EKSTRA
MENÜ

Ankara Kitap Fuarı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 496 haberi bulunmuştur.

Ankara Kitap Fuarı Haberleri

Fransız yazar Grange: Türkiyeyi düşündüğümde melankolik oluyorum

Fransız yazar Grange: "Türkiye'yi düşündüğümde melankolik oluyorum"

Fransız gazeteci, yazar ve senarist Jean-Christophe Grange, Fransa'nın başkenti Paris'te bulunmayan maskeyi bir süre önce Ankara'dan aldığını belirterek, "İçtenlikle söylüyorum, Türkiye'yi düşündüğümde melankolik oluyorum. Çok yakında geri geleceğim." ifadesini kullandı.

15.05.2020Dünya
Jean Christophe Grangé: Bilinmeyenin peşindeyim

Jean Christophe Grangé: Bilinmeyenin peşindeyim

Kızıl Nehirler, Leyleklerin Uçuşu, Ölüler Diyarı, Son Av gibi çok okunan kitapların yazarı Jean Christophe Grangé, Institut Français organizasyonu ile Ankara Kitap Fuarı için başkente geldi. Grangé, yazarlık serüveni ve Türkiye'de Şubat ayında okuyucu ile buluşan "Son Av" kitabına ilişkin, değerlendirmelerde bulundu:

2.03.2020Keyif
14. Ankara Kitap Fuarı açılıyor

14. Ankara Kitap Fuarı açılıyor

Ankara Kitap Fuarı, 28 Şubat Cuma günü 14'üncü kez kapılarını açacak.

26.02.2020Keyif
Jean-Christophe Grange Ankarada

Jean-Christophe Grange Ankara'da

Fransız gazeteci, yazar ve senarist Jean-Christophe Grange 14. Ankara Uluslararası Kitap Fuarı’nın Uluslararası Onur Konuğu olarak 1 ve 2 Mart'ta ATO Congresium’da okurlarıyla buluşacak.

24.02.2020Kitap Sanat
Altan Öymen Ankaralı kitapseverlerle buluşacak

Altan Öymen Ankaralı kitapseverlerle buluşacak

Deneyimli gazeteci ve yazar Altan Öymen 24 Şubat Pazar günü Ankara Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak.

21.02.2019Kitap Sanat
Ankara Kitap Fuarında konuk ülke İtalya

Ankara Kitap Fuarı'nda konuk ülke İtalya

Ankara Kitap Fuarı'nda İtalya rüzgarı esecek . Bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek Ankara Kitap Fuarı'nın konuk ülkesi İtalya olacak.  Dönüş adlı romanıyla 2017 Campiello ödülü kazanan Donatella di Pietrantonio'nun Türk okuyucularla buluşacağı fuarda, İtalya'daki tarihi kütüphaneler, İtalyan çocuk ve polis edebiyatıyla şair Giacomo Leopardi, aydın Giovanni Papini, yazarlar Primo Levi, Italo Calvino, Luigi Pirandello hakkında konferanslar düzenlenecek

15.02.2019Keyif
Ankara Kitap Fuarı | 12. Ankara Kitap Fuarı devam ediyor

Ankara Kitap Fuarı | 12. Ankara Kitap Fuarı devam ediyor

Ankara Kitap Fuarı, bu yıl 12'nci kez kapılarını kitapseverlere açtı. ATO Congresium’da 300’ü aşkın yayınevinin katıldığı fuarda Ankaralıların katılacağı söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk aktiviteleri de gerçekleştirilecek. Peki Ankara kitap fuarı ne zaman bitecek? 12. Ankara Kitap Fuarı ne zaman bitecek?

23.02.2018Gündem
Devlet Bahçelinin kalp kapakçığı değişti

Devlet Bahçeli'nin kalp kapakçığı değişti

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partiden birkaç kişi dışında kimsenin haberi olmadan Kocaeli’ndeki Anadolu Sağlık Merkezi’nde kalp kapakçığı ameliyatı oldu. Bahçeli’ye 2004’te de aynı operasyon yapılmış, 3 kalp damarı değiştirilmişti.

16.01.2016Gündem
Bugün Dünya Çalışan Gazeteciler günü

Bugün Dünya Çalışan Gazeteciler günü

Ekonomi yönetimi 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü ile ilgili olarak tebrik mesajlarını yayımladı. ABD Büyükelçiliği de sosyal medya hesaplarında Türkçe mesajlarla çalışan gazetecilerin bugününü kutladı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, 11 Ocak’ta Dünya Çalışamayan Gazeteciler Günü'nün kutlanmasını önerdi.

10.01.2016Ekonomi
Muhalefetin hakkı var

Muhalefetin hakkı var

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Şah Fırat Operasyonu nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasındaki ‘vatanseverlik’ tartışmasının yapılmaması gerektiğini vurgulayarak, “Çok üzüldüm” dedi. Başbuğ, muhalefet partilerinin hiç bilgilendirilmediğine de dikkat çekerek, “Doğası gereği tepki gösteriyorsunuz. Muhalefetin her türlü sözü söyleme hakkı doğuyor” diye konuştu.

28.02.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Fransa Büyükelçisi açıkladı: ‘Ulusal Çeviri Ödülü’ vereceğiz

28 ŞUBAT Cuma günü Ankara Kitap Fuarı, Congresium’da konuk ülke Fransa’nın büyükelçisi Charles Fries’in konuşmasıyla başladı. Büyükelçi konuşmasına Suriye’de yaşamını yitiren, şehit düşen Türk askerlerine başsağlığı dileyerek başladı:

1.03.2020

Piaf (Serçe)

“...Momone, aşk ılıdı mı ya ısıtmak gerekir ya da vazgeçmek. Aşk buzdolabında saklanmaz...”Edith Piaf (Kaldırım Serçesi, Simone Berteaut)

28.02.2020

SİCİLYALI ‘ARANCİNİ’

İtalya, sonsuz sanatlar ülkesi, Rönesans’ın eşiği, resim, müzik, heykel sanatlarının beşiği. Ve, İtalya’da sanata dönüşen bir başka keyif, İtalyan mutfağı.

21.02.2019

Kitaplar arasında yolculuk başladı

Ankara Kitap Fuarı, dün 13’ncü kez kapılarını misafirlerine açtı. Konuk ülke İtalya fuara, İtalyan dilinden Türkçe’ye çevrilen eserlerin yayınlandığı ‘İtalyan Kitaplığı’ ile katıldı.

15.02.2019

Sülbiye kim?

Dışarıdan bakıldığında dekorasyonunda kullandıkları renkli çiçeklerle şirinleştirilmiş, tabelasında, ‘ev yemekleri’ yazan restorana girdiğimde umutlandım.

6.03.2018

Bu çağın çocukları ‘dijital yurttaş’

Google ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) el ele verdi, çocukların bugünden geleceğin dünyasına hazır olabilmeleri için ‘Algo Dijital’ projesini hayata geçirdi. Bu çerçevede çocuklara güvenli internet, dijital yurttaşlık, analitik düşünme, kodlama, programlama ve dijital okuryazarlık öğretiliyor. Proje yetkilileriyle bir araya geldik hem Algo Dijital projesini hem de çocukların internette nasıl güvende olacaklarını konuştuk.

16.02.2018

Yüzleriniz kızarmıyor

Reza Zarrab, Başbakan’ın bakanların ‘yaşam koçu’ mudur?

11.01.2014

Biz Ankaralılara yakışmadı...

Bir kitapsever olarak 1-9 Aralık tarihleri arasında ATO salonlarında yapılan Ankara Kitap Fuarı’nı bir kaç kez gezdim, çok sevdiğim değerli yazarlarla tanışma ve kitaplarını daha uygun fiyatlarla satın alma imkanını buldum.

10.12.2012

Personel yoksa hizmet de yok

Ankara’nın en büyük çocuk yoğun bakım bölümü personel yetersizliğinden açılamıyor.

7.12.2012