MENÜ

Mısır Piramitleri

Mısır Piramitleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mısır Piramitleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mısır Piramitleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 244 Mısır Piramitleri haberi bulunmuştur.

Mısır Piramitleri Haberleri

KÜÇÜK KADINLAR’IN BÜYÜK MÜCADELESİ

KÜÇÜK KADINLAR’IN BÜYÜK MÜCADELESİ

Louisa May Alcott’un zamana yenik düşmeyen romanı ‘Küçük Kadınlar’, bu kez Greta Gerwig’in yorumuyla karşımızda. 19’uncu yüzyıl iç savaş döneminde dört kız kardeşin ayakta durma çabalarını anlatan klasiğin bu son uyarlamasında en belirgin karakter olan Jo’yu Saoirse Ronan canlandırmış.

19.02.2020Kampüs
Binlerce yıldır çözülemiyordu, büyük gizem açığa çıktı Herkesi böyle kandırmışlar...

Binlerce yıldır çözülemiyordu, büyük gizem açığa çıktı! Herkesi böyle kandırmışlar...

Mısır Piramitleri hakkında ortaya çıkan gerçek herkesi şaşırttı. Yıllardır sırrı ve yapımı için birçok iddiaya konu olan Mısır Piramitleri ile ilgili ortaya atılan son bilgi sizi oldukça şaşırtacak. İşte Dünyanın Yedi Harikası'ndan günümüze ulaşan tek eser olarak kabul edilen Keops Piramidi'nin de aralarında bulunduğu Mısır Piramitleri hakkındaki ilginç gerçekler...

29.01.2020Seyahat
Mısır Piramitlerinin sırrı Thuban yıldızı olabilir

Mısır Piramitleri'nin sırrı Thuban yıldızı olabilir

NASA'nın Öte Gezegen Araştırma Uydusu (TESS), Mısır Piramitleri'nin nasıl inşa edildiğine dair Dünya'ya yaklaşık 270 ışık yılı uzaklıkta yer alan bir yıldızdan bazı ipuçlarına ulaştı. Mısırlılar, piramitleri Alpha Draconis diğer adıyla Thuban yıldızına göre tasarladılar.

10.01.2020Teknoloji
Kilometrelerce öteden bile fark ediliyordu Binlerce yıllık gizem çözüldü

Kilometrelerce öteden bile fark ediliyordu! Binlerce yıllık gizem çözüldü

Mısır Piramitleri'ne dair yeni bir gizem daha açığa çıktı.

6.07.2019Dünya
Binlerce yıldır çözülemiyordu Büyük gizem açığa çıktı

Binlerce yıldır çözülemiyordu! Büyük gizem açığa çıktı

Mısır Piramitleri'nin ardında yatan büyük gizem açığa çıktı.

5.06.2019Dünya
Türk doktorun reçetesi: Hayat kısa ve tekrarı yok Hakkını vererek yaşayın

Türk doktorun reçetesi: Hayat kısa ve tekrarı yok! Hakkını vererek yaşayın

Kahramanmaraşlı bir işçi ailenin çocuğu olarak Almanya’da doğan, ailesinin kesin dönüş yapmasıyla gittiği Türkiye’den doktor olarak tekrar Almanya’ya dönen Meftuni Güngör tam bir seyahat tutkunu. Bugüne kadar 70 ülkeyi gezdi. Hemen her ay yurt dışındaki bir ülkeye veya şehre gidiyor. Bu sehayatlerin çok da maliyetli olmadığını, yaz tatilinde Türkiye’de harcanan paranın çok daha azıyla başka ülkelerin de görülebileceğini söylüyor. “Yaşam kısa ve ve tekrarı yok. Dünyaya kazık çakamazsınız ama onu gezebilirsiniz!” diyor.

23.03.2019Avrupa
Seyahat etme isteği uyandıracak kitaplar

Seyahat etme isteği uyandıracak kitaplar

Kitap okurken hayal dünyamızda bir yolculuğa çıkarız. Okuduğumuz kitabın karakterinin hayatına konuk olur, onun yürüdüğü yolları yürür ve gezdiği yerleri görürüz. Evimizin en güzel köşesinde kitabımızı okurken aslında dünyayı gezeriz ve yolculuğumuz asla bitmesin isteriz. Kitabı bitirip kütüphaneye koyduktan sonra da okurken gezdiğimiz yerleri yerinde görmek için seyahat planları yaparız. Gelin hep beraber içinizde seyahat etme isteği uyandıracak kitaplara bakalım.

18.02.2019Seyahat
Madriddeki turizm fuarına Türkiye damgasını vurdu

Madrid'deki turizm fuarına Türkiye damgasını vurdu

Turizm sektöründe dünyadaki önemli fuarlar arasında yer alan Fitur, bu yıl 165 kadar ülke ve bölgeden 10 bin 487 turizm firmasının katılımıyla kapılarını açtı. Türkiye'nin Göbeklitepe'yi öne çıkaran standı ilgi çekti.

24.01.2019Seyahat
KGB de piramitleri araştırmış

KGB de piramitleri araştırmış

Sovyetler Birliği'nin Mısır Piramitleri'nin gizemine dair notları şoke etti.

15.01.2019Dünya
Mısır’daki bombalı saldırıda ölü sayısı artıyor

Mısır’daki bombalı saldırıda ölü sayısı artıyor

Mısır’ın Kahire yakınlarında Gize kentinde turistleri taşıyan otobüse düzenlenen bombalı saldırıda ölü sayısı 4’e çıktı.

29.12.2018Dünya
Ekmek hakkında  bilmeniz gereken her şey

Ekmek hakkında bilmeniz gereken her şey

Kaç çeşidi olduğunu saymak artık mümkün değil: Beyazı, kepeklisi, ekşi mayalısı, cevizlisi, üzümlüsü... İsteyen fırından alıyor, isteyen evinde pişiriyor. Peki en sağlıklısı hangisi? Uzmanlar anlatıyor...

30.06.2018Hürriyet Pazar
Stonehenge’den, piramitlerden daha eski... Göbeklitepe’nin sırrını Londra’da anlattı

Stonehenge’den, piramitlerden daha eski... Göbeklitepe’nin sırrını Londra’da anlattı

Şanlıurfa’da 1996 yılında keşfedilen ve insanlık tarihinin başlangıcını yansıttığı düşünülen Göbeklitepe, Britanya Türk Kadınları Derneği’nin (BTKD) düzenlediği toplantıyla Londra’da tanıtıldı.

23.02.2018Dünya
Sudan’ın ‘saklı hazinesi’ piramitler

Sudan’ın ‘saklı hazinesi’ piramitler

Kuzey Sudan’ın saklı hazinesi Sudan Piramitleri, diğer adıyla Nubiya piramitleri, Mısır’daki Giza Piramitleri’nin aksine ıssız çölün ortasında kaderine terk edilmiş. Çoğu kişinin varlığından bile haberi olmadığı Sudan Piramitleri ülkedeki iç savaş sebebiyle unutulmaya yüz tutmuş. Sudan Piramitleri ıssız çölün ortasında ziyarete gelecek turistleri bekliyor.

12.01.2018Seyahat
Şehirlerin tanınması gereken 10 ağacı

Şehirlerin tanınması gereken 10 ağacı

Madem söz konusu onlar olduğunda ne kadar farklı düşünürsek düşünelim bir araya gelip gövdelerimizi onlara siper edecek kadar seviyoruz, o zaman bu canlıları daha yakından tanımakta da fayda var. Ağaçlar... Çoğumuza hepsi çam ya da ağaç olsa da her biri ayrı dünya. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Akkemik’in katkılarıyla sizin için şehirlerde arz-ı endam eden ve mutlaka tanımanız gereken 10 ağacı belirledik.

27.02.2016Hayat
Sudan’ın terk edilmiş piramitleri

Sudan’ın terk edilmiş piramitleri

Kuzey Sudan’da, çöl kumları üzerinde yükselen küçük ve dik yapılı piramitlerin etkileyici görüntüsü, tıpkı komşusu Mısır’ın piramitlerine benziyor. Fakat ünlü Giza Piramitleri’nin aksine, Sudan Piramitleri ıssız çölün ortasında neredeyse terkedilmiş bir halde.

26.08.2015Kelebek
Mısır piramitlerinin gizemi çözüldü

Mısır piramitlerinin gizemi çözüldü!

Mısır piramitlerinin nasıl yapıldığı bugüne kadar hep bir soru işareti olarak kaldı. Amsterdam Üniversitesi araştırmacıları, gizemli Mısır Piramitleri'nde yaptıkları araştırmada ıslak kum bulunduğu ve bu bileşenin piramit yapımına karşı önemli bir ipucu olduğunu belirttiler.

13.08.2015Kelebek
Piramitlerden 300 yıl daha yaşlı

Piramitlerden 300 yıl daha yaşlı!

Dünyanın yedi harikasından biri olup günümüze kadar zarar görmeden ayakta kalabilmeyi başarabilmiş tek yapı Mısır’daki Gize piramitlerinden Keops piramitidir.5 bin yıldır ayakta duran ağaç kalenin tarihi ise Mısır Piramitleri'nden bile daha eski.

25.07.2015Kelebek
Dünyanın 7 harikası kuma işlenecek

'Dünyanın 7 harikası' kuma işlenecek

Bu yıl "Dünyanın 7 Harikası ve Mitoloji" temasıyla düzenlenecek 9. Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali için 9 ülkeden 22 heykeltıraş çalışmalarına başladı.

3.05.2015Avrupa
Çocuklarla Mısır tatili

Çocuklarla Mısır tatili

Baharın ve güneşin yavaş yavaş kendini göstermesiyle birlikte kışın eve kapanma dönemi sona erdi. Bahar aylarında eğer çocuklarınızla birlikte bir tatil planlıyorsanız, onların özellikle tarih ve arkeolojiye olan ilgilerini canlı tutmak ve doğal güzelliklerle büyülenmelerini sağlamak için Mısır’ı alternatifleriniz arasına alabilirsiniz.

25.03.2015Keyif
Burçlar tatilden ne bekler

Burçlar tatilden ne bekler

Bayram tatilinde yol arkadaşlarınızla beklemediğiniz düzeyde uyum sağladıysanız ya da sorun yaşadıysanız, nedenini kavramakta zorlanıyorsanız bir de burçlar açısından bakın konuya. Seyahat arkadaşınız nasıl biri, gerçekten tanıyor musunuz?

Meral Pala

astrolojikosesi@hotmail.com

12.08.2013Seyahat
Burçlar tatilden ne bekler

Burçlar tatilden ne bekler

Bayram tatilinde yol arkadaşlarınızla beklemediğiniz düzeyde uyum sağladıysanız ya da sorun yaşadıysanız, nedenini kavramakta zorlanıyorsanız bir de burçlar açısından bakın konuya. Seyahat arkadaşınız nasıl biri, gerçekten tanıyor musunuz?

11.08.2013Seyahat
MARSTAN İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER GELDİ

MARS'TAN İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER GELDİ

"UFO Sightings Daily” isimli sitede yayınlanan bir video, Mars'taki üç esrarengiz yapıyla ilgili iddiaları da beraberinde getirdi. Sitenin koordinatörü Scott C. Waring, geçtiğimiz Salı günü Google'ın Mars yüzeyinin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarının yer aldığı Google Mars Map programı üzerinde inceleme yaparken, Kızıl Gezegen'in en düz alanlarından biri olan Amazonis Planitia bölgesi yakınlarında üç esrarengiz yapı fark etti. Geçmişte ABD Hava Kuvvetleri için de çalışan UFO araştırmacısı Waring, tesadüfen bulduğu yapıların büyüklüklerini Google cetvelinden faydalanarak ölçtü ve 1 ila 2.5 kilometre arasında olduklarını belirledi. Bu büyüklüklerin baz istasyonları için mükemmel ölçüler olduğunu söyleyen Waring, "Mısır Piramitleri'nin 20 bin ila 100 bin yaş arasında olduğu bilgisinden yola çıkarak, bu yapıların da 300 bin ila 500 bin yaş arasında olduğunu tahmin ediyorum" diye konuştu.

23.06.2013Haber
Taksim Meydanna Mısır Piramitlerini Dikecekler

Taksim Meydan'na Mısır Piramitleri'ni Dikecekler!

Geçtiğimiz yıl en iyi güncel sanatçı ödülü olan Full Art Prize'ı kazanan sanatçı Işıl Eğrikavuk, Jozef E. Amado'nun sanat yönetmenliği ile birlikte Taksim Meydanı'nın dönüşümünü bir performans haline getirmişti. TV sunucusu Sevim Gözay ve rap sanatçısı Fuat Ergin'in de rol aldığı 'Dönüşüm Muhteşem Olacak' adlı performans Mısır Piramitleri'ni satın alıp Taksim meydanına dikmeyi öneriyordu. Taksim'in dönüşümü ile ilgili projeleri absürd bir dille eleştiren performans, çağdaş sanat çevrelerince çok konuşulmuştu. Performansta sanatçıların ünlü rapçi Fuat ile birlikte yazdıkları Karar Bizim şarkısı da yer alıyor. Dönüşüm Muhteşem Olacak!

Piramitlere Yolculuk

Piramitlere Yolculuk

Dünyanın 7 harikasından biri olarak bilinen Mısır Piramitleri'ne doğru bir yolculuğa ne dersin? Kahire'de kültürel bir tura hazır ol!

25.02.2013Diğer Videolar
Göbeklitepe piramitler gibi olacak

Göbeklitepe piramitler gibi olacak

İngiliz The Guardian gazetesinin geçtiğimiz pazar günü yayımlanan gezi eki, Şanlıurfa’yı ana sayfadan manşetine taşıdı.

24.12.2012Gündem
Guardian yazarı: Urfa Göbeklitepe piramitler gibi olacak

Guardian yazarı: Urfa Göbeklitepe piramitler gibi olacak

Guardian gazetesinin Pazar günkü gezi eki Şanlıurfa’yı ana sayfadan manşetine taşıdı.

24.12.2012Gündem
ABDdeki evinden Mısırda piramit buldu

ABD'deki evinden Mısır'da piramit buldu

Daha önce keşfedilmemiş Mısır Piramitleri Google Earth ile bulundu.

14.08.2012Gündem
Uçan motorcular geliyor

Uçan motorcular geliyor

Tüm dünyanın ilgiyle izlediği Red Bull X-Fighters'ın 2012 Spor Başkenti İstanbul'da yapılacak gösterisine sayılı gün kaldı.

1.06.2012Spor
Motosikletler 10 milyon Euro’ya uçacak, Yedikule Zindanları’na 8 bin ton dağ kumu taşınacak

Motosikletler 10 milyon Euro’ya uçacak, Yedikule Zindanları’na 8 bin ton dağ kumu taşınacak

Dünyanın en cesur motokrosçuları 10 milyon Euro’luk bir yatırımla İstanbul Yedikule Zindanları’nda uçacak. Dünyada 1.1 milyar kişinin izlediği ‘Red Bull X-Fighters’ın 6 ayağından biri, bu yıl 16 Haziran’da Yedikule Zindanları’nda düzenlenecek. Yarış için Yedikule Zindanları’na 8 bin ton dağ kumu taşınacak.

25.03.2012Ekonomi
İş Bankası 31 Martta kararacak

İş Bankası 31 Mart'ta kararacak

Türkiye İş Bankası, iklim değişikliğine dikkat çekmek için Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde tüm dünyada gerçekleştirilen Dünya Saati (Earth Hour) kampanyasına ışıklarını karartarak destek verecek.

9.03.2012Ekonomi
Kitap

Kitap

7.01.2012Kelebek
‘Dünya Saati’ hareketi için ışıklar bu akşam 1 saat söndürülüyor

‘Dünya Saati’ hareketi için ışıklar bu akşam 1 saat söndürülüyor

Dünyanın dört bir yanından binlerce insanın, küresel iklim değişikliğine karşı tepkilerini dile getirdiği ‘Dünya Saati-Earth Hour’ hareketine, Türkiye’den verilen bireysel desteğin yanı sıra kurumsal destek artıyor.

25.03.2011Ekonomi
Günah ve görkemin şehri Las Vegas

Günah ve görkemin şehri Las Vegas

Yılda 40 milyon turist çeken Las Vegas, altı kilometrelik bir bulvardan ibaret. Şehri 2008 krizinden sonra gelmemiştim. Puslu Nevada çöllerinin parıltısı, yeryüzünün en eşsiz ve dinamik şehri, erişkinler Disneyland’ı krizden payına düşeni almış. Etraf gene ışıl ışıl ama halkla konuştuğunuzda “Bir dokun, bin ah işit” durumu var. Geçmişte aylar öncesinden dolan gösterilere son anda bile yer bulunuyor, oteller çok cazip fiyatlarla misafirlerine kapılarını açıyor. Ev fiyatları yerlerde sürünüyor, hatta arka sokaklarda çadırda yaşayanlar bile var. Buna rağmen Las Vegas hâlâ olağanüstü cazibeye, görkeme sahip.

6.03.2011Seyahat
Roma’da alışverişin ritmi ocakta yükseliyor

Roma’da alışverişin ritmi ocakta yükseliyor

Roma’nın şık semtlerindeki mağazalarda ocak ayında alışveriş hızlanıyor. Etiketlerdeki yüzde 70’e varan indirimler caddelerin tansiyonunu yükseltmeye yetiyor. Şehrin alışveriş cenneti Via del Corso ile Piazza di Spagna arasındaki bölge. Prada’dan Gucci’ye, Valentino’dan Bulgari’ye, Furla’dan Dolce e Gabbana’ya tüm ünlü markaların sıralandığı Via dei Condotti’de İtalyan tezgahtarlar size Türkçe sözcüklerle hitap ederse sakın şaşırmayın. Çünkü en iyi müşterileri Türkler.

23.01.2011Seyahat
Üç dini hançer ucunda buluşturan manastır

Üç dini hançer ucunda buluşturan manastır

Akabe, Kızıldeniz’in kuzey batısından, Sina Yarımadası boyunca içerilere uzanan bir körfez. Uzunluğu 160, en geniş yeri 24 kilometre. Suudi Arabistan, İsrail ve Ürdün’le çevrili. Sümerler’in “Hançerin Ucu” ismini taktığı körfezin etrafında Mısır Piramitleri, Petra Harebeleri, St. Catherine Manastırı gibi önemli tarihi yapılar yer alıyor. Manastırın müzesinde, Hz Muhammed’in yapıyı korumak için el basarak imzaladığı ahitname sergileniyor.

19.12.2010Seyahat

Yazar Sonuçları

‘Küçük Kadınlar’ın büyük mücadelesi!

Louisa May Alcott’un zamana yenik düşmeyen romanı ‘Küçük Kadınlar’, bu kez Greta Gerwig’in yorumuyla karşımızda. 19. yüzyıl iç savaş döneminde dört kız kardeşin ayakta durma çabalarını anlatan klasiğin bu son uyarlamasında en belirgin karakter olan Jo’yu Saoirse Ronan canlandırıyor.

15.02.2020

Bursa’da mini Mısır piramiti!

OKURUMUZ Nilüfer Bozan şikayetini şöyle dile getiriyor:

3.11.2019

Sanatın Altın Oranı

Estetik mükemmellik sanatçının en büyük gayesidir. Usta; gelenekten edindiği bilgiyi alır ve öğrencisine aktarır.

23.12.2018

Mucitler Atölyesi

Bugün sizlere  bir kadını tanıtacağım. 1974 Ordu doğumlu olan Ayşe Devrim Kuralay meraklı ve araştırmacı bir çocukluktan sonra “Ben bilim kadını olacağım” der ve Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü'nü bitirir.

6.08.2018

Göbeklitepe Unesco Dünya Mirası listesinde: Şanlıurfa’ya şan kattı Turizmini sıçratacak

MISIR Piramitleri’nden 7 bin yıl daha eski, 12 bin yıllık geçmişi olan Şanlıurfa’daki  Göbeklitepe bizi sevindirdi.

7.07.2018

Göbeklitepe hem tarihi değiştirdi hem Urfa’nın kaderini  

DOĞUŞ Grubu’nun 2016 yılında Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda sırasında yaptığı tanıtım sayesinde Göbeklitepe’nin gizemli hik^ayesiyle tanışmıştım.

12.05.2018
Kış mevsiminde bir yaz rüyası

Kış mevsiminde bir yaz rüyası

Hem biraz kültürel bir gezi olsun hem de deniz, kum ve güneş tatili yapayım diyorsanız Mısır tam size göre. Üstelik iki saatlik uçuş mesafesinde... Yeşil pasaporta, 18 yaş altına ve 45 yaş üstüne de vizesiz. Teknoloji devrinden uzaklaşıp kendinizi bir anda 'Antik Çağ'da bulacağınız Mısır’da kış ortasında yaz mevsimini yaşayacaksınız. İşte size Mısır gezi rehberi...

16.02.2018

Aksaray’da pancar, mısır ve yonca ‘obruk’lardan susuz kalıyor: Tarımı bekleyen tehlike

NİĞDE’den kopma ‘Aksaray’, almış başını gidiyor, göçlerle birlikte 220 bin nüfusa ulaşmış. Kapadokya’ya yaklaşık 100 km uzaklıkta; Adana, Konya, Nevşehir/Kayseri kavşağında (Ağaçlı) sayılır konumu.  Mercedes burada üretim rekorları kırıyor; dev bir tesis... Sonra tarım ve hayvancılık geliyor.

14.12.2017

Suyun hayat verdiği Hasankeyf’i suyla boğmadan görmeli...

Burası Dicle Nehri’nin ve insanlığın binlerce yılda ilmek ilmek işlediği, yaşı insanlığın yaşına denek, doğu ve batı uygarlıklarının doğum yeri… Burası ilk köylerin, şehirlerin kurulduğu arpanın, buğdayın, nohutun keşfedilip ekildiği yukarı Mezopotamya’nın kalbi. Hasankeyf… Burası, kültürle doğanın iç içe geçtiği, insanlık tarihinin suyla ve insan emeğiyle taşlara yazıldığı ve bu nedenle UNESCO’nun Dünya Mirası kriterlerinin 10’da dokuzunu karşılayabilen yeryüzündeki tek yer. Bu eşsiz mirasın yok olmasına neden olacak Ilısu barajının yapımı hızla sürüyor. Tarihi eserler taşınmaya başladı. Sular yükselmeden ve Hasankeyf yok olmadan görün.

30.10.2017

Temsili İller Bankası ve at kestaneleri...

KENTLERİN müzeleri elbet önemlidir de, bizzat şehirleri en kıymetli müzeleridir bazı ülkelerin. Yaşayan müzeleri...

22.06.2017

 Nasıl korumalı?

Çirkin yapılarla göğe doğru tırmanan İstanbul’da hiç değilse göz zevkimizi, ruhumuzun dinlenmesini Sinan’ın eserleriyle koruyabileceğimizi unutmayalım. Onu andığımız bu nisan ayında, büyük mimarı şehircilik yönüyle hatırlayalım. İstanbul’un tepeleri ve silueti onun eseridir ve bu silueti oluştururken kendinden evvelki büyük eserlere hürmet etmiştir. Bu saygıyı bizim de göstermemiz lazım.

22.04.2017

Göbeklitepe Davos’tan dünyaya açılıyor

TÜRKİYE bu yıl Davos’a Göbeklitepe’yle büyük bir çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

9.01.2016

İlahi el 133 yılı sildi

İLAHİ bir el, bir ülkenin tarihinden 133 yılı silebilir mi...

16.03.2015

Erkekler tarafından öldürülen 476 kadının anısına...

Bir eser, kadına şiddetin zalimliği, ilkelliği, iğrençliğini daha çarpıcı nasıl anlatır bilemem.

4.02.2014