EKSTRA
MENÜ

Gps

Gps haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gps hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.034 Gps haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gps Haberleri

Bursada ormanlık alanda 250 bin liralık ziynet eşyası bulundu

Bursa'da ormanlık alanda 250 bin liralık ziynet eşyası bulundu

Bursa Kestel’de ormanlık alanda yapılan aramalarda, poşetler içerisinde ağaç altına atılmış 250 bin liralık ziynet eşyası ele geçirildi. Altınların, kendilerini Denizli’de savcı olarak tanıtarak yaşlı kişilerin evlerini soyan çete tarafından atıldığı belirlendi.

1.06.2020Haber
Bursada ormanda 250 bin liralık ziynet eşyası bulundu

Bursa'da ormanda 250 bin liralık ziynet eşyası bulundu

Bursa Kestel’de ormanlık alanda yapılan aramalarda, poşetler içerisinde ağaç altına atılmış 250 bin liralık ziynet eşyası ele geçirildi. Altınların, kendilerini Denizli’de savcı olarak tanıtarak yaşlı kişilerin evlerini soyan çete tarafından atıldığı belirlendi.

1.06.2020Gündem
Dünyanın en yüksek zirvesi Everest Dağı ne kadar yüksek

Dünyanın en yüksek zirvesi Everest Dağı ne kadar yüksek?

Dünyanın en yüksek zirvesi Everest Dağı'nın yüksekliğini hassas şekilde ölçmek üzere 7 Mayıs'ta yola çıkan Çin keşif ekibinin zirveye ulaştığı bildirildi.

28.05.2020Teknoloji
AKINCI TİHAnın geliştirme aşamaları böyle görüntülendi

AKINCI TİHA'nın geliştirme aşamaları böyle görüntülendi

AKINCI TİHA'nın geliştirme aşamalarının görüntülendiği "AKINCI" belgeseli, Baykar Technologies'nin YouTube kanalında yayımlandı.

25.05.2020Teknoloji
AKINCI belgeseli izleyiciyle buluştu Proje 15 ayda tamamlandı

"AKINCI" belgeseli izleyiciyle buluştu! Proje 15 ayda tamamlandı

AKINCI TİHA'nın geliştirme aşamalarının görüntülendiği "AKINCI" belgeseli, Baykar Technologies'nin YouTube kanalında yayımlandı.

24.05.2020Gündem
Türkiyenin ilk taarruzi insansız hava aracının belgeseli yayınlanıyor

Türkiye'nin ilk taarruzi insansız hava aracının belgeseli yayınlanıyor

Türkiye'nin ilk taarruzi insansız hava aracı olan Bayraktar AKINCI TİHA'nın geliştirme aşamalarının aylarca görüntülendiği "AKINCI" belgeseli, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Baykar'ın YouTube kanalında yayınlanacak.

22.05.2020Teknoloji
Bayraktar Akıncı nedir Bayraktar AKINCI TİHA hakkında bilgiler

Bayraktar Akıncı nedir? Bayraktar AKINCI TİHA hakkında bilgiler

Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar AKINCI'nın geliştirme aşamaları AKINCI adı verilen belgesel ile ilk kez gözler önüne serilecek. Bayraktar AKINCI TİHA'nın kritik üretim safhaları ve geliştirme çalışmalarının anlatıldığı belgesel, 'Baykar Tecnologies' adlı YouTube kanalında ilk kez yayınlanacak. Peki, Bayraktar Akıncı nedir? Bayraktar Akıncı nedir? Bayraktar AKINCI TİHA hakkında bilgiler

22.05.2020Gündem
Apple ve Google bir araya geldi: İşte çok konuşulacak o teknoloji

Apple ve Google bir araya geldi: İşte çok konuşulacak o teknoloji

Apple ve Google, temas takip uygulamalarının kullanımı için geliştirdikleri, kişisel veri mahremiyetini merkezine alan yazılımı açıkladı.

21.05.2020Teknoloji
Üniversite öğrencileri İHAlar için kontrol sistemi geliştirdi

Üniversite öğrencileri İHA'lar için "kontrol sistemi" geliştirdi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) mühendislik öğrencileri, keşif ve gözetleme yapan insansız hava araçlarının (İHA) otonom uçuş sırasında istenilen yönde ve açıda stabil görüntü alabilmesini olanak sağlayan "gimbal kontrol sistemi" geliştirdi.

19.05.2020Teknoloji
Sokağa çıkma yasağı hava kirliliğini ne ölçüde etkiliyor

Sokağa çıkma yasağı hava kirliliğini ne ölçüde etkiliyor?

Dyson, COVID-19 nedeniyle dışarı çıkamadığımız süreçte ve sonrasında, şehirlerdeki hava kalitesi değişikliklerini araştırmak için kullanacağı “giyilebilir hava izleme teknolojisi” projesini duyurdu.

15.05.2020Teknoloji
Ormanda 8 saat işkence gören 2 çocuk annesi kadın yaşadığı dehşeti anlattı

Ormanda 8 saat işkence gören 2 çocuk annesi kadın yaşadığı dehşeti anlattı

Sultanbeyli'de eşinden boşanmak isteyen 25 yaşındaki Ceylan Yıldırım'a eşi ve 3 kardeşi elektroşok ve biber gazı ile kaçırdıktan sonra işkence etti. Yıldırım, 8 saatlik işkencenin ardından ağır yaralı halde Beykoz'da bir evde polis tarafından bulundu. Yaşadığı dehşeti anlatan genç kadın, "Sabah uyandığımda eşime yalvardım hastaneye götürmesi için. Şikayetçi olmayacağımı söyledim. Eşim de 'Eğer şikayetçi olursan seni yakıp, suratına kezzap döküp öyle gönderirim' dedi. Eşimin abisi de 'Polisler gelmeden yüzünü kezzapla yak öyle ver polislere' dedi. 'İki seçeneğin var. Ya öleceksin ya da yüzüne kezzap yiyeceksin' dediler. Ölüm gözümün önünden geçti. İki çocuğum için ölmemek, nefes almak için çok direndim. Annesiz kalmamaları için çok direndim onlar için" diye konuştu.

14.05.2020 Gündem
Hayatını GPS kurtardı

Hayatını GPS kurtardı

Ceylan Yıldırım... 25 yaşında... Boşanma aşamasında olduğu eşi ve ailesi tarafından zorla bir minibüse bindirilip ormana götürüldü, işkenceye maruz kaldı. Minibüsün GPS kaydını takip eden polis tarafından ağır yaralı olarak kurtarıldı.

14.05.2020Gündem
Bosch, yeni barometrik basınç sensörünü tanıttı

Bosch, yeni barometrik basınç sensörünü tanıttı

Bosch Sensortec, akıllı cihazlar, giyilebilir teknoloji ve kulaklık sistemleri için doğruluk sağlayan BMP390 barometrik basınç sensörünü piyasaya sürdü. Önceki modellere göre yüzde 50 daha hassas olan yeni sensör, gelişmiş çözünürlük sayesinde yükseklik değişimlerini 10 santimetrenin altına kadar ölçebiliyor.

12.05.2020Teknoloji
Everest Dağının yüksekliğini yeniden ölçecekler

Everest Dağı'nın yüksekliğini yeniden ölçecekler

Bir grup Çinli dağcı, dünyanın en yüksek zirvesi Everest Dağı'nın irtifasını ölçmek üzere zirve yolculuğuna başladı.

8.05.2020Seyahat
Koronavirüs günlerinin parlayan teknolojileri

Koronavirüs günlerinin parlayan teknolojileri

Korona tedbirleri sürecinin devam etmesi tüketicilerin teknoloji kullanımı ve online ortamda kalma sürelerini artırırken, bu eğilim teknoloji ürünlerinin satışlarına olumlu yönde yansımaya devam ediyor.İncehesap.com’un verdiği bilgilere göre salgın döneminde tıbbi malzeme, mobil cihazlar, PC’ler, televizyonlar, küçük ev aletleri ve kişisel bakım cihazları, e-ticaret şirketleri için avantajlı ürün grupları haline geldi.

7.05.2020Teknoloji
İstanbulda Corona Virüsle mücadelenin kalbi burası

İstanbul'da Corona Virüsle mücadelenin kalbi burası

Corona Virüsle mücadelenin ilk adımı olan 112 Avrupa Komuta Merkezi'nde salgınla birlikte artan yoğunlukla yaşananlar görüntülendi. İstanbul Avrupa İl Ambulans Servisi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Türkmen, "Biz ayda 600 bin civarı çağrı alan bir merkezdik. Tabii ki şu anda süreçlerimizde neredeyse iki katına varan bir çağrı yoğunluğumuz ortaya çıkmaya başladı. Günde 40 bine ulaşan çağrılar almaya başladık" dedi.

27.04.2020Gündem
Koronavirüsten habersiz 25 günü okyanusta geçirdiler Yıllardır tanıdığımız insanlar öldüler

Koronavirüsten habersiz 25 günü okyanusta geçirdiler! "Yıllardır tanıdığımız insanlar öldüler"

İngiltere’nin Manchester şehrinde yaşayan Elena Manighetti (32) ve Ryan Osborne (33) çifti , koronavirüs henüz dünya geneline yayılmamışken ,Şubat ayında yelkenli tekne ile Kanarya Adaları'ndan yola çıkıp Karayip’lere doğru yol aldı. Okyanusta geçen 25 gün boyunca dış dünya ile bağı koparan çift, Mart ayı ortasında Guadeloupe adasına ayak bastığı an koronavirüs salgınını öğrenince şoke oldu.

27.04.2020Seyahat
25 gün her şeyden habersiz okyanustaydılar Salgını öğrenince şoke oldular

25 gün her şeyden habersiz okyanustaydılar! Salgını öğrenince şoke oldular

İngiltere’nin Manchester şehrinde yaşayan Elena Manighetti (32) ve Ryan Osborne (33) çifti Corona Virüs henüz dünya geneline yayılmamışken Şubat ayında yelkenli tekne ile Kanarya Adaları'ndan yola çıkıp Karayip’lere doğru yol aldı. Okyanusta geçen 25 gün boyunca dış dünya ile bağı koparan çift, Mart ayı ortasında Guadeloupe Adası'na ayak bastığı an Corona Virüs salgınını öğrenince şoke oldu.

23.04.2020Gündem
Telefonların batarya ömrünü uzatmanın yolları

Telefonların batarya ömrünü uzatmanın yolları

Telefonları satın aldıktan bir süre sonra batarya ömürlerinde kayda değer bir düşüş yaşanıyor. Sürekli şarj edip kullandığımız telefonların bataryaları bir süre sonra ilk alındığı günden oldukça uzakta bir hale geliyor ve bir günü ne yaparsanız yapın kurtaramıyor. Peki batarya ömrünü artırmak için neler yapmak gerekiyor?

23.04.2020Evdehayat
MHK HAGESiS ile devrim yapacak

MHK 'HAGESiS' ile devrim yapacak

Zekeriya Alp’in kurduğu atletik performans birimi dünyada bir ilke imza attı.

20.04.2020Futbol
Telefonların batarya ömrünü uzatmanın yöntemleri

Telefonların batarya ömrünü uzatmanın yöntemleri

Telefonlar akıllandıkça batarya ömürleri bize yetmez oldu. Özellikle de evde tüm gününü geçirenler, gözünü telefondan şu sıralar pek ayıramıyor. Bu da haliyle sürekli prizle birlikte yaşamamıza neden oluyor. Peki telefonların batarya ömrünün daha uzun olması için ne yapmak gerekiyor?

16.04.2020Evdehayat
DJI Mavic Mini inceleme

DJI Mavic Mini inceleme

Drone'ların önemi gün geçtikçe artıyor. Öyle ki pek çok alanda drone'ları daha sık görmeye başladık. Özellikle de koronavirüs salgını nedeniyle insanların birbirleriyle olan temasını azaltmak adına bazı kritik görevleri drone'lar yerine getirmeye başladı. Bu kapsamda drone'larıyla dünyaca ünlü DJI'ın geliştirdiği DJI Mavic Mini model 'minik' drone'u yakından inceleme şansı bulduk.

16.04.2020Teknoloji
Türkiye’de ebeveynler internetteki zararlı içeriklerden endişe duyuyor

Türkiye’de ebeveynler internetteki zararlı içeriklerden endişe duyuyor

Kaspersky Aile Raporu’na göre, Türkiye’de 7 ile 12 yaşları arasında çocuk sahibi olan ebeveynlerin dörtte birinden fazlası (%29), çocukların internette karşı karşıya kaldığı en önemli riskin zararlı (şiddet veya cinsel içerikli) içerikler olduğunu düşünüyor. İnternette her yerde rastlanabilen zararlı içerikler uygulama içi reklamlarda bile çıkabiliyor ve bu tür içerikleri üretenler uygulamalar üzerinden gelir elde edebiliyor.

2.04.2020Teknoloji
Fitbit Charge 4 duyuruldu: Özellikleri ve fiyatı belli oldu

Fitbit Charge 4 duyuruldu: Özellikleri ve fiyatı belli oldu

Dünyanın önde gelen akıllı bileklik üreticilerinden biri olan Fitbit, yeni bilekliği Fitbit Charge 4'ü gün ışığına çıkardı. İşte yeni bilekliğin merak edilen tüm özellikleri ve fiyatı...

2.04.2020Teknoloji
Cep telefonları üzerinden takip salgınla mücadelede başarılı bir yöntem mi

Cep telefonları üzerinden takip salgınla mücadelede başarılı bir yöntem mi?

Koronavirüs salgınıyla mücadelede bazı ülkeler, cep telefonu uygulamaları ve yazılımlarla dijital teknolojinin sağladığı izleme yöntemlerini kullandı.

1.04.2020Teknoloji
Türk Telekomdan sağlık çalışanlarına bedava internet ve konuşma

Türk Telekom'dan sağlık çalışanlarına bedava internet ve konuşma

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, ’’10 günde toplamda 100 bin internet bağlantısı yapıldı. Sağlık çalışanlarına bedava 5 GB internet ve 500 dakika sağlayacağız’’ dedi.

24.03.2020Ekonomi
Huawei Watch GT 2e geliyor İlk görüntüleri yayınlandı

Huawei Watch GT 2e geliyor! İlk görüntüleri yayınlandı

Çinli Huawei'nin yaklaşık iki hafta batarya ömrü sunan akıllı saati Watch GT 2'nin ardından çok geçmeden bu kez yeni bir saat daha geliyor. Watch GT 2e ismini taşıyan cihazın ilk görüntüleri de ortaya çıktı.

18.03.2020 Teknoloji
3 kişiyi rehin aldılar İstanbulda film gibi soygun

3 kişiyi rehin aldılar! İstanbul'da film gibi soygun

İstanbul Başakşehir'de yüzü maskeli ve silahlı 6 kişi, çarparak durdurdukları kargo firmasına ait kamyonu içinde bulunan 3 çalışanla birlikte kaçırdı. Kamyonda bulunan elektronik cihazları alan şüpheliler, rehin aldıkları 3 çalışanı olay yerinde bırakarak kayıplara karıştı.

6.03.2020Gündem
Terörle mücadelede kamikaze dronelar kullanılıyor

Terörle mücadelede 'kamikaze drone'lar kullanılıyor

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.'nin (STM) tamamen yerli ve milli imkânlarla geliştirdiği 'kamikaze drone' denilen otonom döner kanatlı vurucu insansız hava aracı (İHA) 'Kargu', terörle mücadelede başarıyla kullanılıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) teslim edilen 100'den fazla 'Kargu', sabit veya hareketli hedeflere karşı etkin olarak kullanılabiliyor.

4.03.2020Teknoloji
TSKya teslim edildi: Kamikaze drone

TSK'ya teslim edildi: Kamikaze drone

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.'nin (STM) tamamen yerli ve milli imkânlarla geliştirdiği 'kamikaze drone' denilen otonom döner kanatlı vurucu insansız hava aracı (İHA) 'Kargu', terörle mücadelede başarıyla kullanılıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) teslim edilen 100'den fazla 'Kargu', sabit veya hareketli hedeflere karşı etkin olarak kullanılabiliyor.

4.03.2020Gündem
Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir büyük müjdeyi böyle duyurdu: Bir haftaya sahada göreceğiz

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir büyük müjdeyi böyle duyurdu: Bir haftaya sahada göreceğiz

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir İHA ve SİHA’ların üssünde CNN Türk’e çok özel açıklamalarda bulundu. Demir açıklamasında ‘büyük bir müjde olarak şunu söyleyebiliriz. Hisar A ve O sistemlerimiz inşallah sahada olacaklar. Bu operasyon sırasında inşallah bu hava savunma sistemimizin sahaya kurulduğunu önümüzdeki bir hafta içinde sahada görmek de başka bir müjde olacak. Bu da hava savunmamıza başka bir boyut ekleyecek’ dedi.

3.03.2020Gündem
Savunma Sanayii Başkanlığı paylaştı: Sürü İHAlar yakında göreve hazır

Savunma Sanayii Başkanlığı paylaştı: Sürü İHA'lar yakında göreve hazır

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, GPS olmayan ortamda da yön bulan sürü insansız hava araçlarının (İHA) yakında göreve hazır olacağını açıkladı.

1.03.2020Haber
Savunma Sanayii Başkanlığı paylaştı: Sürü İHAlar yakında göreve hazır

Savunma Sanayii Başkanlığı paylaştı: Sürü İHA'lar yakında göreve hazır

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, GPS olmayan ortamda da yön bulan sürü insansız hava araçlarının (İHA) yakında göreve hazır olacağını açıkladı.

1.03.2020Ekonomi
Deprem ölçüm cihazlarını çalanlar, adli kontrolle serbest

Deprem ölçüm cihazlarını çalanlar, adli kontrolle serbest

TEKİRDAĞ'ın Şarköy ilçesinde, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi'nce yerleştirilen deprem kayıt istasyon cihazlarını çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan Selim Keskin ve Serdar Yıldırım, ilk duruşmada adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

28.02.2020Gündem
Intel, 5G ağ altyapısı için en geniş kapsamlı silikon portföyünü duyurdu

Intel, 5G ağ altyapısı için en geniş kapsamlı silikon portföyünü duyurdu

5G’nin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak, ağ altyapısını çekirdekten edge’e kadar dönüştürmeyi gerektiriyor. Dünyanın öncü silikon tedarikçisi olarak Intel, bu dönüşümü yönlendirenler arasında ön saflarda yer alıyor. Şirket, kablosuz baz istasyonları için tasarlanmış 10nm SoC (yonga üzerinde sistem) çözümü olan yeni Intel Atom P5900 de dahil olmak üzere bir dizi kapsamlı donanım ve yazılımını duyurdu.

26.02.2020Teknoloji
Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobiller akıllanacak

Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobiller akıllanacak

Vodafone Business, Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobilleri akıllandırmayı hedefliyor. Vodafone Business Bağlantılı Araç Çözümleri, araç takip sistemleri, güvenli araç çözümleri ve kaza anında 112’yi arayan e-otomotiv ile işletmelere ve bireylere güvenli ve ekonomik sürüş imkanı sunmayı planlıyor. Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobillerdeki tüm veriler anlık olarak raporlanıyor. Elde edilen verilerle sürücülere sürüş puanı da veriliyor, bu puan kasko ve ilgili sigortalar için sürücülere avantaj sağlayabiliyor.

25.02.2020Teknoloji
Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracında 6 yapay zeka bilgisayarı var

'Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nda 6 yapay zeka bilgisayarı var'

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nda (TİHA), 6 yapay zeka bilgisayarı bulunduğunu söyledi.

24.02.2020Teknoloji
‘Almanya’da aşırı sağ tehdit, çok yüksek’

‘Almanya’da aşırı sağ tehdit, çok yüksek’

Almanya İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı, Asayiş Şubesi Başkanı Holger Münch ve Federal Savcı Peter Frank, Hanau’daki terör saldırısıyla ilgili ortak bir basın toplantısı düzenledi. Son birkaç ay içinde üç aşırı sağ terör saldırısı yaşadıklarına işaret eden Seehofer, şunları söyledi:

21.02.2020Avrupa
Türk bilim insanları Antarktika’da planlanan ilk projeyi hayata geçirdi

Türk bilim insanları Antarktika’da planlanan ilk projeyi hayata geçirdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, 4’üncü Ulusal Antarktika Bilim Seferi’ni gerçekleştiren Türk ekibin çalışmalara başladığını belirterek, “Türkiye’nin sınırları dışındaki ilk sabit Küresel Uydu Seyrüsefer Sistemi istasyonu kuruldu.” dedi.

21.02.2020Teknoloji
16 milyon IP, siber saldırı ve zafiyetlere karşı anlık olarak taranıyor

16 milyon IP, siber saldırı ve zafiyetlere karşı anlık olarak taranıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesinde oluşturulan Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM), siber saldırı ve zafiyetlere karşı tamamen yerli ve milli imkanlarla 16 milyon IP'yi anlık olarak tarayıp ülke güvenliğine katkı sağlıyor.

17.02.2020Teknoloji
Tekirdağda pes dedirten hırsızlık Üniversite yetkilileri bildirdi

Tekirdağ'da pes dedirten hırsızlık! Üniversite yetkilileri bildirdi

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Sismoloji Anabilim Dalı'na ait deprem kayıt istasyon cihazlar çalınıp, tahrip edildi. İstasyonun çalışmaması üzerine durumun bildirildiği jandarma, cihazları üzerinde bulunan GPS'den yola çıkarak yakındaki bir mahalledeki evde ve araziye atılmış olarak buldu. Olayla ilgili yakalanan S.K. ve S.Y., tutuklanarak cezaevine konuldu.

4.02.2020Gündem
Kütahya’dan çaldıkları kablolarla Manisa’da yakalandılar

Kütahya’dan çaldıkları kablolarla Manisa’da yakalandılar

KÜTAHYA’da kiraladıkları otomobille telefon kablosu çalan 3 şüpheli, Manisa’nın Kula ilçesinde polisin takibi sonucu yakalandı. Şüpheliler çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

4.02.2020Gündem
Mühimmatlara yerli Kılavuz

Mühimmatlara yerli 'Kılavuz'

Türk savunma sanayisi, hedeflerin tüm hava koşullarında yüksek hassasiyetle vurulabilmesini sağlayan hassas güdüm kitleri için önemli bir çözüme imza attı.

4.02.2020Teknoloji
Son dakika haberi Yüzey kırığı oluştu mu Uzmanlar noktayı koydu

Son dakika haberi! Yüzey kırığı oluştu mu? Uzmanlar noktayı koydu

ELAZIĞ’da merkez üssü Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından çeşitli üniversitelerin öğretim üyeleri, Doğu Anadolu Bölgesi’nden geçen fay hattında gözlem ve ölçüm yaptı, artçıların kaydedildiği verileri incelemeye aldı. Bilim insanları, 6.8’lik depremle yer yüzeyinde deformasyon oluşmadığını, sadece ikinci etki durumundaki heyelan ve yollarda yarıklar meydana geldiğini belirledi.

28.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Haritasız sulardayız

Prof. Dr. Necmi Gürsakal, pandemi sürecinin uzaması halinde işsizliğin, sağlıktan sonra dünyanın karşısına çıkan diğer devasa bir sorun olacağına dikkat çekti. Daha önce bu ölçekte evden çalışma ile hiç karşı karşıya kalınmadığının altını çizen Prof.Dr.Gürsakal, “Karşı karşıya olduğumuz en önemli karar, iş ve sağlık konusunda bir seçim yapmak. Cevabı olmayan sorular soruyor, henüz haritası çizilmemiş sularda yol alıyoruz” dedi.

1.05.2020

Karantina çapkınlıkları

Eee karantina da olsa bizim playboy’larımız rahat durmuyor.

23.04.2020

Yörüngede Birlikte Gezen Uydular

İkinci Dünya Savaşı insanlık tarihinin en büyük felaketlerinden biridir ve milyonlarca insanın hayatını etkilemiştir. Bununla birlikte, savaş sırasında geliştirilen teknolojiler uzay araştırmalarının hızlanmasını sağlamıştır. Özellikle Almanya'da 20 bin bilim insanı, Almanya'nın savaşta İngiltere'ye üstün gelebilmesi için çalışmış ve roket teknolojisinde önemli gelişmelerin önünü açmıştır. Bu gelişmelerden en önemlisi V-2 adındaki uzun menzilli roketlerin üretilmesi ve hedeflenmelerinin hassasiyetle kontrol edilebilmesidir. Bu roketler ilerleyen yıllarda uzaya gönderilecek insanlı veya insansız uzay araçlarını taşıyacak roketlerin ilk halleridir. 

22.04.2020

Marmara büyüklüğünde sulak alan kaybettik... Suları kim yok etti?

SULAK Alanların Korunması Sözleşmesi’ni ülkemiz 17 Mayıs 1994 tarihinde imzaladı.

7.02.2020