MENÜ

Gri Pasaport

Gri Pasaport ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gri Pasaport haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 173 Gri Pasaport haberi bulunmuştur.

Gri Pasaport Haberleri

Son dakika... Dışişleri Bakanlığından yeşil ve gri pasaport açıklaması

Son dakika... Dışişleri Bakanlığı'ndan yeşil ve gri pasaport açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, "Yeşil ve gri pasaport sahiplerinin Schengen Bölgesi'ne girişte ön onay alacağı haberleri doğru değildir." açıklamasında bulundu.

10.12.2019Gündem
Bir aslan yeter dedi

Bir aslan yeter dedi

Hayvanlara huzur vermeme vakalarında çağ atladık. Nargileci vitrininde dolaşan aslan gibi otantik hayvanlara ihtiyacınız varsa internetten söyleyebiliyorsunuz. Eğitim iyi yolda, Hikmet Karaman da Rusya’da.

AB’den yeşil ve gri pasaport sahiplerine kötü haber: AB’ye vizesiz girişte yeni sistem

AB’den yeşil ve gri pasaport sahiplerine kötü haber: AB’ye vizesiz girişte yeni sistem

Schengen Bölgesi’ne giriş çıkışların daha güvenli hale gelmesini sağlamaya çalışan Avrupa Birliği, ABD’nin yıllardır uyguladığı ve bu ülkeye girişlere elektronik onaya dayanan ESTA’nın bir benzerini devreye sokmaya hazırlanıyor. Yolculuklara ilişkin onay ve bilgi sistemi olan ETIAS’ın hayata geçirilmesiyle birlikte Schengen Bölgesi’ne vizesiz girme hakkına sahip olan kişiler ‘ön onay’ almak durumunda kalacak. Sistemin devreye girmesi Türkiye’den Schengen Bölgesi’ne vizesiz girişe olanak sağlayan yeşil ve gri pasaport sahiplerini de etkileyecek.

4.07.2018Dünya
Gri pasaporta halay ayarı

Gri pasaporta 'halay' ayarı

MACARİSTAN’a giden 16 kişilik halk oyunları ekibinden 11’inin dönmeyerek iltica etmesinin ardından dernek ve federasyonlar üzerinden gri (hizmet) pasaport alımı yeniden düzenlendi.

18.01.2018Gündem
Firar halayı ders oldu İkinci kaçış engellendi

'Firar halayı' ders oldu! İkinci kaçış engellendi

Ankara'da bir halk oyunu ekibi üyelerinin yarışma gerekçesiyle aldıkları gri pasaportla gittikleri Macaristan'dan dönmemesi üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü tüm pasaport başvurularına yönelik titiz inceleme yapıyor. Bu kapsamda Almanya'da engelsiz yaşam programına katılacağını iddia eden bir grubun başvurusu Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şubesine yönlendirildi. Şubenin detaylı incelemesinin ardından grubun organizasyonundan sorumlu 4 zanlı, göçmen kaçakçılığı şüphesiyle gözaltına alındı.

17.01.2018Haber
Firar halayı ders oldu İkinci kaçış engellendi

'Firar halayı' ders oldu! İkinci kaçış engellendi

Ankara'da bir halkoyunu ekibi üyelerinin yarışma gerekçesiyle aldıkları gri pasaportla gittikleri Macaristan'dan dönmemesi üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü tüm pasaport başvurularına yönelik titiz inceleme yapıyor. Bu kapsamda Almanya'da engelsiz yaşam programına katılacağını iddia eden bir grubun başvurusu Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şubesi'ne yönlendirildi. Şubenin detaylı incelemesinin ardından grubun organizasyonundan sorumlu 4 şüpheli, göçmen kaçakçılığı şüphesiyle gözaltına alındı.

17.01.2018Gündem
Folklör ekibinden sonra güreşçi Yine pasaport oyunu

Folklör ekibinden sonra güreşçi! Yine pasaport oyunu

Hizmet pasaportuyla yurt dışına çıkan 16 kişilik folklör ekibinden gitmiş ancak o dönem 11'ninin iltica etmesine benzeyen bir olay son anda önlendi. Veteran güreşçi turnuvasına katılacağı gerekçesiyle Bulgaristan'a gitmeye çalışan Hakan M. gümrük kapısında yakalanarak FETÖ'den tutuklandı.

26.12.2017Gündem
İnterpol de halaya girdi

İnterpol de halaya girdi

Macaristan'a giden 16 kişilik halk oyunları ekibinden 11’inin dönmemesi üzerine başlatılan soruşturma derinleştiriliyor.

6.12.2017Gündem
Viyana’ya ödül almaya gidemiyor

Viyana’ya ödül almaya gidemiyor

Viyana’da 12 Ağustos’ta yapılan uluslararası müzik yarışmasına gönderdiği video performansıyla birinci seçilen Damla Koşar (18), cuma günü yapılacak ödül törenine, pasaportundaki sıkıntı yüzünden katılamıyor.

19.09.2017Dünya
Gri pasaport alacaklar dikkat

Gri pasaport alacaklar dikkat!

EMNİYET Genel Müdürlüğü Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığı, yurtdışındaki görevlendirmelerde kullanılan ‘gri pasaport’ olarak bilinen hizmet damgalı pasaport başvurularını ‘ellerinde pasaport kalmadığı’ gerekçesiyle 11 Eylül Pazartesi gününden beri almamaya başladı.

13.09.2017Ekonomi
Atatürk Havalimanında tatil yoğunluğu

Atatürk Havalimanı'nda tatil yoğunluğu

9 Mayıs tatili ile hafta sonu tatilini birleştiren yolcular Atatürk Havalimanı'nda yoğunluğa neden oldu.Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde güvenlik noktası, Check-in bankoları ve pasaport noktasında uzun kuyruklar oluştu. Bu arada yurt dışına çıkmak isteyen yeşil ve gri pasaport sahipleri ile kimlikle KKTC' ye seyahat edecek yolcuların pasaport kontrol öncesinde işlem yaptığı noktada uzun kuyruk oluştu.4 günlük tatili fırsat bilen yolcular pasaport sırasında ortalama 40 dakika beklemek zorunda kaldı.

18.05.2017Haber
Büyük yoğunluk... Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat da kuyrukta...

Büyük yoğunluk... Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat da kuyrukta...

19 Mayıs tatili ile hafta sonu tatilini birleştiren yolcular Atatürk Havalimanı’nda yoğunluğa neden oldu. Dış hatlardan seyahat eden Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat da kuyrukta beklerken görüntülendi. Kupaya veda sonrası Hollandalı hoca, pazartesi günü oynanacak Gençlerbirliği maçı öncesi İstanbul'dan ayrıldı.

18.05.2017Futbol
İnsan tacirinden karateci numarası

İnsan tacirinden 'karateci' numarası

Önceki gece Düsseldorf Havaalanı’nda karate turnuvasına katılmak için geldiklerini iddia eden 14 Türk’ten oluşan ‘spor kafilesi’nin altından insan kaçakçılığı dramı çıktı.

10.12.2016Gündem
Havalimanlarında POLNET kuyruğu

Havalimanlarında POLNET kuyruğu

POLNET bilgi sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle Türkiye genelinde sınır kapılarında giriş ve çıkış işlemlerinde aksama meydana geldi.

25.10.2016Gündem
Basın Kartı Komisyonu toplanıyor

Basın Kartı Komisyonu toplanıyor

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Basın Kartı Komisyonu Toplantısı'nın 19 Ekim'dee Ankara’daki Genel Müdürlük toplantı salonunda yapılacağını açıkladı. Toplantıda, birkaç aydır bekletilen basın kartı yenileme başvuruları ile ilk kez ve sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının müracaatları görüşülerek karara bağlanacak. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) darbe girişiminin ardından gazetecilerin kullandığı gri pasaportların iptal edilmesi ile yeni gri pasaport ve basın kartı düzenlenmesinde yaşanan gecikmelerle ilgili açıklama yapmıştı.

29.09.2016Gündem
Atatürk Havalimanında özel düzenleme

Atatürk Havalimanı'nda özel düzenleme

Atatürk Havalimanı’nda hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri ile KKTC'ye gidecek yolcuların işlemlerini hızlandırmak amacıyla terminalde özel kontrol bankoları oluşturuldu.

17.08.2016Gündem
Basın kartları ve gri pasaportlarda yaşanan sorun giderilmeli

'Basın kartları ve gri pasaportlarda yaşanan sorun giderilmeli'

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) darbe girişiminin ardından gazetecilerin kullandığı gri pasaportların iptal edilmesi ile yeni gri pasaport ve basın kartı düzenlenmesinde yaşanan gecikmelerle ilgili açıklama yaptı. TGC, gazetecilerin mağdur edilmemesi çağrısında bulunarak, soruna bir an önce çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

12.08.2016Gündem
Yaz dönemi yoğunluğu da var; uçağınıza erken gelin

Yaz dönemi yoğunluğu da var; uçağınıza erken gelin

ATATÜRK Havalimanı pasaport kontrollerinde yaz nedeniyle yolcu yoğunluğu yaşanıyor. Yaz döneminde yolcu yoğunluğunun yanı sıra darbe girişimi sonrası kamu görevlilerine getirilen uygulamalarla birlikte havayolu şirketleri ve ilgili kurumlar da yolcuların havalimanına erken gelmesini istiyor.

25.07.2016Gündem
Darbe girişimi sonrası havalimanlarında yeşil ve gri pasaportlara sıkı takip

Darbe girişimi sonrası havalimanlarında yeşil ve gri pasaportlara sıkı takip

Atatürk Havalimanı’nda bugün sabah saatlerinden itibaren yurtdışına çıkmak isteyen yeşil ve gri pasaport sahipleri ile kimlikle KKTC’ ye gitmek isteyenlere işlem yaptırılmadı. Darbe girişimi sonrasında oluşturulan bir merkezde, GBT sisteminde adı olmayanların isimleri de yurtdışına çıkışlarda sorgulanmaya başlandı. Yolcular bu merkezden alınan talimatla, isimleri listelerde yoksa çıkış yapabiliyorlar.

18.07.2016Gündem
Rusya’dan yeşil ve gri pasaporta da vize

Rusya’dan yeşil ve gri pasaporta da vize

24 Kasım 2015 tarihinde Suriye sınırında Rus savaş uçağının düşürülmesiyle patlak veren krizde Moskova’dan yeni bir hamle daha geldi.

18.04.2016Dünya
Kamu çalışanları dışındakilere yeşil pasaport yok

Kamu çalışanları dışındakilere yeşil pasaport yok

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'de, halen üst düzey kamu görevlileri ve bunların ailelerine verilen, Schengen ülkeleri dahil, pekçok ülkenin vize istemediği yeşil pasaportun (hususi pasaport), işadamlarına ya da gazeteciler gibi çeşitli meslek gruplarını kapsayacak şekilde genişletilmesi isteklerine son noktayı koydu. Dışişleri, yeşil pasaportun kapsamının genişletilmesinin söz konusu olmadığını açıkladı.

9.07.2013Ekonomi
8 milyon pasaport % 95 Schengen var

8 milyon pasaport % 95 Schengen var

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean-Maurice Ripert ile Boğaziçi Gençlik Konferansı vesilesiyle buluştuk.

28.11.2012Gündem
78 gazeteciye berat

78 gazeteciye berat

İZMİR Gazeteciler Cemiyeti, meslekte 25 ile üyelikte 15 yılını dolduran 78 üyesine “Cemiyet Şeref Divanı Üyeliği” beratı verdi.

25.11.2011Ege
Bakan Yıldırım uzun tutukluluktan yakındı

Bakan Yıldırım 'uzun tutukluluktan' yakındı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanlar Konseyi Toplantısı’na katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, gazetecilere ve yargıya önemli mesajlar verdi. Türkiye’de tutukluluk sürelerinin uzunluğuna ilişkin eleştirilere değinen Binali Yıldırım, "Tutukluluk konusunda kısa sürede hükme dönüşmemesi hepimizin vicdanını yaralıyor. Konuştuğun zaman 'yargıya müdahale' konuşmadığın zaman 'nerdesin' diyorlar" dedi.

10.09.2011Gündem
Bilim adamı soğukkanlılığı mı gazeteci heyecanı mı

Bilim adamı soğukkanlılığı mı gazeteci heyecanı mı?

FUKUŞİMA nükleer santralındaki gelişmelerin boyutları, 13 Mart’ta henüz netleşmemişti. Sadece santralde bir patlama olduğu ve radyasyon sızdığı biliniyordu.

28.03.2011OkurTemsilcisi
Gazeteciler devlet memuru kimliği taşıyabilir mi

Gazeteciler devlet memuru kimliği taşıyabilir mi?

GAZETECİLERE hizmet damgalı gri pasaport verilmesi yeni bir uygulama. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu düzenlemeyi başlatırken, yurtdışına sık çıkan gazetecilere vize kolaylığı sağlamayı amaçlıyordu.

20.03.2011OkurTemsilcisi
Gazetecilere gri pasaport

Gazetecilere gri pasaport

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), basın kartı sahibi gazetecilerin hizmet damgalı (gri) pasaport alabilmelerine ilişkin çalışmalarını tamamladı.

26.01.2011Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ayda 15 bin dolar kazanan e-spor oyuncusu var

MESLEK büyüğüm Nuri Çolakoğlu’nun oğlu Hasan Çolakoğlu, Viyana Teknik Üniversitesi’nde elektronik mühendisliği eğitimi sonrası 2 yıl bir başka şirkette iş deneyimi kazandıktan sonra 1997’de Çolakoğlu Ailesi’nin ortak olduğu TEB Yatırım’a geçti.

2.09.2017