MENÜ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasan Kalyoncu Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 515 Hasan Kalyoncu Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Haberleri

Üniversitenin elektriği güneşten

Üniversitenin elektriği güneşten

Gaziantep'te 'çevreci, yeşil ve sıfır emisyonlu kampüs' hedefiyle yola çıkan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, elektrik ihtiyacının tamamına yakınını yenilenebilir enerji teknolojilerini kullanarak güneşten elde ediyor.

14.08.2018Kampüs
PKKya bir darbe daha Teslim olan teröristler itiraf etti

PKK'ya bir darbe daha! Teslim olan teröristler itiraf etti

TSK'nın aralıksız süren operasyonları, terör örgütü PKK içinde ayrışmalara neden oldu. Bölücü terör örgütü mensupları, kendi içinde büyük tartışmalar yaşarken, bu durum, teslim olan teröristlerin ifadelerine de yansıdı.

14.08.2018Gündem
Öğrencilere maaş gibi burs

Öğrencilere maaş gibi burs

Gaziantep’te 2008’de kurulan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), yeni açılan iletişim fakültesine bu yıl ilk kez öğrenci alacak. Çin’den Avrupa’ya uzanan İpek Yolu üzerindeki kurum, ilk 100’e girip üniversiteyi seçenlere ayda 5 bin TL burs veriyor. HKÜ Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Edibe Sözen iletişimin önemini, üniversitenin burs ve staj imkânlarını anlattı:

13.08.2018Eğitim
Vakıf üniversitelerinin burs atağı... Asgari ücretin üç katı burs da var, iş garantisi de

Vakıf üniversitelerinin burs atağı... Asgari ücretin üç katı burs da var, iş garantisi de

Üniversite tercihleri 14 Ağustos’ta sona erecek. Öğrenciler, ‘Hangi bölümü tercih etmeliyim?’ diye düşünürken, üniversiteler de kimi uygulamalarıyla adayları çekmeye çalışıyor. Özellikle vakıf üniversiteleri arasında asgari ücretin üç katı burs veren de var, tüm öğrencilerini tam burslu alan da.

9.08.2018Eğitim
Mezunları en hızlı istihdam edilen üniversiteler açıklandı

Mezunları en hızlı istihdam edilen üniversiteler açıklandı

Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği (CALIBRE), mezunları en hızlı istihdam edilen üniversiteleri açıkladı.

6.08.2018Ekonomi
YÖKten engelsiz üniversitelere dikkat uyarısı

YÖK'ten 'engelsiz üniversitelere' dikkat uyarısı

YÖK'ten, engelli öğrencilerin YKS tercihlerini yaparken mekanda, sosyokültürel faaliyetlerde ve eğitimde erişilebilirlik konularında öne çıkan üniversiteleri takip etmeleri önerisi geldi. YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, "Bütün üniversitelerin tüm programlarının engelli öğrenciler için erişilebilir olması için gayret sarf ediyoruz ancak henüz tüm yükseköğretim kurumlarında yapısal ve içeriksel erişilebilirlik sağlanamadı. Dolayısıyla engelli öğrencilerin, tercihlerini yaparken ilgili üniversiteler ve programları hakkında güncel bilgileri takip etmeleri yararlı olur" dedi.  

2.08.2018Eğitim
Üniversitede memnuniyet araştırması

Üniversitede memnuniyet araştırması

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2018 yılı raporuna göre, genel memnuniyet sıralamasında Özyeğin Üniversitesi ilk sırada yer aldı. Koç Üniversitesi ikinci, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü üçüncü oldu. Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜniAr) kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından yapılan araştırmaya, 172 üniversiteden 26 bin 513 öğrenci katıldı.

24.07.2018Eğitim
Tereciye tere satıyoruz

Tereciye tere satıyoruz

İtalya ve İspanya, dünya seramik sektörüne birçok marka kazandırmış ülkeler. Çin ise dünyanın en büyük üreticisi konumunda. Son yıllarda markalaşma adımlarını hızlandıran NG Kütahya Seramik ise bu ülkelere ihracat yapıyor. NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral’ın tabiriyle, adeta tereciye tere satıyor.

13.07.2018Ekonomi
Yeni Havalimanında 20 bin başvuru ile rekor kırıldı

Yeni Havalimanı'nda 20 bin başvuru ile rekor kırıldı

29 Ekim'de ilk etabı açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'nda istihdam edilecek 3 bin 500 güvenlik görevlisi alım ilanına 4 ayda 20 bin kişi başvurarak rekor kırıldı. Başvurulara hala devam edilirken kabul edilenlerin eğitimi pazartesi gününden itibaren başlıyor.

31.05.2018Ekonomi
Terörün kökü kazınacak

Terörün kökü kazınacak

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, “Terörün doğusu batısı olmaz. Terörün bu topraklardan kökünü kazıyıncaya kadar bir daha geri gelmeyinceye kadar bizim için hedeftir” dedi. Yıldırım, Hasan Kalyoncu Üniversitesi fahri doktora töreninde özetle şunları söyledi:

24.03.2018Gündem
Bakan Yılmaz: YÖK ve üniversitelere ayrılan kaynak 27 milyarın üzerinde

Bakan Yılmaz: YÖK ve üniversitelere ayrılan kaynak 27 milyarın üzerinde

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Nitelikli bilgi üreten ve nitelikli bilim adamlarını yetiştiren kurumlar, üniversitelerimizdir. Uluslararası alanda dikkati çekecek bir yükseköğretim sistemine sahip olmak istiyoruz. Bu nedenle de üniversitelerimize ayırdığımız kaynağı artırdık. 2018 yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve üniversitelerimiz için 27 milyarın üzerinde bir kaynak ayırdık” dedi.

24.03.2018Eğitim
3 yeni tıp fakültesi kuruldu

3 yeni tıp fakültesi kuruldu

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması, adlarının değiştirilmesi hakkındaki kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre üç tıp fakültesi açılırken, bir mühendislik fakültesi de kapandı.

15.03.2018Eğitim
Üçüncü havalimanı güvenlik alımı başvuru koşulları nelerdir

Üçüncü havalimanı güvenlik alımı başvuru koşulları nelerdir?

Üçüncü havalimanı için güvenlik alımı süreci devam ediyor. Şubat ayının ilk günlerinden itibaren ilanı açılan ve müraacatları kabul edilen 3. havalimanı güvenlik personeli alımı, vatandaşların merakla araştırdığı konu oldu. Peki, 3 bin 500 kişinin istiham edileceği 3. Havalimanı güvenlik personeli alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, personel alımı başvurusu hakkında detaylı bilgiler

26.02.2018Ekonomi
Oyunlarla değerler eğitimi

Oyunlarla değerler eğitimi

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde, milli eğitim müdürlüğü ve bir vakıf üniversitesi tarafından yürütülen proje kapsamında, öğrencilere sevgi ve saygı gibi değerler, ‘Etkinlik temelli öğrenme yöntemi’ ile geliştirilen oyunlarla öğretiliyor.

21.02.2018Eğitim
Üniversite öğrencileri gülümsetti

Üniversite öğrencileri gülümsetti

Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrencileri “Gülümsemeye ve gülümsetmeye var mısın?" projesi ile yola çıkarak, Kilis’te bulunan Selahattin İyigün İlkokulundaki bir sınıfı yeniden düzenledi.

15.02.2018Kampüs
Üçüncü havalimanına 3 bin 500 güvenlik alımı yapılacak... Başvuru şartları neler

Üçüncü havalimanına 3 bin 500 güvenlik alımı yapılacak... Başvuru şartları neler?

İstanbul'da yapımına devam edilen yeni havalimanı için güvenlik personeli alımı başlıyor. 3. Havalimanının güvenlik görevini üstlenecek 3 bin 500 personel alımı, 25 yıllık işletme hakkına sahip olan İGA tarafından istihdam edilecek. Peki, yeni havalimanı güvenlik görevlisi başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuru şartları ve detaylı bilgiler

6.02.2018Gündem
Beş yıldızlı yarıyıl tatili

Beş yıldızlı yarıyıl tatili

Milyonlarca öğrencinin iple çektiği yarıyıl tatili 19 Ocak Cuma günü başladı. Birçok öğrenci, veli ve öğretmen tatil planlarını çoktan hazırladı bile. Herkesin tatilden beklentisi farklı elbette.

22.01.2018Eğitim
Suriye’nin Malala’sı olmak istiyor: Direndi, kazandı başka kızlar için mücadele ediyor

Suriye’nin Malala’sı olmak istiyor: Direndi, kazandı başka kızlar için mücadele ediyor

Ravda Nur Cuma İdlib’de yaşadığı köyde henüz 13 yaşındayken savaşla tanıştı. 9 çocuklu ailesiyle önce kamplara sığındı. 14’üne gelmeden evlenmesi için ailesi ve akrabalarının yaptığı baskılara cesurca göğüs gerdi. Altı ay önce adını taşıyan bir dernek kurdu, uluslararası fonlar buldu. Şimdi, kızların çocuk yaşta evlendirilmemesi ve okula gönderilmesi için mücadele ediyor.

1.01.2018Gündem
Öğretmenlere ‘kodlama’ eğitimi

Öğretmenlere ‘kodlama’ eğitimi

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen Kodlantep Projesi kapsamında 160 gönüllü öğretmene kodlama ve robotik eğitimi veriliyor.

17.12.2017Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan altı üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan altı üniversiteye rektör atadı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 6 üniversiteye rektör atadı.

30.11.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

80 yaşındayım, yine sandık görevlisiyim

DÜN sandıkların kapanmasına 15 dakika kala CNN Türk’te sandık başı röportajına bakarken, ekrana yansıyan bir kişi dikkatimi çekti.

24.06.2018

Dünyayı kadınlar kurtaracak

Fotoğrafta yanımda gördüğünüz 20 yaşındaki genç kız, Suriyeli bir göçmen, adı Ravda Nur...

11.10.2017