EKSTRA
MENÜ

Alexander Van Der Bellen

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 104 haberi bulunmuştur.

Alexander Van Der Bellen Haberleri

Dünya ABDdeki manzara karşısında şoke oldu Açıklamalar peş peşe geliyor

Dünya ABD'deki manzara karşısında şoke oldu! Açıklamalar peş peşe geliyor

ABD Başkanı Donald Trump taraftarlarının Kongre binasını basmasıyla gelişen olaylar siyasi krize dönüştü. Dünya yaşananlar karşısında adeta şoke olmuş durumda. Liderler peş peşe açıklamalar yapıyor.

6.01.2021Dünya
Bosna Hersekte Dayton Barış Anlaşmasının 25. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi

Bosna Hersek'te Dayton Barış Anlaşması'nın 25. yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi

Bosna Hersek Yüksek Temsilcilik Ofisi (OHR) tarafından, Bosna Savaşı'nı (1992-1995) sonlandıran Dayton Barış Anlaşmasının 25.yıl dönümü dolayısıyla etkinlik gerçekleştirildi. Bosna Hersek Yüksek Temsilcisi Valentin Inzko'nun ev sahipliğinde başkent Saraybosna'daki tarihi Vijecnica Kütüphanesinde düzenlenen etkinliğe Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkovic, Avrupa Birliği (AB) Delegasyon Şefi Johann Sattler ve ülkedeki diplomatik temsilciler katılırken, aralarında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da bulunduğu birçok ülke ve uluslararası kuruluş temsilcisinin gönderdiği video mesajlar gösterildi.

12.12.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Van der Bellen hastaneye kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Van der Bellen hastaneye kaldırıldı

Steiermark eyaletine bağlı Mürzsteg bölgesindeki ikinci resmi konutunda düşüp kalça kemiğini kıran Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, başkent Viyana’daki Viyana AKH Hastanesi’ne kaldırıldı.

8.11.2020Avrupa
‘Nefret sevgiden güçlü olamaz’

‘Nefret sevgiden güçlü olamaz’

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Viyana’daki terör saldırısının ardından halka seslendi. Terörün sevgiden daha güçlü olmadığını belirten Van der Bellen, şunları söyledi:

3.11.2020Avrupa
Slovakya ziyaretine virüs engeli

Slovakya ziyaretine virüs engeli

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen’in Slovakya’ya yapacağı ilk yurt dışı seyahati virüs nedeniyle iptal edildi. Van der Bellen, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Slovakya Cumhurbaşkanlığı’nda çalışan bir kişide virüs şüphesi bulunması nedeniyle ziyaretin iptal edildiğini bildirdi.

24.06.2020Avrupa
Avusturya’da yeni hükümet yemin etti

Avusturya’da yeni hükümet yemin etti

Avusturya’da merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) ve Yeşiller Partisi’nin oluşturduğu koalisyon hükümetinin üyeleri yemin ederek göreve başladı.

7.01.2020Avrupa
Putin tercüme aksaklığı sebebiyle Almancasını konuşturdu

Putin tercüme aksaklığı sebebiyle Almancasını konuşturdu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi'de Alman girişimcilerle düzenlenen bir toplantıda simultane tercümede yaşanan teknik aksaklığı fark edince Almanca konuşmaya başladı. Doğu Almanya'da KGB ajanı olarak görev yaptığı bilinen Putin'in dil becerisi dikkat çekti.

7.12.2019Dünya
‘Müslümanlar, ebedi yabancılar olarak görülmemeli’

‘Müslümanlar, ebedi yabancılar olarak görülmemeli’

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Müslümanların da Avusturya’da acı tecrübeler yaşadığını belirterek, “İslam ve Müslümanlar, Avusturya’da ebedi yabancılar olarak görülmemeli” dedi.

18.11.2019Avrupa
Ve hükümet kurma yetkisi Kurz’da

Ve hükümet kurma yetkisi Kurz’da

Avusturya’da erken genel seçimin resmi sonuçlarının açıklanmasının ardından, Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen hükümet kurma yetkisini seçimleri yüzde 37.5’lik oy oranıyla birinci sırada tamamlayan merkez sağ Avusturya Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz’a verdi.

7.10.2019Avrupa
Avusturya’da resmi seçim sonuçları açıklandı: Hükümeti kurma görevi Kurz’un

Avusturya’da resmi seçim sonuçları açıklandı: Hükümeti kurma görevi Kurz’un

Avusturya’da geçen pazar günü yapılan ve 4 milyon 835 bin 469 seçmenin sandığa gittiği erken genel seçimlerin resmi sonuçları açıklandı. Buna göre, merkez sağ Avusturya Halk Partisi (ÖVP) yüzde 37.5 oy oranı ve 71 milletvekiliyle birinci parti oldu. Cumhurbaşkanının temayüller üzerine hükümeti kurma yetkisini Kurz’a vermesi bekleniyor.

4.10.2019Avrupa
Avusturya bugün sandığa gidiyor

Avusturya bugün sandığa gidiyor

Avusturya’da bugün, 6 milyon 400 bin seçmen 33’üncü hükümeti belirlemek için sandığa gidiyor. Bin 476 milletvekili adayının 183 sandalyeden oluşan Federal Meclise girmek için mücadele vereceği seçimlerde 27 Türkiye kökenli aday da var.

27.09.2019Avrupa
FPÖ’nün yeni lideri, ‘Kuzu postuna bürünmüş kurt’

FPÖ’nün yeni lideri, ‘Kuzu postuna bürünmüş kurt’

Aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ), 29 Eylül Pazar günü yapılacak erken genel seçimlerden iki hafta önce genel başkanını seçti. Graz kentinde yapılan Genel Kurul'da 48 yaşındaki Norbert Hofer, oyların yüzde 98.25’ini alarak partinin yeni lideri oldu.

15.09.2019Avrupa
Avusturya’da geçici hükümet görevde

Avusturya’da geçici hükümet görevde

Avusturya’da eski Başbakan Sebastian Kurz ve hükümetinin meclis tarafından düşürülmesinin ardından eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Dr. Brigitte Bierlein liderliğindeki hükümet yemin ederek göreve başladı.

3.06.2019Avrupa
Onun için de sürpriz olmuş

Onun için de sürpriz olmuş

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, eylül ayına kadar ülkeyi yönetmesi için başbakanlık görevini Anaysa Mahkemesi Başkanı Brigitte Bierlein’a verdi. 69 yaşındaki Bierlein, Avusturya’nın ilk kadın başbakanı olacak. Bierlein kabinenin diğer üyelerini atadıktan sonra yemin ederek görevine başlayacak.

31.05.2019Avrupa
Avusturya’ya ilk kadın başbakan

Avusturya’ya ilk kadın başbakan

Avusturya’da siyasi krizin ardından hükümetin düşmesiyle Anayasa Mahkemesi Başkanı Brigitte Bierlein geçici bir süre için başbakanlık görevine getirildi.

31.05.2019Dünya
Brigitte Bierlein Avusturyayı seçimlere götürecek başbakan oldu

Brigitte Bierlein Avusturya'yı seçimlere götürecek başbakan oldu

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, ulusal mecliste güvenoyu alamayan eski Başbakan Sebastian Kurz ve hükümetinin düşmesinin ardından, eylülde yapılacak seçimlere kadar başbakanlık görevini Anayasa Mahkemesi Başkanı Brigitte Bierlein'ın üstleneceğini duyurdu.

30.05.2019Dünya
Kurz: Eylülde kararı halk verecek’

Kurz: 'Eylülde kararı halk verecek’

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, geçici hükümet belirlenene kadar, Maliye Bakanı Hartwig Löger’in başbakanlık görevini yürüteceğini açıkladı. Eski Başbakan ve Avusturya Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz ve hükümetinin, ulusal mecliste yapılan güven oylamasıyla düşürülmesinden sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Van der Bellen, bakanlıkların hiçbir şekilde boş bırakılamayacağını söylerken bir açıklama da Kurz’dan geldi: "Eylül ayında yeni kararı halk verecek”

28.05.2019Avrupa
Avusturyada Kurz liderliğindeki hükümet düştü

Avusturya'da Kurz liderliğindeki hükümet düştü

Avusturya ulusal meclisindeki oturumda güven oyu alamayan Başbakan Sebastian Kurz ve hükümetinin görevine son verilmesi kararlaştırıldı.

27.05.2019Dünya
Yarın, Sebastian Kurz’un kader günü

Yarın, Sebastian Kurz’un kader günü

Avusturya’da yarın mecliste hükümet için verilen güvenoyu önergesi oylanacak. Hükümet güvenoyu alamazsa, 31 yaşındaki Başbakan Sebastian Kurz, görevini bırakmak zorunda kalacak.

26.05.2019Avrupa
Avusturyada geçici hükümet yemin ederek göreve başladı

Avusturya'da geçici hükümet yemin ederek göreve başladı

Avusturya’da erken seçimlerin yapılacağı eylül ayına kadar ülkeyi yönetecek geçici hükümet yemin ederek göreve başladı.

22.05.2019Dünya
Cumhurbaşkanı yeni hükümeti onayladı

Cumhurbaşkanı yeni hükümeti onayladı

Avusturya’da video skandalı üzerine görevden alınan FPÖ’lü bakanların yerine yenileri atandı. Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Başbakan Sebastian Kurz’un uzmanlardan oluşan yeni bakanlarını onayladı.

22.05.2019Avrupa
Avusturya toz duman

Avusturya toz duman

FPÖ Lideri Heinz Christian Strache’nin İbiza Adası’nda çekilen görüntüsünün yol açtığı Avusturya’daki hükümet krizi, bir yandan devlet krizine diğer yandan da aile krizine dönüşme yolunda. Avusturya kamuoyu başdöndürücü gelişmeleri derin bir şaşkınlıkla izliyor.

21.05.2019Avrupa
Spor, içişleri, çalışma, savunma ve ulaştırma bakanları da istifa etti

Spor, içişleri, çalışma, savunma ve ulaştırma bakanları da istifa etti

Avusturya tarihinde ilk kez bir başbakanın, cumhurbaşkanından içişleri bakanının görevden alınmasını istemesinin ardından aşırı sağcı FPÖ’lü spor, içişleri, çalışma, savunma ve ulaştırma bakanları istifa etti. Eylül ayında yapılması belirlenen seçimlere kadar söz konusu bakanlıklara, uzman ya da üst düzey memurlar getirilecek.

21.05.2019Avrupa
Rusya şüphesi gündemde

Rusya şüphesi gündemde

Avusturya’da koalisyonun parçalanmasına neden olan gizli kamera görüntüleri Avrupa’da ‘Rusya alarmı’na neden oldu. Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander van der Bellen ise erken seçimlerin eylül ayında yapılacağını duyurdu.

20.05.2019Dünya
Avusturya Cumhurbaşkanı açıkladı: Seçimler eylülde

Avusturya Cumhurbaşkanı açıkladı: Seçimler eylülde

Avusturya’da Başbakan Sebastian Kurz ile görüştükten sonra basının karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen “Ülkemizin iyiliği söz konusu. Erken seçimler, eylül başında yapılacak” dedi. Başbakan Kurz ise erken seçimin bir arzu değil, zorunluluk olduğunu söyledi.

19.05.2019Avrupa
Avusturyada erken seçim eylül ayında yapılsın çağrısı

Avusturya'da 'erken seçim eylül ayında yapılsın' çağrısı

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, erken seçim kararı alınan ülkede siyaset kurumlarına güvenin en hızlı şekilde yeniden inşa edilmesi gerektiğini belirterek, "Erken seçimlerin eylül ayında, mümkünse eylül ayının başında yapılması çağrısında bulunuyorum." ifadesini kullandı.

19.05.2019Dünya
Avrupa hepimizin yurdu, vatanı

Avrupa hepimizin yurdu, vatanı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier. Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen. Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radeon. Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Miloş Zeman. Estonya Cumhurbaşkanı Kelsti Kaljulaid. Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö.

11.05.2019Avrupa
“Avusturya’da kışkırtıcılık kabul edilemez”

“Avusturya’da kışkırtıcılık kabul edilemez”

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, ülkede son aylarda bazı gruplara yönelik ırkçı ve kışkırtıcı söylemdeki artışa tepki göstererek, “Kışkırtıcılık, ülkemizde güçlendirmemiz gereken birlikteliğimizi bölmekte. Bu aynı zamanda Avusturya’nın dünyadaki itibarına da ciddi oranda zarar vermektedir. Avusturya’da birlikte yaşadığımız insanlara karşı kışkırtıcılığı hiçbir zaman kabul edemeyiz” dedi.

25.04.2019Avrupa
Sri Lankadaki terör saldırılarına dünyadan tepkiler

Sri Lanka'daki terör saldırılarına dünyadan tepkiler

Sri Lanka'da kilise ve otelleri hedef alan terör saldırılarına tepki gösteren dünya liderleri kınama ve başsağlığı mesajı yayımladı.

21.04.2019Dünya
Dünya Notre Dame Katedralindeki yangını konuşuyor Katedral nedir

Dünya Notre Dame Katedrali'ndeki yangını konuşuyor! Katedral nedir?

Fransa'nın başkenti Paris'te tarihi Notre Dame Katedrali'nde çıkan yangın ardından dünyanın dört bir yanında birlik mesajları paylaşıldı. Notre Dame Katedrali'ne ilişkin bilgilerin yanı sıra katedral kelimesinin anlamı da merak konusu oldu. Peki, katedral nedir?

16.04.2019Gündem
Dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali yangınla kül oldu

Dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali yangınla kül oldu!

Fransa’nın başkenti Paris’in simgelerinden Notre Dame Katedrali’nin çatısında dün akşam yangın çıktı. Alevler kısa sürede tarihi binayı sararken, 96 metrelik en büyük kule çevredekilerin gözyaşları ve çaresiz bakışları arasında devrildi. 6 saat süren yangın sonrası katedral kullanılamaz hale geldi. Notre Dame Katedrali Sözcüsü Andre Finot, "Her şey yanıyor, 19. yüzyıldan, 13. yüzyıldan kalan her yer yanıyor, hiçbir şey kalmayacak." açıklamasını yaptı. Paris İtfaiyesi, Notre Dame Katedrali'ndeki yangının söndürülüp söndürülemeyeceğinden emin olamadıklarını duyurdu. Öte yandan, Fransa İçişlerinden sorumlu Devlet Bakanı Laurent Nunez, yaptığı açıklamada, "Yangının yoğunluğu azaldı. Notre Dame'ın ana yapısı ve özellikle kuzey çan kulesinin kurtarıldığını düşünebilirsiniz." dedi. Nunez, yangının nedeninin henüz bilinmediğini kaydetti. İtfaiye Sözcüsü Gabriel Plus, basına yaptığı açıklamada, "Yangın tamamen kontrol altına alındı ve neredeyse tamamı söndürüldü." dedi. Plus, çalışmaların gece boyu devam edeceğini de belirtti. Yangın yaklaşık 8,5 saat sonra söndürüldü.

15.04.2019Dünya
Avusturya ordusuna ırkçı askerlere müsamaha talimatı

Avusturya ordusuna ırkçı askerlere müsamaha talimatı!

Avusturya ordusunda, ırkçı Kimlikçiler Hareketi üyesi olduğu tespit edilen askerlerin ‘sakıncalı’ olarak işaretlenmemesi, görevden atılma, uzaklaştırma ya da pasif alanlarda görevlendirme gibi uygulamalara tabi tutulmamasını içeren talimatname tepki çekti.

5.04.2019Avrupa
Avusturyada aşırı sağcı hükümet politikaları ırkçılığı artırıyor

Avusturya'da aşırı sağcı hükümet politikaları ırkçılığı artırıyor

Avusturya'da bir yılı aşkın süredir iktidarda olan aşırı sağcı hükümetin ayrıştırıcı, göçmen ve Müslüman karşıtı politikaları, ırkçı tutumların hissedilir oranda artmasına yol açtı.

20.03.2019Dünya
Yok artık Mültecilere ‘sokağa çıkma yasağı’ geliyor

Yok artık! Mültecilere ‘sokağa çıkma yasağı’ geliyor

Avusturya’da aşırı sağcı hükümet, mültecilere yönelik ‘sokağa çıkma yasağı ve güvenlik hapsi’ gibi sert uygulamaları hayata geçirmeye hazırlanıyor.

26.02.2019Avrupa
Arnold Schwarzenegger: Çatlak bir başkanımız var

Arnold Schwarzenegger: Çatlak bir başkanımız var

Eski siyasetçi, sinema oyuncusu ve aktivist Arnold Schwarzenegger, ABD Başkanı Donald Trump'ın Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme kararına tepki göstererek, "Evet bizim çatlak bir başkanımız var ve (Paris İklim Anlaşması'nın) dışında kalıyor. Ancak ABD, Washington'daki bir liderden daha fazlasıdır." dedi.

4.12.2018Dünya
Schwarzeneggerden Trump sözleri: Çatlak...

Schwarzenegger'den Trump sözleri: Çatlak...

Eski siyasetçi, sinema oyuncusu ve aktivist Arnold Schwarzenegger, ABD Başkanı Donald Trump'ın Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme kararına tepki göstererek, "Evet bizim çatlak bir başkanımız var ve (Paris İklim Anlaşması'nın) dışında kalıyor. Ancak ABD, Washington'daki bir liderden daha fazlasıdır." dedi.

3.12.2018Dünya
Makam aracını bırakıp trenle gitti

Makam aracını bırakıp trenle gitti

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Polonya’nın Katowice kentinde düzenlenen BM İklim Konferansı’na trenle gitti.

3.12.2018Avrupa
Cumhurbaşkanı Van der Bellen: Ülkenin itibarını riske atma

Cumhurbaşkanı Van der Bellen: Ülkenin itibarını riske atma

Avusturya’da iktidardaki aşırı sağcı koalisyon hükümetinin BM göç anlaşmasına katılmayacağını açıklaması, hükümet ve Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen arasında tartışmaya neden oldu.

4.11.2018Avrupa
İran nükleer anlaşmayı ABD olmadan sürdürecek

"İran nükleer anlaşmayı ABD olmadan sürdürecek"

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer anlaşmadan çekilmemek için çaba sarf edeceklerini belirterek "ABD dışında anlaşmaya imza atan ülkeler İran’ın çıkarlarının korunması yönünde bir garanti verirlerse İran, nükleer anlaşmayı ABD olmadan sürdürecektir.” dedi.

4.07.2018Dünya
Avusturya’dan Almanya’ya casusluk sitemi

Avusturya’dan Almanya’ya casusluk sitemi

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Almanya Federal İstihbarat Servisinin (BND) ülkesinde 1999-2006 yılları arasında çeşitli kurum ve şahıslara yönelik casusluk yaptığına ilişkin iddiaların aydınlatılması gerektiğini söyledi. Bellen, “Dost devletler arasında casusluk, olağandışı, arzu edilmeyen ve aynı zamanda kabul edilemez” dedi.

17.06.2018Avrupa
Avusturya Cumhurbaşkanı Bellenden Almanya’ya casusluk suçlaması

Avusturya Cumhurbaşkanı Bellen'den Almanya’ya casusluk suçlaması

Avusturya Cumhurbaşkanı Van der Bellen, Alman Federal İstihbarat Servisinin ülkesinde 1999-2006 yılları arasında çeşitli kurum ve şahıslara yönelik casusluk yaptığına ilişkin iddiaların aydınlatılması gerektiğini vurguladı

17.06.2018Dünya
Putin: Avrupa Birliğini bölmeyi amaçlamıyoruz

Putin: 'Avrupa Birliği'ni bölmeyi amaçlamıyoruz'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Avrupa Birliği'ni (AB) bölmeye çalışmadığını söyledi.

5.06.2018Dünya
‘Katliamsever’ milletvekili istifa etti

‘Katliamsever’ milletvekili istifa etti

Aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisinin (FPÖ) Gençlik Kolları Başkanı ve Aşağı Avusturya Eyalet Meclisi Milletvekili Udo Landbauer, nazi propagandası içeren ‘Germania’ adlı kitapla ilişkilendirilmesi nedeniyle görevinden istifa etti ve parti üyeliğini dondurdu.

2.02.2018Dünya
FPÖ adayı, ‘çekil’ çağrısını dinlemedi

FPÖ adayı, ‘çekil’ çağrısını dinlemedi

Avusturya’da aşırı sağcı ve göçmen karşıtı Özgürlük Partisi’nin (FPÖ) eyalet adayı Udo Landbauer, nazi içerikli şarkı sözlerinin derlendiği kitapları dağıtan bir grubun üyesi olduğu için eyalet meclisinden çekilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Van der Bellen’i reddetti.

29.01.2018Dünya
‘Bir tane bile kaçak mülteci almayacağız’

‘Bir tane bile kaçak mülteci almayacağız’

Aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı Heinz Christian Strache, yasa dışı yollarla ülkeye giren göçmenlerin durdurulmasının en önemli hedefleri arasında yer aldığını belirterek, “Hiçbir şekilde yasa dışı göçmen alınmayacak, hedefimiz sıfır yasa dışı göçmen” dedi.

18.11.2017Dünya
‘Parlamentoda nazileri istemiyoruz’

‘Parlamentoda nazileri istemiyoruz’

Avusturya’nın başkenti Viyana’da çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından organize edilen eyleme katılan yaklaşık 10 bin kişi, aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) kadrolarından meclise giren neonazi gruplara yakınlığıyla tanınan milletvekillerine, kurulacak hükümette görev verilmemesi için gösteri düzenledi.

16.11.2017Dünya
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Avusturya’da

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Avusturya’da

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Viyana’da Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ile görüştü.

15.07.2017Dünya
Viyana Büyükelçisi görevine başladı

Viyana Büyükelçisi görevine başladı

Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliğine atanan Mehmet Ferden Çarıkçı, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen’e Hofburg Sarayı’nda güven mektubunu sunarak görevine resmen başladı.

4.07.2017Dünya
Eva Glawischnig bütün görevlerinden istifa etti

Eva Glawischnig bütün görevlerinden istifa etti

Avusturya Yeşiller Partisi Genel Başkanı Eva Glawischnig, parti başkanlığı başta olmak üzere bütün görevlerinden çekildiğini duyurdu. Glawischnig, belirli bir neden göstermeksizin bütün görevlerinden istifa ettiğini belirterek, “Ailemi ve çocuklarımı düşünmeliyim. Vücudum uyarı sinyalleri vermeye başladı” dedi.

18.05.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Arılar ‘mucize koruma’ bekliyor

SİZ hiç bir muz ağacının nasıl büyüdüğüne ve nasıl meyve verdiğine şahit oldunuz mu? Veya bir domates nasıl oluşuyor biliyor musunuz?

14.11.2018