EKSTRA
MENÜ

Gmail

Gmail haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gmail hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.193 Gmail haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gmail, Google'ın sunduğu reklam destekli ücretsiz bir e-posta hizmeti. Kullanıcılar Gmail'e güvenli web postasının yanı sıra POP3 veya IMAP4 protokolleri aracılığıyla da erişebilir. Gmail ilk olarak 1 Nisan 2004'te yalnızca davet üzerine kullanılabilen bir beta sürüm yayınladı[8] ve 7 Şubat 2007'de herkese açık hale getirildi, bu sırada halen beta durumundaydı. Hizmet 7 Temmuz 2009'da beta durumundan diğer Google Apps hizmetleriyle birlikte güncellendi.

Kullanıcı başına 1 GB'lık ilk depolama kapasite teklifi ile, Gmail web postası standardını önemli ölçüde arttırdı. Ücretsiz depolama için webmail standardını 2 MB'den4 MB'ye artırarak bu hizmeti aynı dönemde Hotmail gibi rakiplerinin sunduğu miktarın önemli ölçüde üzerine taşıdı. Ekler dahil her bir Gmail iletisi en fazla 25 MB olabilir. Gmail aramaya yönelik bir arayüze ve Internet forumuna benzeyen "konuşma görünümü"ne sahiptir.Web geliştiricilerine göre Gmail, Ajax kullanımı açısından önemlidir. Gmail, Linux üzerinde Google GFE/2.0 ile çalışır. Dünya çapında 425 milyon aktif kullanıcı ile en yaygın kullanılan web tabancı e-posta sağlayıcısıdır. 2014 öngörülerine göre, orta ölçekli ABD şirketlerinin %60'ı Gmail'i kullanıyordu. Mayıs 2014'te, Gmail Google Play'daki, Android aygıtlarında bir milyar yüklemeye sahip ilk uygulama oldu.

Gmail'in içine anında mesajlaşma sistemi de (Google Talk) yerleştirilmiştir. Bu sistemle başka bir program yüklemeye gerek kalmadan anında mesajlaşılabilir, ayrıca bu mesajlaşma kayıtları içinde arama yapılabilir.

Devamı...

Gmail Haberleri

G-suite nedir, hesap nasıl açılır G-suite nasıl iptal edilir

G-suite nedir, hesap nasıl açılır? G-suite nasıl iptal edilir?

Google'ın sağladığı en önemli iletişim destekleri içerisinde G-suite geliyor. İçerisinde barındırdığı olanaklar ile beraber birçok farklı şirket ve bireysel kişiler için de önemli bir yer tutmaktadır. Peki, G Suite nedir, hesap nasıl açılır? G Suite nasıl iptal edilir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.

15.07.2021Araştırma
Growtopia indir - Growtopia nasıl indirilir Bilgisayar, Android ve IOS için ücretsiz son sürüm macera oyunu

Growtopia indir - Growtopia nasıl indirilir? Bilgisayar, Android ve IOS için ücretsiz son sürüm macera oyunu

Hem androidde hem de IOS platformunda oynanan oyunlar arasında Growtopia yer almaktadır. Growtopia son yıllarda iyice popülerliğini arttırmış bir mobil oyundur. Hal böyle olunca Growtopia oyununu oynayanların sayısı artmıştır. Growtopia oyununun nasıl indirileceğine dair araştırmalar da artmıştır. Peki Growtopia nasıl indirilir? Bu oyunu oynamak için ipuçları nelerdir? İşte Growtopia oyunu ile ilgili tüm detaylar.

22.06.2021Teknoloji
Google Classroom indir - Android ve IOS için ücretsiz son sürüm eğitim uygulaması

Google Classroom indir - Android ve IOS için ücretsiz son sürüm eğitim uygulaması

Pandeminin bütün dünyada yaygınlaşması ile birlikte eğitim için platform arayışı günden güne daha fazla önem kazanmıştır. Dünya genelinde birçok uygulama geliştiricisi öğrencilerin ve öğretmenlerin yaşamına devam edebilmesi için çeşitli faaliyetlere girişmiştir. Google da teknoloji devi olarak bu ihtiyaca cevap verebilmek adına Google Classroom uygulamasını geliştirilmiştir. Google Classroom nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve özellikleri nelerdir detayları ile derledik.

22.06.2021Teknoloji
Gmail indir - Gmail nasıl indirilir Android ve IOS için ücretsiz son sürüm mail uygulaması

Gmail indir - Gmail nasıl indirilir? Android ve IOS için ücretsiz son sürüm mail uygulaması

Günümüzde herkes mail kullanarak iletişime geçiyor. Gmail herkesin bildiği ve kullandığı mail türlerinden biridir. Kişiler telefonlarına Gmail uygulamasını yüklemek için ne yapması gerektiğini araştırabiliyor. Gmail indir - Gmail nasıl indirilir? Android ve İOS için ücretsiz son sürüm mail uygulaması hakkında sizlere detayları derledik.

22.06.2021Teknoloji
Google Ads Nedir, Hesabı Nasıl Açılır Google Ads Ne İşe Yarar

Google Ads Nedir, Hesabı Nasıl Açılır? Google Ads Ne İşe Yarar?

Google Ads, Google’ın arama sonuçlarında, YouTube’da ya da iş ortağı sitelerde reklamlarınızı göstermenize imkan sunan bir online pazarlama aracıdır. Google ads nedir, hesabı nasıl açılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
HDPli Bircan Yorulmazın bilgisayarında çıktı... Talimatı PYD vermiş

HDP'li Bircan Yorulmaz'ın bilgisayarında çıktı... Talimatı PYD vermiş!

Eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın yanı sıra PKK'nın sözde yöneticilerinin de aralarında olduğu Kobani davası dosyasının delilleri arasında yer alan bir e-posta, 37 kişinin öldürüldüğü 6-8 Ekim eylemlerinin talimatının HDP'ye, terör örgütü PYD tarafından verildiğini ortaya koydu.

19.05.2021Gündem
Gözünüzden kaçmış olabilir | Sadece 6 kişi takip ediyordu, inanılmaz bir yola başvurdu... 80.000 dolarla kuruldu, milyar dolarlık bir şirket oldu... (16-17 Mayıs 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Sadece 6 kişi takip ediyordu, inanılmaz bir yola başvurdu... 80.000 dolarla kuruldu, milyar dolarlık bir şirket oldu... (16-17 Mayıs 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte dün ve bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

17.05.2021Gündem
Türkiyede 35 milyon kullanıcısı var Gmail hangi verilerimizi topluyor

Türkiye'de 35 milyon kullanıcısı var! Gmail hangi verilerimizi topluyor?

Kişisel veri güvenliği son dönemin en sıcak meselelerinden. Sosyal medya uygulamaları ve 'challenge' trendleri bu bağlamda çok tartışıldı ama bir de farkında olmadığımız e-posta konusu var...

16.05.2021Teknoloji
Türk kadın futboluna ABD’den destek Geleceğe Gol projesi...

Türk kadın futboluna ABD’den destek! "Geleceğe Gol" projesi...

Türkiye'de kadın futbolunu geliştirmek için 14 yaşındaki Ela Demiral ile 17 yaşındaki Olivia Rose Auffarth kolları sıvadı.

12.05.2021Futbol
Trol savcı Özcan Muhammed Gündüz gizli telefondan paylaşım yapmış Araştırma yapıldığını fark edince yeni hat almış

Trol savcı Özcan Muhammed Gündüz gizli telefondan paylaşım yapmış! Araştırma yapıldığını fark edince yeni hat almış

Samsun'da açtığı sahte hesap üzerinden sosyal medyada AK Parti'li üst düzey isimleri hedef alan paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca meslekten ihraç edilen Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz'le ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Gündüz'ün paylaşımlarını gizli cep telefonu üzerinden yaptığı belirlendi. Gündüz'ün hesap hakkında araştırma yapıldığını fark etmesi üzerine hattı kapatıp yeni hat aldığı ortaya çıktı.

3.05.2021Gündem
Sahte hesapla, AK Parti’li üst düzey isimleri hedef alan eski savcı, hakim karşısına çıkıyor

Sahte hesapla, AK Parti’li üst düzey isimleri hedef alan eski savcı, hakim karşısına çıkıyor

Samsun'da sosyal medya üzerinden açtığı sahte hesap üzerinden AK Parti’li üst düzey isimleri hedef alan paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle Hakimler ve Savcılar Kurulu’nca meslekten ihraç edilen Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz'ün yargılanmasına başlanıyor. 'Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' ve 'iftira' suçundan 2 yıldan 6 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Gündüz, Ağır Ceza Mahkemesi'nde yarın hakim karşısına çıkacak.

2.05.2021Gündem
VCF dosyası nedir ve nasıl açılır VCF dosyası açma işlemi ve program önerisi

VCF dosyası nedir ve nasıl açılır? VCF dosyası açma işlemi ve program önerisi

Bilgisayarların hayatımızda her geçen gün daha fazla yer etmeye başlamasıyla birlikte karşımıza da sürekli yeni kavramlar çıkıyor. Bu kavramları bildiğimiz ölçüde günlük işlerimizi ve bilgisayar deneyimimizi kolaylaştırıyoruz. Bunlardan biri de VCF dosyalarıdır. Peki VCF dosyaları nedir ve nasıl açılır? VCF dosyalarını açma işlemi hangi programlar ile yapılabilir? İşte bu konu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

23.04.2021Teknoloji
Telefon rehberi nasıl yedeklenir Telefon rehberi yedekleme (Android & Iphone)

Telefon rehberi nasıl yedeklenir? Telefon rehberi yedekleme (Android & Iphone)

Telefonlar hayatımızın büyük bir bölümünde yer almaktadır. özellikle akıllı telefonların çıkması ile birlikte pek çok özellikte bu telefonlar ile birlikte hayatımıza girmektedir. Bunlardan birisi de telefon rehberi yedekleme işlemidir. İphone veya Android telefonlarda yedekleme işlemlerinin nasıl yapılacağı kullanıcılar tarafından merak konusu olmuştur. Peki, telefon rehberi nasıl yedeklenir? Telefon rehberi yedekleme (Android & iPhone) telefonlar için nasıl yapılır? Sizlere telefon rehberi yedekleme işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

20.04.2021Teknoloji
Trol savcı hakim karşısına çıkıyor

'Trol savcı' hakim karşısına çıkıyor

‘Sayın Müsteşar’ isimli Twitter hesabından AK Partili üst düzey isimleri hedef alan Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz hakkında hazırlanan iddianame oybirliği ile kabul edildi. Trol savcı, 3 Mayıs 2021 günü ağır ceza mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

21.03.2021Haber
‘Trol savcı’ hâkim karşısına çıkıyor

‘Trol savcı’ hâkim karşısına çıkıyor

‘Sayın Müsteşar’ isimli Twitter hesabından AK Partili üst düzey isimleri hedef alan Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz hakkında hazırlanan iddianame oybirliği ile kabul edildi. Trol savcı, 3 Mayıs 2021 günü ağır ceza mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

21.03.2021Gündem
Bunu da yaptılar Sahte Renault bayisi kurdular

Bunu da yaptılar! Sahte Renault bayisi kurdular

Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren ve birçok kişi tarafından tercih edilen Renault’un sahte bayileri ortaya çıktı. Renault konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirirken müşterilerinin de sadece kendi sitelerindeki bayilerle iletişim kurması konusunda uyarıda bulundu.

11.03.2021Otomobil
Hrant Dink Vakfına tehdit davasında bir sanığın cezai ehliyeti tam çıktı

Hrant Dink Vakfı'na tehdit davasında bir sanığın cezai ehliyeti tam çıktı

HRANT Dink Vakfı'nı elektronik posta yoluyla tehdit ettikleri iddiasıyla "Zincirleme şekilde imzasız mektupla veya özel işaretlerle tehdit" suçundan iki sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Bir önceki celse tahliyelerine karar verilen sanıklardan Hüseyin Ateş'in cezai ehliyetinin tam olduğuna ilişkin adli tıp raporu mahkemeye ulaştı. Diğer sanık Ersin Başkan'ın ise cezai ehliyetine ilişkin rapor alınması için polise yazı yazılmasına, bulunamazsa rapor alınması için yakalama emri düzenlenmesine karar verildi.

24.02.2021Gündem
Terraria’nın Google Stadia’ya çıkışı iptal edildi

Terraria’nın Google Stadia’ya çıkışı iptal edildi

Terraria’nın geliştiricisi Andrew Spinks, Terraria’nın Google Stadia için çıkışını, Google hesabını kaybettikten sonra iptal ettiğini açıkladı.

11.02.2021eSpor
8 soruda Clubhouse hakkında merak edilenler... Nasıl böyle yayıldı, güvenlik sorunu var mı

8 soruda Clubhouse hakkında merak edilenler... Nasıl böyle yayıldı, güvenlik sorunu var mı?

Herkes Clubhouse uygulamasını konuşuyor. Uygulamanın sosyal ağlar içinde kalıcı bir oyuncu olup olamayacağı tartışılıyor. Öte yandan Clubhouse'un üzerinde ciddi soru işaretleri de mevcut.

3.02.2021Teknoloji
Google iOSta bulunan uygulamalarını neden güncellemiyor

Google iOS'ta bulunan uygulamalarını neden güncellemiyor?

Android platformunda bulunan pek çok Google servisi iOS'ta da yer alıyor. Ancak 7 Aralık tarihinden bu yana iOS altında çalışan Google uygulamalarına güncelleme gelmedi. Peki bu neden kaynaklanıyor?

7.01.2021Teknoloji
Berk Oktayın uygunsuz görüntülerini ifşa etmişti... Merve Şarapçıoğlunun cezası belli oldu

Berk Oktay'ın uygunsuz görüntülerini ifşa etmişti... Merve Şarapçıoğlu'nun cezası belli oldu

Oyuncu Berk Oktay’ın sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınladığı iddiasıyla yargılanan eski eşi Merve Şarapçıoğlu hakkındaki dava karara bağlandı. Merve Şarapçıoğlu, "Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

22.12.2020Magazin
Google’daki çökmenin nedeni ‘tek hata noktası’ olabilir

Google’daki çökmenin nedeni ‘tek hata noktası’ olabilir

Dünyada milyarlarca insanın kullandığı Google’a bugün yaklaşık 1 saat süre ile erişilemedi. Teknoloji ve yazılım uzmanları çökmenin nedenleri arasında ‘tek hata noktası’ problemini gösterdi.

15.12.2020Teknoloji
YouTube ve Google birlikte çöktü

YouTube ve Google birlikte çöktü

Dün öğlen saatlerinde YouTube ve Gmail'in de aralarında bulunduğu bazı Google hizmetlerine erişim sorunu yaşandı.

15.12.2020Teknoloji
Google’daki çökmenin nedeni ‘tek hata noktası’ olabilir

Google’daki çökmenin nedeni ‘tek hata noktası’ olabilir

Dünyada milyarlarca insanın kullandığı Google’a bugün yaklaşık 1 saat süre ile erişilemedi. Teknoloji ve yazılım uzmanları çökmenin nedenleri arasında ‘tek hata noktası’ problemini gösterdi.

14.12.2020Dünya
Son dakika | Youtube, Gmail açıldı mı

Son dakika | Youtube, Gmail açıldı mı?

Video paylaşım sitesi Youtube başta olmak Google hizmetlerinde erişim sorunu yaşandı. Youtube ana sayfasını açan kullanıcılar, 'Something went wrong' hatasıyla karşılaşırken, Google servisleri 302 hatası verdi. Youtube ve Google servislerinde yaşanan erişim sorunu Twitter'da da en çok konuşulan konular arasına girdi. Google servisleri yaklaşık 1 saat süren kesintinin ardından normale döndü.

14.12.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Adres açtılar, mail yağdı... İfşa büyüyor

Son dakika haberler: Adres açtılar, mail yağdı... İfşa büyüyor

Twitter’da başlayan ifşa akımı, çok sayıda yazarla ilgili cinsel saldırı iddialarıyla devam ediyor. Yazar Hasan Ali Toptaş’la ilgili ilk tweeti atan Leyla ve ona ilk desteği veren Amy Marie Spangler, bir mail adresi açarak kadınlara, başlarına gelen ama anlatamadıkları olayları paylaşma çağrısı yaptı. Adrese iki günde, farklı mesleklerden onlarca isimle ilgili korkunç cinsel şiddet hikâyeleriyle dolu yüzlerce mail geldi.

11.12.2020Gündem
Çin, onlarca popüler uygulamayı yasakladı

Çin, onlarca popüler uygulamayı yasakladı

Çin'in, Tripadvisor'ın da içinde bulunduğu toplam 105 uygulamayı "yasa dışı olduğu" gerekçesiyle mobil uygulama mağazalarından kaldırdığı bildirildi.

9.12.2020Teknoloji
Berk Oktay’ın eski eşi Merve Şarapçıoğlunun 6 yıla kadar hapsi istendi

Berk Oktay’ın eski eşi Merve Şarapçıoğlu'nun 6 yıla kadar hapsi istendi

Oyuncu Berk Oktay'ın sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınladığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski eşi Merve Şarapçıoğlu'nun "Zincirleme şekilde özel hayata ilişkin görüntüleri ve sesleri ifşa etmek" suçundan 6 yıl 3 aya kadar hapsi istendi. Sanık Şarapçıoğlu ise "Bu suçu kesinlikle işlemedim. Bu olayda mağdurken şu an da sanık olarak yargılanmanın üzüntüsü içerisindeyim" dedi.

25.11.2020Magazin
Gmail kullananlar dikkat: Hepsi silinecek, az zamanınız kaldı

Gmail kullananlar dikkat: Hepsi silinecek, az zamanınız kaldı

Google'ın milyonlarca kullanıcısı bulunan popüler e-posta servisi Gmail kullanan herkesi yakından ilgilendiren önemli bir gelişme oldu. Ekranda görürseniz şaşırmayın...

17.11.2020Teknoloji
Alevi Federasyonu’ndan İzmir kampanyası: ‘Dayanışma Yaşatır’

Alevi Federasyonu’ndan İzmir kampanyası: ‘Dayanışma Yaşatır’

Britanya Alevi Federasyonu (BAF), 115 kişinin ölümüne, çok sayıda kişinin de yaralanmasına yol açan İzmir depreminin yaralarını sarmak için ‘Dayanışma Yaşatır’ adlı yardım kampanyası başlattı. Konuyla ilgili BAF’tan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

12.11.2020Avrupa
Youtube çöktü mü, neden açılmıyor 12 Kasım Youtubeda erişim sorunu İlk açıklama geldi

Youtube çöktü mü, neden açılmıyor? 12 Kasım Youtube'da erişim sorunu! İlk açıklama geldi

Video paylaşım devi Youtube erişim problemi ile gündeme geldi. Google servisleri arasında yer alan Youtube'da gece 03.30 saatlerinde dünya genelinde video erişim sorunu yaşandı. Popüler paylaşım platformunda yaşanan video çalışmama problemi Twitter'da da konuşulmaya başlandı. Küresel çapta meydana gelen problemle ilgili Youtube'un resmi Twitter hesabından açıklama geldi. Peki, Youtube çöktü mü, neden açılmıyor? İşte, 12 Kasım Youtube'da erişim sorunuyla ilgili bilgiler.

12.11.2020Teknoloji
Sosyal ağlar siber dolandırıcılar tarafından istismar ediliyor

Sosyal ağlar siber dolandırıcılar tarafından istismar ediliyor

Yapılan bir araştırma, küçük ve orta ölçekli işletmelerde çalışanların en sık eriştiği web hizmetlerini ortaya çıkardı. Bunlar arasında yer alan YouTube, Facebook, Google hizmetleri ve WhatsApp, aynı zamanda kötü niyetli kişiler tarafından kimlik avı için en çok istismar edilenlerin başına geliyor. Kurumlar çalışanlarının hangi web hizmetlerini kullanılabileceği konusunda farklı önceliklere ve izinlere sahip olsalar da, her türlü siber riskten korunduklarından emin olmaları büyük önem taşıyor.

23.10.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Belediyeleri aradık işte sonuçlar

Bayramlar, barınaklardaki hayvanlar için diğer günlerde olduğundan çok daha zorlu bir yaşam mücadelesi anlamına geliyor. 

20.07.2021

CHP’yi parmağında oynatan MİT imamı FETÖ’cü

15 Temmuz darbe girişiminden sonra, Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Gülen başta olmak üzere, örgüt üyeleri hep bir ağızdan “Tiyatro, senaryo, kontrollü darbe” demeye başladılar.

19.07.2021

Bu kayyum ataması mıdır?

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, “Sayıştay Başkanlığı’na Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü’nün seçilmesine tepki göstererek “Bu bir kayyum atama çabasıdır. Cumhurbaşkanından doğrudan emir ve talimat alan bir kişinin başkan seçilmiş olması Sayıştay’ın tarafsızlığını ve bağımsızlığını tamamen ortadan kaldıracaktır” dedi.

24.06.2021

Toros sediri umut oldu

Küresel ısınma ve iklim değişikliği, dünyanın karşı karşıya olduğu ciddi bir sorun. Isınmayı yavaşlatacak çözümler aranıyor. Ama devam eden ısınmanın uzun vadede yıkıcı etkisine karşı çareler de düşünülüyor. Bunlardan biri de orman ekosistemi.

17.03.2021

Sami Kohen anlatıyor

Dış haberler yazarıysanız, yaşadığınız, yazdığınız ülkede az oturabilirsiniz.

9.03.2021

‘Çocuklar okusun’ dediler şimdi kitap bulaştırıyorlar

ŞUBAT başında İzmir’deki sel sonrası, “O selin yarasını kitapla saralım” demiştim: “İzmir’deki son sel, gazeteci İbrahim Irmak’ı da vurdu. Haber Hürriyeti Gazetesi’ni su bastı, büyük zarar oluştu. Irmak, kaybettiği oğlunun anısına kurulan kütüphaneler için toplanan kitapların zarar görmesine kahroldu. Çağlayan Irmak adına 12 kütüphane kuruldu, sırada iki tane daha vardı. İbrahim Irmak, ‘Orada çok çok kıymetli kitaplar vardı... Yaklaşık 7 bin kitabı yeniden nasıl sağlarım şimdi’ diyor. Ve benden çağrı: “Haydi kitap bağışına...”

23.02.2021

Eski bir yazıma zeyl

7 Şubat 2001 tarihli yazımın başlığı: “İlber Ortaylı’nın feryadı”.

4.02.2021

FETÖ’den mahkûm ‘sanık’ Yazıcıoğlu dosyasında ‘tanık’

Muhsin Yazıcıoğlu suikastı ile ilgili son yazımda, “2007’de katledilen Hrant Dink cinayetini araştırmanın başlangıcında gibi hissediyorum” demiştim. Kahramanmaraş Adliyesi’nden Yazıcıoğlu dosyasına son derece hâkim bir hukukçuyla yaptığım uzun telefon konuşması hislerimin beni yanıltmadığını gösterdi. Yazdığım son yazılarımla ilgili “objektif” olmamakla suçlarken, birilerinin beni yönlendirdiğini de söyledi.

4.01.2021

BAY ACİL’den yeni yıl reçetesi

 YILBAŞI geleneğimizdir... Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Başkanı Uz. Dr. Ülkümen Rodoplu’yu konuk ederim bu köşede. Genelde yeni yılla ilgili önerilerini dile getirir, ben de sizlerle paylaşırım.

29.12.2020

Kuraklığa karşı acil önlem!

Eski İSKİ Genel Müdürü, mühendis Ergun Göknel’in dün yer verdiğimiz, ‘Suda durum gerçekten vahim. Bizi felaket bekliyor’ başlıklı yazısı kuraklık konusunda her şeyi ortaya koyuyordu.

23.12.2020

Bugün ne yapsak

Shakespeare’in tüm oyunlarını tek perdeye sığdıran “Döktür Bi Şekspir” Tiyatro Ak’la Kara sahnesinde, “Celile” (Nazım Hikmet’in Annesi) adlı oyun ise KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde bugün sizlerle...

27.11.2020

Korona biterse tokalaşmaya başlar mısınız?

Korona aşısının bulunmasına az kaldığı yönündeki haberlere hepimiz sevindik.

12.11.2020