GeriGündem Bayramın 2. günü fırınlar açık mı? Bayramda fırınlar kaça kadar açık?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayramın 2. günü fırınlar açık mı? Bayramda fırınlar kaça kadar açık?

Bayramın 2. günü fırınlar açık mı? Bayramda fırınlar kaça kadar açık?

17 günlük tam kapanma sürecinin içinde yer alan bayramda fırınlar açık mı sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 29 Nisan'da başlayan tam kapanma süreci 17 Mayıs'ta sona erecek. Bu kapsamda fırınların çalışma saatleri de daha önce açıklanmıştı. Peki bayramın 2. günü fırınlar açık mı? Bayramda fırınlar kaça kadar açık olacak? İşte konuyla ilgili detaylar…

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan yeni önlemler dahilinde 19 Nisan’da 17 gün sürecek olan tam kapanma ilan edilmişti. Tam kapanma süreci içinde yer alan Ramazan Bayramı 1.gününün ardından, bayramın 2.günü fırınlar açık mı soruları en çok merak edilen konulardan biri. Peki İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgeye göre bayramın 2.günü fırınlar açık olacak mı, kaça kadar açık olacak?

Bayramın 2.günü fırınlar açık mı?

AA muhabirinin İçişleri Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, arife günü ile Ramazan Bayramı'nın idrak edileceği 13, 14 ve 15 Mayıs'ta söz konusu iş yerlerinin çalışma şekillerinde değişiklik yapılmayacak.

Bakkal, market, manav, kasap, kuru yemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatlerinde, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bunların sadece ekmek satan bayileri ise gün boyunca hizmet vermeye devam edecek. Buna göre bayramın 2.günü fırınlar açık olacak.

Vatandaşlar, temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu iş yerlerinden ikametlerine en yakın olanlara araç kullanmamak şartıyla gidip gelebilecek.

Söz konusu iş yerleri, aynı saatler arasında siparişlerini adreslere paket servis şeklinde de ulaştırabilecek.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False