EKSTRA
MENÜ

Güzel Sanatlar Lisesi

Güzel Sanatlar Lisesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güzel Sanatlar Lisesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.550 Güzel Sanatlar Lisesi haberi bulunmuştur.

Güzel Sanatlar Lisesi Haberleri

Esra Kurt’un ilk single’ı “Müptela” çıktı

Esra Kurt’un ilk single’ı “Müptela” çıktı

Atınç Çakmak’la düet yaptığı “Söyle Sevgilim” şarkısıyla müzik dünyasına  giriş yapan Esra Kurt, ilk single’ını tamamladı. “Müptela” adlı çalışma, dijital platformlarda yayınlandı.

28.10.2020Keyif
Zehra Gülüç: Hayatımın her noktasında müziğe sarılırım.

Zehra Gülüç: Hayatımın her noktasında müziğe sarılırım.

Müthiş ​sözleri ​​etkileyici ​bir şarkı ve güzel sesi ile ​hayatımıza girdi. Bütün yaz neredeyse her yerde şarkıları dinlendi. Cennetten çiçek topluyorum ile karşımıza çıkan Zehra Gülüç; dünya genelinde 200 milyon tıklanma, indirilme ​rekoru kırarak ülkemizde  müzik severlerin ilgi​sini üzerinde topladı.  ​H​aftalarca ​müzik listelerinin ​zirve​sinde o vardı. Kendi kendisinin ciddi rakibi olan ​türk genç şarkıcı ​Zehra bakalım şimdi neler yapıyor, nelerle ilgileniyor?

26.10.2020Magazin
71 yaşında, 4’üncü üniversitede

71 yaşında, 4’üncü üniversitede

Antalya’da yaşayan, daha önce üç üniversite bitiren resim ve tezhip sanatçısı 71 yaşındaki Rahime Halide Soysal, bu kez Anadolu Üniversitesi Açıöğrtemi Fakültesi (AÖF) Felsefe Bölümü’nde öğrenci oldu.

19.10.2020Eğitim
Kırmızı Oda Alya kimdir Melisa Sözen kaç yaşında İşte hakkında bilgiler

Kırmızı Oda Alya kimdir? Melisa Sözen kaç yaşında? İşte hakkında bilgiler

Kırmızı Oda dizisinde Alya karakteri hikayesi ile dikkat çekiyor. Cuma akşamları ekrana gelen Kırmızı Oda’da farklı hikayeler işleniyor. Binnur Kaya’nın psikiyatri uzmanı olduğu kliniğe gelenlerden biri olan Alya karakterine Melisa Sözen hayat veriyor. Peki Melisa Sözen kimdir, kaç yaşında? İşte hakkında merak edilenler

16.10.2020Televizyon
Resim öğretmeni Burcu, okulun duvarlarını renklendirdi

Resim öğretmeni Burcu, okulun duvarlarını renklendirdi

MUŞ’ta, bir köy okulunda görev yapan resim öğretmeni Burcu Çalışkan (31), okulun dış duvarlarına, öğrencileri bilgilendirici resimler çizdi. Kıtalar, gezegenler, ünlü şair ve yazarların resimlerini duvara yansıtan Çalışkan, masrafları da kendisi karşıladı.

16.10.2020Gündem
Kırmızı Oda Alya kimdir, gerçek adı nedir İşte Alya karakterini canlandıran Melisa Sözen hakkında bilgiler

Kırmızı Oda Alya kimdir, gerçek adı nedir? İşte Alya karakterini canlandıran Melisa Sözen hakkında bilgiler

Kırmızı Oda Alya izleyenlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Kırmızı Oda dizisindeki Alya karakteri merak edilen isimler arasında bulunuyor. Her hafta cuma akşamları ekrana gelen dizide Alya karakterine Melisa Sözen hayat veriyor. Ünlü oyuncu performansıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Peki Melisa Sözen kimdir, kaç yaşında? İşte hakkında merak edilenler…

9.10.2020Televizyon
Kırmızı Oda dizisindeki Alya kimdir Kırmızı Oda oyuncularından Melisa Sözen’in hayatı

Kırmızı Oda dizisindeki Alya kimdir? Kırmızı Oda oyuncularından Melisa Sözen’in hayatı

Kırmızı Oda dizisi oyuncuları arasında Melisa Sözen’de yer alıyor. Birçok dizi ve filmde rol alan ünlü isim dizide Alya karakterine hayat veriyor. Peki Melisa Sözen kimdir, kaç yaşında? İşte Çemberimde Gül Oya, Alef gibi dizilerde rol alan Melisa Sözen’in hayatı

25.09.2020Televizyon
Otizmli dahi okullu oldu

Otizmli dahi okullu oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un, eğitim engeli kaldırılarak güzel sanatlar lisesi yetenek sınavlarına alınması için devreye girdiği otizmli Yıldırım Beyazıt Yakar, İstanbul Üniversitesi Itri Güzel Sanatlar Lisesi’ni birincilikle kazandı. Kendisine imkân tanıyanlara başarısıyla karşılık veren 20 yaşındaki otizmli müzik dehası, özel gereksinimli çocukların, fırsat verildiğinde nelerin üstesinden gelebileceklerini gösterdi.

25.09.2020Eğitim
‘Otizmli müzik dehası’na Bakan Selçuk’tan destek

‘Otizmli müzik dehası’na Bakan Selçuk’tan destek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bağlaması ve sesiyle gönülleri titreten, söz yazıp beste yapan, performansıyla Dünya Otizm Festivali'nde ikincilik kazanan ancak yaş durumu nedeniyle güzel sanatlar lisesi yetenek sınavı başvurusu kabul edilmeyen otizmli Yıldırım Beyazıt Yakar'ın destek çağrısına kayıtsız kalmadı. 20 yaşındaki Yakar, Bakan Selçuk'un talimatıyla İstanbul Üniversitesi Itri Güzel Sanatlar Lisesi’nin ay sonunda yapacağı yetenek sınavına alınacak.

10.09.2020Eğitim
Yasak Elma Erim ayrıldı mı Erim neden değişti

Yasak Elma Erim ayrıldı mı? Erim neden değişti?

Yasak Elma dizisinin önemli karakterlerinden birisi olan Erim, yeni sezonda farklı bir oyuncu tarafından canlandırılmaya başlandı. Bunun akabinde pek çok izleyici, Yasak Elma Erim neden değişti, Erim diziden neden ayrıldı gibi sorulara cevap aramaya başladı. Peki, Yasak Elma Erim neden değişti ve kim canlandırıyor? İşte, o bilgiler

9.09.2020Televizyon
Görme engelli Esenayın karanlık dünyası, kemençe ile aydınlanıyor

Görme engelli Esenay'ın karanlık dünyası, 'kemençe' ile aydınlanıyor

Trabzon'da doğuştan görme engelli Esenay Duru Köse (16), kendi çabalarıyla çalmayı öğrendiği kemençe eşliğinde türküler söyleyerek, karanlık dünyasını aydınlatıyor. Azmiyle herkese örnek olup, Bingöl Güzel Sanatlar Lisesi’ni de birincilikle kazanan Esenay Duru, müzik öğtermeni olmayı hayal ediyor.

22.08.2020Haber
‘Yetenekliler’i bekleyen bir sınav daha var

‘Yetenekliler’i bekleyen bir sınav daha var

Üniversiteye girmenin ön koşulu YKS’de barajı aşmak. Ancak bazı bölümler için sadece sınav puanı yeterli değil. Sanat ve spor alanında eğitim veren alanlarda yükseköğrenim görmek isteyenlerin önünde şimdi yetenek sınavları süreci var. Kurumlar kendilerini tercih edecek adaylardan neler bekliyor, bu sınavlar nasıl bir hazırlık gerektiriyor? Bu soruları üç köklü üniversitenin yöneticisi yanıtladı.

10.08.2020Eğitim
Cumhuriyetin sembol binalarından Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi

Cumhuriyetin sembol binalarından Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi

Erzurum Kongresi'nin toplandığı ilk bina olan kongre binası, 1864'de Mıgırdiç Sanasaryan tarafından yaptırılmış ve Sanasaryan Koleji (Ermeni Kız Yatılı Okulu) olarak eğitim vermiş

29.07.2020Seyahat
Monet’in eserlerinden ilham aldı Memleketine döndüğü projeyle markasını yarattı

Monet’in eserlerinden ilham aldı! Memleketine döndüğü projeyle markasını yarattı

Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Bade Bilgen, Monet’in eserlerinden ilham aldı; memleketi Foça’ya “Genç Çiftçi Hibe Projesi”yle döndü. Sanatla toprağı buluşturan Bilgen, lavantadan marka yarattı...

25.07.2020Ekonomi
Sanat Eğitimi işbirliği

"Sanat Eğitimi" işbirliği

İSTANBUL (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İstanbul Üniversitesi (İÜ) ve Marmara Üniversitesi arasında geçen hafta "sanat eğitimi" alanında imzalanan iş birliği protokolü İstanbul'da düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

11.07.2020Keyif
Agoralı Ferhat, Viyana Sanat Akademisinde resim eğitimi alacak

Agoralı Ferhat, Viyana Sanat Akademisi'nde resim eğitimi alacak

İzmir'in arka mahallelerinden Agora'da yetişen, resim malzemesi almak için 15 yaşından sonra çaycılık, garsonluk yapan Ferhat İlhan, dünyanın en iyi okulları arasında gösterilen Viyana Sanat Akademisi'ne kabul edildi. İlhan, dünya resim tarihine damga vurmuş Egon Schiele gibi sanatçıların mezun olduğu, Adolf Hitler'in iki kez reddedildiği okulda, modern sanatın en önemli isimlerinden Daniel Richter'in atölyesinde eğitim görecek.

7.07.2020Eğitim
Müzikolog Burak Bayattan ilk single: Tabut

Müzikolog Burak Bayat'tan ilk single: Tabut

Müzikolog Burak Bayat ilk single çalışması 'Tabut'la dinleyici karşısında. Şarkının söz ve bestesi Bayat'a ait.

6.07.2020Kitap Sanat
Ziya öğretmen, Karabük ve Aksaraydaki meslektaşlarıyla buluştu

Ziya öğretmen, Karabük ve Aksaray'daki meslektaşlarıyla buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında, Karabük ve Aksaray'daki öğretmenlerle buluştu.

2.07.2020Eğitim
Üç üniversite, üç lisenin sanat işbirliği

Üç üniversite, üç lisenin sanat işbirliği

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında ‘sanat eğitimi’ alanında işbirliği protokolü imzalandı.

1.07.2020Eğitim
Gençlere: 2053 ve 2071 vizyonları size emanet

Gençlere: 2053 ve 2071 vizyonları size emanet

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, üniversite sınavı (YKS) öncesi 7 bölgeden lise mezunu öğrencilerle videokonferansta bir araya geldi. Erdoğan YKS’nin ertelenmeme nedeniyle ilgili “Öğrencilerimizin gereksiz yere bir ay daha strese girmelerinin önüne geçildi” dedi. “Hepiniz evladımsınız” diyen Erdoğan, gençlere “2053 ve 2071 vizyonlarını size emanet ediyoruz” diye seslendi.

27.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğana türkü söylediler, YKS öncesi motive oldular

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a türkü söylediler, YKS öncesi motive oldular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi telekonferans yönetimiyle görüştüğü ve beraber türkü söylediği Ozan Ferhat Aktaş (18), duygularını Demirören Haber Ajansı'na (DHA) anlattı. Görüşmede, çok heyecanlandığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Diyarbakır'a davet etmeyi unuttuğunu belirten Aktaş, "Sınav heyecanım bir nebze de olsa giderildi. Bu vesileyle, Cumhurbaşkanımızı Diyarbakır'a davet ediyorum" dedi.

26.06.2020Gündem
Bakan Selçuk şehit öğretmen Yılmazı andı

Bakan Selçuk şehit öğretmen Yılmaz'ı andı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" programı kapsamında, Denizli ve Gümüşhane'deki öğretmenlerle bir araya geldi.

18.06.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmalarında şehit öğretmen Yılmazı andı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları"nda şehit öğretmen Yılmaz'ı andı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" programı kapsamında, Denizli ve Gümüşhane'deki öğretmenlerle bir araya geldi.

17.06.2020Gündem
Otizmli Buğra yüksek lisanstan mezun oldu

Otizmli Buğra yüksek lisanstan mezun oldu

AKÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı Yüksek Lisans öğrencisi otizmli Buğra Çankır, yüksek lisans tezini başarıyla sunarak mezun oldu.

16.06.2020Eğitim
Manisasporda corona krizi Yönetim çok kızdı...

Manisaspor'da corona krizi! Yönetim çok kızdı...

TFF 3’üncü Lig ekiplerinden Muğlaspor’da koronavirüs salgınından korunmaları amacıyla yönetim tarafından bir öğrenci yurduna yerleştirilen futbolcular, yurttaki şartları beğenmeyerek kulüp tesislerine döndü.

10.06.2020Futbol
Mustafa için panzehir operasyonu 6 saat sürdü...

Mustafa için 'panzehir' operasyonu! 6 saat sürdü...

BİNGÖL'ün Kiğı ilçesinde engerek yılanın ısırdığı Mustafa Bektaş(18), doktorlar ve sağlık çalışanlarının 6 saat süren çalışmasıyla Sivas'tan getirilen 'panzehir' ile ölümden döndü. Sağlık durumu iyiye giden Elazığ Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Bektaş, doktorlara teşekkür etti.

21.05.2020Gündem
Annesinin cesedi başında Sen ölemezsin diyerek gözyaşı döktü

Annesinin cesedi başında 'Sen ölemezsin' diyerek gözyaşı döktü

ANTALYA'da Güzel Sanatlar Lisesi'nde rehber öğretmen S.G. (46), 4'üncü kattaki evlerinin balkonundan atlayarak intihar etti. Yerde yatan annesini görünce sinir krizi geçiren E.H. (20), "Annem bütün hayallerimde sen vardın. Bütün planlarımı seninle yaptım. Sen ölemezsin" diye gözyaşı döktü.

18.05.2020Haber
Annesinin yanında Sen ölemezsin diyerek gözyaşı döktü

Annesinin yanında 'Sen ölemezsin' diyerek gözyaşı döktü

ANTALYA'da Güzel Sanatlar Lisesi'nde rehber öğretmen S.G. (46), 4'üncü kattaki evlerinin balkonundan atlayarak intihar etti. Yerde yatan annesini görünce sinir krizi geçiren E.H. (20), "Annem bütün hayallerimde sen vardın. Bütün planlarımı seninle yaptım. Sen ölemezsin" diye gözyaşı döktü.

18.05.2020Gündem
Yıl sonu orkestra konserini internet üzerinden verdiler

Yıl sonu orkestra konserini internet üzerinden verdiler

Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri, yıl sonu orkestra konserini, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle internet üzerinden verdi.

27.04.2020Keyif
Çocuklara yeni bir kanal... ‘Anadolu Masalları’

Çocuklara yeni bir kanal... ‘Anadolu Masalları’

MEB, öğretmenlerin anlatıp öğrencilerin resimlendirdiği Anadolu masallarının Türkçe ve İngilizce anlatımlarını içeren bir Youtube kanalı kurdu.

22.04.2020Eğitim
Dilan Çıtak Tatlıses kimdir Dilan Çıtak kaç yaşında

Dilan Çıtak Tatlıses kimdir? Dilan Çıtak kaç yaşında?

İbrahim Tatlıses'in kızı Dilan Çıtak Tatlıses corona virüse yakalandı. Dilan Tatlıses, haberi sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla duyurdu. Bu gelişmenin ardından Dilan Çıtak Tatlıses'in kim olduğu ve özel yaşamı ile kariyeri hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Peki, Dilan Çıtak Tatlıses kimdir? Dilan Çıtak kaç yaşında?

6.04.2020Hayat
Liseli Sude Nazdan 2.5 ay sonra çok acı haber

Liseli Sude Naz'dan 2.5 ay sonra çok acı haber

Samsun'da, öğrenci servisinin kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu 2 öğrencinin öldüğü, 10 öğrencinin yaralandığı kazada ağır yaralanan ve yaklaşık 2,5 aydır hastanede tedavi gören Sude Naz Nezor (16), tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

3.03.2020Gündem
Kazandığımızı tekrar tiyatroya yatırmak boynumuzun borcu

Kazandığımızı tekrar tiyatroya yatırmak boynumuzun borcu

Haldun Taner’in ölümsüz eserini sahneye taşıyan “Keşanlı Ali Destanı”, 20 Şubat’ta Tim Show Center’da yeniden perde açacak. 1964’te ilk kez sahnelenen oyun 56’ncı yılında Yücel Erten rejisiyle seyirci ile buluşacak. Keşanlı Ali’ye hayat veren İlker Ayrık ve Zilha’yı canlandıran Birce Akalay ile hem oyunu hem de Türk tiyatrosunu konuştuk.

3.02.2020Keyif
Karne almaya giden liseli kızların bıçaklı kavgasında kan aktı

Karne almaya giden liseli kızların bıçaklı kavgasında kan aktı

Mardin’in Artuklu ilçesinde kız öğrenciler arasında çıkan bıçaklı kavgada 2 kişi yaralandı.

17.01.2020Gündem
Müzik tutkusu orkestra kurdurdu

Müzik tutkusu orkestra kurdurdu

Samsun'da, Güzel Sanatlar Lisesi ve üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümlerinden mezun olan 40 genç, gönüllü olarak bir araya geldi ve orkestra kurdu.

16.01.2020Keyif
İki lise öğrencisinin öldüğü kazada, sürücüler serbest

İki lise öğrencisinin öldüğü kazada, sürücüler serbest

Samsun’da, 2 lise öğrencisinin öldüğü, 10 öğrencinin ise yaralandığı trafik kazasında servis minibüsü sürücüsü Dursun P. ile servis minibüsüne arkadan çarpan otomobil sürücüsü İsmet B., adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

20.12.2019Gündem
Liseli Işıl gözyaşlarıyla uğurlandı

Liseli Işıl gözyaşlarıyla uğurlandı

SAMSUN'un Çarşamba ilçesinde, devrilen servis minibüsünde ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden, Güzel Sanatlar Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi Zülal Işıl Çörtük (14) gözyaşlarıyla toprağa verildi. Cenazede Tufan ve Taylan Çörtük, ablalarının tabutuna sarılıp, gözyaşı döktü. Zülal Işık'ın nisan ayındaki doğum gününde annesi Neslihan Çörtük tarafından sosyal medyada paylaşılan mesajı ise okuyanları duygulandırdı.

19.12.2019Haber
Kazada ölen liseli Işıl, gözyaşlarıyla toprağa verildi

Kazada ölen liseli Işıl, gözyaşlarıyla toprağa verildi

SAMSUN'un Çarşamba ilçesinde, devrilen servis minibüsünde ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden, Güzel Sanatlar Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi Zülal Işıl Çörtük (14) gözyaşlarıyla toprağa verildi. Cenazede Tufan ve Taylan Çörtük, ablalarının tabutuna sarılıp, gözyaşı döktü. Zülal Işık'ın nisan ayındaki doğum gününde annesi Neslihan Çörtük tarafından sosyal medyada paylaşılan mesajı ise okuyanları duygulandırdı.

19.12.2019Gündem
Işıla acı veda... Gözyaşları sel oldu

Işıl'a acı veda... Gözyaşları sel oldu

SAMSUN'un Çarşamba ilçesinde, devrilen servis minibüsünde ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden, Güzel Sanatlar Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi Zülal Işıl Çörtük (14) gözyaşlarıyla toprağa verildi. Cenazede Tufan ve Taylan Çörtük, ablalarının tabutuna sarılıp, gözyaşı döktü. Zülal Işık'ın nisan ayındaki doğum gününde annesi Neslihan Çörtük tarafından sosyal medyada paylaşılan mesajı ise okuyanları duygulandırdı.

19.12.2019Gündem
İki öğrencinin öldüğü kazada acı detay

İki öğrencinin öldüğü kazada acı detay

SAMSUN'un Çarşamba ilçesinde devrilen öğrenci servisinde ağır yaralanan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Batuhan Yılmaz’ın (16), hazırlık sınfında dönem birincisi olduğu ve yurt dışı eğitim programı Erasmus'a gitmeye hak kazandığı ancak ailesini bırakmamak için gitmediği öğrenildi.

19.12.2019Gündem
Rektörden öğrencisine burs sözü

Rektörden öğrencisine burs sözü

Henüz üç yaşındayken sokağa terk edilen ve sağ ayak parmakları kangren nedeniyle kesilen konservatuvar öğrencisi Muhammed Güzel için ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir burs sözü verdi.

6.12.2019Eğitim
Zeki Müren doğum gününde anılıyor - Zeki Müren ne zaman öldü

Zeki Müren doğum gününde anılıyor - Zeki Müren ne zaman öldü?

Besteci, söz yazarı, yorumcu ve oyuncu Zeki Müren, doğum gününde anılıyor. Türkiye'nin ‘Sanat Güneşi’ olarak anılan sanatçı Zeki Müren için sosyal medyada mesajlar paylaşılıyor, usta sanatçının videoları yayınlanıyor. Peki, Zeki Müren ne zaman öldü? İşte vefatının üzerinden yıllar geçmesine rağmen gönüllerde taht kurmaya devam eden Zeki Müren’in hayatına dair bilgiler…

6.12.2019Magazin
MasterChefte hangi yarışmacılar elenmişti İşte MasterCheften elenen yarışmacılar

MasterChef'te hangi yarışmacılar elenmişti? İşte MasterChef'ten elenen yarışmacılar

MasterChef yarışmasının 60. Bölüm tanıtımıyla eski yarışmacılar bir kez daha gündeme geldi. Tanıtımda eski yarışmacıların görülmesi ardından MasterChef'ten elenen isimlerin kimler olduğu araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef'te hangi yarışmacılar elenmişti? İşte MasterChef'ten elenen yarışmacılar…

4.12.2019Televizyon
Bakan Selçuk: 2035’lere kadar ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamladık

Bakan Selçuk: 2035’lere kadar ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamladık

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu ile ‘Birlikte Bir Yıl’ toplantısına katılıyor. İstabul Lütfi Kırdar Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantı için birçok öğretmen ve eğitimci salonda yerini aldı. Etkinlik, Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi Senfoni Orkestrası ve Korosu’nun konseriyle başladı. Bakan Selçuk, "2035’lere kadar hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz. Buna göre de yüksek öğretimle bağlantısını da kontenjan sınırlaması biçiminde de ele alıyoruz" dedi.

2.12.2019Eğitim

Yazar Sonuçları

MYFO ile ‘Nostalji Sendromu’ Yaşıyoruz

Pop opera alanında daha önce ‘Rafine’ albümü ile dinlediğimiz MYFO Grubu, ‘Nostalji Sendromu’ isimli dört şarkıdan oluşan yeni EP'lerini yayınladı. ‘Nostalji Sendromu’ EP'sinde; Hümeyra'nın ‘Sessiz Gemi’, Ayten Alpman'ın ‘Ben Böyleyim’, Bora Öztoprak'ın ‘Seni Seviyorum’ ve Tual Grubu'nun seslendirdiği ‘Pencereler’ şarkıları yer alıyor. Grupla ‘Nostalji Sendromu’ üzerine tatlı bir röportaj yaptık.

1.10.2020

Sessiz toprakların konuşan güzellikleri: Çankırı

Günümüzde büyük şehirlerin kaosundan kaçmanın en kolay yolu günübirlik yolculuklar. Ankaralılar da bunun için tercihlerini genellikle ya Polatlı’dan ya da Beypazarı’ndan yana kullanırlar. Çok az insan bir otobüse binerek Çankırı’ya gitmeyi düşünür. Oysa başkente sadece 1.5 saat mesafedeki bu şehirde, eski Selçuklu eserlerinden son derece güzel Osmanlı evlerine, camilerden devasa tuz madenine kadar görülecek çok şey var.

24.02.2020

Türküler neyi çağrıştırır

İyi bir dinleyici için birçok parçanın çağrışımları, anılara gönderme yapar.

29.12.2019