EKSTRA
MENÜ

Karma Eğitim

Karma Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karma Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.067 Karma Eğitim haberi bulunmuştur.

Karma Eğitim Haberleri

Üniversitelerde dijital eğitim kültürü şekilleniyor

Üniversitelerde dijital eğitim kültürü şekilleniyor

Koronavirüs pandemisi nedeniyle geçtiğimiz mart ayında uzaktan öğretime zorunlu geçiş yapan üniversiteler; akademik eğitimde verimliliği artıracak alternatif öğretim metotlarına yönelmeye başladı. Online eğitim ile yüz yüze eğitimin birlikte uygulandığı, hibrit, blended learning (harmanlanmış eğitim) ya da karma eğitim olarak adlandırılan model de bu metotlardan biri. Yeni akademik yılda “Blended Learning (Karma Eğitim)” adıyla bu eğitim modelini de devreye alan İstanbul Kültür Üniversitesi’nde (İKÜ), öğrenciler sınıf ortamındaki derslere hem fiziksel olarak hem de üniversitenin kurumsal uzaktan eğitim çözümü CATS üzerinden online olarak eş zamanlı katılabiliyor.

2.11.2020Eğitim
Hibrit eğitim kaygı ve stresi azalıyor

Hibrit eğitim kaygı ve stresi azalıyor

Yüz yüze eğitim ve online eğitim modellerinin birlikte uygulandığı hibrit - karma eğitim üniversitelerde uygulanmaya başladı.

21.10.2020Eğitim
Evimizdeyken çocuk ve müzik

Evimizdeyken çocuk ve müzik

Çocuk deyince temiz, cıvıl cıvıl, meraklı, hareketli bir yapı içimizde yer alır. Müzik deyince dolu dolu, soyut, renkli, yeri gelen yalın, yeri gelen ihtişamlı ve tüm düşünceleri ve duyguları yansıtan çok isabetli bir olgu olarak çocukları tamamlar ve yönlendirir. Okul şarkılarıyla başlayan müzik adımları devamında çok farklı yönlerde ilerleyebilir. Ailenin desteğiyle çocuğun çalgıyla mı, şarkı söyleyerek mi veya sadece çok iyi bir dinleyici olarak mı yetişmesi konusunda gerekli planlamalar yapılabilir.

19.10.2020Eğitim
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi: Diğer sınıflar ve üniversitelerin açılması da gündeme gelebilir

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi: Diğer sınıflar ve üniversitelerin açılması da gündeme gelebilir

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, bu hafta itibarıyla hazırlık ve birinci sınıf dışındaki sınıfların da eğitime başladığını belirterek, "Ümit ediyorum ki vaka sayılarında ciddi bir artış yaşanmaz, okullarda da kontrollü bir şekilde eğitimi sürdürebiliriz ve diğer sınıflar, ardından da üniversitelerin de açılması gündeme gelebilir" dedi. Doç. Dr. Kayıpmaz, Bilim Kurulu’nda okulların tamamının kademeli açılmasıyla ilgili birçok değişkenin değerlendirildiğini ifade ederek, "Bu birçok değişkenin durumuna göre de kararlar veriliyor. Her türlü alternatif her türlü istatistiksel durum ve değişiklik masaya yatırılarak kararlar veriliyor" dedi.

14.10.2020Gündem
Üniversitelerden uzaktan eğitim kararı

Üniversitelerden 'uzaktan eğitim' kararı

Güz döneminde öğretime uzaktan devam edeceğini açıklayan üniversiteler arasına Nevşehir Hacı Bektaş Veli, Dumlupınar, Ege, Kırklareli, Bilecik Şeyh Edebali, MEF, Akdeniz, Trakya, Balıkesir, Batman ile Çanakkale Onsekiz Mart üniversiteleri de katıldı. Sağlık Bakanlığı’nın YÖK’e ilettiği tavsiyenin ardından bir çok üniversite uzaktan eğitim kararı almıştı.

9.09.2020Eğitim
Üniversitelerin tercihi: Güz döneminde online eğitim

Üniversitelerin tercihi: Güz döneminde online eğitim

Üniversiteler, YÖK’ün eğitim öğretim için 1 Ekim’i işaret etmesinin ardından akademik takvimlerini oluşturmaya başladı. Birçok üniversite güz dönemi yarıyılı eğitimlerini uzaktan yapmaya karar verdi. Uygulama gerektiren dersler ile final sınavları ise yüz yüze yapılacak.

3.09.2020Eğitim
KMÜden uzaktan eğitim kararı

KMÜ'den uzaktan eğitim kararı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Senatosu, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında derslerin, büyük çoğunlukla uzaktan öğretim yöntemiyle yapılmasını kararlaştırdı.

31.08.2020Eğitim
Boğaziçi karma eğitim yapacak

Boğaziçi karma eğitim yapacak

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, güz dönemi derslerinin ağırlıklı olarak online yapılacağını, bazı derslerin ise yüz yüze yapılabileceğini açıkladı.

31.08.2020Eğitim
Boğaziçi, karma eğitim dedi

Boğaziçi, 'karma eğitim' dedi

Boğaziçi Üniversitesi güz döneminde eğitimlerin nasıl yapılacağı belli oldu. Dersler ağırlıklı olarak online yapılacak ancak yüz yüze yapılacak derslerin de olacak. Bazı dersler ise online olmasına rağmen final sınavları yüz yüze olabilecek.

29.08.2020Eğitim
Ege Üniversitesi “26 Ekim” dedi

Ege Üniversitesi “26 Ekim” dedi

Ege Üniversitesinin (EÜ) öğretime 26 Ekim'de başlama kararı aldığı bildirildi.

27.08.2020Eğitim
Prof. Dr. Ceyhan: 6ncı sınıflar ve üstü önce açılsın, daha küçükler 1 ay bekleyebilir

Prof. Dr. Ceyhan: 6'ncı sınıflar ve üstü önce açılsın, daha küçükler 1 ay bekleyebilir

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, okulların açılması konusunda New York modelinin örnek alınabileceğini söyledi. Ceyhan, New York'ta her gün 70 bin test yapılması ve Covid-19 pozitif oranının yüzde 1'in altına inmesi durumunda okulların açılması kararının alındığını hatırlatarak, "Biz de 100 binler civarında test yapmalıyız. O zaman yüzde 2'nin üzerine çıkarsa okulları kapatacağız gibi şartları önceden belirleyerek, ancak öyle açabiliriz. 6'ncı sınıf ve yukarısı açılabilir 31 Ağustos'ta, daha küçük çocuklar bir ay bekleyebilir" dedi.

7.08.2020Gündem
Prof. Dr. Ceyhan: Okulların açılma tarihine erken diyemeyiz, ileride daha iyi olacağının garantisi yok

Prof. Dr. Ceyhan: Okulların açılma tarihine erken diyemeyiz, ileride daha iyi olacağının garantisi yok

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, dünyayı saran pandemiyle mücadele sürerken Türkiye dahil tüm ülkelerde okulların açılmasına yönelik uygulamaların en zor karar olduğunu söyledi. Prof. Dr. Ceyhan, "Okullar için açılış tarihi olarak açıklanan tarih konusunda erken diyemiyoruz çünkü geç dediğiniz bir tarihte bundan daha iyi olacağının garantisi yok" dedi.

4.08.2020Eğitim
Son dakika haberler... Prof. Dr. Ceyhandan okulların açılmasına ilişkin dikkat çeken açıklama

Son dakika haberler... Prof. Dr. Ceyhan'dan okulların açılmasına ilişkin dikkat çeken açıklama

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, dünyayı saran pandemi ile mücadele sürerken Türkiye dahil tüm ülkelerde okulların açılmasına yönelik uygulamaların en zor karar olduğunu belirtti. Prof. Dr. Ceyhan, "Okullar için açılış tarihi olarak açıklanan tarih konusunda erken diyemiyoruz çünkü geç dediğiniz bir tarihte bundan daha iyi olacağının garantisi yok" dedi.

4.08.2020Gündem
Bayramlaşmayı telefonla yapın

Bayramlaşmayı telefonla yapın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlamasının gündeme getirilmediğini söylerken, vaka sayısında artış yaşanmaması için önlemlere dikkat edilmesi çağrısı yaptı: “Bu bayramda makbul olan ziyaret, yüz yüze ziyaret değildir. Bayramlaşmalar mümkün olduğu kadar telefonla yapılmalıdır. El öpmeyi gelecek bayramlara erteleyeceğiz.”

30.07.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak

Okullar ne zaman açılacak?

Bilim Kurulu toplantısının ardından Fahrettin Koca basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gelen sorulardan biri de okulların ne zaman açılacağı ve alınacak önlemler ile ilgiliydi. İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın konu hakkında yaptığı açıklama

29.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Kurban Bayramında kısıtlama var mı Okullar açılacak mı Bakan Koca açıkladı...

Son dakika haberler... Kurban Bayramı'nda kısıtlama var mı? Okullar açılacak mı? Bakan Koca açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. "Test kitlerimizin doğru sonuç verme oranının %40 olduğu ileri sürülüyor." diyen Bakan Koca, "Bu oran, gerçeğin yarısını bile ifade etmekten çok uzaktır. Doğru sonuç verme oranı %90'ın üzerindedir." diye konuştu. Okulların açılmasına ilişkin de konuşan Bakan Koca, "Bu eğitim uzaktan mı, hibrit eğitim tarzında mı, karma mı olacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığımız ve Bilim Kurulu irtibat halinde. Gerektiğinde illere özel farklı yaklaşımlar da devreye girebilir. Burada önemli olan eğitimin 31 Ağustos'ta başlayacak olması. Ama bunun ne şekilde olacağı 1-2 hafta içinde açıklaması daha net yapılmış olur." dedi. Bakan Koca, 65 yaş üstüne uygulanan kısıtlamalar ile ilgili de "Bayram sonrası erken dönemde bu kısıtlamaları kaldırma noktasında Bilim Kurulunun yaklaşımı var. Bayram sonrasında duyuruyu yapmış olacağız" ifadelerini kullandı.

29.07.2020Gündem
Tıp eğitiminde sanal ameliyat

Tıp eğitiminde sanal ameliyat

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, vaka artışı nedeniyle 2020-21 akademik yılında uzaktan eğitime geçilme kararı alınırsa 2 yıl çevrim içi eğitim verecek şekilde hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, “Öğrenciler muayene videolarını izleyebilecek. Hocaların kullanacağı online gözlükler ile onların gözünden canlı hasta muayene edebilecek. Sanal gerçeklik gözlükleriyle de kalp-damar ameliyatı yapabilecekler” dedi.

12.07.2020Eğitim
Rektörler ‘yüzde 40’ kararını yorumladı

Rektörler ‘yüzde 40’ kararını yorumladı

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre, önlisans, lisans ve yüksek lisans düzeyindeki örgün programlarda uzaktan öğretim yoluyla verilebilecek ders oranı yüzde 40'a yükseltildi. Üniversiteler pek çok ülkede uygulanan karma öğretim modeline geçebilecek.

8.06.2020Eğitim
Köy Enstitüleri ne zaman kuruldu Köy Enstitüleri kurucusu kim İşte Köy Enstitüleri mezunu olan isimlerden bazıları...

Köy Enstitüleri ne zaman kuruldu? Köy Enstitüleri kurucusu kim? İşte Köy Enstitüleri mezunu olan isimlerden bazıları...

Köy Enstitüleri’nin kuruluşunun 80. Yılı anılıyor. ‘Cumhuriyet’in sabah güneşi’ olarak adlandırılan ‘Köy Enstitüleri, eğitim konusunda dünyaya örnek olmuş, tamamen Türkiye’ye özgü olmuş bir projedir. Peki, Köy Enstitüleri ne zaman kuruldu? Köy Enstitüleri kurucusu kim? İşte Köy Enstitüleri mezunu olan isimlerden bazıları...

17.04.2020Gündem
Bakan Selçuk: Okulları yapay zekâ teftiş edecek

Bakan Selçuk: Okulları yapay zekâ teftiş edecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların teftişiyle ilgili yapay zekâ altyapısı kurduklarını, teftiş sisteminin geliştirilmesine ihtiyaç olduğunu söyledi.

17.11.2019Eğitim
Suriyeli ve Türk çocuklar eğitimle kaynaşıyor

Suriyeli ve Türk çocuklar eğitimle kaynaşıyor

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi’ne (PIKTES) göre daha önce okula gitmemiş ve gelecek yıl birinci sınıfa başlayacak çocuklar 31 Ağustos’a kadar yaz okuluyla desteklenecek.

14.07.2019Eğitim
Çocukların sorumluluk almaları çok önemli

Çocukların sorumluluk almaları çok önemli

İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin en önemli özelliklerinden biri de disiplinli olması. Her ne kadar eskiden olan katı disiplini esnetseler de bazı kurallardan vazgeçmemişler. Okulun Fransız müdürü Paul Yves Georges, “Verdiğimiz disipline bir anlam katmak istiyoruz. Çocukların sorumluluk alması çok önemli. Eski disiplin anlayışı kalmadı” diyerek, “Veliler, ‘Ben size çocuğu emanet ettim ama kırmayın, çok dikkat edin’ diyerek çocuklarının pamuklar içinde olmalarını bekliyorlar” diyor.

23.06.2019Eğitim
Kreşlere Finlandiya modeli geliyor

Kreşlere Finlandiya modeli geliyor

Finlandiya okul öncesi eğitim modeli, Türkiye’de uygulanmaya başlanacak. Finlandiya Tampere Belediyesi ile protokol imzalayan Şişli Belediyesi, ilk olarak 2019 yılının başında Mehmet Emin Sungur Gündüz Bakımevi’nde bu modeli uygulamaya başlayacak. Model zaman içinde diğer gündüz bakım evlerinde de uygulanacak.

2.01.2019Eğitim
Bakan Selçuk: Lise yerleştirme sınavı modellemeleri yapıyoruz

Bakan Selçuk: Lise yerleştirme sınavı modellemeleri yapıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, lise yerleştirme sınavıyla ilgili  modelleme yaptıklarını ve umut verici sonuçlar aldıklarını söyledi. Bakan Selçuk ayrıca mevcut yatırım bütçesi ile tam gün eğitimi, Türkiye’nin yaklaşık yüzde 80’ninde bir sene içinde halledebileceklerini dile getirirken, MEB için karma eğitimin esas olduğunu da vurguladı. Bakan, il ve ilçe milli eğitim müdürü atamalarının da sınavla yapılması için hazırlıkların sürdüğünü duyurdu.

8.11.2018Eğitim
Liseye girişte yeni sistem 2 ay sonra

Liseye girişte yeni sistem 2 ay sonra

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, liselere yerleştirme sistemiyle ilgili çalışma yaptıklarını vurgulayarak, yeni sistemi iki ay içinde açıklayacaklarını duyurdu. Bakan Selçuk, karma eğitimin kalkacağı iddialarını yalanlayarak 20 bin öğretmen atamasının Aralık sonunda yapılacağını söyledi. Vizyon belgesinin de 15 Ekim’de açıklanacağını belirtti.

17.09.2018Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Aralıkta 20 bin öğretmen atayacağız

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Aralık'ta 20 bin öğretmen atayacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT'de katıldığı canlı yayında eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları:

17.09.2018Eğitim
Z Kuşağı...Daha yaratıcı ve daha uyumlu bir dönemi onlar başlatacak

Z Kuşağı...Daha yaratıcı ve daha uyumlu bir dönemi onlar başlatacak

Eğitim, yaz boyu gündemin ana maddelerinden biriydi; lise giriş sınavının yerleştirmelerindeki aksaklıklar, üniversite sınav sonuçlarının yarattığı hayal kırıklığı, karma eğitim tartışmaları... Çocuklar bu tartışmaların gölgesinde tatilin tadını çıkarmaya çalıştı. Yarın yeni bir eğitim-öğretim dönemi başlıyor. ‘Z kuşağı’na mensup yaklaşık 18 milyon çocuk okula dönüyor. Peki kim bu çocuklar?

15.09.2018Hürriyet Pazar
‘Karma eğitimden sonra’ tartışmalı 4 değişiklik daha

‘Karma eğitimden sonra’ tartışmalı 4 değişiklik daha

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yönetmelikte yaptığı değişiklikle, “Çok programlı Anadolu lisesi, mesleki ve teknik eğitim merkezi ve mesleki eğitim merkezinde karma eğitim yapılır” maddesinin yürürlükten kaldırılması tartışmaları sürüyor.

12.09.2018Eğitim

Karma eğitim tartışması

Yönetmelik değişikliğiyle ‘Çok programlı Anadolu lisesi, mesleki ve teknik eğitim merkezi ve mesleki eğitim merkezinde karma eğitim yapılır’ maddesinin yürürlükten kaldırılması tartışma yarattı. Milli Eğitim Bakanlığı, “Karma eğitim bitiriliyor” iddiasını yalanlarken maddenin Danıştay kararı gereği kaldırıldığını açıkladı.

11.09.2018Eğitim
Karma olmayan eğitim de verilebilir

Karma olmayan eğitim de verilebilir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapılan Kabine toplantısıyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, şunları söyledi:

11.09.2018Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili soruya cevap veren İbrahim Kalın, "Şu anda hükümetin gündeminde bu konu yok. Teklif geldiğinde Ekim ayında bakılır. Ama bunun maliyeye üreteceği maliyeti de dikkate almak durumundayız. Bugün bu konu gündeme gelmedi, yarın da gündemimizde yok" dedi.

11.09.2018Gündem
Son dakika... MEBden karma eğitim açıklaması

Son dakika... MEB'den karma eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, bazı medya organlarında “Karma eğitime darbe” başlığıyla servis edilen, haberlerde iddia edildiği gibi, karma eğitimin sonlandırılması veya böyle bir duruma zemin hazırlanmasının kesinlikle söz konusu olmadığı kaydedildi.

11.09.2018Gündem
Türkçe’me dokunmayın

Türkçe’me dokunmayın

Almanya Federal Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki eğitim ve kültür alanındaki ilişkiler, 1957 yılında imzalanan Türkiye-Almanya Kültür Anlaşması ile hayata geçirildi.

22.08.2018Avrupa
Kadın-erkek eşitliğinin anayasası

Kadın-erkek eşitliğinin anayasası

Belki de işe en baştan, tanımlardan başlamak gerekiyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği, farklı cinsiyetlere sahip bireylerin eşit haklara sahip olması anlamına geliyor. Anayasa ve pek çok uluslararası sözleşme ile garanti altına alınmış olsa da, ne Türkiye’de ne de dünyanın herhangi bir yerinde tam bir kadın-erkek eşitliğinden söz etmek mümkün. Kâğıt üzerinde eşit olsak da pratikte bir karşılığı yok. Dünya Ekonomik Forumu’nun 2017 raporuna göre Türkiye, cinsiyet eşitsizliği uçurumunda 140 ülke arasında 131’inci sırada. İlk ve orta öğretimde cinsiyet eşitliğinin sağlanması açısından UNESCO’nun ‘Herkes İçin Eğitim’ 2015 hedefini gerçekleştirmekte riskli bulduğu 24 ülkeden biriyiz. Gerçek bir eşitlik için yapılması gerekenleri, farklı alanlardan uzmanlara sorduk.

10.03.2018Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Yeni eğitim ve öğretim yılı farklı olacak

Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı? Açılırsa ne gibi düzenlemeler olacak? Bu yeni düzenlemelere göre çalışan ebeveynlerin yaşam koşullarını nasıl gözden geçirmeleri gerekecek? Vakaların seyrinden hareketle, başta Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Kurulu en uygun modelleri eğitim sistemimize uyarlamaya çalışıyor. Aralıklı eğitim, küçük gruplarla eğitim, uzaktan eğitim gibi farklı modellerin entegrasyonundan bahsediliyor. Hepimizin konuyla ilgili farklı bir fikri var ancak bir noktada hemfikiriz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılı farklı olacak. Bu farklı sistem ve virüsün kesin olarak öngörülemeyen seyri büyük bir belirsizliği de önümüze seriyor.

21.07.2020

Coronavirus sonrası yaşam - “Yeni Normal” hayatımıza neler getirecek ? Online Eğitim

İçinde bulunduğumuz dönemde, pek çok lidere göre “tünelin sonundaki ışığa yaklaşmaktayız”. Karantinada geçirdiğimiz günlerin uzaması sonucu, tüm kesimlerde bir an önce günlük hayatın normale dönmesi beklentisi var. Ancak çoğu insanın hala fark etmediği ve asıl zorluk teşkil edecek konu; bazı şeylerin bir daha asla alıştığımız gibi olmayacağı…

5.05.2020

İşbirliği ve ortak akla önem veriyoruz

Orhan Holding İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Evrim Bayam Pakiş, değerleri arasında yer alan ‘Tek yürek olarak işlerimizi başarırız’ sözünden hareketle tüm faaliyetleri ekip işi bilinciyle hayata geçirdiklerini kaydetti. İşbirliği ve ortak akla önem verdiklerinin altını çizen Pakiş, çalışanları karar vermeye cesaretlendirmeye çalıştıklarını vurguladı.Ana faaliyet alanı otomotiv yan sanayi olan Orhan Holding, sigortadan, araç satış distribütörlüğüne; akaryakıttan, tarım ve hayvancılığa kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteriyor. İbrahim Orhan tarafından 1972 yılında kurulan ve yıllar içerisinde gelişimini sürdüren Orhan Holding, bugün 15 ülkede faaliyet gösteriyor ve 10 binin üzerinde çalışana istihdam sağlıyor.

22.03.2020

Balıkpazarı’nın en eski esnafları bakın neler anlatıyorlar?

HALİÇ sırtlarındaki kırmızı görkemli binayı, Özel Fener Rum Erkek Lisesi’ni, Fener-Balat gezilerinden hayranlıkla seyretmişliğim çok var ancak içine girip görmek hafta sonunda nasip oldu.

11.12.2019

Tuhaf şeyler

Şarkının klibinde 1 dolarlık banklotlar var diye sanatçıyı şikayet ediyorlar.

12.09.2018