EKSTRA
MENÜ

Rehin

Rehin haberleri sayfasında güncel ve son dakika Rehin hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.599 Rehin haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Rehin Haberleri

Kendisine para vermeyen annesini rehin aldı

Kendisine para vermeyen annesini rehin aldı!

Kayseri'de para vermediği oğlu Caner B. (17) tarafından sopayla dövülüp rehin alınan Filiz G. (50) polisin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

30.07.2021Haber
Oğlu tarafından dövülüp rehin alındı Polisten operasyon

Oğlu tarafından dövülüp rehin alındı! Polisten operasyon

Kayseri'de para vermediği oğlu Caner B. (17) tarafından sopayla dövülüp rehin alınan Filiz G. (50) polisin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

30.07.2021Gündem
İstanbulda fidye vahşeti Öldürüp üzerine beton döktüler

İstanbul'da fidye vahşeti! Öldürüp üzerine beton döktüler

Pendik'te yurt dışına çıkmak isteyen Afganistan uyruklu 5 kişiyi fidye için rehin tutan kişiler bir kişiyi öldürüp, üzerine beton döktü. Polis ekiplerinin olayı gerçekleştirdiği düşünülen 2 yabancı uyruklu kişiyi yakalamak için başlattığı çalışmalar sürüyor.

25.07.2021Gündem
Dünya Pegasusu konuşuyor... Prenses Haya ve Latifenin numaraları listede yer alıyor

Dünya Pegasus'u konuşuyor... Prenses Haya ve Latife'nin numaraları listede yer alıyor

İsrailli NSO şirketi tarafından geliştirilen casus yazılım Pegasus ile hedef alınan isimler arasında iki Dubai prensesinin de olduğu bildiriliyor.

22.07.2021Dünya
Silahların gölgesinde bayram

Silahların gölgesinde bayram

Farklı coğrafyalardaki 8 ülkede yaklaşık 250 milyon Müslüman bayram sabahına silahların gölgesinde uyandı. Aktif olarak silahlı çatışma yaşanan ya da kriz halinin sürdüğü Afganistan, Irak, Filistin, Libya, Nijerya, Suriye, Burkina Faso ve Yemen’de Müslümanlar bayramı buruk karşıladı.

20.07.2021Dünya
Cebri icra nedir Cebri icra çeşitleri ve hukuku hakkında bilgi

Cebri icra nedir? Cebri icra çeşitleri ve hukuku hakkında bilgi

Birçok kişinin başına gelen ve yasal açıdan kötü durumlardan biri cebri icradır. Aynı zamanda bunun ne anlama geldiği internet üzerinden de yaygın biçimde araştırılıyor. Peki, cebri icra nedir? Cebri icra çeşitleri ve hukuku hakkında bilgi üzerine merak edilen bilgiler.

19.07.2021Araştırma
Son dakika... Dışişlerinden ABye başörtüsü tepkisi

Son dakika... Dışişleri'nden AB'ye başörtüsü tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Adalet Divanı’nın (ABAD), Almanya’daki iki ayrı işletmenin çalışanlarına uyguladığı başörtüsü kısıtlamasına onay vermesine tepki gösterdi. Bakanlık, ''Avrupa Birliği Adalet Divanı’nın Almanya’daki iki ayrı işletmenin çalışanlarına uyguladığı başörtüsü kısıtlaması hakkındaki son kararı din özgürlüğünü alenen ihlal etmektedir. Hukuken ve vicdanen yanlış, körükleyeceği İslam düşmanlığı bakımından tehlikeli sözkonusu kararı kınıyoruz'' ifadelerini kullandı.

18.07.2021Dünya
Son dakika... Şirinler operasyonunda kafeste bulunmuşlardı İfadeleri şaşkına çevirdi

Son dakika... 'Şirinler' operasyonunda kafeste bulunmuşlardı! İfadeleri şaşkına çevirdi

Adana merkezli 4 ilde ‘Şirinler’ çetesi olarak bilinen silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 39 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Öte yandan örgütün, etkili olduğu bölgelerde anlaşma sağlayamadıkları öne sürülen İ.Ç. ile M.U.’yu rehin aldığı, operasyon kapsamında baskın yapılan bir evdeki çelik kafeslerin içerisinde tuttuğu belirlendi. Rehin tutulan İ.Ç. ile M.U.’nun ifadeleri ortaya çıktı.

16.07.2021Gündem
Şirinler çetesine operasyon Gözaltına alınan 39 kişi adliyede

Şirinler çetesine operasyon! Gözaltına alınan 39 kişi adliyede

Adana merkezli 4 ilde ‘Şirinler’ çetesi olarak bilinen silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 39 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

16.07.2021Gündem
Distopya değil anlatılan bizim hikâyemiz

Distopya değil anlatılan bizim hikâyemiz

‘Pandemi Zayiatı’, Pınar Öğünç’ün duygu yüklü sarsıcı cümlelerine pandeminin gerçekliği eklenince okuyucuda oyuncusu olduğu bir filmi izliyormuş izlenimi yaratıyor. Tarihin hep sonradan yazıldığına inat, bu defa tam içinden geçerken yazılıyor. Farklı meslek gruplarından 35 kişi, pandemide yaşadığı yıkıcı süreci anlatıyor...

16.07.2021Kitap Sanat
Parsel sorgu ekranı: TKGM parsel sorgulama 2021

Parsel sorgu ekranı: TKGM parsel sorgulama 2021

Parsel sorgu ekranı, TKGM aracılığıyla arsanın ebatları ve taşınmaz durumu hakkında bilgi veriyor. Arazi ve arsa sahibi olanlar ile yeni arazi ve arsa sahibi olacaklar, tapu parsel sorgulama işlemi aracılığıyla arsanın net konumunu görebiliyor. Eskiden Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne gidilerek gerçekleştirilen işlem, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber online olarak yapılabiliyor. Tapu ve Kadastro Müdürlüğü liderliğinde kurulan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) ve e-Devlet üzerinden tapu parsel sorgulama işlemi gerçekleştirebiliyor. Vatandaşlara sunulan hizmette parsel konumu, pafta ve alan bilgilerine ulaşılabilir. Peki, e-Devlet üzerinden parsel sorgulama nasıl yapılır? Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) nedir? İşte, tüm detaylar

14.07.2021Gündem
Şirinler çetesinin çelik kafeste hapsettiği 2 kişiyi polis kurtardı

Şirinler çetesinin çelik kafeste hapsettiği 2 kişiyi polis kurtardı

Adana merkezli 4 ilde yapılan operasyonla çökertilen 'Şirinler' çetesine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Çetenin etkili olduğu bölgelerde menfaatlerine ters düştüğü gerekçesiyle çelik kafeslerde 2 kişiyi alıkoyduğu öğrenildi. Yaklaşık bir aydır, dar kafeslerde tutulan kişiler, polisin operasyonuyla kurtarıldı.

14.07.2021Haber
Son dakika: Şirinler çetesi operasyonunda flaş detaylar: 2 kişiyi kafeste beslemişler

Son dakika: 'Şirinler' çetesi operasyonunda flaş detaylar: 2 kişiyi kafeste beslemişler

Adana merkezli 4 ilde yapılan operasyonla çökertilen 'Şirinler' çetesine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Çetenin etkili olduğu bölgelerde menfaatlerine ters düştüğü gerekçesiyle çelik kafeslerde 2 kişiyi alıkoyduğu öğrenildi. Yaklaşık bir aydır, dar kafeslerde tutulan kişiler, polisin operasyonuyla kurtarıldı.

14.07.2021Gündem
Olimpiyatlar tarihe tanıklık ediyor

Olimpiyatlar tarihe tanıklık ediyor

Fransız Baron Pierre de Coubertine'in girişimleriyle ilk olarak 1896 yılında düzenlenen modern olimpiyatlar, tarihi olaylara tanıklık etti.

14.07.2021Tokyo2020
İran ve ABD arasında tutuklu takası müzakeresi

İran ve ABD arasında tutuklu takası müzakeresi

İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, ABD ile tutuklu takası konusunu müzakere ettiklerini belirtti.

13.07.2021Dünya
Kayseride olaylı gece Özel Harekat devreye girdi... Kız arkadaşını kilitledi

Kayseri'de olaylı gece! Özel Harekat devreye girdi... Kız arkadaşını kilitledi

Kayseri'de madde bağımlısı olduğu iddia edilen genç, kız arkadaşını kilitlediği evin balkonuna çıkarak bağırmaya ve şu şişeleri atmaya başladı. Sevgilisinin evde rehin alınmış olabileceği ihtimali üzerinde duran polis, olay yerine Özel Harekat polisi çağırdı. Madde bağımlısı B.Y. 2 saat süren ikna çalışmalarının ardından özel harekat polislerinin yaptığı operasyonla gözaltına alındı.

10.07.2021Gündem
Jandarma, bir gencin kendisini ve kız arkadaşını kilitlediği eve operasyon düzenledi

Jandarma, bir gencin kendisini ve kız arkadaşını kilitlediği eve operasyon düzenledi

KAYSERİ'de iddiaya göre madde bağımlısı olan B.Y. (26), sevgilisi B.T ile kaldığı evin balkonuna çıkarak bağırmaya ve şu şişeleri atmaya başladı.  Birlikte yaşadığı sevgilisinin evde rehin alınmış olabileceği ihtimali üzerinde duran polis, olay yerine Özel Harekat polisi çağırdı. Madde bağımlısı B.Y. 2 saat süren ikna çalışmalarının ardından özel harekat polislerinin yaptığı operasyonla gözaltına alındı.

10.07.2021Haber
Son dakika: Rusyada rehine krizi

Son dakika: Rusya'da rehine krizi!

Son dakika haberine göre Rusya'nın Sibirya bölgesinde zemin katında banka olan bir binaya giren kişiler üç kişiyi rehin aldı. Polis ekipleri faille pazarlık yaptı, sonrasında ise adam gözaltına alındı.

7.07.2021Dünya
Almanyada top koşturan futbolcu İngilterede öldürüldü

Almanya'da top koşturan futbolcu İngiltere'de öldürüldü

İngiltere'de 24 yaşındaki futbolcu Odichukumma Kelvin Igweani, geçen hafta iki yaşındaki bir erkek çocuğunu rehin aldı. Futbolcunun evinden çocuğun çığlıklarını duyan 38 yaşındaki komşu Richard Woodcock, çocuğu kurtarmak için eve girmeye çalıştığı sırada futbolcunun silahından çıkan kurşunla öldü. Olay yerine gelen polis şok tabancasıyla futbolcuyu etkisiz hale getirmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Direnen futbolcuya polis dört el ateş ederek etkisiz hale getirdi.

5.07.2021Avrupa
Beyoğlunda, bıçakla oğlunu rehin alan babayı polis etkisiz hale getirdi

Beyoğlu'nda, bıçakla oğlunu rehin alan babayı polis etkisiz hale getirdi

BEYOĞLU'nda, bir kişi, darbederek kızıyla birlikte evden kovduğu karısının polise şikayette bulunması üzerine 6 yaşındaki oğlunu evde bıçakla rehin aldı.

1.07.2021Haber
Kayınpederi ve bacanağını öldürdü Eşine gönderdiği mektup şoke etti

Kayınpederi ve bacanağını öldürdü! Eşine gönderdiği mektup şoke etti

Konya'da kayınpederi Bekir Dağdeviren'i (68) ve bacanağı Mustafa Arslan'ı (36) iş yerlerinde pompalı tüfekle vurarak öldüren Şenol Yasak (39), cezaevinden eşi Halime Yasak'a (43) mektup gönderdi. Şenol Yasak mektubunda, ''Seni ne kadar çok sevdiğimi sana kanıtlamak istedim. Kimse karışmasaydı seninle yaşlanıp canımdan çok sevdiğim çocuklarımızın çocuklarını, torunlarımızı gezdirirdik'' ifadelerini kullandı. Halime Yasak ise, “17 yıl boyunca bana ve çocuklarıma zulmetti. Babamı ve eniştemi acımasızca öldürdü. Benimle resmen dalga geçiyor.'' şeklinde cevap verdi.

1.07.2021Gündem
Dubai Emirliğindeki akılalmaz sır perdesi... Herkes Prenses Latifeyi konuşurken bomba patladı: Prensesin ablası Şemsa 21 yıldır kayıp

Dubai Emirliği'ndeki akılalmaz sır perdesi... Herkes Prenses Latife'yi konuşurken bomba patladı: Prensesin ablası Şemsa 21 yıldır kayıp!

Dünyanın en zengin ve en güçlü insanlarından biri olan Dubai Emiri son yıllarda birçok kez sırra kadem basan kızı Prenses Latife ve İngiltere’ye kaçan eski eşinin haberleriyle gündeme geldi. Ailenin içinden sızan sırlar adeta kan donduracak cinsten. Ancak herkes yıllardır rehin tutulduğunu söyleyen Prenses Latife'yi konuşurken asıl bomba patladı... Latifenin ablası, Prenses Şemsa'yı 21 yıldır kimse görmedi!

26.06.2021Dünya
Rehin prensesten yeni fotoğraf Prenses Latifa İspanyada görüntülendi

Rehin prensesten yeni fotoğraf! Prenses Latifa İspanya'da görüntülendi

Dubai’den 2018 yılında kaçmak isterken, Hindistan’da babası Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum'un adamları tarafından silah zoruyla kaçırılarak Dubai’ye getirilen Prenses Latifa’nın yeni fotoğrafı ortaya çıktı.

21.06.2021Dünya
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: Suç örgütlerinin iddiaları üzerinden bize saldırmaya kalkışıyorlar

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: 'Suç örgütlerinin iddiaları üzerinden bize saldırmaya kalkışıyorlar'

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, geçmişte FETÖ'nün uydurduğu, montajladığı, kırptığı, biçtiği tapelere sığınarak kendilerine saldırdıklarını belirterek, "Şimdi de maalesef birilerinin elinde adeta kuklaya dönmüş suç örgütlerinin iddiaları üzerinden bize saldırmaya kalkışıyorlar. Kendimize güvenelim Türkiye’ye güvenelim. Onlar her türlü hakikate kapalılar ama onların yalanlarına açık olmayalım." dedi.

18.06.2021Gündem
Sivasta hareketli dakikalar Anne ve kızını rehin aldı

Sivas'ta hareketli dakikalar! Anne ve kızını rehin aldı

Sivas'ta meydana gelen olayda E.T. (29), bir süredir rahatsız ettiği N.B. (40) adlı kadın ile 6 yaşındaki kızını gittiği evlerinde tüfekle rehin aldı. E.T., evin içerisinde rastgele ateş açarken polisin ikna çalışması sonucu teslim oldu.

17.06.2021Gündem
Son dakika... Bakan Muştan Gümrük Birliği açıklaması

Son dakika... Bakan Muş'tan Gümrük Birliği açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "AB ile görüşmelerde ilişkilerin güçlendirilmesi konusunda mutabık kaldık. Gümrük Birliği'nin güncellenmesine dönük süreç Türkiye ile AB'nin ticari alandaki ilişkilerini daha ileriye taşıyacaktır" dedi.

15.06.2021Ekonomi
Eski CEOnun kaçış davasında işler kızışıyor Baba oğuldan itiraf geldi

Eski CEO'nun kaçış davasında işler kızışıyor! Baba oğuldan itiraf geldi

Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un kaçmasına yardım ettikleri şüphesiyle tutuklu bulunan ABD'li baba-oğul, çıkarıldıkları mahkemede suçlarını itiraf etti.

15.06.2021Ekonomi
Esirlere karşılık mayın haritası

Esirlere karşılık mayın haritası

Azerbaycan, geçen yılki savaş sırasında esir aldığı 15 Ermeniyi serbest bırakırken, Erivan yönetimi de yaklaşık 100 bin kara mayınının konumunu gösteren haritaları Bakü’ye verdi.

14.06.2021Dünya
Hollanda Prensesinden şaşırtan karar: 1.6 milyonluk euroluk serveti elinin tersiyle itti

Hollanda Prensesinden şaşırtan karar: 1.6 milyonluk euroluk serveti elinin tersiyle itti!

Hollanda tahtının varisi olan Prenses Amalia, Başbakan Mark Rutte’ye yazdığı mektupla yıllık 1.6 milyon euroya varan yıllık gelir hakkından vazgeçtiğini açıkladı. Genç prenses kararını 'böyle bir gelir beniz rahatsız eder' diyerek açıkladı.

12.06.2021Dünya
Son dakika haberi: İcra ve İflas Yasası TBMM’de kabul edildi

Son dakika haberi: İcra ve İflas Yasası TBMM’de kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

9.06.2021Ekonomi
Bir Zamanlar Kıbrıs sezon finaline Cengiz Topel damga vurdu... İşte Bir Zamanlar Kıbrıs 9. son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Kıbrıs sezon finaline Cengiz Topel damga vurdu... İşte Bir Zamanlar Kıbrıs 9. son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Kıbrıs 9. bölüm izle ekranı internetten erişime açıldı. Perşembe akşamları izleyici karşısına çıkan Bir Zamanlar Kıbrıs 3 Haziran tarihinde sezon finali yaparak sevenlerine kısa süreliğine veda etti. İnci'nin ailesine kavuştuğu son bölümde Rauf'un Ankara'daki sürgün hayatına başlaması dikkat çekti. Cengiz Topel ve Efsane ile irtibat kurarak yaklaşmakta olan Erenköy savaşları öncesi hazırlıklara başlanması sezon finaline damga vurdu. İşte, Bir Zamanlar Kıbrıs 9. son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve sezon finalinde yaşananların kısa özeti.

4.06.2021Televizyon
Bakan Muş, İzmirde rehin alınan Sonyıldırım ile görüştü

Bakan Muş, İzmir'de rehin alınan Sonyıldırım ile görüştü

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü önünde bıçaklı saldırgan tarafından rehin alınan Mehmet Atalay Sonyıldırım'la görüşüp, geçmiş olsun dileklerini iletti.

2.06.2021Haber
Bakan Muş, İzmirde rehin alınan Sonyıldırım ile görüştü

Bakan Muş, İzmir'de rehin alınan Sonyıldırım ile görüştü

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü önünde bıçaklı saldırgan tarafından rehin alınan Mehmet Atalay Sonyıldırım'la görüşüp, geçmiş olsun dileklerini iletti.

2.06.2021Gündem
Çukur final fragmanı ekranlara geldi.. Yamaç öldü mü.. İşte son bölümde yaşanacaklar..

Çukur final fragmanı ekranlara geldi.. Yamaç öldü mü.. İşte son bölümde yaşanacaklar..

Çukur dizisinin finale doğru yaklaşılırken, şaşırtan gelişmeler ardı ardına yaşanmaya devam ediyor. yayınlanan son bölümde Yamaç, ailenin kadınlarının rehin alındığını düşünerek kendini feda etti ve Amca'ya teslim oldu. Amca'nın ortağı Şahram ise Yamaç'ı öldürmek için elleri bağlı bir şekilde havuza attı. Yamaç Koçovalı'nın ölüp ölmeyeceği merak edilirken, gerçek final bölümünde ortaya çıkacak.. İşte Çukur dizisinin final bölümünde yaşanan olaylar

2.06.2021Televizyon
Çukur Yamaça ne oldu, ölüyor mu İşte, Çukur 130. bölümde yaşananlar...

Çukur Yamaç'a ne oldu, ölüyor mu? İşte, Çukur 130. bölümde yaşananlar...

Ekranların fenomen dizisi Çukur, finale son 2 bölüm kala yine nefes kesen sahnelerle nefesleri kesti. 130. Bölümüyle ekranlara gelen Çukur’da Yamaç’ın boğulma sahnesi pazartesi akşamı yayınlanan bölüme damgasını vurdu. Bu sahneyle birlikte Çukur Yamaç’a ne oldu, ölüyor mu soruları izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki Yamaç ölecek mi? İşte Çukur 130. Bölümde yaşananlar…

1.06.2021Televizyon
Son dakika... İcra ve İflas Kanun teklifi Komisyonda kabul edildi

Son dakika... İcra ve İflas Kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi

AK Parti milletvekilleri, konkordato kurumunun daha işlevsel hale getirilmesi, iflas tasfiyesinin daha etkin şekilde yürütülebilmesi, iflas idare memurlarının niteliklerinin artırılması ve bunlara yönelik atama, eğitim ve denetim sistemi getirilmesi, motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamındaki tazminat hesaplamalarını da içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.

26.05.2021Ekonomi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından sonra siyasette tek gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından sonra siyasette tek gündem

Partilerin dünkü grup toplantılarında sosyal medyadan siyasetin gündemine taşınan suçlamalar ve İçişleri Bakanı Soylu’nun önceki gece ekranlardan iddialara verdiği yanıtlar konuşuldu. MHP Lideri Bahçeli Bakan Soylu’ya destek verirken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da gündeminde bu konu vardı.

26.05.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan, Bahçeli açıklaması

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan, Bahçeli açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Devlet-i Ebed Müddetanlayışının Cumhur İttifakı'nda vücut bulan ruhunu, güçlü iradesiyle bir kez daha ortaya koyan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet Bahçeli'ye, Türkiye’ye operasyon çekmek isteyenlere karşı bugünkü tarihi hatırlatması için müteşekkiriz.'' dedi.

25.05.2021Gündem
Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeliden çok sert tepki... Buna kimsenin gücü yetmeyecektir

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den çok sert tepki... 'Buna kimsenin gücü yetmeyecektir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "İkazen diyorum ki, hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı'nın boynuna tasma geçiremeyecek, buna kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi. Bahçeli, "Türkiye'nin gündemi video kayıtlarla rehin alınamaz, sosyal medya iftiraları ile ele geçirilemez. Sayın Binali Yıldırım'ı evladıyla birlikte töhmet altında bırakmak, uyuşturucu ticareti ile ilişkilendirmek müfteriliktir" ifadelerini kullandı.

25.05.2021Gündem
Kaçırdılar, işkence edip fidye istediler O anlar kamerada

Kaçırdılar, işkence edip fidye istediler! O anlar kamerada

İstanbul Kağıthane'de rehin aldıkları Pakistan uyruklu Nauman Khalid A.'ya işkence eden ve bu görüntüleri ailesine göndererek 100 bin lira isteyen şüpheliler yakalandı. 6 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Rehin alınan kişinin zorla götürülmesi ve ters bir şekilde bağlanarak şiddete maruz kaldığı anların da görüntüsü çıktı. Bu arada Nauman Khalid A.'nın zorla tutulduğu yerde Pakistan uyruklu İpsar A.'nın (20) da rehin alındığı belirlendi.

24.05.2021Haber
Kaçırdılar, işkence yaptılar, fidye istediler

Kaçırdılar, işkence yaptılar, fidye istediler!

İstanbul Kağıthane'de rehin aldıkları Pakistan uyruklu Nauman Khalid A.'ya işkence eden ve bu görüntüleri ailesine göndererek 100 bin lira isteyen şüpheliler yakalandı. 6 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Rehin alınan kişinin zorla götürülmesi ve ters bir şekilde bağlanarak şiddete maruz kaldığı anların da görüntüsü çıktı. Bu arada Nauman Khalid A.'nın zorla tutulduğu yerde Pakistan uyruklu İpsar A.'nın (20) da rehin alındığı belirlendi.

24.05.2021Gündem
Rehin tutulan prensesten yeni görüntü

Rehin tutulan prensesten yeni görüntü!

Dubai’den 2018 yılında kaçmak isterken, Hindistan’da babası Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum'un adamları tarafından silah zoruyla kaçırılarak Dubai’ye getirilen Prenses Latifa’nın yeni fotoğrafları ortaya çıktı.

23.05.2021Dünya
Rehin tutuluyorum demişti... Dünya gündemine bomba gibi düşen fotoğraf

Rehin tutuluyorum demişti... Dünya gündemine bomba gibi düşen fotoğraf!

Dünya onu babası tarafından rehin tutulan prenses olarak tanımıştı. Birleşik Arap Emirlikleri Prensesi Latife, aylar sonra ilk kez ortaya çıkınca bir anda dünya gündeminde bomba gibi düştü.

22.05.2021Dünya
Yunanistanın ölüme terk ettiği düzensiz göçmenler kurtarıldı

Yunanistan'ın ölüme terk ettiği düzensiz göçmenler kurtarıldı

Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan güvenlik güçlerince dövülüp, para ve kimlikleri alınarak, yasa dışı yollarla Türkiye'ye gönderilmek istenen 42 düzensiz göçmenin kurtarıldığını duyurdu.

22.05.2021Haber

Yazar Sonuçları

Türediler...

Bunlar Tanrı Müşteriler.

27.07.2021

Dijitalleşme bankacılığın sonunu mu getiriyor

Bir elimde 185 liralık alışverişim, diğer elimde kredi kartım... Kasadaki genç kadının elinde pos cihazı... 45 dakikadan fazla uğraştık ama işlem ‘Başarısız.’ Kredi kartı borcumu ödemedim sandım ama sorun bende değilmiş! Akbank’ın dijital bankacılık sistemlerindeki ‘arıza’ nedeniyle milyonlarca kişi 2 gün boyunca tıpkı benim gibi en basit bankacılık işlemlerini dahi yapamadı. Banka ‘Siber saldırı yok’ diyor. Peki, ne oldu? Daha da önemlisi tüketici mağduriyetleri nasıl giderilecek? Sordum.

9.07.2021

Şaka gibi

Batılı dostlarımız, tutturmuşlar, 15 Temmuz girişiminde başka devletlerin desteği var mıydı diye… Belge istiyorlar.

27.06.2021

Biraz ‘hareket’lenelim...

Haftaya sinemalar açılıyor. Kitleleri salonlara yeniden, büyük stüdyo yapımı aksiyonlarla çekme çabası var. Bunun somut göstergesi de ‘Hızlı ve Öfkeli’ serisinin dokuzuncu adımı olan ‘F9’. Biz de bu vesileyle aksiyon sinemasının öne çıkan yapımlardan bir derleme oluşturduk. Belki bu listeden kimi yapıtları yeniden izleyerek önümüzdeki haftaya kadar antrenman yapmış olursunuz!

26.06.2021

Bir deniz nasıl öldürülür abiler?

Ülkemizde bütün zamanların en korkutucu çevre felaketlerinden birini Marmara Denizi’ni işgal eden “müsilaj”, diğer adıyla “deniz salyası” hadisesiyle yaşıyoruz.

4.06.2021

Bir toz bulutunun içinde yürümek

Haftalardır bir toz bulutunun içinde yol alıyoruz.

29.05.2021