EKSTRA
MENÜ

Fırınlar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.126 haberi bulunmuştur.

Fırınlar Haberleri

Bayramın 2. günü fırınlar açık mı Bayramda fırınlar kaça kadar açık

Bayramın 2. günü fırınlar açık mı? Bayramda fırınlar kaça kadar açık?

17 günlük tam kapanma sürecinin içinde yer alan bayramda fırınlar açık mı sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 29 Nisan'da başlayan tam kapanma süreci 17 Mayıs'ta sona erecek. Bu kapsamda fırınların çalışma saatleri de daha önce açıklanmıştı. Peki bayramın 2. günü fırınlar açık mı? Bayramda fırınlar kaça kadar açık olacak? İşte konuyla ilgili detaylar…

14.05.2021Gündem
Market, manav ve fırın gibi iş yerleri bayramda açık olacak mı İşte sokağa çıkma yasağında belirlenen çalışma saatleri..

Market, manav ve fırın gibi iş yerleri bayramda açık olacak mı? İşte sokağa çıkma yasağında belirlenen çalışma saatleri..

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma önlemlerine Ramazan Bayramı'nda da devam ediliyor. Vatandaşlar, bayram süresince ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi ve tatlıcılardan 10.00-17.00 saatlerinde, fırınlar ile bunların ekmek satan bayilerinden ise gün boyunca temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Paket servis şeklinde hizmet verebilecek iş yerleri ise bayramda saat 01.00'e kadar paket servis yapabilecek.

13.05.2021Gündem
Bayramda fırınlar açık mı Arefe günü ve bayramda fırınlar kaça kadar açık

Bayramda fırınlar açık mı? Arefe günü ve bayramda fırınlar kaça kadar açık?

Tam kapanma döneminde bayramda fırınlar açık mı sorusu da merak ediliyor. 29 Nisan'da başlayan tam kapanma süreci 17 Mayıs'ta sona erecek. Bu kapsamda fırınların çalışma saatleri de açıklanmıştı. Peki bayramda fırınlar açık mı? Arefe günü ve bayramda fırınlar kaça kadar açık olacak? İşte konuyla ilgili detaylar...

12.05.2021Gündem
Ramazan Bayramında nereler açık olacak Online sipariş saatleri değişiyor

Ramazan Bayramı'nda nereler açık olacak? Online sipariş saatleri değişiyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan 'tam kapanma' döneminde Ramazan Bayramı süresince bakkal, market, manav gibi işletmeler yine saat 10.00-17.00 arasında hizmet verecek. Yeme içme yerleri ile online yemek sipariş siteleri ise daha önceden açıklandığı gibi, perşembe gününden itibaren 24 saat yerine saat 01.00'e kadar servis yapabilecek.

11.05.2021Gündem
Market düzenlemesi uygulamaya girdi Bugünden itibaren bazı ürünlerin satışı yasak

Market düzenlemesi uygulamaya girdi! Bugünden itibaren bazı ürünlerin satışı yasak

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge bugünden itibaren uygulanmaya başladı ve marketlerde temel ihtiyaç maddeleri dışındaki ürünlerin satışı yasaklandı.

7.05.2021Ekonomi
İçişleri Bakanlığından genelge... 7 soruda market yasakları

İçişleri Bakanlığı'ndan genelge... 7 soruda market yasakları

7 Mayıs’tan itibaren marketlerde satışı yasaklanacak ürünlerle ilgili, İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ‘Market Tedbirleri’ genelgesi gönderdi. Buna göre marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek.

5.05.2021Ekonomi
Yarın fırınlar açık mı, 2 Mayıs Pazar günü fırınlar kaça kadar çalışıyor İşte fırınlar için son açıklama

Yarın fırınlar açık mı, 2 Mayıs Pazar günü fırınlar kaça kadar çalışıyor? İşte fırınlar için son açıklama

Yarın fırınların kaça kadar çalıştığı, gündemde yer almaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre, belirli koşullar altında fırınlara gitmek mümkün olabilecek. Ekmek ve pide almak için fırına gidecek olan vatandaşların araç kullanmaması gerekecek. Fırınların çalışma saatine göre dışarı çıkacak olanlar, genelgede yer alan bilgilere göre hareket edecek. Peki, yarın fırınlar açık mı? İşte, 2 Mayıs fırınların çalışma durumu hakkında ayrıntılı bilgiler.

1.05.2021Gündem
KKTCde ilave Kovid-19 tedbirleri açıklandı

KKTC'de ilave Kovid-19 tedbirleri açıklandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede uygulanacak yeni tedbirler açıklandı.

1.05.2021Dünya
Sokağa çıkma yasağında fırınlar açık olacak mı Fırınlar kaça kadar çalışacak İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlandı

Sokağa çıkma yasağında fırınlar açık olacak mı? Fırınlar kaça kadar çalışacak? İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlandı

Fırınların çalışma saatleri, Kabine Toplantısı'nda alınan yeni kararların ardından gündemde yer alan konulardan oldu. Kritik toplantı sonrası milyonları ilgilendiren açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz." ifadelerini kulandı. Üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecek. Gözler şimdi tam kapanmada fırınların çalışma saatlerinde. İşte, milyonların merak ettiği tam kapanmada fırınlar açık mı? sorusunun yanıtına yönelik ayrıntılı bilgiler.

27.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs tedbirlerini açıklamıştı İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs tedbirlerini açıklamıştı! İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı yeni koronavirüs tedbirlerinin detaylarını ve 29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00'dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 05:00'e kadar sürecek olan tam kapanmadan muaf olacak işletme ve kişilerle ilgili genelge yayımladı

26.04.2021Gündem
Hafta sonu fırınlar kaça kadar açık, bugün fırınlar açık mı İşte 17-18 Nisan hafta sonu fırınların çalışma saatleri

Hafta sonu fırınlar kaça kadar açık, bugün fırınlar açık mı? İşte 17-18 Nisan hafta sonu fırınların çalışma saatleri

Hafta sonu fırınların çalışma saatleri belli oldu. Tüm Türkiye'de 81 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı. 81 ilde ilk kez 58 saat boyunca sürecek kısıtlama pazartesi günü sabah 05.00’te sona erecek. Ramazan ayında uygulanan kısıtlamada devam ederken, ekmek ve pide alacak olanlar, hafta sonu fırınların açılış ve kapanış saatlerine odaklandı. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede fırınların cumartesi ve pazar günleri açık olacağı bildirildi. Fırınlar, iftar saatine kadar sadece satış yapabilecekler. Peki, hafta sonu fırınlar kaça kadar açık olacak? İşte, sokağa çıkma yasağında 17-18 Nisan fırınların açılış ve kapanış saati.

17.04.2021Gündem
Kovid-19 tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Kovid-19 tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası açıklanan, yeni koronavirüs kararları ile yeniden düzenlenen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı. 81 ilde ilk kez 58 saat boyunca sürecek kısıtlamayla ilgili detaylar bakanlık tarafından yayımlandı.

16.04.2021Haber
Son dakika haberi: Sokağa çıkma kısıtlaması başladı 81 ilde, 58 saat sürecek

Son dakika haberi: Sokağa çıkma kısıtlaması başladı! 81 ilde, 58 saat sürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası açıklanan, yeni koronavirüs kararları ile yeniden düzenlenen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı. 81 ilde ilk kez 58 saat boyunca sürecek kısıtlamayla ilgili detaylar bakanlık tarafından yayımlandı.

16.04.2021Gündem
Ramazan sofrasının gözdesi oldu

Ramazan sofrasının gözdesi oldu

TOKAT’ta yöreye özgü geleneksel lezzetler arasında yer alan Tokat çöreği, ramazanda iftar ve sahur sofralarını süslüyor. Hamuru nohut mayasından yapılan ve taş fırınlarda pişirilen çörekler;ÿsade, cevizli ve üzümlü seçenekleriyle, gramajına göre 12-16 lira arasında değişen fiyatlardan satılıyor.

14.04.2021Gündem
Kars’ta hijyen kuralına uymayan 8 fırına ceza

Kars’ta hijyen kuralına uymayan 8 fırına ceza

Kars'ta, ramazan ayının gelişiyle birlikte kent genelinde denetim yapan zabıta ekipleri, hijyen kuralına uymayan 8 fırına cezai işlem uyguladı.

13.04.2021Gündem
İftar çadırı yok, pide 1 saat önce

İftar çadırı yok, pide 1 saat önce

İçişleri Bakanlığı’nca 81 ile gönderilen genelgeye göre ramazan ayında iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına izin verilmeyecek. Fırınlar pide ve ekmek üretimini iftardan 1 saat önce sonlandıracak, iftar saatine kadar ise satış yapabilecekler.

13.04.2021Gündem
Ramazanda fırınlar kaça kadar açık olacak İşte 13-17 Nisan haftası iftarda fırınların çalışma saatleri

Ramazanda fırınlar kaça kadar açık olacak? İşte 13-17 Nisan haftası iftarda fırınların çalışma saatleri

Ramazanda fırınların çalışma saatleri, mübarek ayın gelmesi ile beraber gündemde yer aldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bazı işletmelere saat sınırlaması getirilirken, sokağa çıkma yasağının hafta içi uygulanması ile beraber gözler, ramazanda fırınlar saat kaça kadar açık? sorusunun yanıtına çevrildi. İçişleri Bakanlığı ramazan ayı öncesi 81 ile 'Ramazan Ayı Tedbirleri' Genelgesini gönderdi. Genelgeye göre, fırınlardaki özel sipariş de dahil pide ve ekmek üretimi iftardan 1 saat önce sonlandırılacak. İşte, 13-17 Nisan haftası ramazan ayında fırınların çalışma saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

12.04.2021Gündem
Ümraniyede ramazan öncesi fırın ve tatlıcı denetimi

Ümraniye'de ramazan öncesi fırın ve tatlıcı denetimi

ÜMRANİYE'de belediye ekipleri Ramazan ayı öncesi fırın ve tatlıcılarda hijyen ve gıda güvenliği denetimi yaptı.

12.04.2021Gündem
Marketler kaçta açılıyor kaçta kapanıyor 10-11 Nisan hafta sonu market ve fırınların çalışma saatleri

Marketler kaçta açılıyor kaçta kapanıyor? 10-11 Nisan hafta sonu market ve fırınların çalışma saatleri

Marketlerin çalışma saatleri hafta sonu öncesi vatandaşların gündemine geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan sokağa çıkma yasağı genelgesine göre İstanbul, Ankara, İzmir gibi kırmızı riskli illerde cumartesi günü uygulanacak kısıtlama sürecinde, market, fırın ve bakkal gibi işletmeler belirli saatlerde müşterilerine hizmet verecek. Marketler saat 10.00'da faaliyet göstermeye başlayacak. Diğer illerde ise market ve fırınlar farklı saatlerde çalışacak. Peki, marketler kaçta açılıyor kaçta kapanıyor? İşte, 10-11 Nisan hafta sonu market ve fırınların çalışma saatleri ile ilgili bilgiler.

9.04.2021Gündem
Hafta sonu fırınlar saat kaçta açılıyor, kaça kadar açık kalıyor Hafta sonu fırınların açılış- kapanış saatleri

Hafta sonu fırınlar saat kaçta açılıyor, kaça kadar açık kalıyor? Hafta sonu fırınların açılış- kapanış saatleri

Hafta sonu fırınların açılış- kapanış saatleri merak konusu oldu. Cumartesi- pazar günleri sokağa çıkma yasağı uygulanması nedeniyle fırınların güncel saatleri merak ediliyor. Cumartesi ve pazar günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Peki, hafta sonu fırınlar saat kaçta açılıyor, kaça kadar açık kalıyor? İşte hafta sonu fırınların açılış- kapanış saatleri

3.04.2021Gündem
İstanbulda kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında saat 21.00'den itibaren uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde kentin pek çok noktasında trafik yoğunluğu oluştu.

2.04.2021Haber
Kısıtlama öncesi İstanbulda trafik yoğunluğu oluştu

Kısıtlama öncesi İstanbul'da trafik yoğunluğu oluştu

İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında saat 21.00'den itibaren uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde kentin pek çok noktasında trafik yoğunluğu oluştu.

2.04.2021Gündem
Karantinadaki Türkler anlatıyor Dünya yansa da fırında kruvasan eksik olmaz

Karantinadaki Türkler anlatıyor! 'Dünya yansa da fırında kruvasan eksik olmaz'

Fransa’da başkent Paris'in de içinde bulunduğu 16 bölgede dört hafta boyunca uygulanacak karantina başladı. Peki Paris’i üçüncü kez karantina noktasına getiren etkenler neydi? Şehirdeki Türkler neler yaşıyor? İşte Paris’teki son durum…

29.03.2021Dünya
Hafta sonu market, bakkal ve fırınlar saat kaça kadar açık Cumartesi pazar marketlerin çalışma saatleri

Hafta sonu market, bakkal ve fırınlar saat kaça kadar açık? Cumartesi pazar marketlerin çalışma saatleri

Hafta sonu marketlerin çalışma saatleri, özellikle kısıtlamaların uygulandığı hafta sonları merak ediliyor. Yerinde karar dönemine göre, hafta sonu yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde yalnızca pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanacak, düşük ve orta riskli illerde ise sokağa çıkma yasağı cumartesi günü olmayacak. Fırın, bakkal, kuruyemişçi gibi işletmelerin de çalışma saatleri hafta sonu için değişti. Peki, hafta sonu market, bakkal ve fırınlar saat kaça kadar açık? İşte cumartesi pazar marketlerin çalışma saatleri

27.03.2021Gündem
Cumartesi günü Market, bakkal ve fırınlar açık mı Marketler bugün saat kaça kadar açık İşte 20-21 Mart Market çalışma saatleri

Cumartesi günü Market, bakkal ve fırınlar açık mı? Marketler bugün saat kaça kadar açık? İşte 20-21 Mart Market çalışma saatleri

Koronavirüs tedbirleri kapmasında uygulanan sokağa çıkma yasağı bir çok ilimizde devam ederken, bazı illerimizde cumartesi ve pazar günleri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Alınan tedbirler çerçevesinde market ve fırınların hangi saatlerde açık olduğunu merak eden vatandaşlar, market, fırın ve bakkal çalışma saatlerini merak ediyor. İşte İçişleri Bakanlığı tarafından gelen genelgeye göre market, fırın ve diğer işletmelerin çalışma saatleri

20.03.2021Gündem
Yarın fırınlar açık mı, kaça kadar açık İçişleri Bakanlığından 14 Mart Pazar fırınların çalışma saatleri için açıklama

Yarın fırınlar açık mı, kaça kadar açık? İçişleri Bakanlığı'ndan 14 Mart Pazar fırınların çalışma saatleri için açıklama

Hafta sonu fırınların açık olup olmadığı, sokağa çıkma yasağı ile gündeme geldi. Yerinde karar dönemine göre, 14 Mart Pazar günü yüksek ve çok yüksek riskli illerde yalnızca pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanacak, orta ve düşük riskli illerde ise hafta sonu kısıtlama olmayacak. Pazar günü bazı illerde uygulanacak olan hafta sonu sokağa çıkma yasağı öncesi, merak edilen, yarın fırınlar açık mı? sorusunun yanıtı İçişleri Bakanlığı'ndan gelen yazılı açıklama ile belli oldu. Buna göre pazar günü fırın ya da ekmek satışı yapılabilecek. İşte,14 Mart Pazar fırınların çalışma saatleri ile ilgili açıklama.

13.03.2021Gündem
Mutfaklarda enerji israfını azaltmanıza yardım edecek ipuçları

Mutfaklarda enerji israfını azaltmanıza yardım edecek ipuçları

Mutfaklar evlerimizde enerji tüketiminin en fazla olduğu alanlar. Sürekli çalışan buzdolapları, yanan fırınlar ve diğer ev aletlerinin tamamı elektrik ya da gazla çalışıyor. Buna musluklardan akan suları ve hatta tükettiğimiz gıdaların üretim aşamasında harcanan enerjiyi bile dahil etmek mümkün. Peki mutfakta enerji tüketimini azaltmak için neler yapabiliriz? İşte çok işinize yarayacak birkaç fikir…

Arşivdeki kar döndü

Arşivdeki kar döndü

İstanbul ve çevresi bugün yağması beklenen kara kilitlendi. Bazı meteorologlar ise “1987 kışı gibi olabilir” diyerek uyardı. Peki o meşhur kış nasıl geçti? İşte 34 yıl önce, 4-14 Mart arasında İstanbul’u 10 gün esir alan karın Hürriyet arşivindeki yeri:

14.02.2021Gündem
Yemek yaparken oluşan zararlı gazların sağlığınızı nasıl etkilediğinin farkında mısınız

Yemek yaparken oluşan zararlı gazların sağlığınızı nasıl etkilediğinin farkında mısınız?

Kış mevsiminin gelmesiyle yeniden hayatımıza giren virüsler, bakteriler ve alerjen hastalıklar sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Özellikle pandemi nedeniyle evlerimizden dışarı çıkamadığımız, temiz ve sıcak havaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, vakit geçirmek için yeni aktivite arayışlarına giriyoruz. Yemek pişirmek gibi... Peki yemek pişirmenin iç mekan hava kalitesine etkisinin ne kadar farkındayız?

4.02.2021Teknoloji
Ev aletleriniz sık sık bozuluyorsa dikkat Bu hatalar kullanım ömrünü azaltıyor

Ev aletleriniz sık sık bozuluyorsa dikkat! Bu hatalar kullanım ömrünü azaltıyor

Çoğu zaman, ev aletlerimiz vaktinden önce bozulur. En yaygın nedenler, kılavuzları okuma konusundaki tembelliğimiz ve aletlerimize yanlış şekilde davranma eğilimimiz. Temel olarak, elektrik tüketen küçük ev yardımcılarımıza karşı tavrımız hatalarla dolu görünüyor.

Termistör nedir ve ne işe yarar Termistör çeşitleri ve kullanım alanları

Termistör nedir ve ne işe yarar? Termistör çeşitleri ve kullanım alanları

Termistörler, yarı iletken malzemelerden yapılmış sensörlerdir. Bizler sizin için termistörlere dair her şeyi bir araya getirdik. Termistörlere dair tüm detayları derledik.

21.01.2021Araştırma
Hamsi fiyatları 25 liraya yükseldi

Hamsi fiyatları 25 liraya yükseldi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, İstanbul Boğazı ile Karadeniz'de hamsi avına yönelik kısıtlamanın 10 gün daha uzatılmasının ardından Trabzon'da hamsinin kilogramı 20-25 liradan satılıyor.

18.01.2021Ekonomi
İzmirliler kumru ve simit fırınlarında kuyruk oluşturdu

İzmirliler kumru ve simit fırınlarında kuyruk oluşturdu

HAFTASONU uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında İzmir Alsancak'ta bulunan kumru ve simit fırınlarında uzun kuyruklar oluştu.

16.01.2021Gündem
Sessizce Evinizi Kirleten 8 Eşya

Sessizce Evinizi Kirleten 8 Eşya!

Genel olarak, her birimiz evimizin olabildiğince güzel görünmesini ve kokmasını sağlamaya çalışıyoruz. Alanımızın temiz ve güvenli olmasını istiyoruz. Peki evinizde farkında olmadan kirliliğe sebep olan çok sayıda eşya olduğunu söylesek ne düşünürdünüz?

13.01.2021İyi Yaşam
Hafta sonu fırınlar saat kaça kadar açık olacak

Hafta sonu fırınlar saat kaça kadar açık olacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kısıtlama tedbirleri bu akşam saat 21:00'da başlayacak. Vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasında fırınların saat kaça kadar açık olacağını merak ediyorlar.. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayilerinin açık olacağı ifade edildi..

8.01.2021Gündem
2020de en çok akıllı telefon satıldı

2020'de en çok akıllı telefon satıldı

Yayınlanan "Teknoloji Alışveriş Raporu"na göre, 2020 yılının en çok satın alınan teknoloji ürünleri arasında sırasıyla akıllı telefon, notebook, LCD TV, tablet, oyun bilgisayarı, akıllı saat, elektrikli süpürge, şarjlı süpürge ve bluetooth kulaklıklar yer aldı.

7.01.2021Teknoloji
Fırınınızı kullanırken yaptığınız 5 muhtemel hata

Fırınınızı kullanırken yaptığınız 5 muhtemel hata

Fırınlar, şüphesiz hepimizin evinde en çok kullanılan cihazlardan biri. Aynı zamanda temizliği ve kullanımında en özensiz davrandıklarımız da onlar… İşini yapıyor, kekleri, yemekleri pişiriyorsa sorun yok diye düşünüyoruz. Oysa, her ne kadar uzun ömürlü gibi görünseler de kullanırken titiz olmanızı beklerler. Çünkü basit bir yanlış bile performanslarını etkileyebilir ve sizi yanmış kurabiyelerle baş başa bırakabilir. Siz de sorun sevmeyenlerdenseniz, gelin fırınlarla ilgili yapılan en yaygın hatalara bir göz atalım.

Belçikalı araştırmacı yazdı: Kobani’de yolsuzluk ve Abdi hanedanlığı

Belçikalı araştırmacı yazdı: Kobani’de yolsuzluk ve Abdi hanedanlığı

Terör örgütü YPG/PYD’nin elebaşı Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin’in ABD’nin desteğiyle örgütün kontrol ettiği bölgede, aile üyeleri ve yakın akrabalarını yönetimde görevler vererek kayırdığı ortaya çıkarıldı. Belçikalı yazarın araştırması büyük ses getirdi.

2.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Bugün Tayland, yarın Arjantin derken salonda kaldım

Seyyah, müzik âşığı, gurme, yazar, programcı... Çok yönlü ve renkli kişiliği ile Türkiye’nin en sevdiği isimlerden biri o. Enerjisi hiç bitmiyor, merak duygusu hiç tükenmiyor. Peki, böylesine bir dünya vatandaşı, hepimizin evlere tıkıldığı bugünlerde neler yapıyor? Hürriyet’in YouTube kanalında yayınlanan ‘Hürriyet Bizimle’ için zoom üzerinden buluşuyoruz kendisiyle. İşte karşınızda Ayhan Sicimoğlu...

13.05.2021

Eve kapanan çocuklarda “elektromanyetik etkilenme” tehdidi

Pandemi döneminde eve kapanan çocuklar, geçmiş dönemlere göre çok daha fazla televizyon, tablet, bilgisayar ve telefon bağımlısı oldular. Bağımlılığın pek çok fiziksel ve psikolojik olumsuzlarının yanı sıra, çocuklar yoğun bir şekilde elektromanyetik kirliliğe maruz kalmaktadırlar.

31.03.2021

Yıldızlar bize gelirse ülke mutfağı kazanır

Michelin’in ünlü rehberine bizi de alması için can atan biri değilim. Öte yandan kararı ben verecek olsam cevabım her şeye rağmen “Evet” olur. Kazancımız kaybımızdan çok olur diye düşünüyorum. Neden böyle düşündüğümü açıklayayım...

28.03.2021

Bu dolunay bizi çok çalıştıracak

27 Şubat’ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunay hayatımıza çekidüzen vermek, dağınık alanları toparlamak için ideal bir zamana işaret ediyor. Ama çok çalışmamız gerekecek. Neredeyse köle gibi! Üstelik karşılık beklemek hata olur.

20.02.2021

Troyalılar bu köylerde yaşıyor... Troya Savaşı’nın yaşandığı Etnoköy Çıplak ve Arkeoköy Tevfikiye

Troya’nın 3 bin yıldır dilden dile dolaşan, içinde aşkı, cesareti, tutkuyu, intikamı, zaferi ve trajediyi destansı ölçüde barındıran bir hikâyesi var. Ama gerçekle mit kolayca ayırt edilemiyor. Hatta sadece antik kenti gezerek anlaşılabilecek bir hikâye de değil bu. Troya’yı anlamanın yolu biraz da çevresindeki topraklarda bugün ne yaşandığına bakmaktan geçiyor. “Bugün halen yaşayan bir Troya var” diyen kazı başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan’ın rehberliğinde Arkeoköy’e dönüşen Tevfikiye ve Etnoköy’e dönüşen Çıplak Köyü’nü gezdik, son Troyalıların izlerini sürdük.

22.01.2021