MENÜ

Montessori

Montessori ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Montessori haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 134 Montessori haberi bulunmuştur.

Montessori Haberleri

Çocuklarınız buna bayılacak Kartondan oyun evi yapıyoruz…

Çocuklarınız buna bayılacak! Kartondan oyun evi yapıyoruz…

Çocukların çok seveceği, sizin de oynarken çocukluğunuza döneceğiniz kartondan oyun evi yapmaya ne dersiniz? Hem çok kolay hem de neredeyse sıfır maliyetle! Montessori Eğitmeni Canan Yelken, gerekli tüm malzemeleri ve yapım aşamalarını bizlerle tek tek paylaşıyor.

Çocuğunuz için keyifli bir aktivite: Pipetten ip geçirme

Çocuğunuz için keyifli bir aktivite: Pipetten ip geçirme

Nisan yağmurları başlamışken havalara uygun bir etkinlik yapmaya ne dersiniz? Belki dışarı çıkamıyoruz ama pencerenizin önünde yağmuru seyrederek çocuğunuzla birlikte hem bol kazanımlı hem de maliyeti düşük bir etkinlik yapabilirsiniz. Montessori Eğitmeni Canan Yelken, nasıl yapılacağını detaylarıyla anlatıyor.

Etkinlik önerisi: Damlalık ile pamuk boyama

Etkinlik önerisi: Damlalık ile pamuk boyama

Çocuğunuzla evde kaliteli vakit geçirmenin pek çok yolu var. Bu basit ama keyifli etkinlik de onlardan yalnızca bir tanesi… Hem motor ve zeka gelişimine yardımcı olacak hem de onu birkaç saat oyalayacak. Gerekli malzemeleri ve yapılış aşamalarını Montessori Eğitmeni Canan Yelken sıralıyor.

Evde ay kumu (kinetik kum) nasıl yapılır

Evde ay kumu (kinetik kum) nasıl yapılır?

Uluslararası İngilizce Eğitmeni ve Montessori Lideri Yasmin Yılmaz Başaran, evde ay kumu (kinetik kum) yapımını anlatıyor.

20.03.2020Evdehayat
Okumayı öğrenen çocuklar için evde harf çalışmaları

Okumayı öğrenen çocuklar için evde harf çalışmaları

Okuma yazmayı öğrenen minikler için evde özellikle harf çalışmalarınızda işinize yarayacak etkinlikler yapmak ister misiniz? Uluslararası İngilizce Eğitmeni ve Montessori Lideri Yasmin Yılmaz Başaran okumayı öğrenmeye başlayan çocuklar için evde yapılacak eğlenceli harf çalışmalarını anlatıyor.

19.03.2020Eğitim
Kitapseverlerle buluşacaklar

Kitapseverlerle buluşacaklar

‘ÇOKİ Yayıncılık’ 38’inci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda (TÜYAP) kitapseverlerle buluşuyor. Adını ‘çocuk’ ve ‘kitap’ sözcüklerinin ilk iki harfinden alan yayın, okurlarını bekliyor.

5.11.2019Eğitim
Ceza aslında bir ödüldür

Ceza aslında bir ödüldür

Ödül ve ceza, doğal olmayan ya da zorlama durumları teşvik etmek için kullanılır… Jokey, atının üstüne atlamadan önce ona bir parça şeker verir. Arabacı,  emirlerine itaat etmesi için atını kırbaçlar. Yine de bu iki at, kırların özgür atları kadar iyi koşamaz.Maria Montessori

8.07.2019Eğitim
Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne

Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne

Farklı dallarda başarılı kariyerleri vardı. Çocukları dünyaya geldikten sonra YouTube ve Instagram üzerinden yeni bir kariyer daha yarattılar. Tıp alanındaki tecrübesini aktaran da var, prematüre doğan çocuklarıyla yaşadıklarını paylaşıp umut olan da...

Dilek öğretmen Avrupa Parlamentosu’nda konuştu

Dilek öğretmen Avrupa Parlamentosu’nda konuştu

Samsun’un Çarşamba ilçesi Kumköy İlkokulu’nda görev yaparken uluslararası bir vakıf tarafından 2014 yılında ‘Dünyanın en iyi 50 öğretmeni’ arasında gösterilen Dilek Livaneli, resmi konuşmacı olarak Avrupa Parlamentosu’na katıldı.

31.01.2019Eğitim
‘Minik kuşlar’ defilede

‘Minik kuşlar’ defilede

Ankara Üniversitesi Uygulama Anaokulları öğrencileri, kuş projesi kapsamında hazırladıkları kostümleri renkli bir defileyle sergiledi.

21.06.2018Eğitim
Miniklerin eserleri sergilendi

Miniklerin eserleri sergilendi

Ankara Üniversitesi Uygulama Anaokulları’nın minik öğrencileri sergi açtı. Öğrenciler, ‘Vücudumuz Projesi’ ile kendi yaptıkları eserleri sergileyerek, öğretmenlerin ve velilerin beğenisine sundu.

14.03.2018Eğitim
Suriyeli ‘Benjamin Button’ın hayatı  bir fotoğrafla nasıl değişti

Suriyeli ‘Benjamin Button’ın hayatı bir fotoğrafla nasıl değişti?

Suriyeli Muhammed Adem henüz sekiz yaşında. Dünyada 2 milyon bebekte bir görülen rahatsızlığının adı ‘cutis laxa’. Muhammed’in görünümü 60-70 yaşlarında birini andırıyor. Buna ‘erken yaşlanma’ ya da meşhur filminden sonra ‘Benjamin Button hastalığı’ da deniliyor. Yaşamsal risk olası. Çünkü kalp gibi hayati organları da tıpkı derisi gibi çok hızlı gelişebiliyor. Suriye’den Batman’daki mülteci kampına gelen Muhammed’in hayatı bir fotoğrafla değişti. Artık yeni bir evi, yeni bir hayatı, yeni bir okulu ve tedavisi için iyi bir de doktoru var. İşte umut veren o hikâyenin perde arkası...

21.10.2017Hürriyet Pazar
ABDde bir anaokulu Bitcoinle ödeme kabul etmeye başladı

ABD'de bir anaokulu Bitcoin'le ödeme kabul etmeye başladı

New York'ta yer alan Montessori anaokulları, ailelerin kredi kartıyla ödeme yapmasına izin vermese de bundan sonra sanal para birimi Bitcoin ile ödeme yapabileceklerini açıkladı.

3.07.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Dünyanın her yeri onların bahçesi!

Geçen yıl yaz tatili için Datça’ya ve sonrasında Kaş’a gittiğimizde karavan kamp alanlarını ve yaz tatilini karavanlarda geçiren aileleri görmüş, Türkiye’yi kısa bir süreliğine de olsa karavanla gezmenin ne kadar keyifli olabileceğini düşünmüştüm. Fikrim değişmedi, merakım da gün geçtikçe artıyor. Her gün farklı bir şehirde uyanmak, yazın denize girmek, hiç görmediğimiz yerleri ev konforunda keşfedebilmek bütün aile için inanılmaz bir deneyim olabilir bana göre. Bunun için karavanla seyahat eden aileleri takip ediyor, hikâyelerini okuyor, tecrübelerini not alıyorum. İşte sohbet ettiğimiz De Loecker ailesi de onlardan biri.

23.03.2020

1 TL’nin sancısı

Ankara’da, “Yazı mı tura mı?” oynandı.

28.10.2019

Dünyanın en ilham veren 8 kadınından biri: Dilek Livaneli

O, Dilek Livaneli. Müthiş kadınlarımızdan biri. “Dünyanın en iyi 50 öğretmeni” arasında seçilen ilk Türk...

9.05.2019

Bilim parkından matematik müzesine

Bülent Ayaydın’ın dil kursuyla başlattığı eğitim macerasını 1991’de özel okulla taçlandırdığı Başak Eğitim Hizmetleri, matematik müzesinden bilim parkına Türkiye’de birçok ilke imza attı.

11.01.2018

Çocuklara kızmak onları nasıl etkiler?

BİRÇOK aile çocuğuna kızar. Acaba ailenin kızması çocuğu nasıl etkiler?

24.11.2017

Eyvah! Çocuğum okul tuvaletine girmekten korkuyor

Bazı çocuklar yaşıtlarından utanıyor, okulda veya kalabalık yerlerde tuvalete girmekten korkuyor. Kimi küçük ‘masum’ görünen şakalara maruz kaldığı için kimi de temiz olmadığı için tuvalete gidemiyor. Uzun süre tuvaletlerini tutmak zorunda kalan çocuklarda ‘utangaç mesane sendromu’ meydana geliyor. Acaba nedir, nelere sebep olur, nasıl çözülür? Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Levend Özkan’a sorduk.

20.10.2017

Muhteşem doğada ilköğretim fakı

İzmir’deki Montessori Anaokulu’na giden iki kızındaki gelişmeyi gözleyen Melis Kurtel Emin, sistemin çok faydalı olduğunu görünce, Urla’nın Bademler Mahallesi’nde bir ilkokul açmaya karar verdi.

19.08.2017

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar her hafta gelen yardım taleplerine gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Bu hafta da yardım isteyen dostlarımıza el uzatacağınızdan hiç şüphem yok. Yetiş Ayşe olarak sizlerle birlikte Türkiye’nin en büyük sosyal yardımlaşma platformu olduğumuzu biliyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Lütfen bütçeniz doğrultusunda yardımınızı esirgemeyin.

7.05.2017

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe için yaptığınız her iyilik ve yardımın sizlere katlanarak geri dönmesini diliyorum. Özellikle geçen hafta yardıma koşan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

23.04.2017

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe’nin daha fazla kişiye ulaşmasını çok istiyorum. Sizlerin yardımlarıyla yüzlerce insanı sevindirdik. Bu sayfayı daha fazla kişinin okumasını istiyorum. Okunsun ki burada bizlerden yardım bekleyen insanlara el uzatabilelim. Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde hiç kimsenin soğuk evde yemeksiz, bebeklerin mamasız kalmasını istemiyor bu kalbim. Burs isteyen öğrencilere lütfen yardımcı olun sizden özel olarak rica ediyorum bunu.  Hepinize kucak dolusu sevgiler…

22.01.2017