EKSTRA
MENÜ

Google Meet

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 43 haberi bulunmuştur.

Google Meet Haberleri

Çevrimiçi öğrenme platformlarındaki gizli tehlike

Çevrimiçi öğrenme platformlarındaki gizli tehlike

Salgın devam ettikçe, okullar yeniden kapandıkça ve hibrit bir öğrenme modeli (yüz yüze ve uzaktan) yaygınlaştıkça eğitim sektörü internette siber suçluların dikkatini çekmeye devam ediyor. 2020 Temmuz ayından Aralık 2020'ye kadar 270.171 kullanıcı, 2020'nin ilk yarısına kıyasla %60'lık bir artışla popüler öğrenme platformları kılığında gizlenmiş tehditlerle karşılaştı. Uzmanlar, eğitimcilerin güvende kalmasına yardımcı olmak için siber güvenlik en iyi uygulamalarını öğreten bir dijital araç seti yayınladı.

2.02.2021Teknoloji
WhatsApptan kırılması güç rekor

WhatsApp'tan kırılması güç rekor

Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma platformlarından WhatsApp, 2021 yılına girerken önemli bir rekora imza attı, yılbaşı akşamı 1.4 milyar görüntülü arama yapıldı.

4.01.2021Teknoloji
‘Zoom’a yerli rakip

‘Zoom’a yerli rakip

Dünyayı etkisi altına koronavirüs nedeniyle görüşmeler, toplantılar ve eğitim online sisteme kaydı. Yaşanan bu durum uzaktan eğitim programlarına ilgiyi bir hayli arttırdı. Online görüşmeler için genelde yurtdış kaynaklı Zoom, Microsoft Teams, Google Meet gibi uygulamalar kullanılsa da, Sakarya Üniversitesi tarafından geliştirilen yerli rakip ‘Uzaktan Eğitim Platformu’ (UZEP) da devreye girdi.

28.10.2020Ekonomi
Okullarına kavuştular Maskeli, mesafeli ama umutlu

Okullarına kavuştular! Maskeli, mesafeli ama umutlu

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencilerin bir bölümü daha, mart ayından bu yana uzak oldukları okullarına kavuştu. Öğrenciler ilk kez okula başlamış gibi heyecanlıydı.

13.10.2020Eğitim
Eğitim kaynaklarına yönelik DDoS saldırıları hızla artıyor

Eğitim kaynaklarına yönelik DDoS saldırıları hızla artıyor

Eğitim kaynaklarına yönelik DDoS saldırıları (bir ağa yoğun giriş yapılarak sunucuyu çökertmeyi hedefleyen saldırılar), bu ilkbaharda geçtiğimiz yıla kıyasla önemli ölçüde arttı. 2020’nin Ocak ve Haziran ayları arasında çevrim içi eğitim kaynaklarına yönelik DDoS saldırılarının sayısı 2019’un aynı dönemine göre en az yüzde 350 artış gösterdi.

7.09.2020Teknoloji
Sony kameralar webcam olarak da kullanılabilecek

Sony kameralar webcam olarak da kullanılabilecek

Sony, fotoğraf makinelerinin webcam olarak da kullanılabilmesi için özel bir uygulama geliştirdi ve kullanıcılara sundu. Peki uygulama nasıl çalışıyor?

21.08.2020Teknoloji
Uzaktan eğitimde çocuklara destek olacak teknolojiler

Uzaktan eğitimde çocuklara destek olacak teknolojiler

Koronavirüs salgını ile birlikte pek çok işletme, çalışanlarına evden çalışmak için imkan sunmaya başlarken, diğer yandan bu salgının bir sonucu olarak uzaktan eğitim de hayatımıza girdi. Peki uzaktan eğitimle öğrenimine devam edecek olan çocuklar hangi teknolojik cihazlardan yararlanabilir?

19.08.2020Teknoloji
Google, Zoom bağlantı davetlerine sızmaya başladı

Google, Zoom bağlantı davetlerine sızmaya başladı

Google, rakibi Zoom'dan kullanıcı çalabilmek için Zoom konferans davetlerinin olduğu e-postalara Google Meet bağlantı adresleri eklemeye başladı.

4.08.2020Teknoloji
Gmail kullananlara Google Meet uyarısı

Gmail kullananlara Google Meet uyarısı

Google'ın popüler e-posta servisi Gmail'e çok önemli bir özellik dahil oldu. Google'ın video konferans uygulaması olan Google Meet, Gmail'in bünyesinde kullanıcılara sunuldu.

21.07.2020Teknoloji
Zoomun dev rakibi Google Meet 100 milyonu devirdi

Zoom'un dev rakibi Google Meet 100 milyonu devirdi

Koronavirüs salgınından sonra kullanımı gün geçtikçe artan video konferans uygulamaları arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Zoom, ipi göğüsleyen isim olurken, Google Meet platformu da gün geçtikçe büyüyor ve 100 milyon indirilme rakamını geride bırakmış durumda.

8.07.2020Teknoloji
Bursa Uludağ Üniversitesinde eğitim Google Meet üzerinden sürecek

Bursa Uludağ Üniversitesi'nde eğitim Google Meet üzerinden sürecek

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Senatosu, yaz öğretimi uygulamasının "Google Meet" üzerinden 28 Temmuz-4 Eylül'de gerçekleştirilmesine karar verdi.

9.06.2020Teknoloji
Zoom kaybediyor, Google Meet yükseliyor

Zoom kaybediyor, Google Meet yükseliyor

Koronavirüs salgını sonrası pek çok kişinin adını ilk kez duyduğu video konferans uygulaması Zoom, salgın süresince büyük bir kullanıcı kitlesi kazanmıştı. Ancak Google başta olmak üzere Facebook ve diğer teknoloji devlerinin de bu alana yatırım yapmasıyla birlikte Zoom arka sıralara düşmeye başladı. Kullanıcıların şu ara yeni gözdesi ise Google Meet...

18.05.2020Evdehayat
Dijital nesil için dijital eğitim

Dijital nesil için dijital eğitim

Online eğitim, artırılmış ve sanal gerçeklik eğitim sisteminde yeni bir dönemin başlamasını sağlıyor. Zorunlu olarak eğitimde dijitalleşme çalışmalarının yapıldığı bu dönemde, online eğitimlerin ve yenilikçi teknolojilerin sunduğu avantajlar daha net bir şekilde görülüyor.

11.05.2020Teknoloji
Google Meet artık ücretsiz

Google Meet artık ücretsiz

Google, kendi görüşme uygulaması olan Meet'in Google hesabı olan herkes için ücretsiz olduğunu duyurdu.

5.05.2020Evdehayat
Google Meete düşük ışık modu geliyor

Google Meet'e düşük ışık modu geliyor

Google Meet uygulaması, kullanıcılar için düşük ışık modu özelliğini sunmaya hazırlanıyor. Düşük ışık modu, arka ışığı ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayacak.

1.05.2020Evdehayat
Google Meet, 16 kişiyi tek ekranda gösterecek

Google Meet, 16 kişiyi tek ekranda gösterecek

Koronavirüs nedeniyle evine kapananların görüntülü iletişim konusunda yoğun ilgi gösterdiği Google'ın ücretsiz servisi Google Meet, yeni özelliklere kavuştu. Güncelleme ile birlikte en dikkat çeken nokta ise 16 katılımcının tek ekranda görünebilmesi oldu.

24.04.2020Evdehayat
Zoom kullanımına bir ülkeden daha yasak geldi

Zoom kullanımına bir ülkeden daha yasak geldi

Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayından bu yana uzaktan eğitim modelinin uygulandığı Hollanda'da, çok sayıda ilk ve ortaöğretim okulunun, güvenlik endişesi nedeniyle video konferans programı Zoom'un kullanımını yasakladığı belirtildi.

23.04.2020Teknoloji
Google Hangouts gidiyor, Google Meet geliyor

Google Hangouts gidiyor, Google Meet geliyor

Karantina sürecinde yoğun ilgi gören iletişim uygulamaları ile bir yandan yazışırken, bir yandan da sesli veya görüntülü görüşmeyi kolayca yapabiliyoruz. Bu araçlardan biri olan ve yıllardır aktif olan Google Hangouts ise isim değişikliğine gidiyor. Uygulamanın yeni adı bundan böyle Google Meet olacak.

10.04.2020Evdehayat
Üniversiteler uzaktan eğitim sürecine adapte olmaya çalışıyor

Üniversiteler uzaktan eğitim sürecine adapte olmaya çalışıyor

İstanbul'daki devlet ve vakıf üniversiteleri, bahar döneminde yüz yüze eğitimin yapılmayacağının açıklanmasının ardından başlatılan uzaktan eğitim sürecine öğrencilerini, öğretim elemanlarını ve sistemlerini adapte etmek için hazırlık çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, YÖK Dersleri Projesi kapsamında 47 programdaki 900'ü aşkın ders kitabını, Türkiye'deki tüm öğrencilerin hizmetine sundu. Yeditepe Üniversitesi, internet tabanlı bir programda belirlenen haftalık ders saatinde öğrencilerine online etkileşimli ders imkânı sağlıyor. Boğaziçi Üniversitesi, 33 lisans ve 67 lisansüstü programa kayıtlı 15 bin 692 öğrenciyle online olarak uzaktan eğitim yapacak. Sabancı Üniversitesi, canlı yayın sistemlerini genişleterek tüm akademik kadro tarafından kullanılabilir hale getirdi.

1.04.2020Eğitim
Koronavirüs ile birlikte hayat online oldu

Koronavirüs ile birlikte hayat "online" oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası dünya çapında yapılan "Evde kal" çağrıları hızla artarken, birçok kişi iş, eğitim ve sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılamak için akıllı ekranların başında daha fazla zaman geçirmeye başladı.

2.04.2020Teknoloji
Karantina tedbirleri video konferans uygulamalarına talebi artırdı

Karantina tedbirleri video konferans uygulamalarına talebi artırdı

Google'ın, Microsoft'un ve Zoom'un uygulamalarının bulunduğu video konferans platformları, 14-21 Mart'ta App Store ve Google Play uygulama dükkanlarından 62 milyon defa indirildi.

2.04.2020Teknoloji
Kovid-19 salgını eğitimin yapısını dönüştürecek

Kovid-19 salgını eğitimin yapısını dönüştürecek

Çin'in Hubey eyaletinin Vuhan kentinde ortaya çıkıp birkaç ayda tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) birçok alanda olduğu gibi eğitimde de ciddi dönüşümlere yol açması bekleniyor.

31.03.2020Teknoloji
Microsoft Teams platformuna Googledan rakip geliyor

Microsoft Teams platformuna Google'dan rakip geliyor

Dünyanın önde gelen iki teknoloji üreticisi Microsoft ve Google, pek çok alanda yarış halinde. Son gelen haberler ise Microsoft'un bir süredir kullanıcıların hizmetinde olan Teams platformuna Google'dan rakip geldiğini ortaya koyuyor.

30.01.2020Teknoloji
Oyun dünyasında parlak bir kariyer fırsatı

Oyun dünyasında parlak bir kariyer fırsatı

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı GAMING İSTANBUL, 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak.

26.12.2018Kampüs
Vermeer cepte

Vermeer cepte

Hollandalı ressam Johannes Vermeer'in tüm eserleri artık bir uygulama sayesinde cep telefonundan görülebilecek.

5.12.2018Kitap Sanat
E3 2018 ne zaman başlıyor Kimler katılıyor

E3 2018 ne zaman başlıyor? Kimler katılıyor?

E3 2018 için oyunseverlerin geri sayımı başladı. Her yıl yeni çıkan sistemler ve oyunların tanıtımının yapıldığı E3 2018 fuarı, bu yıl da birçok yeniliğe ev sahipliği yapacak. Yeni oyunlar ve konsolların tanıtılacağı E3 2018, Sony, EA Games, Ubisoft ve Microsoft gibi dünyaca ünlü firmalara ev sahipliği yapacak. Peki, E3 2018 ne zaman başlıyor? İşte, merak edilen fuar hakkında detaylı bilgiler

7.06.2018Teknoloji
İşte Googleın sessiz sedasız duyurduğu yeni oyuncağı

İşte Google'ın sessiz sedasız duyurduğu yeni oyuncağı

Google, en iyi çevrimiçi toplantı deneyimini elde etmek isteyenler için yeni Hangouts Meet kitini tanıttı!

2.11.2017Teknoloji
Creative Data, Innovation, Cyber, Direct ve Mobile Aslanları açıklandı

Creative Data, Innovation, Cyber, Direct ve Mobile Aslanları açıklandı

Yaratıcı mükemmelliği onurlandıran Cannes Lions ödül töreninde Creative Data, Innovation, Cyber, Direct and Mobile Aslanları kazananları ilan edildi.

21.06.2017Keyif
Creative Data, Innovation, Cyber, Direct ve Mobile Aslanları açıklandı

Creative Data, Innovation, Cyber, Direct ve Mobile Aslanları açıklandı

Yaratıcı mükemmelliği onurlandıran Cannes Lions ödül töreninde Creative Data, Innovation, Cyber, Direct and Mobile Aslanları kazananları ilan edildi.

21.06.2017Keyif
Çenesi yamuk diye barınağa terk edilen yavrunun mutlu sonla biten hikayesi

'Çenesi yamuk' diye barınağa terk edilen yavrunun mutlu sonla biten hikayesi

Çenesi doğuştan yamuk olduğu için barınağa terk edilen ve uyutulmayı bekleyen Pablo'nun hayatı, bir hayvansever aile sayesinde tamamen değişti.

7.03.2017Hayat
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON FEB 3

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON FEB 3

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on Feb. 3, 2009. Hurriyet Daily News Online does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

3.02.2009Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JAN 27

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JAN 27

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on Jan. 27, 2009. Hurriyet Daily News Online does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

27.01.2009Gündem
Yahoo CEO says still open to Microsoft talks

Yahoo CEO says still open to Microsoft talks

Yahoo Inc chief Jerry Yang was set to meet staff on Tuesday after signaling a more open stance towards a takeover by Microsoft Corp.

6.05.2008Gündem
Yahoo CEO says still open to Microsoft talks

Yahoo CEO says still open to Microsoft talks

Yahoo Inc chief Jerry Yang was set to meet staff on Tuesday after signaling a more open stance towards a takeover by Microsoft Corp.

6.05.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Google ve YouTube'dan engelliler için önemli işbirliği

Genç girişimcilerin teknolojinin desteği ile hayalden gerçeğe dönüşen fikirleri her geçen gün günlük yaşama daha çok artı değer katıyor. Bu girişimlerden biri de BlindLook.

7.08.2021

WWDC 2021'de akılda kalanlar

Bu akşam Apple, yazılım dünyasının bugününü ve geleceğini şekillendiren yeni çözümlerini ilk kez WWDC 2021'de sahneye çıkardı. Geçen yıl olduğu gibi WWDC 2021 de internet üzerinden gerçekleştirildi ve katılım herkese ücretsiz oldu. Peki bu etkinlikte neler öne çıktı?

7.06.2021

Pandemi, eğitim de olmak üzere pek çok şeyi değiştirdi

Küreselleşmiş günümüz dünyasında toplumlar birbirlerine ekonomik, sosyal, siyasal ve teknolojik sebeplerle bağlanmış durumdadır. Bu sıkı sıkıya bağlanma durumunun bir sonucu olarak, ülkeler arası her türlü maddi ve kültürel alışveriş artmıştır. Bu alışveriş ve ulusal sınırların ötesine taşma durumu her zaman olumlu yönde gerçekleşmemektedir. Son günlerde yaşanılan Covid-19 salgını buna bir örnektir.

18.01.2021

En büyük parti çevrimiçi parti!

Yeni yıla nasıl girersek bütün sene öyle geçermiş derler... Öyleyse bu yılbaşını sevdiklerimizle bağlantıda kalmanın, samimi paylaşımların yeni yollarını keşfederek geçirelim. İşte yılbaşını heyecanlı çevrimiçi kutlamalara dönüştüren uygulamalar...

26.12.2020

Cumartesileri de yüz yüze sınav...

Pandemi sürecinde bazı sınıflar için uzaktan eğitim devam etse de sınavlar okullarda yüz yüze yapılmaya başlandı. Tarihlerine okullardaki zümre kurulunun, yani öğretmenlerin karar verdiği sınavlar, yığılmayı önlemek için ihtiyaç duyulması halinde cumartesi günleri de yapılıyor...

7.11.2020

Üniversiteli gençlerin “Yeni Normal”e bakışı  

Uzun süredir, aynı zamanda mezunu da olduğum Sabancı Üniversitesi’nin Yönetim Bilimleri Fakültesi MBA Programı Danışma Kurulu’nda yer almaktayım. Düzenli olarak Sabancı Center’da gerçekleştirdiğimiz değerlendirme toplantılarında, özellikle işletme eğitiminde ve MBA seviyesinde, değişen iş hayatının ihtiyaçlarına cevap verecek güncel eğitim içeriklerinin eksiliğini dile getiriyordum.

2.09.2020

Alışkanlıklar değişiyor yeni bir döneme giriyoruz

E-ticarette geometrik büyüyor ve devam da edecek.

31.05.2020

Coronavirus sonrası yaşam - “Yeni Normal” hayatımıza neler getirecek ? Video Konferans Uygulamaları

Teknoloji adaptasyonunu basitleştiren ve hayatımızı kolaylaştıran video konferans uygulamaları

12.05.2020