EKSTRA
MENÜ

İyilik

İyilik haberleri sayfasında güncel ve son dakika İyilik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 8.768 İyilik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İyilik Haberleri

Esmaül Hüsna Ne Demek ve Anlamları Nedir Allahın 99 İsmi Türkçe Okunuşu, Zikri ve Faziletleri

Esmaül Hüsna Ne Demek ve Anlamları Nedir? Allahın 99 İsmi Türkçe Okunuşu, Zikri ve Faziletleri

Allah resulü Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hadislerinde de belirtmiş olduğu Esma’ül Hüsna ve faziletleri, ne kadar önemli olduğu bilinmektedir. Esma’ül Hüsna Kuran’da da geçmektedir. Peki, Allah’ın en güzel isimleri olarak bilinen Esma’ül Hüsna ne demek ve anlamları nedir? Allah’ın isimleri ve anlamları nelerdir? Allahın 99 İsmi Türkçe okunuşu, zikri ve faziletleri..

14.09.2021Ramazan Özel
4 Ekim hangi burç ve burcu ne 4 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

4 Ekim hangi burç ve burcu ne? 4 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar kişiler hakkında çeşitli bilgiler barındırdığı için dikkat çeken bir konudur. Bu sebeple çoğu insan kendinin ve çevresindekilerin burçlarını merak etmektedir. 4 Ekim hangi burç ve burcu ne? 4 Ekim tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
‘Milletin üzerinde güç yok’

‘Milletin üzerinde güç yok’

12 Eylül’ün 41’inci yılında TBMM Başkanı Mustafa Şentop, saat 04.00’te yayınladığı mesajda “Darbelerin demokratik ve siyasal hayatımıza verdiği zararın ölçüsü yok” dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Bugün kararlılıkla bir kez daha söylüyoruz; milletin üzerinde bir güç tanımadık, tanımayacağız” vurgusu yaptı.

13.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan 12 Eylül mesajı: Vesayeti yok ederek milletimizi ve demokrasimizi kara lekeler tarihinden kurtardık

TBMM Başkanı Şentop'tan '12 Eylül' mesajı: 'Vesayeti yok ederek milletimizi ve demokrasimizi kara lekeler tarihinden kurtardık'

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Mevcut güçlü siyasal yapımız içinde vesayeti bütünüyle yok ederek aziz milletimizi ve demokrasimizi kara lekeler tarihinden kurtarılmış bir yapıyla buluşturduk." ifadelerini kullandı.

12.09.2021Gündem
Prens William ile Prens Harry, büyükbabaları Prens Philip anısına kamera karşısına geçiyor

Prens William ile Prens Harry, büyükbabaları Prens Philip anısına kamera karşısına geçiyor

İngiliz kraliyet ailesinin, aralarındaki tansiyon bir türlü düşmeyen üyeleri büyükbabalarının hatırına yeniden buluşuyor.

11.09.2021Magazin
Prens William ile Prens Harry, büyükbabaları Prens Philip onuruna kamera karşısına geçiyor

Prens William ile Prens Harry, büyükbabaları Prens Philip onuruna kamera karşısına geçiyor

İngiliz kraliyet ailesinin, aralarındaki tansiyon bir türlü düşmeyen üyeleri büyükbabalarının hatırına yeniden buluşuyor.

11.09.2021Magazin
Erdoğan’a sosyal medyadan yanıt verdi

Erdoğan’a sosyal medyadan yanıt verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun. ‘Zulüm 1453’de başladı’ diye duvarlarımıza bu yazıları yazanlarla aynı yolda yürüyorsun” sözlerine sosyal medyadan yanıt verdi.

11.09.2021Gündem
Ege’nin akışkan ve umutlu enerjisi

Ege’nin akışkan ve umutlu enerjisi

‘Aegeus’ küçük ama Ege mavisinin ve toprağının tonlarını bronz heykellerden lentiküler fotoğraflara, seramikten ahşaba, doğal taşlara, cama, yağlıboyaya uzanan geniş bir malzeme ve teknik skalasında farklı farklı ifadelerle dile getiren bir sergi. ‘Mavinin tonlarıyla’ gelen ferahlık hissini, dalgaların akıcılığını, mitolojik figürlerin güçlü duruşlarını içinde taşıyan bir buluşma.

10.09.2021Kitap Sanat
Büyüleyen ve özgürleştiren nisan

Büyüleyen ve özgürleştiren nisan

Elizabeth von Arnim’in okuyucusunu bir anda İtalyan Rivierası güneşi altında hissettiren ‘Büyülü Nisan’ı, Birinci Dünya Savaşı sonrası toplumsal yapısındaki rollerinden memnun olmayan dört kadınla tanıştırıyor bizi. Roman, dört arkadaşın bir aylık tatilleri sonunda yeni Avrupa’da bağımsızlıklarını kazanmalarının ve aşklarının büyülü hikâyesi...

10.09.2021Kitap Sanat
Son Dakika Haber: Sergen Yalçından çarpıcı açıklamalar Hesap versin, haddini bildiririz

Son Dakika Haber: Sergen Yalçın'dan çarpıcı açıklamalar! 'Hesap versin, haddini bildiririz'

Son dakika haberi... Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Global'de katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 48 yaşındaki teknik adam, yeni transferler, şampiyonluk yorucu ve daha birçok konu hakkında konuştu...

9.09.2021Futbol
3 Temmuz hangi burç ve burcu ne 3 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 3 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların karakterlerine burçlar etki etmektedir. 3 Temmuz hangi burç oluyor? 3 Temmuz burcunun özellikleri nelerdir? 3 Temmuz burcunun yükseleni nedir? 3 Temmuz günü önemli bir gün müdür? 3 Temmuz günü tarihteki önemli olaylar nelerdir? 3 Temmuz günü dünyaya gelen Türk ünlüler ve futbolcular kimlerdir? 3 Temmuz günü doğan yabancı ünlüler ve futbolcular kimlerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
1 Temmuz hangi burç ve burcu ne 1 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 1 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların hayatlarına eki etmektedir. 1 Temmuz hangi burç oluyor? 1 Temmuz burcunun özellikleri nelerdir? 1 Temmuz burcunun yükseleni nedir? 1 Temmuz günü önemli bir gün müdür? 1 Temmuz günü tarihteki önemli olaylar nelerdir? 1 Temmuz günü dünyaya gelen Türk ünlüler ve futbolcular kimlerdir? 1 Temmuz günü doğan yabancı ünlüler ve futbolcular kimlerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
Bulut Bilişim Kampı kapılarını açıyor

Bulut Bilişim Kampı kapılarını açıyor

Türk Telekom, bulut teknolojileri alanında kariyerine başlangıç yapmak isteyen gençler için "Bulut Bilişim Kampı" düzenliyor.

7.09.2021Teknoloji
Rüyada yılan görmek ne anlama gelir Rüyada siyah, beyaz, yeşil, kırmızı ve sarı büyük yılan görmenin tabiri

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah, beyaz, yeşil, kırmızı ve sarı büyük yılan görmenin tabiri

Rüyada yılan görmek, çeşitli rivayetlere gebedir. Rüyada altından, yeşil, kırmızı ve beyaz yılan görmek farklı olarak tabir edilmektedir. Altından yılan görmek maddi ve manevi tüm problemlerin sona ereceğine delaletken, yeşil yılan görmek günah işlemekten keyif alma olarak yorumlanmaktadır. Rüyada siyah yılan görmek cesaretli kimseleri ifade etmektedir. İşte, rüyada büyük yılan görmek hakkında detaylı bilgiler

Yasin Suresi Okunuşu - Yasini Şerif Dinle, Yasin Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Yasin Suresi Okunuşu - Yasini Şerif Dinle, Yasin Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin-i Şerif'in konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

16 Mart hangi burç ve burcu ne 16 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Mart hangi burç ve burcu ne? 16 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji, insanlık tarihi kadar eski bir durumdur. Burçlar, yıldızlara arkeolojik kazılardan ve bulgulardan eski dönemlerde de insanların da burçların takip ettikleri anlaşılır. Astrolojiye göre iki temel burç bulunur. Bunlardan birisi de güneş burcu kişilerin doğum tarihinde göre belirlenir. 16 Mart tarihinde dünyaya gelen insanların burcu da "Balık Burcu"dur. 16 Mart hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
Angelina Jolie: Brad Pitt ile ilişkim boyunca kendimin ve çocuklarımın güvenliğinden endişe ettim

Angelina Jolie: Brad Pitt ile ilişkim boyunca kendimin ve çocuklarımın güvenliğinden endişe ettim

Bir zamanlar sadece Hollywood'da değil tüm dünyada "aşkın simgesi" olarak görülen ve o dönemde "Brangelina" diye anılan Angelina Jolie ile Brad Pitt cephesinden yeni ve çarpıcı bir iddia geldi.

4.09.2021Magazin
İnsan işte, hepsi bu...

İnsan işte, hepsi bu...

Steinbeck’in ilk eserlerinden, 1933’te yazdığı ‘Al Midilli’ yazarın muhteşem edebi gücünü, külliyatını önceleyen bir metin. Büyümenin, iyilik ve kötülük aksında şuursuzca ve ıstırapla gidip gelmenin romanı...

3.09.2021Kitap Sanat
Nusret Çetinel hayatını kaybetti

Nusret Çetinel hayatını kaybetti

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Nusret Çetinel, 69 yaşında hayatını kaybetti.

1.09.2021Magazin
4 Mart hangi burç ve burcu ne 4 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

4 Mart hangi burç ve burcu ne? 4 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman insanlar tarafından ilgi görmüş bir bilim dalıdır. Popüler olması gelişmesinde olumlu etki etmiştir. Pek çok insan burcunu merak etmektedir. 4 Mart tarihinde doğan kişiler de hangi burç olduklarını merak etmektedirler. 4 Mart hangi burç ve burcu ne? 4 Mart tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Burçlar
‘Siber Güvenlik Kampı’ tamamlandı

‘Siber Güvenlik Kampı’ tamamlandı

Türk Telekom’un siber güvenlik alanında kariyerine güçlü bir başlangıç yapmak isteyen gençlere eğitim fırsatı sunduğu ‘Siber Güvenlik Kampı’ tamamlandı. Bu yıl 2’ncisi düzenlenen çevrim içi eğitim programını; Fatih Sencer birinci, Enes Yılmaz ikinci ve Berkay Soylu üçüncü bitirerek toplamda 33 bin TL ödülün sahibi oldular.

30.08.2021Teknoloji
Çavuşoğlu: İlave bir mülteci yükü kaldırmamız söz konusu değil

Çavuşoğlu: İlave bir mülteci yükü kaldırmamız söz konusu değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile Antalya'da ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Türkiye'nin Afganistan'dan gelecek mülteci akınını kaldıramayacağını belirterek, "Biz ahlaki ve insani sorumluluklarımızı yeterince yerine getirdik" dedi.

29.08.2021Gündem
Çocuklarını kalplerinden doğuran aileler anlatıyor: Biz birlikte ve  mutluyuz

Çocuklarını kalplerinden doğuran aileler anlatıyor: Biz birlikte ve mutluyuz

Kan değil kalp bağları var onların... 3.5 yaşındaki gözleri görmeyen kızına kucak açan Selma Engin, tıpatıp kendi küçüklüğüne benzettiği 6 yaşındaki oğlunu tek başına büyüten Ateş Ateş, daha 2 aylıkken gözlerinin ta içine bakan kızını doğurmadığını unutan Ülkü Aydeniz, Merve onu bıraksa dahi ondan vazgeçmeyeceğini söyleyen D.G. ve zeytin gözlü mahcup oğlunu gururla anlatan Dilek Binbirçiçek... Biyolojik değil, kendi deyimleriyle ‘kalbiyolojik’ çocuklarıyla tanışma hikâyelerini anlattılar. Çocuklara mutlu bir yuva vermek ve gönülden bağlı olacakları çocuklarına kavuşmak isteyenler için de yaşadıklarını, deneyimlerini paylaştılar.

29.08.2021Hürriyet Pazar
Piyasalar bu konuşmayı bekliyordu Altın fiyatlarında Powell hareketi

Piyasalar bu konuşmayı bekliyordu! Altın fiyatlarında Powell hareketi

Fed Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole'de yaptığı konuşmada ekonominin beklendiği gibi geliştiği senaryoda, bu yılın varlık alımlarının hızını düşürmeye başlamak için uygun olabileceğini söyledi. Powell'ın konuşmasıyla beraber ons altın fiyatı, 1791 dolar seviyesinden 1809 dolar seviyesine kadar yükselerek gün içi en yüksek seviyesini gördü.

27.08.2021Ekonomi
Trendyol Sepette İyilik Festivali başlıyor

Trendyol Sepette İyilik Festivali başlıyor

Trendyol, Sepette İyilik Hareketi’nin birinci yılında Sepette İyilik Festivali düzenliyor. Sepette İyilik Festivali’nde sivil toplum kuruluşlarının binlerce ürününe ek olarak STK’ların devam eden projelerine destek olabilme imkanı sağlayan dijital destek kartları Trendyol müşterileriyle buluşacak.

25.08.2021Teknoloji
Tabiat gücümüzü görmemizi sağlıyor ve bizi iyileştiriyor

Tabiat gücümüzü görmemizi sağlıyor ve bizi iyileştiriyor

Yangınlar, seller, kuraklık, müsilaj derken hepimizi aldı bir kaygı hali... Ama yaşadığımız endişelerden uzaklaşmanın, iyileşmenin en iyi yolu da yine kendimizi doğanın kollarına bırakmak... Şehrin hengâmesinden uzaklaşıp günübirlik de olsa mavi ve yeşille buluşmak bütün havamızı değiştiriyor. Psikolog Dr. Gizem Sürenkök, tabiatta vakit geçirmenin tansiyonumuzu bile düşürdüğünü söylüyor. Hürriyet Seyahat’in 6 gezgini, 6 farklı şehirden doğaya kaçış önerilerini paylaştı. İster eşsiz manzaralara karşı kamp kurun, ister parkta çimlere uzanıp kuş cıvıltılarını dinleyerek huzur bulun...

VakıfBank’tan organ bağışına destek

VakıfBank’tan organ bağışına destek

VakıfBank, Medikal Turizm Derneği’nin Sağlık Bakanlığı iş birliği ile yürüttüğü “Bir Bağış Çok Hayat” projesinin kurumsal paydaşları arasına katıldı.

19.08.2021Ekonomi
Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha suresi, İslam dini için büyük öneme sahiptir. Kuran-ı Kerim'in ilk suresi olan Fatiha, aynı zamanda başlangıç anlamı taşımaktadır. Halk arasında Elham duası olarak bilinir. Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak bu surede yer almaktadır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım isteneceği, bu sûrede özlü bir şekilde ifade edilir. Fatiha Suresi Dinle ve Oku başlıklı yazımız içerisinde Fatiha Suresi anlamı, tefsiri, fazileti ile birlikte Fatiha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu yer almaktadır. Ayrıca Fatiha Suresi Diyanet meali de okunabilir.

18.08.2021Namaz Sureleri
UCİM Başkanı Saadet öğretmenden yolsuzluk iddialarına yanıt

UCİM Başkanı Saadet öğretmenden 'yolsuzluk' iddialarına yanıt

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Kurucusu ve Başkanı Saadet Özkan, haklarında çıkan yolsuzluk iddialarına İzmir'de yanıt verdi. 4 yıl önce kurulan derneğin gelir gider hesaplarını basın mensuplarıyla paylaşan Özkan, "Kaybetmekten korkanlar değil, mücadele edenler kazanırlar. Kapımız sizlere sonuna kadar açık. Bizi sorgulayan, soru soran, ne yapıyorsunuz diyen herkese her şeyi en ayrıntısıyla açıklayabiliriz" dedi.

17.08.2021Gündem
Tolga Sarıtaş: Aşk nefes aldıran bir şey

Tolga Sarıtaş: Aşk nefes aldıran bir şey

Hakan Gence’nin Hürriyet YouTube kanalında yayınlanan “Sıkı Muhabbet” programına oyuncu Tolga Sarıtaş konuk oldu.

14.08.2021Magazin
Zakkumcu Ziya hayatını kaybetti

Zakkumcu Ziya hayatını kaybetti

80’li ve 90’lı yıllarda zakkum çiçeğinden ürettiği ilacın kanser tedavisinde kullanılabileceğine ilişkin açıklamalarıyla gündeme gelen Op. Dr. Ziya Özel, haziran ayında ABD’deki evinde hayatını kaybetti. Araştırmaları ve açıklamalarıyla bazı kesimler tarafından sertçe eleştirilen ve adı ‘Zakkumcu Ziya’ya çıkan Dr. Özel, hayatının sonuna kadar kanser hastalarının tedavisi için bilimsel çalışmalar yapmaktan hiç vazgeçmedi.

14.08.2021Gündem
Sağlıkla ve lezzetle serinleyelim

Sağlıkla ve lezzetle serinleyelim

Sıcak havayla başımızın dertte olduğu günlerde imdadımıza soğuk içecekler yetişiyor. İsteyene Hindistan cevizi suyuyla hazırlanmış bir çay, isteyene ananas ve zerdeçalı buluşturan bir smoothie... Bu hafta sizinle vücudumuzun sıvı ihtiyacını karşılayacak en favori soğuk içecek tariflerimi paylaşıyorum.

Saksağan nedir 7 yaşındaki çocuk zekasına sahipler

Saksağan nedir? 7 yaşındaki çocuk zekasına sahipler

Saksağan, kargagiller (Corvidae) familyasından uzun kuyruklu kuş türlerini kapsayan bir cinstir. Sanılanın aksine Saksağanlar; Alacalı veya Alaca Karga değildir. Alacalı veya alaca karga (Corvus albus), Avrupa Saksağanı'dır. Bu iki kuş birbirine çok fazla karıştırılmaktadır. Avustralya saksağanı ise kargagiller (Corvidae) familyasından değildir. Artamidae familyasındandır.

11.08.2021Gündem
Ödül töreninde Edis - Erkan Özerman gerilimi

Ödül töreninde Edis - Erkan Özerman gerilimi

Altın Zirve ve Kariyer Ödülleri önceki akşam Bitexen’in ana sponsorluğunda Tuğçe Sarıkaya Dağıstan’ın organizasyonuyla Sudatur Gemisi’nde gerçekleşti. Sunuculuğunu Ece Gürsel ve Yavuz Seçkin’in üstlendiği törene ünlü isimler katıldı.

11.08.2021Magazin
Hz. Ali sözleri- Hz. Alinin en güzel resimli, kısa ve uzun olan adalet, zulüm, iyilik, dost ve evlilik konulu sözleri (2021)

Hz. Ali sözleri- Hz. Ali'nin en güzel resimli, kısa ve uzun olan adalet, zulüm, iyilik, dost ve evlilik konulu sözleri (2021)

Hz. Ali’nin özellikle adalet, iyilik ve dostlukla ilgili sözleri geçmişten günümüze kadar ulaşmış en değerli hazinelerdendir. İnsanın benliğini, dünyaya ve ahirete bakış açısını etkileyen, düşündüren etkileriyle cesurca mücadele etmiş bir peygamber, en önemlisi de insan olarak ön plana çıkmaktadır. Tüm bunlara bir kez daha tanıklık edebileceğiniz Hz. Ali'nin en güzel resimli, kısa ve uzun olan adalet, zulüm, iyilik, dost ve evlilik konulu sözlerini paylaşıyoruz.

10.08.2021Gündem
Türk Telekomdan yılın ilk yarısında 2,6 milyar TL net kar

Türk Telekom'dan yılın ilk yarısında 2,6 milyar TL net kar

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal, Türk Telekom'un 2021'de güçlü performansını sürdürdüğünü belirterek, "Yılın ilk 6 ayında 15,8 milyar TL gelir elde ettik, net karımız 2,6 milyar TL'ye, toplam abone sayımız 50,7 milyona ulaştı." dedi.

10.08.2021Teknoloji
Niyet iyi de sonuç ayıp...

Niyet iyi de sonuç ayıp...

“Canım seninki de dert mi” diyen arkadaşlar, “Lütfen, yemeden bırakmam” diyen akrabalar, tuhaf göründüğünüz bir fotoğrafı izin almadan sosyal medyada paylaşan iş arkadaşları... Hepimiz bunları yapıyoruz. Niyetimiz iyi ama aslında ayıp ediyoruz.

Yazar Sonuçları

21. Yüzyıl becerisi ‘Pozitif psikoloji’

Yaşamı anlamlı kılmak, hayatın anlamını kavrayabilmek, kişinin güçlü yönlerini fark etmesini sağlamayı hedefleyen pozitif psikoloji, tüm dünyada yeniden keşfedilen ve önemi anlaşılan bir alan. Küresel mutluluk, küresel barış için bunu öğrenmeli ve öğretmeliyiz. Daha yaşanılır bir dünya için bu şart!

14.09.2021

İnterstisyel sistit ve ağrılı mesane sendromu

Ağrılı Mesane Sendromu ya da Mesane Ağrı Sendromu olarak da bilinen 'İnterstisyel Sistit', mesane ve pelvik bölgede ağrı, sürekli sıkışma hissi ve sık idrara çıkma ile karakterize mesanenin mikrobik olmayan kronik iltihabi hastalığıdır. Hastaların %90’ını kadınlar oluşturmaktadır. Şikayetlerin başlangıç yaşı sıklıkla 30-50 yaş arasındadır.

12.09.2021

Bırakın artık şu tatsız ve kibirli müsamereleri

Edremit’in düşman işgalinden kurtuluş törenlerinde, “Kara çarşaftan kurtulup özgürlüğüne kavuşmuş kadın” müsameresi yapılmış.

11.09.2021

Acil servis günleri

Geçen haftalarda yazdığım “Nöbetçi Doktor” adlı yazıdan etkilendiğinizi gösteren mesajları görünce, sizlere bu hafta da Hacettepe Acil’de çalıştığım zamanlara ait anılarımı anlatmak istedim.

11.09.2021

Eğitimde istenen başarı yakalandı mı?

Gelişmenin yolu eğitimden geçiyor. Bilişim ve yazılımda, teknolojide, gıda, tarım ve hayvancılık, endüstri ve sanayide, sağlık, tıp, eczacılık, veterinerlik, yol, köprü, baraj, inşaat, medya, ulaşım ve haberleşme alanlarında ilerleme isteniyorsa, bunların da yolu eğitimden geçiyor. 

9.09.2021

Lady Diana ayakta alkışlandı

Kristen Stewart’ın Lady Diana’yı canlandırdığı “Spencer” filminin galası bu yıl 78’ncisi gerçekleşen Venedik Film Festivali’nde yapıldı.

7.09.2021

Yardımlaşma kavramı tüm dünyada yeniden anlam kazanıyor

Yardımlaşma hem insani hem toplumsal anlamda çok önemli ve çok da gerekli. Kadim kültürümüzün önemli bir değeri olan yardımlaşma kavramı, dünyada da yeniden keşfediliyor. 21. Yüzyıl becerileri arasında yer alan yardımlaşma, popüler kültürde bir zamanlar kaybettiği anlamını yeniden kazanıyor.

30.08.2021

Aman Allahım bu heyet bu insanı mı başkan seçti

Doğu Perinçek’in “Amerika Taliban’ı eşek gibi tanıyacak” dediği gün Amerika’da çok ilginç bir şey oldu.

28.08.2021

İzmir-Ukrayna arasında sağlık turizmi adımı

SOSYAL medyadaki, “Ukrayna ile İzmir arasında sağlık köprüsü” haberi ilgimi çekti. Çünkü köprünün İzmir ayağında, Türkiye’de ilk kez, “Titreşim Tıbbı” kitabını yazan, ardından “Açlık Diyeti” yayımlanan Dr. Murat Balanlı vardı ve kendisinden söz etmiştim bir süre önce. İzmir’de, “Bütüncül İyileşme ve Sağlıklı Yaşam” temalarıyla çalışan, “Kendinize iyilik yapın: Acıkın, aç kalın, sağlıklı kalın” öğüdü veren Dr. Balanlı’nın görüşlerinden özetler anımsayalım önce:

28.08.2021

Yıldız Tilbe artık sahneye çıkamayacak

Şarkılarına bayılıyoruz.Enerjisinin hastasıyız.

21.08.2021