Bugün neler oldu?

Samanyolu

Güncelleme Tarihi:

Samanyolu haberleri sayfasında Samanyolu hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2540 Samanyolu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Samanyolu, içinde Güneş Sistemi'nin de bulunduğu gök ada. Yerel Küme'nin bir parçası olan çubuklu sarmal türde bir gök adadır. Gözlemlenebilir Evren'deki milyarlarca gök adadan sadece bir tanesidir. 23 Ekim 2015 Cuma günü Ruhr-Universitat Bochum üyesi Alman astronomlar tarafından 46 Milyon piksellik "855.000X54.000" çözünürlükte samanyolu galaksisi haritası yayınlanmıştır.

SAMANYOLU(TV)

Samanyolu TV, 13 Ocak 1993 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Samanyolu Televizyonu daha çok İslam ve kültürel konuları işlemesi ile bilinir. Kısa adı STV 'dir. D-Smart, Türksat ve normal anten üzerinden yayın yapmaktadır. Kanalın Fethullah Gülen'e yakınlığı bilinmektedir. Kanalın genel yayın yönetmenliğini Hidayet Karaca yürütmektedir.

Samanyolu haberleri

DAHA FAZLA #SAMANYOLU HABERLERİ

Samanyolu’a ait tüm site haberleri