MENÜ

Karaciğer Nakli

Karaciğer Nakli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karaciğer Nakli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.337 Karaciğer Nakli haberi bulunmuştur.

Karaciğer Nakli Haberleri

Aslında bildik mantarlardı

Aslında 'bildik' mantarlardı

Sağlık Bakanlığı verilerine göre bu yıl mantardan 191 kişi zehirlendi. Ölümün kıyısından dönenlerin ikisi ise Kastamonulu Zeynep Sümer (61) ile Ayşe Baycan (58) kardeşler oldu. Yoğun bakıma yatırılıp karaciğer nakli için hazır tutulan Baycan, “Aslında bildiğimiz bir mantardı” dedi.

13.10.2018Gündem
‘Hayır’ demiyorsa organ bağışçısı sayılsın

‘Hayır’ demiyorsa organ bağışçısı sayılsın

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, açığı kapatmak için beyana bağlı organ bağışı uygulamasını kaldırmak istiyor. Bağış yapmak istemeyenlere beyanda bulunmasını şartı getirmek isteyen Spahn, “Kim ki hayır demiyorsa o organ bağışçısı olacak” dedi.

3.09.2018Avrupa
En kutsal bağış hayat

En kutsal bağış hayat

Organ bekleyenler: 25 bin 252 yetişkin ve 579 çocuk Organ bağışı oranı: 1 milyonda 7.1

11.08.2018Gündem
Karaciğer nakli sonrası nelere dikkat edilmeli

Karaciğer nakli sonrası nelere dikkat edilmeli?

Karaciğer nakli, vücudun en önemli organı olması dolayısıyla kritik bir önem taşıyor. Karaciğerin görevini tam olarak yapamaması nedeniyle yaşanan bu karaciğer yetmezliği, laboratuvar sonuçlarında ortaya çıkabilmektedir. Peki, karaciğer naklinin gerçekleştirilmesinin ardından nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

10.08.2018Gündem
Bakan açıkladı Sağlıkta Alex desteği

Bakan açıkladı! Sağlıkta 'Alex' desteği

Bedelli torbasından hekimlere müjde çıktı. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, sağlık turizmi için gelen yabancıların tedavilerinden sağlık çalışanlarına pay verilmesini getireceklerini belirterek, başarılı hekimleri Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Alex ile tanımladı. Gümüş “ “Hekimlerimizin 1000-1500’ü 20-25 yıl emek vermiş bir yere gelmiş hekimler. Onlara Alex’ler diyelim ve destekleyelim” dedi.

24.07.2018Ekonomi
Hayat pasaportu bekliyor

Hayat pasaportu bekliyor

Eskişehir'deki Türkmen ailenin acilen organ nakli olması gereken 4 yaşındaki çocuğu Asel Bakkar, Türk vatandaşı olmadığı için organ nakli sırasına alınamazken, vatandaşlık başvurularına da olumlu bir cevap gelmedi. Matematik öğretmeni baba Abbas Bakkar, “Biz Türk vatandaşı olursak en azından belki de hastanede sıradan alabilirler bizi. Çocuğun hayatını kurtarma imkânımız olabilir” diyor.

22.07.2018Gündem
Canan Karatay kandırılıyorsunuz dedi ve uyardı

Canan Karatay 'kandırılıyorsunuz' dedi ve uyardı!

Prof. Dr. Canan Karatay insan ömrünün uzadığı iddiasına karşı çıkarak "Nereye uzuyor insan ömrü Allah aşkına? Kandırılıyorsunuz efendim. Kan-dı-rı-lıyor- su-nuz! İnsan ömrünün uzadığı falan yok. İngiltere, Amerika, Fransa hepsi endişe içinde, “Çocuklarımız bizden daha kısa ömürlü olacak” diye. Neredeyse bütün çocuklar, gençler hasta. Gençlerin hepsi sorunlu" şeklinde konuştu.

7.07.2018Gündem
Prof. Dr. Haberal TTS’de başkanlığı devralıyor

Prof. Dr. Haberal TTS’de başkanlığı devralıyor

TÜRKİYE’de ve dünyada organ nakli alanında birçok ilke imza atan Prof. Dr. Mehmet Haberal, Madrid’de toplanan Dünya Organ Nakli Derneği (TTS) 27. Uluslararası Kongresi’nde, bugün, derneğin başkanlığını ABD’li meslektaşı Prof. Dr. Nancy Ascher’dan devralacak.

3.07.2018Gündem
3. karaciğer 2. hayat

3. karaciğer 2. hayat

ANTALYA'da yaklaşık 3,5 yıldır karaciğer yetmezliği hastası olan ve nakil için 1 yıldır bekleyen Hayati Dündar (45), 2 kez sırasını bağışladıktan sonra 3. kez çağrıldığında kadavradan alınan karaciğerle yaşama tutundu.

23.06.2018Gündem
Türkiyede ilk... Bir vücutta 3 DNA

Türkiye'de ilk... Bir vücutta 3 DNA

17 yaşındaki Dolunay Deniz vücudunda ablası ve dayısının DNA'sıyla birlikte 3 DNA taşıyor. Çocuk Hematolojisi Uzmanı Doç. Dr. Müge Gökçe, "Bu literatürde az görülen bir durum. Türkiye'de hiç yok. Dünyada 7-8 vaka var" dedi.

7.06.2018Gündem
Karaciğer nakilli Azra bebeğe hastanede yaş günü kutlaması

Karaciğer nakilli Azra bebeğe hastanede yaş günü kutlaması

Giresunlu Sabriye- Veli Sağır çifti, 6 aylıkken karaciğer nakliyle hayata tutunan minik kızları Azra'nın 1'inci yaşı için hastanede doğum günü kutlaması düzenledi. Kızına karaciğerinden parça vererek, can aşısı olan baba Veli Sağır, "Bizim için çok güzel ve özel anı oldu. Kızım büyüdüğünde, bu fotoğrafların hikayesini ona anlatacağım" dedi.

1.06.2018Gündem
Gece yarısı gelen haberi şaka sandı 13 saatlik ameliyatla hayata tutundu

Gece yarısı gelen haberi şaka sandı! 13 saatlik ameliyatla hayata tutundu

ANTALYA’da kronik karaciğer yetmezliği son dönem hastası olan Ercan Balkaya (43), saat 02.00’de gelen kadavradan organ bulunduğu haberinin şaka olduğunu sandı. Doktorların böyle bir konuda şaka yapılmayacağını söylemesi üzerine büyük sevinç yaşayan Balkaya, 13 saatlik ameliyatla yaşama tutundu.

6.05.2018Gündem
Tim Cook kimdir

Tim Cook kimdir?

Tim Cook, 2018 yılı itibariyle teknoloji devi Apple'daki görevini sürdürmeye devam ediyor. 1998 yılında katıldığı şirket bünyesinde şef operasyon sorumlusu olan Cook, bazı fabrika ve depoların kapatarak şirketin kar marjlarını arttırmasıyla tanınmaktadır. 2009 yılında Steve Jobs'un karaciğer nakli dolayısıyla görevinden ayrılması, Tim Cook'un CEO olmasıyla sonuçlanmıştır. İşte, Tim Cook'un hayatından bazı bilgiler

24.04.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Küsmeyin, partiler üstü kalmaya bakın

GEÇEN hafta Malatya’da buluştuğumuz Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, birlikte İnönü Üniversitesi ve bünyesindeki Turgut Özal Tıp Merkezi’ni ziyaret etmeyi önerdi:

25.06.2018

Organ takas merkezi yılda 5 bin hayat kurtaracak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın İngiltere gezisi sırasında Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ile birlikte SoftBank’ın patronu Masayoshi Son’ın önderliğinde 100 milyar dolarlık “Vision Found”u kurup yöneten, Centricus’un sahibi Dalınç Arıburnu ile buluştuk.

26.05.2018

Adana, Çukurova’ya nefes aldırdı

PORTAKAL, mandalina, greyfurt, limon ağaçlarının çiçek açtığı bu günlerde, Adana’da hafta sonu yapılan karnavalın çoşkusu karşısında şaşırmamak elde değil.

10.04.2018