‘Lütfen bana daha fazla acı çektirme’

‘Lütfen bana daha fazla acı çektirme’

Almanya’da PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T.’nin annesi Maide T., Federal Meclis (Bundestag) önünde eylem yaparak destek istedi.

Haberin Devamı

MAİDE T., üzerinde kızı Nilüfer’in (20) fotoğrafı bulunan tişört giyerek Federal Meclis önüne geldi. Kızının kendisine geri verilmesini isteyen Maide T.’nin eylemine, Uluslararası Demokratlar Birliği (UİD) Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Çiftçi, Cumhuriyet Kadınlar Derneği Başkanı Serap Mamati, Vatan Partisi Berlin Öncü Kadın Derneği Temsilcisi Gülseren Küçükkale de destek verdi.

‘Lütfen bana daha fazla acı çektirme’

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Maide TÇ, sesini Alman siyasilere duyurmak amacıyla meclis önüne geldiğini belirtti. Kasım ayından bu yana kızının evine dönmesi için her türlü mücadeleyi verdiğini anlatan acılı anne, kızına kavuşana kadar eylemine devam edeceğini söyledi.

‘Lütfen bana daha fazla acı çektirme’

‘BEN DAYANAMIYORUM ARTIK’
Terör örgütü tarafından kaçırılan kızına gözyaşlarıyla seslenen Maide T., “Kızım, en son giydiğin elbiseleri kokun gitmesin diye torbaya koyup sakladım. Hep koklayabileyim diye. Artık kokun bile yok. Seni çok özlüyorum. Lütfen bana daha fazla acı çektirme. Sana yalvarıyorum, nerdeysen çık gel evine. Ben dayanamıyorum artık” dedi.
Maide T., terör örgütü tarafından kaçırılan kızına kavuşabilmek için Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İçişleri Bakanı Horst Seehofer’den de yardım istedi.

Haberle ilgili daha fazlası: