MENÜ

Seçim Hükümeti

Seçim Hükümeti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seçim Hükümeti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.959 Seçim Hükümeti haberi bulunmuştur.

Seçim Hükümeti Haberleri

Kurz: Eylülde kararı halk verecek’

Kurz: 'Eylülde kararı halk verecek’

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, geçici hükümet belirlenene kadar, Maliye Bakanı Hartwig Löger’in başbakanlık görevini yürüteceğini açıkladı. Eski Başbakan ve Avusturya Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz ve hükümetinin, ulusal mecliste yapılan güven oylamasıyla düşürülmesinden sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Van der Bellen, bakanlıkların hiçbir şekilde boş bırakılamayacağını söylerken bir açıklama da Kurz’dan geldi: "Eylül ayında yeni kararı halk verecek”

28.05.2019Avrupa
Avusturyada geçici hükümet yemin ederek göreve başladı

Avusturya'da geçici hükümet yemin ederek göreve başladı

Avusturya’da erken seçimlerin yapılacağı eylül ayına kadar ülkeyi yönetecek geçici hükümet yemin ederek göreve başladı.

22.05.2019Dünya
Büyük lokma ye büyük söz söyleme

Büyük lokma ye büyük söz söyleme

Almanya’nın kaderini ve geleceğini bu yıl yapılacak seçimler büyük ölçüde etkileyecek. Tabii Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) kaderini ve geleceğini de.

7.01.2019Avrupa
CDU’da Sol Parti sancısı

CDU’da Sol Parti sancısı

Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’li (CDU) Schleswig Holstein Eyalet Başbakanı Daniel Günther, partisinde adeta sancıya dönüşen hiç beklenmedik bir tartışma başlattı.

15.08.2018Avrupa
2019 öncesi kurmaylarını yeniliyor

2019 öncesi kurmaylarını yeniliyor

Dokuzuncu kez MHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturan Devlet Bahçeli’nin, 15 kişilik Başkanlık Divanı’nın yarısına yakınını yenilemesi bekleniyor.

19.03.2018Gündem
Obama Türkiye temsilcisine komşu geliyor

Obama Türkiye temsilcisine komşu geliyor

Obama çifti, Türkiye’nin New York’taki Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği residansına komşu geliyor

13.02.2018Dünya
MHP-Davutoğlu polemiğinde yeni perde: Gerçekler ortaya çıkarsa Davutoğlu mahçup olur

MHP-Davutoğlu polemiğinde yeni perde: 'Gerçekler ortaya çıkarsa Davutoğlu mahçup olur'

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ile MHP arasındaki sert polemikte yeni perde... MHP lideri Bahçeli'nin, Kerkük üzerine bir açıklama yapan Davutoğlu'na grup toplantısında sert sözlerle yüklenmesi ardından başlayan ve karşılıklı açıklamalarla süren polemikte yeni gelişme CNN Türk'te yayınlanan 'Gece Görüşü' programında yaşandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, programda yaptığı açıklamada Davutoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi ve koalisyon görüşmelerine atıfta bulunarak 'Davutoğlu gerçekler ortaya çıkarsa mahcup olur' dedi. Daha sonra programa bağlanan ve koalisyon görüşmelerine AK Parti adına katılan heyette yer alan Faruk Çelik ise 'O görüşmelerde MHP çok keskin ve net bir tavırla koalisyonda olmayacaklarını belirtmişti' dedi.

19.10.2017Gündem
MHP’den Davutoğlu’na zehir zemberek yanıt

MHP’den Davutoğlu’na zehir zemberek yanıt

AK Parti Konya Milletvekili ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarına MHP'den zehir zemberek yanıt geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Davutoğlu'nun açıklamalarına ilişkin yazılı olarak verdiği yanıtta, "Ahmet Davutoğlu’nun, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye edep, haya ve saygı sınırlarını aşan çirkin ithamları ayaklarımız altındadır. Sayın Davutoğlu’nun rotayı şaşırmış, zillet ve rezalete dalmış haliyle liderimize laf etmesi kabullenilemez. MHP’nin kamuoyundaki imajının zedelenmesi, haklı iken haksız pozisyonda gösterilmesi için algı operasyonlarına girişilmesi Pensilvanya taktiğidir. Davutoğlu’nun Okyanus Ötesine giderek FETÖ’nün elebaşıyla görüştüğü bilinmektedir" dedi.

26.07.2017Gündem
Sancılı seçim... Kazanan belli oldu

Sancılı seçim... Kazanan belli oldu!

Bulgaristan’da halk dün parlamento seçimleri için sandığa giderken, Türk kökenli seçmenlere getirilen kısıtlamalar dikkat çekti. Türkiye’de daha önce 140’tan fazla sandık kurulurken, Bulgar seçim makamları bu kez 35 sandık kurdu. Seçimden gelen ilk sonuçlara göre Avrupa yanlısı merkez sağ parti GERB (Avrupalı Gelişimi için Vatandaşlar) oyların yüzde 32.55'ini alarak, erken seçimlerden birinci parti olarak çıktı.

26.03.2017Dünya
Irak-Suriye tezkeresi TBMMde

Irak-Suriye tezkeresi TBMM'de

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

20.09.2016Gündem
Davutoğlu: Arzu ettiğim bir şey değildi

Davutoğlu: Arzu ettiğim bir şey değildi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'de 3'üncü genel başkanın seçileceği 2'nci Olağanüstü Büyük Kongre'deki konuşmasında 'Genel Başkan ve Başbakan' sıfatıyla son kez hitap ederek, "Daha önce 2 kez sizlerle birlikte olduğum bu salonda zaferle sonuçlanmış bir seçimden kısa bir süre sonra yeni bir kongre için karşınıza çıkmak benim arzu ettiğim bir şey değildi. Bu durumun sizin ve milletimizin maşeri vicdanında oluşturduğu rahatsızlığın da farkındayım. Ama meselemiz, derdimiz, davamız, bütün şahsi hallerimizin üzerindedir" dedi. Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasının ardından tribünlerden 'Bir Şarkısın Sen' şarkısının sözleri yükseldi. Davutoğlu'nun çocukları da babalarının veda konuşmasını dikkatle izledi.

22.05.2016Gündem
Enerjide 2015 böyle geçti

Enerjide 2015 böyle geçti

Türkiye'de ve dünyada, bu yıl enerji sektörü oldukça yoğun gelişmelere sahne oldu. Türkiye'nin hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesi, Türk Akımı doğalgaz projesi görüşmelerinin durdurulması, ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi, bir yılı aşkın süredir devam eden İran ve P5+1 ülkelerinin nükleer müzakerelerinin sonuçlanması ve İtalyan Eni şirketinin Mısır açıklarındaki Zohr sahasındaki doğalgaz keşfi, 2015'e damgasını vuran önemli enerji gelişmeleri arasında yer aldı.

21.12.2015Ekonomi
Geçici hükümetin 3 aylık icraatı

Geçici hükümetin 3 aylık icraatı

Türk siyasi hayatında bir ilk yaşanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimin yenilenmesine karar verdi ve Türkiye'yi seçime taşıyacak "Geçici Bakanlar Kurulu" oluşturuldu. 7 Haziran seçimleri sonrasında gerçekleşen koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamayınca, geçici hükümet 28 Ağustos'ta göreve başladı. Hükümetin görevde olduğu yaklaşık 3 aylık dönemde, gündeminde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlar, Suriyeli sığınmacıların durumu ile 1 Kasım'da yapılan milletvekili genel seçimine yönelik çalışmalar yer aldı. Paralel yapı iddiasıyla Koza İpek ve Kaynak Holding'in şirketlerinde aramalar gerçekleştirildi ve kayyum atandı. Erdoğan'ın ev sahipliğinde Türkiye, tarihinde ilk kez G20 Liderler Zirvesi'ne Antalya'da ev sahipliği yaptı. Paris'te meydana gelen terör olayları, zirvede gündemin konusunu ağırlıklı olarak terör olaylarına çevirdi

23.11.2015Gündem
İsmail Kahramanın başkanlık pozu

İsmail Kahraman'ın başkanlık pozu

Meclis’in 27’nci Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman oldu. 316 oy alan Kahraman, üçüncü turda seçildi. Oylama öncesi HDP grubunun Nusaybin ve Yüksekova’da süren sokağa çıkma yasağı ile Geçici Seçim Hükümeti’nin göreve devamına ilişkin Cumhurbaşkanı tezkeresini gündeme getirmek istemesi tartışmalara neden oldu.

22.11.2015Gündem
Yeni TBMMde bir ilk: İlk yemini Davutoğlu edecek

Yeni TBMM'de bir ilk: İlk yemini Davutoğlu edecek

1 Kasım seçimlerinin ardından oluşan TBMM bugün açılıyor.

17.11.2015Gündem
Portekizde 10 günlük hükümet düştü

Portekiz'de 10 günlük hükümet düştü

Portekiz'de 4 Ekim'de yapılan genel seçimleri kazanmasına rağmen tek başına iktidar olmak için mecliste yeterli çoğunluğu yakalayamayan sağ partilerden oluşan "Portekiz Cephesi"nin azınlık hükümeti, kurulduktan 10 gün sonra düştü. 

10.11.2015Dünya
Kurtulmuştan önemli açıklamalar

Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrasında basın açıklaması yaptı.

9.11.2015Gündem
Dört müzeden üçünün kapalı olduğu Adanada kimse müzeye para vermedi

Dört müzeden üçünün kapalı olduğu Adana'da kimse müzeye para vermedi

Dört müzeden üçünün kapalı olduğu ve 2 milyonu aşkın insanın yaşadığı Adana'da yılın ilk 9 ayında kimse 'para ödeyip' kalan tek müzeye gitmedi.

9.11.2015Ekonomi
MHP nelere hayır dedi

MHP nelere hayır dedi?

1 Kasım seçimlerinde en büyük yenilgiyi, TBMM'de 3. partiyken, 4. parti durumuna gelen MHP yaşadı; MHP'nin 7 Haziran'da 80 olan milletvekili sayısı, 1 Kasım'da 43'e düştü.

1.11.2015Gündem
Selahattin Demirtaş’ın seçim tahmini: 3’üncü parti olacağız

Selahattin Demirtaş’ın seçim tahmini: 3’üncü parti olacağız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, canlı yayın konuğu olduğu Özgür Radyo’daki program öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

30.10.2015Gündem
Demirtaştan tahmin: 3. parti olacağız

Demirtaş'tan tahmin: 3. parti olacağız

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, canlı yayın konuğu olduğu Özgür Radyo'daki programı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

30.10.2015Gündem
78 milyon yurttaşı kucaklayacağım

'78 milyon yurttaşı kucaklayacağım'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ardından seçim çalışmalarına Ankara’nın ilçelerinde ve Tekirdağ’da devam etti. Hiçbir vatandaşa “Senin kimliğin nedir” diye soru sormadığını belirten CHP Lideri, “Senin inancın, yaşam tarzın nedir diye soru sormadım. 78 milyon yurttaşımı kucaklamaya hazırım. Ve kucaklayacağım. Söz, Kılıçdaroğlu sözü” dedi.

29.10.2015Gündem
Kılıçdaroğlu Ankarada konuştu

Kılıçdaroğlu Ankara'da konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara mitinginde konuştu.

29.10.2015Gündem
Devlet Bahçeliden Koza İpek Grubuna kayyum atanmasına tepki: Edepsiz bir hareket

Devlet Bahçeli'den Koza İpek Grubu'na kayyum atanmasına tepki: Edepsiz bir hareket

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, NTV - Star ortak yayınında Nazlı Çelik'in sorularını yanıtladı. Bahçeli, çok konuşulan 'koalisyon çantası' hakkında ve KOZA-İPEK Grubu'na yapılan kayyum ataması hakkında da konuştu. Bahçeli, kayyum ataması için "Türkiye'de basın hürriyetini, Anayasanın 30. Maddesini özelikle çiğneyerek kayyum tayin ederek istihdam üreten İpek Holding'in 22 kurumunu tamamen yok etmeyi hedeflemek bu arada seçime 3,5 gün kala medyanın varlığını ortadan kaldırabilecek davranışlar ile polis gücü ile bir binayı basmak, bütün çalışanları basın emekçilerini tedirgin etmek çok edepsiz bir harekettir. Kabulü mümkün değildir." dedi.

28.10.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu’ndan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye rest; Ne biliyorsanız söyleyin

Başbakan Davutoğlu’ndan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’ye rest; "Ne biliyorsanız söyleyin"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Antalya’da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye rest çekip, "Oralarda bazı devlet meselelerini görüştük. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu bunu bir şantaj aleti gibi kullanıp, döndüler, ’Davutoğlu’nun söylediklerini söylersek zor durumda kalır’ dediler. Bizde çok korkmuştuk ya, onlar konuşacak biz zor durumda kalacağız. Ne biliyorsanız söyleyin. Eğer tek bir sözümde, doğruluğu aykırı, vatana aykırı bir cümle, bir kelime, bir harf, bir nokta bulurlarsa bu canım feda olsun" dedi.

27.10.2015Gündem
Bakan Şimşek: Vaatlerimizin maliyeti 2015 milli gelirimizin yüzde 1’i

Bakan Şimşek: Vaatlerimizin maliyeti 2015 milli gelirimizin yüzde 1’i

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti’nin seçim vaatlerinin maliyetine ilişkin yaptığı açıklamada “Bizim vaatlerimizin net etkisi 19,3 milyar lira. Vaatlerimizin maliyeti aşağı yukarı 2015 milli gelirimizin yüzde 1'i'' yanıtı verdi.

26.10.2015Ekonomi
Türkiye hükümetsiz bırakılmayacaktır

'Türkiye hükümetsiz bırakılmayacaktır'

MHP Genel Başkan Bahçeli, "Bizim 'Hayır' dediklerimizde de hayır vardır ve her şey de ortadadır. Herkes müsterih olsun, 1 Kasım’dan sonra Türkiye hükümetsiz bırakılmayacaktır" dedi.

25.10.2015Gündem

Yazar Sonuçları

27 Mayıs

27 MAYIS’a değil devrim, darbe denilmesi bile yeterli değildir. Meseleye analitik gözle, sebep sonuç ilişkilerini araştırarak bakmalıyız.

27.05.2018

Hocam Ali Fuat Başgil

MERHUM Ali Fuat Başgil hukuk tarihimizin büyük şahsiyetlerinden biridir. Bütün ömrünce hukuk devleti ve liberal demokrasiyi savundu.

4.05.2018

Tarafsız ne demek?

TARAFSIZ cumhurbaşkanı kavramı parlamenter sistemin en önemli unsurlarından biridir. Referandum sürecinde birçok kavram gibi bu da çarpıtılıyor.

4.03.2017

Kriz’e dair

Türk ve Rus medyaları, işi köpürtmezlerse, kriz uzun sürmez inşallah.

26.11.2015