EKSTRA
MENÜ

Nilüfer T.

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 193 haberi bulunmuştur.

Nilüfer T. Haberleri

‘Dikkat edin PKK sosyal medyadan kandırıyor...’

‘Dikkat edin! PKK sosyal medyadan kandırıyor...’

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., kızına kavuşmak için başbakanlık binası önünde yaptığı eylemine devam etti.

7.04.2021Avrupa
Almanya’da acılı annenin eylemi Başbakanlık önünde sürüyor

Almanya’da acılı annenin eylemi Başbakanlık önünde sürüyor

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., kızına kavuşmak için Başbakanlık önünde yaptığı eylemine bu hafta da devam ediyor.

3.03.2021Avrupa
‘Yabancıyız diye mi böyle oluyor’

‘Yabancıyız diye mi böyle oluyor?’

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., kızına kavuşmak için yaptığı eylemine devam ediyor. Başbakanlık önünde eylemini sürdüren Maide T., Alman yetkililerin ilgisizliğini eleştirdi:

24.02.2021Avrupa
‘Gara’yı duyduğumda çok ağladım’

‘Gara’yı duyduğumda çok ağladım’

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., kızına kavuşmak için eylemlerine devam ediyor.

17.02.2021Avrupa
PKK’ya destek veren partilerin önüne gidecek

PKK’ya destek veren partilerin önüne gidecek

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., kızına kavuşmak için yaptığı eylemine devam ediyor.

3.02.2021Avrupa
‘Virüsü yendim şimdi sıra PKK’da’

‘Virüsü yendim şimdi sıra PKK’da’

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., sağlık sorunları nedeniyle ara verdiği mücadelesine yeniden başladı. Maide T., “Virüsü yendim şimdi sıra PKK’da” dedi.

27.01.2021Avrupa
‘Tehditler iyice arttı, hiçbiri beni yıldıramaz’

‘Tehditler iyice arttı, hiçbiri beni yıldıramaz!’

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., başkent Berlin’de kızına kavuşmak için aylardan beri yaptığı eylemine devam etti.

11.11.2020Avrupa
Alman medyası Maide T.’nin sesini duydu: ‘Bu benim için büyük bir adım’

Alman medyası Maide T.’nin sesini duydu: ‘Bu benim için büyük bir adım’

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T, başkent Berlin’de kızına tekrar kavuşmak için yaptığı eyleme devam etti.

28.10.2020Avrupa
Biri aradı, ‘Nilüfer Kandil’de’ dedi...

Biri aradı, ‘Nilüfer Kandil’de’ dedi...

20 yaşındaki kızı Nilüfer T. terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Maide T., Almanya’nın başkenti Berlin’de başbakanlık binası önündeki eylemine bugün de devam etti.

2.09.2020Avrupa
‘Kızımı getirmezseniz kendimi yakarım’

‘Kızımı getirmezseniz kendimi yakarım’

Kızı Nilüfer T. terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Maide T., Brandenburg Kapısı’ndaki eylemini dün de gerçekleştirdi. Üzerinde kızının fotoğrafının bulunduğu tişört ve elinde ‘PKK bir virüstür’ yazan pankartla bir saat nöbet tutan Maide T., Alman yetkililerden yardım istedi.

20.08.2020Avrupa
Alman devletine karşı dava açıyor

Alman devletine karşı dava açıyor

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., kızının kaçırılmasında Alman devletinin de sorumluluğu olduğunu belirterek devlete karşı dava açacaklarını söyledi.

13.08.2020Avrupa
‘222 hafta da sürse bırakmayacağım’

‘222 hafta da sürse bırakmayacağım’

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., Başbakanlık önündeki eylemine devam etti. 22 haftadır aynı yerde eylem yaptığını belirten Maide T., “Kızım PKK’nın elinden kurtarılmadığı müddetçe eylemim değil 22 hafta, 222 hafta da sürse bırakmayacağım. PKK benim yılıp bırakacağımı zannediyorsa aldanıyor” dedi.

22.07.2020Avrupa
Çocuklarımızın boşuna ölmesine izin vermeyin

Çocuklarımızın boşuna ölmesine izin vermeyin!

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., Başbakanlık önünde eylemini sürdürdü. Gözü yaşlı anne, “PKK sadece Kürtlerin ölmesini sağlıyor. Kürt gençlerinin ölmesini sağlıyor. Şimdiye kadar ne kadar genç öldü. Kürt’ü, Türk’ü öldü. Neye ulaştılar. Hiçbir yere ulaşamayacaklar. Boşu boşuna çocuklarımızın ölmelerine izin vermesinler” dedi.

17.06.2020Avrupa
Kızı için bu kez başbakanlık önünde eylem yaptı

Kızı için bu kez başbakanlık önünde eylem yaptı

Almanya’da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T. başbakanlık önünde eylem yaptı.

27.05.2020Avrupa
Maide T. bu kez kızına görüntülü seslendi: Evine dön

Maide T. bu kez kızına görüntülü seslendi: Evine dön!

Almanya’da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan kızı Nilüfer T.’ye seslenen anne Maide T., “Daha geç olmadan, daha büyük yanlışlar yapmadan evine geri dön” dedi.

5.04.2020Avrupa
‘Lütfen bana daha fazla acı çektirme’

‘Lütfen bana daha fazla acı çektirme’

Almanya’da PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., Federal Meclis (Bundestag) önünde eylem yaparak destek istedi.

22.03.2020Avrupa
‘Kızımı size yar etmem’

‘Kızımı size yar etmem’

Kızının Berlin’de faaliyet gösteren terör örgütü PKK’ya yakın bir dernek tarafından aldatılarak götürüldüğünü söyleyen acılı anne, “Kızımı geri istiyorum. Ben kızımı büyütünceye kadar çok uykusuz geceler yaşadım. Gerekirse Diyarbakır anneleri gibi dernek önünde eylem yaparım, kızımı onlara yar etmem” dedi.

4.12.2019Avrupa
Bakan Karaismailoğlundan denizcilikte kadın istihdamının artırılması hedefi

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'denizcilikte kadın istihdamının artırılması' hedefi

Bakan Karaismailoğlu, "Bugün imzaladığımız protokolümüzle kadınların konumunun iş ve toplum yaşamında güçlendirilmesine katkı verirken, denizcilik sektöründe kadınlarımızın daha fazla yer almasına imkan sağlamış olacağız." dedi.

8.03.2021Ekonomi
Son dakika... Bursada sahte içkiden ölenlerin sayısı yükseldi

Son dakika... Bursa'da sahte içkiden ölenlerin sayısı yükseldi

Bursa'da sahte içkiden zehirlendikleri belirlenip hastaneye kaldırılan kişilerden Kenan Çetinkaya (56) ve Mümin Ayyıldız (41) da yaşamını yitirdi. Ölenlerin sayısı 7’ye yükselirken, tedavileri süren 11 kişiden 5’inin sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu belirtildi. Soruşturma kapsamında bugüne kadar 5 kişi tutuklandı.

23.12.2020Gündem
Dehşete düşüren an Görüntüleri ortaya çıktı Telefonuna böyle kaydetmiş..

Dehşete düşüren an! Görüntüleri ortaya çıktı! Telefonuna böyle kaydetmiş..

Bursa’da sahte içkiden yaşamını yitiren 4 kişiden biri olan Mehmet Süpürgeci'nin (62), zehirlendikten sonra esnaftan yardım istediği ve hastaneye kaldırıldığı anlar, güvenlik kameralarına yansıdı. Öte yandan Süpürgeci'nin sahte içki satın aldığı Uğur Kökkoparan'ı, cep telefonunun rehberine 'Etilci' diye kaydettiği ortaya çıktı.

22.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... Ölüm haberleri peş peşe gelmişti Şoke eden sipariş detayı...

Son dakika haberleri... Ölüm haberleri peş peşe gelmişti! Şoke eden sipariş detayı...

Bursa’da sahte içkiden 3 kişinin öldüğü, 11 kişinin de hastanede tedaviye alındığı olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Uğur Kökkoparan ‘ın gözaltına alınmadan önce Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinden 1 ton sahte alkol siparişi verdiği ortaya çıktı. Kargoyla Bursa’ya getirilen 1 ton sahte alkol, piyasaya sürülmeden polis ekiplerinde ele geçirildi.

17.12.2020Gündem
Bursalı firmanın ürettiği elektrikli mini kamyonet asfalta indi

Bursalı firmanın ürettiği elektrikli mini kamyonet asfalta indi

Bursa'da yıllardır otomotiv üzerine faaliyet gösteren bir firma, yerli ve milli imkanlarla elektrikli mini kamyonet üretti.

16.09.2020Teknoloji
8. Sınıf Türkçe Sayıların Ve Tarihlerin Yazımı konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Sayıların Ve Tarihlerin Yazımı konu anlatımı

Yazı içinde sayı ve tarih yazımı belirli kurallar dahilinde yazılır. Cümle içinde sayı ve tarih yazımında yazım kuralları uygulanır. Bu yazım kurallarını öğrenip, sayı ve tarihleri yazılarınızda doğru kullanabilirsiniz. Bu dersimizde sayıların ve tarihlerin yazımını öğreneceksiniz.

25.08.20208. SINIF
Caddelerde rüzgar akor ve sözleri - Nilüfer (Gitar Kolay ve Orijinal Ton)

Caddelerde rüzgar akor ve sözleri - Nilüfer (Gitar Kolay ve Orijinal Ton)

Gitarda akor en çok merak edilen konuların başında geliyor, akorlar müzikseverler tarafından araştırılıyor. Siz de beğendiğiniz bir parçanın akorlarını mı arıyorsunuz? Nilüfer'in sevilen şarkısı Caddelerde Rüzgar'ın akor, ritim ve sözleri karşınızda!

Elektrikli araçlar tıbbi atıkları toplayacak

Elektrikli araçlar tıbbi atıkları toplayacak

Bursa'da faaliyet gösteren elektrikli araç üretim firması, ürettiği araçları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde tıbbi atık toplamaya uygun hale getirdi.

3.07.2020Teknoloji
Misafirlerinin başını döndüren ters evler yaygınlaşıyor

Misafirlerinin başını döndüren 'ters ev'ler yaygınlaşıyor

Farklı girişimcilerin büyük şehirler başta olmak üzere birçok şehirde kurduğu "ters ev"lerin sayısı her geçen gün artıyor

15.01.2020Seyahat
Aç kapıyı gir içeri, gönlüm bekliyor seni...

Aç kapıyı gir içeri, gönlüm bekliyor seni...

Zehra Çelenk, ‘Hayatta Kalma Rehberi’nde içimize, karşımızdakinin içine dokunma duygusu yaratan öyküler anlatıyor. İnsana hayatta kalmanın bin türlü yolu olduğunu hissettiriyor.

8.08.2019Kitap Sanat
Öldürülen kocasının yerine şirketin başına geçti, rekor satış yaptı

Öldürülen kocasının yerine şirketin başına geçti, rekor satış yaptı

Bursa'da iş adamı Fatih Karaman'ın (38) akrabası tarafından öldürülmesinin ardından eşi Yadigar Karaman (38) şirketin başına geçti. 15 çalışanın olduğu, günde yaklaşık 1 ton hurma tatlısı üreten şirketin yönetimini 4 aydır başarıyla sürdüren Yadigar Karaman, "Eşim bu şirket için çok mücadele etti, bu şirketi çok büyüttü. Şimdi de bayrağı ben devraldım. 2 çocuğumuz var onlar için çok daha iyi yerlere gelmek istiyorum" dedi.

5.02.2019Gündem
68 ülkeye havlu ve bornoz satıyor

68 ülkeye havlu ve bornoz satıyor

Ev tekstili ürünlerini dünyanın birçok noktasına ulaştıran Minteks, 68 ülkeye ihracat yapıyor. Son dönemlerde yaptıkları yatırımlarla hızlı bir büyüme yakaladıklarını anlatan Minteks Şirketler Grubu Başkanı Özkan İrman, “Ağırlıklı havlu ve bornoz ürün gamından oluşan ihracat hacmimizi yeniliklerle arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

25.09.2018Ekonomi
36 saatte Çang Mai

36 saatte Çang Mai

Kuzey Tayland’ın yıldızı Çang Mai’ye turistler çoğunlukla görkemli tapınakları, filleri, yerel pazar ve el sanatlarını görmek için gelir. Nehir kıyısındaki 200 bin nüfuslu, 700 yıllık bu sakin şehir şimdilerde sanat etkinlikleriyle cazibe noktasına dönüştü. Sanat galerisini andıran yeni butik oteller, iddialı restoranlar gelişmeyi destekliyor. Çiftçilerin anız yaktığı, havanın dumanlandığı mart ve nisan hariç yılın her ayı şehri keşfedebilirsiniz.

13.08.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Bir tek o var yasağa uyan!

Sorunları, dertleri, sızıları ve şikâyetleri bitmeyen sokaklardan biri olan Mustafa Sokak; (Osmangazi ilçesi Çekirge Mahallesi) başta sakinleri olmak üzere Bursa halkına hediye edilen projenin şokuyla sarsıldı

4.03.2021

Gıda bankası ile israfı önleyeceğiz

Gönüllü Hareketi Derneği geçtiğimiz yıl Gıda Bankacılığı Programı’nı başlatarak, bir sivil toplum kuruluşu inisiyatifi ile Bursa’da ilk Gıda Bankası’nı kurmak için kolları sıvadı. Dernek Başkanı Sertaç Şipka, Türkiye’de her yıl 325 bin ton gıdanın imha edildiğine ve israfın maliyetinin 214 milyar lira olduğuna dikkat çekerek, “Öncelikle çoğunluğu atılacak olan gıda ve temizlik ürünlerini toplayarak, oluşturduğumuz Gıda Bankası Ağı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtmayı ve israfı önlemeyi hedefliyoruz” dedi.

11.02.2021

Yoldaki tuzak!

Geçen salı günü bir e-posta aldım. e-postada: “… İki önce yağan (16 Ocak Cumartesi) kar, havanın dona çevirmesiyle birçok noktada buza dönüştü.

23.01.2021

Yok artık!

Adının açıklanmasını istemeyen Dörtçelik Çocuk Hastanesi doktorlarından bir okurumuz: “Yok artık” diyor ve:

25.10.2020

Şerbet Geleneğimiz

Türk mutfak kültüründe hem saray hem halk mutfağında önemli bir yere sahip olan şerbet kültürü bugünlerde de gastronomi sektörünün menülerinde yerini almaya başladı. Geçen hafta şerbet kültürünün Osmanlı öncesinde de var olduğunu anlatmaya çalıştığımız yazımıza, bu hafta şerbet kültürünün hem saray hem de halk mutfağındaki yeri ve önemini anlatacağım sizlere.

3.08.2020

Apolyont'tan Napolyon'a yolculuk

Kiraz mevsimi açıldı. İlk yerli kirazlar sofralarımızı süslerken, sofralarımızı ve damak tadımızı da tatlandırdı. Ama pazar tezgahlarında o güzelim duble kirazların üzerinde hep aynı etiket var: ‘Napolyon Kiraz’. Hepsinde aynı terane, duble bunlar, Napolyon aşağı Napolyon yukarı ...

15.06.2020

Hane halkı ekran başına, oyun başlıyor!

Klasikler, kolajlar, bir daha asla tekrarı olamayacak türden işler... Bu hafta listemizde, bayram boyunca maaile izleyebileceğiniz dört oyun var.

23.05.2020

Çukurova havalimanı ihalesi iptal edildi

Çukurova Havalimanı üstyapı tesislerinin ihalesi geçtiğimiz aylarda açıldı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin açtığı ihaleye iki firma teklif verdi. Limak-Kalyon-Cengiz inşaat ortak girişimi şartlı teklif verince elendi. Diğer ortak girişim ise Günbeton İnşaat-Terminal Yapı ortak girişi ise 100 milyon Euro kira bedeli karşılığında ihaleyi kazandı.

15.04.2020

Bu göl için güzel bir önerim var

Hürriyet Bursa abonelerinden olan Emekli Emniyet Amiri Taner Sönmezocak, bakınız ne diyor:

9.10.2019

Bu  hafta iklim konuşuyoruz 

İSVEÇLİ öğrenci Greta Thunberg’in iklim krizine dikkat çekmek için başlattığı “ İklim için Okul Grevi” nin üçüncüsü Türkiye’de ve dünyada Cuma günü yapıldı.

22.09.2019

Kinoa mı? Tarhana mı ?

MilLi ve yerel değerlerin giderek yükseldiği bir dönemde, insanoğlunun varlığından bu yana sürdürdüğü yeme içme eyleminin de bundan etkilenmemesi mümkün değildir.

16.09.2019

Muharrem Amca benimle dans eder misin?

Fotoğrafı görür görmez Muharrem İnce’yi aradım.

16.08.2019

Napolyon Bursalı mı?

Kiraz mevsiminin sonuna geldik. Pazarlarda iri iri, duble kirazlar sofralarımızı süslerken, damak tadımızı tatlandırdı. Ama pazar tezgahlarında o güzelim duble kirazların üzerinde hep aynı etiket var: ‘’Napolyon Kiraz’’. Napolyon aşağı Napolyon yukarı ...

5.08.2019

Oruç faydalı

Farklı ülkelerde, farklı merkezlerde yapılan pek çok bilimsel araştırma bize net ve açık olarak şunu gösterdi: Besin tüketimimiz azalıp aç kalma süremiz uzadıkça sağlığımız iyileşiyor. Özellikle 50’li yaşları takiben daha az ve öz yemek, günde 2 öğüne geçmek sadece hayat kalitemizi yükseltmekle kalmıyor, hastalıkları önlüyor, ömrü uzatıyor.

6.05.2019

Terminalde büyük tehlike

Çok kıymetli okurlarımız; hatırlayacağınızı tahmin ettiğim bir konunun daha final (!) sunumunu yine sizlerle paylaşayım istedim.

12.06.2018

Moloz yığınları

Emekli Albay Sn. S. K “Sn. Kösle. 30 yılı aşkın süredir Hürriyet Gazetesi abonesiyiz.

31.05.2018