EKSTRA
MENÜ

Basın Kartı

Basın Kartı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Basın Kartı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.472 Basın Kartı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Basın Kartı Haberleri

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamalardan muaf olan kişiler ve yerler belli oldu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamalardan muaf olan kişiler ve yerler belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Bakanlık yayımladığı genelge sonrasında kısıtlamadan muaf olacaklar listesini yayınladı.

31.05.2021Gündem
Musab Turan tepkisi: Yeni ve kirli bir oyun sahneleniyor

'Musab Turan' tepkisi: Yeni ve kirli bir oyun sahneleniyor

Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürlüğünce, bir basın toplantısında muhabir kriterleri ile basın-meslek ilke ve ahlakıyla uyuşmayacak şekilde soru soran muhabir Musab Turan'ın iş akdinin feshedildiği bildirildi. Öte yandan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun da "Terörün, suç örgütlerinin diliyle milli iradenin temsilcisi olan hükümetimizi küçük düşürücü eylemlere girişenler Anadolu Ajansı çatısı altında barınamaz." açıklamasını yaptı. Altun, "Yeni bir oyun sahneleniyor. Kirli bir oyun bu. Bir o kadar da ucuz. Adice bir kumpas. Bu kumpasın içinde yer alan tüm iç ve dış unsurların adalet önünde hesap vermesi için çalışacağız. Türkiye, o eski Türkiye değil artık." ifadelerine yer verdi.

22.05.2021Gündem
Ataşehirde izin belgesi olmayanlar cezadan kaçamadı

Ataşehir'de izin belgesi olmayanlar cezadan kaçamadı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde tam kapanmada sürecinde denetimler devam ediyor. İstanbul Ataşehir'de oluşturulan denetim noktasında araçlar tek tek durduruldu, izin belgesi bulunmayanlara cezai işlem uygulandı. Bir kadın sürücü polise basın kartı vererek denetim noktasından geçmek istedi. İncelemede basın kartının sahte olduğu anlaşıldı. Kadın sürücü, kendisine ceza yazan polis ekiplerinin plakalarını cep telefonuna kaydetti. Kimlik sorgulamasında kadın sürücünün sabıkası olduğu da öğrenildi.

3.05.2021Haber
Polis durdurdu, kartı sahte çıktı Polisin plakasını kaydetti, sahtecilikten işlem başlatıldı

Polis durdurdu, kartı sahte çıktı! Polisin plakasını kaydetti, sahtecilikten işlem başlatıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde tam kapanmada sürecinde denetimler devam ediyor. İstanbul Ataşehir'de oluşturulan denetim noktasında araçlar tek tek durduruldu, izin belgesi bulunmayanlara cezai işlem uygulandı. Bir kadın sürücü polise basın kartı vererek denetim noktasından geçmek istedi. İncelemede basın kartının sahte olduğu anlaşıldı. Kadın sürücü, kendisine ceza yazan polis ekiplerinin plakalarını cep telefonuna kaydetti. Kimlik sorgulamasında kadın sürücünün sabıkası olduğu da öğrenildi.

3.05.2021Gündem
İletişim Başkanı Altundan basın kartı yönetmeliği kararına ilişkin açıklama

İletişim Başkanı Altun'dan 'basın kartı yönetmeliği kararına' ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "görevde oldukları müddetçe 'gazetecilik' adı altında 'terörizm propagandası' yapanlarla mücadele edeceklerini" belirtti.

1.04.2021Gündem
Seçkin Türesay’ı kaybettik

Seçkin Türesay’ı kaybettik

Türk basın tarihine bir dönem damgasını vuran, Hürriyet’in eski genel yayın yönetmenlerinden Seçkin Türesay’ı 77 yaşında koronavirüs nedeniyle kaybettik.

19.03.2021Gündem
Gazeteci Seçkin Türesaydan acı haber

Gazeteci Seçkin Türesay'dan acı haber

Türk Basının duayen isimlerinden Seçkin Türesay 77 yaşında koronavirüs nedeniyle İstanbul'da hayatını kaybetti.

18.03.2021Gündem
AYM’den basın özgürlüğü kararı

AYM’den basın özgürlüğü kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), protesto takip ederken gazeteci olduğunu söylemesine rağmen polisin ters kelepçe taktığı Beyza Kural Yılancı’ya 15 bin TL tazminat ödenmesine hükmetti.

19.02.2021Gündem
İslam Çupi ölüm yıl dönümünde unutulmadı İslam Çupi kimdir

İslam Çupi ölüm yıl dönümünde unutulmadı! İslam Çupi kimdir?

Basın Şeref Kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteci İslam Çupi ölüm yıl dönümünde unutulmadı. İslam Çupi vefatının 20. Yılında anılıyor. İslam Çupi, Son Havadis, Türkiye Spor, Yeni İstanbul, Akşam, Tercüman ve Milliyet gazetelerinde spor yazarı olarak çalışmıştı. İşte İslam Çupi'nin hayatı ve kariyeriyle ilgili bilgiler...

6.02.2021Gündem
Pandemiden etkilenen meslek gruplarına burs desteği

Pandemiden etkilenen meslek gruplarına burs desteği

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, pandemi sürecinden etkilenen meslek gruplarına destek olmak için burs kampanyası başlattı. Tüm indirimler, kontenjanlarla sınırlı olup 30 Nisan'a kadar yapılacak kayıtlarda uygulanacak.

1.02.2021Eğitim
Prof. Dr. Şadan Gökovalı kimdir Prof. Dr. Şadan Gökovalının hayatı ve biyografisiyle ilgili bilgiler

Prof. Dr. Şadan Gökovalı kimdir? Prof. Dr. Şadan Gökovalı'nın hayatı ve biyografisiyle ilgili bilgiler

Prof. Dr. Şadan Gökovalı hayatını kaybetti. Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın manevi oğlu olan Prof. Dr. Şadan Gökovalı'nın ölümü büyük üzüntü ile karşılandı. Bir süredir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören ve bugün yaşamını yitiren Prof. Dr. Gökovalı, turizm alanında Türkiye'de kültür turlarının başlatıcıları arasında yer alıyor. Prof. Dr. Şadan Gökovalı çoğu Türkiye’nin turistik yerleri hakkında olmak üzere yirmiden fazla kitabı farklı dillerde yayımladı. Peki, Prof. Dr. Şadan Gökovalı kimdir? İşte, o isimle ilgili ayrıntılı bilgiler.

31.01.2021Gündem
İş adamına akılalmaz şantaj Kendilerini gazeteci olarak tanıtıp...

İş adamına akılalmaz şantaj! Kendilerini gazeteci olarak tanıtıp...

İstanbul'da kendilerini basın mensubu olarak tanıtıp iş adamına şantaj yaparak 500 bin TL isteyen kişiler yakalandı.

22.01.2021Gündem
Arkadaş tuzağı

Arkadaş tuzağı

İstanbul Kağıthane’de yaşayan ve işsiz olan Mahmut A. (32), İzmir’den gelen 3 arkadaşından Okan A.’nın üzerinde yüklü miktarda Euro olduğunu öğrenince bir plan yaptı.

14.01.2021Gündem
Dolandırıcılıktan aranan şüpheli, uyuşturucu ile yakalandı

Dolandırıcılıktan aranan şüpheli, uyuşturucu ile yakalandı

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde dolandırıcılık suçundan aranan S.A., 28.5 gram kokain ile yakalandı.

12.01.2021Gündem
Yapay gündem oluşturdular

Yapay gündem oluşturdular

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yönelik suçlamaları, “Türkiye’nin gerçeklerini halktan gizlemek için yapay gündem oluşturuyorlar” diye yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın SP’li Oğuzhan Asiltürk’e ziyareti için de, “Biz hiçbir partinin iç işine karışmayız” dedi. Kılıçdaroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelirken özetle şunları söyledi:

11.01.2021Gündem
Kimlik değiştirme ne zaman bitiyor Yeni çipli kimlik randevuları alınmaya devam ediyor

Kimlik değiştirme ne zaman bitiyor? Yeni çipli kimlik randevuları alınmaya devam ediyor

Kimlik değiştirme ne zaman bitiyor sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor Kimlik yenileme başvuruları alınmaya devam ediyor. Yeni yıla sayılı günler kala kimlik kartı değiştirme işleminde son başvuru tarihi gündeme gelmeye başladı. İçişleri Bakanlığı'nca 2017'de başlanan yeni kimlik kartların başvuruları online ya da Alo 199 hattı üzerinden alınan randevularla nüfus müdürlüklerince gerçekleşecek. Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamada çipli kimlik kartı değiştirme işlemlerinin 2023'e kadar devam edeceği aktarılmıştı. İşte, kimlik yenileme randevu ekranı.

30.12.2020Gündem
Kimlik kartı değiştirme ne zamana kadar yapılıyor Çipli kimlik yenileme randevusu alınmaya devam ediyor

Kimlik kartı değiştirme ne zamana kadar yapılıyor? Çipli kimlik yenileme randevusu alınmaya devam ediyor

Kimlik yenileme işlemleri yoğun ilgi görüyor. Yeni kimlik kartı başvurusunu yapmak isteyenler bu işlemi nasıl gerçekleştireceklerini öğrenmek istiyorlar. Kimlik yenileme randevuları randevu.nvi.gov.tr adresinden yapılacak. 2017'de başlanan yeni kimlik kartlarının dağıtımı 2023'e kadar devam edecek. Kimlik kartı yenileme ekranı, başvuru yapacak olanlar tarafından gündemde yer alıyor. İşte kimlik yenileme işlemi hakkında detaylar

26.12.2020Gündem
Polis kılığına girip görüntüleri sosyal medyada paylaşıyordu Bu sefer baltayı taşa vurdu

Polis kılığına girip görüntüleri sosyal medyada paylaşıyordu! Bu sefer baltayı taşa vurdu

Bursa'da polis kılığına girerek aracıyla uygulama yaptığı ve çektiği görüntüleri sosyal medyada yayınladığı belirlenen kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle 3 bin 150 TL ve araçta çakar bulundurmaktan 1228 TL para cezası uygulanırken, sahte basın kartı kullandığı ve kendisini polis olarak tanıttığı için de hakkında adli işlem başlatıldı.

13.12.2020Gündem
Kilis’te 65 yaş üstüne saat sınırlaması

Kilis’te 65 yaş üstüne saat sınırlaması

Kilis Valisi Recep Soytürk başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu aldığı karar ile birlikte 65 yaş üstü vatandaşların her gün 10.00-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecekleri açıklandı.

14.11.2020Gündem
Herkesin kaçtığı yere koşan adam

Herkesin kaçtığı yere koşan adam

Hayatının ilk dört yılında ölümün kıyısındaymış Coşkun Aral. Doğuştan gelen hastalıklarla savaşmış ve büyük bir zafer kazanıp galip gelmiş. Kaderin cilvesi onu, ömrünün geri kalanında ölümün kol gezdiği savaş alanlarına itmiş...Foto muhabiri, kâşif, belgeselci gazeteci Coşkun Aral’ın Siirt’te başlayıp dünyanın dört bir yanında maceradan maceraya, cepheden cepheye taşınan hayat hikâyesini dinledik. Kendi deyimiyle: İşte bir foto muhabirinin yaşamöyküsü…

4.10.2020Gündem
İletişim Başkanlığına yeni görev

İletişim Başkanlığı'na yeni görev

İletişim Başkanlığı'nın görevleri arasına "stratejik iletişim ve kriz yönetimine ilişkin politikaları belirlemek, bu kapsamda ulusal ve uluslararası alanda yürütülecek faaliyetlerde tüm kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyonu sağlamak" da eklendi. Bu görevleri yerine getirmek üzere İletişim Başkanlığı bünyesinde "Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı" ihdas edildi.

18.09.2020Gündem
Mehmet Ali Bulut kimdir

Mehmet Ali Bulut kimdir?

Araştırmacı Gazeteci Mehmet Ali Bulut, katıldığı programlarda yaptığı yorumlar ve açıklamalarla gündeme geliyor. Birçok kitap ve ansiklopedinin yazılmasına ve hazırlanmasına katkıda bulunan Mehmet Ali Bulut, çeşitli gazetelerin, haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı. Yurt haberler müdürü oldu. Köşe yazıları yazdı. Peki, Mehmet Ali Bulut kimdir?

17.09.2020Gündem
İzmir Hayvanat Bahçesi Nerede İzmir Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

İzmir Hayvanat Bahçesi Nerede? İzmir Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

İzmir Hayvanat Bahçesi uzun yıllardır ziyaretçilere açık bir hayvanat bahçesidir. Her yıl binlerce kişi buraya gelerek değişik türdeki hayvanları görmüş olurlar. Yazımızda İzmir hayvanat bahçesi nerededir, nasıl gidilir, hayvanları, giriş ücreti ve ziyaret saatleri ile ilgili bilgileri derledik.

10.09.2020Seyahat
Galata Mevlevihanesi Müzesi Nerede Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Galata Mevlevihanesi Müzesi Nerede? Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Divan Edebiyatı Müzesi adıyla ziyarete açılan, 2007'de başlayan restorasyon ile 2011'de Galata Mevlevihane'si en çok merak edilen yerler arasında. Bu mevlevihaneyi ziyaret etmek isteyenler için Galata Mevlevihanesi Müzesi nerede? Tarihçesi, eserleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) konularını sizler için derledik.

8.09.2020Seyahat
Mücahit Pehlivan kimdir İşte Mücahit Pehlivanın biyografisi

Mücahit Pehlivan kimdir? İşte Mücahit Pehlivan'ın biyografisi!

Eski AK Parti milletvekili Mücahit Pehlivan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 57 yaşında hayatını kaybetti. TBMM 23. Dönem Milletvekili Pehlivan, akciğer kanseri tedavisi görüyordu. Bu gelişmenin üzerine, Mücahit Pehlivan hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Peki, Mücahit Pehlivan kimdir?

2.09.2020Gündem
AK Partili eski milletvekili Mücahit Pehlivan hayatını kaybetti

AK Partili eski milletvekili Mücahit Pehlivan hayatını kaybetti

Eski AK Parti milletvekili Mücahit Pehlivan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 57 yaşında hayatını kaybetti.

2.09.2020Gündem
Pasaport türleri nelerdir Pasaport çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Pasaport türleri nelerdir? Pasaport çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

Pasaport yurt dışı seyahatlerinde gerekli olan ve kimlik yerine geçen belgedir. Özellikle ülke giriş ve çıkışlarda gerekmektedir. Pasaportlar mesleki durum ve statülere göre çeşitlilik göstermektedir. Peki Pasaport türleri nelerdir? Pasaport çeşitleri ve isimleri hakkında bilgileri sizlere detaylıca açıkladık.

26.08.2020Sözlük
Murat Fevzi Tanırlı: Babalar MHKye oğullar sahaya

Murat Fevzi Tanırlı: Babalar MHK'ye oğullar sahaya

Hürriyet Gazetesi yazarı Murat Fevzi Tanırlı, MHK'nin yeni talimatlarıyla ilgili bir yazı kaleme aldı.

20.08.2020Futbol
Cemal Enginyurt: ‘Mahallenin gururunu kurtaralım diye ülkücü olduk’

Cemal Enginyurt: ‘Mahallenin gururunu kurtaralım diye ülkücü olduk’

Eski MHP, yeni bağımsız Ordu milletvekili Cemal Enginyurt bu dönemin en çok konuşulan isimlerinden biri. Önce Tanrı Dağları’nda ‘uluduğu’ videosuyla herkesin dikkatini çekti. Ardından yaptığı sert çıkışlar ve en son partisinden ihracıyla konuşulmaya devam ediyor. Buluştuk; bize nasıl tesadüfen ülkücü olduğunu, henüz lise birinci sınıftayken girdiği cezaevi günlerini, Alparslan Türkeş’le anılarını ve yeni nesille ilgili neden “Hey gidi eski ülkücülük!” dediğini anlattı.

9.08.2020Gündem
Trump ve CNN arasında sahte kaynak gerginliği

Trump ve CNN arasında "sahte kaynak" gerginliği

ABD Başkanı Donald Trump'ın, yayın kuruluşu CNN'in Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele ekibindeki kaynaklarını "hayal ürünü" olarak nitelemesi, CNN ile Trump arasında gerginliğe yol açtı.

5.08.2020Dünya
Kalpazanlar kendilerini görüntüleyen kameramana uçan tekme ile saldırdı

Kalpazanlar kendilerini görüntüleyen kameramana uçan tekme ile saldırdı

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde canlı hayvan pazarında alışveriş yapan 4 kişi polis tarafından yapılan başarılı takiple yanlarında sahte basın kartı ile yakalandılar. Hastaneye sağlık kontrolü için getirilen şahıslardan biri ise olayı görüntüleyen İHA kameramanına uçan tekme ile saldırdı.

28.07.2020Haber
Pes dedirten olay... Kameramana tekme ile saldırdı

'Pes' dedirten olay... Kameramana tekme ile saldırdı

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde canlı hayvan pazarında alışveriş yapan 4 kişi polis tarafından yapılan başarılı takiple yanlarında sahte basın kartı ile yakalandılar. Hastaneye sağlık kontrolü için getirilen şahıslardan biri ise olayı görüntüleyen İHA kameramanına uçan tekme ile saldırdı.

28.07.2020Gündem
Acı kaybımız

Acı kaybımız

Türk basınında önemli görevler üstlenen, haber takipçiliği ve hafızasıyla fark yaratan arkadaşımız, dostumuz, ağabeyimiz, meslektaşımız, Hürriyet gazetesinin yazıişleri müdürlerinden Necdet Doğan’ı kaybettik.

22.07.2020Gündem
Hürriyet’in acı kaybı

Hürriyet’in acı kaybı

Hürriyet Gazetesi'nin yazı işleri müdürlerinden, Hürriyet ekibinin önemli bir parçası olan Necdet Doğan’ı kaybettik.

21.07.2020Gündem
İstanbul merkezli büyük operasyon: 96 gözaltı

İstanbul merkezli büyük operasyon: 96 gözaltı

Türkiye'den Avrupa ülkelerine çeşitli yöntemlerle göçmen kaçakçılığı yapan suç çetesine yönelik İstanbul Merkezli 17 ilde düzenlenen operasyonlarda 96 şüpheli gözaltına alındı. Çetenin yurtdışına çıkışını sağladığı kişilerin arasında FETÖ/PDY ve PKK terör örgütüne üye olmaktan suç kaydı bulunan kişilerin de olduğu öğrenildi.

21.07.2020Gündem
Önce Ergenekoncu, sonra FETÖ’cü dediler... Yaftalanma bedeli: 300 lira

Önce Ergenekoncu, sonra FETÖ’cü dediler... Yaftalanma bedeli: 300 lira

Gazeteci Mehmet Bozkurt, yıllar içinde önce ‘Ergenekoncu’ sonra FETÖ’cü olduğu iddiasıyla gözaltına alındı, yargılandı, işsiz kaldı, basın kartı iptal edildi. Her iki suçlamadan da beraat etti. Açtığı tazminat davasında 300 TL kazandı!

13.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Suç örgütlerine hijyen operasyonu O da gözaltında...

Son dakika haberler... Suç örgütlerine 'hijyen' operasyonu! O da gözaltında...

Son dönemde özellikle organize suç örgütü liderleri lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında bulunarak birbirlerini ölümle tehdit ettikleri belirlenen kişilere yönelik İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Güniz A. da yer alıyor.

15.05.2020Gündem
Gözler bakkal kararında

Gözler bakkal kararında

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken “Sokağa çıkma yasağında bakkallara özel bir izin çıkarsa insanlar ekmeğine, gazetesine, sütüne ya da diğer ihtiyaçlarına rahatlıkla ulaşır. Kaos yığılma olmaz” dedi.

16.04.2020Ekonomi
MüzeKart fiyatında indirim yapıldı

MüzeKart fiyatında indirim yapıldı

 Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı 300'den fazla müze ve ören yerine bir yıl boyunca sınırsız giriş hakkı sağlayan MüzeKart'ın fiyatı, 70 liradan 60 liraya indirildi.

18.02.2020Keyif
Bakanlık açıkladı MüzeKart fiyatlarında indirim

Bakanlık açıkladı! MüzeKart fiyatlarında indirim

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı 300'den fazla müze ve ören yerine bir yıl boyunca sınırsız giriş hakkı sağlayan MüzeKart, 1 Mart'tan itibaren 60 liradan satışa sunulacak.

17.02.2020Gündem
İletişim Başkanı Altundan basın kartı açıklaması

İletişim Başkanı Altun'dan basın kartı açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bazı medya kurumlarında çalışanların basın kartlarının iptal edildiği iddiasının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

27.01.2020Gündem
Son dakika haberi: İletişim Başkanlığından Kılıçdaroğluna yanıt

Son dakika haberi: İletişim Başkanlığı'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt

İletişim Başkanlığı’ndan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin TBMM grup toplantısındaki konuşmasına ilişkin açıklama yayımlandı. Açıklamada, "İletişim Başkanlığımızın tüm tasarruf ve uygulamaları, mevcut kanun ve kurallar çerçevesindedir. Ortada meşru ya da hukuki olmayan herhangi bir uygulama söz konusu değildir" denildi.

14.01.2020Gündem
Kimlik değiştirme son tarih ne zaman Yeni kimlikler nasıl alınır

Kimlik değiştirme son tarih ne zaman? Yeni kimlikler nasıl alınır?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kimlik değiştirme işlemi gündemde yer almaya devam ediyor. 2017 yılında yürürlüğe giren uygulama kapsamında çipli kimlik olarak da bilinen yeni kimlik kartlarına geçiş için ilk olarak randevulu başvuru yapılması gerekiyor. Yeni yıla günler kala gözler kimlik değiştirmede son tarihe çevrildi. Peki, Kimlik değiştirme son tarih ne zaman? Yeni kimlikler nasıl alınır? İşte, yeni kimlik kartları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.12.2019Gündem
Kimlik ve ehliyet yenileme en son ne zaman Kimlik değiştirme başvurusu nasıl yapılır

Kimlik ve ehliyet yenileme en son ne zaman? Kimlik değiştirme başvurusu nasıl yapılır?

2019 yılının son günleri yaklaşırken kimlik yenileme tarihi de gündemdeki yerini aldı. 2017 yılından itibaren kimlik yenileme başvurusu yapan vatandaşların yanı sıra, henüz kimliklerini değiştirmeyen vatandaşlar yeni kimlik nasıl alınır sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki, Kimlik ve ehliyet yenileme en son ne zaman? Kimlik değiştirme başvurusu nasıl yapılır? İşte, çipli kimlik olarak da geçen yeni kimlik başvuruları hakkında ayrıntılı bilgiler.

26.12.2019Gündem
Kimlik yenilemede son tarih ne zaman Eski kimlikler hangi tarihe kadar geçerli

Kimlik yenilemede son tarih ne zaman? Eski kimlikler hangi tarihe kadar geçerli?

Eski kimlik kartı olan vatandaşlar yeni kimlik kartlarına geçmek için hangi tarihte işlem yapmaları gerektiğini merak ediyorlar. Peki eski kimlik kartlarının geçerlilik süresi nedir? Kimlik yenileme işleminde son gün ne zaman? İşte detaylar

25.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Perinçek’le Dervişoğlu’nun suikast tartışması

Doğu Perinçek, Özel Harekât eski Daire Başkanı İbrahim Şahin’in kendisine suikast düzenlemek isteyen şahsın ismini verdiğini belirtip, o kişinin şu anda İYİ Parti milletvekili olduğunu açıklamıştı.

4.06.2021

Yerli turist için işler zor

Tam kapandık sanıyordum. Sürekli basın kartı sahibi olduğum için sokağa çıkma yasağından muaf olanlardanım. Ancak ona rağmen gerekli olmadıkça evde kalmayı tercih ediyorum.

10.05.2021

Cihangir dizi kanadında ‘neşter’ ‘botoks’ ve ‘kolajen’ savaşı

Upper Cihangir’in dizi film mahallesinde dün itibarıyla büyük bir “mimik”, “botoks” ve “kolajen” savaşı başladı.

5.05.2021

Tropikal meyve fidanı nasıl kaçak sokuluyor?

Antalya, Mersin, İzmir ve İstanbul gümrüklerine yurtdışından bahçe bitkisi ithal ediliyor. İthal bitki ve fidelerin yüklendiği konteynerlerin ön kısmına ticari amaçlı, ithalatı yasak olan mango meyve fidanı gizleyerek içeriye sokan bir ‘şebeke’ olduğunu biliyor musunuz?

8.01.2020