EKSTRA
MENÜ

Nefes Darlığı

Nefes Darlığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Nefes Darlığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.866 Nefes Darlığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Nefes Darlığı Haberleri

8 kişilik aileden bir tek o koronavirüse yakalandı İşte en büyük pişmanlığı

8 kişilik aileden bir tek o koronavirüse yakalandı! İşte en büyük pişmanlığı

Türkiye'de yapılan koronavirüs aşı sayısı 107 milyon 970 bini aşarken salgınla mücadele de sürüyor. İstanbul'da yaşayan 51 yaşındaki Hülya Başel ise, ailesinin tüm ısrarlarına rağmen koronavirüs aşısı olmayı reddetti. 6 çocuğu ve eşi aşı olan genç kadın, aileden hastalığa yakalanan tek kişi oldu. 24 gün yoğun bakımda kalan ve entübe edilen Başel, solunum tedavisine devam ettiği hastane odasından, 'Çok ama çok pişmanım. Lütfen herkes aşılarını olsun' dedi.

27.09.2021Gündem
Koronavirüs aşısı yaptırmadı, bebeği kuvöze kendi yoğun bakıma alındı

Koronavirüs aşısı yaptırmadı, bebeği kuvöze kendi yoğun bakıma alındı

Adana'da 8 aylık hamileyken koronavirüse yakalanıp erken doğum yapan ve yoğun bakımda tedavi gören Gülpembe Ünlü (30), en büyük pişmanlığının aşı yaptırmamak olduğunu söyledi. Kuvöze konulan bebeğini hiç görmediğini belirten Ünlü, "Hamileliğimde aşı olmaya tereddüt ettim. Bunun sonucunda hem çocuğum hem ben hayati risk yaşadık" dedi.

26.09.2021Gündem
Doktor Hasan Gokalın aşı savaşı Aldığı bir karar bütün hayatını altüst etti...

Doktor Hasan Gokal'ın aşı savaşı! Aldığı bir karar bütün hayatını altüst etti...

Dr. Hasan Gokal'ın harekete geçmek için sadece 6 saati vardı ve doğru kararı aldığına inanıyordu. O kararın hayatını değiştireceğini ise tahmin bile edemezdi.

23.09.2021Dünya
Gripte koku kaybı olur mu, belirtileri nelerdir

Gripte koku kaybı olur mu, belirtileri nelerdir?

Koronavirüs belirtilerinden olan koku kaybı gripte de oluyor mu merak ediliyor. Havaların soğumasıyla birlikte etkisini göstermeye başlayan gribin belirtileri Covid-19 ile karıştırılıyor. En çok karıştırılanlardan biri de koku kaybı olarak gripte koku kaybı olur mu soruları gündemde yer alıyor. Peki koronavirüs belirtisi olan koku kaybı gripte de olur mu, nasıl geçer? İşte grip ve koronavirüs belirtileri…

18.09.2021Sağlık
Asiltürk iyiye gidiyor

Asiltürk iyiye gidiyor

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün, COVID-19 kaynaklı nefes darlığı nedeniyle kaldırıldığı Ankara Şehir Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor.

16.09.2021Gündem
Asiltürk’ün tedavisi sürüyor

Asiltürk’ün tedavisi sürüyor

Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün tedavisi sürüyor.

15.09.2021Gündem
Covid’de 5 ölümden biri sepsis’ten

Covid’de 5 ölümden biri sepsis’ten

Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Oktay Demirkıran, koronavirüs nedeniyle gerçekleşen her 5 ölümden birinin sepsis nedeniyle olduğunu belirtti.

15.09.2021Gündem
Son dakika... Oğuzhan Asiltürkün son sağlık durumuna ilişkin açıklama Karamollaoğlu ziyaret etti

Son dakika... Oğuzhan Asiltürk'ün son sağlık durumuna ilişkin açıklama! Karamollaoğlu ziyaret etti

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün sağlık durumuna ilişkin son açıklamayı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptı. Asiltürk'ü hastanede ziyaret eden Karamollaoğlu, Asiltürk'ün sağlık durumunun iyiye gittiğini ve birkaç gün içinde toparlanacağını belirtti.

14.09.2021Gündem
Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk hastaneye kaldırıldı

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk hastaneye kaldırıldı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk hastaneye kaldırıldı. Saadet Partisi'nden yapılan açıklamada, "Doktorlarımız tarafından gerekli tüm müdahaleler yapılmaktadır. Camiamız müsterih olsun, hamdolsun sağlık durumu şu an iyi durumdadır" ifadelerine yer verildi.

13.09.2021Gündem
Dünya tıp literatüründe bir ilk: Covid-19, akciğer kanserini taklit etti

Dünya tıp literatüründe bir ilk: Covid-19, akciğer kanserini taklit etti

Kahramanmaraş'ta akciğer kanseri teşhisi konulan N.T.'nin (52) koronavirüs testi pozitif çıktı. Ameliyat öncesi Covid-19 tedavisi gören N.T.'ye yapılan tetkikler sonucu koronavirüsün akciğer kanserini taklit ettiği tespit edildi. Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Göğüs Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Fatoş Kozanlı, koronavirüsün akciğer kanserini taklit ettiğini ve bunun dünya tıp literatüründe bir ilk olduğunu söyledi.

12.09.2021Gündem
İshal corona belirtisi mi Koronavirüs hastalığının en sık görülen belirtileri

İshal corona belirtisi mi? Koronavirüs hastalığının en sık görülen belirtileri

İshal günlük yaşantıda kişilerin sıklıkla karşılaştığı bir sorundur. Ancak koronavirüsün pek çok yaygın hastalığın belirtisiyle benzerlik göstermesi soru işaretlerine neden oluyor. Bunun yanında ishalle birlikte kusma, karın ağrısı ve en önemlisi ateşin çıkması ishal corona belirtisi mi sorularını beraberinde getiriyor. Peki ishal koronavirüs belirtisi olabilir mi? İşte koronavirüs hastalığının en sık görülen belirtileri…

8.09.2021Sağlık
Koronavirüs tedavisi gören mühendisin aşı pişmanlığı: Keşke yaptırmış olsaydım

Koronavirüs tedavisi gören mühendisin aşı pişmanlığı: Keşke yaptırmış olsaydım

Kayseri'de hastanede koronavirüs tedavisi gören makine mühendisi Rıdvan Küçükdal (31), "11 gün önce koronavirüs testim pozitif çıktı. Aşı yaptırmadım. Bunun nedeni yerli aşıyı bekliyordum. Yerli aşıyı olamadan koronavirüse yakalandım. Bu durumları görünce vicdanen ‘keşke aşı yaptırmış olsaydım’ diyorum” dedi.

28.08.2021Gündem
Covid teşhisi kondu, aylar sonra kötü haberi aldı... Belirtiler benziyor, aman dikkat

Covid teşhisi kondu, aylar sonra kötü haberi aldı... Belirtiler benziyor, aman dikkat!

Koronavirüs pandemisi pek çok hastalığın teşhisinin ve tedavisinin gecikmesine neden oldu. Bunların başında da kanser geliyor. Çok sayıda kanser vakası geç teşhis edildiği için tedavi süreci zorlu geçiyor. Tıpkı Brogan Williams’a olduğu gibi…

26.08.2021Gündem
Sternum Nedir, Nerede Bulunur Sternum Neden Ağrır

Sternum Nedir, Nerede Bulunur? Sternum Neden Ağrır?

İnsanların vücudunda mevcut halde çok sayıda organ bulunur ve bahsedilen organların işlevleri birbirinden farklıdır. Bununla birlikte, insan vücudunun her bölgesi değişik bir isim ile adlandırılmıştır. Bu isimler halk dilinde çeşitli şekillerde bilinmiş olsa da tıp literatüründe değişik adları bulunur. Sternum kavramı da bu kelimelerden bir tanesidir. Sternum kavramının ne demek olduğunu ve sternumun neden ağrıdığını sizler için derledik.

25.08.2021Araştırma
İstiklal Caddesi pandemi öncesine dönüyor

İstiklal Caddesi pandemi öncesine dönüyor

Türkiye'de son haftalarda artış gösteren koronavirüs vakaları ve ölümlere rağmen İstiklal Caddesi'nde maske ve mesafe kuralına uymayanlar artıyor. Her gün yerli ve yabancı binlerce kişiyi ağırlayan caddede kimi maskelerini ellerinde taşırken, kimi de koluna takarak yürüyor. Maske takmayanların hepsinin bir mazereti var. Kimi maskenin korumayacağına, kimi de aşı olduğu için maskeye gerek duymadığını belirtiyor.

25.08.2021Gündem
Son dakika: Deltadaki semptom bilmecesi çözüldü İşte yeni liste

Son dakika: Delta'daki semptom bilmecesi çözüldü! İşte yeni liste

Dünyayı etkisi altına alan Delta varyantı ile ilgili İngiliz bilim insanlarından ezber bozan yeni bir açıklama geldi. Delta'daki semptomları inceleyen ekip belirti listesini güncelledi. İşte yaş gruplarına göre en sık görülen semptomlar...

22.08.2021Dünya
Doğuma günler kala Covid-19’a yakalandı, acil sezaryene alındı... Öleceğimi sandım, tek düşündüğüm bebeğimdi

Doğuma günler kala Covid-19’a yakalandı, acil sezaryene alındı... 'Öleceğimi sandım, tek düşündüğüm bebeğimdi'

Bebeğine zarar verir endişesi ile Covid-19 aşısı olmak istemeyen bir anne, doğuma sayılı günler kala koronavirüse yakalandı. Acil sezaryene alınan ve sonrasında da yoğun bakımda yatmak zorunda kalan Kristen Hutton’un hikayesi, hamileler ve Covid-19 aşısı konusunu bir kere daha gündeme getirdi...

22.08.2021Gündem
Tomogrofi Nedir Ve Neden Çekilir Bilgisayarlı Ve Renkli Tomografi Çekilmesinin Nedenleri

Tomogrofi Nedir Ve Neden Çekilir? Bilgisayarlı Ve Renkli Tomografi Çekilmesinin Nedenleri

Dünya üzerinde aklını kullanabilme becerisine sahip yegane varlık insandır. İnsanın bu özelliği ona pek çok şey katmaktadır. Zaman ilerledikçe katılan şeylerden en önemlisi teknoloji olmaktadır. Teknolojiyle beraber tıp dünyası da ilerlemekte ve gelişmektedir. Hayatımıza giren tomogrofi kavramının ne olduğunu detaylarıyla sizler için derledik.

21.08.2021Araştırma
Memede Sızlama Neden Olur Gebelikte Ve Normalde Sol - Sağ Memenin Sızlamasının Nedenleri

Memede Sızlama Neden Olur? Gebelikte Ve Normalde Sol - Sağ Memenin Sızlamasının Nedenleri

Meme ağrısı kadınlarda sık görülen bir şikayettir. Bu ağrıların pek çok farklı nedeni olabilir. Bunlardan en çok görüleni ise, adet döngüsü içinde meydana gelen şiddetli meme ağrısıdır. Meme ağrısı pek çok farklı nedenden kaynaklanabilir. Meme ağrısı, her yaş grubundaki kadında sıkça görülebilen bir rahatsızlıktır. Memede sızlama neden olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.08.2021Araştırma
14 gün arayla Covide yenildiler... Ölmeden son isteği Çocuklarım aşılansın oldu

14 gün arayla Covid'e yenildiler... Ölmeden son isteği 'Çocuklarım aşılansın' oldu

Dünyanın dört bir yanından Covid-19 aşısını reddeden ve ardından trajik bir biçimde yaşamını yitiren insanların haberleri gelmeye devam ediyor. Bu kez virüs bir ailenin hem annesini hem babasını iki hafta arayla hayattan kopardı. Annenin ölüm döşeğindeki son dileği dört çocuğunun aşılanmasıydı...

21.08.2021Dünya
Mutasyonlu virüs nedir, nasıl bulaşır İşte, mutasyonlu virüs belirtileri ve karantina süresi

Mutasyonlu virüs nedir, nasıl bulaşır? İşte, mutasyonlu virüs belirtileri ve karantina süresi

Dünya çapında covid-19 vakalarıyla mücadele devam ederken bir yandan da yeni ortaya çıkan Delta ve Delta Plus mutasyonlu virüsün yayılması mutasyonlu virüs nedir, nasıl bulaşır, belirtileri nelerdir gibi soruları beraberinde getirdi. Koronavirüs ile benzer belirtilerin rastlandığı mutasyonlu virüs ülkemizde de ölümlere yol açabiliyor. İşte, mutasyonlu virüs hakkında tüm merak edilenler…

20.08.2021Sağlık
Koronavirüsün (Covid-19) gün gün belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır

Koronavirüsün (Covid-19) gün gün belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır?

Tüm dünyada etkisini devam ettiren koronavirüs (covid-19) belirtileri herkeste farklı şekilde kendini gösterebiliyor. Koronavirüs vaka sayılarındaki dalgalanmalar ve yeni varyantlarla birlikte belirtileri de en çok merak edilen konular arasında güncelliğini koruyor. Enfekte kişilerin çoğu, hafif ila orta düzeyde semptomlar geliştirmekte ve hastaneye kaldırılmadan iyileşmektedir. Peki, koronavirüsün en yaygın belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır? İşte gün gün koronavirüs belirtileri…

19.08.2021Sağlık
Tromboflebit nedir, neden olur Tromboflebit hastalığı nasıl tedavi edilir

Tromboflebit nedir, neden olur? Tromboflebit hastalığı nasıl tedavi edilir?

Tromboflebit, kalp ve akciğerler için ciddi problemlere neden olan ve ölümle sonuçlanabilecek bir hastalıktır. Sürekli doktor kontrolünde olmanızı gerektiren bu hastalığı tanımlayabilmeniz için ne olduğu, belirtileri, sebepleri ve tedavisi hakkında tüm detayları derledik.

19.08.2021Araştırma
Laktik asit nedir, ne işe yarar Laktik asit nerelerde bulunur

Laktik asit nedir, ne işe yarar? Laktik asit nerelerde bulunur?

Toplum arasında süt asidi olarak da tanınan laktik ait, yorgunlukla ilişkilendirilen bir bileşiktir. Dolayısıyla laktik asidin kişiyi neden yorduğuna dair pek çok araştırma yapılmaktadır. Peki, laktik asit nedir ve vücutta ne işe yarar? Bu asit nerelerde bulunur? İşte, merak edilen tüm detayları derledik.

17.08.2021Araştırma
Demir eksikliği nedir, nasıl giderilir Demir eksikliğine ne iyi gelir

Demir eksikliği nedir, nasıl giderilir? Demir eksikliğine ne iyi gelir?

Demir önemli bir diyet mineralidir. Günlük yaşam için enerji sağlamak için gerekli olan kanınızdaki oksijenin taşınması da dahil olmak üzere çeşitli vücut işlevleri için gereklidir. Peki, demir eksikliği nedir, demir eksikliği nasıl giderilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

16.08.2021Araştırma
Oppo Band Sport incelemesi

Oppo Band Sport incelemesi

Türkiye'de kurduğu fabrikayla bir yandan istihdama katkı sağlarken diğer yandan da ülkemize verdiği değeri gösteren Oppo, geniş ekosistemine yeni bir ürün daha ekledi. İşte karşınızda Oppo'nun yeni nesil akıllı bileklik modeli Oppo Band Sport... (Sponsorlu İçerik)

10.08.2021Teknoloji
Anafilaksi nedir ve belirtileri nelerdir Anafilaksi neden olur ve tedavisi

Anafilaksi nedir ve belirtileri nelerdir? Anafilaksi neden olur ve tedavisi

Anafilaksi hastalığı kişilerin yaşayabileceği bir sağlık sorunudur. Anafilaksi hastalığının belirtileri ve neden oluştuğu kişilerce merak edilebiliyor. Anafilaksi hastalığının ortaya çıkış sebepleri ve hangi tedavilerin uygulandığı bireylerin tüm detaylarıyla araştırarak bilgi sahibi olmak istediği konu başlıkları arasında bulunuyor. Anafilaksi nedir ve belirtileri nelerdir? Anafilaksi neden olur ve tedavisi hakkında tüm detayları derledik.

19.07.2021Araştırma
Korona ‘kalp’ kırdı

Korona ‘kalp’ kırdı

Koronavirüsten bir yakınını kaybeden 71 yaşındaki bir kadına, kalp krizi şikâyetiyle kaldırıldığı hastanede ‘kırık kalp sendromu’ teşhisi konuldu. Sakinleştirici ilaçlar verilip tedavi uygulanan hasta, 4’üncü günün sonunda sağlığına kavuştu.

17.07.2021Gündem
Yüksek tansiyon nedir ve belirtileri nelerdir Yüksek tansiyon neden olur ve nasıl düşürülür

Yüksek tansiyon nedir ve belirtileri nelerdir? Yüksek tansiyon neden olur ve nasıl düşürülür

Tansiyon hastalıkları toplumumuzda en fazla görülen hastalıklardan bir tanesidir. Ülkemizde de pek çok kişi yüksek tansiyon şikayeti ile doktora başvurmaktadır. Yüksek tansiyona iyi gelen bitkisel çözüm metotları yer almaktadır. Yüksek tansiyon ile ilgili araştırmalar günümüzde de artmıştır. Peki, yüksek tansiyon nedir? Yüksek tansiyon belirtileri nelerdir? Yüksek tansiyon neden olmaktadır? Yüksek tansiyon nasıl düşürülmektedir? İşte yüksek tansiyon ile ilgili tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
Karın şişliğine ne iyi gelir ve nasıl geçer Karın şişliği neden olur Evde karın şişkinliğine iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemler

Karın şişliğine ne iyi gelir ve nasıl geçer? Karın şişliği neden olur? Evde karın şişkinliğine iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemler

Karın şişliği sorunu zaman zaman günlük hayatı olumsuz etkileyebiliyor. Karın şişliğinin kendi içerisinde pek çok nedeni bulunur. Bu nedenler kişinin yaşadığı hayata ya da kilosuna, yaşına, beslenme şekline göre farklılık gösterir. Bazen de yemek yedikten sonra karış şişkinliği oluşur ve hazımsızlık, kabızlık gibi sonuçlar doğurabilir. Karın şişkinliğine iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemlerle evde çözüm üretmek mümkün. Peki karın şişkinliği nasıl geçer? Evde karın şişkinliğine ne iyi gelir? Kabızlık ve karın şişkinliği nasıl geçer? Karın şişkinliği ve ağrısına ne iyi gelir? İşte karın şişkinliğinin nedenleri ve karın şişkinliğine iyi gelen öneriler...

15.07.2021Sağlık
Çarpıntıya ne iyi gelir Kalp çarpıntısı neden olur ve nasıl geçer Çarpıntısı belirtileri ve evde iyi gelen bitkiler

Çarpıntıya ne iyi gelir? Kalp çarpıntısı neden olur ve nasıl geçer? Çarpıntısı belirtileri ve evde iyi gelen bitkiler

Tiroid bezindeki faza çalışma durumu, bazı ilaçların kullanımı, gebelik, kalp damar hastalığı, sigara ve alkol tüketimi, anemi, vitamin eksiklikleri, genç yaştakiler için yoğun iş hayatı, kalp ritimlerinin bozukluğu ve stres gibi nedenlerle kalp çarpıntıları ve nefes darlığı meydana gelebilmektedir. Kalp çarpıntısı nedir? Kalp çarpıntısı nasıl geçer? Sorularına ait tüm detayları hazırladık.

14.07.2021Sağlık
Uzatmalı Covid: İlk deneyler teşhis ve tedavi konusunda umut verici

'Uzatmalı' Covid: İlk deneyler teşhis ve tedavi konusunda umut verici

'Uzatmalı' Covid geçiren yani koronavirüse yakalandıktan sonra uzun süre sağlığına kavuşamayan hastalarla ilgili araştırmalar yürüten bilim insanları, çalışmalarının ilk sonuçlarının, teşhisi sağlayacak bir testin geliştirilebileceği konusunda umut verdiğini söylüyorlar.

12.07.2021Dünya
Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın: Delta varyantı yüzde 60 daha bulaşıcı

Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın: Delta varyantı yüzde 60 daha bulaşıcı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, Delta varyantının koronavirüs ve Alfa varyantına göre yüzde 60 daha bulaşıcı ve etkin olduğunu söyledi.

10.07.2021Haber
Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçından delta varyantı sözleri

Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın'dan delta varyantı sözleri!

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, Delta varyantının koronavirüs ve Alfa varyantına göre yüzde 60 daha bulaşıcı ve etkin olduğunu söyledi.

10.07.2021Gündem
Mide şişkinliğine ne iyi gelir, nasıl geçer Mide şişkinliğinin nedenleri ve evde iyi gelen şeyler

Mide şişkinliğine ne iyi gelir, nasıl geçer? Mide şişkinliğinin nedenleri ve evde iyi gelen şeyler

Karnın üst bölgesinde (mide bölgesi) ağrı veya şişkinlik, vücutta sıvı toplanmasına bağlı olarak gelişebilir. Mide bulantısı ile birlikte hazımsızlıktan ve ishal gibi bağırsak problemlerinden de kaynaklanabilen mide şişkinliğine evdeki doğal yiyeceklerle de çare bulunabilir. Peki, mide şişkinliğine ne iyi gelir? Mide şişkinliği neden olur ve nasıl geçer? İşte, mide şişkinliğinin nedenleri ve evde iyi gelen şeyler

8.07.2021Sağlık
Konjenital Nedir Konjenital Kalp Hastalıkları Nelerdir

Konjenital Nedir? Konjenital Kalp Hastalıkları Nelerdir?

Konjenital bozukluklar kalıtımsal olabilir veya çevresel faktörlerden kaynaklanabilir ve bunların çocuğun sağlığı ve gelişimi üzerindeki etkileri hafiften şiddetliye kadar değişebilir. Peki, konjenital tam olarak nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.07.2021Sağlık
Nefes darlığı neden olur, nasıl geçer Psikolojik nefes darlığına iyi gelen evde bitkisel doğal çözüm önerileri ve kurtulmanın yolları

Nefes darlığı neden olur, nasıl geçer? Psikolojik nefes darlığına iyi gelen evde bitkisel doğal çözüm önerileri ve kurtulmanın yolları

Nefes darlığı, ileri boyutlara taşındığında öksürük, baş ağrısı gibi can sıkıcı belirtiler gösterebilir. Psikolojik gibi çeşitli durumların ağır bastığı nefes darlığı rahatsızlığına bazı yöntemler çözüm olabilmektedir. Nefes darlığı, evde doğal bitkiler ve bazı besinlerin tüketilmesi ile de çözüme kavuşturulabilmektedir. Peki, konuşurken yorulma, nefes darlığı neden olur ve nefes darlığına ne iyi gelir, nasıl geçer? İşte, nefes darlığına iyi gelen evde bitkisel kesin çözüm önerileri

3.07.2021Sağlık
Bradikardi Nedir, Belirtileri Nelerdir Bradikardi Hastalığı Tanısı Ve Tedavi Yöntemleri..

Bradikardi Nedir, Belirtileri Nelerdir? Bradikardi Hastalığı Tanısı Ve Tedavi Yöntemleri..

Yaş ve doğuştan kalp kusurları gibi bazı bradikardi risk faktörleri kontrol edilemez. Bradikardiyi önlemenin en etkili yolu ise kalp hastalığı geliştirme riskinizi azaltmaktır. Bradikardiyi önlemeye yardımcı olmak için hastalık hakkında detayları derledik.

29.06.2021Sağlık
Koronavirüs sonrası bu şikayetlere dikkat Dikkat çeken 12nci hafta detayı

Koronavirüs sonrası bu şikayetlere dikkat! Dikkat çeken 12'nci hafta detayı

Koronavirüs hastalığını atlattıktan sonra 12'nci hafta ve sonrasını kapsayan 'Post Covid' dönemde şikayetler devam edebiliyor. Uzman hekimler koronavirüs sonrası yaşanan sorunları anlattı. Prof. Dr. Canan Ağalar, "Halsizlik başta gelen şikayetler arasında. Bunu uyku bozukluğu takip ediyor" dedi

28.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

5 dakikalık ‘jet’ muayene sağlıkta şiddeti körükler mi

Hekim ve sağlık çalışanlarının gündeminde, COVID-19 ve aşılama kadar önemli bir konu daha var: ‘Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ndeki randevu aralıklarının 5 dakikaya düşürülmesi. ’TTB, hastaya ayrılan beş dakikalık muayene süresinin hataları ve dolayısıyla da sağlıkta şiddet olaylarını arttıracağı kaygısı ile Sağlık Bakanlığı’na bir yazı gönderdi. Peki, 5 dakikalık ‘Jet’ muayene şiddeti neden, nasıl artırır? Ortalama muayene süresi ne olmalı? Hekimler anlatıyor...

17.09.2021

Anksiyete ile nasıl başa çıkılır?

Kaygı yaşamın normal bir parçasıdır. Herkes günlük yaşam içinde değişik konularla ilgili kaygı duyabilir.

6.08.2021

Laparoskopi ve Histeroskopi sonrası sizleri neler bekliyor?

Birçok operasyon, karın bölgesini açmak için “bikini” veya “yukarı bakan gülen ağız” şeklinde yapılan bir kesi ile gerçekleştirilir. Buna açık ameliyat denir. Hastalar genellikle ameliyatı takiben birkaç gün hastanede kalırlar ve gerekli fiziksel aktivite düzeyine bağlı olarak 2 ila 6 hafta içinde işe dönebilirler.

31.07.2021

Dikkat! Serinleyeyim derken aman hasta olmayın

Termometre rekor kırıp Şırnak Cizre’de 49.1 dereceyi gördü. Akdeniz ve Ege’de de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde. Gün içinde havuz, deniz serinlemek için bir çözüm olsa da asıl çare klima. Ama dikkat! Serinleyeyim derken hastalığa davetiye çıkartmayın. Gün boyu, 16-17 derecede kullanılan klimalar, hele de bakımı yapılmamışsa virüs yayılımından, kalp-akciğer rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığı tetikleyebilir. İşte uzmanların uyarıları ve doğru klima kullanma kılavuzu.

23.07.2021

Anksiyete ve manuel terapi

Anksiyete, sadece kaygı, stres ve endişe duygularının yoğun yaşandığı mental bir sağlık sorunu olmakla kalmayıp aynı zamanda çok çeşitli rahatsız edici fiziksel semptomlara da neden olan bir hastalıktır.

3.07.2021

‘Endişe’ varyantı Delta Plus

Delta varyantına karşı dünya genelinde daha yeni ‘alarm’ verilmişken bir de Delta Plus çıktı. Türkiye’nin de aralarında olduğu 85 ülkede görüldü. Diğer varyantlara göre 2 kat hızlı yayılıyor. Avustralya’da Sydney kenti 2 hafta kapatıldı. Aşılamanın çoğunu tamamlayan İsrail, İngiltere ve Almanya da ise kısmi yasaklar geri döndü. Rusya en çok etkilenen ülkeler arasında. Delta Plus, nam-ı diğer ‘endişe’ varyantı korkutuyor. Zira, Türkiye’de 1 Temmuz itibarıyla pek çok kısıtlama kaldırılıyor. Endişelenmeli miyiz? Nasıl bir yaz bizi bekliyor? Aşılar Delta Plus’a etki etmiyor mu? Uzmanlara sordum...

29.06.2021