EKSTRA
MENÜ

Kantin

Kantin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kantin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.812 Kantin haberi bulunmuştur.

Kantin Haberleri

Adanada hamile kadının büyük şansızlığı  Bir anda 5 metrelik kanalizasyona düştü

Adana'da hamile kadının büyük şansızlığı! Bir anda 5 metrelik kanalizasyona düştü

Adana’da Nehir Cengiz (28) üzerine bastığı kanalizasyon kapağının ters dönmesi sonucu yaklaşık 6 metre derinliğindeki çukura düştü. Yaralanan kadın, sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı. Olayı gören bir vatandaş ise kadının kapağın üzerine bastıktan sonra kanalizasyona düştüğünü, kendilerinin ses duyduğunu, hemen yardım istediklerini söyledi.

27.12.2020Gündem
Askerdeyken öldürüldü, kışlaya gömülen kemikleri 19 yıl sonra bulundu

Askerdeyken öldürüldü, kışlaya gömülen kemikleri 19 yıl sonra bulundu

İstanbul'daki Hasdal Kışlası'nda vatani görevini yaparken kaybolan ve firar ettiği iddiası ortaya atıldıktan 14 yıl sonra 2 asker tarafından gasbedilip öldürüldüğü ortaya çıkan, kaybolduktan 19 yıl sonra ise kışlaya gömülen cesedinden geriye kalan kemikleri bulunan Piyade Er İsmet Işık'ın (21) ailesi, oğullarının 'şehit' kabul edilmesini istedi. Bir ay önce kıyafetleriyle bulunan kemiklere DNA testi yapıldığını söyleyen Durmuş Işık, ''19 yıl oğlumun mezarı olmadan acılar içinde yaşadık. Oğlum vatani görevini yaparken, cinayete kurban gitti. Kemikleri askeri kışlada bulundu. Oğluma 'Şehitlik Beratı' verilmesini ve oğlumu şehitliğe defnetmek istiyoruz'' dedi.

16.12.2020Haber
Vatani görevini yaparken öldürülüp, 19 yıl sonra kemikleri bulunmuştu Yeni gelişme

Vatani görevini yaparken öldürülüp, 19 yıl sonra kemikleri bulunmuştu! Yeni gelişme

İstanbul'daki Hasdal Kışlası'nda vatani görevini yaparken kaybolan ve firar ettiği iddiası ortaya atıldıktan 14 yıl sonra 2 asker tarafından gasbedilip öldürüldüğü ortaya çıkan, kaybolduktan 19 yıl sonra ise kışlaya gömülen cesedinden geriye kalan kemikleri bulunan Piyade Er İsmet Işık'ın (21) ailesi, oğullarının 'şehit' kabul edilmesini istedi. Bir ay önce kıyafetleriyle bulunan kemiklere DNA testi yapıldığını söyleyen Durmuş Işık, ''19 yıl oğlumun mezarı olmadan acılar içinde yaşadık. Oğlum vatani görevini yaparken, cinayete kurban gitti. Kemikleri askeri kışlada bulundu. Oğluma 'Şehitlik Beratı' verilmesini ve oğlumu şehitliğe defnetmek istiyoruz'' dedi.

16.12.2020Gündem
Şırınga çikolata davasına bilirkişi raporu damga vurdu Mert asli kusurlu

Şırınga çikolata davasına bilirkişi raporu damga vurdu! Mert asli kusurlu

Kantinden aldığı şırınga çikolatanın kapağının boğazına kaçması sonucu ölen 7 yaşındaki Mert Yağız Köksal ile ilgili soruşturma tamamlandı. Savcılık, ürünü üreten Yunus T. ve kantinci hakkında dava açtı. Küçük Mert’i ‘asli kusurlu’ bulan bilirkişi raporu ise şok etkisi yarattı.

11.11.2020Gündem
Vuhan Üniversitesindeki kantininde kızdıran görüntü

Vuhan Üniversitesi'ndeki kantininde kızdıran görüntü

Salgının başladığı Çin’in Vuhan kentinde bir üniversiteye ait kantinde personelin tencereye ayağını sokarak içindeki sebzeleri yıkarken görüntülendi. Sosyal medyadan tepki yağan olayda kantin çalışanın işine son verildi.

10.11.2020Haber
Ülkede infial yaratan olay Üniversite kantininde şok görüntü...

Ülkede infial yaratan olay! Üniversite kantininde şok görüntü...

Salgının başladığı Çin’in Vuhan kentinde bir üniversiteye ait kantinde personelin tencereye ayağını sokarak içindeki sebzeleri yıkarken görüntülendi. Sosyal medyadan tepki yağan olayda kantin çalışanın işine son verildi.

10.11.2020Dünya
Son dakika... 7 yaşındaki Mert çırpınarak ölmüştü Bilirkişiden çok tartışılacak rapor

Son dakika... 7 yaşındaki Mert çırpınarak ölmüştü! Bilirkişiden çok tartışılacak rapor

Ankara'nın Keçiören ilçesindeki Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulu 1'inci sınıf öğrencisi Mert Yağız Köksal’ın (7) boğazına şırınga şeklindeki çikolata kapağının kaçması sonucu çırpınarak ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada iki sanık hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, Adli Tıp Uzmanlığı'ndan alınan bilirkişi raporunda Köksal'ın kendi tedbirsiz ve dikkatsiz davranması sonucu ölümüne neden olduğu ve bu nedenle asli kusurlu olduğunun anlaşıldığının ifade edildiği kaydedildi.

10.11.2020Gündem
Dünya Vegan Gününüz kutlu olsun

Dünya Vegan Gününüz kutlu olsun!

Et, tavuk, balık gibi her türlü hayvan etinin, bu hayvanların doğal hayatta yavruları için yaptığı süt, yumurta, bal gibi hayvansal ürünlerin ve bu ürünlerden elde edilen peynir, yoğurt, kefir gibi yiyeceklerin hiçbirinin tüketilmediği beslenme şekline vegan beslenme deniyor. Ama veganlık sadece bir beslenme biçimi değil. Etik, sağlık ve çevre olmak üzere başka boyutları olan bir yaşam felsefesi. Yarın 1 Kasım Dünya Vegan Günü. 1944’te İngiltere Vegan Topluluğu tarafından ilan edilmiş bu gün vesilesiyle yeme-içme alışkanlıklarından modaya, restoran ve kafelerden tariflere kadar konuyla ilgili pek çok başlığı veganlara ve uzmanlara danıştık.

Cezaevinde e-görüş dönemi

Cezaevinde e-görüş dönemi

Cezaevlerinde dijital dönüşümü başlıyor. Çalışma kapsamında, cihazlar üzerinden görüntülü görüşme, kantin sipariş yönetimi, görüntülü sağlık hizmetleri, parmak iziyle sayım gibi hizmetleri yer alıyor.

23.10.2020Ekonomi
Son dakika... Bakanlıktan onay alınacak... 6 Eylül 2021den itibaren yürürlüğe girecek

Son dakika... Bakanlık'tan onay alınacak... 6 Eylül 2021'den itibaren yürürlüğe girecek!

Eğitim kurumlarında öğrenciye sunulacak hazır ambalajlı okul gıdası için 6 Eylül 2021'den itibaren Tarım ve Orman Bakanlığından onay alma şartı getirildi. Oyuncak olarak kullanılması muhtemel madde ve malzemeler okul gıdası ambalajı olarak kullanılamayacak. Okul Gıdası logosu bulunan ürünler, bakkal, market ve benzeri perakende işletmelerde de satışa sunulabilecek, perakende işletmelerde bu ürünlerin satılmasıyla tüketicilerin erişimi sağlanacak; uygulama, obezitenin önlenmesine katkı sağlayacak.

22.10.2020Ekonomi
Okul gıdası düzenlemelerine erteleme

Okul gıdası düzenlemelerine erteleme

Okullarda öğrencilere satışa/tüketime sunulacak hazır ambalajlı gıdalar için okul gıdası onayı alma zorunluluğu 6 Eylül 2021'den itibaren uygulanacak.

22.10.2020Eğitim
Cezaevleri de dijital dönüşüm sürecine girdi

Cezaevleri de dijital dönüşüm sürecine girdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Akıllı Teknolojilerin Cezaevlerine Entegrasyonu Projesi ile temel bazı işlemelerin personel ihtiyacı olmadan gerçekleştirilebileceğini söyledi.

22.10.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Cezaevlerinde görüntülü görüşme dönemi başlıyor

Son dakika haberi: Cezaevlerinde görüntülü görüşme dönemi başlıyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, cezaevlerinde dijital dönüşümü başlatacak Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu Projesi ile artık hükümlülerin eş, çocuk, aile ve yakınlarıyla görüntülü görüşebileceklerini, elektronik sayım yapılacağını, elektronik ortamda sağlık hizmetlerine erişileceğini, dilekçe hakkının kullanılacağını bildirdi. Adalet Bakanı Gül, görüntülü görüşmenin yanı sıra elektronik sayım, sağlık hizmetlerine erişim, dilekçe hakkının kullanılması, kitaplara erişim, kantin siparişi ve ödemeleri gibi çok önemli hizmetlerin de projede yer aldığını ifade etti. Gül, artık cezaevlerindeki kantin siparişinin elektronik ortamda yapılacağını, bu nedenle artık kurumlardaki emanet para bürolarının ortadan kaldırılacağını bildirdi.

22.10.2020Gündem
Son dakika... Bakan açıkladı... Gardiyan olmadan işlemlerini yapacaklar

Son dakika... Bakan açıkladı... Gardiyan olmadan işlemlerini yapacaklar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Projeyle hükümlüler, temel bazı işlemleri personel ihtiyacı olmadan gerçekleşebilecek. Çalışma kapsamında, cihazlar üzerinden görüntülü görüşme, kantin sipariş yönetimi, görüntülü sağlık hizmetleri, parmak izi ile sayım, kitap talebi, dilekçe başvuru hizmetleri, bilgilendirme ve anons hizmetleri yer alıyor" dedi.

22.10.2020Ekonomi
Son dakika: Okul kantinleri ne zaman açılacak MEB kararı yayımlandı

Son dakika: Okul kantinleri ne zaman açılacak? MEB kararı yayımlandı!

Okul kantinleri açılıyor. Pandemi süreci dolayısıyla kapalı olan okul kantinleri için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) önemli açıklama geldi. MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından il ve ilçe müdürlüklerine gönderilen yazıda, MEB'e bağlı resmi okul ve kurumlarda bulunan kantinlerin 19 Ekim 2020 itibariyle açılmasına karar verildiği ifadesi yer aldı. Yazıda, öğrenci mevcudunun azalması durumunda kantin kiralarının da yeniden tespit edileceği hükümlerine yer verildi.

20.10.2020Gündem
Son dakika haberi... MEB açıkladı Okul kantinleriyle ilgili önemli karar

Son dakika haberi... MEB açıkladı! Okul kantinleriyle ilgili önemli karar

Son dakika haberi... Yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullarla 8. ve 12'nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin 19 Ekim'den itibaren açılmasına karar verildi.

19.10.2020Gündem
Okul kantinlerinde yeni dönem

Okul kantinlerinde yeni dönem

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın yazısına göre okullardaki kantinler açılabilecek.

19.10.2020Eğitim
Kocaelide öğrenciler, kantin kapalı olunca yemek ihtiyacını okul dışından karşıladı

Kocaeli'de öğrenciler, kantin kapalı olunca yemek ihtiyacını okul dışından karşıladı

Kocaeli'de, yüz yüze eğitimin başladığı okullarda bazı öğrenciler, koronavirüs tedbirleri kapsamında kantinin kapalı olması nedeniyle çevredeki büfe ve restoranlara yöneldi. Teneffüslerde okul çevresindeki büfe ve restoranlara giderek, yemek yiyen öğrenciler, kantinlerin açılmasını istedi. Okul dışında yemek yedikleri zaman bazen derslere geç kaldıklarını söyleyen Yusuf Can Tekin, "Okullarda kantinler kapalı olduğu için okul çevresinde nerede ucuz bir şey bulursak orada yemek yemeye çalışıyoruz. Pilav ya da tavuk döner yiyoruz. Bazen derslere de yetişemiyoruz. Çünkü öğrenci için ucuz yerler okulumuza biraz uzak, öyle olunca da bazen geç kalıyoruz" dedi.

14.10.2020Gündem
Okullarına kavuştular Maskeli, mesafeli ama umutlu

Okullarına kavuştular! Maskeli, mesafeli ama umutlu

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencilerin bir bölümü daha, mart ayından bu yana uzak oldukları okullarına kavuştu. Öğrenciler ilk kez okula başlamış gibi heyecanlıydı.

13.10.2020Eğitim
Başkan Jogee’den cemevi ziyareti

Başkan Jogee’den cemevi ziyareti

Londra’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Haringey ilçesinin yeni Belediye Başkanı Adam Jogee ile Mayoress Alison Lawther, İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’ne (İAKM- Cemevi) teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette Belediye Meclis Üyesi Erdal Doğan’da yer aldı.

12.10.2020Avrupa
Pandemi döneminde okullarda alınması gereken önlemler

Pandemi döneminde okullarda alınması gereken önlemler

Okullar bu yıl Covid-19 önlemleri doğrultusunda açılıyor. Okula gidecek çocuklara Covid-19’un, korunma yollarının ve alınması gereken önlemlerin doğru anlatılması ve çocukların doğru bir şekilde yönlendirilmesi çok önemli. Çocuklar virüs konusunda bilgilendirilmeli, hijyen kuralları ve doğru maske kullanımı çocukları korkutmadan anlatılmalı. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ela Tahmaz Gündoğdu okullarda alınması gereken önlemleri anlattı.

“Yeni nesil harçlık ile güvenli ve sağlıklı kantin alışverişi imkanı”

“Yeni nesil harçlık ile güvenli ve sağlıklı kantin alışverişi imkanı”

Elektronik para kuruluşu Papara, yeni nesil harçlık kartı Edu Card ile, öğrencinin yanında nakit para taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırdıklarına ve bu sayede de, kâğıt veya madeni para ile bulaşan hastalık riskinin de önüne geçmeyi hedeflediklerini duyurdu.

22.09.2020Ekonomi
Sağlık Bakanlığı okullarda alınacak tedbirleri sıraladı

Sağlık Bakanlığı okullarda alınacak tedbirleri sıraladı

Kovid-19 salgınında virüsün yayılma riski bulunan yerler arasında yer alan okullarda öğrenci, öğretmen ve diğer personelin maske-fiziksel mesafe ve hijyen başta olmak üzere tedbirlere tam uyum sağlaması hayati önem taşıyor. Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'nde yer alan bilgiye göre, mümkünse öğrenciyi her gün aynı velinin bırakması ve alması sağlanacak, mümkünse büyükanne-büyükbaba gibi 65 yaş üstü kişiler veya altta yatan hastalığı olanlar öğrencileri bırakıp almayacak. Dersler sırasında öğretmen ile öğrenciler arasında en az bir metre mesafe olacak şekilde oturma düzeni oluşturulacak ve maske takılacak, sınıflarda oturma düzeni yüz yüze gelecek şekilde karşılıklı değil çapraz oturma şeklinde olacak, temaslı takibi için sınıflarda aynı öğrencinin aynı yerde oturması sağlanacak.

20.09.2020Eğitim
1. Sınıf Hayat Bilgisi Okulun Bölümleri konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Okulun Bölümleri konu anlatımı

Okulumuzun içerisinde birçok farklı bölüm bulunmaktadır. Bu bölümleri farklı amaçlar için kullanırız. Okulumuzdaki her bir bölüm bizim için çok önemlidir. Bu yüzden mutlaka bölümleri iyi bilmeli ve yerlerini öğrenmeliyiz. İşte 1. sınıf hayat bilgisi okulun bölümleri konu anlatımı.

16.09.20201. SINIF
1. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Çalışanları konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Okul Çalışanları konu anlatımı

Okulumuzda görevli olan bazı çalışanlar bulunmaktadır. Bu görevli insanlar okulumuz için çok önemlidir. Hepsinin ayrı görevleri vardır ve okulun düzenini sağlar. Şimdi okulumuzdaki görevli insanlar ve bölümleri nelerdir bunları inceleyelim. İşte 1. sınıf hayat bilgisi okul çalışanları konu anlatımı.

16.09.20201. SINIF
Koronavirüse karşı insan yoğunluğunu teknoloji azaltabilir

Koronavirüse karşı insan yoğunluğunu teknoloji azaltabilir

Sosyal mesafeyi korumak artık herkesin en önemli önceliği. İnsan yoğunluğunun yüksek olduğu ofis, okul gibi kapalı alanlara dönüş başladıkça kurumların çözüm arayışları da arttı. Son teknoloji ise, bu yoğunluğu organize edip kalabalıkların önüne geçiyor.

14.08.2020Teknoloji
Yeni sanat sezonu için sıkı Kovid-19 önlemleri alındı

Yeni sanat sezonu için sıkı Kovid-19 önlemleri alındı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz, 1 Eylül'de başlayacak yeni sanat sezonu için tüm yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini aldıklarını bildirdi.

12.08.2020Keyif
Anne köftesi mi Asya lezzetleri mi

Anne köftesi mi Asya lezzetleri mi?

Sayıları o kadar hızlı artıyor ki aralarından seçim yapmak da artık bir uzmanlık alanı. Beslenmesini bu yaşam felsefesi üzerine kurmuş ya da vegan lezzetleri iyi tanıyan jürimize en beğendikleri yerleri ve tavsiyelerini sorduk. Salata ve sebze tabaklarından başka seçenek çok.

‘Özeller de 31 Ağustos’u beklesin’

‘Özeller de 31 Ağustos’u beklesin’

Okulların açılıp açılmayacağı netlik kazanmazken, Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) görüşmeleri hızlandırdı.

7.08.2020Gündem
Çınarsuyu sezona hazır

Çınarsuyu sezona hazır

Ordu’nun Ünye ilçesinde ulaşım kolaylığı ve sahip olduğu doğal kaynak değerlerinden dolayı çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Ünye Çınarsuyu Tabiat Parkı Tesisleri, sezona hazır hale getirildi.

8.07.2020Seyahat
Sağlık Bakanlığı, yeni dönemde okullarda alınacak önlemleri açıkladı

Sağlık Bakanlığı, yeni dönemde okullarda alınacak önlemleri açıkladı

Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulunca hazırlanan "Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi"nde, 31 Ağustos'ta açılacak okullarda alınacak önlemler yer aldı.

5.07.2020Eğitim
Son dakika haberleri: Sağlık Bakanlığı okullarda alınması gereken önlemleri yayınladı

Son dakika haberleri: Sağlık Bakanlığı okullarda alınması gereken önlemleri yayınladı

Sağlık Bakanlığı'ndan gelen son dakika haberine göre; Bakanlık, ‘Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ni güncelleyerek okullarda alınması gereken önlemleri yayınladı. Bakanlık, salgın döneminde mümkünse okullara ziyaretçi kabul edilmemesi gerektiğini belirtti.

5.07.2020Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak İşte yayınlanan genelge ve detaylar

Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte yayınlanan genelge ve detaylar

Düğün salonları ne zaman açılacak? Corona virüsü nedeniyle mart ayında faaliyeti durdurulan düğün salonları yeniden açılıyor. Normalleşme takvimiyle beraber temmuz başında açılmaya hazırlanan düğün salonlarında pandemi süresince yeni kurallar geçerli olacak. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede düğünlerde uyulması gereken kurallar sıralandı. Yeni kurallar gereği, karşılama, uğurlama ve takı merasiminde tokalaşma ya da kucaklama ve sarılma yapılmayacak. İşte, düğün genelgesinin ayrıntıları.

29.06.2020Gündem
Düğün salonlarında yeni kurallar neler Düğün genelgesi 2020 İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı

Düğün salonlarında yeni kurallar neler? Düğün genelgesi 2020 İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile düğünler ve düğün salonları için kurallar belli oldu. Düğün genelgesi yeni kurallar bütününü İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile göndermesiyle birlikte yürürlüğe girdi. Düğün salonları ve gelin, damat, düğün misafirlerinin uyması gereken kuralları yayımlayan İçişleri Bakanlığı, kapalı, açık, kır ve köy düğünleri gibi tüm düğün türleri için kurallar bütününü kamuoyu ile paylaştı. Buna göre düğün salonu kuralları tebliğ edilmesine rağmen uymayan düğün ve salon sahipleri idari para cezası ile karşılaşacak.İşte, düğün salonları içerisinde uyulması gereken kurallar...

26.06.2020Gündem
Tarım işçilerine ‘izin’ şartı geldi

Tarım işçilerine ‘izin’ şartı geldi

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, kontrollü sosyal yaşam kapsamında hazırladıkları bazı rehberleri yeniledi.

26.06.2020Ekonomi
Bulaşma riskini azaltmak için halaysız, danssız jet düğün

Bulaşma riskini azaltmak için halaysız, danssız jet düğün

Düğün salonları 1 Temmuz’da kapılarını açıyor, ancak sıkı kurallara uymak şartıyla. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre düğünler mümkün olduğunca açık havada yapılacak ve kısa tutulacak. Gelin-damat hariç kimse halay çekmeyecek, dans edemeyecek.

25.06.2020Gündem
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından düğün salonları ile ilgili yeni genelge

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan düğün salonları ile ilgili yeni genelge

İçişleri Bakanlığından valiliklere gönderilen "Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler" genelgesine göre, düğün salonları 1 Temmuz'da açılabilecek. Genelgeye göre; düğünler, bulaşma riskini azaltmak amacıyla mümkün olduğunca kısa sürede ve açık havada yapılacak. Düğün mekanlarının girişlerinde, ortak kullanım alanlarında ve masalarda el antiseptiği veya dezenfektan bulundurulacak ve maske takılacak. Düğün salonlarında misafirlerin oturma düzeni, masalar arası mesafe en az 1,5 metre ve sandalyeler arası 60 santimetre olacak şekilde düzenlenecek. Düğünlerde karşılama, uğurlama ve takı merasimi sırasında tokalaşılmayacak, toplu fotoğraf çekimi yapılmayacak, takılar toplama kutusuna konulacak. Düğün mekanlarında gelin ve damat hariç halay çekilemeyecek, dans edilemeyecek, gösteri yapılamayacak. Köy ya da sokak düğünlerinde yemek verilmesi durumunda tek kullanımlık malzemeler tercih edilecek

24.06.2020Gündem
Nikah ve düğün salonu genelgesi yayımlandı mı Düğün salonları ne zaman açılacak

Nikah ve düğün salonu genelgesi yayımlandı mı? Düğün salonları ne zaman açılacak?

Koronavirüs dolayısıyla alınan önlemlerden birisi olan düğün salonları, çeşitli tedbirler çerçevesinde yeniden evlilik merasimlerini gerçekleştirmek isteyen çiftlerin kullanımına açılacak. Sosyal mesafenin ciddi bir öneme sahip olduğu düğün merasimleri, belirli şartları da da beraberinde getirecek. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak? İşte, düğünler ne zaman başlayacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar için İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı 24 maddelik nikah ve düğün genelgesi hakkında detaylı bilgiler

DÜĞÜNLER NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine, “Nikah Merasimlerinde Uygulanacak Tedbirler” konulu genelge gönderdi. Genelgede alınan tedbirler sonucunda virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yönünde kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda kontrollü normalleşme sürecine geçildiği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 09 Haziran’da gerçekleşen Kabine Toplantısı’nda Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda nikâh salonlarının 15 Haziran 2020 tarihinden itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabileceği yönünde karar alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, nikâh merasimi için kullanılacak mekânların faaliyetlerine izin veren mevzuat hükümleri (İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik vb.) ile iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tedbirlere ilave tedbirler alındığı ifade edilerek, alınan tedbirler şu şekilde sıralandı:

23.06.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı yayınladı Tekneler için yeni önlem...

Sağlık Bakanlığı yayınladı! Tekneler için yeni önlem...

Sağlık Bakanlığı, 'Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'ni güncelleyerek yeni başlıklar ekledi. Buna göre, teknelerde sosyal mesafenin korunamayacağı eğlence organizasyonları yapılmayacak. İhtiyaç halinde canlandırma işlemi sırasında suni solunum maskesi ve balon ventilasyon kullanılacak, ağızdan ağıza solunum tercih edilmeyecek. KYK'ya bağlı yurtlarda kalacak kişi sayısı, her 6 metrekareye 1 kişi olacak şekilde sınırlandırılacak. Salgın sürecinde yurtlara misafir ve ziyaretçi kabul edilmeyecek.

17.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Saatte 6-7 kişi can veriyor 600 bin kişi geçim derdinde

HEP başka konulara geçmek istiyorum, ama ne yazık ki olmuyor. Tabii ki yine o salgın belasından söz edeceğim...

28.11.2020

Mutfakta yaşam var

İlk adımı evinin mutfağında atar.

18.10.2020

Ünlü şefler masalarda, yemekleri menüde

Türkiye’nin en başarılı birkaç şefinden Maksut Aşkar ile şarap uzmanı Levon Bağış’ın Nişantaşı’nda açtığı Foxy, gastronomi dünyasının yeni müdavim mekânı. Şefler sadece gitmekle kalmıyor; menüde Şemsa Denizsel, İnanç Baykar, Burçak Kazdal, Mustafa Otar gibi isimlerin kendi imza yemekleri de var.

17.10.2020

Salgın izni infazdan düşecek mi?

Koronavirüs nedeniyle binlerce hükümlü cezaevinden izinli olarak çıkarıldı. Bu geçen süre cezadan düşecek. Peki adli para cezası karşılığı kamuya yararlı bir işte çalıştırılma yaptırımına hükmedilenlerin evde izinli geçirdikleri süre de infazdan sayılacak mı? Onun da yanıtı “Evet”.

14.09.2020

Esnaf sanatkarın salgın kabusu ve beklentileri

İZMİR Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kovid-19 salgınının üyelerinin üzerindeki etkileri, oluşan sorunlar ve beklentilerle ilgili dosya hazırladı.

18.08.2020

Hemşireler emeğinin karşılığını alamıyor

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, polis ve öğretmenlerden sonra hemşirelerin de 3600 ek göstergeden yararlanması için kanun teklifihazırladı.

18.08.2020

Düğün gününü riske atmayın

Koronavirüs tedbirleri kapsamında mart ayında kapatılan düğün salonları, 1 Temmuz’da sıkı kurallara uymak şartıyla yeniden açılacak. İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan ‘Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler’ başlıklı genelgeye uygun olarak hazırlanacak düğün programları, bulaş riskini en aza indirecek şekilde hazırlanacak. Normalleşme sürecindeki düğünlerde Normalleşme sürecindeki düğünlerde konuklar maskeleri kontrol edildikten sonra ateş ölçümüyle salonlara alınacak. Gelin ve damat hariç mesafe kuralına aykırılık oluşturulacak oyun, dans, halay ya da gösteriler yapılamayacak, takı merasimi de olmayacak.Peki bu süreçte dünya evine girecek çiftler ve aileleri düğün salonu seçerken nelere dikkat etmeli ?

26.06.2020

Beni evsiz bıraktın Covid

Covid-19 evlere tıktı ya çoğumuzu. Biz tam tıkıldık. Şimdi normalleşme başlasa da bizim evdeki karantina kısmi devam etmekte. Tabii artık eve ev diyesim gelmiyor. Zira ev olmaktan çıktı. Bu virüs bizi evsiz bıraktı. Onun yerine çok amaçlı bir komplekse dönüştürdük yuvayı dostlar. Biraz yaşam merkezi biraz alışveriş merkezi postunun altındaki bu yeni yerimizde, mağazalar dışında, bir AVM’de olan çoğu bölüm mevcut. Dışarıdan müşteri almıyoruz. Olsun. Almasak da oradan dışarı çıkmasak da o AVM bizim AVM’mizdir… La la la la laaa…

18.06.2020