MENÜ

Montessori

Montessori ile ilgili tüm haberleri, son dakika Montessori haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Montessori haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 128 Montessori haberi bulunmuştur.

Montessori Haberleri

Kitapseverlerle buluşacaklar

Kitapseverlerle buluşacaklar

‘ÇOKİ Yayıncılık’ 38’inci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda (TÜYAP) kitapseverlerle buluşuyor. Adını ‘çocuk’ ve ‘kitap’ sözcüklerinin ilk iki harfinden alan yayın, okurlarını bekliyor.

5.11.2019Eğitim
Ceza aslında bir ödüldür

Ceza aslında bir ödüldür

Ödül ve ceza, doğal olmayan ya da zorlama durumları teşvik etmek için kullanılır… Jokey, atının üstüne atlamadan önce ona bir parça şeker verir. Arabacı,  emirlerine itaat etmesi için atını kırbaçlar. Yine de bu iki at, kırların özgür atları kadar iyi koşamaz.Maria Montessori

8.07.2019Eğitim
Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne

Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne

Farklı dallarda başarılı kariyerleri vardı. Çocukları dünyaya geldikten sonra YouTube ve Instagram üzerinden yeni bir kariyer daha yarattılar. Tıp alanındaki tecrübesini aktaran da var, prematüre doğan çocuklarıyla yaşadıklarını paylaşıp umut olan da...

Dilek öğretmen Avrupa Parlamentosu’nda konuştu

Dilek öğretmen Avrupa Parlamentosu’nda konuştu

Samsun’un Çarşamba ilçesi Kumköy İlkokulu’nda görev yaparken uluslararası bir vakıf tarafından 2014 yılında ‘Dünyanın en iyi 50 öğretmeni’ arasında gösterilen Dilek Livaneli, resmi konuşmacı olarak Avrupa Parlamentosu’na katıldı.

31.01.2019Eğitim
‘Minik kuşlar’ defilede

‘Minik kuşlar’ defilede

Ankara Üniversitesi Uygulama Anaokulları öğrencileri, kuş projesi kapsamında hazırladıkları kostümleri renkli bir defileyle sergiledi.

21.06.2018Eğitim
Miniklerin eserleri sergilendi

Miniklerin eserleri sergilendi

Ankara Üniversitesi Uygulama Anaokulları’nın minik öğrencileri sergi açtı. Öğrenciler, ‘Vücudumuz Projesi’ ile kendi yaptıkları eserleri sergileyerek, öğretmenlerin ve velilerin beğenisine sundu.

14.03.2018Eğitim
Suriyeli ‘Benjamin Button’ın hayatı  bir fotoğrafla nasıl değişti

Suriyeli ‘Benjamin Button’ın hayatı bir fotoğrafla nasıl değişti?

Suriyeli Muhammed Adem henüz sekiz yaşında. Dünyada 2 milyon bebekte bir görülen rahatsızlığının adı ‘cutis laxa’. Muhammed’in görünümü 60-70 yaşlarında birini andırıyor. Buna ‘erken yaşlanma’ ya da meşhur filminden sonra ‘Benjamin Button hastalığı’ da deniliyor. Yaşamsal risk olası. Çünkü kalp gibi hayati organları da tıpkı derisi gibi çok hızlı gelişebiliyor. Suriye’den Batman’daki mülteci kampına gelen Muhammed’in hayatı bir fotoğrafla değişti. Artık yeni bir evi, yeni bir hayatı, yeni bir okulu ve tedavisi için iyi bir de doktoru var. İşte umut veren o hikâyenin perde arkası...

21.10.2017Hürriyet Pazar
ABDde bir anaokulu Bitcoinle ödeme kabul etmeye başladı

ABD'de bir anaokulu Bitcoin'le ödeme kabul etmeye başladı

New York'ta yer alan Montessori anaokulları, ailelerin kredi kartıyla ödeme yapmasına izin vermese de bundan sonra sanal para birimi Bitcoin ile ödeme yapabileceklerini açıkladı.

3.07.2017Teknoloji
Tales Matematik Müzesi: Matematiğe dokunun

Tales Matematik Müzesi: Matematiğe dokunun!

Bildiğimiz anlamdaki etnografya müzelerindeki “Bak Ama Dokunma” mantığından uzak olan Tales Matematik Müzesi, matematiğe dokunarak onu oyunlaştırarak ve bildiğimiz kavramları kanıtlayarak matematiği anlamlaştıran interaktif bir müze. İnsanlara geçmişin kültürel mirası hakkında bilgi vermek ve toplumun estetik zevkini artırmak amacıyla sergilenen müzeler, çağın da değişmesiyle birlikte eğitim misyonu üstlenmiş. Bu misyonla birlikte oluşan modern müzecilik anlayışı, kültürel anlamda bireylerin zenginleşmesinin yanında, ziyaretçileri eğlendirme, öğrenme süreçlerine katkıda bulunma düşüncesini de içeriyor. Matematik Türkiye’de korkulan ve dolayısıyla uzaklaşılan bir alandır. Öncelikle bu algıyı değiştirmek için çıktıkları yolda matematiğin hayatın her alanında var olduğunu göstermek asıl kurulma sebepleri. Bu bağlamda da ziyaretçiler pasif ziyaretçi olmaktan ziyade aktif olarak öğrenen bireyler. Bu şahane müzeyi kurucusu, F. Alp Ayaydın ile konuştuk.

19.12.2016Kampüs

Yazar Sonuçları

1 TL’nin sancısı

Ankara’da, “Yazı mı tura mı?” oynandı.

28.10.2019

Dünyanın en ilham veren 8 kadınından biri: Dilek Livaneli

O, Dilek Livaneli. Müthiş kadınlarımızdan biri. “Dünyanın en iyi 50 öğretmeni” arasında seçilen ilk Türk...

9.05.2019

Bilim parkından matematik müzesine

Bülent Ayaydın’ın dil kursuyla başlattığı eğitim macerasını 1991’de özel okulla taçlandırdığı Başak Eğitim Hizmetleri, matematik müzesinden bilim parkına Türkiye’de birçok ilke imza attı.

11.01.2018

Çocuklara kızmak onları nasıl etkiler?

BİRÇOK aile çocuğuna kızar. Acaba ailenin kızması çocuğu nasıl etkiler?

24.11.2017

Eyvah! Çocuğum okul tuvaletine girmekten korkuyor

Bazı çocuklar yaşıtlarından utanıyor, okulda veya kalabalık yerlerde tuvalete girmekten korkuyor. Kimi küçük ‘masum’ görünen şakalara maruz kaldığı için kimi de temiz olmadığı için tuvalete gidemiyor. Uzun süre tuvaletlerini tutmak zorunda kalan çocuklarda ‘utangaç mesane sendromu’ meydana geliyor. Acaba nedir, nelere sebep olur, nasıl çözülür? Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Levend Özkan’a sorduk.

20.10.2017

Muhteşem doğada ilköğretim fakı

İzmir’deki Montessori Anaokulu’na giden iki kızındaki gelişmeyi gözleyen Melis Kurtel Emin, sistemin çok faydalı olduğunu görünce, Urla’nın Bademler Mahallesi’nde bir ilkokul açmaya karar verdi.

19.08.2017

Yetiş Ayşe!

Sevgili dostlar her hafta gelen yardım taleplerine gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Bu hafta da yardım isteyen dostlarımıza el uzatacağınızdan hiç şüphem yok. Yetiş Ayşe olarak sizlerle birlikte Türkiye’nin en büyük sosyal yardımlaşma platformu olduğumuzu biliyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Lütfen bütçeniz doğrultusunda yardımınızı esirgemeyin.

7.05.2017

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe için yaptığınız her iyilik ve yardımın sizlere katlanarak geri dönmesini diliyorum. Özellikle geçen hafta yardıma koşan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

23.04.2017

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe’nin daha fazla kişiye ulaşmasını çok istiyorum. Sizlerin yardımlarıyla yüzlerce insanı sevindirdik. Bu sayfayı daha fazla kişinin okumasını istiyorum. Okunsun ki burada bizlerden yardım bekleyen insanlara el uzatabilelim. Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde hiç kimsenin soğuk evde yemeksiz, bebeklerin mamasız kalmasını istemiyor bu kalbim. Burs isteyen öğrencilere lütfen yardımcı olun sizden özel olarak rica ediyorum bunu.  Hepinize kucak dolusu sevgiler…

22.01.2017