EKSTRA
MENÜ

Singapur

Singapur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Singapur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.217 Singapur haberi bulunmuştur.

Singapur ya da resmî adıyla Singapur Cumhuriyeti, Malay Yarımadası'nın güney ucunda, ekvatorun 137 kilometre kuzeyinde yer alan bir ada ülkesidir. Kuzeyde Malezya'nın Johor eyaleti, güneyde ise Endonezya'nın Riau Adaları ile çevrili, dünyanın az sayıdaki şehir devletlerinden biridir.

Singapur Haberleri

League of Legends: Wild Rift bölgesel açık betası başlıyor

League of Legends: Wild Rift bölgesel açık betası başlıyor

League of Legends (LoL) deneyiminin yeni platformlarda da oyunculara sunulabilmesi için geliştirilen League of Legends: Wild Rift, bölgesel olarak sunulacak açık betasıyla oyuncularla buluşuyor.

19.10.2020Teknoloji
League of Legends: Wild Rift Bölgesel Açık Betası Başlıyor

League of Legends: Wild Rift Bölgesel Açık Betası Başlıyor

Riot Games tarafından geliştirilen, mobil cihazlar ve konsollar için tasarlanan League of Legends: Wild Rift, 27 Ekim tarihi itibariyle Endonezya, Japonya, Malezya, Filipinler, Singapur, Güney Kore ve Tayland'da başlayacak bölgesel bir açık beta evresine giriyor. 2020 ve 2021'in başlarındaysa daha fazla bölge açık betaya katılabilecek ve bu bölgelerdeki tüm oyuncular Wild Rift'e tam erişim kazanacak. Bu kapsamda Riot Games, tüm oyuncuları League of Legends dünyası ve topluluğunu yeniden keşfetmeye davet ediyor.

17.10.2020eSpor
Büyük usta Ara Güler anılıyor

Büyük usta Ara Güler anılıyor

Dünyaca ünlü usta foto muhabiri Ara Güler, geride bıraktığı birbirinden renkli fotoğraf kareleri ve arşiviyle vefatının ikinci yılında anılıyor.

17.10.2020Keyif
Iğdırdan Singapura uzanan bir başarı öyküsü

Iğdır'dan Singapur'a uzanan bir başarı öyküsü

Türkiye'nin en doğusu Iğdır'dan İstanbul'a, oradan da Singapur'a uzanan bir başarı hikâyesi Ramazan'ın serüveni. Iğdır'da ev hanımı anne ile çiftçi ve şoför bir babanın sekiz çocuğundan biri olarak dünyaya gelen Ramazan Çiftçi'nin hayalleri engel tanımadı.

17.10.2020Eğitim
Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğandan AYM üyesinin paylaşımı hakkında açıklama

Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AYM üyesinin paylaşımı hakkında açıklama

TBMM'deki AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumartesi günü Fatih sondaj gemimize giderek, hem çalışmaları bizzat yerinde görecek, hem de yeni rezerv miktarını açıklayacağız." dedi. TTB'ye de tepki gösteren Erdoğan, "Ne zamandan beri terörle iç içe olanlar Tabipler Birliği gibi önemli bir kuruluşun başına geçebiliyor? Bunun adı terör örgütlerinin sivil toplum kuruluşlarına el koyması hadisesidir." diye konuştu. Erdoğan, AYM üyesinin yaptığı paylaşıma ilişkin de "Çok talihsiz bir açıklama. Bu talihsiz açıklamayı keşke yapmamış olsaydı. Kaldı ki bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi." ifadelerini kullandı.

14.10.2020Gündem
Sanayide OECD’de birinci, dünyada ikinciyiz

Sanayide OECD’de birinci, dünyada ikinciyiz

SANAYİ üretim endeksi ağustosta aylık bazda yüzde 3.4, yıllık bazda yüzde 10.4 arttı. Sanayi üretimi piyasa beklentilerinin üstünde gerçekleşirken, arındırılmamış sanayi üretim endeksi de yüzde 16 oranında artış gösterdi. Türkiye bu alanda yüzde 13.7 büyüyen Singapur’un ardından dünyada ikinci sırada, OECD ülkeleri arasında ise ilk sırda yer aldı.

14.10.2020Ekonomi
Singapur Hava Yollarının park halindeki uçakta yemek için biletleri yoğun ilgi gördü

Singapur Hava Yolları'nın park halindeki uçakta yemek için biletleri yoğun ilgi gördü

Singapur Hava Yollarının, restorana dönüştüreceği park halindeki Airbus A380 tipi uçakta yemek hizmeti için satışa sunduğu biletler kısa sürede tükendi.

13.10.2020Ekonomi
Amazon Prime, Türkiyede kullanıcılara neler sunuyor

Amazon Prime, Türkiye'de kullanıcılara neler sunuyor?

Amazon, geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir hamleyle Amazon Prime servisini Türkiye'ye getirdi. Peki bu servisin içeriğinde neler var? Amazon.com.tr Türkiye Ülke Müdürü Richard Mariott, konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

12.10.2020Teknoloji
Hazal Nehirin bahçesi antrenman sahasına dönüştü

Hazal Nehir'in bahçesi antrenman sahasına dönüştü

Hazal Nehir, antrenmanlarına aralıksız devam etmesini sağlayan alanı kurma hikayesini ise Backyards projesinde anlattı. Aynı zamanda sırıkla atlamada dünya rekoru sahibi Armand Duplantis’in de dahil olduğu projenin 3. bölümünde yer alan Hazal Nehir, evinin bahçesinde antrenman yaparak hem kendisini gelecek projeleri için hazırladı hem de takipçilerine ilham verdi.

9.10.2020Diğer
Son dakika haberi: Dünyada ilk ‘Covid pasaport’ uygulaması İngiltere’de başlıyor

Son dakika haberi: Dünyada ilk ‘Covid pasaport’ uygulaması İngiltere’de başlıyor

Covid pasaport uygulaması için denemeler, karantinaya alınma riski olmadan uluslararası seyahate izin verecek teknolojiyi test etmek için bu hafta Londra’daki Heathrow Havalimanı’nda yapılacak.

7.10.2020Dünya
Dünyada bir ilk… Razer, oyunculara kredi kartını duyurdu

Dünyada bir ilk… Razer, oyunculara kredi kartını duyurdu

Razer, oyunculara özel kredi kartını duyurdu. Dünyanın ilk ışıklı kredi kartı olma özelliğini taşıyan bu kartın üzerindeki logo temassız ödeme esnasında yeşile dönüyor.

7.10.2020Teknoloji
TEV 75 genci yurtdışına gönderiyor

TEV 75 genci yurtdışına gönderiyor

Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından Türkiye’nin yetişmiş insan gücü kaynağını zenginleştirmek amacıyla verilen yüksek lisans ve üst ihtisas yurtdışı eğitim bursundan bu yıl 75 öğrenci yararlanmaya hak kazandı.

6.10.2020Eğitim
Dijital vatandaş mahremiyetini ve kişisel haklarını nasıl korur

Dijital vatandaş mahremiyetini ve kişisel haklarını nasıl korur?

Dijitalleşmenin artması ile birlikte sanal dünyadaki mahremiyet ve kişisel haklarımız daha fazla tehlike altında! Hele çocuklarımızın maruz kaldığı tehlike daha da büyük.

2.10.2020Teknoloji
ABD sperm donörü Joeyu konuşuyor: Dünya genelinde 150 çocuğu var

ABD sperm donörü Joe'yu konuşuyor: Dünya genelinde 150 çocuğu var

Çok sayıda kadınla korunmasız cinsel birliktelik yaşayan ve dünya genelinde 150 çocuğu olan ABD’li sperm donörü Joe Donor koronavirüs (Covid-19) karantinası sırasında 6 bebeğin daha babası oldu. Donor, "Karantina beni engelleyemedi. Rekora koşuyorum" dedi.

30.09.2020Dünya
Asya ülkeleri nelerdir ve hangileri Asya ülkelerinin isimleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleri

Asya ülkeleri nelerdir ve hangileri? Asya ülkelerinin isimleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleri

44.391.143. kilometrekarelik bir alana sahip olan Asya kıtası, dünyanın en büyük kara parçasıdır. Aynı zamanda nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu kıta olan Asya'da yaklaşık 4 milyar 465 milyon kişi yaşıyor. Asya ülkelerinin isimleri ve başkentleri nelerdir, nüfusları ne kadar? Sizin için derledik.

29.09.2020Araştırma
Razercon için geri sayım başladı: Ne zaman yapılacak

Razercon için geri sayım başladı: Ne zaman yapılacak?

Razer CEO'sunun açılış konuşmasıyla başlayacak olan ve yeni ürün lansmanları ile birlikte ürün panelleri, oyun vitrinleri ve EDM sanatçılarından, Sabaton ve DragonForce gibi metal gruplarından oluşan after-party konserini içeren tam günlük çevrimiçi topluluk etkinliği Razercon, 10 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.

29.09.2020Teknoloji
ABDli yargıç TikTok indirme yasağını askıya aldı

ABD'li yargıç TikTok indirme yasağını askıya aldı

ABD'de bir yargıç, TikTok uygulamasının indirilmesine yönelik yasağı, geçici bir yürütmeyi durdurma emriyle askıya aldı.

28.09.2020Teknoloji
Kişi izleme uygulamalarında yüzde 60 hedefi

Kişi izleme uygulamalarında yüzde 60 hedefi

Salgının kontrol altına alınabilmesi için birçok ülkede kişi izleme uygulamaları kullanılıyor. Ancak bu uygulamaların tam anlamıyla başarılı olabilmesi için ‘zorunlu kullanım’ hissinin ortadan kalkması ve yüzde 60’lık kullanıcı oranına ulaşılması gerekiyor.

22.09.2020Teknoloji
League of Legends: Wild Rift kapalı beta dönemi başladı

League of Legends: Wild Rift kapalı beta dönemi başladı

Riot Games’in geliştiricisi ve yayıncısı olduğu League of Legends: Wild Rift oyununun kapalı beta dönemi başladı. Riot Games, oyuncuları ve içerik üreticilerini Wild Rift'in geleceğini şekillendirmeye etmeye davet ediyor.

16.09.2020Teknoloji
Son dakika... Japon firmadan 1 milyar yenlik sızıntı desteği

Son dakika... Japon firmadan 1 milyar yenlik sızıntı desteği

Hint okyanusundaki ada ülkesi açıklarında karaya oturan yük gemisinin operatörü Japon firma, sızan petrolün arındırılması için Morityus'a 1 milyar yenlik (9,4 milyon dolar) destek sağlayacak.

11.09.2020Dünya
Ay çekirdeği ithalatında fon tutarı yükseltildi

Ay çekirdeği ithalatında fon tutarı yükseltildi

Ay çekirdeği ithalatı alınan toplu konut fonu 100 kilogram başına 32 euroya çıkarıldı.

9.09.2020Ekonomi
ABDnin dış ticaret açığı yükseldi

ABD'nin dış ticaret açığı yükseldi

Ülkenin dış ticaret açığı, temmuzda bir önceki aya göre yüzde 18,9 artarak 63,6 milyar dolara yükseldi. Temmuz 2008'den bu yana en yüksek seviyeye çıkan dış ticaret açığına ilişkin piyasa beklentisi, 58 milyar dolar olması yönündeydi.

4.09.2020Ekonomi
Kadınların saçlarına derman oldu

Kadınların saçlarına derman oldu

Selen Yorgun, hayalini kovaladı; ailesinin kozmetik işini geliştirdi. Şehirli kadınların taleplerine çözüm bulan saç bakım markası yarattı. Pandemi sürecinde daha da büyüdü Türkiye’de 2 bin noktada, dünyada da 22 ülkede satılan bir marka oldu.

29.08.2020Ekonomi
Razer, 2020 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

Razer, 2020 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

Razer, 30 Haziran 2020'de sona eren altı aylık denetlenmemiş mali sonuçları açıkladı.

27.08.2020Teknoloji
İklim türleri nelerdir İklim çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

İklim türleri nelerdir? İklim çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Dünyada görülen iklim türleri üç ana grupta toplanır. Sıcak, soğuk ve ılıman iklimlerin sıcaklık ortalamalarına ve bitki örtüsüne göre çeşitleri bulunmaktadır. İklimi, sıcaklık, nem, coğrafya gibi birçok farklı etken belirler. Sizin için iklim türlerini ve özelliklerini derledik.

26.08.2020Sözlük
Türkiyeden 42 milyon dolarlık demir yolu taşıtı ihracatı

Türkiye'den 42 milyon dolarlık demir yolu taşıtı ihracatı

Türkiye'den 7 ayda 42 milyon 240 bin dolarlık demir yolu taşıtı ihracatı yapıldı.

26.08.2020Ekonomi
Mauritiusta çevre felaketi büyüyor Mangrov ormanları yok olabilir

Mauritius'ta çevre felaketi büyüyor! Mangrov ormanları yok olabilir

Hint okyanusundaki ada ülkesi Mauritius açıklarında karaya oturan Japon şirketine ait yük gemisinden sızan petrolün temizlenmemesinin mangrov ormanlarını yok edebileceği bildirildi.

26.08.2020Dünya
Türkiyeden 42 milyon dolarlık demir yolu taşıtı ihracatı

Türkiye'den 42 milyon dolarlık demir yolu taşıtı ihracatı

Ocak-temmuz döneminde Türkiye'den 7 ülke ve bir serbest bölgeye 42 milyon 240 bin dolarlık demir yolu taşıtı ihraç edildi. En yüksek dış satım Avusturya'ya gerçekleştirildi.

26.08.2020Ekonomi
Apple suyun üzerinde mağaza açacak

Apple suyun üzerinde mağaza açacak

2 trilyon dolarlık piyasaya değeriyle tüm şirketleri arkasında bırakan Apple'ın dünya genelinde pek çok mağazası bulunuyor. Şirket, bu mağazalara bir yenisini daha eklemeyi planlıyor; ancak bu kez mağaza suyun üzerinde yükselecek.

25.08.2020Teknoloji
Dünya Bankası: Kuzey yarım küre okulların açılışı için Eylül’ü bekliyor

Dünya Bankası: Kuzey yarım küre okulların açılışı için Eylül’ü bekliyor

Pandeminin en çok etkilediği alanlardan biri olan eğitim, tüm dünyada yönetimleri zorluyor. Kovid-19’un gölgesinde okullarını bir bir açmaya başlayan hükümetlerin açılış politikalarını ilk günden beri takip eden Dünya Bankası Eğitim Servisi’nin araştırma ve raporları, Kuzey Yarımküre ülkelerinin Eylül’de okulları tamamen açmış olacağına işaret ediyor.

22.08.2020Eğitim
Bilim insanları koronavirüsün yeni bir varyasyonunu keşfetti

Bilim insanları koronavirüsün yeni bir varyasyonunu keşfetti

Singapurlu uzmanlar, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hafif enfeksiyona yol açan yeni bir varyasyonunu keşfetti.

21.08.2020Teknoloji
Dünyanın en yüksek dönme dolapları... Kendinizi uçuyormuş gibi hissedeceksiniz

Dünyanın en yüksek dönme dolapları... Kendinizi uçuyormuş gibi hissedeceksiniz

Lunaparklar yediden yetmişe hemen herkesin çok sevdiği yerlerdir. Özellikle de aksiyon tutkunlarının uğrak yeri haline gelmiştir. Dönme dolaplar ise aksiyon arayanların yanı sıra kimi zaman romantik bir oyuncak olmuştur. Şehri havadan seyretmek ve hakim olma şansı veren bu oyuncak lunaparka gidenlerin de ilk tercihlerinin arasında yerini alır. İşte dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekmeyi başaran en yüksek dönme dolapları…

21.08.2020Gezi
Kahvaltıda yeniyor, fiyatı dudak uçuklatıyor

Kahvaltıda yeniyor, fiyatı dudak uçuklatıyor

CNN Travel, Brezilya’dan Tunus’a, Rusya’dan Singapur’a çok sayıda ülkenin kahvaltı sofralarında olmazsa olmazları listelemiş. İşte dünyanın kahvaltı sofrası ve Türkiye’de kahvaltıların olmazsa olmazları…

Yayıncı kuruluştan yeni proje

Yayıncı kuruluştan yeni proje

Londra / Doha / Paris / İstanbul / Singapur / Sydney / Miami – 12 Ağustos: Uluslararası spor içerikleri yayıncısı beIN SPORTS, bugün itibariyle "Sev! Tıpkı İlk Günkü Gibi" isimli küresel çaplı bir tanıtım kampanyasıyla yeni futbol sezonunu tüm dünyadaki futbolseverlerle birlikte karşılıyor.

12.08.2020Futbol
Amazon, sahte ürünleri yapay zeka ile ayıklayacak

Amazon, sahte ürünleri yapay zeka ile ayıklayacak

Amazon bugün yaptığı açıklamayla Amazon Project Zero girişiminin Türkiye, Avustralya, Brezilya, Hollanda, Suudi Arabistan, Singapur ve BAE’nin dahil olduğu yedi yeni ülkede daha hizmete açıldığını duyurdu. Eklenen yedi yeni ülke ile Amazon'un bulunduğu toplamda on yedi ülkeyi kapsayan Project Zero, Amazon’un yapay zekâ teknolojisini markaların gireceği detaylı bilgilerle harmanlayarak sahte ürün satışlarını sıfıra indirmeyi hedefliyor.

11.08.2020Teknoloji
Küresel piyasalar pozitif görünümünü koruyor

Küresel piyasalar pozitif görünümünü koruyor

Küresel piyasalar, daha fazla teşvik beklentileri ile pozitif seyrediyor.

11.08.2020Ekonomi
Singapur Hava Yollarından İstanbul uçuşları açıklaması

Singapur Hava Yollarından İstanbul uçuşları açıklaması

Singapur Hava Yolları, koronavirüs nedeniyle ara verdiği İstanbul uçuşlarına 5 aylık aranın ardından yeniden başlıyor. 26 Ağustos'tan itibaren başlayacak Singapur-İstanbul seferleri haftada bir kez karşılıklı gerçekleşecek.

10.08.2020Dünya
TikToktan 500 milyon dolarlık Avrupa adımı

TikTok'tan 500 milyon dolarlık Avrupa adımı

TikTok Avrupalı kullanıcılarının verilerini depolamak için İrlanda'da 500 milyon dolar yatırımla yeni bir veri merkezi açacağını açıkladı.

7.08.2020Ekonomi
TikToktan Avrupalı kullanıcılar için 500 milyon dolarlık veri merkezi

TikTok'tan Avrupalı kullanıcılar için 500 milyon dolarlık veri merkezi

TikTok Avrupalı kullanıcılarının verilerini depolamak için İrlanda'da 500 milyon dolar yatırımla yeni bir veri merkezi açacağını açıkladı.

7.08.2020Teknoloji
Sosyal mesafenin ideal mesafesi ne kadar

Sosyal mesafenin 'ideal mesafe'si ne kadar?

Koronavirüsten korunma tedbirlerinin başında sosyal mesafenin geldiğini artık biliyoruz. Peki sosyal mesafe için gereken ‘ideal mesafe’ acaba ne kadar? Neden her ülkede farklılık gösteriyor? Pandeminin başında kalp ve hipertansiyon hastalarını endişelendiren ilaç uyarıları yapılmıştı. Bu uyarılar güncelliğini koruyor mu? İşte yanıtlar...

7.08.2020Gündem
TikTok İrlanda’da veri merkezi kuracak

TikTok İrlanda’da veri merkezi kuracak

Son dönemde ABD ve Çin arasında gerilime neden olan sosyal paylaşım platformu TikTok, İrlanda’da 420 milyon avroluk yatırımla bir veri merkezi kuracağını bildirdi.

6.08.2020Teknoloji
Türk bilim insanın geliştirdiği koronavirüs aşısı da son safhada

Türk bilim insanın geliştirdiği koronavirüs aşısı da son safhada

Dünya genelinde 27 Kovid-19 aşı adayı klinik denemelerde insanlar üzerinde test edilirken, 139 aşı adayı klinik öncesi geliştirme aşamasında bulunuyor.

6.08.2020Teknoloji
ABDde dış ticaret açığı düştü

ABD'de dış ticaret açığı düştü

Ülkenin dış ticaret açığı, haziranda bir önceki aya göre yüzde 7,5 azalarak 50,7 milyar dolara geriledi.

6.08.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Pozitif hastaya elektronik bileklik geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gazeteci Muharrem Sarıkaya’ya koronavirüs testi pozitif çıkan ve evde karantinada kalması gerekirken düğün dernek gezenleri engellemek için ‘elektronik bileklik’ uygulaması getirileceğini açıkladı. Kadına şiddet olaylarında sıklıkla kullanılan ‘elektronik kelepçe’ uygulamasına benzeyen bu sistem nasıl olacak? ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasından farkı ne? Vaka sayılarında bir düşüş yaşatır mı? Hukuki açıdan dezavantajları var mı? Uzmanlara sordum.

28.09.2020

Otelcilerin beklentisi iş turizmi ve Uludağ

Fransa, İngiltere, Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar, Hindistan, Pakistan, Fas, Malezya, Endonezya, Singapur, Myanmar, Sri Lanka gibi ülkelerden talep aldıklarını açıklayan GÜMTOB Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Yazıcı, “Gelişlerin çok kısıtlı olduğunu düşünürsek, kış sezonunda Bursa otelleri sadece iş turizmi ile potansiyel yaratmaya çalışacak. Bununla beraber Aralık- Mart ayları arasında geçen süreçte Uludağ’da kar yağışının etkili olması Bursa otellerine fayda sağlayabilir” dedi.

24.09.2020

Keskinoğlu geri döndü!

Türkiye’nin en büyük tavukçuluk firmaları arasında yer alan Keskinoğlu, yeniden üretime geçmeye hazırlanıyor. Bankalarla yapılandırma anlaşması yaptığı öğrenilen Keskinoğlu Tavukçuluk’un faaliyetlerine başlayacak olması bölge halkını da sevindirdi. Keskinoğlu Tavukçuluk bünyesindeki 7 fabrikanın da sektördeki rekabet açısından büyük önem taşıdığı ifade ediliyor.

23.09.2020

Uçuş noktalarını virüs belirliyor

Havacılığın başına gelenler 11 Eylül faciasından da çok öteye geçti. O zamanlar kimyası bozulan havacılığın şimdi neredeyse her şeyi bozuldu. Bir havayolu şirketi şartlar uygun olduğu için ilan ettiği uçuş noktasını bazen bir saat sonra iptal ediyor. Salgının yayılması uçulacak noktaları dengesiz bir biçimde belirliyor.

16.09.2020

Sinsi tehdit: Sessiz taşıyıcılar

COVID-19 enfeksiyonunun yaygınlaşması ve pandemiyle mücadelede başarısız kalmamızda sessiz taşıyıcılar en az hastalar kadar önemli bir belirleyici oldu.

20.08.2020

1967'den 2020'ye Lübnan

1967 yılıydı... Sınırdan içeri girdiğimizde Lübnan’ın ne olduğu anlaşılıyordu. Arap dünyasının refahına girmiştik. Baalbek, Efes’i, Aezani’yi, Antakya’yı gören beni bile çarptı. Burç Meydanı bir harikaydı. Bugün orada patlamanın vurduğu son darbeyle bir harabe doğdu.

9.08.2020