı ne?

Sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan meydan okumalara bir yenisi eklendi. Katılımcıların birçoğunun mavi kek fotoğraflarıyla katıldığı bu meydan okumanın arka planında önemli bir çalışma yatıyor.

15.06.2021Dünya
Solvent nedir, etkileri nelerdir Solventin ozon oluşumuna katskısı nedir, ne işe yarar

Solvent nedir, etkileri nelerdir? Solventin ozon oluşumuna katskısı nedir, ne işe yarar?

Solvent sıvı veya katı halde bulunan maddelerin ayrıştırılmasına kullanılabilen çözücüler olarak tanımlanır. Günlük hayat içerisinde tiner ve su en çok kullanılan solvent maddeler olarak öne çıkıyor. Solvent nedir, etkileri nelerdir, ozon oluşumuna katkısı nedir, yararları nelerdir gibi soruların yanıtlarını derledik.

15.06.2021Araştırma
Granül kahve nedir, faydaları ve zararları neler Filtre kahve ve granül kahve arasındaki farklar neler

Granül kahve nedir, faydaları ve zararları neler? Filtre kahve ve granül kahve arasındaki farklar neler?

Hazır kahve söz konusu olduğunda hepimiz granül veya dondurularak kurutulmuş terimlerini duymuşuzdur. Fakat tam olarak nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız; granül kahve hakkında detayları derledik.

15.06.2021Araştırma
Baş ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer Evde doğal baş ağrısına iyi gelen şeyler

Baş ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Evde doğal baş ağrısına iyi gelen şeyler

Yetişkinlerin zaman zaman gerilim tipi baş ağrısının sıkı ağrılı ağrısını yaşaması yaygındır. Günün stresi bunu tetikleyen en önemli etkenlerden biridir. Çoğu kez hayatınızı kötü bir biçimde etkiler. Fakat evde baş ağrısından kurtulabileceğiniz pek çok yöntem vardır. Bu konumuzda baş ağrısını geçirmek adına yapabileceğiniz yöntemleri derledik.

Balıkesirdeki fabrikadan faaliyet durdurma açıklaması

Balıkesir'deki fabrikadan 'faaliyet durdurma' açıklaması

Denizi kirlettiği gerekçesiyle faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. (BAGFAŞ), Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla açıklama yaptı. Açıklamada, işletmenin 50 günlük verilen süre sonunda faaliyetini durduracağı belirtilerek, şirket yönetiminin, karara karşı yasal haklarını kullanacakları ifade edildi.

14.06.2021Haber
Balıkesirdeki fabrikadan KAPa açıklama

Balıkesir'deki fabrikadan KAP'a açıklama

Denizi kirlettiği gerekçesiyle faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. (BAGFAŞ), Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla açıklama yaptı. Açıklamada, işletmenin 50 günlük verilen süre sonunda faaliyetini durduracağı belirtilerek, şirket yönetiminin, karara karşı yasal haklarını kullanacakları ifade edildi.

14.06.2021Gündem
Mantı nasıl yapılır, nasıl pişirilir Evde kolay Kayseri mantısı tarifi ve yapımı için püf noktaları

Mantı nasıl yapılır, nasıl pişirilir? Evde kolay Kayseri mantısı tarifi ve yapımı için püf noktaları

Özellikle Kayseri yöresine ait bir hamur işi tarifi olan mantının, aslında Sinop mantısı, Tepsi mantısı, Boşnak mantısı, kolay mantı, çıtır mantı gibi pek çok çeşidi bulunuyor. Bugün sizlere en çok aranan Kayseri mantısının evde kolay yapımı için püf noktalarından ve lezzetli mantı sosunun hazırlanışından bahsedeceğiz. Eğer siz de akşam yemeğinde sofralarınızı şenlendirmek istiyor ve mantı nasıl yapılır, nasıl pişirilir merak ediyorsanız, işte sizlere evde kolay Kayseri mantısı tarifi ve yapımı için püf noktaları.

Kabızlığa ne iyi gelir, evde hemen nasıl geçer Kabızlık karın ağrısını anında gideren içecekler ve yiyecekler

Kabızlığa ne iyi gelir, evde hemen nasıl geçer? Kabızlık karın ağrısını anında gideren içecekler ve yiyecekler

Kabızlık, diğer adıyla konstipasyon, büyük-küçük pek çok kişinin yaşadığı sorunlardan biridir. Yaşlılıkta, çocuklarda, hatta psikolojik nedenlerden nedenden kaynaklanan kronikleşmiş kabızlığın temelinde genellikle beslenme şekli yatar. Özensiz bir şekilde hazırlanan diyet listeleri doğrudan karın ağrısına ve sonuç olarak kabızlık sorununa yol açar. Peki, kabızlığa evde hemen ne iyi gelir, kabızlık karın ağrısı nasıl geçer? Kabızlık nasıl giderilir? İşte, kabızlık nedenleri ve evde anında çözüm olacak içecek ve yiyecekler...

13.06.2021Sağlık
Köpeklere eziyet eden akademisyenin sözleri şok etti

Köpeklere eziyet eden akademisyenin sözleri şok etti

Ankara'da bir üniversitede öğretim görevlisi S.G.K. hakkında oturduğu apartmanın otoparkına sığınan sokak köpeklerini suyla ıslatıp elinde çubukla kovaladığı gerekçesiyle 'mala zarar verme' suçundan dava açıldı. S.G.K.'nin, köpeklerin yattığı battaniyeyi çamaşır suyu bidonuna doldurduğu suyla ıslatıp, mama kaplarını tekmelerken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüsü de delil olarak dosyada yer aldı. Otoparka sığınan köpeklere bakan Neslihan Pınar Yumuşak, ''Kendisiyle konuştum, 'Size ne yapıyor, ne rahatsızlık veriyor' dedim. Bana 'O hayvanları görünce benim midem bulanıyor' cevabını verdi. Ben şok oldum'' dedi. Önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak olan öğretim görevlisi S.G.K. ise köpeklerin apartman garajında bulunmasından rahatsız olduğunu söyledi.

13.06.2021Gündem
Oppo Reno 5 Lite incelemesi

Oppo Reno 5 Lite incelemesi

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden biri olan ve son olarak Türkiye'de de üretime başlayan Oppo, 'Made in Turkey' imzalı yeni akıllı telefonu Oppo Reno 5 Lite'ı kullanıcılarla buluşturdu. Şık tasarımı ile dikkat çeken Reno 5 Lite'ı yakından inceledik. Reno 5 Lite, arka yüzünde Made in Turkey yazan bir telefon ve bu açıdan bile bizce özel bir ilgiyi hak ediyor. (Sponsorlu İçerik)

11.06.2021Teknoloji
Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer Şiddetli baş ağrısına iyi gelen bitkisel içecekler ve yiyecekler

Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Şiddetli baş ağrısına iyi gelen bitkisel içecekler ve yiyecekler

Stres, sinüzit, migren gibi çeşitli nedenlerle yaşanan şiddetli baş ağrıları, çoğu zaman günlük yaşantımızı da olumsuz etkileyebilir. Enseden gelen, zonklayıcı ve geçmeyen sürekli baş ağrısı çeşitleriyle karşı karşıya olan kişilerin sıklıkla başvurduğu doğal ve bitkisel baş ağrısını ilaçsız anında kesen yöntemler sayesinde bu sorunun üstesinden gelmek mümkün. Peki, sinüzit, migren, gerilim tipi geçmeyen şiddetli baş ağrılarına ne iyi gelir? Baş ağrısı nasıl geçer? İşte, baş ağrısına iyi gelen evde bitkisel ve doğal çözüm önerileri…

11.06.2021Sağlık
Mide bulantısına ne iyi gelir ve nasıl geçer Evde mide bulantısını doğal ve bitkisel yollarla hemen ne giderir

Mide bulantısına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Evde mide bulantısını doğal ve bitkisel yollarla hemen ne giderir?

Mide bulantısı bazen ciddi sorunlara işaret edebilir. Çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen mide bulantısı günlük hayatı da olumsuz etkileyebilir. Mide bulantısının nedenleri arasında aşırı kahve tüketimi, alkol alımı sonrası ya da üşütme gösterilebilir. Mide bulantısına iyi gelen bitkisel yiyecek ve içecekler sayesinde doğal yollarla evde çözüm üretmek mümkün. Peki, mide bulantısı nasıl geçer? Evde mide bulantısına ne iyi gelir? İşte mide bulantısının nedenleri ve mide bulantısını hemen kesen öneriler...

11.06.2021Sağlık
Vidanjör Nedir Ve Ne İşe Yarar Vidanjör Nasıl Çalışır Ve Çeşitleri Nelerdir

Vidanjör Nedir Ve Ne İşe Yarar? Vidanjör Nasıl Çalışır Ve Çeşitleri Nelerdir?

Normalde çok sıklıkla gördüğümüz ancak adını bilmediğimiz bir araç çeşidine vidanjör adı verilmektedir. Vidanjör kelimesini duyup ne olduğunu pek çok insan bilmemektedir. Sizin için Vidanjör nedir ve ne işe yarar? Vidanjör nasıl çalışır ve çeşitleri nelerdir sorularının yanıtlarını detaylarıyla derledik.

10.06.2021Araştırma
Vedi Nedir Vedi Sonrası Güsul Abdesti Almak Gerekir Mi

Vedi Nedir? Vedi Sonrası Güsul Abdesti Almak Gerekir Mi?

Vedi Nedir? Vedi Sonrası Güsul Abdesti Almak Gerekir Mi

10.06.2021Araştırma
Brokolili kek tarifi: Gelinim Mutfakta brokolili kek nasıl yapılır

Brokolili kek tarifi: Gelinim Mutfakta brokolili kek nasıl yapılır?

Ekranların sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta’nın gelinleri bugün ‘Brokolili kek’ tarifinde hünerlerini konuşturmaya devam ediyorlar. İzleyenler tarafından merak edilen Gelinim Mutfakta brokolili kek tarifi ve kolay yapım aşamalarıyla sizlerle…

Elektroliz Nedir, Ne İşe Yarar Elektroliz Nerelerde Kullanıılır, Nasıl Yapılır

Elektroliz Nedir, Ne İşe Yarar? Elektroliz Nerelerde Kullanıılır, Nasıl Yapılır?

Elektroliz kavramı kaplama ve metalurji ve alanlarında fazlaca uygulanan bir yöntemi tanımlamak amacı doğrultusunda kullanılır. Elektroliz nedir, ne işe yarar? Elektroliz nerelerde kullanılır, nasıl yapılır sorularının yanıtlarını sizler için detaylarıyla birlikte derledik.

10.06.2021Araştırma
Efüzyon Nedir Kalpte Perikardiyal Ve Plevral Efüzyon Nedir

Efüzyon Nedir? Kalpte Perikardiyal Ve Plevral Efüzyon Nedir?

Efüzyon, plevra, perikard, periton gibi vücut kaviteleri içinde bulunan sıvı birikmesi şeklinde ortaya çıkan ödeme verilen isimdir. Normalde vücut kavitleri içinde yer alan sıvı miktarının 50 milimetre altında olması gerekir. Vücutta bunun üzerinde olan sıvı birikimine ise, efüzyon adı verilir. Efüzyon nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
Söve Nedir Ve Nasıl Yapılır Söve Neden Yapılır Ve Nasıl Boyanır

Söve Nedir Ve Nasıl Yapılır? Söve Neden Yapılır Ve Nasıl Boyanır

Söve kelimesi son zamanlarda günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan bir sözcüktür. Söve kavramına televizyonlarda, reklam panolarında, dergilerde ve değişik sosyal medya platformlarında denk gelmek olanaklıdır. Elbette sövenin ne olduğu, sövenin ne işe yaradığı, faydalarının ne olduğu gibi farklı sorularda sorulmaya başlandı. Söve nedir ve nasıl yapılır? Söve neden yapılır ve nasıl boyanır? İşte sizler için söve hakkında ilgiyle okuyacağınız bilgileri derledik.

9.06.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Histeroskopi nedir ve neden yapılır?

Histeroskopi rahim içinin görüntülenmesi için yapılan bir işlemdir. Rahimle ilgili problemlerin tanı ve tedavisinde kullanılır. En sık anormal kanamanın tanı ve tedavisi, adet düzensizliği, rahim içinden miyom veya polip alınması, ara kanama, rahim içi yapışıklıkların açılması, tekrarlayan gebelik kayıplarının nedeninin araştırılması, kaybolmuş spiralin çıkarılması için histeroskopi kullanılır.

23.06.2021

Sağlıkçılar 3. doz bekletisinde

Aşılamada ulaştığımız hız mükemmel. Sadece geçtiğimiz haftada aşılanan kişi sayısı 5 milyondan fazla.

21.06.2021

Sağlık kapınızı çalıyor duyuyor musunuz?

DÜNYA Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 600 milyon işitme engelli birey var. Türkiye’de ise her yıl dünyaya gelen 1.3 milyon bebeğin yaklaşık 3 bin 900’ü işitme kaybı ile doğuyor. Yenidoğan bebeklerde işitme kayıplarının önlenebilmesi ve bebeğin fiziksel, ruhsal gelişim sürecini olumsuz etkilememesi adına doğum sonrası yapılan yenidoğan işitme taramasının önemi büyük.

21.06.2021

Yaz sofralarının ferahlatan içeceği… Rengine, kokusuna, tadına hayran bırakan 'Reyhan şerbeti'

Kaybolmaya yüz tutan geleneksel lezzetlerimizden reyhan şerbetini ilk kez yedi yıl önce denedim. O günden beri her yaz soframızdan eksik olmuyor. Yazın sıcak günlerinde sıvı gereksinimimiz arttıkça sağlıklı içeceklere yöneliyoruz. Reyhan şerbetinin özellikle rengi ve aroması çok cezbedici. Bu şerbetin berrak kırmızı renginin sırrı kullanılan limon ve limon tuzu ile ilgili. Sıcak suda bekleyen reyhanın rengi kahverengimsi bir kırmızı oluyor. Ama şerbete giren limon ve limon tuzu sayesinde renk kırmızıya dönüyor hem de şerbetin lezzeti mükemmel oluyor. Su miktarını çoğalttıkça renk tatlı bir pembeye dönüyor. Siz şeker ve su miktarını damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

16.06.2021

Kaplumbağa Kurabiye Tarifi

Çocuklara eğlenceli kurabiye tarifi ile geldim. Hem çok eğlenceli hem de lezzetli...

16.06.2021

Belanın adı: Çamur gibi koyu sıvı

Herkes merak içinde... Kiminle konuşsam lafa ‘Marmara’ ile giriyor, ‘Ne olacak’ diye devam ediyor sözlerine... Marmara Denizi’nden bahsediyorum. Marmara, su yüzeyini saran ve halkın ‘deniz salyası’ dediğimiz ‘müsilaj’la boğuşuyor. Covid-19 salgını nedeniyle nasıl ki günlük konuşmalarda ‘filyasyon’, ‘entübe’ gibi tıbbi kelimeler bolca kullanılmaya başlandı ise ‘müsilaj’ kelimesi de öyle oldu. ‘Müsilaj’ kelimesi TDK sözlüğünde yok.

11.06.2021