EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Fırınlar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.135 haberi bulunmuştur.

Fırınlar Haberleri

ScanCoin:  YTL gelecek bizim işler büyüyecek

ScanCoin: YTL gelecek bizim işler büyüyecek

Scancoin Yönetim Kurulu Başkanı Per-Ola Ovin, YTL’ye geçişle birlikte madeni para kullanımının önemli oranda artarak Avrupa seviyelerine ulaşacağını belirtti. Ovin, ‘Ürettiğimiz makinelerle Türkiye’de büyüyeceğiz’ dedi.

18.10.2004Ekonomi
Hıfzıssıhha Yasası’na göre krematoryum kurmak serbest iş ki belediyeler izin versin

Hıfzıssıhha Yasası’na göre krematoryum kurmak serbest iş ki belediyeler izin versin

Şenol Şahin mimar, Yeşiller Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı ve bir araştırmacı. Öldükten sonra ‘yanma hakkını’ savunuyor. Hatta bu konuda içinde krematoryum ve organ bağışı için nakil merkezi de bulunan ‘Yaşam Destek Merkezi’ adlı bir projesi var. Krematoryum konusunda bir kitap hazırlığı içinde bulunan Şahin, pek çok kişinin öldükten sonra yakılmak istediğini, bu kişilere izin verilmemesinin ise büyük haksızlık olduğunu savunuyor.

23.10.2004Gündem
İnsanı gibi şıklığı ve gösterişi seven kent

İnsanı gibi şıklığı ve gösterişi seven kent

Her halinden belli. Zengin bir kent. Er geç karşınıza gecekonduların çıkacağını sanıyorsunuz ama sonra buralarda yaşayanların ‘’Gecekondu Önleme Bölgesi’’ndeki arsalara taşındıklarını öğreniyorsunuz. Kent, insanı gibi şıklığı ve gösterişi seviyor. Büyük dükkanlar, yüksek apartmanlar, geceleri ışıl ışıl parlayan bulvarlar, binlerce kişi alan restoranlar...

21.11.2004Seyahat
Türkiye’nin en iyi kuruyemişçileri

Türkiye’nin en iyi kuruyemişçileri

Televizyon karşısında, içki yanında, can sıkıntısında yenilen kuruyemişlere yakın zamana kadar abur cubur muamelesi yapılırdı. Kilosuna dikkat eden kadınlar uzak durmaya çalışırdı. Sağlıklı yaşam için gıdaların, özellikle de fındık, ceviz, badem gibi yemişlerin önemi anlaşılınca kıymete bindiler.

26.11.2004Kelebek
İstanbulda fırınlara belediye baskını

İstanbul'da fırınlara belediye baskını

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, zabıta ve sağlık ekipleri ile birlikte ilçedeki fırınları denetledi. Erzen, sabaha karşı başlayan ve yaklaşık 1.5 saat süren denetimlerin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yeni yasayla fırın ve kahvehane gibi işletmelerin denetiminin belediyelere geçtiğini söyledi.

16.03.2005Kelebek
Ekmekten bile çalıyorlar

Ekmekten bile çalıyorlar

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, zabıta ve sağlık ekipleri ile birlikte ilçedeki fırınları denetledi. 400 gram olması gereken ekmeklerin çoğu 330 gram çıktı.

16.03.2005Kelebek
Yeni nesil mutfak ve banyolar bu fuarda

Yeni nesil mutfak ve banyolar bu fuarda

Nisan ayı için yapmayı planladığınız değişikliklerin odak noktası, evinizin yeni yaşam alanları olan mutfak ve banyolarsa, dün başlayan ve 10 Nisan’da sona erecek olan MUTFAK 2005 Fuarı’na gitmek için kendinize tam bir gün ayırmalısınız. Yeni mutfak sistemleri, banyo kültürleri ve seramik tasarımları arasında kaybolmak güzel olabilir!

6.04.2005Kelebek
Yeşil Kartlı işadamları

'Yeşil Kartlı' işadamları

İşadamları ile doktor, avukat, kuyumcu gibi meslek gruplarının 2005 yılı gelir vergisi beyanları, ülkede çok kazananlar olarak bilinen bu grubun da adeta "Yeşil Kartlık" olduğunu ortaya koydu. Beyan edilen aylık gelirlere göre, işadamları odacı kadar kadar bile para kazanamıyor.

12.06.2005Ekonomi
İş vergiye gelince kuyumcu odacının bile altında kaldı

İş vergiye gelince kuyumcu odacının bile altında kaldı

2005 yılı gelir vergisi beyanları, kuyumcu, diş hekimi gibi ‘yüksek gelirli’ bilinen meslek gruplarının ortalama kazançlarının devletin odacısının bile altında kaldığını ortaya koydu.

12.06.2005Ekonomi
Cebiniz çalıyor dikkat

Cebiniz çalıyor dikkat!

Elektromanyetik radyasyon, görme kaybından kansere birçok hastalığın nedeni. Elektrikle çalışan her gereç, çevremizden geçen her elektrik hattı, büyük ya da küçük bir radyasyon kaynağı.

23.07.2005Gündem
Cebiniz çalıyor dikkat

Cebiniz çalıyor dikkat!

Elektromanyetik radyasyon, görme kaybından kansere birçok hastalığın nedeni. Elektrikle çalışan her gereç, çevremizden geçen her elektrik hattı, büyük ya da küçük bir radyasyon kaynağı. En çok dikkat edilmesi gereken cihazlar ise vücuda yakın ve uzun süre kullanılanlar.

23.07.2005Gündem
Eminönünde gıda denetimi

Eminönü'nde gıda denetimi

Eminönü Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede yaptıkları denetim sonucu, sağlık kurallarına uymadıkları gerekçesiyle bazı şekerleme imalathaneleri ile fırınlar hakkında yasal işlem yaptı.

3.08.2005Gündem
Elektromanyetik alanlar uçak ve gemiler için büyük tehlike

Elektromanyetik alanlar uçak ve gemiler için büyük tehlike

Uçaklar için tehlikeli olan ve gemileri de elektromanyetik dalgalar arasında sallandırıp duran manyetik alanlardan nasıl korunmalı? Hemen her şeyimiz, bütün iletişim sistemlerimiz manyetik alanlar yarattığı için, elektro manyetizmanın dışında bir hayat neredeyse kalmadı gibi..

11.08.2005Spor
Meyve sebzedeki zenginliği kışa taşıyın

Meyve sebzedeki zenginliği kışa taşıyın

Meyve ve sebzeler kurallara uygun kurutulduğu zaman besin değerini aynen koruyor.

Hakkaride patlamalara kepenkli protesto

Hakkari'de patlamalara kepenkli protesto

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde son günlerde meydana gelen patlamalara tepki gösteren esnaf, 1 günlük kepenk kapatma eylemi yaptı.

29.10.2005Gündem
Taşınabilir medya oynatıcı ile istediğiniz yerde film izleyin

Taşınabilir medya oynatıcı ile istediğiniz yerde film izleyin

Yatak odasından mutfağa, evin her noktasında bir elektronik eşya kullanıyoruz artık. Elektronik cihazlar arasında en temel cihazlar beyaz eşyalar. Beyaz eşyalar hayatı kolaylaştırdıkları gibi, artık yüksek teknolojileriyle kullanıcıyı şaşırtıyorlar.

2.12.2005Gündem
Ankarada büyük itlaf

Ankara'da büyük itlaf

Ankara Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, Sincan ve Nallıhan'da kuş gribi vakalarının görüldüğü yerde 10 kilometre çapındaki alanda tüm kanatlı hayvanları gazlı fırınlar ile itlaf edecek.

9.01.2006Gündem
İstanbulda ekmek 35 kuruş oldu

İstanbul'da ekmek 35 kuruş oldu

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, “artan maliyetler nedeniyle kentte 200 gram ekmeğin satış fiyatını 30 YKr'den 35 YKr'ye yükselttiklerini” bildirdi.

19.01.2006Ekonomi
Beyaz eşyada garanti bolluğu

Beyaz eşyada garanti bolluğu

Beyaz eşya firmaları, pazar paylarını artırmak amacıyla girdikleri rekabette şimdi de 'garanti' satmaya başladı.

19.03.2006Gündem
Beyaz eşyada rekabet ’ekstra garanti’ye kaydı

Beyaz eşyada rekabet ’ekstra garanti’ye kaydı

Beyaz eşya firmaları, pazar paylarını artırmak amacıyla girdikleri rekabette şimdi de ’garanti’ satmaya başladı. Hızla gelişen teknolojiye ayak uyduran beyaz eşya firmaları her yıl yeni ve daha kullanışlı modelleriyle tüketicilerinin karşısına çıkıyor.

19.03.2006Ekonomi
Patronlar asgari ücretli kadar bile kazanamamış

Patronlar asgari ücretli kadar bile kazanamamış

Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı'nın gelir vergisi mükellefleri nezdinde yaptığı araştırma, her 10 sektörden 6'sında, patronların asgari ücretle çalıştırdıkları işçilerin dahi altında vergi ödediklerini ortaya koydu. Dericiler, asgari ücretlinin 3'de biri, un fabrikatörleri ve kürkçüler 5'de ikisi, mensucat sanayicileri ise yarısı kadar vergi ödüyor.

23.03.2006Ekonomi
Esnaftan yumruk

Esnaftan yumruk

Provokatörler dün Batman’daydı ve karşılarında Batman esnafı vardı. Dükkanlara saldıran provokatörler, ekmek teknelerini savunan esnafın yumruklarıyla karşılaştı. MHP binasını basan kalabalık ise eşyaları pencereden atıp caddede yaktı.

30.03.2006Gündem

Yazar Sonuçları

İftar Sofrasının Sultanı:.Pide

Ramazan pidesi olarak bildiğimiz ve ekmek hamurunun biraz daha cıvık olanından yapılan pide, ekmek hamurundan farklı olarak fırının kapağı açık pişirilir.

28.10.2004

Özgürlük ve başkalarının hayatı

ŞU günlerde bir televizyon dizisinde rol alan bir hanım arkadaşım anlattı. Bir dinlenme arasında çekimin yapıldığı hastanenin kantininden kahve alıp asansöre biniyor.

29.11.2004

Kısa boy ve kansızlığa 'zengin ekmek' çözümü

TÜBİTAK’ın, geliştirdiği 'vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş ekmek' projesi, vatandaşın 'pratik zeka'ya kavuşmasını sağlamayı, 'kısa boylu, şişman' tipten uzaklaşmayı öngörüyor. 22 fırında devreye giren proje, 2005'te 15 bin fırına yayılacak. Bu ekmeklerle beslenen kansızlık çekmeyecek.

25.12.2004

Mikrodalga kullanırken

Zaman, yeni yeni ev aletlerinin keşfini de beraberinde getiriyor. Bu aletler bir taraftan yaşantımızı kolaylaştırıp bize zaman kazandırırken, bir taraftan da kafalarımızı karıştırıyor.

26.01.2005

Ayşe delinince sıkıyönetim

CUMHURBAŞKANI Celal Bayar’a Amerika uzun ve görkemli bir gezi programı düzenliyor. 50’lerin ikinci yarısı. Gezinin sonunda ABD Başkanı Eisenhower’in Bayar’ın onuruna verdiği yemekten iki önemli kurum çıkıyor.

18.07.2005

Dedikodunun böylesi

Mükellef bir sofra kurdunuz. Çorbadan et yemeğine, zeytinyağlıdan tatlıya her şey var. Hani, "kuş sütü eksik" derler ya; sizinki öyle bir sofra.

11.08.2005

Bir Ankara ekmeği

GEÇEN salı akşamı, hava kararırken karayolundan Ankara’ya giriyordum.

4.11.2005

Aileler sebep oldu boşandık mutsuzuz

Allah sizin gibi insanları başımızdan eksik etmesin. Köşenizi senelerdir okurum ama hiç aklımdan geçmezdi bir gün sizden yardım isteyeceğim. Ben size Almanya’dan yazıyorum. Türkçem pek iyi değil, özür dilerim.

15.11.2005

200 milyon dolarlık Kanyon parasını 5 yılda çıkaracak

ECZACIBAŞI Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından İstanbul Levent’te hayata geçirilen Kanyon, 200 milyon dolarlık bir proje. Kanyon Yönetim, İşletim, Pazarlama Ltd. Şti Müdürü Markus W.Lehto, Kanyon’un açıldıktan sonra 5 yıl içinde kendisini finanse etmesini beklediklerini söylüyor.

1.01.2006

Ve çeliğe rupi verildi

ASLINDA yukarıdaki başlığın "Ve Çeliğe Su Verildi" diye olması gerekiyordu.

Ben kasten, "su" kelimesini Hint para birimi "rupi"yle değiştirdim.

6.02.2006

Kar yağınca fırınlar da tatil olsun

İstanbul Valisi Muammer Güler’i, kar yağışının başladığı gün okulları tatil etmediği için eleştirenler haksızlık ediyorlar.

9.02.2006