EKSTRA
MENÜ

Fırat Kalkanı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.027 haberi bulunmuştur.

Fırat Kalkanı Haberleri

MSB açıkladı 2 terörist etkisiz hale getirildi

MSB açıkladı! 2 terörist etkisiz hale getirildi

MSB, 'Kahraman Mehmetçik, hain emelleri için saldırı planları yapan teröristleri etkisiz hâle getirmeyi sürdürüyor. Biri Barış Pınarı diğeri Fırat Kalkanı bölgesinde olmak üzere saldırı hazırlığındaki 2 PKK/YPG'li terörist daha etkisiz hâle getirildi.' açıklamasında bulundu.

22.09.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu 8 terörist etkisiz hale getirildi: Biri Kandil kadrosunda

Son dakika... MSB duyurdu! 8 terörist etkisiz hale getirildi: Biri Kandil kadrosunda

Milli Savunma Bakanlığı, 4'ü Fırat Kalkanı bölgesinde, 4'ü de Zeytin Dalı bölgesinde olmak üzere 8 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Zeytin Dalı bölgesinde etkisiz hâle getirilen teröristlerden birinin ise Kandil kadrosundan olduğu belirlendi.

16.09.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanı Soyludan göçmen açıklaması

Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan göçmen açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Göç Kurulu Toplantısı"nda konuştu. Bakan Soylu, '462 bin Suriyeli ülkesine geri dönmüştür.' dedi. Soylu ayrıca, 'Buradan bir haber daha vermek istiyorum, Van sınırının İran'da kalan 242 km'lik bölümünü de başlatıyoruz. Doğuda İran sınırlarımızda şu ana kadar yaptığımız 221 km'ye bir 242 km daha ekleyeceğiz ve bitirmiş olacağız. Böylece İran sınırımızın büyük bir bölümünü bitirmiş olacağız.' ifadelerini kullandı.

15.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Fırat Kalkanı bölgesinde 4 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Fırat Kalkanı bölgesinde 4 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesine taciz atışı yapan 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

13.09.2021Gündem
Bakan Akar: Haince alçakça saldırı dedi ve ekledi: Kanları yerde kalmadı

Bakan Akar: 'Haince alçakça saldırı' dedi ve ekledi: Kanları yerde kalmadı

Hatay’da bulunan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile sınır hattı ve sınır ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla toplantı gerçekleştirdi. Bakan Akar, 2 askerin şehit olduğu İdlib saldırısı için "Haince, alçakça saldırıda arkadaşlarımız şehit oldu. Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı, kalmayacak." ifadesini kullandı. Yılbaşından beri 1926 terörist etkisiz hale getirildiğini vurgulayan Akar, 'İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki faaliyetlere ilişkin de "Biz mutabakatlara uyuyoruz. Muhataplarımızın da bu mutabakatlara, buradaki sorumluluklarına uymalarını bekliyoruz." diye konuştu. Bakan Akar, toplantının ardından beraberindeki komutanlarla İdlib’deki saldırıda yaralanan askerleri hastanede ziyaret etti.

11.09.2021Gündem
Bakan Soylu: 3 yılda 1 milyon 250 bin kaçak göçmeni sınırda engelledik

Bakan Soylu: 3 yılda 1 milyon 250 bin kaçak göçmeni sınırda engelledik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin son 3 yılda 1 milyon 250 bin kaçak göçmeni sınırda engellediğini belirterek, "Biz bu tedbirleri almamış olsaydık, 1 milyon 250 bin kaçak göçmen Türkiye'ye gelmiş olacaktı." dedi.

10.09.2021Gündem
6 PKK/YPGli terörist etkisiz hale getirildi

6 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 6 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

9.09.2021Haber
Son dakika Metinada MİT operasyonu: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika! Metina'da MİT operasyonu: 3 terörist etkisiz hale getirildi

MİT'in operasyonunda, Irak'ın kuzeyindeki Metina'da Pençe-Şimşek Harekatı'nda görevli güvenlik güçlerine saldırı hazırlığındaki 3 PKK/KCK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

9.09.2021Gündem
Son dakika MSB duyurdu: Saldırı hazırlığında olan 6 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi

Son dakika! MSB duyurdu: Saldırı hazırlığında olan 6 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi

MSB'den yapılan açıklamada, "Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesinde saldırı hazırlığında oldukları belirlenen 6 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başarılı müdahalesi ile etkisiz hâle getirildi" denildi.

9.09.2021Gündem
PKK/YPG’ye ağır darbe 13 terörist öldürüldü

PKK/YPG’ye ağır darbe! 13 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı’nca Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesinde saldırı hazırlığında oldukları belirlenen 13 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

9.09.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu PKKya ağır darbe: 17 terörist etkisiz hâle getirildi

Son dakika... MSB duyurdu! PKK'ya ağır darbe: 17 terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı bölgesinde saldırı hazırlığındaki 17 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

8.09.2021Gündem
El Bab şehidi Yiğite, 6 aylık oğlundan son veda

El Bab şehidi Yiğit'e, 6 aylık oğlundan son veda

Suriye'nin El Bab kentinde PKK/YPG’li teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Muammer Yiğit (31), memleketi Tokat'ın Turhal ilçesinde 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin 2 çocuğundan biri olan 6 aylık Melih’in, babasına tabutuna dokunması, yürekleri dağladı.

8.09.2021Gündem
13 terörist etkisiz hâle getirildi

13 terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, saldırı hazırlığında oldukları belirlenen 13 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

8.09.2021Haber
Son dakika... Teröristlerden üs bölgesine roketli saldırı: 1 şehit, 4 yaralı

Son dakika... Teröristlerden üs bölgesine roketli saldırı: 1 şehit, 4 yaralı

Suriye'nin El Bab kentinde üs bölgesine PKK/YPG'li teröristler tarafından düzenlenen roketatarlı saldırıda Uzman Çavuş Muammer Yiğit (31) şehit oldu, 4 asker yaralandı.

7.09.2021Gündem
Salarha Tüneli açıldı.... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 30 dakikalık yol 5 dakikaya düşüyor

Salarha Tüneli açıldı.... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 30 dakikalık yol 5 dakikaya düşüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salarha Tüneli Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Salarha Tüneli ile 14 kilometreyi bulan ve yarım saat süren ulaşım artık 4.5 kilometre civarına ve 5 dakikaya inecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca 308 milyon lira yatırım bedeli olan proje ile Merkez Çarşı Mahallesi'nde dolgu alanlarında kentsel dönüşüm başladığını açıkladı.

4.09.2021Ekonomi
Terörle mücadele operasyonları

Terörle mücadele operasyonları

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde 6, Fırat Kalkanı bölgesinde 1 olmak üzere 7 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hâle getirildiğini duyurdu. Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatında ise 3 terörist etkisiz hale getirildi.

30.08.2021Haber
Son dakika: MSB duyurdu 7 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi

Son dakika: MSB duyurdu! 7 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde 6, Fırat Kalkanı bölgesinde 1 olmak üzere 7 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

30.08.2021Gündem
Son dakika: MSB duyurdu 9 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: MSB duyurdu! 9 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, 8'i Barış Pınarı, 1'i Fırat Kalkanı bölgesinde olmak üzere saldırı hazırlığındaki 9 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

25.08.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Merkez Bankası rezervlerimiz 109 milyar dolar...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Merkez Bankası rezervlerimiz 109 milyar dolar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Merkez Bankası rezervlerimiz şu an itibariyle 109 milyar dolar seviyesindedir. Önümüzdeki, günlerde 115 milyar doların üzerine çıkacak. Milli gelirimizi inşallah en kısa zamanda trilyon doların üzerine çıkaracağız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, afetlerde halkın yanında olduklarını belirterek "Bu devlet güçlü, bu millet güçlü ve biz bunu başaracağız. Yanan evleri yeniden yapacak, adeta küllerinden ormanlarımızın doğduğunu göreceğiz" ifadelerini kullandı.

24.08.2021Gündem
MSB duyurdu: Saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi

MSB duyurdu: Saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, "Fırat Kalkanı bölgesinde saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen 3 PKK/YPG’li terörist daha bölgedeki ateş destek vasıtalarımızla etkisiz hâle getirildi" denildi.

22.08.2021Gündem
MSB açıkladı 4 terörist etkisiz hale getirildi

MSB açıkladı! 4 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Şimşek bölgesinde 1 PKK'lı, Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı bölgelerinde 3 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

21.08.2021Gündem
MSB duyurdu 2 PKKlı terörist etkisiz hale getirildi

MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, biri Fırat Kalkanı diğeri Barış Pınarı bölgesinde olmak üzere 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

19.08.2021Gündem
Son dakika: MSB duyurdu PKKya ağır darbe: 4 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: MSB duyurdu! PKK'ya ağır darbe: 4 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 2 PKK’lı terörist ile Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı girişiminde bulunan 2 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

12.08.2021Gündem
Türk topçusundan cezalandırma atışı

Türk topçusundan cezalandırma atışı

Suriye’de Fırat Kalkanı Harekât bölgesinde bir ambulans ile bir iş makinesine saldırıp, iki sivili öldüren PKK/YPG’li teröristler, bölgedeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının ‘cezalandırma atışı’ ile etkisiz hale getirildi.

9.08.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu: Cezasız kalmadı... 6 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... MSB duyurdu: Cezasız kalmadı... 6 terörist etkisiz hale getirildi

5 Ağustos'ta Fırat Kalkanı bölgesinde sivil bir vinci ve sivil bir ambulansı tanksavar füzesiyle vuran PKK/YPG’li teröristlere ağır darbe vuruldu. Milli Savunma Bakanlığı, 6 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. MSB'den yapılan açıklamada ''Etkisiz hâle getirilen 6 teröristten birinin sivil vinç ve ambulansa tanksavar füzesi atarak 2 masum sivili katleden terörist olduğu tespit edildi'' ifadelerine yer verildi.

8.08.2021Gündem
PKK/YPG Fırat Kalkanı bölgesinde sivilleri hedef aldı: 2 ölü, 2 yaralı

PKK/YPG Fırat Kalkanı bölgesinde sivilleri hedef aldı: 2 ölü, 2 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde PKK/YPG’li teröristlerin önce sivil vince tanksavar füzesiyle saldırı düzenlediğini, ardından yaralılara yardıma giden ambulansı hedef alarak ikinci saldırıyı gerçekleştirdiğini açıkladı. 2 sivilin yaşamını yitirdiği 2 sivil vatandaşın da yaralandığı saldırıların ardından terör hedeflerinin obüs, top ve havan atışlarıyla vurulduğu belirtildi.

5.08.2021Gündem
Bakan Soylu: 2021’de 253 bin 299 kişinin ülkemize yasa dışı yollarla girişi engellendi

Bakan Soylu: 2021’de 253 bin 299 kişinin ülkemize yasa dışı yollarla girişi engellendi

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu "2020 yılında güney ve doğu sınırlarımızda 505 bin 375 kişinin ülkemize yasa dışı yollarla girişi, sınırlarımızda engellenmiştir. 2021 yılında ise bugüne kadar 253 bin 299 kişinin de aynı kapsamda geçişi engellenmiştir" dedi.

4.08.2021Gündem
MSBden son dakika açıklaması: 2 terörist etkisiz hale getirildi

MSB'den son dakika açıklaması: 2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), 'Fırat Kalkanı bölgesine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 2 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımızın başarılı operasyonuyla etkisiz hâle getirildi.' açıklamasında bulundu.

2.08.2021Gündem
Son dakika: MSB duyurdu 3 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: MSB duyurdu! 3 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, PKK/YPG’li teröristlerin açtıkları ateşe misliyle karşılık verildiğini ve 3 teröristin etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

31.07.2021Gündem
Son dakika: MSB duyurdu 2 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: MSB duyurdu! 2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, "Fırat Kalkanı bölgesine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 2 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımızın başarılı operasyonuyla etkisiz hâle getirildi" açıklamasını yaptı.

30.07.2021Gündem
MSB duyurdu Toplam 15 terörist etkisiz hale getirildi

MSB duyurdu! Toplam 15 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde 3 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini ve toplam sayısının 15 olduğunu duyurdu.

27.07.2021Haber
Son dakika: MSB duyurdu Toplam 15 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: MSB duyurdu! Toplam 15 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde 3 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini ve toplam sayısının 15 olduğunu duyurdu.

27.07.2021Gündem
Sınır hattında saha denetimi

Sınır hattında saha denetimi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Suriye’nin kuzeyindeki birliklerin sevk ve idare edildiği 2’nci Ordu İleri Komuta Yeri’nde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

27.07.2021Gündem
Bakan Akar açıkladı: 12 terörist etkisiz hale getirildi

Bakan Akar açıkladı: 12 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde iki askerin şehit edildiği saldırı ile ilgili ''Gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar toplam 12 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.

26.07.2021Haber
Son dakika... 2 askerin şehit olduğu saldırı... Bakan Akar: 12 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... 2 askerin şehit olduğu saldırı... Bakan Akar: 12 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde iki askerin şehit edildiği saldırı ile ilgili ''Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadığımız gibi saldırı sonrasında da gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar toplam 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bu rakamın önümüzdeki günlerde artacağına inanıyoruz" dedi.

26.07.2021Gündem
Suriye’de PKK/YPG’ye Fırtına ateşi

Suriye’de PKK/YPG’ye Fırtına ateşi

Suriye’de Fırat Kalkanı Harekât Bölgesi’nde terör örgütü PKK/YPG’nin ‘Kirpi’ tipi zırhlı personel aracına güdümlü tanksavar füzesiyle saldırısının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kara destek unsurları Suriye’de son dönemin en yoğun topçu taarruzunu gerçekleştiriyor.

26.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan şehit ailelerine başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailelerine başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde şehit olan 2 askerin ailelerine başsağlığı mesajı gönderdi.

25.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan şehit olan 2 askerin ailesine başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit olan 2 askerin ailesine başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde şehit olan 2 askerin ailesine başsağlığı mesajı gönderdi.

25.07.2021Gündem
Milli Savunma Bakanlığı açıkladı En az 7 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı! En az 7 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde 2 askerimizi şehit eden teröristlere misliyle karşılık verildiğini ve en az 7 teröristin etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

25.07.2021Haber
Son dakika: MSB duyurdu En az 7 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: MSB duyurdu! En az 7 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde 2 askerimizi şehit eden teröristlere misliyle karşılık verildiğini ve en az 7 teröristin etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

25.07.2021Gündem
El Bab’da Türk birliğine saldırı: 2 şehit 2 yaralı

El Bab’da Türk birliğine saldırı: 2 şehit 2 yaralı

Suriye'de, Fırat Kalkanı harekât bölgesi içindeki El Bab’ın Hazvan hattında TSK’nın Kirpi aracına, rejime ait bölgeden tanksavar füzesiyle saldırı yapıldı.

25.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyelerinden şehit askerler için başsağlığı mesajları

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyelerinden şehit askerler için başsağlığı mesajları

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde teröristlerce Kirpi aracına düzenlenen saldırıda şehit olan askerler için sosyal medya hesaplarından başsağlığı diledi.

24.07.2021Gündem
MSB acı haberi duyurdu: 2 asker şehit

MSB acı haberi duyurdu: 2 asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde kirpi aracına teröristlerce yapılan saldırıda, 2 askerin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığını duyurdu.

24.07.2021Gündem
Mahir Ünaldan ABDnin fonladığı medya kuruluşlarına tepki

Mahir Ünal'dan ABD'nin fonladığı medya kuruluşlarına tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Dünden beri 'Türkiye süper güç olamaz', 'Türkiye bölgesel güç değil' söylemleri var. Bunu 'fondaş' gazeteciler söylüyor. Neden 'fondaş' diyorum? Dün Amerikalı bir kuruluş, Amerika'nın Türkiye'de fonladığı medya kuruluşlarını açıkladı. Amerika'nın içeride 40 bin, 50 bin, 165 bin dolar destek sağladığı medya kuruluşları ne yapıyorlar? Türkiye'nin özgüvenine, Türkiye'nin yapabilme kapasitesine saldırıyor." dedi.

22.07.2021Gündem
Son dakika... MSB açıkladı: Son 5 günde Suriyenin kuzeyinde 39 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... MSB açıkladı: Son 5 günde Suriye'nin kuzeyinde 39 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, son 5 günde Suriye'nin kuzeyinde saldırı hazırlığında olan 39 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

20.07.2021Gündem
Suriyede bombalı terör saldırısı: 2 yaralı

Suriye'de bombalı terör saldırısı: 2 yaralı

Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçesinde, araca yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu 2 sivil yaralandı.

17.07.2021Dünya
MİTten nefes kesen operasyon PKK bombacıları havadan vuruldu

MİT'ten nefes kesen operasyon! PKK bombacıları havadan vuruldu

MİT’in, Duhok kırsalında takibe aldığı PKK’lı teröristler ‘Dewran Gilidax’ kod adlı Emrah Yıldızer ile ‘Andok Oramar’ kod adlı Barış Soydan hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. PKK’lıların Türkiye’de güvenlik güçlerine karşı kullanmak üzere patlayıcı imal ettiği tespit edildi.

17.07.2021Gündem
7 terörist etkisiz hale getirildi

7 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesindeki bir üsse taciz ateşinde bulunan PKK/YPG'ye yönelik cezalandırma atışlarında 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

16.07.2021Haber

Yazar Sonuçları

Askerimiz yangınlarda neden yok

Beyler, size bir uyarım var... Türkiye’de bir deprem, sel veya örneğin Kıbrıs gibi savaş hazırlıkları sırasında askeri ekiplerin tatbikat için araziye veya caddelere çıkması halk tarafından coşkuyla karşılanırdı, ana-babalar ağlardı. Biz çocuklar ellerimizde Türk bayraklarıyla selamlardık. Her türlü donanım içinde olan askerimize güven sonsuzdu. Halkımız askerine saygılıydı ve çok severdi.

4.08.2021

ABD’den Türkiye’yi Rusya’dan uzak tutma mesajları

Geride bıraktığımız Kurban Bayramı sırasında ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi’nde düzenlenen Türkiye konulu oturum, ABD ile ilişkilerin seyrini hem yönetim hem de Kongre nezdinde okuyabilmek bakımından oldukça bilgilendirici bir çerçevede geçti.

28.07.2021