EKSTRA
MENÜ

Nazlı Eray

Nazlı Eray ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nazlı Eray haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 233 Nazlı Eray haberi bulunmuştur.

Nazlı Eray Haberleri

TÜYAP Kitap Fuarının onur yazarı Nazlı Eray

TÜYAP Kitap Fuarı'nın onur yazarı Nazlı Eray

31 Ekim-8 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın onur yazarı Nazlı Eray olacak.

3.06.2020Kitap Sanat
39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarının onur yazarı Nazlı Eray

"39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı"nın onur yazarı Nazlı Eray

Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle hazırlanan "39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı"nın teması "Kitabın Büyülü Dünyası" olarak belirlendi.

2.06.2020Keyif
Yazar Nazlı Eray’a hırsız şoku

Yazar Nazlı Eray’a hırsız şoku

Yazar Nazlı Eray’ın Kadıköy’de bir kafede oturup kitap okuduğu esnada 2 kişi tarafından çantası çalındı. O anlar güvenlik kameralarına yansırken, şüphelilerden biri kısa sürede yakalandı.

4.02.2020Haber
Yazar Nazlı Eray’a Kadıköy’de hırsız şoku

Yazar Nazlı Eray’a Kadıköy’de hırsız şoku!

İstanbul Kadıköy'de kafede oturan yazar Nazlı Eray'ın çantası iki kadın şüpheli tarafından çalındı. Olay anı güvenlik kameralarına yansırken, şüphelilerden biri polis ekipleri tarafından yakalandı. Benzer suçlardan 21 kez poliste kaydı olan şüpheli kadın,çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yazar Eray ise başına ilk defa böyle bir şey geldiğini belirterek, "O beni tanımıyor tanısaydı böyle bir şey yapmazdı" dedi.

4.02.2020Gündem
‘Bir Kırık Segâh’ın ödül gecesi

‘Bir Kırık Segâh’ın ödül gecesi

MİLLİYET gazetesi tarafından bu yıl 30’uncusu verilen 2019 Haldun Taner Öykü Ödülü, önceki akşam Pera Müzesi Oditoryumu’nda düzenlenen bir törenle Revna Demirören ve Cemal Demirören tarafından Kamil Erdem’e takdim edildi.

2.12.2019Kitap Sanat
Göbeklitepe: Sadece 12 bin yıllık yer değil, medeniyetin başlangıç noktası

Göbeklitepe: Sadece 12 bin yıllık yer değil, medeniyetin başlangıç noktası!

71’inci Frankfurt Kitap Fuarı’ndaki Türkiye ulusal standında düzenlenen ‘edebiyat ve arkeoloji’ toplantısında, Göbeklitepe konuşuldu. İnsanlık tarihi ile ilgili bilinenlerin revize edilmesine neden olan Göbeklitepe’nin, sadece 12 bin yıl öncesine ait bir yerleşim yeri olmadığı, aynı zamanda bugünkü medeniyetin de başlangıç noktası olduğuna dikkat çekildi.

17.10.2019Avrupa
Uçup gitmeyen sözler

Uçup gitmeyen sözler

Türk edebiyatının ustalarını bir araya getiren ‘Yazı Kalır’, Doğan Hızlan’ın radyo ve televizyon söyleşilerinden oluşuyor. Ustaların sözleri uçup gitmesin, edebiyat tarihindeki yerini alsın diye hazırlanan, belgesel niteliği taşıyan bir kitap.

21.06.2018Kitap Sanat
Nazlı Eray’la yıllar

Nazlı Eray’la yıllar

Şimdi Nazlı’nın son romanı ‘Aşk Yeniden İcat Edilmeli’yi okuyorum. Kurmaca, yapıntı, gerçekçilikteki kişi, roman kişisi; öyle sanıyorum ki, bunlar umurunda değil Nazlı Eray’ın. Bütün tasası, derin hüzünlere sonradan kırık bir gülümseyişle bakabilmek...

18.01.2018Kitap Sanat
At saati kolundan, zamanı karışık yaşa arada

At saati kolundan, zamanı karışık yaşa arada

Nazlı Eray yeni romanı ‘Ölüm Limuzini’nde zamanlar ve mekânlararası zıplamalarla farklı bir kurgu yaratıyor. Kitabın ana ekseninde ise J.F. Kennedy suikasti var. Söz Nazlı Eray’da...

3.02.2017Kitap Sanat
Nazlı Eray: Rüyaları belgeliyorum

Nazlı Eray: Rüyaları belgeliyorum

Fantastik öykülerin usta ismi Nazlı Eray, bu kez ‘belgesel bellek’ adını verdiği bir türle karşımızda. 43’üncü kitabı ‘Rüya Yolcusu’nu çıkaran Eray, “Yazmak benim dünyaya ve hayata açılan tılsımlı anahtarım” diyor.

15.01.2016Keyif
Adalet için öykü zamanı

Adalet için öykü zamanı!

Edebiyatımıza yeni öykücüler kazandırmayı amaçlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da tüm yurtta duyurulan Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2016 başvuruları başladı. Başvurunun son tarihi ise 18 Mayıs 2016 olarak belirlendi.

7.12.2015Eğitim
Kitap kazananlar belli oldu

Kitap kazananlar belli oldu

hurriyet.com.tr hediye kitap günleri devam ediyor. Sorduğumuz soruya doğru cevap veren 20 şanslı hurriyet.com.tr okuyucusu bizden, Nazlı Eray’ın 'Aydaki Adam Tanpınar' romanını kazandı.

29.08.2014Keyif
Soruyu bil kitabı kazan

Soruyu bil kitabı kazan

"Hurriyet.com.tr Hediye Kitap Günleri" devam ediyor. Bu yarışma ile 20 şanslı hurriyet.com.tr okuyucusu bizden, Nazlı Eray’ın 'Aydaki Adam Tanpınar' romanını kazanacak.

23.08.2014Keyif
Doğan kitapta imza günü

Doğan kitap'ta imza günü

TÜYAP tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen İzmir Kitap Fuarı'nda ünlü yazarlar okuyucuları ile buluşuyor. Doğan Kitap stantında ise usta gazeteci Altan Öymen, Aynur Tartan, ünlü perkusyon ustası Ayhan Sicimoğlu ve yılların usta yazarı Canan Tan son kitaplarını imzaladı.

27.04.2014Ege

Yazar Sonuçları

Dergilerde ne var

Virüs dergisinin bu ayki ressamı Kayıhan Keskinok.

26.01.2021

Cumhurbaşkanlığı hesabı karıştı

Kılıçdaroğlu’nun bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti milletvekillerinin laf atması üzerine, “Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi?” şeklinde verdiği yanıt, Cumhurbaşkanlığı hesaplarını karıştırdı.

10.12.2020

Adana Film Festivali kitapları Rıza Kıraç imzalı

Adana Film Festivali’nin ödül töreni bu yıl pandemiden dolayı İstanbul’da Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

30.09.2020

Beethoven’a dair her şey

Bu yıl pandemi gündeme yerleşti ve her şeyi gölgede bıraktı. Oysa Beethoven’ın 250. doğum yılı kutlanacaktı tüm dünyada.

10.09.2020

Beethoven’a dair her şey

Bu yıl pandemi gündeme yerleşti ve her şeyi gölgede bıraktı. Oysa Beethoven’ın 250. doğum yılı kutlanacaktı tüm dünyada.

9.09.2020

Korona günleri Veba Geceleri’ne sızar mı?

Hayatın her alanında olduğu gibi yayın dünyası da normale dönüyor. Kitabevleri teker teker kapılarını açtı, yayınevleri pandemi süresince ayda bir kitaba kadar düşürdükleri yayın sayısını arttırmaya başladı. Bu arada pek çok kitabın çıkış tarihi de üçer ay ertelenmiş oldu.

3.06.2020

Kitaplarla iyi hissedin

Eve kapandığımız bu günlerde neler mi okuyalım? İşte Sayım Çınar’dan 5 farklı tavsiye:

16.04.2020

Sade hayat, az ile yetinme

Son 10 yıldır ‘Azla Mutlu Olmak’ (Francine Jay) kitabının felsefesi geniş kitleler tarafından kabul görmeye başladı. Yaşadığımız mekânları kendimiz yaşanamaz hale getiriyoruz.

2.01.2020

Hayatı değiştiren ödül

Cumartesi akşamı Pera Müzesi’nde Haldun Taner Öykü Ödülü töreni yapıldı.

3.12.2019

İzmir baharı kitap fuarıyla karşılayacak

24. İZMİR KİTAP FUARI, yarın Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda (Kültürpark) açılacak ve 24 Nisan akşamına kadar sürecek.

5.04.2019

‘Kuralsız’ arenada sıkıntıları başladı... CHP yine ‘geç’ kaldı

SEÇİMLERE 3.5 ay kal kaldı. CHP’de Kılıçdaroğlu karar verici olmak istiyor ancak bir yandan da ‘tuzakları’ı aşmak zorunda. AKP aday tespitini tamamlamış gibi... CHP ‘yine geç’ kaldı. Hani adaylar altı ay önceden belirlenecekti? Hani gençler ve kadınlara geniş yer verilecekti?

7.12.2018

Dil Bayramı

1277: Bir devlet adamı, Karamanoğlu Mehmet Bey, fermanla kıvılcım çakmış. “Her yerde Türkçe kullanılsın!” Kıvılcım ateşe dönüşememiş. 700 yıl önce Yunus Emre, 500 yıl önce Karacaoğlan veya 400 yıl önce Dadaloğlu gibi ozanlarla bu güzel dil ışıldamaya devam etmiş elbet.

25.09.2017

Sonbaharda Ankara’da yapılacak 10 etkinlik

Gittiyseniz de döndünüz. Ankara’dasınız. İşte! İçinde heyecan, doğa, sanat, tarih, kitaplı öneriler. Uçun, yürüyün, okuyun, seyredin. Sonbahara özel veya 4 mevsimlik. Eş-dost gitmek veya fotoğraf-film çekmek isteyeceksiniz. 

17.09.2017

Romanlarda Ankara

ROMAN KAHRAMANLARI* dergisinin bu sayısında, özel dosya konusu “Ankara Roman Kahramanları” başlığını taşıyor.

18.01.2016

‘Nasıl yazıyorlar?’

OT dergisi(1) yazarlara “klasik” bir soru yöneltmiş.

6.01.2016

Türk edebiyatı üzerine ‘fantastik’ bir sempozyum

Dünya edebiyatındaki birçok akım, tür Türk edebiyatına çok sonra dahil olmuştur.

13.11.2013

Gitme turnam!

Doğa araştırmacısı, biyolog ve kuş bilimcisi Ferdi Akarsu, dün bizi uyardı.

31.10.2013