EKSTRA
MENÜ

Karaciğer Nakli

Karaciğer Nakli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karaciğer Nakli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.386 Karaciğer Nakli haberi bulunmuştur.

Karaciğer Nakli Haberleri

Karaciğer kanserinde ürküten artış

Karaciğer kanserinde ürküten artış

Karaciğer sorunları ile artan karaciğer kanseri vakalarına dikkat çeken Prof. Dr. Onur Yaprak, “Tüm dünyada 2020 yılında 900 bin olan karaciğer kanserli hasta sayısının 2040 yılında 1 milyon 400 bine yükseleceği öngörülüyor. Bunun en büyük sorumlusu toplumda artan diyabet, obezite, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam tarzıdır” dedi.

1.04.2021Sağlık
Can ciğer ikizler;  karaciğer komasına giren ikizine ikinci hayat

Can "ciğer" ikizler; karaciğer komasına giren ikizine ikinci hayat

İstanbul'da yaşayan Gökdere Ailesi'nin 18 yaşındaki oğulları Ali, karnı ve ayakları şişmeye başlayınca hastaneye kaldırıldı. Karaciğer komasına giren, hafızasını kaybeden ve doktorların hayata tutunmak için çok az vaktinin kaldığını söylediği genç, ikiz kardeşinin karaciğeriyle yeniden hayata tutundu.

28.03.2021Gündem
Saç ektirme furyası pandemi dinlemedi

Saç ektirme furyası pandemi dinlemedi

Saç ektirme furyası pandemi dinlemedi. Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Başkanı Reşat Bahat, Türkiye Sağlık Politikaları Zirvesi’nde yaptığı değerlendirmede, pandemi döneminin en güçlü zamanında bile, vatandaşların karaciğer nakli olmaktan çekindiklerini, fıtıklarını aldırmadıklarını ancak saç ekimi yaptırmayı hiç bırakmadıklarını açıkladı.

28.03.2021Ekonomi
Kayserili genç, karaciğer nakli için ambulans uçakla Antalyaya sevk edildi

Kayserili genç, karaciğer nakli için ambulans uçakla Antalya'ya sevk edildi

KAYSERİ'de, Wilson Sendromu hastası Burak Kozan (26) karaciğer nakli için ambulans uçakla Antalya'ya sevk edildi.

22.03.2021Gündem
Umut Can sevinci

Umut Can sevinci

Uzun uğraşlar sonrası çocukları için uygun karaciğer bulan aileye bir iyi haber de mahkemeden geldi. İstanbul 7. İdare Mahkemesi, Etik Komisyon’un “Nakil etik açıdan uygun değil” kararını kaldırdı. Böylece 3 yaşındaki çocuğa karaciğer nakli önünde herhangi bir engel kalmadı.

13.03.2021Gündem
Hakan Taşıyandan güzel haber

Hakan Taşıyan'dan güzel haber

Ankara Şehir Hastanesi'nde çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gören Hakan Taşıyan'a geçtiğimiz günlerde karaciğer nakli yapılmıştı. Dün de kız kardeşinden alınan böbrek Taşıyan’a nakledildi.

10.03.2021Magazin
Hakan Taşıyandan haber var... Böbrek nakli bugün yapılacak

Hakan Taşıyan'dan haber var... Böbrek nakli bugün yapılacak!

Usta sanatçı Hakan Taşıyan'dan haber var... Ankara Şehir Hastanesi'nde yaklaşık 4 aydır tedavi gören Hakan Taşıyan'a bugün böbrek nakli yapılacak.

9.03.2021Magazin
Hakan Taşıyan, karaciğer nakli oldu

Hakan Taşıyan, karaciğer nakli oldu

Ankara Şehir Hastanesi'nde yaklaşık 4 aydır tedavi gören şarkıcı Hakan Taşıyan'a (48) karaciğer nakli yapıldı. Sağlık durumu iyi olan Taşıyan'a, bir kaç gün içinde kızkardeşinin böbreğinin nakledileceği belirtildi.

5.03.2021Magazin
Hakan Taşıyandan güzel haber

Hakan Taşıyan'dan güzel haber

ANKARA Şehir Hastanesi'nde yaklaşık 4 aydır tedavi gören şarkıcı Hakan Taşıyan'a (48) karaciğer nakli yapıldı. Sağlık durumu iyi olan Taşıyan'a, bir kaç gün içinde kızkardeşinin böbreğinin nakledileceği belirtildi.

5.03.2021Magazin
Hakan Taşıyan güzel haberi duyurdu: Donör uyumlu çıktı

Hakan Taşıyan güzel haberi duyurdu: Donör uyumlu çıktı

Yaklaşık 4 aydır Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi gören ve karaciğer nakli bekleyen Hakan Taşıyan’dan güzel haber geldi.

5.03.2021Magazin
Hakan Taşıyandan umut verici haber

Hakan Taşıyan'dan umut verici haber

Ankara Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 4 aydır tedavi gören ünlü şarkıcı Hakan Taşıyan (48) sağlığına kavuşabilmek için karaciğer nakli bekliyordu. Bugün doktorlardan umut verici bir haber geldi.

4.03.2021Magazin
Karaciğer nakli olması gereken Hakan Taşıyan için donör aranıyor

Karaciğer nakli olması gereken Hakan Taşıyan için donör aranıyor

ANKARA Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 4 aydır tedavi gören ünlü şarkıcı Hakan Taşıyan (48) sağlığına kavuşabilmek için karaciğer nakli bekliyor. Taşıyan’ın arkadaşı Hakan Yılmaz, "Böbreğini kız kardeşinden alacaklar. Ancak karaciğer nakli ile gerçekleşeceği için bekliyoruz. Ailesindeki tüm yakınlarının kontrolleri yapıldı ancak hiçbirinin dokusu uyuşmadı" dedi.

28.02.2021Magazin
Hakan Taşıyandan ilk açıklama: Dualarınıza ihtiyacım var gönül dostlarım

Hakan Taşıyan'dan ilk açıklama: Dualarınıza ihtiyacım var gönül dostlarım

Ankara Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 4 aydır tedavi gören ünlü şarkıcı Hakan Taşıyan (48) sağlığına kavuşabilmek için karaciğer nakli bekliyor. Taşıyan’ın arkadaşı Hakan Yılmaz, "Böbreğini kız kardeşinden alacaklar. Ancak karaciğer nakli ile gerçekleşeceği için bekliyoruz. Ailesindeki tüm yakınlarının kontrolleri yapıldı ancak hiçbirinin dokusu uyuşmadı" dedi. Ünlü sanatçı da sevenlerine seslendi: 'Dualarınıza ihtiyacım var gönül Dostlarım'

28.02.2021Magazin
Hakan Taşıyan için acil çağrı Sağlık durumu kötüye gidiyor

Hakan Taşıyan için acil çağrı! Sağlık durumu kötüye gidiyor

Ünlü şarkıcı Hakan Taşıyan'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. 4 aydır hastanede tedavi altında olan Taşıyan'ın, acil olarak karaciğer ve böbrek nakli olması gerektiği belirtildi

26.02.2021Magazin
Kansere Türk iğnesi

Kansere Türk iğnesi

ABD’de dünyaca ünlü sağlık kurumu Mayo Clinic’te görev yapan Prof. Dr. Rahmi Öklü, kanserli dokuyu yok eden yeni bir sıvı geliştirdi. “Sadece ultrason ve iğneye ihtiyaç var” diyen Prof. Öklü’nün yönteminde ilaç doğrudan tümöre ulaşıp yok ediyor. İlaç o bölgede uzun süre kalıyor, fazla doz gerekmiyor. Bu sayede kemoterapinin yan etkileri yaşanmıyor.

12.02.2021Gündem
Polis ekipleri alarma geçmişti... O koca konuştu: Şiddet yok, eşimin psikolojik sorunu var

Polis ekipleri alarma geçmişti... O koca konuştu: Şiddet yok, eşimin psikolojik sorunu var

Antalya'da şiddet gördüğü iddiasıyla KADES uygulamasıyla polisten yardım isteyen T.Ö.'nün eşi Kenan Özveren, “Ortada şiddet yok. Eşimin psikolojik sorunu var. Bunu bildiğim için eşim KADES'i aradığı zaman ben de cep telefonuyla yaşananları görüntüledim. Masumiyetim cep telefonu kayıtlarında mevcut" dedi.

18.01.2021Gündem
Karaciğer yetmezliğini MELD skoru gösteriyor

Karaciğer yetmezliğini MELD skoru gösteriyor

Karaciğer yetmezliğine yol açan durumların başında siroz geliyor. Karaciğer yetmezliğinde organ nakli faktörünü MELD puanının belirlediğine dikkat çeken Prof. Dr. Onur Yaprak, “Karaciğer nakli için belli kriterlerimiz var; MELD puanı diye adlandırılan puanlama sisteminde hastanın aldığı skorun en az 15 puan olması bu kriterlerden en önemlisidir” dedi.

11.01.2021Sağlık
Virüs ve ilaç zehirlenmeleri karaciğer yetmezliğine neden oluyor

Virüs ve ilaç zehirlenmeleri karaciğer yetmezliğine neden oluyor

Karaciğerin görevlerini yerine getiremediğinde söz konusu olan organ nakli, karaciğer yetmezliği ve siroz gibi durumlarda gerçekleştiriliyor. Karaciğerin vücut için hayati öneme sahip görevleri olduğunu belirten Prof. Dr. Onur Yaprak, “Akut yetmezliğe yol açan sebeplerin başında bazı virüsler, mantar ve ilaç zehirlenmeleri geliyor” dedi.

16.12.2020Sağlık
Menajeri, Hakan Taşıyan’ın sağlık durumuna ilişkin son durumu açıkladı

Menajeri, Hakan Taşıyan’ın sağlık durumuna ilişkin son durumu açıkladı

Türk arabesk müziğinin ünlü isimlerinden Hakan Taşıyan, geçen aylarda sağlık problemleriyle gündeme gelmişti. Ünlü müzisyen Taşıyan’ın organ nakline ihtiyacı olduğu açıklanmıştı.

9.12.2020Magazin
Son dakika haberleri... İzmirde 7 yaşındaki Barışın şüpheli ölümü Soruşturma başlatıldı

Son dakika haberleri... İzmir'de 7 yaşındaki Barış'ın 'şüpheli' ölümü! Soruşturma başlatıldı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yaklaşık 60 gündür tedavi gören Muhammed Barış Bayar (7) yaşamını yitirdi. Küçük çocuğun ölümünün doktorlar tarafından 'şüpheli' olarak belirlenmesi üzerine polis ekipleri soruşturma başlattı.

6.12.2020Gündem
Organ bağışını azaltan yanlış inanışlar var

Organ bağışını azaltan yanlış inanışlar var

Organ bağışı, nakil sırasında yıllarca beklemek zorunda kalan hastaların ve hasta yakınlarının kıymetini en iyi bildiği konular arasında. Sağlık Bakanlığı verilerine göre şu anda yaklaşık 25 bin kişinin organ beklediği ülkemizde organ nakil oranları ne yazık ki gelişmiş ülkelerdeki oranların çok altında.

4.11.2020Sağlık
Hepatoloji nedir Hepatolog ne demek Hepatoloji uzmanı (Hepatolog) neye ve hangi hastalıklara bakar

Hepatoloji nedir? Hepatolog ne demek? Hepatoloji uzmanı (Hepatolog) neye ve hangi hastalıklara bakar

Tıp alanında önemli bölümlerden biri olan Hepatoloji karaciğer, safra kesesi hastalıklarını araştırır. Bu konuda teşhis ve tedavi konusunda da çalışmalar yapılır. Hepatoloji nedir? Tüm ayrıntılarıyla sizler için derledik.

30.10.2020Araştırma
Robert Redfordun evlat acısı: Oğlu James Redford hayatını kaybetti

Robert Redford'un evlat acısı: Oğlu James Redford hayatını kaybetti

Ünlü aktör ve yönetmen Robert Redford’un kendisi gibi sinema alanında kariyer yapan yönetmen oğlu James Redford 58 yaşında hayatını kaybetti. James Redford, karaciğer nakli beklediği sırada kansere yakalandığını öğrenmişti.

20.10.2020Keyif
Uzmanlar uyarıyor: Yabani mantarlara dikkat

Uzmanlar uyarıyor: Yabani mantarlara dikkat

Mantar zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulunan Prof. Dr. Onur Yaprak, "Zehirli ve yenilebilen mantarları birbirinden ayırt etmek çok zor olduğundan yabani mantarlar toplanıp yenilmemeli. Hiç bir lezzet ölümü göz önüne almaya değmez. Bunun yerine ambalajlı satılan kültür mantarları tercih edilmeli" dedi.

9.10.2020Sağlık
Karaciğer yağlanması hafife alınmamalı Mutlaka tedavi edilmeli

Karaciğer yağlanması hafife alınmamalı! Mutlaka tedavi edilmeli

HataIı beslenme, hareketsiz yaşam ve obezite gibi problemler karaciğer yağlanmasına (NASH) sebep olurken, uzmanlar yağlı karaciğerin siroza, sirozun da karaciğer nakline yol açtığı konusunda uyarıyor. Karaciğer Nakli ve Hepatobiliyer Cerrahi Bölümü'nden Prof. Dr. Murat Kılıç, nakil hastalarının yüzde 20’sinin karaciğer yağlanması sebebiyle nakil olduğunu ifade ederek, "Karaciğer yağlanması hafife alınmamalı ve siroza dönüşmemesi için mutlaka tedavi edilmeli" dedi.

23.09.2020Sağlık
Karaciğer davası

Karaciğer davası

Karaciğer nakli bekleyen 2 yaşındaki çocuk için organ bağışçısı bulundu. Ancak Etik Komisyon ‘nakil etik açıdan uygun değil’ kararı verdi. Üç aydır nakil için İstanbul’da bulunan Mersinli aile kararın iptali için idare mahkemesinde dava açtı.

25.08.2020Gündem
Nazlı hemşire hayata tutundu

Nazlı hemşire hayata tutundu

Kronik karaciğer hastası olduğu ortaya çıkan hemşire Nazlı Tuğçe İmamoğlu, 54’ten 31 kiloya düştü. Ölümün eşiğine gelen Nazlı hemşire, amcasının karaciğeriyle sağlığına kavuştu.

16.07.2020Gündem
‘Covidsiz patika’da karaciğer nakli

‘Covidsiz patika’da karaciğer nakli

Korona günlerinde karaciğer nakli bekleyen hastalar, hastane içinde ‘Covidsiz patika’ denilen bir ortamda tedavi edildi. Hastane binası ve yoğun bakım ünitesinin koronavirüs hastaları için yeniden düzenlendiğini belirten Prof. Dr. Murat Dayangaç, ‘covidsiz patika’ hakkında bilgi verdi.

15.07.2020Sağlık
Organ naklini corona virüs nedeniyle kaçırdı İkinci hayat eşinden geldi

Organ naklini corona virüs nedeniyle kaçırdı! İkinci hayat eşinden geldi

Henüz 22 yaşındayken nedeni bilinemeyen siroz yüzünden karaciğer yetmezliği teşhisi alan ve 8 ay önce karaciğer nakli olmak üzere nakil sırasına alınan Hakan Yılmaz (28), 3 ay önce kadavradan organ çıkmasına rağmen salgın nedeniyle ameliyat şansını kaçırdı. Nakil olabilmek için gözyaşları içinde sosyal medyadan çağrı yapan Yılmaz'ın sesini duyan Prof. Dr. Koray Acarlı, canlıdan karaciğer nakli ile genç adamın sağlığına kavuşmasını sağladı. Hakan Yılmaz'a iki hafta önce eşi Zeynep Yılmaz'ın (26) karaciğerinin sağ yarısı nakledildi. 3 yıllık evli çift, ameliyata el ele girdi. Şimdi en büyük hayalleri bir çocuk sahibi olmak.

28.06.2020Gündem
15 yıl önce kadavradan, şimdi kız kardeşinden böbrekle can buldu

15 yıl önce kadavradan, şimdi kız kardeşinden böbrekle can buldu

AFYONKARAHİSAR'da işitme engelli Gökhan Örnek (30), böbrek yetmezliği nedeniyle 2005 yılında kadavradan alınan böbrekle hayata tutundu. 15 yıl sonra nakledilen böbreği çalışmaz hale gelen Örnek'e, bu kez kız kardeşi Ayşe Örnek (28) can oldu.

16.06.2020Gündem
Sağlık turizmine yeni kurallar

Sağlık turizmine yeni kurallar

Sağlık turizmi konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Türkiye, koronavirüsle birlikte sağlık turizmi için yeni tedbirleri devreye alıyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı önlemlere göre gelenlerden 48 saat önce yapılmış PCR testi istenecek. Karayolu ile sınıra gelenlerin araçları yurda alınmayacak. Yolcular aynı anda yemek yiyemeyecek. Transfer aracının penceresi hep kapalı tutulacak.

19.05.2020Ekonomi
Koronavirüs bağırsaklarda çoğalıyor, sindirim sistemini de etkiliyor

Koronavirüs bağırsaklarda çoğalıyor, sindirim sistemini de etkiliyor

Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Metin Başaranoğlu, koronavirüsün (COVID-19) tutunduğu ACE2 reseptörünün bağırsaklarda bolca bulunduğunu, virüsün bağırsaklarda çoğaldığını ve dışkıda koronavirüsün canlı formlarının olduğunu belirtti.

13.05.2020Sağlık
Babasını hayata yeniden bağladı

Babasını hayata yeniden bağladı!

İstanbul'da yaşayan ve karaciğer yetmezliğine yakalanan 60 yaşındaki Ersin Aydın'ın donör beklerken durumu ağırlaştı. Öğretmen kızı Gülşah Tamirak, hiç düşünmeden karaciğerinin yüzde 60'ını babasına vererek ‘kahramanını' hayata yeniden bağladı.

8.05.2020Gündem
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Acele etmemeliyiz

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Acele etmemeliyiz

Murat ZEREN soruyor: Virüs riskinin en yüksek olduğu ortamlar marketler gibi... Ama şu anda marketlerde temassız alışveriş yapmak mümkün değil. Bunun için nasıl bir yol izlenebilir? Maske ve eldivenlerin ne derecede sağlıklı olduğunu düşünüyorsunuz? Virüs taşıma oranı yüksek değil mi? Değiştirme sıklığı ne olmalı?

7.05.2020Gündem
Sosyete bunu konuşuyor Sevgilisi hamile ama kendisinden değil

Sosyete bunu konuşuyor! Sevgilisi hamile ama kendisinden değil!

61 yaşındaki iş adamı Mehmet Dereli, Brezilyalı sevgilisi Elaine Fonseca'nın çocuk isteğini "Bu yaştan sonra sorumluluk alamam" diyerek reddetti. Ancak Dereli, sevgilisinin bir sperm bankasına başvurup hamile kalmasına izin verdi.

20.02.2020Magazin
Bu hastalıklara sahip kişiler erken emekli oluyor İşte o hastalıklar

Bu hastalıklara sahip kişiler erken emekli oluyor! İşte o hastalıklar!

4A, 4B ve 4C kapsamında sigortalı olan işçiler, çalışma hayatları sırasında iş gücünü kaybedip çalışamaz duruma gelirlerse erken emeklilik için başvuruda bulunabilirler. Kimler erken emeklilik hakkını kazanabilir? Erken emeklilik için geçerli olan hastalıklar nelerdir? İşte erken emeklilik için merak edilen tüm ayrıntılar…

7.02.2020Ekonomi
Selin bebek, nakil olacağı gün yaşamını yitirdi

Selin bebek, nakil olacağı gün yaşamını yitirdi

RİZE'de karaciğer yetmezliği bulunan 4 aylık Selin Kus, annesinden nakil yapılacağı gün hayatını kaybetti.

25.01.2020Gündem
Karaciğerinin 600 gramlık parçasıyla babasını hayata bağladı

Karaciğerinin 600 gramlık parçasıyla babasını hayata bağladı

UMMAN'da yaşayan siroz hastası Amanallah Elbuluşi (48), kızı Sümeyya Elbuluşi'nin (22) verdiği 600 gramlık karaciğer parçasıyla hayata tutundu.

21.01.2020Gündem
Sahte polis, savcı, hakim çetesine 17 tutuklama

Sahte 'polis, savcı, hakim' çetesine 17 tutuklama

ADANA'da telefonla aradıkları kişileri, kendilerini 'polis, savcı, hakim' olarak tanıtıp, 'Kimliğiniz terör örgütü mensuplarının eline geçti' diyerek 815 bin TL dolandıran 43 kişiden 17'si tutuklandı.

18.01.2020Gündem
Hoş ‘Kel’diniz

Hoş ‘Kel’diniz

Sağlık turizminde dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alan Türkiye’nin, bu sektörden 1.5 milyar dolarlık gelir elde ettiğini belirten DEİK Sağlık Komisyonu üyesi Dr. Servet Terziler, yaklaşık 1 milyar dolarlık kısmının saç ekiminden geldiğini ifade etti. Saç ekimi için gelen 500 bin kişinin yüzde 50’sinden fazlasının Avrupalı olduğuna dikkat çeken Terziler, Türkiye’nin estetik konusunda da ciddi talep gördüğünü belirtti. Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak da İtalyanların ilk sırada yer aldığını söyledi.

18.01.2020Ekonomi
1 aydır makineye bağlı yaşatılan Cemal için kalp bulundu ancak...

1 aydır makineye bağlı yaşatılan Cemal için kalp bulundu ancak...

Ankara'da kalp kapağı ameliyatı sonrasında taburcu edilmeyi beklerken kalbi duran ve yaklaşık 1 aydır makineye bağlı yaşatılan Cemal Azboy (16) için verici bulundu. Cemal Azboy için bulunan vericinin kalbinde enfeksiyon tespit edilince nakil gerçekleşmedi.

12.01.2020Gündem
Yeşim Ceren Bozoğlu organlarını bağışladı

Yeşim Ceren Bozoğlu organlarını bağışladı

Oyuncu  Yeşim Ceren Bozoğlu organ bağışı ile hayatı kurtulan ve sağlığına kavuşan hastalarla bir araya geldikten sonra tüm organlarını bağışladı.

20.12.2019Magazin
Mantar yedi, kâbusu yaşadı Annesi bir dakika bile düşünmedi

Mantar yedi, kâbusu yaşadı! Annesi bir dakika bile düşünmedi

Manisa'da, yediği mantar nedeniyle karaciğer fonksiyonları çalışmayan 8 yaşındaki Esmanur Kıldıroğlu, bilinci kapalı halde getirildiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde annesinden alınan doku sayesinde sağlığına kavuştu. Anne Hatice Dirik, "Kızımın karaciğerinin yeniden çalışmaya başladığını öğrenince dakikalarca mutluluk gözyaşları döktüm. Kızımın bu kadar kısa sürede sağlığına kavuşacağını beklemiyordum" dedi. EÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orkan Ergün ise "Esmanur, hastaneye geldikten 14 saat sonra nakil operasyonu da tamamlanmış oldu. Bize geldiğinde bilinci kapalıydı ve nakilden başka çaremiz de yoktu" diye konuştu.

17.12.2019Gündem
Dünya naklen izleyecek... Robotla hayat kurtaracaklar

Dünya naklen izleyecek... Robotla hayat kurtaracaklar

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi, dünyanın her yerinden canlı yayında izlenebilecek bir dizi organ nakli ameliyatına bugün ev sahipliği yapacak. Robotik cihazlarla gerçekleştirilecek operasyonlara farklı ülkelerden başarılı birçok cerrah katılacak. AÜ Hastanesi Başhekimi ve Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı organizasyonun detaylarını Hürriyet’e şöyle anlattı:

7.12.2019Gündem
Türkiyenin 4üncü çift kol nakli operasyonunda buruk sevinç

Türkiye'nin 4'üncü çift kol nakli operasyonunda buruk sevinç

Türkiye'nin 4'üncü çift kol nakli operasyonu, Yusuf Oğuz Şimşek'e (26) yapıldı. Operasyonun üzerinden geçen 24 saati değerlendiren Prof. Dr. Ömer Özkan, kritik sürecin dolmasını beklediklerini, 4'üncü gün fizik tedaviye başlayacaklarını söyledi. Baba Mustafa Şimşek ise "Mutluyum diyemiyorum. Verici kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine sabır diliyorum. Karşıda bir can gitti" dedi.

27.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Yüz gram doktorluğum nereden geliyor

DOKTOR arkadaşlarıma hep takılırım, “Yüz gram doktorluğum vardır” diye...

28.02.2021

KALPTEN ÜFLENEN ŞARKILAR

‘Cahille Sohbeti Kestim’, bir türkü albümü ya da sadece cover albümü değil. Ceyl’an Ertem’in; aklında ve kalbinde olan kimi şarkı ve türküleri, bütünlük içinde ve enfes düzenlemelerle ruhundan dışarı üflemesi...

25.01.2020