EKSTRA
MENÜ

Koronavirüs Vaka Sayısı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.080 haberi bulunmuştur.

Koronavirüs Vaka Sayısı Haberleri

İl il koronavirüs vaka sayısı haritası: Hangi illerde koronavirüs vaka sayısı yüksek, hangi illerde düşük İşte Kovid-19 haritasında son durum

İl il koronavirüs vaka sayısı haritası: Hangi illerde koronavirüs vaka sayısı yüksek, hangi illerde düşük? İşte Kovid-19 haritasında son durum

İl il koronavirüs vaka sayısı haritası Sağlık Bakanlığı'nın bilgileri ile açıklanmaya devam ediyor. Koronavirüs salgınında alınan tedbirler artık 'yerinde karar' dönemi ile yeni bir kontrol planlanıyor. Vaka sayısı düşük veya yüksek olan illerde, illerin durumuna göre tedbirler gevşetilecek veya arttırılacak. Her hafta yayınlanacak olan koronavirüs tablosunda illerin son durumu açıklanıyor. Yayınlanan güncel verilere bakıldığında Karadeniz bölgesi alarm verirken, 3 büyük il içinde en düşük vaka sayısına sahip olan ilimiz Ankara oldu. Öte yandan, Sağlık Bakanı Koca vaka sayısı en çok azalan ilin Bayburt olduğunu duyurdu. Sağlık Bakanlığı kısıtlama kararlarının da illere göre yapılacağını bildirdi. Peki corona virüste illerdeki son durum nedir? İşte 15-21 Şubat koronavirüs tablosunda son veriler.

27.02.2021Gündem
Afrikada koronavirüs vaka sayısı 3 milyon 908 bini geçti

Afrika'da koronavirüs vaka sayısı 3 milyon 908 bini geçti

Afrika kıtasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 3 milyon 908 bini aşarken, ölenlerin sayısı 103 bin 331'e ulaştı.

27.02.2021Dünya
Bu ülkede hiç kimse aşı olmadı “İnsanlar hastane tuvaletinde hayatını kaybediyor”

Bu ülkede hiç kimse aşı olmadı! “İnsanlar hastane tuvaletinde hayatını kaybediyor”

Dünya genelinde 49 ülkede toplamda 37,9 milyondan fazla doz Covid-19 aşısı uygulandı. Diğer yanda da bir doz aşının bile vurulmadığı ülkeler var. Onlardan biri de Moldova. Ülkede sağlık sistemi öyle kötü durumda ki salgına yakalanan insanlar hastane tuvaletlerinde ölüyor.

27.02.2021Dünya
Samsunda koronavirüs vaka sayısı arttı Gizli ekip görevde...

Samsun'da koronavirüs vaka sayısı arttı! Gizli ekip görevde...

Koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanması üzerine kurulan Vali Zülkif Dağlı'nın yakın korumaları ile fotoğrafçılardan oluşan sekiz kişilik 'gizli ekip' sahaya indi. Ekip, yoğunluk yaşanan bölgelerin fotoğraflarını çekip anında Vali Dağlı'ya ve emniyet görevlilerine bildiriyor. Vali Dağlı, ''Ana arterlerde ve merkezi yerlerde yoğunluğun devam ettiğini gördüklerini ve bu bölgelerde denetimleri daha da artırdıklarını söyleyerek, "Bundan sonra taviz vermeyeceğiz, kesinlikle bunu bilelim. Bir cenazeler ikincisi geniş aile buluşmaları konusunda vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyorum.'' dedi.

25.02.2021Gündem
İl il koronavirüs vaka sayıları açıklandı... Yasaklar hangi illerde kaldırılacak İşte Sağlık Bakanlığı haftalık koronavirüs tablosunda son durum

İl il koronavirüs vaka sayıları açıklandı... Yasaklar hangi illerde kaldırılacak? İşte Sağlık Bakanlığı haftalık koronavirüs tablosunda son durum

İl il corona virüs vaka sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlandı. Koronavirüs haftalık illere göre vaka sayıları (15-21 Şubat) ile dikkat çeken rakamlar belli oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamanın ardından ikinci tabloyu da paylaştı. Geçtiğimiz haftaya göre büyük değişimlerin olmadığı yeni verilerde Karadeniz'deki vaka sayısı alarm veren bölgeler arasında, 3 büyük ildeki rakamların da çok büyük değişikliğe uğramadığı görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre koronavirüs haritasını, "Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var." ifadelerini kullanarak paylaştı. Öte yandan alınan yeni karara göre Ordu'nun ardından Balıkesir'de de ek önlemler hayata geçirildi. İşte, illere göre koronavirüs haritasında son durum.

24.02.2021Gündem
Batman Valisi Şahin: Koronavirüs vaka sayısı yüzde 0,1e indi

Batman Valisi Şahin: Koronavirüs vaka sayısı yüzde 0,1'e indi

SAĞLIK Bakanlığı verilerine göre, nüfusa oranla vaka sayısı en çok düşen iller arasında Batman, 100 bin kişide 8,71 kişiyle 4'üncü oldu. Alınan tedbirlerle vaka sayılarının her geçen gün düştüğünü belirten Vali Hulusi Şahin, "Şu anda vaka sayısı yüzde 0,1'e indi. Kademeli olarak normal hayata geçişi ilk yapan, bunu ilk başaran illerden biri olmak istiyoruz; ancak bu iyi tablo, hemen tersine dönebilir. Rehavete kapılırsak maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymazsak tablo çok hızlı değişebilir" dedi.

24.02.2021Gündem
ABDde can kaybı yarım milyonu aştı

ABD'de can kaybı yarım milyonu aştı

Koronavirüs salgınının yol açtığı can kaybı, ABD’de 500 bin eşiğini geçti. Kurbanlar için Beyaz Saray’da anma töreni düzenleyen ABD Başkanı Joe Biden, “Bu zalim kaderi kabullenemeyiz. Birlikte savaşmalıyız” dedi.

24.02.2021Dünya
Aksarayda vaka sayılarında korkutan yükseliş

Aksaray'da vaka sayılarında korkutan yükseliş!

Aksaray, son günlerde koronavirüs vaka sayısı artması nedeniyle turuncu listeden, kırmızı listeye geçti. Bunun üzerine polis, kent merkezindeki sosyal mesafe ve maske denetimini artırdı.

23.02.2021Gündem
Karamanda vaka sayısı yükseldi, denetimler arttı

Karaman'da vaka sayısı yükseldi, denetimler arttı

Karaman'da son günlerde koronavirüs vaka sayısının artması üzerine başta karantina kararı alınan Ermenek ilçesi olmak üzerine kent genelinde denetimler artırıldı. 

23.02.2021Gündem
Bakan Koca son verileri duyurmuştu İşte normalleşmeye en yakın ve uzak kentler

Bakan Koca son verileri duyurmuştu! İşte normalleşmeye en yakın ve uzak kentler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15-21 Şubat tarihleri arasında oransal olarak illere göre vaka sayılarını duyurmuştu. Bakan Koca'nın açıkladığı verilere göre en düşük orandaki Hakkari, Şırnak, Muş, Batman ve Iğdır normalleşmeye en yakın iller olarak görünüyor. 100 bin kişide 228,40 oranıyla Ordu, oransal olarak en fazla vaka olan kent oldu. En fazla vaka sayısı olan Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun ve Rize ise normalleşmeye en uzak kentler oldu.

23.02.2021Gündem
Normalleşmeye en yakın il Şırnakta esnaf, 1 Martı bekliyor

Normalleşmeye en yakın il Şırnak'ta esnaf, 1 Mart'ı bekliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından pazartesi günü açıklanan tabloya göre, normalleşmeye en yakın olan kentler arasında yer alan Şırnak'taki lokanta ve kafelerde hazırlıklara başlandı. Esnaf, 1 Mart’ta başlayacak yeni dönemde koronavirüs tedbirlerine daha çok dikkat edeceklerini ve eskiye dönmemek için tüm önlemleri alacaklarını belirtti. Bölge esnafı, şimdiden iş yerlerinin girişlerine ateş ölçerler, dezenfektanlar ve sosyal mesafe uyarı etiketleri yapıştırdı.

20.02.2021Gündem
Vaka sayısının en çok arttığı 5 ilden Erzincan’da halk tedbir vurgusu yaptı

Vaka sayısının en çok arttığı 5 ilden Erzincan’da halk 'tedbir' vurgusu yaptı

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca’nın geçen haftaya göre koronavirüs vaka sayısının en çok arttığı 5 il arasında gösterdiği Erzincan’da halk, tedbirlere uyulmamasından yakındı. Vaka sayılarının artmasına neden olanlara tepki gösterenler, herkesi maske ve mesafe kurallarına uymaya davet etti.

19.02.2021Gündem
Hangi illerde koronavirüs vaka sayısı yükselişte, hangi illerde düşüşte.. Fahrettin Koca o tabloyu paylaştı..

Hangi illerde koronavirüs vaka sayısı yükselişte, hangi illerde düşüşte.. Fahrettin Koca o tabloyu paylaştı..

İllere göre koronavirüs vaka sayısı haritası belli oldu. Koronavirüs salgınında haftalık olarak yayınlanacak vaka tablosunu Fahrettin Koca son yapılan Bilim Kurulu Toplantısında değerlendirmiş ve 'yerinde karar' döneminin başlayacağını ifade etmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün sosyal medya hesabından vaka sayısında en çok artış gösteren 5 ili grafiklerle açıkladı. Haritaya göre, Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova gibi iller en çok azalış gösteren illerden olarak dikkat çekti. İşte koronavirüs 8-14 Şubat tarihleri arasında vaka durumu, artış ve düşüş gösteren illerimiz

19.02.2021Gündem
Son dakika... Bakan Koca, vaka sayısı en çok artan illeri açıkladı

Son dakika... Bakan Koca, vaka sayısı en çok artan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen haftaya göre koronavirüs vaka sayısı en çok artan illeri açıkladı. Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale vaka sayısı artan iller olurken vaka sayısı en çok azalan iller ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl oldu.

18.02.2021Gündem
İtalyada günlük koronavirüs vaka sayısı 12 bin 74 oldu

İtalya'da günlük koronavirüs vaka sayısı 12 bin 74 oldu

İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 12 bin 74 yeni vaka tespit edildi.

17.02.2021Dünya
Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 110 milyonu geçti

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 110 milyonu geçti

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs vaka sayısı 110 milyonu aştı, 2 milyon 429 bin 822 kişi yaşamını yitirdi.

17.02.2021Dünya
Son Dakika | Trabzonsporda koronavirüs vaka sayısı 4e yükseldi

Son Dakika | Trabzonspor'da koronavirüs vaka sayısı 4'e yükseldi!

Trabzonspor, bir oyuncunun daha koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı ve bordo-mavili ekipte pozitif vaka sayısı 4'e yükseldi.

14.02.2021Futbol
Afrikada koronavirüs vaka sayısı 3 milyon 766 bini aştı

Afrika'da koronavirüs vaka sayısı 3 milyon 766 bini aştı

Afrika kıtasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 3 milyon 766 bin 330'a yükseldi.

14.02.2021Dünya
Önce itiraflar sonra fotoğraflar geldi... Dünya Kim Jongu konuşuyor

Önce itiraflar sonra fotoğraflar geldi... Dünya Kim Jong'u konuşuyor!

Dünyanın en dışa kapalı ülkesi Kuzey Kore'de son günlerde yaşanan hareketlilik dikkat çekiyor. Ülkesinde hiç koronavirüs vakası olmadığını savunarak füzelerle dünyaya 'hava atan' Kim Jong-un, bu kez de yaptığı itiraflar ve nadir verdiği fotoğraflarla dünya gündeminde.

12.02.2021Dünya
Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 108 milyonu geçti

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 108 milyonu geçti

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 108 milyonu aştı.

11.02.2021Dünya
Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 103 milyonu geçti

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 103 milyonu geçti

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 103 milyonu aştı. ABD, 26 milyon 655 bin 740 vaka ve 450 bin 381 can kaybıyla "salgından en fazla etkilenen ülke" konumunda bulunuyor.

31.01.2021Dünya
Romanyada koronavirüs hastanesinde feci yangın: 4 ölü

Romanya'da koronavirüs hastanesinde feci yangın: 4 ölü!

Bükreş'ten gelen feci yangın haberi dünyayı yasa boğdu. Romanya’da koronavirüs hastanesinde sabahın erken saatlerinde çıkan yangında 4 kişi hayatını kaybederken, 120 hasta da tahliye edildi.

29.01.2021Dünya
Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 102 milyonu geçti

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 102 milyonu geçti

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs vaka sayısı 102 milyonu aştı. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 milyon 201 bin 325’e ulaştı.

29.01.2021Dünya
Kemalpaşa’da vakalar sıfırlandı, uyarılar sürüyor

Kemalpaşa’da vakalar sıfırlandı, uyarılar sürüyor

ARTVİN’in Kemalpaşa ilçesinde alınan önlemlerle koronavirüs vaka sayısı sıfırlandı. Müjdeli haberi ilçe kaymakamlığı, sosyal medya hesaplarından duyurdu, salgın tedbirlerine uyulmaya devam edilmesini istedi.

29.01.2021Gündem
Koronavirüs vaka sayısı ile yoğun bakım doluluk oranı azalan Eskişehir’de sağlıkçıların yüzü güldü

Koronavirüs vaka sayısı ile yoğun bakım doluluk oranı azalan Eskişehir’de sağlıkçıların yüzü güldü

Eskişehir’de sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından günlük vaka sayısı 50’ye düşerken, hastanelerin Covid-19 servisleri ile yoğun bakımlarındaki doluluk oranı azaldı. Eskişehir Şehir Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım Sorumlusu Doktor Fatih Demircan, “Ciddi anlamda hasta sayısında azalma var. Özellikle ağır hasta sayısı da azalıyor, haliyle bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

27.01.2021Gündem
Koronavirüse ilginç çözüm Evden çalışana vize veriyorlar

Koronavirüse ilginç çözüm! Evden çalışana vize veriyorlar

Koronavirüs salgını tüm dünyada ülke ekonomilerini etkilerken turizmle geçinen Barbados, ülke ekonomisini canlandırmak için adım attı. Başlattığı bir programla, evlerinden çalışanlara 2000 dolar karşılığında bir yıllık vize veriyor.

27.01.2021Ekonomi
Barbados bir yıllık vize veriyor... Evden değil Karayiplerden çalışın

Barbados bir yıllık vize veriyor... 'Evden değil Karayipler'den çalışın'

Koronavirüs salgını nedeniyle turizmi ağır bir darbe alan Barbados, ülke ekonomisini canlandırmak için başlattığı bir programla, evlerinden çalışanlara 2 bin dolar karşılığında bir yıllık vize veriyor.

27.01.2021Seyahat
İngiltere, yüksek riskli ülkelerden gelenleri 10 gün otellerde karantinaya almaya hazırlanıyor

İngiltere, 'yüksek riskli' ülkelerden gelenleri 10 gün otellerde karantinaya almaya hazırlanıyor

İngiltere hükümeti, İngilizler dahil bazı ülkelerin vatandaşlarına, ülkeye gelişlerinde 10 gün süreyle otelde karantina altında kalma zorunluluğu getirmeye hazırlanıyor. Açıklamanın bugün ya da yarın Başbakan Boris Johnson tarafından yapılması bekleniyor.

26.01.2021Dünya
İtalyadan Pfizer ve AstraZenecaya şok dava

İtalya'dan Pfizer ve AstraZeneca'ya şok dava!

İtalya'nın, aşı teslimatındaki gecikme nedeniyle Pfizer ve AstraZeneca aleyhine dava açacağı açıklandı. Başbakan Giuseppe Conte hafta sonu yaptığı açıklamada aşı tesliminde yaşanan gecikmeden bahsetmiş ve sözleşmelerin yerine getirilmediği ifade etmişti.

25.01.2021Dünya
Güney Afrika Cumhuriyetinde koronavirüs vaka sayısı 1 milyon 412 bini geçti

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde koronavirüs vaka sayısı 1 milyon 412 bini geçti

Afrika kıtasında yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) en yoğun görüldüğü ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti'nde vaka sayısı 1 milyon 412 bini geçti.

24.01.2021Dünya
Dünya genelinde koronavirüs  vaka sayısı  99 milyonu geçti.

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 99 milyonu geçti.

Koronavirüs verilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre, dünya geneline yayılan Kovid-19 salgınında tespit edilen vaka sayısı 99 milyon bin 874'e yükseldi.

23.01.2021Dünya
Fransada koronavirüs vaka sayısı 3 milyonu geçti

Fransa'da koronavirüs vaka sayısı 3 milyonu geçti

Fransa'da son 24 saatte 23 bin 292 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konuldu, böylece virüs tespit edilen kişi sayısı 3 milyon 11 bin 257'ye yükseldi.

22.01.2021Dünya
Koronavirüs kâbusunda korkunç bilanço Dünya genelinde 98 milyonu geçti

Koronavirüs kâbusunda korkunç bilanço! Dünya genelinde 98 milyonu geçti

Son dakika haberine göre dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 98 milyonu geçti. 

22.01.2021Dünya
Fransada günlük koronavirüs vaka sayısı 23 bin 608 oldu

Fransa'da günlük koronavirüs vaka sayısı 23 bin 608 oldu

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte hastanelerde 373 kişi hayatını kaybetti ve 23 bin 608 yeni vaka tespit edildi.

19.01.2021Dünya
Almanyada koronavirüs vaka sayısı 2 milyonu aştı

Almanya'da koronavirüs vaka sayısı 2 milyonu aştı

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bağlantılı olarak son 24 saatte bin 113 kişi hayatını kaybetti. Toplam vaka sayısı 2 milyon 958 bin olduğu açıklandı.

15.01.2021Dünya
Sakaryadan iyi haber Vaka sayısı bin 500lerden 50nin altına düştü

Sakarya'dan iyi haber! Vaka sayısı bin 500'lerden 50'nin altına düştü

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, geçen yıl Kasım ayında günlük 1500'lere ulaşan pozitif vaka sayısının şu an 50'nin altına kadar düştüğünü belirterek, "Çok şükür Türkiye genelinde alınan tedbirler ve sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte sosyal mesafe kurallarına ve hijyene de önem gösterilerek çok düşük sayılara geldik" dedi.

14.01.2021Gündem
Euro Bölgesi, aşıdaki yavaş seyirle çift dipli resesyonun eşiğinde

Euro Bölgesi, aşıdaki yavaş seyirle "çift dipli resesyonun" eşiğinde

İngiltere ile olan anlaşmazlıklar, koronavirüs pandemisi ve aşılamalara yönelik olarak hızlanmanın gerçekleşmemesi AB ekonomisi için çift dipli resesyon ihtimalini artırıyor.

13.01.2021Ekonomi
Kocaelide vaka sayıları 3 binden 300e düştü, harita yeşile döndü

Kocaeli'de vaka sayıları 3 binden 300'e düştü, harita yeşile döndü

Kocaeli'de Kasım ayında günlük 3 binlere ulaşan koronavirüs vaka sayısı 300'e kadar düştü. Koronavirüs tedbirlerine uyulduğunu belirten kent sakinleri, sokağa çıkma kısıtlamasının devam etmesi gerektiğini belirtti.

11.01.2021Gündem
10 Ocak koronavirüs vaka sayısı tablosu Sağlık Bakanlığı Türkiye corona virüs vaka, ölüm, hasta, iyileşen sayısında son durum

10 Ocak koronavirüs vaka sayısı tablosu! Sağlık Bakanlığı Türkiye corona virüs vaka, ölüm, hasta, iyileşen sayısında son durum

10 Ocak corona virüs vaka sayısı tablosu Sağlık Bakanlığı'nın açıklamaları ile güncellenmeye devam ediyor. Açıklanan corona virüs tablosunun son 24 saat verilerine göre son veriler belli oldu. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ağır hasta sayısındaki düşüşe dikkat çekti. Diğer yandan Sağlık Bakanı Koca, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da korona virüs vaka sayılarının düşmeye başladığını belirtti. İşte, 10 Ocak 2021 koronavirüs tablosunda son durum ve ölüm, iyileşen hasta sayısı...

10.01.2021Gündem
Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 90 milyonu aştı

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 90 milyonu aştı

Elde edilen sonra verilere göre Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan koronavirüs salgınında tespit edilen vaka sayısı 90 milyon 86 bin 549'a yükseldi.

10.01.2021Dünya
Prof. Dr. Tufan Tükekten çok önemli koronavirüs uyarısı Ailede birinde olduğunda...

Prof. Dr. Tufan Tükek'ten çok önemli koronavirüs uyarısı! 'Ailede birinde olduğunda...'

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, koronavirüs vaka sayılarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Tükek, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu, yılbaşının da içinde bulunduğu dönemin hemen ardından 3 günde sayılarda artış olduğunu belirtti. Tükek, "Pazartesi günü önce 14 binli rakamlar, arkasından 13 ve 12 binli rakamları gördük. Kendi açımızdan da, hastanemiz açısından da baktığımız zaman Türkiye'deki sayılara paralel olarak, Pazartesi ve Salı günleri vaka sayımızda yüzde 50 bir artış oldu" dedi. Tükek mutasyonlu koronavirüse ilişkin de "Aile içinde bir ailede bir kişi olduğunda o ortamdaki bütün kişileri enfekte edebiliyor. Özellikle bu yeni mutant virüslerin enfeksiyon yapma kapasitesinin yüksek olduğu söyleniyor" ifadelerini kullandı.

9.01.2021Gündem

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 88 milyonu geçti

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 88 milyonu aştı. ABD, 21 milyon 901 bin 871 ile en fazla vaka sayısına sahip ülke konumunda bulunuyor.

7.01.2021Dünya
Aylar sonra ilk kez düştü

Aylar sonra ilk kez düştü

Almanya’da koronavirüs salgınını takip eden Robert Koch Enstitüsü günlük vaka sayılarını açıkladı. Enstitünün verilerine göre son 24 saat içinde 9 bin 847 yeni vaka tespit edildi, bugüne kadar görülen toplam vaka sayısı 1 milyon 775 bin 513’e yükseldi.

4.01.2021Avrupa
Dünyada koronavirüs alarmı... Ürküten açıklamalar: Cenaze evlerinde yer kalmadı

Dünyada koronavirüs alarmı... Ürküten açıklamalar: Cenaze evlerinde yer kalmadı

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 85 milyonu aşarken, İngiltere’de uzmanlar hastanelere “Yoğunluğa hazır olun” çağrısı yaptı. Almanya’da da hastane ve sağlık personeli kapasitesi sınıra yaklaştı. Japonya acil önlemleri görüşürken, ABD’de ise cenaze evlerinde yer kalmadı.

4.01.2021Dünya
3 Ocak korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

3 Ocak korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Sağlık Bakanlığı, corona virüsü (koronavirüs) ile ilgili son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı.

3.01.2021Gündem
3 Ocak koronavirüs (Covid 19) tablosunda son durum | Türkiye günlük corona virüs vaka, iyileşen, ölüm ve hasta sayıları

3 Ocak koronavirüs (Covid 19) tablosunda son durum | Türkiye günlük corona virüs vaka, iyileşen, ölüm ve hasta sayıları

3 Ocak koronavirüs tablosu Sağlık Bakanlığı'nın açıklamaları ile güncelleniyor. Koronavirüs salgınında alınan tedbirlerin ardından hasta ve vaka sayısında yaşanan düşüş umut verdi. Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı 3 Ocak corona virüs vaka sayısı tablosunda, Türkiye'de son 24 saatte 138 bin 941 Kovid-19 testi yapıldı, 9 bin 877 kişinin testi pozitif çıktı, 193 kişi hayatını kaybetti. Bakan Koca, kısıtlamalara uyulması konusunun altını çizerek, uzun sürenin ardından vaka sayısının 10.000in altına indiğini belirtti. İşte, 3 Ocak 2021 koronavirüs vaka, ölüm, hasta ve iyileşen sayısında son durum bilgileri...

3.01.2021Gündem
Dünya genelin koronavirüs tespit edilenlerin sayısı 85 milyonu geçti

Dünya genelin koronavirüs tespit edilenlerin sayısı 85 milyonu geçti

Dünyada aşılama çalışmaları devam ederken, toplam koronavirüs vaka sayısı 85 milyonu geçti..

3.01.2021Dünya
Güney Afrika Cumhuriyetinde koronavirüs vaka sayısı 1 milyon 39 bine ulaştı

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde koronavirüs vaka sayısı 1 milyon 39 bine ulaştı

Afrika'da koronavirüsün en fazla görüldüğü ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti'nde vaka sayısı 1 milyon 39 bini geçti..

31.12.2020Dünya
Yılbaşında seyahat yasağı olacak mı 31 Aralıkta özel araçla geçiş serbest mi İşte merak edilen soruların yanıtı

Yılbaşında seyahat yasağı olacak mı? 31 Aralık'ta özel araçla geçiş serbest mi? İşte merak edilen soruların yanıtı

Seyahat yasağının durumu, 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasıyla beraber yeniden gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı'ndan yayımlanan genelgeye göre, 31 Aralık 2020-4 Ocak 2021 tarihlerinde geçerli olan sokağa çıkma yasağında, avukatların özel araçlarıyla şehirlerarası seyahatlerine de izin verilecek. Yeni yıla sayılı günler kala, yeni tedbirlerle ilgili kararlar netleşirken, Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'dan geçtiğimiz günlerde çarpıcı açıklama geldi. İlhan, illere göre yılbaşında şehirler arası seyahat kısıtlaması getirilebileceğini söyledi. İşte, yılbaşında seyahat yasağı olacak mı sorusunun yanıtı.

30.12.2020Gündem
Koronavirüs aşısını üçüzleri üzerinde denedi

Koronavirüs aşısını üçüzleri üzerinde denedi

Dünyada koronavirüs vaka sayısı 82 milyonu aştı. Virüsün yol açtığı Covid-19 hastalığından ölenlerin sayısı ise 1,8 milyona yaklaştı.

30.12.2020Teknoloji