EKSTRA
MENÜ

Hakim

Hakim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hakim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 81.650 Hakim haberi bulunmuştur.

Hakim Haberleri

Selçuklu Sancağına sahip antik kent

'Selçuklu Sancağı'na sahip antik kent

Gerçek ismi tespit edilemeyen Mecnun Dede, Selçuklu Türklerinin Anadolu'da İslamiyeti yaymak için cihad ettikleri yıllarda şehit verdikleri gazi dervişlerden. Türbesi Denizli'nin Sarayköy İlçesine bağlı Hisar köyünde bulunan Mecnun Dede ve Hisar Köyü Sancak sahibi.

4.12.2020Seyahat
Anadolu Adalet Sarayına girişler HES kodu ile yapılıyor

Anadolu Adalet Sarayı'na girişler HES kodu ile yapılıyor

ADALET Bakanlığı tarafında adliyelere Hayat Eve Sığar (HES) kodu ile giriş yapılması şartının getirilmesi ile Anadolu Adalet Sarayı'nda bu sabah itibariyle HES kodu uygulamasına geçildi. Adliye personeli haricinde adliyeye giriş yapan avukat ve vatandaşlar, HES kodu ile adliyeye giriş yapabildiler.

4.12.2020Gündem
Bir ömürlük yürüyüş

Bir ömürlük yürüyüş

Necati Tosuner, olgunluğun penceresinden gençliğe bakıp bu ikisi arasındaki geçişkenliği, farkları ve çelişkileri hikâyeleştirmiş ‘Sen ve Kendin’de. Anlatıcı, aynaya baktığı sırada geçmişi görüyor, kendisine dönüp tüm tortularını, yaşanmışlık ve yaşanmamışlıkları düşünüyor.

4.12.2020Kitap Sanat
Geleceğin ve bugünün güçlü kadınları... Haklarını bil ve koru

Geleceğin ve bugünün güçlü kadınları... Haklarını bil ve koru

Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkının verildiği gün olarak tarihe geçen 5 Aralık, Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanıyor. Sık sık anımsamamız gereken bu anlamlı gün, kadınlarla ilgili tüm sorunların dile getirilmesi ve bu sorunlarla ilgili farkındalık yaratılması sebebiyle oldukça önemlidir. Peki kadın hakları nelerdir? Hakları ihlal edilen kadınlar psikolojik açıdan nasıl etkileniyor? Kadın haklarına dair her şeyi Uzman Klinik Psikolog Buse Akçil ve Avukat Emel Korkut açıklıyor…

Son dakika haberler: Sahte baba skandalı böyle ortaya çıktı.. Yaptığı şeytani planı tek tek anlattı.. DNA testi ve yargı süreci başladı.

Son dakika haberler: Sahte baba skandalı böyle ortaya çıktı.. Yaptığı şeytani planı tek tek anlattı.. DNA testi ve yargı süreci başladı.

İstanbul’da eski sevgilisinden hamile kalan genç kız, bebeği yeni sevgilisinin üzerine kaydettirdi. Gerçek baba durumu öğrenince olay mahkemeye taşındı. Gerçek babayı arayarak durumu söyleyen kadın tartışmanın fitilini ateşledi ve DNA testi ile gerçek ortaya çıktı. Anne ve sahte babanın "çocuğun soy bağını değiştirmek" suçundan 3 yıla kadar hapsi isteniyor.

4.12.2020Gündem
Call of Duty: Black Ops Cold War incelemesi

Call of Duty: Black Ops Cold War incelemesi

Modern Warfare’in bıraktığı yerden bayrağı alıp zamanda geriye kaçan Black Ops Cold War’a hoşgeldiniz. Çayınızı kahvenizi hazırlayın; “biraz yapacak işimiz var”

3.12.2020eSpor
İngilterede yaşayan annenin 7 yaşındaki kızını alma mücadelesi...

İngiltere'de yaşayan annenin 7 yaşındaki kızını alma mücadelesi...

Evli olduğunu bilmeden birlikte yaşadığı kişiden olan 7 yaşındaki kızının, Şanlıurfa'da babası tarafından zorla tutulduğunu belirten annenin şikayeti üzerine, Jandarmanın gittiği Şanlıurfa'daki köyde olaylar çıktı. Babanın yakınlarının direnmesi üzerine çıkan arbedede, çocuğun bir kişinin kolunun altında kaçırıldığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Olaylarla ilgili 1 kişi tutuklandı, 1 kişi de denetimli serbestlikle bırakıldı. 4 yıldır hukuki mücadelesini sürdüren Zübeyde Kocaman, eşi ve akrabalarının kızının alınmasına engel olduğunu belirterek, "Kızım jandarmanın gözü önünde kaçırıldı" dedi.

3.12.2020Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna 500 bin TLlik dava

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin TL'lik dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada kendisine yönelik sözlerİ nedeniyle, 500 bin liralık tazminat davası açtı.

3.12.2020Gündem
Koronavirüs gerekçesiyle kendisinden alınan oğluna kavuşan Cemile hemşire konuştu: Adalet yerini buldu

Koronavirüs gerekçesiyle kendisinden alınan oğluna kavuşan Cemile hemşire konuştu: Adalet yerini buldu

ORDU’da, boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek velayeti alınan 5 yaşındaki oğluna mahkemece verilen ara kararla kavuşan hemşire Cemile Deniz (31) çok mutlu olduğunu belirterek, “Bir çocuk, anneden Covid-19 salgını bahanesiyle mesleğinden ötürü birebir temaslı ya da birebir risklisiniz denilerek alınmamalıydı. Adalet yerini buldu” dedi.

3.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Nagehan Alçı için hapis istemi Yargılanmasına başlandı

Son dakika haberler: Nagehan Alçı için hapis istemi! Yargılanmasına başlandı

Son dakika haberi... Gazeteci Nagehan Alçı'nın bir köşe yazısında İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Hakkı Yalçınkaya'nın şikayetiyle "Hakaret" suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Nagehan Alçı ilk duruşmaya katılmadı. Söz konusu yazıda, "İnsan haklarına önem vermeyen" bir hakim olarak gösterildiğini belirten Hakkı Yalçınkaya, "Sanığın en üst hadden cezalandırılması talep ederim" dedi.

3.12.2020Gündem

Şanlıurfa'da köyü karıştıran olay! Kızını almak istedi ve...

Evli olduğunu bilmeden birlikte yaşadığı kişiden olan 7 yaşındaki kızının, Şanlıurfa'da babası tarafından zorla tutulduğunu belirten annenin şikayeti üzerine,  Jandarmanın gittiği Şanlıurfa'daki köyde olaylar çıktı.  Babanın yakınlarının direnmesi üzerine çıkan arbedede,  çocuğun bir kişinin kolunun altında kaçırıldığı anlar  cep telefonu kamerasına yansıdı. Olaylarla ilgili 1 kişi tutuklandı, 1 kişi de denetimli serbestlikle bırakıldı. 4 yıldır hukuki mücadelesini sürdüren Zübeyde Kocaman, eşi ve akrabalarının kızının alınmasına engel olduğunu belirterek, "Kızım jandarmanın gözü önünde kaçırıldı" dedi.

3.12.2020Gündem
Muşta ikna edilen PKKlı, ailesiyle buluşturuldu

Muş'ta ikna edilen PKK'lı, ailesiyle buluşturuldu

MUŞ Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ikna çalışmaları sonucu geçen haftanın ardından bu hafta da terör örgütü PKK/KCK'nın elinden bir genç daha kurtarıldı. Ailesi ile buluşturulan ve devletin şefkatli ellerine sığındığını ifade eden örgüt mensubu, “Devletimiz ve polisimiz bana çok iyi davrandı. Anladım ki orada bulunanların tamamı kandırılarak dağa götürülüyor, onlar da bize böyle iyi davranıldığını bilseler ve sizleri tanısalar bir yolunu bulup örgütün elinden kaçacaklar” dedi.

3.12.2020Gündem
Son dakika... Sertaç Göçmen davasında ilginç detay Savcı baba da şikayetçi olmuş

Son dakika... Sertaç Göçmen davasında ilginç detay! Savcı baba da şikayetçi olmuş

Bakırköy’de kız arkadaşını darp eden ve kendisine tepki gösteren vatandaşların üzerine otomobil süren Görkem Sertaç Göçmen ile ilgiyi ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Göçmen'in savcı olan babasının da oğlu hakkında 2 kez şikayette bulunduğu belirlendi. Baba Göçmen'in şikayetlerinde oğlunun kuru sıkı tabanca ile eve geldiğini söylediği, ardından şikayetinden vazgeçtiği öğrenildi. 2016 yılında yaptığı şikayette oğlu Görkem’in kardeşi ile aralarında başlayan bir sorunu bahane ederek kavga ortamı oluşturmaya çalıştığını anlatan Savcı Alpay Göçmen, "Eşyalara vurarak kendisine ve eşyalara zarar verdi. Bana sinkaflı küfürler kullanarak hakaret etti." dedi.

3.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Adliyelere ve istinaf mahkemelerine girişte HES kodu şartı getirildi

Son dakika haberler: Adliyelere ve istinaf mahkemelerine girişte 'HES kodu' şartı getirildi

Adalet Bakanlığınca, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında adliyelere ve istinaf mahkemelerine HES koduyla giriş yapılması şartı getirildi, uygulama bugün itibarıyla başladı.

3.12.2020Gündem
Anne ve babası işitme engelli olan Deniz, işaret dili eğitmeni oldu

Anne ve babası işitme engelli olan Deniz, işaret dili eğitmeni oldu

İZMİR'in Urla ilçesinde işitme engelli anne ve babasıyla yaşayan Deniz Serin (18), onların hem kulağı hem dili oluyor. Anne ve babasına günlük hayatında yardımcı olan Serin, hayalini gerçekleştirerek, işaret dili eğitmeni oldu. İşitme engellilerle ilgili birçok sosyal sorumluluk projesi fikri olduğunu belirten Deniz Serin, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Haluk Levent'le tanışmak istediğini söyledi.

3.12.2020Güncel
Son dakika... 13 hakim ve savcı, meslekten ihraç edildi

Son dakika... 13 hakim ve savcı, meslekten ihraç edildi

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Hakimler ve Savcılar Kurulu kararıyla, FETÖ/PDY ile iltisak ve irtibatlı oldukları gerekçesiyle,13 hakim ve savcı meslekten ihraç edildi.

3.12.2020Gündem
Sahne Sanatları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sahne Sanatları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimlerini ilgilendiren pek çok detay vardır. Özellikle sanat alanında yeni işler çok talep görüyor. Sahne sanatları bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Perfüzyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Perfüzyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çözeltilerin perfüzyonları, reanimasyonda kullanıldığı gibi ameliyat sırasında anestezik ilaçları vermekte de kullanılmaktadır. Maddenin vücuda damar yolu ile girmesini ve hidroeloektrolit kan dengesinin yeniden kurulmasını sağlar. Oral yolla beslenmenin etkisiz, yetersiz ve sakıncalı olduğu durumlarda da vitaminlerin organizmaya girmesini sağlar.

Oyunculuk Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Oyunculuk Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Oyuncu kelimesi dilimize Aktör kelimesinden gelmektedir. Aktör kelimesinin kökeni ise Yunanca hypokrites kelimesine dayanır. Bu kelime canlandıran, oynayan kişi anlamında kullanılır. İşte, tüm detaylar.

Yaktığınız ateşe, kelebeklerin uçmasıdır oyunculuk

Yaktığınız ateşe, kelebeklerin uçmasıdır oyunculuk

Kara Melek, Mühürlü Güller dizileriyle ekranlarda, rol aldığı oyunlarıyla sahnede izlediğimiz, Oyuncu olarak tanıdığımız Sevtap Çapan bu kez yeni ve farklı bir heyecan yaşıyor. Yazıp yönettiği, Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen Peri Kız Müzikali bu kez kitap olarak elimizde. Çapan ile kitabını ve oyunculuğunu konuştuk.

2.12.2020Keyif
Ehliyetsiz sürücünün çarptığı yaralı bisikletli gözyaşlarına boğuldu

Ehliyetsiz sürücünün çarptığı yaralı bisikletli gözyaşlarına boğuldu

BURSA'nın İnegöl ilçesinde, ışıklı kavşakta otomobil ile çarpışan bisikletin sürücüsü yaralandı. Otomobil sürücüsünün ehliyetinin olmadığı belirlenirken, yaralı genç ise kazanın şokuyla gözyaşlarına hakim olamadı.

2.12.2020Gündem
Ehliyetsiz sürücünün çarptığı yaralı bisikletli gözyaşlarına boğuldu

Ehliyetsiz sürücünün çarptığı yaralı bisikletli gözyaşlarına boğuldu

BURSA'nın İnegöl ilçesinde, ışıklı kavşakta otomobil ile çarpışan bisikletin sürücüsü yaralandı. Otomobil sürücüsünün ehliyetinin olmadığı belirlenirken, yaralı genç ise kazanın şokuyla gözyaşlarına hakim olamadı.

2.12.2020Haber
Duvarları tuvale dönüşen köy: Germiyan

Duvarları tuvale dönüşen köy: Germiyan

İzmir’e gitmek için bir sebep arıyorsanız Germiyan köyü tam da aradığınız sebep. Ege’nin incisi İzmir’de bulunan bu harika köy, adeta cennetin dünyaya yansıması. ‘Yavaş Gıda’ hareketine ilk katılan köy olarak adını duyuran köy, her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor. Haydi Germiyan köyünü biraz daha tanıyalım…

2.12.2020Gezi
Gelinini hastaneye götürürken yazılan radar cezasını iptal ettirdi

Gelinini hastaneye götürürken yazılan radar cezasını iptal ettirdi

KAHRAMANMARAŞ'ta rahatsızlanan gelinini hastaneye götürürken hız sınırını aşarak radara yakalanan Mehmet Kaba, hastane kayıtlarıyla cezaya itiraz etti. Mahkeme, Kaba'nın hasta taşımasından dolayı üstünlüğü olduğunu belirterek trafik cezasını iptal etti.

2.12.2020Gündem
Buz tutan Çıldır Gölü’nde koronavirüs sessizliği hakim

Buz tutan Çıldır Gölü’nde koronavirüs sessizliği hakim

Doğu Anadolu'nun en büyük ikinci gölü olan, Çıldır Gölü, kısmen dondu. 25 santim buz tutan göle atlı kızaklar inerken, korona virüs (Covid-19) salgını dolayısıyla göl sessizliğe büründü.

2.12.2020Seyahat
Son dakika : Koronavirüsle mücadele Yarından itibaren başlıyor, İstiklal Caddesiyle ilgili önemli karar

Son dakika : Koronavirüsle mücadele! Yarından itibaren başlıyor, İstiklal Caddesi'yle ilgili önemli karar

Son dakika haberine göre, CNN TÜRK canlı yayınında İstanbul, Ankara ve İzmir'de koronavirüsle tedbirleriyle ilgili yeni alınan kararlar aktarıldı. CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk, yarından itibaren İstiklal Caddesi'nde önemli bir tedbirin hayata geçirileceğini söyledi ve artık sadece 7 bin kişinin İstiklal Caddesi'ne giriş yapabileceğini aktardı. Uygulamanın yarın saat 10.00'da devreye gireceği öğrenildi.

2.12.2020Gündem
Trend alarmı: Ev dekorasyonunda bambu detaylar

Trend alarmı: Ev dekorasyonunda bambu detaylar

Görünüşü bile insana rahatlık veren bambu, takıdan mobilyaya her yerde önümüze çıkıyor. Suya ve kirece karşı dayanıklı olan bambu, bu özelliğiyle banyolarda çok sık tercih ediliyor. Yeni ev trendlerinde de ön planda yer alan bambu detayları inceleyim…

2.12.2020Yaşam
Petrol 47 dolar seviyesinde

Petrol 47 dolar seviyesinde

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 47,10 dolardan işlem görüyor.

2.12.2020Ekonomi
Odyoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Odyoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşitme ve denge problemleri ile ilgili çalışmaların yapıldığı Odyoloji bölümü, bu bağlamdaki problemlerin araştırıldığı bir bilim dalıdır. Odyoloji bölümünü okumak ve bu bölümden mezun olanların iş avantajlarını sizler için derledik.

Nanobilim Ve Nanoteknoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Nanobilim Ve Nanoteknoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Herkes kendine uygun bir mesleği olsun ister. Bunun için de çok çalışır ve emek verir. Nanobilim ve nanoteknoloji ise son yıllarda popüler olan meslekler arasında yer alır. Nanobilim ve nanoteknoloji bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Müzikoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Müzikoloji Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok detay var. Öncelikle yeteneğe göre meslek seçimi yapılmalıdır. Müzikoloji bölümünü de müzik yeteneği olan kişiler tercih ediyor. Müzikoloji bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Hesap görme ve hesaplama anlamında kullanılan Muhasebe ülkemizde sıkça ihtiyaç duyulan bir meslek haline gelmiştir. Finansal nitelikli konularda uzman olması gereken Muhasebeci mesleğine nasıl sahip olunur? Muhasebe okumak için neler yapmak gerekir? İşte, tüm detaylar.

Matematik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Matematik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sayısal bölümler üniversite tercih bölümünde en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Matematik bölümü de en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Lisans eğitimi verilen matematik bölümünde bütün sayısal dersler görülmektedir. Matematik bölümü mezunlarının ne iş yaptığı ve bu bölümün ne olduğu en çok araştırılanlar arasına girmiştir. Matematik bölümünden iş imkanları da araştırılanlar arasındadır. Okuması son derecede zevkli olan bölümlerden olan matematik bölümü ek tercih döneminde de tercih edilmektedir. Ayrıca bazı kişiler bu bölümü yüksek lisanslarında da tercih etmektedirler. Tercih dönemi yaklaştığında bölüm araştırması yapan öğrenciler matematik bölümünü oldukça fazla araştırmışlardır. Peki, matematik bölümü nedir? Matematik bölümünden mezun olanlar ne iş yaparlar? Matematik bölümü hangi üniversitelerde yer almaktadır? Matematik bölümünün iş imkanları nelerdir? İşte matematik bölümüne dair tüm detaylar.

Maliye Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Maliye Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Maliye, paranın nasıl kullanılması gerektiği ve piyasaların durumu hakkında yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Ülkemizde en çok tercih edilen ve en çok okunan bölümlerden olan Maliye bölümünü tercih edecek olanlar için Maliye Nedir? Mezunları ne iş yapar? Sizler için derledik.

Lojistik Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Lojistik Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversite sınavları hazırlığı gerçekleştiren tüm öğrenciler araştırma yaparak seçim yapacağı bölümleri tercih etmek için öncelikli tercihlerini belirlemeye çalışırlar. Günümüz koşullarında iş imkanları doğrultusunda seçim yapmak artık çok daha akıllıca olmaktadır. Bu doğrultuda sizler için Lojistik Yönetimi bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir sorularına yanıt aradık. Bölüm tercihleri arasında çok bilinmese de lojistik sektöründeki gelişmelerin oldukça artış göstermesi bölüme olan ilgiyi artışa geçirdi. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kürt Dili Ve Edabiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kürt Dili Ve Edabiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Son dönemde üniversitelerimizde gittikçe artan sayıda Kürtçe eğitim veren bölüm açılmaktadır. Diğer bir yandan Kürtçe çok geniş bir coğrafyada kullanılmaktadır. Tüm bunların yanında Kürtçe dilinden yapılması gereken çeviriler ve komisyonlar içinde Kürt Dili ve Edebiyatı bölümü mezunlarına ihtiyaç duyulmaktadır. İşte, tüm detaylar.

Kore Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kore Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tercih döneminde dil bölümleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu dil bölümlerinden bir tanesi de Kore dili ve edebiyatı bölümüdür. Bundan dolayı Kore dili ve edebiyatı özellikle ek tercih döneminde de tercih edilmektedir. Tercih dönemine girdiğimizde ve Kore dili ve edebiyatı bölümü en merak edilen ve en çok arama motorlarında aratılan bölümlerden olmuştur. Peki, Kore dili ve edebiyatı bölümü nedir? Kore dili ve edebiyatı bölümünden mezun olanlar nerelerde istihdam edilirler? Kore dili ve edebiyatı bölümünden mezun olanlar kaç para maaş almaktadırlar? Kore dili ve edebiyatı bölümünde hangi dersler görülmektedir? İşte Kore dili ve edebiyatı bölümüne dair tüm detaylar.

İstatistik Ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde artık bilgisayarın girmediği bir alan yok. Dolayısıyla bilgisayarla ilgili her alanda çalışabilen personeller için iş imkanları da çoğaldı. Üniversitelerde bilgisayarla ilgili pek çok bölüm açıldı ve açılmaya da devam ediyor. İşte bu bölümlerden biri de İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü. Peki İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri bölümü nedir ve bu bölümden mezun olan öğrenciler ne iş yapar? İşte bu konuda tüm merak edilenler.

İşletme Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşletme Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşletme yönetimi bölümü, kamu ya da özel sektör içinde bulunan büyük ya da küçük işletmeler için finans ve yönetim açısından önemli çalışanlar yetiştirmeyi amaçlar. Ülkemizde giderek popülerleşen meslek dalları arasında yer alıyor. Son zamanlarda dikkat çeken bölümler arasında yer alan işletme yönetimi bölümü nedir? Mezunları ne iş yapar? İşte, tüm detaylar.

21 yıl hapis cezası bulunan şüpheli: Neden alındığımı bilmiyorum

21 yıl hapis cezası bulunan şüpheli: Neden alındığımı bilmiyorum

Mersin'de 8 dosyadan hakkında 21 yıl 6 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlı, simit satarken yakalandı. Adliyeye sevk edilirken gazetecilerin “Arandığını biliyor muydun?” sorusuna “Nereden bileyim” diyen Hüseyin Aşçı (35), "Nereden bileyim arandığımı? Sen ne diyorsun Allah aşkına? Nasıl 21 yıl, haberim yok" dedi.

1.12.2020Haber
Son dakika haberler... MHP Genel Başkanı Bahçeliden önemli açıklamalar

Son dakika haberler... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar

Son dakika haberi... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna satılmış demesi bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir kepazeliktir. Artık böyle bir noktaya gelinmiştir ki ismini saydıklarımın çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür" dedi.

1.12.2020Gündem
Simit satarken yakalandı İlginç çıkış: Nasıl 21 yıl, haberim yok

Simit satarken yakalandı! İlginç çıkış: 'Nasıl 21 yıl, haberim yok'

Mersin'de 8 dosyadan hakkında 21 yıl 6 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlı, simit satarken yakalandı. Adliyeye sevk edilirken gazetecilerin “Arandığını biliyor muydun?” sorusuna “Nereden bileyim” diyen Hüseyin Aşçı (35), "Nereden bileyim arandığımı? Sen ne diyorsun Allah aşkına? Nasıl 21 yıl, haberim yok" dedi.

1.12.2020Gündem
Brent petrolün varili 47,50 dolar

Brent petrolün varili 47,50 dolar

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 47,50 dolardan işlem görüyor.

1.12.2020Ekonomi
Trabzonun yeni Sümelası için adım atıldı

'Trabzon'un yeni Sümela'sı' için adım atıldı

Trabzon’un Maçka ilçesinde, vadiye hakim sarp kayalık üzerine 8’inci yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Kuştul Manastırı, 1200’lü yıllarda yağmalanmasına rağmen geri kalan tarihi kalıntıları ve ihtişamı ile görenleri etkiliyor. 'Trabzon'un yeni Sümela’sı' olarak adlandırılıp, zorlu patika yollardan ulaşılan manastır, başlatılan çevre düzenlemesi ve yol iyileştirme çalışmasıyla turizme kazandırılacak.

1.12.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Yedi kat gök

Eskiden görebildiğimiz kadarıyla şekillendirmişiz koca evreni ve ona göre uydurmuşuz her şeyi.

4.12.2020

Akdeniz’in içimizi ısıtan güneşi: Alanya

Kasım ayının son günlerinde yolum Alanya’ya düştü. Güneş insanın içini sımsıcak ısıtırken, sahiller hâlâ havanın ve suyun tadını çıkarmak isteyenleri kucaklıyor. Aralıkta da durum değişmeyecek gibi görünüyor. Tabii yeni kısıtlamalarla eskisi kadar esnek olamayacağız. Size biraz Alanya gezimden bahsetmek istiyorum.

3.12.2020

Pandemi süreci ve dijital eğitim dönüşümü

İnsanlar özgeçmişlerini hazırlarken “Okuma yazma biliyorum.” diye yazmıyor değil mi? “Bilgisayar kullanmayı biliyorum.”, “Office uygulamalarını kullanabiliyorum.” diye yazması da artık “Okuma yazmayı biliyorum.” diye yazması kadar anlamsız geliyor bana. Bugün bilgisayar işletmenliği sadece yetişkinlerin değil bence çocukların bile uzmanlığı olması gereken bir kriter haline geldi.

3.12.2020

Bu ikinci dönem eski sevgiliyle yeniden çıkmak gibi

◊ Mart-nisan-mayıs aylarındaki ilk karantina adı üstünde ilkti.

2.12.2020