EKSTRA
MENÜ

Gri Pasaport

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 194 haberi bulunmuştur.

Gri Pasaport Haberleri

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır Avusturya Vizesi Başvuru Ücreti ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? Avusturya Vizesi Başvuru Ücreti ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Avusturya, denize kıyısı bulunmayan Orta Avrupa ülkesidir. Resmi ismi Avusturya Cumhuriyeti olan ülken, bağımsızlığını 1955 yılında kazanmıştır. Kuzeyde Almanya, güneyde İtalya, doğuda Macaristan ile sınır komşusudur. İşte Avusturya vizesi hakkında bilmeniz gerekenler.

4.09.2020Seyahat
Avustralya Vizesi Nasıl Alınır Avustralya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır? Avustralya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Okyanusya kıtasında bulunan Avustralya, 25 milyon nüfusa sahiptir. Resmi ismi Avustralya Milletler Topluluğu olan ülkeye giriş yapılması için vize alınması şartı aranır. Avustralya vizesi nasıl alınır, vize başvuru ücreti ne kadar, gereken evraklar neler, başvuru şartları ve kaç günde çıkar sorularının yanıtlarını derledik.

4.09.2020Seyahat
Pasaport çeşitleri ve isimleri nelerdir Pasaport çeşitleri hakkında bilgiler

Pasaport çeşitleri ve isimleri nelerdir? Pasaport çeşitleri hakkında bilgiler

Pasaportlar yurt dışına çıkmak için gerekli olan en önemli belgelerden birisidir. Pasaport yetkili kuruluşlar tarafından verilmektedir. Ülke yetkililerin kimlik kontrolü yaparken pasaport oldukça önem taşımaktadır. Pasaportu olmayan kişiler son aylarda pasaport çeşitleri ve pasaport hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki, pasaport çeşitleri nelerdir? Pasaport çeşitleri isimleri nedir? İşte pasaport çeşitleri hakkında tüm detaylı bilgiler.

26.08.2020Sözlük
Pasaport randevusu nasıl alınır Pasaport ücretleri ne kadar

Pasaport randevusu nasıl alınır? Pasaport ücretleri ne kadar?

Pasaport randevusu almak ve pasaport işlemleri hakkındaki işlemleri merak eden vatandaşlar internette konu hakkında bir takım araştırmalar yapıyor.. Pasaport konusu hakkında en çok merak edilen iki konu ise Pasaport randevu alma işlemleri ve Pasaport ücretleri hakkında. Peki Pasaport randevusu nasıl alınır ve Pasaport işlemleri ne kadar?

4.09.2019Gündem
Türkiye’ye kısmi vize  serbestisi

Türkiye’ye kısmi vize serbestisi

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2015 uçak krizinden bu yana Türkiye’ye uygulanan ‘özel yaptırımlar’ paketinde değişiklik yaparak, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Rusya’ya vizesiz girmelerini sağlayacak kararnameye imza attı.

26.07.2019Gündem
10u sözde üst düzey 93 terörist etkisiz hale getirildi

10'u sözde üst düzey 93 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, "Nisan ayındaki operasyonlarda 93 terörist etkisiz hale getirildi." dedi.

3.05.2019Gündem
Türkleri nakavt eden Yunanı yenmek için imza bekliyor

Türkleri nakavt eden Yunanı yenmek için imza bekliyor

Türk kickboks tarihinin en büyük yeteneklerden biri olan milli sporcu Erkan Varol, Iğdır Valiliğinin imza engelini aşabilirse Yunanlı Mike Zambidis ile ‘unvan’ maçına çıkacak.

3.02.2019Avrupa
Duygu ve umut dolu bir göç hikayesi

Duygu ve umut dolu bir göç hikayesi

Ömür Kurt’un, Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı 2017 Çocuk Romanı Ödüllü kitabı "Yaban Ördeği Ailesinin Göç Yolculuğu" Altın Kitaplar etiketiyle raflarda…

1.11.2018Etkinlikler
Pasaport başvurusu nasıl yapılır 2018 pasaport ücretleri

Pasaport başvurusu nasıl yapılır? 2018 pasaport ücretleri

Pasaport başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı yurtdışına çıkacak vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Öte yandan pasaport başvurusu yapacak olan vatandaşlar bir yandan da 2018 yılında pasaport harç bedellerinin ne kadar olduğunu merak ediyor. Peki, pasaport başvurusu nasıl yapılır? 2018 pasaport ücretleri.

15.10.2018Gündem
2018 Pasaport ücretleri ne kadar Pasaport başvurusu nasıl yapılır

2018 Pasaport ücretleri ne kadar? Pasaport başvurusu nasıl yapılır?

Pasaport başvurusu yapmak isteyenlerin merak ettiği 2018 yılı pasaport harç ücretleri, internet üzerinden sorgulanmaya başlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinden alınarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bünyesine verilen pasaport başvuru işleminde süre durumuna göre ücret ödenecek. Peki, 6 ay, 1 yıl ve daha uzun süreli başvuru yapacakların sorguladığı pasaport ücretleri ne kadar olacak? İşte, fiyat bilgileri

25.09.2018Gündem
İspanyadan Türkiyeye geldi... Film gibi soygunun içinde kaldı

İspanya'dan Türkiye'ye geldi... Film gibi soygunun içinde kaldı

İspanya’dan İstanbul’a gelen Çinli işadamı Lı X. ile ortağı, polis kıyafeti giymiş 3 hırsız tarafından durduruldu. Araçta bulunan para dolu çantayı alıp kaçan hırsızlar, operasyonla yakalandı

13.09.2018Gündem
Hüzünden beslenen mutluluk şehri: Lizbon

Hüzünden beslenen mutluluk şehri: Lizbon

Benim gezi rotalarımı ucuz uçak bileti belirler. Bilgisayarımda bilet ekranı sürekli açıktır. Güney Fransa mı yoksa Endülüs gezisi mi yapsam diye arandığım bir gün hocam Alp Bozbora odama geldi. “Eğer ucuz bilet bulursan Lizbon’a git” dedi. Meğer yıllar önce “Lizbon Seyahatnamesi” isminde bir kitap yazmış da benim haberim yokmuş. Kitabın ilk sayfalarından itibaren benim yeni rotam belli olmuştu. İşte size lizbon gezi rehberi...

20.07.2018Seyahat
Ehliyet ve pasaportta yeni dönem Son tarih 2 Nisan

Ehliyet ve pasaportta yeni dönem! Son tarih 2 Nisan

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, 7’den 70’e herkesin merak ettiği konular hakkında hurriyet.com.tr'ye konuştu. Güner, "Ehliyet ve pasaportun emniyetten alınarak nüfus müdürlüklerine devri konusunda çalışmalar son aşamaya geldi. 5 Mart’tan itibaren yavaş yavaş devralmaya başlayacağız. 2 Nisan’da ise tümüyle bize devredilmiş olacak" dedi.

5.02.2018Ekonomi
Halaylı iltica oyunu

Halaylı 'iltica' oyunu

Ankara’dan Macaristan’a giden 16 kişilik halkoyunu ekibinden 11’i iltica etti. Kaçış bir dernek üzerinden organize edilirken, ekip üyelerine bir ay önce lisans çıkarıldığı belirlendi. Grubun, halkoyuncusu olmadıkları halde lisans çıkardığı ortaya çıktı.

5.12.2017Gündem
Macaristandan gidip geri dönmeyen halk oyunları ekibiyle ilgili açıklama geldi...

Macaristan'dan gidip geri dönmeyen halk oyunları ekibiyle ilgili açıklama geldi...

Halk oyunları yarışması için gittikleri Macaristan'da iltica talebinde bulunduğu iddia edilen 11 kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. İsminin gizli kalmasını isteyen Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği'nden bir yetkili, Budapeşte'den gelen davetin ardından etkinliğe katılmak istediğini beyan eden ve dernek üyesi olmayan 16 kişi için Ankara İl Spor Müdürlüğüne ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonuna başvuru yaptıklarını anlattı. Çarpıcı bir diğer detay ise söz konusu kafilenin hepsinin lisanslarının yeni olması... Öte yandan  Macaristan'dan kafa karıştıran bir açıklama geldi. Göçmenlik ve Mülteci Ofisi, “Grubun üyeleri Macaristan'da iltica başvurusunda bulunmadı” açıklamasında bulundu.

5.12.2017Gündem
Halk oyunları yarışması için Macaristana gittiler, iltica ettiler

Halk oyunları yarışması için Macaristan'a gittiler, iltica ettiler 

Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği kafilesi Kasım ayında Macaristan'da yapılan bir organizasyona katıldı. Ancak yaş ortalaması 20'nin üzerinde olan ve yeni lisans çıkardıkları öğrenilen 16 kişilik kafileden 11 kişinin Macaristan'a iltica ettikleri ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Bassavcılığı, konunun her yönüyle aydınlatılması için soruşturma açıldığı bildirildi.

5.12.2017Gündem
Beş günde devri İsrail

Beş günde devri İsrail

Uluslararası Gazeteciler Kayak Klubü’nün (SCIJ) İsrailli üyelerinin daveti üzerine bu ülkeye 5 günlük hızlı bir tur yaptık, Avrupa ülkeleri, ABD ve Rusya’dan 50 gazeteci meslektaşımızla. İlk kez ayak bastığım İsrail, bir ucundan diğerine 8 saatlik otobüs yolculuğuyla ulaşılabilen küçüklükte olsa da dünyanın en çok ilgi çeken ülkelerinden biri.

4.12.2017Seyahat
ABD vize yasağı kimleri etkileyecek

ABD vize yasağı kimleri etkileyecek?

ABD’nin Türkiye'ye yönelik vizeleri durdurma kararının ardından yakında zamanda yurt dışına çıkacak olan vatandaşların kafasında soru işaretleri oluştu. Peki , Halihazırda vizesi olanlar, ya da vize başvurusu yapıp onay alanlar bu karartan etkilenecek mi? ABD vize yasağı kimleri etkileyecek?

9.10.2017Gündem
Son dakika: Türkiye-ABD vize krizinde dikkat çeken detay...

Son dakika: Türkiye-ABD vize krizinde dikkat çeken detay...

Son dakika gelişmesi: ABD’nin Türkiye'ye yönelik vizeleri durdurma kararının ardından gece yarısına doğru da Türkiye ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya aldı. Türkiye’nin misilleme kararı Washington Büyükelçiliği tarafından yapılan kısa bir açıklamayla duyuruldu. ABD vatandaşlarının sınırda vize ve elektronik vize uygulamalarının askıya alındığını belirtilen açıklamanın ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin açıklamasıyla aynı ifadeler içermesi dikkat çekti. Hatta her iki açıklamada da ‘indirmek’ kelimesi yerine hatayla ‘indirgemek’ yazılmıştı. Peki krizden kimler etkileniyor?

9.10.2017Gündem
Atatürk Havalimanında bayram yoğunluğu...

Atatürk Havalimanı'nda bayram yoğunluğu...

Ramazan Bayramı tatilinde uçakla seyahat etmek isteyenler, Atatürk Havalimanı'nda yolcu yoğunluğu oluşturdu.

24.06.2017Gündem
TEMde yoğun trafik...

TEM'de yoğun trafik...

Ramazan Bayramı tatili için yola çıkan vatandaşlar, TEM otoyolunun Bolu kesiminde araç kuyruğuna neden oldu. Ramazan Bayramı tatilinde uçakla seyahat etmek isteyenler ise, Atatürk Havalimanı'nda yolcu yoğunluğu oluşturdu.

24.06.2017Gündem
Yurtdışı çıkışlarda biyometrik kontrol uygulaması durduruldu

Yurtdışı çıkışlarda biyometrik kontrol uygulaması durduruldu

Atatürk Havalimanı’nda yaklaşık 1,5 yıl önce uygulanmaya başlanan parmak iziyle pasaport kontrolü (biyometrik kontrol), bu sabahtan itibaren yurtdışı çıkışlarda durduruldu, yurtdışından gelişlerde ise sürüyor.

21.07.2016Gündem
Ya vize ya yeni pasaport

Ya vize ya yeni pasaport

Schengen ülkelerine vizesiz seyahat için gereken çipli pasaportlar 1 Haziran’dan itibaren dağıtılacak. İşte konuyla ilgili en çok merak edilenler ve cevapları.

28.04.2016Gündem
Vizesiz Avrupa için yeni pasaport

Vizesiz Avrupa için yeni pasaport

Avrupa Birliği’ne vizesiz seyahat için Mart 2016’dan itibaren parmak izi içeren pasaportların basımına başlanacak. Pasaportlar gibi kimlik kartları da çipli hale getirilecek ve küçülecek.

4.12.2015Ekonomi
Suç yoksa devlet dinlemeyecek

Suç yoksa devlet dinlemeyecek

İçişleri Bakanı Efkan Ala son yargı paketiyle dinleme faaliyetlerinin kapsamının genişlemesinden kaygı duyulmamasını istedi. Ala “Bundan sonra herhangi bir vatandaş suç işlemediği, suç işlemeye girişmediği sürece devlet kesinlikle dinlemez. Devlet dışındaki gayrikanuni olanları söylemiyorum ama devlet içinde artık böyle bir şey olamaz” dedi.

14.12.2014Gündem
Fethullah Gülenin Yeşil Pasaportu iptal edildi

Fethullah Gülen'in Yeşil Pasaportu iptal edildi

Fethullah Gülen'in 1990 yılında aldığı hususi damgalı (yeşil) pasaportun usulsüz yöntemlerle alındığı tespit edilerek Erzurum Valiliği tarafından iptal edildi. Gülen'in yeşil pasaport almasının yasal dayanağı olan yazının, özlük dosyasının içeriğine uymadığı, bu nedenle işlemin baştan yok hükmünde olduğu belirtildi. Diyanet'ten yapılan açıklamada ise "Bugüne kadar Gülen için Emniyet'e yeşil pasaport almak üzere herhangi bir yazı gönderilmedi. Arşivlerimizde böyle bir yazı yok" denildi. Vize süresi bitene kadar Amerika'da kalabilecek ancak bundan sonra seyahat edemeyecek olan Gülen, en yakın Türkiye Başkonsolosluğu'na pasaportunu teslim ederek yenisini alacak.

29.03.2014Gündem
Sönmüş volkanın ağzında bir gün

Sönmüş volkanın ağzında bir gün

Ege Denizi’nin en fotojenik adası, vizesiz kruvaziyer turlarının vazgeçilmez uğrak noktası Santorini aslında suya gömülmüş dev bir volkanın ağzında. Bugün beyaz ve mavi boyalı evlerin, yeldeğirmenlerinin sıralandığı yamaçlar en son 3600 yıl önce faaliyete geçmişti. Okurumuz Filiz Üskül, bu güzel Yunan adasında bir gün geçirdi, gözlemlerini yazdı.

9.07.2012Advertorial
Türkler olmasaydı Almanya fakir olurdu

Türkler olmasaydı Almanya fakir olurdu

Bu sözler, Baden Württemberg eyaletinin Başbakan Yardımcısı, Maliye ve Ekonomi Bakanı Nils Schmid’e ait. Türklerin Almanya’ya göçünün 50’nci yılını konuşmak için buluştuğumuzda, “Türkler olmasaydı Almanya nasıl olurdu” sorumuza Schmid bu karşılığı verdi.

11.08.2011Gündem
362 gün güneşli

362 gün güneşli

Fransa’nın Akdeniz sahilinde, “Fransız Rivierası” olarak da adlandırılan bölgede bulunan Nice; lüksün simgesi Monte Carlo ile Cannes’ın tam ortasında. Size hem komşuları olan bu iki şehrin lüksünü, doğal güzelliklerini ve lezzetli yemeklerini vaadediyor hem de daha uygun fiyatlı bir tatil. Hafta sonu kaçamağı için de ideal bir rota. Deniz üzerine inşa edilen Cote d’Azur Havaalanı’na İstanbul’dan 2.5 saatte varıyorsunuz. Perşembeden pazara buraya özel turlar düzenleyen şirketler var.

26.05.2011Seyahat
Mahmur’dan çıkış çabaları

Mahmur’dan çıkış çabaları

Türkiye’den Irak’a göç edenler için kurulan Saddam Hüseyin döneminde Mahmur Kampı, Kürt Yönetimi’nin yumuşak karnı. Ankara ile yakalanan ılımlı havanın bozulmasını istemeyen Kürtler, PKK güdümünde sivil bir kamp görüntüsü veren Mahmur için çıkış yolu arıyor.

9.11.2010Dünya
Gece yarısı güneşinin ışığında Norveç

Gece yarısı güneşinin ışığında Norveç

Norveç’te haziranın ilk haftasından itibaren gecesi olmayan günler başlıyor. Yani güneş hiç batmıyor. Bunaltmayan bir sıcakta, cennet benzeri fiyortlarda dolaşmak, balık tutmak, balinaların peşinde gitmek, dağlara tırmanmak, doğada yürümek, bisikletle gezmek, lezzetli yemekler yemek, gece yarısı güneşinin altında romantik düşlere dalmak istiyorsanız hazırlanın. Norveç sizi bekliyor.

13.06.2010Seyahat
E-pasaport dönemi resmen başladı

E-pasaport dönemi resmen başladı

Türkiye’de e-pasaport dönemi resmen başladı.

2.06.2010Gündem
Çipli pasaportlar yarın geliyor

'Çipli pasaportlar' yarın geliyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, yarından itibaren e-pasaport uygulamasına başlıyor. Vatandaşlar, pasaport başvurularını bulundukları illerden yapabilecek.

31.05.2010Gündem
Çipli pasaport dönemi 1 Haziranda başlıyor

Çipli pasaport dönemi 1 Haziran'da başlıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, hazırlıkları yılları alan e-pasaportu 1 Haziran'dan itibaren vermeye başlıyor. Vatandaşlar, pasaport başvurularını bulundukları illerden yaparken, yeni pasaportlar Gölbaşı'nda kurulan merkezden basılarak kargo aracılığıyla gönderilecek. Yeni pasaportlar sınır kapılarında ve hava limanlarındaki yoğunluğu önlerken, sahteciliğe karşı etkin güvenlik katmanı içeriyor.

26.05.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Bağışıklık pasaportu işe yarayacak mı

Pandeminin ne zaman biteceğine, ne zaman sonlanıp bize terk edeceğine, dahası sonra yeniden dönüp dönmeyeceğine, sahip olduğumuz önemli bir sistem karar verecek. O sistemin adı da net ve açık olarak belli: Bağışıklık sistemi.

2.05.2020

Hayat damarlarımızdan biri kopmuş!

IPSOS diye ciddi bir kuruluş var. 34 ilimizde 16 bin’e yakın insanımıza sormuş. Saçımızı başımızı yolduran bazı cevaplar almış!

10.04.2018
20 adımda ‘Braveheart’ın ülkesi : İskoçya

20 adımda ‘Braveheart’ın ülkesi : İskoçya

Yaz sıcakları size göre değilse, o zaman gayet serin bir coğrafya tavsiye ediyorum gezileriniz için: İskoçya. Şu günlerde bile 19-20 derecelerde seyreden hava durumuyla, tarih ve doğayı harmanlayan özellikleriyle, serinlik peşindeki gezginler için çok doğru bir rota. İşte İskoçya seyahati planlayanlar için birinci elden tavsiyeler...

24.07.2017

Dışişleri’nden dijital devrim: e-kolay

YILLARDIR yurtdışından hep aynı şikâyet gelirdi:

16.11.2013

Sadece ruhuna Fatiha yeter mi?

“NE yazacağım taşının üzerine?” dedi mezar taşı ustası...

22.10.2013

Yeni yıl kararsızlıkları

Yeni yıl kararları diye şahane bir şey var.

1.01.2013

Milas Bodrum Dış Hatlar uçuşa hazır

Bu ay içinde hizmete açılması planlanan Milas Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ni gezdim. Terminal keşke hem iç hem dış hat olarak kullanılsaydı. Kapasitesi de yeterliydi; karalar bağladım

12.05.2012