EKSTRA
MENÜ

Atatürk Havalimanı,

Atatürk Havalimanı, ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atatürk Havalimanı, haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.358 Atatürk Havalimanı, haberi bulunmuştur.

Atatürk Havalimanı (IATA: IST, ICAO: LTBA) veya eski adıyla Yeşilköy Havaalanı, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanı. 1900’lerin başında Türkiye'de ilk hava ulaşımının başlatıldığı yer olan Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 29 Temmuz 1985 tarihinde adı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün soyadı verilerek, Atatürk Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilmiştir.

2014 yılı istatistiklerine göre dünyanın 13. en yoğun yolcu trafiğinin olduğu havalimanıdır, Türkiye'deki istatistiklerine göre ise toplam yolcu trafiği bakımından birinci havalimanıdır. Günlük ortalama 1100 uçağın kullandığı havalimanı, Avrupa'nın en önemli transit yolcu havalimanları arasında bulunmaktadır. Meydana iniş yapan ve meydandan havalanan uçak sayısı, 14 Mayıs 2015'te 1375 ile (Her 62,83 saniyede bir uçak iniş ya da kalkışı) tüm zamanların rekorunu kırdı.

DEVAMI

Atatürk Havalimanı, Haberleri

Son Dakika | Fenerbahçenin yeni transferi Osayi-Samuel, İstanbula geldi

Son Dakika | Fenerbahçe'nin yeni transferi Osayi-Samuel, İstanbul'a geldi

Fenerbahçe'nin 23 yaşındaki yeni transferi Osayi-Samuel, İstanbul'a geldi.

26.01.2021Futbol
Tekirdağda fırtına: Eğitim uçuşları iptal edildi, feribot seferleri aksadı

Tekirdağ'da fırtına: Eğitim uçuşları iptal edildi, feribot seferleri aksadı

Tekirdağ'da etkili olan fırtına nedeniyle Marmara Denizi'ndeki adalara yapılacak feribot seferlerinde aksamalar meydana geldi, Çorlu Atatürk Havalimanı'ndaki eğitim uçuşları iptal edildi.

25.01.2021Gündem
Atatürk Havalimanında ele geçirildi Gül kutularından çıktı

Atatürk Havalimanı'nda ele geçirildi! Gül kutularından çıktı

Atatürk Havalimanı’nda Kolombiya’dan "14 Şubat Sevgililer Günü" için, gönderilen gül kutularının içerisinden 24 kilo 250 gram kokain çıktı.

21.01.2021Gündem
Eski Nissan yöneticisi  Carlos Ghosnın davasında flaş gelişme

Eski Nissan yöneticisi Carlos Ghosn'ın davasında flaş gelişme

Eski Nissan Üst Yöneticisi Lübnan asıllı Carlos Ghosn'un, ev hapsinde tutulduğu Japonya'dan Lübnan'a İstanbul üzerinden kaçmasına ilişkin davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcılık, bir şirket yöneticisi ve 2 pilotun "göçmen kaçakçılığı" suçundan 12 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

20.01.2021Gündem
Son Dakika | Fenerbahçenin yeni transferi Mesut Özil, İstanbula geldi 312 bin kişi...

Son Dakika | Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil, İstanbul'a geldi! 312 bin kişi...

Fenerbahçe'nin prensip anlaşmasına vardığı dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil, İstanbul'a geldi. Ailesiyle birlikte İstanbul'a gelen futbolcuyu, sarı lacivertlilerin Sportif Direktörü Emre Belözoğlu karşıladı. Sarı lacivertli takıma transferini değerlendiren Mesut, "Bir rüya benim için de gerçekleşiyor artık, tek Fenerbahçe için değil. Takım arkadaşlarımla inşallah başarılı oluruz" şeklinde konuştu.

17.01.2021Futbol
Geçen yıl Avrupadaki seferlerin yüzde 7si İstanbuldan icra edildi

Geçen yıl Avrupa'daki seferlerin yüzde 7'si İstanbul'dan icra edildi

Geçen yıl 349 bin 407 geliş-gidiş seferinin yapıldığı İstanbul'daki havalimanlarından toplam 40 milyon 375 bin 704 yolcu seyahat etti.

13.01.2021Ekonomi
Havayoluyla 82 milyon yolcu

Havayoluyla 82 milyon yolcu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Aralık 2020’ye ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

8.01.2021Ekonomi
82 milyon hava yolu yolcusuna hizmet verildi

82 milyon hava yolu yolcusuna hizmet verildi

Türkiye genelindeki havalimanlarında 2020'de hizmet verilen toplam yolcu sayısı 81 milyon 657 bin 70 olarak kayıtlara geçti.

7.01.2021Ekonomi
Kosovadaki patlamada yaralanan iki kişi İstanbula getirildi

Kosova'daki patlamada yaralanan iki kişi İstanbul'a getirildi

Kosova'nın Ferizovik şehrinde restoranda meydana gelen patlamada yaralanan 4 Kosovalıdan 2'si Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul'a getirildi. Diğer 2 yaralanın da gün içerisinde İstanbul'a getirileceği öğrenildi.

7.01.2021Gündem
Hepsi satılıyor... Uçuş ömrünü tamamlamış 9 uçak ihaleye çıktı

Hepsi satılıyor... Uçuş ömrünü tamamlamış 9 uçak ihaleye çıktı

Atatürk Havalimanı'nda uçuş ömrünü tamamlamış ya da iflas eden şirketlere ait uçaklar ihaleyle satışa çıkıyor. Dokuz uçak toplamda 3 milyon 70 bin lira bedelle ihale edilecek.

5.01.2021Haber
Hepsi ihaleye çıktı Bu uçaklar satılıyor

Hepsi ihaleye çıktı! Bu uçaklar satılıyor

Atatürk Havalimanı'nda uçuş ömrünü tamamlamış ya da iflas eden şirketlere ait uçaklar ihaleyle satışa çıkıyor. Dokuz uçak toplamda 3 milyon 70 bin lira bedelle ihale edilecek.

5.01.2021Ekonomi
Kuş sürüsüne giren kargo uçağı Atatürk Havalimanına acil iniş yaptı

Kuş sürüsüne giren kargo uçağı Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı

İstanbul Atatürk Havalimanı-Almatı seferini yapan kargo uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne girmesi üzerine Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.

3.01.2021Gündem
Kuş sürüsüne giren uçak acil iniş yaptı

Kuş sürüsüne giren uçak acil iniş yaptı

İstanbul Atatürk Havalimanı-Almatı seferini yapan kargo uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne girmesi üzerine Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.

3.01.2021Haber
İstanbul’da kargo uçağı acil iniş yaptı

İstanbul’da kargo uçağı acil iniş yaptı

İstanbul Atatürk Havalimanı-Almatı seferini yapan kargo uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne girmesi üzerine Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.

3.01.2021Gündem
THY salgına rağmen kargoda yüksek uçtu

THY salgına rağmen kargoda yüksek uçtu

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "IATA verilerine göre, Turkish Cargo olarak uluslararası pazar payımızı geçen yılın ocak-ekim dönemi itibarıyla yüzde 4,7’ye çıkardık. Bu gelişimle 6. sıraya kadar yükseldik" dedi.

3.01.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanındaki uçak kazası davasında flaş gelişme

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazası davasında flaş gelişme!

Son dakika haberi... Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne 180 kişinin de yaralanmasına neden olan kazaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 6 kişilik bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan rapor soruşturma dosyasına girdi.  Raporda, soruşturmada şüpheli olarak yer alan kaptan pilot Mahmut Aslan asli ve ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulunurken, soruşturmada şüpheli olmayan, Sabiha Gökçen ve Yeşilköy kulelerinde görevli iki kişi de kusurlu bulundu. Pistin bir bölümünde lastik temizleme çalışması yapılmadığı gerekçesi ile HEAŞ da asli kusurlu bulundu.  Raporda kaptan pilot Mahmut Aslan'ın, stabil yaklaşma kriterlerine uymadan piste yaklaştığı, indikten sonra 6 saniye boyuncu frenleme yapmadan ilerlediği,  rüzgarın şiddetli ve pistin ıslak oluşunu dikkate almadığı belirtildi.  Raporda, Sabiha Gökçen Kule Kontrolörü Serhat Kara'yı uçağın pistten çıkabileceği yönünde uyaran kule görevlisi Ela Akar kusursuz bulundu.

25.12.2020Gündem
Yabancı yatırımcılar için gayrimenkul rehberi hazırlandı

Yabancı yatırımcılar için gayrimenkul rehberi hazırlandı

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş "Ülkemizde gayrimenkul edinimine ilişkin detaylı bilgilerin verilmesi, ülkemizde yaşama kararı alan kişilere sağlık, eğitim ve iş olanakları gibi ülkemizi tanıtacak bilgilerin genel olarak farklı dillerde ifade edilmesi, Türkiye'nin tanıtımı ve sektörün gelişimi açısından oldukça önem taşımaktadır" dedi.

23.12.2020Ekonomi
İstanbul havalimanlarından 11 ayda 37,5 milyon yolcu uçtu

İstanbul havalimanlarından 11 ayda 37,5 milyon yolcu uçtu

Bu yılın 11 aylık döneminde İstanbul merkezli 321 bin 642 geliş-gidiş seferi yapıldı. İcra edilen tüm seferlerde toplam 37 milyon 514 bin 850 yolcu seyahat etti. Geçen yılın aynı döneminde 647 bin 831 seferde 95 milyon 654 bin 241 yolcu seyahat etmişti.

22.12.2020Ekonomi
Yerli 5G teknolojisi altyapısı kurmadan 5Gye geçmeyeceğiz

'Yerli 5G teknolojisi altyapısı kurmadan 5G'ye geçmeyeceğiz'

Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) tarafından Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK), OSTİM ve TÜBİTAK desteği ile başlatılan "Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Projesi 6. Çalıştay ve Yürütme Kurulu Toplantısı" çevrim içi yapıldı.

16.12.2020Teknoloji
Çorluda fırtına nedeniyle eğitim uçuşları iptal edildi

Çorlu'da fırtına nedeniyle eğitim uçuşları iptal edildi

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle Çorlu Atatürk Havalimanı'nda yapılması planlanan eğitim uçuşları iptal edildi.

15.12.2020Gündem
1700 yıllık... 60 yıl sonra Türkiyeye getirildi

1700 yıllık... 60 yıl sonra Türkiye'ye getirildi

Tarih öncesi dönemlerde bolluğun ve bereketin sembolü, koruyucusu olduğuna inanılan "ana tanrıça" Kybele heykeli, yaklaşık 60 yıl sonra Türkiye'ye getirildi.

12.12.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetine icabetle gittiği Azerbaycan'daki temaslarını tamamlayarak yurda döndü.

10.12.2020Gündem
Kasımda hava yoluyla yaklaşık 6.1 milyon yolcuya hizmet verildi

Kasımda hava yoluyla yaklaşık 6.1 milyon yolcuya hizmet verildi

Türkiye genelindeki havalimanlarında kasımda hizmet verilen toplam yolcu sayısı 6 milyon 134 bin 208 olarak kayıtlara geçti.

7.12.2020Ekonomi
Doğan Kabak: Hayatım boyunca aileme bakabilmek için para kazanmaya çalıştım

Doğan Kabak: "Hayatım boyunca aileme bakabilmek için para kazanmaya çalıştım"

 Ünlü Youtuber Doğan Kabak hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. Hakkında merak edilen sorulara samimi yanıtlar veren başarılı fenomen, challenge kısmında oldukça çarpıcı itiraflarda bulundu. Türkiye'de Youtube tüketimi ile ilgili de konuşan Kabak, "Bir gün bir şey trend oluyor ertesi gün bambaşka bir şey. Ben tezcanlı olduğum için onlara ayak uydurabiliyorum. Gündemi yakalamak gibi bir amacım yok ama kendimi değiştirerek günü yakalayabiliyorum." dedi.

30.11.2020Magazin
Eskiye dönüş: İstanbul Atatürk Havalimanından Diego Armando Maradona geçti...

Eskiye dönüş: İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Diego Armando Maradona geçti...

Eskiye dönüş: İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Diego Armando Maradona geçti...

25.11.2020Diğer
İstanbulda trafikte tehlike saçan sürücüler yakalandı

İstanbul'da trafikte tehlike saçan sürücüler yakalandı

İSTANBUL'da trafiği tehlikeye atarak, araç kullanan iki sürücü yakalandı. Sürücülere "Trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek" suçundan toplamda bin 528 lira para cezası kesildi.

24.11.2020Gündem
İstanbulun hava yükü koronavirüs döneminde daha da arttı

İstanbul'un hava yükü koronavirüs döneminde daha da arttı

İstanbul, Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından ocak-ekim döneminde düzenlenen iç ve dış hat seferleriyle 1 milyon 546 bin 258 ton bagaj, kargo ve posta yükü nakledildi.

23.11.2020Ekonomi
Şehit Yarbay Sayın, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Yarbay Sayın, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

IRAK'ın kuzeyinde Pençe-Kaplan Harekatı bölgesinde meydana gelen araç kazasında şehit olan Personel Yarbay Rasim Sayın (43), memleketi Edirne'nin Havsa ilçesi Yolageldi köyünde, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

19.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik faiz açıklaması..

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik faiz açıklaması..

Son dakika... Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurası'nda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'yi eleştirerek, "KKTC Cumhurbaşkanı davet ediyor. Kabul etmiyorlar. Yine beni eleştirmeye kalkıyorlar. Bununla sana ekmek çıkmaz. Senin Kuzey Kıbrıs aşkın var mı? Kapalı Maraş'ı açmak tezini savunmak var mı yok... Aynı şeyleri Suriye, Libya, Azerbaycan'da yapmadı mı?" ifadelerini kullandı. "Yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizin nelere mal olduğu ortada. Yüksek faizle bizler gerçek anlamda yatırım yapabilir miyiz? İstihdam üretebilir misiniz? Mümkün değil. Üretim yapabilir misiniz? Mümkün değil." diye konuştu. "İhtiyaç duyulan değişimleri hayata geçirmek bizim görevimizdir" diyen Erdoğan, "Ülkemiz hazırlık devrini geride bırakıp artık şahlanış dönemine giriyor. Yerli ve uluslararası yatırımcılar için şartları sağlamaya devam edeceğiz." dedi.

18.11.2020Ekonomi
Kabataş-Bağcılar tramvay hattındaki kaza seferleri aksattı

Kabataş-Bağcılar tramvay hattındaki kaza seferleri aksattı

Kabataş-Bağcılar tramvay hattında meydana gelen kaza nedeniyle seferler bir süre aksadı.

14.11.2020Gündem
Son dakika: 1100 kilometre takip edildi... İşte o teröristin Türkiye yolculuğu

Son dakika: 1100 kilometre takip edildi... İşte o teröristin Türkiye yolculuğu!

DEAŞ’lı Kujtim Fejzulai, Viyana’dan Türkiye’ye geldiğinde güvenlik yetkilileri kendisinden şüphelenip takibe almıştı. 1100 kilometrelik takip sonucu Suriye’ye geçmek isterken yakalanıp Avusturya’ya sınır dışı edilmişti. Ancak Avusturya polisinin bıraktığı terörist, Viyana’da kanlı bir terör eylemi yapmıştı. İşte o teröristin Türkiye yolculuğu...

14.11.2020Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekirdağ Şehir Hastanesinin açılışında konuştu

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan Tekirdağ Şehir Hastanesi'nin açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ Şehir Hastanesinin açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında sağlık çalışanlarına şiddete çok sert tepki göstererek, 'Özellikle sağlık personelimize karşı bazı yerlerde yapılan haysiyetsiz, terbiyesiz bazı saldırılar bunların bir kere kadir kıymet bilmeyişinin bir alameti farikasıdır. Onlar da bedellerini zaten ama bu dünyada ama ebedi alemde ödeyeceklerdir' ifadelerini kullandı.

13.11.2020Gündem
Koronavirüsle mücadeleye polis helikopteri desteği

Koronavirüsle mücadeleye polis helikopteri desteği

İSTANBUL'da artan koronavirüs vakalarıyla birlikte denetimlerini de arttıran emniyet ekiplerine polis helikopterleri de destek veriyor. Kentin işlek noktaları uçuş yapan helikopterde bulunan "kartal gözü" olarak bilinen özel kamerayla kayıt alınıp, herhangi bir olumsuzluk görüldüğünde karadaki ya da denizdeki ekiplere haber veriliyor.

12.11.2020Gündem
Ekimde hava yoluyla yaklaşık 8,9 milyon yolcuya hizmet verildi

Ekimde hava yoluyla yaklaşık 8,9 milyon yolcuya hizmet verildi

Türkiye genelindeki havalimanlarında ekimde hizmet verilen toplam yolcu sayısı 8 milyon 874 bin 609 olarak kayıtlara geçti.

9.11.2020Ekonomi
O teröristi Türkiye sınır dışı etmişti

O teröristi Türkiye sınır dışı etmişti

Emniyet Genel Müdürlüğü, Avusturya’nın başkenti Viyana’da 4 kişinin öldüğü, 15 kişinin de yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren DEAŞ’lı terörist Kujtim Fejzulai’nin, 18 Eylül 2018’de Hatay’da yakalanarak 10 Ocak 2019'da Avusturya'ya sınır dışı edildiğini açıkladı.

9.11.2020Gündem
Son dakika... EGMden Viyana saldırısı açıklaması

Son dakika... EGM'den Viyana saldırısı açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü, Avusturya'nın başkenti Viyana'da 4 kişinin öldüğü, 15 kişinin de yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren DEAŞ'lı terörist Kujtim Fejzulaı'nın 18 Eylül 2018'de Hatay'da yakalanarak, 10 Ocak 2019'da Avusturya'ya sınır dışı edildiğini açıkladı.

8.11.2020Gündem
Son dakika: Her gün on binlerce kişi girip çıkıyor İstanbul’da korkutan görüntü… Zarar gören kolonlar..

Son dakika: Her gün on binlerce kişi girip çıkıyor! İstanbul’da korkutan görüntü… Zarar gören kolonlar..

Son dakika haberi.. Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı taşıyan ve zarar gören beton kolonları endişe yaratıyor. Kolonların zarar görmüş halinin görüntüleri çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılarak, duruma dikkat çekildi.

4.11.2020Gündem
Başakşehirde çöp kamyonunun tehlikeli yolculuğu kamerada

Başakşehir'de çöp kamyonunun tehlikeli yolculuğu kamerada

BAŞAKŞEHİR'de çöp kamyonunun sürücüsü aracı sağlı sollu yanlatarak ilerledi. Korku dolu anlar yaşayan diğer sürücüler, akan trafikte çöp kamyonundan uzak bir şekilde ilerledi. Kamyonun tehlike dolu yolculuğu ise cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

30.10.2020Haber
10 havalimanı daimi hava hudut kapısı ilan edildi

10 havalimanı "daimi hava hudut kapısı" ilan edildi

Antalya, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Hatay, Kocaeli, Kütahya, Sivas, Şanlıurfa ve Tekirdağ'daki havalimanları, uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı oldu.

22.10.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik çalışma ziyareti kapsamında gittiği Kuveyt ve Katar temaslarını tamamlayarak yurda döndü.

7.10.2020Gündem
Turizmin gözde havalimanlarından yaz döneminde 13,5 milyon yolcu uçtu

Turizmin "gözde" havalimanlarından yaz döneminde 13,5 milyon yolcu uçtu

Yaz döneminde hava trafiğinin yoğunlaştığı İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla ve Adana'daki havalimanlarından haziran, temmuz ve ağustosta 13 milyon 423 bin 290 yolcu seyahat etti.

27.09.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Görenler dehşete düştü Bakırköy’de feci kaza

Son dakika haberler: Görenler dehşete düştü! Bakırköy’de feci kaza

İstanbul Bakırköy'de otomobiliyle önce refüje çıkan daha sonra da reklam panosu direğine çarpan sürücü otomobil içinde sıkıştı. AFAD ve itfaiye ekiplerinin dışarı çıkardığı sürücü hayatını kaybetti.

25.09.2020Gündem
Beşiktaşın yeni transferi Vincent Aboubakar, İstanbula geldi

Beşiktaş'ın yeni transferi Vincent Aboubakar, İstanbul'a geldi

Saat 00.50'de Atatürk Havalimanı'na ulaşan Aboubakar, "Bırakmam Seni" tişörtüyle kartal pozu verdikten sonra havalimanından ayrıldı ve konaklayacağı otele doğru hareket etti.

23.09.2020Spor Videoları
Son Dakika Transfer Haberi | Vincent Aboubakar, Beşiktaş için İstanbulda

Son Dakika Transfer Haberi | Vincent Aboubakar, Beşiktaş için İstanbul'da!

Vincent Aboubakar, prensipte anlaşma sağladığı Beşiktaş için İstanbul'a iniş yaptı.

23.09.2020Futbol
Cezeri: Türkiyenin uçan arabası ilk uçuş testlerini başarıyla geçti

Cezeri: Türkiye'nin uçan arabası ilk uçuş testlerini başarıyla geçti

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı.

16.09.2020Teknoloji
Küçükçekmecede kamyonet İETT otobüsüne arkadan çarptı: 2 yaralı

Küçükçekmece'de kamyonet İETT otobüsüne arkadan çarptı: 2 yaralı

KÜÇÜKÇEKMECE Basın Ekspres Yolu Atatürk Havalimanı yönünde seyir halindeki kamyonet, yol kenarında park halindeki İETT otobüsüne arkadan çarptı. Kazada kamyonette bulunan iki kişi araçta sıkıştı.

14.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Terminallerin güçlü kadınları

Türkiye’nin önemli havalimanlarının yönetimi kadınlara emanet. İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Bodrum-Milas havalimanları TAV Genel Havacılık tarafından yönetiliyor. Genel Havacılık’ın başında ise Berrin Yer bulunuyor. Ankara Esenboğa ve Milas-Bodrum havalimanları da kadınlara emanet. Ankara’nın başında Nuray Demirer, Bodrum’da ise İclal Kayaoğlu var.

20.01.2021

Uçaklar yeniden doğuyor

Başlangıçta sadece hobiydi. Sonra birden büyüdü. Ve bir dünya markası haline geldi. Ev ve işyeri mobilyalarından eğitim stüdyolarına derken film dekorlarına ulaştı. SkyArt firmasının ekonomik ömrünü doldurmuş uçakların parçalarından yaptığı ürünler şimdi dünyanın dört yanında yeni bir hayatı yaşıyor.

16.12.2020

Dünyayı kurtaracak kargoyu bekliyorlar

Havacılık sektörü koronavirüs aşısının kullanılabilir hale gelmesini bekliyor. Aşı bütün onayları aldıktan sonra iş nakliye konusuna gelecek. Kargo uçakları aşıyı sipariş veren ülkelere dağıtmak için hazır bekliyor. Kıran kırana bir kargo savaşı başlayacak. Dünyanın en hassas bu gönderisi için en uygun koşulların ayarlanması adına hava kargo şirketleri ciddi çalışmalar yapıyor. Bilim insanları ile ortaklaşa hareket ediyorlar.

18.11.2020